Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Naprawdę szkoda gadać: Urzędnik – Pan Twój i Władca

Posted by Marucha w dniu 2016-11-27 (Niedziela)

Polacy to niewolnicy. Niewolnicy urzędników. O tym jak bardzo jesteśmy upadlani, przekonali się na własnej skórze rolnicy z Lubelszczyzny. Muszą oni prosić o pozwolenie na wjazd… na własne pole.

Jak donosi portal lublin112.pl na drogach lokalnych w Zemborzycach Tereszyńskich ustawiono znaki zakazujące poruszanie się po nich pojazdom o rzeczywistej masie całkowitej ponad 8 ton. Działanie podjęte przez gminę Konopnica było wymuszone prawem. Senat wysłał do wszystkich samorządów pisma, w których przypominał, że drogi niszczeją m.in. z powodu poruszania się po nich ciężkich pojazdów, takich jak chociażby ciągniki czy kombajny.

Zarządcy dróg są zobowiązani, by dbać o dobry stan dróg, więc imają się różnych metod, by swój cel osiągnąć. Jednak w tej gminie zadziałał również czynnik ludzki. O ustawienie znaków na drogach w Zemborzycach Tereszyńskich prosiła część mieszkańców.

Wydawać by się mogło, że wszyscy są zadowoleni – gmina dba, teoretycznie, o jak najmniejsze zużycie drogi, a przy okazji spełniła prośbę mieszkańców, jawiąc się jako „dobry pan, ludzki pan”.

Niestety, nikt nie pomyślał o rolnikach. Urzędnicy „zapomnieli”, że przy drogach są pola. A na polu, w tym wypadku, leżą buraki cukrowe, które czekają na podróż w jedną stronę do cukrowni. Ustawienie znaku zakazującego poruszania się po drodze pojazdów cięższych niż 8 t sprawiło, że rolnik nie może wjechać na swoje pole bez łamania zakazu. Oczywiście mógłby zabrać buraki lżejszym pojazdem, ale a) to kompletnie nieopłacalne (buraków na polu jest z reguły więcej niż kilka ton), b) nie ma kombajnów lżejszych niż 8 t, więc i tak kiedyś będzie musiał zakaz łamać (choćby przy sianiu).

Co więc proponuje w tej patowej sytuacji Urząd Gminy Konopnica? Tłumaczy w rozmowie z portalem lublin.112 Agnieszka Jaroszyńska.

– Jeżeli rolnicy będą chcieli wjeżdżać po płody rolne, doskonale wiedzą, że do Urzędu Gminy Konopnica wystarczy złożyć wniosek na parę dni wcześniej przed transportem Jest to rzecz nieodpłatna i wtedy dany rolnik otrzymuje pozwolenie. Wystarczy we wniosku napisać kiedy i gdzie chce wjechać oraz musi podać numer rejestracyjny auta. Zgoda na przejazd wydawana jest bez żadnego problem – wyjaśnia.

Czyż to nie piękne? Wystarczy iść do urzędu i POPROSIĆ urzędnika, by ten ŁASKAWIE zgodził się na przejazd drogą gminną na WŁASNE pole rolnika.

Czyż to nie zabawne? Płacimy podatki, od PIT-a poprzez VAT, na wszelkiego rodzaju podatkach od kierowców kończąc, po to, by następnie prosić urzędnika o pozwolenie na przejazd do naszej własności. Jesteśmy niewolnikami urzędników. Rolnicy z gminy Konopnica stali się zakładnikami przepisów. Nie mogą sobie spokojnie wjechać na pole, by zebrać plon bez zgody gminy. Dobrze, że łaskawy urzędnik pozwala, by go prosić o zgodę na przejazd. Mógłby na przykład całkowicie zignorować rolników i stosować zakaz wjazdu z całą bezwzględnością. Dobry pan, ludzki pan…

Zastanawia mnie coś jeszcze: gdzie tu jest troska o dobry stan dróg? Zakładając, że każdy rolnik pójdzie po zgodę (albo będzie jeździł bez niej – nikt go pewnie nie złapie), to i tak liczba pojazdów poruszających się po danym odcinku drogi pozostanie taka sama. Logiki w tym nie ma żadnej. Działanie gminy to zamiatanie problemu pod dywan.

Droga wygląda fatalnie, więc co robi mądry urzędnik? Szuka środków na jej naprawę? Nie, to by było zbyt logiczne i inteligentne działanie. Mądry urzędnik stawia znak za 30 zł (w tym wypadku zakaz wjazdu dla konkretnych pojazdów) i uważa, że problem został rozwiązany. Prawdziwy urzędnik nie przejmuje się ludźmi i ich problemami, dla niego liczy się, to, że zrobił tak, jak nakazują przepisy. Trzeba dbać o drogę? Okej, stawiamy znak zakaz wjazdu i dajcie nam spokój.

Jednak pojawia się kolejny problem. Wieść, w tym wypadku gminna, niesie, że kolejne lokalne drogi maja doczekać się znaków zakazu. Oznacza to mnóstwo pracy dla urzędnika. Bo zamiast siedzieć sobie 8 godzin przy biurku, popijając kawę, będzie on musiał wystawiać pozwolenia dla rolników, by mogli wjechać na SWOJE pole. Biedny urzędnik zostanie zmuszony do pracy.

Może dopiero wtedy ktoś zrozumie, że znak zakazujacy rolnikom wjazdu kombajnem na drogę prowadzącą do pola jest idiotyczny. Że to nie jest skuteczne rozwiązanie problemu niszczejacych dróg. Może kiedyś mieszkańcy gminy Konopnica doczekają się remontu drogi i inteligentnych urzędników za biurkiem.

http://wmeritum.pl/

Komentarzy 40 to “Naprawdę szkoda gadać: Urzędnik – Pan Twój i Władca”

 1. BORU said

  Moze to bedzie wygladac przesadnie To co napisze.Ale to prawda.Wyjdzmy z Uni=Jewropejskiej,Walczmy o nasz Ojcowizne (POLSKIE).Wygonimy zydowski ;;;;kahal;;Ktory niszczy nasza ;SLOWIANSKA TOZSAMOSC a zarazem zpycha nasz kraj ku WOJNIE Z ROSJA.Wojnie ktora ma posluzyc jako narzedzie.Do wyczyszczenia ludnosci SLOWIANSKIEJ Z ICH ZIEM.

  WYRZUCIMY zydow z POLSKI.

 2. Joannus said

  Po co buduje się drogi, którymi nie wolno dojechać na swe pole.
  Może po to aby dostać dotacje unijne i pochwalić się ilością wybudowanych dróg.

 3. Marcin said

  Niedługo będą wydawane przepustki na chodzenie osiedlowym chodnikiem. Po tym jak mafia urzednicza ma się dobrze w Polsce można poznać po odnowionych i wybudowanych gmachach.

 4. pawel said

  W nadmorskiej miejscowości urząd morski co roku stawił zakaz ruchu na drodze którą miejscowi jeździli nad morze. Nigdy nawet dnia nie przestał.

 5. BORU said

  Jeszcze raz pisze Nie bojmy sie wladzy.Jesli wladza ktora jest mniejszoscia w narodzie.I stosuje terror w stosunku do spoleczenstwa czyli (NARODU).To w takim panstwie niema demokracji. Jest tylko teror Totalitaryzm I przemoc .A jesli wladza boi sie Narodu to znaczy ze sa jeszcze jakies znamiona demokracji .I w takim panstwie jest dobrze ludziom.A czy ludzie w POLSCE maja dobrze.Czysci Polacy maja biede I poniewierke imigracyjna.Dobrze maja polacy ktorzy sa z nazwy polakami.Ale pochodzacy z narodu wybranego ;;zydy;; I jesli nie wierzysz w to ze mozesz miec dobrze polaku tzn.zes Typowym Niewolnikiem Ktory jest pozbawiany DUCHA WOLNOSCI DUCHA KTOREGO MASZ Z NATURY bys dbal o swoie interesy .Nie kierujac sie falszywa naiwna ;miloscia wzgledem tych co cie niszcza W inteligentny sposob.No pomyslmy choc troche logicznie.No jak dlugo bedziemy to znosic to upokorzenie w swoim wlasnym kraju? zydow musimy WYGONIC Z POLSKI.
  Paniatna RODACY.

 6. Umny said

  A dla kogo pracuja ci urzendnicy?

 7. Re 3:
  No właśnie Panie Marcinie, czy posiada Pan uprawnienia na chodzenie? Za brak prawa chodu (analogia do prawa jazdy) jest mandat!

 8. Polo said

  POzdrawiam wszystkich należących do GOAP, czyli Gospodarki Odpadami Aglomeracji POznań. Ja mieszkam 35km od centrum Poznania na działce w po PGR-owskiej wiosce i za śmieci muszę płacić co Kowalski w centrum Poznania. Jednak czy jakaś urzędniczyna pomyślała, że wszelkie obierzyny i organikę wyrzucam na kompostownik co stanowi około 30% śmieci. A najbardziej przez te pazerne urzędnicze śmieci okradani są ludzie najbiedniejsi i samotni. Jak taki stary człowiek na wsi może wygenerować 240l śmieci w miesiąc.
  Ja czeka na mandat za wrzucanie kamieni do kosza, ponieważ to nie są śmieci komunalne. Mandat będzie mi wlepiony,że podczas nagrywanej rozmowy z urzędasem powiedziałem, iż kosz dopełniam kamieniami.

 9. Archer said

  To i tak dobrze że urzędnicy nie zakazali całkiem ruchu pojazdów na drodze, bo wtedy by się nie zużywały. Zresztą, trzeba dać pieniądze na remont dróg na Upadlinie, gdzie dyrektorem jest Sławomir Nowak (ten od drogich zegarków). A polskie drogi mogą poczekać.

 10. RomanK said

  To wprowadzil przepisy o poruszaniu sie po drogach????

 11. RomanK said

  To Zyd wprowadzil przepisy ..itd//

 12. RomanK said

  Zasr=tanawim sie od dziesiecioleci, ilu i jakich zostaloby ludzi w Polsce , gdyby wyrzucic wszystkich przyglupow udajacych madrych?

 13. snag said

  Hej ,…

  Nie wieszajcie psow na urzednikach, oni robia co im Senat polecil ,…

 14. ERROR 404 NSZ said

  Problem w tym , że mafia kołnierzykowa dba li i wyłącznie o swoje interesy.Marnej jakości drogi są ciągle restaurowane.Co pozwala
  czerpać korzyści kopertowe z niekończącego się zródełka pod nazwą „przetargi”…

  repeta :

  Mój znajomy z Łodzi wymyślił nawierzchnię z odpadów ( tworzywo + piach , też o tym myślałem jakieś 5 lat temu…), nikt w Polsce , nie był
  tym zainteresowany, co nie dziwi…

 15. Mmaniek said

  a jakby tak
  idiotów wyrzucić?
  no i siebie,za włosy
  i wyrzucić przez okno
  najlepiej zamknięte:)

 16. Stan said

  A jo tak czytom i czytom te komentarze i trudno mi uwierzyć.

  Wystarczy tylko sprawdzić, jakie połączenie i kontakty ma wykonawca tych nowych znaków drogowych
  z wójtem Gminy Konopnica i ile kosztuje jeden nowy znak drogowy łącznie z zacementowaniem go w ziemie.

  Koszty tego powinien ponieść bezpośrednio wójt, a sprawę należy natychmiast zgłosić
  do prokuratury za głupotę, korupcje i złodziejstwo czasu rolnikom.

  Każdy rolnik powinien natychmiast otrzymać odszkodowanie moralne i pieniądze na stracony czas,
  jaki stracił za załatwianie tych bzdurnych zezwoleń.

  Sam wójt Gminy Konopnica natychmiast powinien poddać się badaniom psychiatrycznym
  na własny koszt, a wyniki tej kontroli podać do opinii publicznej.
  Amen. Czy to takie trudne??

 17. andy38 said

  A wiecie jak się nazywa wójt Konopnicy? …Żydek!!!!

 18. Stan said

  Imię i nazwisko: Mirosław Żydek
  Komórka organizacyjna – Wójt

  Telefon: 081 5031081
  Adres email: sekretariat@konopnica.eurzad.eu

 19. revers said

  No nie za bardzo, bo czasami po 65 latach znajduje sie wlascieciel malo miasteczkowego, czy wiejskiego skweru zwanym parkiem, czasami tez ze stawem, oczkiem wodnym i wtedy urzad jest w kropce gdy wlascieciel parku, skweru zarzada 1,8 mln Zlp za 65 letnie uzytkowanie, a nawet pojdzie na reke wojtowi, gminie rozlorzy splate na 10 lat po 200 tys miesiecznie.

 20. Archer said

  @Stan

  Na blogach niemieckiego Onetu jest taka cenzura automatyczna, że jak się napisze „żydek”, to nie przejdzie i trzeba kropkę wstawić w środku wyrazu. A jak się napisze „polaczek”, to przechodzi wszystko.

 21. Mariusz said

  Każdy żyd to bandyta i złodziej a jak nie to znaczy że jeszcze nie został złapany na przestępstwie!

  – Dla dobra syna, który jest wójtem, sam złożę mandat – deklaruje radny gminy Konopnica. Marian Żydek został prawomocnie skazany przez sąd. Za przywłaszczenie pola sąsiada.

  Marian Żydek stanął przed sądem w związku ze sprawą ponad 20-arowej działki rolnej w Radawcu Dużym. Prokuratura oskarżyła go, że w 2000 roku (był wówczas przewodniczącym Rady Gminy) nakłonił gminnych geodetów do poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Dzięki temu przejął ziemię, która według ksiąg wieczystych należała do innego mieszkańca. I to on poskarżył się śledczym.

  Sąd skazał samorządowca na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Podobny wyrok dostała gminna geodetka, która z nim współpracowała. Żydek odwołał się, ale sędziowie decyzji nie zmienili. Wyrok już się uprawomocnił.

  Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Marian Żydek jest ojcem Mirosława, wójta gminy Konopnica. Feralną działkę przekazał synowi, który w jej sąsiedztwie ma swoje pola.

  Radny Żydek przekonuje, że jest niewinny. – Tę działkę kupiłem w 1985 roku, mam na to umowę. Niestety, geodeci nie zapisali tego w księgach wieczystych. W 2000 roku dowiedziałem się, że sąsiad kupił tę samą działkę, więc poszedłem wyjaśnić sprawę w gminie. Nikogo nie namawiałem do przestępstwa. Jednak sąd uznał, że skoro byłem przewodniczącym rady, to mogłem mieć wpływy – mówi.

  „Dla dobra syna”

  Mając na koncie prawomocny wyrok Żydek nie może już zasiadać w Radzie Gminy. Radni powinni wygasić jego mandat. Zazwyczaj robią to niechętnie i musi ich wyręczać wojewoda. Tym razem będzie inaczej.

  – Dla dobra syna sam zrezygnuję z mandatu – mówi Marian Żydek. I załamuje ręce. – Przez 40 lat coś dla wsi zrobiłem. Kościół stawialiśmy, salę gimnastyczną pobudowaliśmy. Myślę o tym, żeby ze sprawą pójść do Sądu Najwyższego.

  Rezygnację musi jeszcze przegłosować rada.– Najbliższa sesja ma być we wrześniu, więc może wtedy zajmiemy się tą sprawą – informuje zastępca wójta Konrad Banach.

  Po tym, jak wygaśnie mandat Mariana Żydka mieszkańców czekają wybory uzupełniające do Rady Gminy.

  Nie pierwszy skazany w radzie

  Przewodniczący Rady Gminy Konopnica, Andrzej Duda rozłączył się, słysząc, że chcemy z nim rozmawiać. Dziennik Wschodni napisał, że Duda wystartował w wyborach do Rady Gminy, choć nie miał do tego prawa. Wcześniej został skazany przez sąd za jazdę po alkoholu. Wtedy koledzy radni nie chcieli odebrać mu mandatu. Wygasiła go dopiero wojewoda lubelska.

 22. Mariusz said

  Wójt Mirosław Żydek i jego pejsaty tate, bandyta i złodziej:
  http://www.dziennikwschodni.pl/lubelskie/radny-konopnicy-skazany-za-przywlaszczenie-pola-sasiada,n,1000133753.html
  I wszystko jasne!

 23. Re: 12 RomanK
  Panie Romku, w Polsce Polacy MUSZA tak dostac w du…pe, az pluc beda krwia I wtedy zaczna myslec. Innej drogi jak przez d…pe do glowy osobiscie nie widze.
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  ——
  Myśli Pan?
  Polacy zrzucą wszystko na Rosję i Putina.
  Admin

 24. EyWey said

  re 21 Panie Jasiek z Toronto, musi Pan tak brutalnie tłumaczyć rodakowi efekty zmiksowania żydoparchatego.

  Malo to krwi wylali `Wyklęte`, woje polskie, za wolność nasza i wasza, czyli żydowska, zaciekle jej broniąc !

  Przecie Polak, to owieczka pasąca sie u pol_żyda w Polinie, nie ma zawieli, a jak ma, to chowa, odruch wypracowany poprzez dzielenie wspólnej, przez wieki przestrzeni, z bandytami i złodziejami.

  Zaraz krew, lepiej jak u Angoli z flegma ciągnąc chomąto, `arystokratycznie`.

  Mieszkając z plemiennymi bandziorami, wypracowuje sie poprzez pokolenia, wysoka inteligencja przetrwania, uwidaczniająca sie choćby w ciaglej emigracji i jakiej tam samoobronie.

  Irlandczycy maja podobne do nas przypadłości, tej samej plagi, im bardziej lud wierzący, tym bardziej zasiedlany, przez niemile widziane, pomioty diabelne, taka ich rola, niszczycieli co wartościowe i boskie.

  Pozdrawiam.

 25. mironik said

  http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/radni-nie-chc%C4%85-podatku-od-balkon%C3%B3w-ale-i-tak-go-uchwal%C4%85/ar-AAkQ70f?li=AA5a4a&ocid=spartandhp
  Radni Szczecinka kilka dni temu ustalili wysokość daniny pobieranej m.in. od balkonów, wykuszy i schodów. Absurd? Nie. Podobne opłaty obowiązują w wielu gminach w Polsce. Problem w tym, że nawet gdyby chciały, nie mogą z nich zrezygnować
  Opłaty pobierane są jednak nie od wszystkich balkonów, wykuszy czy też schodów w budynkach mieszkalnych i użytkowych, a jedynie od tych, które wchodzą w przestrzeń zajętą na pas drogowy. A więc przykładowo, daninę na rzecz gminy muszą płacić właściciele budynków, które mieszczą się na działkach graniczących z pasem drogowym i np. balkon tego budynku wchodzi w przestrzeń zajętą na chodnik dla pieszych

 26. anonim said

  ad4. O to to panie Pawle.
  Brak znaku brak podstaw do ukarania w sądzie a sam znaczek najlepiej wrzucić na posesję gorliwej biurwie płci bez znaczenia z domalowaną…szubienicą

 27. AlexSailor said

  Ale jaja: .http://www.konopnica.eu/wladze-gminy/ .

 28. RomanK said

  Panie Jasku- jak pan wytlumaczy ze polska wies wybrala do urzedu gminy…nie jednego ale dwoch Zydkow???
  Mysli pan- ze to jest antysemityzm na wspak, czy naturalny ,czysty jak lza phileosemitysm???

 29. Owszem, dziecko wie – urzędnik to „Pan Mój i Władca” (nie tylko w Polsce).
  Zdarzają się jednak wyjątki, potwierdzające regułę.
  O takim wydarzeniu napisał dzisiaj KAJ, członek korespondent Klubu Kolonialnego, w opowieści pt. „Przypadki anioła dobroci z R.„, w 2 odcinku cyklu”Info z zadupia”, tutaj: .http://klubkolonialny.blogspot.fr/2016/11/info-z-zadupia-2.html

  Co z tego wynikło i jaka przestrogę dla poczciwych samców stanowi cała opowiastka – nie ujawnię.
  Nie i nie!

 30. Bogush said

  bardzo durny przepis, trzeba budować albo dobrej jakości drogi albo ograniczać nacisk na jedną oś. Jeśli 8 ton rozłoży się na 4 osie to nacisk jest zaledwie 2 tony na oś

 31. Polak = Czlowiek z INICJATYWA i WIZJA innowacji, pelen energii do DZIALANIA said

  IDIOTE i GLABA wybatozyc na placu i odeslac na przymusowy urlop, bowiem ZDURNIAL ten durny GLAB wykopac z urzedu. URZAD i urzedas jest SLUGA nas OBYWATELI jak tego nie rozumie i chce nam przeszkadzac w dzialansci natychmiast zwolnic groznego idiote.

 32. NICK said

  A z czego się wzięła ta „armia” urzędników. Szabesgojów i gojów?
  Co to przed Konstytucją, ustawką, rozporządzeniem (…) dupy rozkraczają?
  Będąc baaardzo potrzebnymi do wydawania ‚kwitów’, pomiędzy kawą i ławą we rozkroku?

  A kto tworzy te przepisy i od kiedy?

  Kto i kiedy na to pozwolił?

  No. Nam. Tu i teraz się podniecać… .
  Gdy historia sięga 1989, 1981, 1976, 1968… 966, wreszcie.

  Wtedy to nie wiedzieliście? „1989, 1981, 1976, 1968…”
  Teraz to łacno pisać.
  Gdy pozamiatane.

  Eeeech… .

 33. Stan said

  Imię i nazwisko: Mirosław Żydek
  Komórka organizacyjna – Wójt

  Telefon: 081 5031081

  Uprzejmie informujemy, że uległ zmianie adres e-mail Urzędu Gminy Konopnica.

  Prosimy korzystać z adresu:

  sekretariat@konopnica.eu

 34. Carlos said

  Dyrektywy, ustawy, przepisy antypolskie, wymyslane przez hazarow, to jedna rzecz, a nadgorliwosc Polaczkow, w wykonywaniu tych polecen , to druga sprawa. W obawie o swoje stanowisko, lub z wrodzonej wrednosci ,popartej sila wladzy- w sprawach , gdzie mozna by bylo pomoc, wykazuja typowa- dla naszej nacji- zawisc i …nie pomagaja. Juz ja przekonalem sie niejednokrotnie, jak postepuja urzednicy,a i solidarnosc za granica nie bywa rozowa- dwa razy stracilem prace przez rodakow. Dziekuje…

 35. Stan said

  Ad: Carlos
  Kolejny raz potwierdza się to o czym Szanowny Pan Carlos pisał wcześniej,
  a co niektórzy się obrazili i powstała niesłuszna burza językowa i ataki trwająca kilka dni.
  Co prawda to prawda.
  Oni już nic nie zrozumieją, choć trafiają się tez od czasu do czasu życzliwi i dobrzy ludzie.
  Pozdrawiam.

 36. Carlos said

  Milo mi , ze czesc ( niestety znikoma ) ludzi rozumieja o czym pisalem. SERDECZNE DZIEKI

 37. Zdziwiony said

  Sanok Stomil, Boni, amerykański inwestor i ministrowa Glińska.

  http://bobry7.salon24.pl/737848,sanok-stomil-boni-amerykanski-inwestor-i-ministrowa-glinska,1

  PINK PANTHER: Magister socjologii Piotr Gliński w roku 1984 czyli w najciemniejszych czasach komunizmu i tuż po stanie wojennym robi doktorat pod kierunkiem prof. Andrzeja Sicińskiego, który miał brata – adwokata Ryszarda Sicińskiego jak najbardziej TEŻ AK-wca ale też Wielkiego Mistrza Wielkiej Loży Narodowej Polskiej. Pytanie jest takie, czy gdyby magister Piotr Gliński udzielał się w chórze kościelnym lub w kółku różańcowym a chociażby raz w tygodniu chodził na wieczorne spotkania studentów z jakimś zakonnikiem – to czy otrzymałby od Ludowej Ojczyzny – etat na uczelni i szansę napisania doktoratu nawet tak genialnego jak ” Ekonomiczne uwarunkowania stylu życia. Rodziny miejskie w Polsce w latach siedemdziesiątych” :))))))

 38. K.Konar said

  Polska jest absolutnym liderem w „produkcji” prawa. Nasz rząd stworzył 56 razy więcej przepisów niż n.p. Szwecja. Wielokrotnie wyprzedzamy wszystkie europejskie kraje. A bajzel coraz większy.

  .http://barometrprawa.pl/

 39. juz feliks Koneczny w swoich rewelacyjnych i ,,,unikatowych ksiazkach o cywilizacjach : bizantynska,Turanska i Zydowska .Napisal w tej ostatniej jeszcze przed wojna! ze Polacy sa juz nieporuwnalnie bardziej zazydzeni ! 🙂 ani sami Zydzi:).Osobiscie nie wierze aby takie prawo 🙂 bylo „przypadkowe”:) napewno rolnicy beda musieli placic kolejne srebrniki:) A jak sie latwo na to zgodza? to beda w niedlugim czasie! musieli oplacac ubezpieczenia od stosunku plciowego 🙂 z wlasna zona ! bo urzednik moze latwo wykazac ze lozko jest za wysokie ? lub nogi lozka nie sa zgodne ze standardami Unijnymi itp.Przeciez w niektorych stanach USA nie mozna zbierac deszczowki z wlasnego dachu !! bo niebo i chmury naleza do wojewodztwa czy powiatu!!! a kary sa zajebiste! .Rowniez w USA nie wolno rolnikowi sprzdawac mleka wydojonego od wlasnych krow!!! ten zakaz dotyczny wszystkich stanow!! a pewien Amisz za te ” zbrodnie” dostal trzydziesci lat !! shalom 🙂

 40. Lily said

  Re 38;K.Konar
  Ma sie rozumiec,antypolskiego.Widac,to po
  tym,jak sie zyje TUBYLCOM w ich Ojczyznie.
  Z Polski,po 1989 r,zrobili Bangladesz Europy.

Sorry, the comment form is closed at this time.