Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polski politolog: Sojusz Trumpa i Putina zagraża bezpieczeństwu Warszawy

Posted by Marucha w dniu 2016-11-28 (Poniedziałek)

Jeśli ktoś będzie w stanie przeczytać kretyńskie brednie Piotra Burasa bez ciśnięcia wulgarnymi przekleństwami, zasługuje na miano „Człowieka bez nerwów”.
Gajowy nie wyrobił…
Admin

Ewentualny sojusz nowego prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta Rosji Władimira Putina podważy same fundamenty polsko-amerykańskich stosunków, powiedział w wywiadzie dla Deutschlandradio dyrektor warszawskiego biura Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych Piotr Buras.

Przede wszystkim obawia się on zerwania planów rozmieszczenia w Polsce amerykańskiego kontyngentu wojskowego. Według niego jest to zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

[Jasne. Odsuwanie niebezpieczeństwa wybuchu wojny to zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju zwanego Polską. By się dupek wstydził takie rzeczy mówić, nawet jeśli mu kazano – admin]

Po referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE i zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, Polska może stracić swoich ważnych sojuszników, powiedział w wywiadzie dla Deutschlandradio dyrektor warszawskiego biura Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych Piotr Buras.

Z jednej strony Warszawa czuje pewną ideologiczną bliskość do nacjonalistycznego populizmu Trumpa, zaznaczył politolog. Z drugiej — szacunek przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych do swojego rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina i jego „oziębły” stosunek wobec NATO wpływa na życiowo ważne interesy Polski.

Biorąc pod uwagę rozbieżności polskiego rządu z Brukselą oraz innymi ważnymi partnerami w UE, a także brexit w Wielkiej Brytanii, Warszawa może stracić wszystkich sojuszników, mówi Buras.

[Warszawa NIGDY nie miała żadnych sojuszników na Zachodzie, dupku – admin]

Słowiańska twarz Piotra Burasa

Słowiańska twarz Piotra Burasa, politologa.

„Wierzę, że dla wszystkich krajów w Europie i na świecie, to [zwycięstwo Trumpa] jest dużym zaskoczeniem i dość poważnym zagrożeniem — powiedział politolog. Według niego głównym zagrożeniem jest „nieprzewidywalność” kandydata Republikanów. „I to dotyczy podstaw polskiej polityki zagranicznej. Przez to rozumiem przyszłość NATO, stosunki z Rosją, i wiele więcej. Wszystko to jest teraz pod dużym znakiem zapytania. A już tylko jedna z tych kwestii jest bardzo poważnym problemem” — wyjaśnił Buras.

Pozytywną reakcję polskich władz na zwycięstwo Trumpa politolog tłumaczy „poczuciem złośliwej satysfakcji”. Według niego polskie władze były zachwycone, gdy amerykański wyborca pokazał politycznemu establishmentowi, czyli znienawidzonym w kręgach polskiej partii Prawo i Sprawiedliwość lewicowym liberałom, „środkowy palec”. Taka reakcja była spowodowana głównie wewnątrzpolitycznymi i ideologicznymi przyczynami, uważa politolog. Przy tym aspekty polityki zagranicznej nie zostały wzięte pod uwagę.

W rzeczywistości zaś Trump stanowi wielkie zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski, uważa Buras. Dla Warszawy są teraz ważne dwie rzeczy, wyjaśnia. Po pierwsze, zachowanie jednolitego frontu przeciwko Rosji. Przy tym Stany Zjednoczone odgrywają kluczową rolę w realizacji antyrosyjskiej polityki sankcyjnej. Amerykańskie środki karne są szczególnie ważne — w tym także dla Unii Europejskiej — ponieważ najbardziej dotkliwie uderzają w Moskwę, przekonuje Buras.

[Kolejny złamaniec, dla którego „jednolity front przeciwko Rosji” i „polityka sankcyjna” są ważniejsze, niż interesy Polski. Dupek nie zauważył, jak bardzo Polska jest już osamotniona w swej psychopatycznej nienawiści do Rosji – admin]

Bez nich Europa nie będzie w stanie prowadzić tej samej polityki w stosunkach z Kremlem, co i teraz. Trump zaś może uchylić sankcje, ostrzega politolog. Po drugie, dla Warszawy jest ważne, aby NATO kontynuowało strategię zastraszania Rosji, kontynuuje Buras:

„Wierzę, że w tej chwili zagrożone są dwa główne punkty polityki bezpieczeństwa i rosyjskiej polityki Polski: polityka sankcji i strategia zastraszania Rosji. Przynajmniej istnieją poważne wątpliwości co do tego, że Donald Trump będzie kontynuować tę politykę”.

[Polityka „zastraszania Rosji” na ogół kończy się dużą, śmierdzącą kupą w kalesonach straszących pojebów- admin]

Ponadto analityk obawia się, że Putin i Trump zawrą niejaką transakcję, która udaremni amerykańskie plany rozmieszczenia w Polsce amerykańskiego kontyngentu.

„Jak i we wszystkim, co jest związane z Trumpem, nie można być co do tego pewnym. Nie wiadomo, w jakim stopniu będą realizowane jego przedwyborcze oświadczenia i obietnice. My w Polsce oczywiście mamy wielką nadzieję, że amerykańska brygada zostanie przerzucona do Polski. Jest to podstawa obecnych polsko-amerykańskich stosunków”- podkreślił politolog.

[Co do Trumpa istotnie nie jesteśmy pewni, za to pewność mamy wobec Burasa: głupi, tępy wuj bez napletka – admin]

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 30 to “Polski politolog: Sojusz Trumpa i Putina zagraża bezpieczeństwu Warszawy”

 1. RomanK said

  Taka nasia Polska cala
  Wuj-Butz, Ciemniak i Zakala…..

  http://krzysztofjaw.neon24.pl/post/135301,organizacje-pozarzadowe-popis-wicepremiera-p-glinskiego

 2. Jerzy said

  Czy ja wiem? Może napletek i ma, ale rozumu ani zwykłej przyzwoitości nie ma za grosz. Takich też nie brakuje.

 3. revers said

  Takich teskstow wiecej jest, od np. pismaka Marca
  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/przemyslaw-marzec/blogi/news-kleska-wschodnia-polski,nId,2313329

 4. RomanK said

  Wybor na prez Trumpa…otwiera nowe perspektywy i szanse dla Polski. Oczywiscie- jesli taka okazje wykorzysta sie umiejetnie.
  Polska ma wielka szanse stac sie zwornikiem pomiedzy US a Rosja…wlacznei z platforma wymiany gospodarczej i technologicznej.
  Ale obserwujac ekipa Naczelnika Panstfa….i jej najlepszych viceministrow,,ogarnia mnie przerazliwy smutek i watpliwosc!

 5. RomanK said

  Panie Jerzy , czy pana takie dwie straszliwie nordyckie mordy( vide photo)…nie przerazaja:-)))???? Pan nei masz wrazliwosci za grosz…nie to co -pan Autor textu:-)))

 6. AlexSailor said

  @Admin

  Pisałem Panu wczoraj – nie jestem człowiekiem bez nerwów, ale mnie nie rusza już.

  Imaginuj Waćpan sobie, że takie burasy utrzymywane są z naszych podatków.
  Ręce opadają.
  Wydaje mnie się również, że prócz tego, że żyją z takich idiotyzmów, to są po takim praniu mózgów, że wierzą w te idiotyzmy.

  No, oczywiście, że to klęska polskiej polityki.
  Jak najbardziej, tylko co to była za mądra inaczej polityka.

  A już najlepszy tekst jest: „My w Polsce oczywiście mamy wielką nadzieję”.

  My?
  Co za my?

  A może problem jest szerszy i nie chcą burasy wprost, stąd im brednie wychodzą.
  Może wojska amerykańskie, wbrew temu co się głosi, miały według koncepcji burasów gwarantować nasze granice zachodnie, a nie wschodnie, zaś ich rozmieszczenie przeciw Rosji miało być zapłatą za to właśnie???

  Tylko, że to jest polityka i nadzieje dziecka we mgle.
  Zrezygnowaliśmy z ochrony Rosji, taniej w sumie, aczkolwiek płatnej (nic za darmo), a mamy nadzieję na bardzo drogą amerykańską??

  No i teraz jak się dogadają jeden z drugim, to głównym rozgrywającym zostaną Niemcy (w strategicznym partnerstwie z Rosją i jednocześnie jako łagodnie okupowani przez Anglosasów)?

  A wszystko i tak sprowadza się dla nich do tego, kto będzie administrował ludnością tubylczą i lokalnymi zasobami żyjąc jak pączek w maśle.
  To jest do optymalizacji obdzierania Polaków ze skóry.

 7. Maciuś said

  Buras ma rysy żydowskie, a nie Słowiańskie. To ku…tas, ODERWANY OD RZECZYWISTOŚCI, MARZYCIEL.

 8. Adam Ryglowski said

  Ad 2 ) Panie Jerzy .
  W gimnazjum ( wtedy BYŁ OBOWIĄZEK NOSZENIA MUNDURU /GARNITURU )
  NAUCZYCIELKĄ J. Polskiego w mojej klasie była Pani (PROF.) Izabella …
  Była kobietą śliczną , – a jednocześnie mądrą ( a przy okazji 100% Polką) .

  Są nazwiska – wizytówki
  ……
  (to też z lekcji w TM 5 )

  A Buras , to B U R A S !!!!!!!!!!!!!!!

  p.s,
  przepraszam gospodarza za 17 /11 – chociaż mam dalej mieszane uczucia

 9. pokrzywa said

  Radziłbym aby pan Buras zapoznał się z artykułem pt. Nowe credo polityki polskiej zamieszczonym na blogu: freski.blog.pl

 10. wanderer said

  Buras ma te same rysy co nasia rezyserka A Holland, korzenie tego politowania godnego politologa przypuszczam ze sa te same.

 11. Vladimir Pydo said

  Teraz sie beda mnozyly wypowiedzi takich jak ten w nadziei ze, moze sie ktos jeszcze da nabrac na takie „przestrogi” …… ale, co tu daleko szukac ! Niejaki pan Macierewicz w swoim wystapieniu nawoluje do rozsadku tych wszystkich ktorzy nie zrozumieli co to jest Rosja i jak ogromnym jest ona zagrozeniem dla Polski oraz swiatowego pokoju ! Swiat podzielil sie wiec na tych ktorzy w USA/NATO widza zbawienie od rosyjskiego zagrozenia oraz tych ktorzy sa zdecydowanymi oponentami tej kasty do ktorych sie zaliczam majac pewna ale z pewnoscia nie kompletna swiadomosc kim w tej grze sa Amerykanie ( nazwijmy ich tak ! ) oraz ci ktorzy ten „lad i porzadek” finansuja. Dziwi nieobecnosc w tym calym rosyjskim zagrozeniu sojusznikow Rosji takich jak Chiny, Iran, Brazylia czy Indie. Ani slowa nie mowi sie o BRICS ktory to sojusz rosie w potege z dnia na dzien ! Wnosze z tego zachowania mediow ktore skrzetnie wykonuja anty-rosyjska nagonke i prowokacje ze; ich wladcy maja na muszce najpierw tyrana – Putina a kiedy juz z nim sie rozprawia przyjdzie kolej na pozostalych ….

 12. Kazek said

  Pan Gajowy to wpuszcza takie teksty po to aby wku…ć tutejszych bywalców . Dlaczego to robi i dlaczego właśnie teraz tego nie wiem?????

  A co, sam mam się wkurwiać?
  Admin

 13. VA said

  Owca i Wilk

 14. NC said

  „…dyrektor warszawskiego biura Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych Piotr Buras”
  Czyli kto go utrzymuje?

  Życiorysu Piotra Burasa nigdzie nie mozna znaleźć, jak zreszta można było oczekiwać w przypadku tzw. ekspertów.
  Ponieważ jestem pamiętliwy domniemywam, że:

  – Piotr Buras jest przypusczalnie synem tłumacza literatury niemieckiej, Jacka St. Burasa (ur. 1945)
  – Tenże Jacek St. Buras jest synem Bronisława Burasa, fizyka.
  – Bronisław Buras, wraz z drugim synem Andzrejem wyjechał Polski po 1969.
  – Andrzej jest profesorem w Monachium.

  Czyli cała rodzina żyje z Niemców.

 15. Miet said

  A tu u nas w Hameryce ci co przegrali nie potrafią się z przegraną pogodzić.
  Ja im się nie dziwię – bardzo wielu utraci wspaniałe, lukratywne posadki _ żądają więc powtórnego liczenie głosów w stanach na które liczyli.
  Dobiło ich dzisiaj Michigan, gdzie byli pewni zwycięstwa. No cóż – przegrali ale nie dają za wygraną – ciągle mącą.

  Dostałem od przyjaciela z Kanady pewną bardzo ciekawą notkę o służbie pierwszych dam w Ameryce i o ich zarobkach.
  Po angielsku i nie bardzo mi się chce tłumaczyć.
  Myślę, że dla wielu Gajówkowiczów to żaden problem.

  Oto ten tekst:

  =============

  „Now you know how the unemployed ….on food stamps…army veterans…voted

  Who is the Queen Bee of Them All?

  Total Personal Staff members for US First ladies:

  Mamie Eisenhower: One – paid for personally, out of President’s salary.

  Total number of Personal Staff Members paid by Tax Payers
  Jackie Kennedy: One
  Lady Bird Johnson: One
  Pat Nixon: One
  Betty Ford: One
  Rosaline Carter: One
  Barbara Bush: One
  Hilary Clinton: Seven
  Laura Bush: One
  Michele Obama: Twenty-two

  Yep….your eyes don’t deceive you. You want to read WASTE? ….Scroll on down.

  Michele Obama’s personal staff: Take a closer look
  One.. $192,200 – Sher, Susan (Chief Of Staff)
  Two.. $160,000 – Frye, Jocelyn C. (Director of Policy And Projects)
  Three.. $133,000 – Rogers, Desiree G. (White House Social Secretary)
  Four.. $122,000 – Johnston, Camille Y. (Director of Communications)
  Five.. $120,000 – Winter, Melissa (Deputy Chief Of Staff)
  Six.. $110,000 – Medina , David S. (Deputy Chief Of Staff)
  Seven.. $104,000 – Lilyveld, Catherine M. (Director and Press Secretary)
  Eight.. $ 95,000 – Starkey, Frances M. (Director of Scheduling and Advance)
  Nine.. $ 90,000 – Sanders, Trooper (Deputy Director of Policy and Projects)
  Ten.. $ 85,000 – Burnough, Erinn (Deputy Director and Deputy Social Secretary)
  Eleven.. $ 84,000 – Reinstein, Joseph B. (Deputy Director and Deputy Social Secretary)
  Twelve.. $ 82,000 – Goodman, Jennifer R. (Deputy Director of Scheduling and Events Coordinator)
  Thirteen.. $ 80,000 – Fitz, Alan O. (Deputy Director of Advance and Trip Director)
  Fourteen.. $ 77,500 – Lewis, Dana M. (Special Assistant and Personal Aide)
  Fifteen.. $ 72,500 – Mustaphi, Semonti M. (Associate Director and Deputy Press Secretary)
  Sixteen.. $ 70,000 – Jarvis, Kristen E. (Special Assistant for Scheduling and Traveling Aide)
  Seventeen.. $ 65,000 – Lechtenberg, Tyler A. (Associate Director of Correspondence)
  Eighteen.. $ 63,000 – Tubman, Samantha A. (Deputy Associate Director, Social Office)
  Nineteen.. $ 60,000 – Boswell, Joseph J. (Executive Assistant to the Chief Of Staff)
  Twenty.. $ 56,000 – Armbruster, Sally M. (Staff Assistant to the Social Secretary)
  Twenty-One.. $ 55,000 – Bookey, Natalie (Staff Assistant)
  Twenty-Two.. $ 55,000 – Jackson, Deilia A. (Deputy Associate Director of Correspondence)

  That’s a Total…$2,075,200 in annual salaries – all for someone we did not vote for and apparently have no control over

  5 staff are Muslim and 13 African-American.

  There has NEVER been anyone in the White House at any time who has created such an army of staffers whose sole duties are the facilitation of the First Lady’s social life.

  This does not include:

  „Makeup artist” Ingrid Grimes-Miles, 49,

  „First Hairstylist” Johnny Wright, 31,

  Both of whom travelled aboard Air Force One on ALL Trips, Europe included.

  As of 11/15/2015 the Obama Family has spent over $1,300,000,000 (one billion, three hundred million dollars) on personal family trips. They were personal, not political or Government related.

  How things have changed! If you’re one of the tens of millions of Americans facing certain destitution, earning less than subsistence wages stocking the shelves at WalMart or serving up McDonald cheeseburgers, prepare to scream and then come to realize that the benefit package for these servants of „Ms. Michelle” are the same as members of the national security and defense departments and the bill for these assorted lackeys is paid by YOU.
  Copyright Canada Free Press

  Yes…… The Canadian Free Press had to publish this, perhaps because America no longer has a free press and the USA media is afraid that they might be considered racist.”
  ======================================

  Myślę, że teraz wiadomo o co te boje.😀

 16. Trak said

  Niektórzy czekają, aż Putin wystrzeli rakietę na Warszawę. Ale po miałby to zrobić?
  Warszawę można zdobyć bez jednego wystrzału, wystarczy do niej wkroczyć i jest zdobyta. Na to, jesteśmy nieprzygotowani.
  Ja tam jej bronił nie będę. „Nie moje małpy – nie mój cyrk”. Muszę zarobić na opłaty, czasu nie mam, skarbówka, ZUS się czepia, na dwie zmiany zasuwam – nie mam kiedy bronić? Zarobiony jestem.

 17. u said

  Sami swoi sie chyba powygryzaja z powodu roznicy pogladow na temat nowego ukierunkowania sprawowania wladzy i samej wladzy w tej elekcji. Czesc swojaczkow przestala bladzic w Matrixsie i otrzezwila ich tragiczna rzeczywistosc, i byc moze naprawde chca uratowac sie przed potopem. Toc przeciez sojusz rusko-pekinczykowy nie wrozy westom zwyciestwa i najwazniejsze to oddalic to fatum i Bannon maja pod tym wzgledem calkowita racje gdy powiedzial, ze ma misje do wykonania i musi byc to wykonane. Reszta go nie obchodzi i idiotyczne opinnie na jego temat to olewa, nie odpowiada. I nalezaloby kaczkom sie pod Bannonow wyprzedzjaco ustawic zamiast majaczyc o amerykanskich bazach i jakes unsynuowac brednie pod adresem Putina. Za male sa kaczki zeby wtykac dzioby miedzy najwyzszy ranking na grzedzie. Juz Slepe, po.ebane kaczory nie tylko ze nie widza ale i nie slysza.Kwacza i tylko osmieszaja sie jak idioci niegramotni w nowych ukladach politycznych. Przyjdzie im sie naprawde albo nisko klaniac przed mocarstwowa Rosja albo wykopani zostana w pokrzywy. Nie darmo o romansie Trumpa z Putinem cos tam cwierkaja wrobelki i moze to wlasnie ma znaczenie w jego windowaniu. kaczkom najwyzej jak beda macic w tych dazeniach to leb poleci. Idiota wypowiadal sie w powyzszym tekstem, nie kumaty w nowych trendach.

 18. peacelover said

  …to nie kretynstwo ani idiotyzm !!!

  …NIE JE WAZNE CZYJE CO JE, WAZNE TO JE, CO JE MOJE !!!

  czyli z polskiego na nasze:

  TO NIE JEST DOBRE DLA ZYDOW !!! by Putin kolegowal sie z Trumpem !!

  bo wtedy ani GREATER ISRAEL nie wyjdzie ( w Syrii juz klapa !!)
  ani POLIN czy JUDOBANDERA nie maja szans !! (upadlina nasza !!)

  i Federal Reserve System jest po znakiem zapytania !?

  aj- waj !!

  trzeba bedzie emigrowac

  i to daleko

  chyba na Marsa !!! aj-waj !!!!!!!

 19. Zbyszko said

  No coż… szumowiny szczekają a Rosja idzie dalej… Jak taran:-) i oby tak dalej ku Chwale Pana Boga.
  P.s. chyba szumowiny czują trwogę, skoro coraz bardziej ujadają. Jednak jak widać (nie tylko tutaj) Polacy mają już dosyć tego panicznego ujadania

 20. dookoła wojtek said

  Ad 13. Dupa jakaś a nie wilk.

 21. watazka said

  Z cyklu: moeje nazwisko nic panu nie mowi: Buras jestem:

  Mnie ta wypowiedz burasa Burasa w ogole nie dziwi. Zachodnia prasa nie takie bzdety wygaduje. Podejrzewaja nawet, ze to sam szef FBI razem z Putinem wsadzili Trumpa na stolek.

  Co mnie natomiast zdumiewa w tym szczerym wyznaniu, to polski zmysl strategiczny i mozliwosc przewidywania radosnej przyszlosci naszej ojczyzny. Mianowicie, pan buras-Buras sugeruje, ze nasza wieczna przyjazn i trwaly sojusz z USA jezdzi na pstrym koniu i zalezy od humoru i fryzury kolejnego prezia z usa..
  A przeciez sam pan prezydent Obama, osobiscie i do tego w centrum naszej stolicy nam obiecal, ze Polska nigdy nie bedzie osamotniona (wystawiona do wiatru?) w razie zagrozenia.

  Znaczit, gaspada, my apiac lizali nie tu rzopu.

  Nawet nasz maly piesek rozumie, ze Clintonowa bylaby takim samym sprzymierzencem Polski jak nie przymierzajac Curson, Roosevelt, Churchill, czy Reagan.

  Nie mam pojecia ile pieniedzy zaplacil polski podatnik na Fundusz Clintonow. Draka jest w Niemczech, bo sie okazuje, ze pani Merkel zrzucila sciepe na ten szlachetny fundusz , podobnie jak pan Poroszenko.

  Teraz trzepia porami, bo im sie te „inwestycje ‚ moga nie zwrocic.

  Mysmy nakupili troche starych samolotow F-16. Podobno sa jeszcze na chodzie. Do reszty nas ratuja jeszcze stare Migi.

  Pani Szydlo radosnie obwiescila, ze jestesmy dobrze zabezpieczeni.

  No to czego sie pan buras Buras boi?

 22. Ciekawe też jak rozwinie się inna współpraca Donalda Trumpa z Alexem Jonesem. Podobno nawet dzwonil do Alexa… https://tomekbieniek.wordpress.com/2016/11/12/donald-trump-alex-jones/

 23. Boydar said

  Ależ Wy jesteście konserwatywno-pragmatyczni. Idzie się popłakać ze wzruszenia. Stosujecie na siłę i nie zważając na okoliczności, kryteria z założenia odnoszące się do uczciwego życia i normalnych ludzi. Wielbłąd !

  Ani kreowana polityka (choć nas dotyczy) nie jest uczciwym życiem, ani uczestnicy tego żenującego spektaklu nie są normalni. A dobry gospodarz ma pożytek nawet z krowiego gówna na środku podwórka.

  W przeciągu ostatnich dwóch miesięcy, pięciu z dziesięciu moich żydowskich kolegów zaczyna nerwowo wspominać o wyjeździe z Polski. Cieszą ojca takie dzieci. Najwyżej zostanę bez kolegów.

 24. Antares said

  Panie Gajowy.
  Źle Pan zapodał artykuł: trzeba było od razu napisać „żydowska kurwa…” a nie „Polski politolog…” i od razu wszystko byłoby jasne.

  Wprawdzie tak nie napisałem, ale dość wyraźnie zasugerowałem 🙂
  Admin

 25. Oj wielka sprawa! Jak USA zawrą przymierze z Rosją to Polska może zawrzeć przymierze z … Izraelem.

 26. watazka said

  25
  Stonkaziemniaczana
  Podobno w tym celu przymierza pojechala pani Szydlo z calym przepychem niczym krolowa Saba do Salomona, zeby podpisac jakies papiery.
  Ale czy chodzilo o cyrograf czy autograf – to sie na razie jeszcze nie dowiemy.

 27. eve said

  Opublikowany 28.11.2016

  W ITON.TV studio znanego analityka wojskowego i politycznego, dowódcy izraelskiej tajnej służby „Nativ” Jakow Kedmi. Prowadzący – polski dziennikarz Maciej Wiśniewski – gł. redaktor polskiego portalu STRAIK.eu Jakow Kedmi: – Stany Zjednoczone początkowo nie wierzyły w umocnienie Rosji https://www.youtube.com/watch?v=oew08Njvlro

 28. Ola z Podola said

  A może tak najmilsi poszli za radą chińską..?
  http://www.goniec.net/goniec/inne-dzialy/goniec-poleca/chi%C5%84czycy-do-ukrai%C5%84cow-czemu-nie-rozstrzeliwujecie-skorumpowanych-politykow-i-urz%C4%99dnikow.html

 29. markglogg said

  No, na tym filmiku dobrze widać do jakiego SUPR PAŃSTWA przyszły prezydent USA zadeklarował swą SUPER MIŁOŚĆ (i jakiego to, przeklętego przez Boga Izraela państwa, zamierza on zakończyć, trwającą dłużej niż historyczny Izrael, historię):

 30. Agnet said

  Probowalem zmeczyc ten gniot Chama-Burasa, alem nie wydolil.

Sorry, the comment form is closed at this time.