Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Bez zbędnej fatygi, Fotyga!

Posted by Marucha w dniu 2016-11-27 (Niedziela)

O Pani Fotydze już pisaliśmy w artykule pod niemal kultowym tytułem: Pani Fotydze odjebało: porównała Rosję do Państwa Islamskiego.
Admin

Najnowszym wyrazem strachu przed prawdą jest „rezolucja o rosyjskiej propagandzie” firmowana przez „polską” deputowaną Annę Fotygę, w której przyrównuje się Rosję do terrorystycznego Państwa Islamskiego (ISIS).

Zachodni globalizm wkracza w okres przedśmiertnych konwulsji. Przez co tym bardziej staje niebezpieczny dla ludzkości i świata.

Na obszarze Syrii i wokół niej wielokierunkowy konflikt zbrojny nieprzerwanie narasta. Na dodatek coraz głębiej angażują się w niego Stany Zjednoczone wraz ze swoją „zachodnią koalicją”. Żydo-nazistowska junta z Kijowa mnoży prowokacje wobec Rosji, starając się wykorzystać czas kończącej się prezydentury Obamy. Wszystko to zwiększa prawdopodobieństwo prowokacji i rozbuchania tlącej się jak na razie III Wojny Światowej.

Spojrzenie na tą agonię, oczami przedstawiciela „starego” Zachodu, przynosi najnowsza publikacja Tura Kurkinena [i] . We wspomnianym artykule podkreśla on, że na arenie międzynarodowej zapoczątkowana została ona odrzuceniem hegemonii USA przez putinowską Rosję. Nałożyło się na to niezadowolenie społeczeństw Zachodu z pogarszającej się sytuacji gospodarczej. Obywatele uświadomili sobie, że z globalizacji korzysta jedynie międzynarodowa oligarchia finansowa.

Złote czasy zachodniego dobrobytu przeszły do historii. Dopóki oligarchowie „dzielili się” swymi łupami z kolonializmu i neokolonializmu z zachodnim społeczeństwem, dopóty tkwiło ono w błogim przeświadczeniu o swej wyższości ( Herrenvolk [ii], Exceptional Peoples [iii]).

Z chwilą gdy „okruchy z pańskiego stołu” przestały doń docierać, zaczęły się niepokoje. Ich pierwszym wyrazem, stał się tzw. Brexit [iv]. O wiele poważniejszym był wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA.

Spauperyzowane masy Amerykanów upatrzyły w nim „niesystemowego” kandydata, który daje nadzieję na wyprowadzenie kraju z błędnego koła „demokracji parlamentarnej”. Podobnie postępowały one osiem lat temu, wybierając czarnego Obamę na prezydenta „zmiany”. Czarny w Białym Domie okazał się zręcznym agentem oligarchów i poszukiwania wyjścia z matni trzeba było zacząć od nowa.

O ile jednak Obama, od samego początku „pachniał agentem finansjery”, o tyle Trump nie jest od niej zależny i daje jakieś nadzieje na autentyczną zmianę. Stąd też wynika dzika nienawiść oligarchów do Jego osoby i niekończąca się kampania oszczerstw pod Jego adresem. Czas pokaże jaki wynik dadzą Jego zmagania z międzynarodówką finansową.

Bez względu na to, sam fakt pojawienia się w Waszyngtonie autentycznie nowej jakości, spowodował panikę wśród zachodnich „elit”. W Unii Europejskiej składają się one z lokalnych (krajowych) „polityków”, oraz centralnej brukselskiej biurokracji ukrywającej swój totalitaryzm za „listkiem figowym” Parlamentu Europejskiego.

Instytucja ta pozbawiona jest jakiejkolwiek władzy w unijnym superpaństwie, a jej celem, oprócz wspomnianego „listka”, jest zapewnienie sutych synekur międzynarodowej bandzie „elitarnych” pasożytów, szkodników i sprzedajnych nicponi. Nie więc dziwnego, że widmo rozpadu UE i zniknięcia tej synekury wprowadza w przerażenie jej „szacownych” przedstawicieli. Najnowszym wyrazem tego stanu jest „rezolucja o rosyjskiej propagandzie” [v] firmowana przez „polską” deputowaną Annę Fotygę, w której przyrównuje się Rosję do terrorystycznego Państwa Islamskiego (ISIS).

Niewątpliwie Zachód przegrywa z Rosją wojnę informacyjną, a przyczyna tego jest całkiem banalna. W przeciwieństwie do Rosji, która pokazuje PRAWDĘ, Zachód tłoczy w mózgi swych obywateli jedynie totalne KŁAMSTWO. Najbardziej widoczne jest to w odniesieniu do kampanii wyborczej w USA. Potęga medialna wsparła Hitlerę Clinton, oczerniając jej adwersarza w sposób nie mający precedensu w całej historii propagandy. Pomimo tego, oraz przekrętów wyborczych, sukces odniósł Donald Trump. A ostatni bastion oligarchów w wojnie ze społeczeństwem padł!

Bastionem tym były media, które ukazały ludziom swą całkowitą sprzedajność i monstrualne zakłamanie. Opluwanie Putina, dalekiego i nieznanego amerykańskiemu społeczeństwu, mogło się im udawać, ale swojego Trumpa znają oni dobrze i to kłamstwo medialnym „prestytutkom [vi]” nie przeszło, ze wszystkimi tego dalszymi konsekwencjami.

Rewolucja w Stanach Zjednoczonych już zaczęła się i przyjdzie do Unii Europejskiej, bez względu na to jak bardzo będą się „fatygować” unijne kanalie.

[i] http://katehon.com/article/pink-not-color-anymore
[ii] https://en.wikipedia.org/wiki/Master_race
[iii] https://en.wikipedia.org/wiki/American_exceptionalism
[iv] https://en.wikipedia.org/wiki/Brexit
[v] http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rezolucja-anny-fotygi-rosja-to-przestepstwo-informacyjne/sb3clx
[vi] http://www.dictionary.com/browse/presstitute

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 25 to “Bez zbędnej fatygi, Fotyga!”

 1. Marian said

  Tu nie chodzi o to, że kończą się czasy zachodniego dobrobytu, tylko kończy się żydowskie pasożytnictwo i złodziejstwo, które miało nad sobą bezpieczny parasol w postaci armii amerykańskiej terroryzującej całą Europę. Ale teraz ten ich osobisty ochroniarz powoli zaczyna bankrutować i żydów nie będzie komu bronić. A ludzie już szykują sznury. Stąd to kwilenie i żydowska rozpacz.

 2. bedzie bedzie rewolucja . No do czego to te s…syny doprowadzily?!
  W Niemcach na przyklad – pensje nie rosna od dobrych 20-lat . Wprowadzili place minimalna to robotnik wiecej niz 1200 € netto nie zarobi ( tylko nie przeliczac na zl!) .Straci sie prace po piecdziesiatce to juz koniec, zadnych szans na nowe zatrudnienie. W kazdej dziurze , nawet tej mojej jest ” Tafel” – sklep , gdzie za 1 euro mozna kupic reklamowke przeterminowanego zarcia zwozonego przez poblizne sklepy zanim trafi do smietnika . A jakiej reglamentacji to podlega – trzeba miec numerek z socjalamtu i zapisac sie do kolejki dzien wczesniej . No i miesa nie maja , gorzej niz za komuny. Co raz gorzej . Na przyklad osiedle bud , w ktorej mieszkam ( zaskakujace , qa , nie mam chalupy i merca w Dojczlandzie!) wykupili Amerykanie . Niemiecki volk protestowal co prawda , ale zabraklo im iles tam podpisow . No i teraz mamy . Czynsz podskoczyl rapidarnie i rosnie kazdego roku . A bo to dachy styropianem wylozyli , a bo to kociol ogrzewczy wymienili . I od wczoraj nie mamy cieplej wody i ogrzewania . Dom dalej tak mial przez tydzien . Pewnie teraz moja bude podlaczyli do oszczednej rury. I komu sie tu poskarzyc , jaki sekretarz mnie wyslucha ? Moze wreszcie ten Trump zrobi z tymi ch..ami porzadek . A jak nie , to bedzie rewolucja!

 3. Joe said

  Pan Marian…Zeby nie bujac w oblokach za wczesnie to wydaje mi sie ze walka dopiero sie zaczyna.”Pasozydnictwo” jeszcze sie nie konczy,ale swiadomosc wraca POd strzechy.Bo tam byla tradycja w orginale,POnizana a nawet czasami zakompleksiona.Tradycja w Rosji i Prawoslawie zwycieza na kazdym odcinku…Franek i VATYKANO osmieszaja sie juz niemal na kazdym kroku…Jezeli dojdzie miejmy nadzieje ,do styczniowej nominacji,wowczas kocikwik zacznie POwoli cichnac.Te nadchodzace Swieta i Nowy Rok ukaza cala Moc..Z Bogiem…

 4. Yah said

  Proszę zwrócić uwagę na fakt nikłych protestów Tel-Avivu na obecność wojsk rosyjskich blisko granic Izraela. Porównajmy to z histerycznymi głosami w Brukseli, Waszyngtonie (do niedawna) i Warszawie. Rozmowy Bibi w Moskwie były bardzo wyważone.

  Skoro nawet my wiemy, że potęga militarna USA chyli się ku upadkowi, to czy Tel-Aviv nie szuka jakieś innej formy zabezpieczania siebie na Bliskim Wschodzie. Być może miękka presja Rosjan na Iran będzie skuteczniejsza od amerykańskich myśliwców.
  Sygnał ze strony Rosji w stosunku do Polaków jest zauważalny – „tylko nie przesadzajcie z tym antysemityzmem”.

  .https://pl.sputniknews.com/opinie/201611244287491-Kto-spalil-kukle-zyda-Piotr-Nowak/

  Ten artykuł pojawił się nie przypadkowo. Nic nie dzieje się przypadkiem, nie mniej trzeba popatrzyć na to z szerszej, globalnej perspektywy

  Wypadek Fotygi to jeden z elementów tworzenia kozłów ofiarnych dotychczasowej polityki antyrosyjskiej. Ponieważ geopolityka wokół Izraela się zmienia, zmienia się takowa, również dla Polski – stad szkolenie dla rządu w Tel-Avivie.

  Ciekawe co przyniesie przyszłość. Pewnie będziemy obserwowali zbiorowe „przejrzenia na oczy” w sprawach rosyjskich. Warto dokumentować wypowiedzi polityków before and after, by pokazać ich podobieństwo do śmiesznych chorągiewek na wietrze. Oczywiście nie oznacza to dla nas nic dobrego z wyjątkiem możliwości pośmiania się ze słabości ludzkiej natury.

 5. NC said

  Uważam p. Fotygę, podobnie jak p. Waszczykowskiego, za kompletne zera, obdarzone zewnętrznymi atrybutami ministra SZ z woli Jarosława Kaczyńskiego, który skądś tam ich wygrzebał.
  Nasuwa sie rzecz jasna pytanie, dlaczego i po co ich wygrzebał, czyli zasadnicze pytanie, komu służy Jarosław Kaczyński, dlaczego i za ile, i czy nie widzi, że prezydentowi Trumpowie nie będzie do niczego potrzebny?

 6. RomanK said

  Jak panowie myslicie , jakei kryteria trzeba bylo spelnic, zeby byc wyslanym na stypendium do USA, czy jeszcze lepiej „kontrakt naukowy” przez wydzial ksztalcenia kadr Komitetu Centralnego i jego komurki Komitetow Wojewodzkich???

 7. Yah said

  Jedno Panie Romanie, jedno – nie mieć genu R1a1,

 8. Siekiera_Motyka said

  Ad. 4 – „również dla Polski – stad szkolenie dla rządu w Tel-Avivie.”

  Są sprawdzani pod kontem poglądów na temat Wybranego Narodu.

  Ad. 7 – 🙂

 9. Marian said

  Ad. 4. Ma Pan racje, to nie jest przypadek. Widocznie Lubowicze przejęli portal, więc lepiej wyrzucić ścierwo z przeglądarki i więcej tam nie zaglądać.

 10. Yah said

  Ad 8

  Poglądy ich są znane – przecież nie byliby członkami rządu. Raczej umilkł telefon z Waszyngtonu, z Brukseli bełkoczą trzy po trzy wiec trzeba było jechać po instrukcje w inne miejsce. ,)

  Ad 9

  Panie Marianie trzeba czytać, jak najbardziej trzeba. Stamtąd płyną sygnały ważne sygnały.

 11. Poziomka said

  Ja bym tam Panie Joe tak szybko nie ufał Trumpowi, wiedząc, że odbywa się „mordercza” rozgrywka na górze pomiędzy masonerią rytu szkockiego a masonerią rytu francuskiego. Obojętnie kto z tej walki wyjdzie zwyciężony, ogólny plan jest taki sam dla obydwu lóż.

 12. Głos Prawdy said

  Polska chyba będzie ostatnim państwem, które przestanie być wrogiem Rosji, jeżeli w ogóle przestanie

  Smutne to. I źle świadczy o mądrości naszego narodu.
  Admin

 13. Joe said

  Poziomka…ja tez ufam tylko Bogu.Pan Trump jest tyko POwaznym biznesmenem,a taraz uczy sie Wielkiej POlityki.
  Czy sie sprawdzi?Nie mnie o tym prorokowac…Kaczorkiem to On nie jest.

 14. Yah said

  Ad 12

  Przestanie, przestanie o ile tylko otrzyma takie polecenie

 15. AlexSailor said

  „Zachodni globalizm wkracza w okres przedśmiertnych konwulsji. Przez co tym bardziej staje niebezpieczny dla ludzkości i świata”

  Nie, to nie prawda.
  Zachód ma się doskonale.
  Przewaga militarna trzech państw zachodu posiadających broń nuklearną, jest przerażająca.

  Przewaga gospodarcza – szkoda nawet pisać – jest tak ogromna.

  Owszem, dystans do Rosji i Chin, a także Indii oraz pomniejszych państw, się skraca.
  Ale to może być chwilowe, no i skracać musiałby się jeszcze lat ze 100.
  Jak ładnie załatwiono Indie.
  Unieważniono pieniądze i ludność została obrana z kapitału, waluta i gospodarka załatwione na co najmniej 5 lat.

  Natomiast dochody ze strzyżenia ludzi wzrosną.
  Kasta sprawująca władzę i obsadzająca urzędy (pasożyty jak wszędzie) zarobi na tym krocie.
  Tak to się robi.

  W Chinach też może nie być tak różowo, jak się wydaje.
  A poza tym i na Rosję i na Chiny coś się wymyśli.

  Najważniejsze jest jeszcze to, co z tego wynika dla nas.
  Jeśli zachód pójdzie na dno, pójdziemy z nim, jeśli będzie wyrzucał murzyńskich chłopców z łodzi,
  to wyrzuci nas, jeśli dojdzie do bijatyki, to u nas, itd. … .

  Z tymi władzami od 1926r., to tylko cud może nas uratować.

 16. Yah said

  Niestety, albo stety pan Nowopolski ma rację. Kończy się trwająca od zakończenia II wojny światowej bańka spekulacyjna pod nazwą – rozwój dzięki handlowi zagranicznemu. Proszę zwrócić uwagę, że wszystkie działania miały na celu albo obniżyć koszty handlu ( zniesienie ceł) , albo obniżyć koszty produkcji ( najpierw gastarbeiterzy, później przeniesienie produkcji do Azji. mania wszystkich był wzrost PKB, a co to PKB? To po prostu miernik konsumpcji. Najwięcej na wzroście PKB zyskiwali ci, co sprzedawali towary. Wmówiono ludziom, że szczęście i poziom ich życia zależy nie od zgromadzonych oszczędności tylko od ilości wydanych pieniedzy …… nawet kosztem zadłużenia siebie oraz państwa na parę pokoleń.

  Ten sposób zarabiania i rozwoju dostaje czkawki. Popatrzmy:

  .https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.deltaeconomics.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F01%2F2015-01-05_outlook2015_fig03.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.txfnews.com%2FNews%2FArticle%2F3588%2FOutlook-2015-Mildly-optimistic-after-a-shaky-start&docid=Yf2GI5V89EKH4M&tbnid=qlIH5javfpLkiM%3A&vet=1&w=703&h=472&client=firefox-b&bih=609&biw=1360&ved=0ahUKEwji-qfYz8nQAhVFDiwKHQRyAMsQMwgqKA8wDw&iact=mrc&uact=8

  .https://www.deltaeconomics.com/wp-content/uploads/2015/01/2015-01-05_outlook2015_fig03.jpg

  Typowa bańka spekulacyjna u szczytu. Kto miał zarobić to zarobił i zakumulował kapitał. Scenariusz miał być trochę inny. Bańka miała trwać kosztem zadłużających się krajów Bliskiego Wschodu, kosztem wyprzedaży surowców Rosji i jej mieszkańców ale …. plany zawiodły.

  Krach zadłużonych po uszy Stanów Zjednoczonych pociągnie za sobą Chiny – głównego dostawce towarów na rynek amerykański . I co wtedy? Co zrobią z tym towarami Chińczycy / Czy utrzymają dotychczasowe tempo wzrostu ? To wielkie niewiadome.

  Nie mniej ktoś na tej bańce zarobił. Ktoś wywołał szał konsumpcji, manię wzrostu gospodarczego, szaleństwo zadłużania doprowadził do upadku gospodarki amerykańskiej i rozwoju ( kosztem amerykańskiej) Chin wiedząc, że upadek tej pierwszej pociągnie za sobą ta druga i wywoła to globalny kryzys.

  Stąd uśmiechy Bibiego w kierunku Moskwy i spodziewana w niedługim czasie zmiana kursu polityki Warszawy

  Zastanawia mnie czy wygrana Trumpa to nie próba chwilowego uspokojenie nastrojów w Stanach na czas ewakuacji neokonów i ich rodzin droga „na Zaleszczyki”. Nie wiem, nie mieszkam w Stanach nie czuję tematu

 17. Joe said

  A ja mieszkam Panie Yah…i widze to blado.Na Zaleszczyki to uciekac nie beda,ale czy Trump POtrafi rozwiazac problem „brakujacych fachowcow” to watpliwe.W taj chwili brakuje mechanikow wszelakich bo szkoly zawodowe upadly.Ale musi przyjsc czas ze zabraknie wedliniarzy,kucharzy i piekarzy…Nie wyobrazam sobie Ameryki za 10 lat.
  A Bibi to typowy zydowski gnojek..ktory wlezie kazda szpara.

 18. Yah said

  Ad 17

  No to ktoś dobrze wszystko zaplanował 😦

  „A Bibi to typowy zydowski gnojek”

  Co też Pan opowiada 😉 przecież to „nasz” , syn Bencyljona Milejkowskiego z Warszawy.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bencijjon_Netanjahu

 19. Wlodzimierz said

  Z wszystkich tych komentarzy i opinii wynika oczywiście ogromna wola wyzwolenia narodów świata z żydowskiego jarzma ale, coś mi mówi ze do Armageddonu jeszcze daleko i ze Żydzi maja jeszcze przed sobą wiele lat prosperity i globalnej dominacji. Trump tak jak wielu jego poprzedników czy to lokalnych czy światowych zostanie przywołany do porządku tak jak nasz Andrzej Duda, Beata Szydło i jej rzad tylko dlatego ze, forsa która jest narzędziem światowego terroru jest w posiadaniu żydowskim i tak długo jak ta sytuacja się nie zmieni na nasza korzyść tak długo o wyzwoleniu możemy jedynie marzyc. Pytanie jest: co lub kto mógł by ten status-quo zmienić.

 20. re1truth2 said

  No jasne, taka jej rezolucja jak i patrzenie. Prawo oko na Kaukaz, a lewe na Maroko… wsio z punktu widzenia Syrii.

  Prawda panie NICK, dobrze patrzę na zajawkę…?

 21. Ola z Podola said

  http://www.goniec.net/goniec/inne-dzialy/goniec-poleca/chi%C5%84czycy-do-ukrai%C5%84cow-czemu-nie-rozstrzeliwujecie-skorumpowanych-politykow-i-urz%C4%99dnikow.html

 22. NICK said

  Nie wiem.
  P. Re1. (20).
  Wszyscy mają oczy dookoła głowy.

  Mają, mają!

  Patrzą. Widzą i nie widzą. Albo milczą. Jak wielu z Nas?
  A cóż My. A kimże ja jestem by oceniać niewątpliwe zło. Raka, antychrysta?
  (pozostaję z nadzieją, że stopień bergolnięcia mam mniejszy niż „biskup Rzymu”; ‚dzieńdoberek’)
  Mało się okazał? UN!
  Une wszystkie po lucyferze.

  Obserwuję wyraźnie: tu, w dawnej Polsce.
  Dosłownie z miesiąca na miesiąc: ludzie stają się podłymi maszynami. Co ja piszę, trybikami globalizacji.

  Rezolucja to też trybik.
  To się dzieje i przyśpiesza. Nikt tego nie zatrzyma.
  To jest plan. Od poczęcia Chrystusa.
  Realizowany.

  Zabrano Nam historię prawdziwą.
  To wszystko, tutaj, we świecie, to fałsz.

  Nie raz pisałem: dziwię się, że to jeszcze funkcjonuje. Świat Boży, z założenia dobrego.
  Zatem, antychryst też? Podpiął się pod Stwórcę i dość wolno, żarnami piekielnymi miele?

  P.S. Pan wie, że nie mam ochoty i czasu traconego na licencjat u P. Maruchy. Na elaboraty z powołaniem źródeł… . Ech.
  Robię swoje. Po uważaniu mym. Czytał Pan dzisiejsze wpisy? Ile razy się Pan „zdenerwował”?

  Uciekam się zatem do Trójcy Świętej, Niepokalanej i Świętych. PRAWDZIWYCH.

 23. Adam Ryglowski said

  Ad 22 ) W. Sz. Panie NICK’u

  Nas może tylko uratować tylko POMOC WEZWANYCH – z ostatniego akapitu .
  Na resztę nie ma co liczyć , bo się przeliczymy .
  😦
  Przypominam – rok temu została zhandlowana PATAGONIA (część Argentyny)
  ZA D Ł U G I ( ok . MILION KILOMETRÓW KWADRATOWYCH !!! )
  Podobno to pustynia , obszar bez wody , nie zalesiony – a w ogóle DNO
  🙂
  🙂
  🙂
  Na Ukrainie szło dobrze , a nawet rewelacyjnie – a tu NA RA DUPA CZAPA !
  ….
  Póki co – przypominam
  Nasza Wigilia Bożego Narodzenia , nomen omen ,- zbiega się z hanuką 5776

  A Bergolio jest preziem Vatykanu , tylko.
  Papieżem jest nadal BENEDYKT XVI .
  ….
  W razie co ( WRESTLING ???)
  🙂

 24. re1truth2 said

  Re 22
  ‚Odpuścilem’ kilka dni…

 25. NICK said

  Patagonia?
  Została zaprzedana około „wojen” o Falklandy.
  Raczej wcześniej.

  Aaaa! Wojna o Faklandy?

  To nie jest śmieszne.

  Anglosyjon.

  Argentyny? Ni ma.
  (no nie chce mi się pisać)

Sorry, the comment form is closed at this time.