Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dziewczynka zebrała 100 tys. złotych na operację chorej mamy. Urzędnicy chcą odebrać jej zasiłki.

Posted by Marucha w dniu 2016-11-28 (Poniedziałek)

9-letnia Asia zorganizowała kiermasz, a zebrane pieniądze miały pokryć koszt leczenia jej chorej matki. Dzięki ludziom dobrej woli zebrano pokaźną sumę – 101 tysięcy złotych. Niestety dotychczas z tej kwoty skorzystali głównie urzędnicy…

„Mam na imię Asia, zbieram na leczenie i rehabilitację mojej mamusi.” Oto treść ogłoszenia które umieściła dziewczynka. Ten apel spotkał się z wielkim odzewem. W ciągu zaledwie 4 godzin zebrano 101 tysięcy złotych.

Na przeszkodzie Asi najpierw stanęli nieco mniej życzliwi sąsiedzi, którzy zgłosili rzekomo nielegalną zbiórkę do Urzędu Skarbowego.

Zebraną kwotę pani Anna (mama Asi) chciała przelać na konto fundacji Votum z Wrocławia, której jest podopieczną. Tu napotkała kolejną przeszkodę.

– Poinformowano mnie, że nie mogę przelać tych 101 tys. zł ze zbiórki Asi, ponieważ najpierw trzeba uregulować ewentualny podatek. Trzeba wiedzieć, z jakiego tytułu i w jakiej kwocie go zapłacić. Gdyby te pieniądze zostały przelane na konto fundacji Votum, później fundacja Votum nie mogłaby zapłacić podatku. Po prostu jej statut na to nie pozwala. Miałabym gigantyczny problem – tłumaczy pani Anna.

Dlatego kobieta zdecydowała się dowiedzieć, jaki podatek musi zapłacić, ale do dziś nie dostała odpowiedzi.Poinformowała o tym także pracownika socjalnego. Tymczasem czekała ją przykra niespodzianka:

– Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu 8 listopada przysłał pani Annie zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego uchylającego przyznane jej zasiłki. Pani Anna przeżyła szok – informuje Polsat News. Sprawa została poruszona na łamach programu „Interwencja”.

– To nie są pieniądze, które pani Ania może sobie zwyczajnie wziąć i pójść na imprezę, bo mniej więcej tak wygląda interpretacja urzędników – przyznaje Justyna Lachor-Adamska, prawniczka pomagająca pani Annie.

Sprawa w toku.

Źródło: niezlomni.com
BS
http://prostozmostu.net

Komentarzy 48 to “Dziewczynka zebrała 100 tys. złotych na operację chorej mamy. Urzędnicy chcą odebrać jej zasiłki.”

 1. Dziadzius said

  Objechalem chyba wiecej jak pol swiata i szczerze powiem ze biurokrata jest jeden i ten sam czy w Indii czy we Wloszch. To musi byc jakas genetyczna gnida, jakis odlam od korzenia ludzkosci i chyba najlepszy dowdo ze idiota poznaje i popiera idiote i tak jest stworzony i utrzymany rzad kazdego panstwa ,przynajmniej na zachodzie.

 2. Ja said

  Ludzie, to się nóż w kieszeni otwiera! Czyli, co? Jest akcja pomocowa, dowiadujemy się adres i zanosimy kasę. Tak, by te nienażarte ścierwa nie dotykały swoimi łapami moiej darowizny!
  Kradną miliony, i co? I nic! Przecież taka akcja, to pomoc dla państwa. Więc gdzie szmatławce z łapami? WONNNNNNNNNN!

 3. Observer said

  Tych urzednikow nalezalo by postawic przed plutonem egzekucyjnym tak dla przestrogi aby innym nawet do glowy nie przychodzily podobne pomysly…

 4. Żak said

  Pogratulować pani Szydło jej urzędników. Wystarczy dać parę złotych urzędnikowi i wykończy drugiego Polaka. „Takie przepisy, rozkazy”.

 5. Podpalacz pejsów said

  To nie wiecie głupie goje, jak żydowskie pisma „kryminalne” mówią, że wszystko to co posiadacie należy do żydów, i jest tylko chwilowo w waszym posiadaniu?

 6. ojojoj said

  Mnie cos bardziej gnebi w tym artykule anizeli urzednicy, zydzi, masoni i inne scierwa. „Na przeszkodzie Asi najpierw stanęli nieco mniej życzliwi sąsiedzi …” – i polacy chca walczyc z silami zla?

 7. Ja said

  Wielkie ukłony dla pana Maruchy, że ten problem zauważył. Dziękuję.

 8. gostek said

  A ja wciąż powtarzam, że w takich artykułach czy programach telewizyjnych powinno się podawać nazwiska tych „fantastycznych” urzędników, którzy czuwają nad praworządnością w tym państwie. może by się wtedy jeden z drugim zastanowili przed takimi decyzjami.

 9. snag said

  Luuudzie, zmiencie prawo zamiast pieprzyc i czepiac sie pionka – Urzednik egzekwuje to co wasze koorwy w sejmie uchwalili ,…

  Nawet, gdy prawo jest dobre, występuje NAGMINNE jego łamanie i to przez sędziów, prokuratorów, policję…
  Admin

 10. NC said

  Zbiórką należało przeprowadzić na konto fundacji Votum, z zaznaczeniem „na oparacje pani Anny …..”
  Skoro p. Anna miała dochód, to trzeba zapłacic podatek.
  Ale cofnięcie zasiłku jest jawna złośliwością, bo po przekazaniu przez p. Annę pzostałej po odliczeniu podatku kwoty na rzecz Votum, jej dochód netto wyniesie zero i zasiłek będzie nadal przsługiwał,
  Tak to jest, jak żyje się w kraju okupowanym…

 11. RomanK said

  Te Qurwy sami wybraliscie..zeby nie marnowac glosu…wiec mata qurwa na co zasluzylista sobie sowicie!
  Zbiorki i fundacje nie sa dla was glupie goje!!!!! I od pieniedzy wam wara bo za to kara!!!! Straszna kara!!!!!
  Sluzta jak niewolnicy papierowemu systemowi:-_)_)__

 12. Jakiś czas temu przeczytałem o wyrzucenia z wlasnego mieszkania do piwnicy przez ludzi przyjmujących budynki w Warszawie, ..starszego pana, kombatanta walk o OJCZYZNE,..wtedy pomyślałem,.. jeśli taki człowiek nie jest otoczony szacunkiem przez polakow…to po co on walczyl ? Dla kogo .dla pustej idei ? Państwo tworzą ludzie…i pomyślałem tez ,ze jeżeli to państwo tworzą tacy ludzie to ono nie ma juz żadnej racji bytu…ci ludzie gnoja i niszczą sami siebie..państwo tworzone przez takich ludzi nie powinno już istniec…bo po co i dla kogo ?..a dzisiaj kolejny dowód na bezsens istnienia takiego Jaśnie państwa polskiego..jeśli większość nie może ochronić i wesprzeć bezradnej, starej, lub schorowanej..biednej szukające ratunku mniejszosci a wręcz przeciwnie używa swojej siły i potęgi do niszczenia bezradnych ludzi, swoich obywateli…to po co TO COS ? Dla kogo ? Komu TO służy ?
  Kiedyś jakis rządowy dostojnik tegoz jasnie panstwa zdefiniowal ten twór ze to h..j d..pa i kamieni kupa…Myślę że jest znacznie gorzej…..tylko kupa …ale nie kamieni….
  Może ktoś pomyśli ze to pisze jakiś obcy karajowiec…Krajowi urzędnicy kiedyś wypchneli mnie i moją rodzinę na emigracje..wiec wiem jak to wyglada…przez wiele lat żywilem nadzieje ze to się poprawi,..ulegnie zmianie..bywam w kraju czytam i widzę że się zmienia ale ciągle na gorsze…może nas w końcu rozdziobia..kruki…

 13. EyWey said

  To dotyczy nas wszystkich. Należy z tym walczyć ! lub poddać się i zginać.

 14. RomanK said

  http://www.romaniktools.com/pl/siekiery/48783-sikiera-tarnowska-117.html

 15. Trak said

  Dlatego, wszelkie reformy należy poprzedzać wprowadzeniem stanu wyjątkowego, godziny policyjnej a niektórych internować.
  Uwaga, będziem reformować!

 16. dookoła wojtek said

  Panie Snagu, a od kiedy to ludzie stanowią prawo?

  Urzędnicy prawo stanowią w interesie państwa i urzędników, a ludzie sa od tego, ażeby tych praw przestrzegać.

 17. Czarownica said

  Pamietajcie! Jesli nie zatroszczyccie sie Za swoimi ludzmi …………! Nikt inny sie o was nie zatroszczy!!!
  Szanujcie swoich Ludzi!

  BHO

 18. guła said

  Środki na leczenie np. Kora uzyskała od … tzw państwa. Goim musi zbierać poprzez własną inicjatywę. W końcu zostanie uregulowana sprawa z U.S. który ma zapewne kadencję terminową na załatwienie sprawy. I wszystko wróci do normy, ponieważ OPS będzie musiał, przy nagłośnionej sprawie, zasiłek wyrównać i nadal wypłacać. Kłody pod nogi? Nic nowego, czas był przywyknąć.
  A tych inwigilujących na ten przykład, wpychających własne łby pod pachę interesanta, coby zobaczyć co delikwent przy okienku poczty akurat załatwia, traktować z łokcia …

 19. ninika said

  Może jestem wredna ale z całego sec życzę tym „mniej życzliwym sąsiadom” aby stanęli przed dokładnie takim samym problemem jak Asia i jej Mama. Pewnie tylko wtedy zrozumieją swoją niegodziwość.

  Nie wiem, co się z polactfem stało. Kiedyś donosiły tylko ubeckie szumowiny….
  Admin

 20. revers said

  ale takich przypadkow jest pelno, nie wszystkie znane lub publikowane, a tych co nie nazbierali na czas lub legalnie, otrzymali pozwolenie,kwoty z NFZ nie ma juz na swiecie.

 21. czytelnik said

  RomanK said
  2016-11-29 (wtorek) @ 00:49:53
  Te Qurwy sami wybraliscie..zeby nie marnowac glosu…wiec mata qurwa na co zasluzylista sobie sowicie!

  Romeczku, to takie Qrwy wychodzą z polskich uczelni. Tak było za komuny i tak samusieńko jest teraz. Te same qrwy ich szkolą i piorą mózgi. Na dzisiaj z wyborem to nie ma nic wspólnego. No chyba że tęsknisz za powrotem poprzednich sqrwysynów ale za tamtych było jeszcze gorzej. Tutaj należy walczyć z mentalnością, która polega na tym, że każdy sqrwysyn, który kończy uczelnie uważa, że on wie najlepiej i już wszystko może. Dotyczy to sqrwysynów z każdej opcji.

 22. Marian said

  Nie sąsiedzi, tylko żywe trupy głosujące na PiS i legitymizujące swoimi głosami antypolski reżim Szydło.

 23. czytelnik said

  Jeżeli rządy Szydłowej są reżimem to gratuluję wiedzy i mądrości.

 24. Marian said

  Ad. 22. Są antypolskim reżimem, ponieważ przede wszystkim realizują interesy faszystowskiej, banderowskiej i antypolskiej Ukrainy, a tutaj podaję jeden z przykładów parszywej, antyludzkiej i dyktatorskiej działalności reżimu Szydło:

  https://marucha.wordpress.com/2016/08/25/w-obronie-mateusza-piskorskiego/

  https://marucha.wordpress.com/2016/10/20/list-otwarty-do-jaroslawa-kaczynskiego/

 25. Marian said

  PiSowskie media reżimu Szydło mają prawo nazywania demokratycznego wybranego i popieranego przez wszystkich Syryjczyków rządu prezydenta Baszara al-Asada reżimem, a Polacy swojego probanderowskiego i przez to antypolskiego rządu nie mają prawa nazywać tak samo? Ciekawe…

 26. AlexSailor said

  @Sang

  „Luuudzie, zmiencie prawo zamiast pieprzyc i czepiac sie pionka – Urzednik egzekwuje to co wasze koorwy w sejmie uchwalili”
  A w sejmie uchwalają dokładnie to, czego ludzie chcą.
  Tak, tak, to nie żart.

  Pamiętacie Państwo, jak ludzie domagali się kas fiskalnych dla taksówkarzy i lekarzy???
  No i są.
  Domagali się socjalu, no i 500+ jest.

  Ludzie domagają się podatków dla bogatych, no i są, a 100 tys. w Polsce to już bogactwo.

  To nie urzędnicy są gwoździem systemu, tylko my sami.

  Od lat piszę, żądnych, ale to absolutnie żadnych podatków od osób fizycznych obywateli polskich.
  Nie żadnych dochodowych, tylko ŻADNYCH.

  Owszem, może nie da się od jutra, ale od jutra można zlikwidować wszystkie, a zostawić jeden na poziomie 10%, a po 5-10 latach zlikwidować i ten.

  Państwo ma się utrzymywać ze swoich zasobów, a nie z podatków.
  Podatki od osób fizycznych są uzasadnione tylko w sytuacjach szczególnych, np. wojny, klęski żywiołowej, i pobierane
  mogą być wyłącznie na ten cel w ściśle określonej perspektywie czasowej.

  ——
  Państwo ma się utrzymywać z zasobów… z jakich zasobów?
  Państwo nie powinno mieć NICZEGO, żadnych przedsiębiorstw, żadnych dochodów – bo to jest sprzeczne z liberalizmem. Wszystko ma być prywatne. Zarówno zakłady, jak i ziemia, wody, lasy, powietrze, kopaliny, bogactwa naturalne itd.
  I Państwo Polskie jest bliskie tego ideału. Już nie ma prawie nic.
  Admin

 27. NyndrO said

  To zabrzmi makabrycznie, ale mając na uwadze zainstalowany system, wszystko zadziałało prawidłowo.Jest też opcja zadania z gwiazdką.Zaraz może np. wkroczyć jakiś ministeh ( dajmy na to Ziobro) w stroju Batmana i zapatriotyzować.Khęci się..khęci.Spoko wodza.

 28. BORU said

  Takze widzicie POLACY ze nami rzadza zdrajcy na uslugach:waszyngtonu telavivu itp.
  POLACY szykujmy sie do rozprawy z zdrajcami ktorzy rzadza POLSKA.
  I zapomnijcie o jakiejs tam demokracji.Bedziesz mial tyle demokracji ile sobie ja wywalczysz.POLSKO TO JEST NORMALNA OKUPACJA NASZEGO KRAJU.
  ………………………KONIEC Z TYM…….

 29. Boydar said

  Różne remedia można aplikować na taka czy inną chorobę. Jestem zdania, że to, co napisał Pan Gostek (8), ma sens. To są TCHÓRZE ! Genetyczni. Jest jeszcze jeden aspekt; ich kolesiom bardzo nie pasuje pozostawanie w towarzystwie trefnego. Sami odsuwają; dobra i psu mucha.

 30. Zdziwiony said

  Żydowski poeta:
  „Jesteśmy tam, gdzie nas nie proszono,
  Ale od ciemnej nocy do świtu,
  My pasierbowie ślepej Polski
  Jesteśmy jej prowodyrami”.

 31. panMarek said

  To nie jest labirynt urzędniczego absurdu.
  Tak dział państwo stworzone przez potomków ubeckich dynastii przywleczonych w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI. To działanie jest CELOWE!

  I kto winny?!

  Winni są przygłupiaści wyborcy którzy sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprzez ciągłe wybieranie co 4 lata potomków ubeckich dynastii, przywleczonych w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI.

 32. NyndrO said

  O”wyborcy”… Sens roumiee. Bez dołów z wapnem ( mam wpływ na cenę w europie,mogę dać upust), to się już nie da. Dla-poczemu tak szanuję tego Gnoja Boydara. Mego Kumpla.

 33. RomanK said

  Drogi Czytelniku..oczywiscie skoro na uczelniach wykladaja tacy profesorowie jacy wykladaja….
  Oto nastepny profesrocz wystawia nam laurke..na lamach Sputnika, ktory jest za pieniadze rosyjskiego podatnika zostal oddanym w pacht nihilistycznej redakcynej bandzie TYgodnika NIE isluzy, jako dodatkowa platforma obsrywania wszystkiego co polskie..
  Ocencie sami:

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201611284311905-Polska-Zycie-w-ciepelku-chamstwa-Jan-Kurowicki/

  Wyjątkowo durna elukubracja obszczymurka…
  Admin

 34. AniaK said

  Sąsiedzi jak sąsiedzi, zawsze kilku wrednych się znajdzie, ale we wszystkich urzędników ja bym kamieniami tak nie rzucała. Szczególnie w tych na niższych szczeblach. Oni pracują na podobnych zasadach jak miliony ludzi w innych zawodach. Wykonują polecenia swoich podwładnych. Empatia chociaż trochę powinna działać w obie strony. Przede wszystkim osoba korzystająca z różnych form pomocy społecznej nie może być wrogiem podatków bo jedno wyklucza drugie. Gest córki bardzo sympatyczny, chwyta za serce…… ale moim zdaniem niepotrzebnie zrobiono z tego takie widowisko. Pewne sprawy moim zdaniem należało wyjaśnić i uregulować.

  A Pani Annie szybkiego powrotu do zdrowia i jak najmniej przeszkód na swojej drodze. Zuch córka!

 35. Boydar said

  Bo tam jest o jedno o za dużo (33)

 36. Boydar said

  No co też Pan Nyndr0, dzisiaj nie moje imieniny 🙂

 37. AniaK said

  A Pani Annie życzę szybkiego powrotu do zdrowia……..

 38. Marian said

  Bo „urzędnicy” uważają, ze te pieniądze powinny trafić na Ukrainę lub do studiujących w Polsce Ukraińców. Polacy sami tego chcieli w ostatnich wyborach, cóż robić…

 39. snag said

  Admin @ 26 ,…

  Senor Admin kiedy zmieniłem NYC na okolice Seattle 30 lat temu lista i cała informacja na temat urzędów w książce telefonicznej zajmowała kilkanaście stron a od końca lutego mielismy tzw. ‚freedom day’ (od podatków) resztę roku pracowaliśmy na siebie … dziś lista urzędów zajmuje połowę tej samej książki a ‚freedom day’ jest w końcu czerwca jeśli nie później bo nie sprawdzam ostatnio żeby się nie wkoorwiac. W tym samym czasie pamflet dla myśliwych i wędkarzy który wtedy miał kilka stron dziś wygląda jak Biblia … Rozumiesz waść co Alex chce powiedzieć ? ,…

  To że w kolonii wszystko na sprzedaż to wasza wina bo jak jest szansa żeby coś zmienić to glosujecie na sprawdzonych skoorwysynow nie dając szansy nowym – Myślisz waść że Kukiz czy Braun byłby gorszy od tego co dziś tam macie ? ,…

  Czym się in plus różnią Amerykanie?
  Admin

 40. ad 31 , PanMarek

  czyzby na pewno?

  przeciez na tym ” Zachodzie” , jakze przeciez nie-ubeckim, zrobiono by to samo!
  jesli laduje sie na socjalu , niezaleznie z jakiej” winy” , wszelkie posiadane dobra , czy jest to dom, samochod czy marne 500 € oszczednosci – trzeba zuzyc do zera , zeby miec ten socjal ( zasilek). I tu juz przypadki losowe jak np. choroba nie sa brane pod uwage. A zreszta nigdzie na Zachodzie nie pozwolono by prowadzic zadnemu dziecku kiermaszu. Dzieciom nie wolno pracowac! Po za tym marne miejsce na zachodnim flohmarkcie ( kiermaszu) kosztuje z 30 eurasow za dzien , zdaje sie , moze juz wiecej?I zeby na zachodzie w ciagu 4 godzin zarobic 100 tysiecy?! jedynie w Polsce , nigdzie wiecej! no moze gdzies jeszcze w Rumunii czy Bulgarii. Moze wlasnie to jest dziedzictwo komuny?

  W Niemczech wielu , chociaz juz coraz mniej, pobierajacych socjal oszczedza na ogrzewaniu . Ilu z nich jest chorych lub ma chore dzieci , to juz ich problem. Tylko , ze to co zaoszcza , mimo , ze czynsz z ogrzewaniem tez im placi socjalamt , odciagna im urzednicy od socjalu. To taki jeden przyklad z wielu z socjalnego niemieckiego raju nieskazonego ( oczywiscie , oczywiscie przed unia, he he ) uzbeckimi dynastiami i ich resortowymi dziecmi.

 41. Kasprowy said

  Ale świat na psy zszedł…

 42. Kasprowy said

  @40: Ja głosowaem na Brauna, ale jestem w mniejszości. @ Admin: nie chodzi oto, czym się różnią in plus Amerykanie, ale tam ludzi stać w chwili obecnej na rozrzutność. Nas nie stać.

  Nie chodziło o rozrzutność.
  Nawiasem mówiąc, Amerykanie mają chyba większe długi osobiste, niż Polacy.
  Admin

 43. dookoła wojtek said

  Nie wiem, co się z polactfem stało. Kiedyś donosiły tylko ubeckie szumowiny….
  Admin

  Panie Gajowy, w ubiegłym roku oficjalne massmerdia doniosły iż tylko w jednym wojewodztwie (zdaje się że koszalińsim) było 30 tys przypadków doniesień na sąsiadów, których dzieci otrzymały prezenty z okazji Komunii i nie zapłaciły podatków od darowizny.

  To społeczeństwo jest już beznadziejnie unicestwione etycznie. Przykro mi…

  Pozdrawiam Gremium.

 44. Piskorz said

  re 41 „było 30 tys przypadków doniesień na sąsiadów ” A W SZWAJCARII TO JEST TAK SAMO..!! PS WAŃKOWICZ DAWNOOOO TEMUUUU PISAŁ. ŻE TAK ZAZDROSNEGO NARODU JAK NASZ TO ZE ŚWIECĄ SZUKAĆ.!!

 45. snag said

  Ano to senor admin nie wszystko sprzedane i jestesmy bogatsi choc powiem panu szczerze patrzac jak czesto panstwowe lasy plona i ile miliardow idzie z dymem* a prywatne wcale to nie jestem taki pewien ze moge byc dumny z tego co widze ,…

  *bo jakis polglowek w Washington decyduje ,…

 46. dookoła wojtek said

  Co mnie wzrusza Szwajcaria, panie Piskorz. Bliższa ciału koszula niż kaftan. Niech Szwajcarzy zajmują się szwajcarskimi problemami (good luck. To jest co najmniej pięcionarodowy kraj). Mnie smutno że naród kiedys wybitny, a może najzacniejszy ze wszystkich narodów, predysponowany do pełnienia wiodącej funkcji kulturalnej w świecie, dał się sprowadzić do tego, czym jest. A pracowały nad tym pokolenia specjalistów od intryg, demagogii, propagandy i zwykłych morderców. Na dzień dzisiejszy w Polsce demokracja nie ma szans na zaistnienie, nawet w tej najprymitywniejszej formie, krzykliwie wyznawanej przez świat. Bo o demokracji wiecu to w ogóle nie można nawet pomarzyć. Do takiej formy rządów potrzebne jest silne poczucie wspólnoty. A wie pan jak sie u nas powiada? Polak Polakowi polakiem.

 47. czytelnik said

  RomanK said
  2016-11-29 (wtorek) @ 14:58:55
  Drogi Czytelniku..oczywiscie skoro na uczelniach wykladaja tacy profesorowie jacy wykladaja….

  Drogi Romku, dlatego wracaj będziemy to zmieniać bo ostatnie 72 lata zrobiło swoje. W poście # 46 kolega powyżej to dość dobrze opisał. Rzygnąć na Szydłową i PiS możemy bo dzisiaj nikt nam tego nie zabroni, tylko, że to droga do niczego. Na podpuszczaniu jeden na drugiego daleko też nie zajedziemy!

 48. Piskorz said

  re 46 Zgadzam się i pozdrawiam ..

Sorry, the comment form is closed at this time.