Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rząd Grecji: To Rosja gasi bezprawie i terror na świecie

Posted by Marucha w dniu 2016-11-28 (Poniedziałek)

Rosja prowadzi przyjazną politykę wobec Grecji. Grecja odpowiada jej tym samym i nie zamierza z czyjegokolwiek rozkazu prowadzić „zimnej wojny” przeciwko Rosji – oświadczył w rozmowie z Ria Novosti specjalny doradca premiera Grecji odpowiedzialny za kwestię współpracy z Rosją Dimitrios Velanis.

Kwestia relacji grecko-rosyjskich była celem wizyty amerykańskiego prezydenta USA Baracka Obamy w Antenach. „Jeśli ktoś myśli, że Grecji można czegoś zakazać, to znajduje się w dużym błędzie. To zupełny absurd. Żadnej presji, żadnego zakazu nie było i nie będzie. Niechaj każdy wyraża swój stosunek do Rosji. To ich sprawa” — powiedział Velanis.

Co się tyczy Grecji — kontynuuje Velanis — to grecki rząd kieruje się w relacjach z Moskwą dwustronnymi porozumieniami i przyjaznymi stosunkami.

„Nasuwa się pytanie: jak postrzegamy dzisiaj rolę Rosji? Powiedzmy otwarcie: Rosja nie zaszkodziła swoją polityką żadnemu państwu, żadnemu narodowi, absolutnie nikomu. Wręcz przeciwnie. Uważamy, że Rosja pomagała i pomaga wielu narodom w regionie. Uważamy, że obecność Rosji w Syrii wstrzymała szerzącą się dżumę terroru w obszernym regionie. Życie pokazało, że to właśnie nieobecność Rosji w dokonujących się na świecie zdarzeniach sprzyja rozpasaniu bezprawia i terroru, jak miało to miejsce w Libii, w Iraku i w innych krajach regionu” — powiedział Velanis.

Doradca premiera Grecji określił politykę wobec Rosji jako niedorzeczną. „Właśnie z Rosją będziemy pracować. Nikt nam nie zabroni utrzymywania stosunków z Rosją. Wierzymy pokojowej polityce zagranicznej Rosji. Jesteśmy wdzięczni (prezydentowi Rosji Władimirowi) Putinowi za prowadzoną przezeń przyjazną politykę wobec Grecji” — powiedział Velanis.

„Grecja nigdy nie dołączy do gry w zimną wojnę przeciwko Rosji” — zauważył Velanis.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 to “Rząd Grecji: To Rosja gasi bezprawie i terror na świecie”

 1. Adam Ryglowski said

  Czy to PRAWDA , czy tylko propaganda ?

  Junia Jewropejska skasowała finansowo , poprzednio – „normalnie ” funkcjonujące PAŃSTWO , – A PRZY OKAZJI – CENTRUM CYWILIZACJI EUROPY ( historia z czasów p . n . Ch. ).
  Nie mają kombinatów , fabryk , „wungla” -czyli kopalni , z kopalinami też nie teges-
  więc na handele idą wyspy , lotniska , i to wszystko , co ma jakąś wartość .
  Grekom wrócił rozum do głowy ….
  🙂
  a tym znad Wisły ?
  ………..

 2. wanderer said

  Zebysmy my mieli takich madrych doradcow premiera..
  Marzenie..

 3. semperparatus said

  Brawo…czekamy teraz na wspólny…grecko-rosyjski powrót do Konstantynopola…i na dokończenie rozpoczętej 29.05.1453 roku Mszy Świętej…Grecja-piękny i przyjazny kraj…wspaniali ludzie…

 4. Marek said

  Brawo dla premiera Grecji.

 5. Aguirre said

  ad 3) Ach usunięcie Turków z Europy to byłoby piękne.

 6. Ola z Podola said

  http://www.goniec.net/goniec/inne-dzialy/goniec-poleca/chi%C5%84czycy-do-ukrai%C5%84cow-czemu-nie-rozstrzeliwujecie-skorumpowanych-politykow-i-urz%C4%99dnikow.html

 7. guła said

  ad 6 Ola z Podola
  Rymuje się, a w artykule jest zawarta prawda. A tacy młodzi są dlatego, że to słupy. Właściwych winnych nie widać

Sorry, the comment form is closed at this time.