Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zmarł ojciec rewolucji kubańskiej

Posted by Marucha w dniu 2016-11-26 (sobota)

Przywódca rewolucji kubańskiej Fidel Castro zmarł w wieku 90 lat – przekazuje agencja France Presse, powołując się na obecnego przywódcę Kuby Raula Castro. Informację o śmierci Fidela przekazała też kubańska telewizja – podaje Reuters.

Fidel Castro, kubański rewolucjonista, działacz państwowy i polityczny, urodził się 13 sierpnia 1926 roku.

Od grudnia 1976 roku, przez okres 30 lat, sprawował urząd przewodniczącego Rady Państwa i Rady Ministrów Kuby, był także głównodowodzącym Rewolucyjnych Sił Zbrojnych i przewodniczącym Rady Obrony Narodowej kraju.

Ze względu na zły stan zdrowia, 31 lipca 2006 roku Fidel Castro przekazał swoje obowiązki i uprawnienia szefa Rady Państwa i Rady Ministrów swojemu bratu Raulowi Castro.

https://pl.sputniknews.com

Należy przypomnieć, iż Kuba – zanim rewolucjoniści przejęli władzę w 1959 roku – była po prostu burdelem dla amerykańskich żołnierzy.
„Mądrej” polityce Amerykanów należy zawdzięczać wpadnięcie Kuby w ramiona Sowietów i komunizację kraju, wraz ze wszystkimi tego skutkami.
Admin

Komentarze 44 to “Zmarł ojciec rewolucji kubańskiej”

 1. NICK said

  Świeć Panie nad Duszą Jego.
  Podobnie, jak, Kadaffiego.
  http://www.newstag.com/tag/fidelcastro/2906?lang=English&adw=1&gclid=CPakxbXsxtACFSL4cgod0JoHsA

 2. Maciuś said

  Pokój Twojej Duszy.

 3. Siggi said

  Cześć Jego pamięci !

 4. Gdyby nie Fidel Castro, Kuby jako państwa nie byłoby na mapie świata.

 5. Tomek said

  @4
  Może by była „niepodległym” państwem, podobnie jak Haiti, w klimatach 3RP. Tylko że byłaby burdelem, kasynem, itp. Rządziłyby tam marionetki w klimatach premerzycy Dłuto.

 6. Siggi said

  Ciekawe ujęcie w dużym skrócie.
  http://www.socjalizmteraz.pl/pl/Artykuly/?id=494%2FKuba_przed_i_po_rewolucji

 7. Inkwizytor said

  Wielki Człowiek

 8. Joannus said

  Tylko chyba margines zwany dysydentami na amerykańskiej ziemi raduje się.Miejscowi o czym sza już nie.
  Castro był zbrodniarzem bo nie oddał Kuby

 9. Centuria said

  Czy wyście na głowy poupadali? Płaczecie, bo umarł komunistyczny zbrodniarz? Zabił tysiące ludzi, wielu siedziało w więzieniach, bo mieli odmienne poglądy polityczne. Castro i jego kumpel Che to mordercy. Byliście na Kubie? Nie bronię Batisty (chociaż w odróżnieniu od Fidela, wygrał wybory), ale Castro zostawił Kubę w ruinie, Havanna wygląda jak po bitwie. Przed Castro Cuba byla na 11 miejscu pod względem ilości lekarzy i na 13-tym pod wzgledem małej umieralności noworodków.

  I nie módlcie się o jego duszę. Był ateistą – do końca…

 10. Marta1973 said

  Jeden tylko pan Gospodarz zachowuje nieco dystansu…w chórze panegirystów, daremnie czekających na pierwszą wypłatę…. 🙂

  „Mądrej” polityce Amerykanów należy zawdzięczać wpadnięcie Kuby w ramiona Sowietów i komunizację kraju, wraz ze wszystkimi tego skutkami.”

 11. NICK said

  Centuria. Durniu.
  Usrael zabija miliony.
  Ciągle i wciąż. Od lat wieeelu.

 12. Marucha said

  Re 9:
  „Płaczecie”?
  Staramy się oddać sprawiedliwość człowiekowi, który bynajmniej nie był gorszy od usraelskich gołąbków pokoju, demokratów, liberałów i innych s-synów, cieszących się powszechną estymą i bywających na salonach polityki światowej.

 13. Marta1973 said

  @12
  Nie być gorszym nie znaczy być dobrym….
  Obecnie nie mamy już dobrego wyboru. Tylko i wyłącznie tak zwane „mniejsze zło”.

  Nie ja będę go oceniał. Nie żyłem na Kubie w tamtych czasach.
  Admin

 14. Centuria said

  Re 11: Mowa jest chyba o Kubie…

 15. cedric said

  „Załapać mógłby się np. zarówno przywódca Kuby Fidel Castro, którego babka ze strony matki była Żydówką, albo prezydent Wenezueli Nicolas Maduro, który miał obydwoje sefardyjskich dziadków. ”
  http://jeznach.neon24.pl/post/106566,powrot-sefardyjczykow

 16. Marta1973 said

  A na tak zwanym „neonie24” sami Chazarowie piszą!
  „Jeznach”???? A co to za nazwisko????

 17. Kar said

  ..kto byl na Kubie to widzi i czuje przez skore. Odbicie wierne lat 50/60 tych z PRL-u..tchnienie US-Davida z polnocy..99% z nosem w gnoju, a reszta po swinsku przy zasluzonym korycie. F. Castro za psia posluge dla US zydlactwa posmiertny zasluzony Nobel

 18. Zdziwiony said

  Badając „socjalizm jako zjawisko historyczne”, Igor Szafarewicz odkrył zdumiewającą zbieżność między strukturami współczesnego komunizmu, utopijnego komunizmu wieków średnich i komunizmu pierwotnego u zarania dziejów. Doszedł mianowicie do wniosku, że „nie tylko w duszy poszczególnych ludzi”, ale także „w psychice całej ludzkości” istnieje pęd do śmierci i samozniszczenia. Dla Szafarewicza „socjalizm – to jeden z wyrazów dążenia ludzkości do samozniszczenia, do nicości”. Jeśli uznać to twierdzenie za przekonywające, to wynikałoby zeń, iż instynkt śmierci jest tak potężny, że przez wieki był jednym z motorów historii: utopie Platona, Thomasa Moore’a, Campanelli, Münzera, Babeufa, Winstanleya, Fouriera, Saint-Simona czy Marksa miały fanatycznych stronników. W różnych zakątkach kuli ziemskiej ludzie bezustannie budowali raj na ziemi, który nieuchronnie zamieniał się w piekło. To jednak nie zniechęcało innych. Ci, którzy uważali się za „nowych ludzi”, wzywali do tworzenia „złotego wieku” innych, obiecując im oczyszczenie i nowe narodziny.

  Na przestrzeni wieków marzenie o nowym człowieku było związane z Bogiem. To łaska Boża sprawiała, że człowiek odradzał się oczyszczony.

  W XIX wieku marzenie zmieniło kształt. Pozostało marzeniem o nowym, wolnym od zła człowieku, ale ucieleśniać on miał już nie Boży zamysł, lecz naukowy projekt. Odrodzony idealny człowiek miał odpowiadać prawom nauki i historii.

 19. Marian said

  Śmiało można o Nim powiedzieć Wybraniec Boga

  http://semiticcontroversies.blogspot.com/2012/05/is-fidel-castro-jewish.html

 20. wanderer said

  Jeznach – dawniej filosemita. Teraz piszacy ciekawie i starajacy sie pokazywac prawde. Nie bardzo rozumiem ta jego metamorfoze. Sa dwie mozliwosci, albo przeszedl na strone dobra (?) albo ma takie zadanie by miec uwiarygodnienie na przyszle lata.

  ——
  Gajowy, gdy był mały, też lubił i podziwiał żydów, bo goovno o nich wiedział.
  Admin

 21. Marian said

  Inny fascynat Castro, chazar Abimael Guzman, ma na swoich łapach krew dwóch polskich franciszkanów – Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, warto o nich pamiętać.

 22. semperparatus said

  Fidel walczył z amerykańskim imperializmem…i już za to samo należy mu się podziw i poparcie…Każdy kto walczy z międzynarodową oligarchią finansową…terroryzującą i okradającą cały świat…zasługuje na szacunek ludzi dobrej woli…

 23. Bielik said

  Masoneria na Kubie

  A photograph of the roof of the Grand Lodge of Cuba Headquarters Building/Temple in central Havana on Salvador Allende Street. The Temple at 11 stories is the second tallest building in Central Havana, and is located directly across the street from the tallest, by a few feet, the Roman Catholic Cathedral.

  http://hedgemason.blogspot.com/2013/03/another-look-at-freemasonry-in-cuba.html
  http://theforbiddenknowledge.com/hardtruth/freemasonry_group_of_antichrists.htm
  „Note the absurdity: the U.S. spent billions and sent 500,000 troops around the world to Vietnam to „fight communism,” yet it wouldn’t lift one finger to fight communism in its own backyard.” See James Perloff in Comments section.
  http://educate-yourself.org/cn/Fidel-Castro-Was-a-CIA-Agent12may15.shtml
  http://www.truedemocracy.net/td-29/9.html
  Fidel Castro to light Menorah
  Cuban leader, Israeli Minister Eitan to inaugurate huge Israeli symbol in central Havana square in memory of Holocaust victims
  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3266051,00.html

  http://en.metapedia.org/wiki/Fidel_Castro

  http://www.cigaraficionado.com/webfeatures/show/id/The-Batista-Lansky-Alliance_7197
  http://havanaschooleng.blogspot.com/2010/10/cuban-conspiracy-two-castro-rockefeller.html

  [żyd agent Rockefellera ]Fidel Alejandro Castro Ruz vs[ agent żydowskiej mafii- Meyer Lansky, Rockefeller] Fulgencio Batista Zaldívar to coś w rodzaju
  [żyd mason agent KGB] Salvador Guillermo Allende Gossens-Castro vs [agent CIA] Augusto José Ramón Pinochet Ugarte czyli wybór między dżumą o cholerą

  Tylko na Kubie pozwolono zostać Fidelowi a z Argentyny usunięto Allende
  Ciekawe że kumpel Castro żyd morderca Che Guevara jest ikoną popkultury NATO a Castro złym dyktatorem.

  żydowskie opowiastki:
  Unlike its Argentinean counterpart, the Chilean authoritarian regime had repudiated anti-Semitism from the outset. Pinochet himself flirted with the Jewish community. He made a habit of touring synagogues during Yom Kippur services and appointed some Jews to high government posts. One of them, Sergio Melnick, was an Orthodox Jew who served as a key figure on Pinochet’s economic team.
  http://www.jewishworldreview.com/0798/pinochet1.asp

 24. Marta1973 said

  Ale przecież Fidel to Chazar???
  A może Chazar, nie Chazar, byle się nażarł??? Tak zwykła mówić moja Teściowa. Kresowianka godna szacunku.

 25. Marian said

  I te bajeczki o przeżytych 638 próbach zamachów na jego życie. To co prawda nie tyle samo co ilość zbombardowanych szpitali w Aleppo pod kontrola „rebeliantów”, ale liczba i tak robi wrażenie. Można powiedzieć, że całe pokolenia agentów zarabiały na chleb organizują na niego zamachy. Walczył z imperializmem, a sam zamknął własny naród w politycznym skansenie. Operacja się udała, tylko pacjent nie przeżył…

 26. panMarek said

  Odszedł kawał Sovietii i zapewne płacze Magda Gessler (z domu Ikonowicz, której ojcem chrzestnym był kapuś Ryszard Kapuś-ciński) która lubi opowiadać jak siadywała na kolanach Fidela Castro.
  „Pachniał cudownie. Nigdy tego zapachu nie zapomnę. Nawet jak bardzo kocham mężczyznę, to proszę mężczyznę żeby zapalił cygaro i wypił rum.” – zachwycała się Magda Gessler.

 27. wanderer said

  „Gajowy, gdy był mały, też lubił i podziwiał żydów, bo goovno o nich wiedział.
  Admin”

  Ok. Ale Jeznach doszukiwal sie swoich zydowskich korzeni i mial dla nich podziw w swoim juz doroslym zyciu, a to juz jest wielka roznica.
  Ja nie oceniam Jeznacha, daje pewne punkty do przemyslenia.

 28. Marta1973 said

  Kochani Państwo!
  Czy wy nie wiecie, że ja nie wiem, że pisze tutaj Chazar przez Chazara????

  Na swoją chazarską „false flag” nabierajcie podobnych sobie, nie mnie, synową Partyzanta od Adolfa Pilcha.
  Oddział pod Jego komendą tłukł Sowietów i przyszłych esbeków, aż drzazgi leciały!!!! Szkoda wielka, że nie miał dość czasu, aby wytłuc wszelkie sowieckie plugastwo, uchybek ewolucji gatunku ludzkiego! Amen!

 29. NICK said

  Trza tak było napisać drzewiej. Marta.

 30. Marta1973 said

  Byle się nażarł, no nie?
  🙂

 31. Kto miał rządzić Kubą?

  Kubańczycy*?
  USAńczycy*?

  *Niepotrzebne skreślić. … I Castro skreślał.

 32. Marta1973 said

  Bajaj sobie, chazarski bajarzu!
  Ad libitum!

 33. Greg said

  Jak możecie na portalu katolickim popierać komunistę?
  Tego Q….wa nie rozumiem!

 34. Ad. 33

  „Jak możecie na portalu katolickim popierać komunistę?”

  – Więc Castro miał oddać Kubę Jankesom, bo to chrześcijanie?

 35. Siggi said

  Jednym z największych osiągnięć Rewolucji Kubańskiej jest przemysł medyczny. Niewielu, szczególnie w Polsce, wie, że w dziedzinie biotechnologii czy inżynierii genetycznej Hawana należy do światowej czołówki. Kuba plasuje się m.in. w czołówce badań nad nowymi lekami przeciwko AIDS i nowotworom. Według danych WHO, Kuba posiada dziś największą na świecie liczbę lekarzy w stosunku do liczby ludności. Kraj ten stał się pierwszym krajem Ameryki Łacińskiej, w którym wyeliminowano dziecięce zapalenie opon mózgowych. Do najważniejszych osiągnięć medycy kubańskiej należą m.in. szczepionki właśnie przeciwko bakteryjnemu zapaleniu opon mózgowych. W ciągu 13 lat Kuba wynalazła 13 nowych szczepionek, które są uznawane za jedne z najbardziej zaawansowanych na świecie. Wyprodukowała też ponad 200 nowatorskich produktów medycznych. W samym tylko roku 2007 zostało zarejestrowanych i opatentowanych 38 nowych wynalazków. Hawana swoje osiągnięcia medyczne eksportuje w świat. W 2004 roku nawet Stany Zjednoczone zakupiły na Kubie licencje na trzy szczepionki antyrakowe, a szczepionka która wydłuża i poprawia jakość życia pacjentów z nowotworami płuc, została zarejestrowana w takich krajach jak Kanada, Chiny, Wielka Brytania czy Republika Południowej Afryki. Kuba bardzo chętnie również wysyła lekarzy do krajów trzecich. W 2010 roku, w czasie trzęsienia ziemi na Haiti, aktywnie działało 1200 lekarzy i pielęgniarek z Kuby. Od 1998 roku Kuba przeszkoliła też za darmo 550 haitańskich lekarzy w ramach jednego z najbardziej radykalnych przedsięwzięć medycznych w kraju – Escuala Latinoamericana de Medicina en Cuba (Elam) Tradycja kubańskiej pomocy medycznej ma już pół wieku. Na początku lat 1960 została wysłana grupa lekarzy do Chile, dotkniętego potężnym trzęsieniem ziemi. Później 50-osobowy zespół pojechał do Algierii. Stało się to cztery lata po rewolucji, która sprawiła że połowa z 7 tysięcy kubańskich lekarzy wyemigrowało do Stanów Zjednoczonych. Podróżujący lekarze są niezwykle użyteczni, jako narzędzie polityki zagranicznej i gospodarczej rządu. Kuba, dzięki takim działaniom, może zdobyć sympatię innych krajów. Bardzo znanym programem była również Operacja Cud, która została zapoczątkowana przez operacje katarakty w biednych wioskach Wenezueli – w zamian za ropę naftową. Dzięki tej inicjatywie wzrok odzyskało ok. 1 milion 800 tys. ludzi w 35 krajach, w tym Mario Teran – boliwijski sierżant, który zabił Ernestę Che Guevarę. Jak widać dla rządu kubańskiego medycyna jest bardzo ważnym czynnikiem. Po niklu, najbardziej dochodowym źródłem kubańskiego eksportu jest właśnie przemysł medyczny. (3)

  https://www.facebook.com/notes/%C5%82ukasz-gajewski/czego-w-polsce-nie-m%C3%B3wiono-o-fidelu-castro/1533492406666818

 36. RomanK said

  Maja tez skuteczny lek ..LECZACY cukrzyce…ale o tym ani mruu mruuu…
  Ludzie jada na Kube spedaja 2-tygodnie i wrqcja zdrowi,.

 37. VA said

  Czy Castro to żyd?

 38. Yawamdam! said

  35 i 36 – wpisy ignorantów

 39. Racjonalista said

  Gdy na całej Ziemi komunizm służył do tego, by przez nacjonalizację zabierać gojom i dawać żydom będącymi u władzy państw komunistycznych, tak na Kubie Castro wykorzystał ten sam mechanizm komunizmu, by znacjonalizować żydowskie mienie i przekazać je Kubańczykom, którzy rządzili Kubą.

  Kuba musiała oprzeć się na ZSRR, by uchronić się przed USA. Niestety, sojusz ten był dla Kuby kosztowny, bo sowieci wymusili w końcu na Kubie wprowadzenie wielu ideologicznych bredni komunizmu, które chętnie usunięto po upadku ZSRR.

  Ogólnie uważam, że Castro zachowywał się jak nacjonalista wykorzystujący komunizm dla ochrony Kubańczyków przez żydomasonerią rozsiadłą w Stanach.

 40. NICK said

  Medycyna kubańska prezentuje poziom WYSOKI.

 41. Centuria said

  Re 39: de Castro jest typowym nazwiskiem sefardyjskich Żydów z Portugalii i Hiszpanii.

  Re 40: A doświadczył Pan tej medycyny czy tylko powtarza za Wyborczą?

  Najgorsze, że Castro nie chciał tak żyć, jak mu kazali demokraci z USA.
  Admin

 42. NICK said

  Doświadczył.
  Więcej niż się Centurii wydaje.
  Pisząc zaś mimochodem, Centurii postanawiam nie odpowiadać.

 43. Joe said

  Panie Marucha,poczatkowo Castro w gorach otrzymywal dostawy od „demokratow” z Waszyngtonu.Budowali mu lotniska polowe i dawali cale zaopatrzenie.A dla Batisty dostarczali amunicje tylko zlego kalibru.Pracowalem z pilotem Batisty ktoremu udalo sie uciec.Cala ta pseudorewolucja to bylo zydostwo miedzynarodowe….Ale Castro ich wybzykal,
  bo zydostwu po egzekucji Rosenbergow troche sie w Ameryce popsulo,a Castro nie patykiem dlubany,poszedl tam gdzie dawali wiecej…taki z niego prawdziwy „komunista”.

 44. Padyszach said

  Jezus Chrystus był pierwszym komunistą, powiedział Gorbaczow, więc nie sądźmy ostatniego komunistę.

Sorry, the comment form is closed at this time.