Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (106 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-12-02 (piątek)

Pod lupę prokuratury trafił właśnie majątek Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich, choć każdy przecież wie, że został on zdobyty bardzo legalnie.
Poniżej wpisujemy komentarze na (prawie) dowolne tematy.

kanapka-duza

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/11/29/wolne-tematy-105-2016/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/12/05/wolne-tematy-107-2016/

Gajowy Marucha

Komentarze 244 to “Wolne tematy (106 – 2016)”

 1. NICK said

  Re. Poprzednie.
  AniaK.
  „Śmierć mózgowa – centrali, to śmierć osobnicza. Koniec.
  Większość narządów jeszcze żyje, ” z rozpędu”, nadając się do przeszczepów. Różnie długo.
  „Z pamięci” własnej, jak gdyby.
  Brak sygnałów z „centrali” – mózgu, „zawiadamia”: to koniec.

 2. Listwa said

  @ 284 Maciuś

  Nie odpowiedział pan na pytanie.
  Rozumiem z tego, że pan ma już sprawę w sądzie i ma sprawę karną, Zatem jest już po działaniach policji i prokuratury.
  A co z pytaniami poprzednimi? nie potrzebne sa pana indywidualne dane.

  Jakie dowody sa wskazane w akcie oskarżenia? czy są to tylko zeznania ? ilu świadków?
  W akcie oskarżenia, który pan cytował powinno wszystko byc.

 3. Maciuś said

  Też poprzednie „Wolne Tematy”: https://marucha.wordpress.com/2016/11/29/wolne-tematy-105-2016/

  Do Pana Listwy.

  PS. Dzisiaj się chciałem skontaktować z dyr. MOPSu lub jego zastępcami i, jakoś dziwnie ich telefony milczą, a na wysłane pismo jeszcze w sierpniu o przywrócenie usługi opiekuńczej dla mnie, MOPS milczy na to. Zwracałem się także do burmistrza prywatnie poprzez jeden z komunikatorów społecznych [bo dzwoniąc do niego, do jego kancelarii, nigdy nie jest uchwytny na telefon, przynajmniej dla mnie] to potwierdził mi tylko, że zgadza się ze mną co do tego oficerka, że chce się go pozbyć, bo jest on z innej opcji politycznej, i wystosował do niego osobiste urzędowe pismo, aby przywrócił mi te usługi, ponoć wydał mu takie polecenie. Do mnie napisał [burmistrz] że zwrócił się do niego o przywrócenie mi natychmiast tych usług, czyli wznowienie. Bez odzewu ze strony oficerka, czyli bez żadnego echa, a miasto opłaca te usługi. Instytucja oficerka wygrała na nie przetarg, bo praktycznie nie miał innych rywali.
  No i kółko się zamyka. MOPS wziął po uwagę pismo lekarza rodzinnego, o przywrócenie mi tej opieki na dzień pierwszego Listopada tego roku, wydał stosowna decyzje z natychmiastowym rygorem wykonalności ze wzg. na ważny interes społeczny, a prezes PCKu miejscowego, oficerek, absolutnie jej nie respektuje, czyli jest jak było. Nadal nic się nie ruszyło, ani w sądzie, ani z usługami opiekuńczymi u mnie. Napiszę Panie Listwo jeszcze raz pismo do burmistrza wg. wytycznych które mi Pan przed chwilą przekazał, może coś chwyci, albo i nie.

 4. Maćko said

  <https://www.youtube.com/watch?v=WdFxgZZf1BA

  Grzegorz Braun i Stanisław Michalkiewicz: Upadek Europy i Wielka Polska

 5. Boydar said

  Co my, żuczki nieboraczki, bez tych dobrych policjantów byśmy zrobili … (4)

 6. Maciuś said

  „Czy jest tak, że prokuratura na wniosek policji i na podstawie zawiadomienia tych socjalnych pracownic, wniosła oskarżenie na podst. 216 kk. i sprawa jest już w Sądzie? Czy ma pan sygnaturę akt?”
  Odpowiedź: Tak.
  Wszystko blokuje PCK i ich prezes oficerek, MOPS zachowuje się obojętnie.
  W akcie oskarżenia przez Policję, jest zarzut prowadzącego sledztwo przeciw mnie policjanta oskarżenie o zarzut z art.216&1 kk.
  Akt oskarżenia ten szkieł przesłał do Prokuratury Rej. w (..) a ona zatwierdziła ten akt, tego policjanta rękami asesora PROKURATURY REJONOWEJ I 21 PAŹDZIERNIKA WNIOSŁA TEN AKT OSKARŻENIA do sądu rejonowego, i od tego czasu… cisza, nic się nie dzieje, ani z ich strony ani nie mam nadal usług opiekuńczych!
  Aktów sprawy nie przeglądałem osobiście na Policji, bo nie udałem się do nich osobiście, bojąc się o swoje życie, po napadzie na mnie przez ich kapusi po cywilnemu, pod bronią i z pałkami typu baton oraz z miotaczami gazu.
  Widziałem tylko przez moment, jak dwóch innych policjantów przyszło mnie do mieszkania przesłuchać na tą okoliczność, protokół policyjny na temat tej sprawy. Było tam jako świadkowie: 7 tych pracownic od opieki z PCK I ICH JEDNA Z KIEROWNICZEK oskarżających mnie o zniewagi, wymuszanie usług niezgodnych z ich harmonogramem czynności pracy u mnie, agresje przeciw nim, wulgaryzmy, wyganianie ich z mieszkania w czasie pełnienia u mnie przez nie usług opiekuńczych oraz…. onanizowanie się w obecności niektórych z tych opiekunek.
  Ponoć wszystkie one się miały podpisać pod tym, czyli 45 pracownic PCK.

  SZANOWNY PANIE LISTWO, w akcie oskarżenia nie ma wskazanych żadnych dowodów z ich strony na to co one tam piszą, tylko ich zeznania, notatki na mnie robione.

 7. Listwa said

  @ 3 Maciuś

  Pan teraz nie wnosi prośby o przywrócenie pomocy, a zwróci sie pismem z powiadomieniem, że pomimo nakazu i decyzji pozytywnych dla pana, ten cały oficerek odmawia wykonania usług, do których jest zobowiązany zawartą przez niego umową z instytucjami pomocy społecznej. Pan dopisze – W skutek jego samowoli pozostaję nadal bez należnej mi pomocy.

  Potem pan doda to co napisałem wczesniej.. I takie pisma wyśle do burmistrza i do MOPS , i do samego oficerka .

  Pan dopisze w każdym pismie na końcu : Pismo wysłane do wiadomości Burmistrz, Dyrektor MOPS, Dyrektor PCK.

  Każde ma być popisane. Pisma mogą być wysłąne mailem, prosze wszystkie maile mieć.

 8. Maciuś said

  PS. DODAM, ŻE NIE OSKARŻAJĄ MNIE PRACOWNICE SOCJALNE, TYLKO te pracownice PCK, co stanowiły u mnie usługi opieki, a wniosek złożył dalej czyli na Policję ich prezes oficerek.

 9. snag said

  Marucha @ 250 w poprzednich ,…

  Moja uwaga nie znaczy że popieram pomysł zrobienia bazy z Redzikowa ale podkreślę że zanim Amerykanie zainteresowali się tym miejscem Redzikowo było kawałkiem ugoru otoczonego lasem z rozkradzioną infrastrukturą, popękanym i zarośniętym chwastami pasem startowym, dziś może być znowu czym było za niemców czy za komuny i zapewnić lokalnym pracę ,…

  Przykład takiego podejścia do sprawy ,…

  Kiedyś był to piękny pałac otoczony fosą i małym jeziorkiem, za moich czasów byla to żeńska szkoła rolnicza z internatem z ponad 2.5 setkami niedopieszczonych nastolatek, przyszłej kadry w PGR-ach. Po ’89 opuszczony i rozkradany ze wszystkiego co bylo powyżej zatopionej dwupietrowej piwnicy, wtedy jeszcze chciał to kupić jakiś nadziany dude z Holandii ale nic z tego nie wyszło bo przy sterze województwa byli kierowcy z zapatrywaniem podobnym do pańskiego ,…

  .http://dipp.info.pl/images/djmediatools/10839840_885483661492321_815904923_o.jpg

  Zobacz pan co dzisiaj zostało ,…

  https://pl.dreamstime.com/photos-images/puttkamer-paac-w-karzniczka-polska.html

  Na koniec pytanie … Widział pan kiedyś kawałek lasu, łąki czy pola gdzie przeszło stado dzików? Podejrzewam że nie.

 10. AniaK said

  Re1:
  NICK-u, akt zgonu na podstawie „śmierci mózgowej” może wydać tylko psychiatra 🙂

  http://www.pch24.pl/smierc-mozgu-i-smierc-to-nie-to-samo,18241,i.html

 11. Listwa said

  @ 6 Maciuś

  No to pan ma juz ścieżkę postępowania i zarzutów. Prosże w sądzie zachowywać sie normalnie i zwyczajnie.
  Ze sprawą karną zwóca się i jej nie zapomną , prosze teraz zająć sie pomocą dla siebie i tamtym sie zbytnio nie martwic.

  Kodeks karny:
  216 § 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

  Sądze że te panie to wyzywające były. Prosze wysłać o regulamin, i zanotować datę odbioru albo odnotować kiedy pan wysłał prośbę o regulamin i do dziś nie dostał. Przesze trzymać maile badź potwierdzenie odbioru. Jeśłi te PCk nie podaje na stronach adresu mail do korespondencjo , prosże prosbę o regulamin świadczenia usług wysłać „za potwierdzeniem odbioru”

  Powinien jeśłi to możliwe udac się do sądu i przejrzeć akta sprawy i co w nich jest. zwłaszcza w zakresie zeznań i dowodów.

  Czy te pomocnice to przychodziły pojedyńczo , czy w parach?

 12. NICK said

  Zapewne jest na sali.
  Psychiatra (jak ja ich nie lubię).

  Piszesz AniuK (ze źródła-link) o błędnej diagnozie.
  Lekarza lub zespołu orzekającego.

  To jest inny temat.
  A wcale nie taki prosty.
  🙂 .

 13. AniaK said

  Re9:
  NICK-u, pomijając błędne diagnozy, ciągnąć w nieskończoność bzdur się nie da. Przypadek przypadkowi nierówny, nie wszystkich da się uratować, dla niektórych może nawet śmieć jest lepszym rozwiązaniem, ale upieranie się że narządy do przeszczepu pobierane są ze zwłok w XXI wieku raczej nie przejdzie. Moim zdaniem oni się tylko ośmieszają.

 14. NICK said

  Polecam. Czytać zdanie po zdaniu. Uważnie.
  http://historia.wp.pl/title,Lech-Walesa-jest-w-podstawie-programowej-nauczania-historii-Po-prostu-go-nie-widzicie,wid,18617744,wiadomosc.html?ticaid=118315

 15. snag said

  Dobre wieści dla anty i nie najlepsze dla holohoax industry.

  Zio-nazi-ass kissers Uniwersytetu w Toronto na posiedzeniu Związku Studentów próbowali upchnąć ‚tydzień pamięci holohoax’u’ znaczy prania mózgów i okazji do zatrudnienia specjalizujach się w temacie domokrążnych ‚prelegentów’, czyt. 40-50-cio letnich rzekomych holohoax niedobitkow (sic) … w odpowiedzi większość studentow/delegatow wyszła z posiedzenia a promotorzy holo szajsu poszli z niczym do domu ,…

  Students at Toronto university walk out on vote to mark Holocaust Education Week

  Local members of Students for Justice in Palestine and the Muslim Students Association reportedly staged the walkout against a resolution that made no mention of Israel.
  —————————————————————————–
  http://www.jta.org/2016/11/30/news-opinion/world/students-at-toronto-university-walk-out-on-vote-to-mark-holocaust-education-week

 16. NICK said

  A to, w ramach roz-rywki.
  http://infonewscenter.com/48/wdt-2656-p-rwd/

 17. Marucha said

  Re 9:

  Widział pan kiedyś kawałek lasu, łąki czy pola gdzie przeszło stado dzików? Podejrzewam że nie.

  Podejrzewam, iż Pan podejrzewa, że mieszkam na 40 piętrze drapacza chmur, nigdy nie zjeżdżam windą na dół, zakupy mi dostarcza posłaniec, a świat znam z internetu.
  Otóż, panie Snag, widziałem znacznie więcej, niż mi się chce o tym pisać w gajówce. W tym dziki i to, co potrafią zniszczyć. To, że nie strzelam i nie zabijam zwierząt dla przyjemności, nie czyni ze mnie ignoranta..

  Skoro Redzikowo to kawał ugoru, to powinno się dzikom pozwolić grasować właśnie tam.
  Co do pracy dla „lokalnych” to coś mi się nie wydaje. Chyba, że chodzi o pracę dla panienek niezbyt ciężkiego prowadzenia.

  Niegospodarność przedstawicieli władzy w Polsce nie jest żadnym powodem, aby pozwolić obcym panoszyć się na naszej ziemi.

 18. antek.wariat said

  Rząd szykuje rewolucję na wsi.
  Hodowla świń w Polsce profesjonalna PRZEZ KORPORACJA albo żadna.
  Celem jest doprowadzenie do likwidacji małych gospodarstw.
  http://kossobor.neon24.pl/post/135411,jurgiel-do-natychmiastowej-dymisji

 19. NICK said

  Śmiać się czy płakać? Nad „Agencją”?
  http://wpolityce.pl/gospodarka/317857-rating-polski-bez-zmian-agencja-standard-poors-utrzymala-go-na-poziomie-bbb-plus-i-zmienila-perspektywe-z-negatywnej-na-stabilna

 20. revers said

  W kwietniu 2017 w Katowicach odbedzie miedzynarodowa konferencja na teamt zdrowia bez korporacyjnej farmy.

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/12/02/miedzynarodowa-konferencja-wiosna-zdrowia-jerzego-zieby-w-katowicach-z-udzialem-dr-andrew-wakefielda/

 21. K.Konar said

  Specjalne uprawnienia służb wszelakich do inwigilacji już mamy zaklepane. Nadeszła kolejna dobra zmiana, „regulacja” zgromadzeń.

  .http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nowe-przepisy-ws-zgromadzen-publicznych-przyjete-w-sejmie-aw,nId,2316444

  Czy Gajówka nie mieści się w definicji zgromadzeń? Mam się bać?

 22. snag said

  Oj narozrabiał ten Trump, narozrabiał – Świat skręca w prawo a alochtonom i pasożytom niezbyt po drodze ,…

  Austria’s rising far right seen as proof of failure to address Nazi past – A far-right party that is poised to win the presidential election reflects a perpetrator nation’s failure to immunize its society from xenophobia.
  ————————————————————-
  http://www.jta.org/

  Nawet UN coraz bardziej odważne i każe śpię*dalac z Golan i zrzec się juryzdykcji w Jerozolimie ,…

  UN calls on Israel to leave Golan, Israel prepares fight at UNSC – As the UN Generał Assembly calls again on Israel to leave the Golan Heights and declares Israeli jurisdiction on ‚the Holy city of Jerusalem’ to be ‚null and void,’
  ————————————————————–
  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4887554,00.html

 23. Greg said

  re20. Revers.
  Obawiam się, że mogą nie zdążyć.

 24. snag said

  Skoro pan zna to znajac ich plodnosc i szkody jakie wyrzadzaja to nie widze powodu sie nimi przejmowac.

  Nie jestem promotorem baz a szczegolnie obcych na polskiej czy czyjej kolwiek ziemi ale jak widze co zostalo z pieknego XVII wiecznego palacu w Karzniczce ktory pamietam nie wspominajac o lokatorkach, to wole Amerykanow niz gruzy czy z palacu w ktorym mieszkalem bedac dzieckiem ,…

  Tu: Z gdanskim meblami z czarnego debu, otoczony pieknym parkiem 200 metrow od slicznego jeziora, dzis jeszcze stoi a ze nie zrownany z ziemia to tylko dlatego ze jakis Holender to kupil uzupelnil pustakami skradzione z gornego pietra cegly i rzezby i zatrudnil stroza. Nie wiem dlaczego nie skonczyl ale podejrzewam ze nie z wlasnej woli ,…

  .http://static.panoramio.com/photos/original/55619534.jpg

  Po malej kilkunasto-rodzinnej wioski, domach i zabudowaniach gospodarczych folwarku nie ma sladu.

  Pomijajac panska uwage z panienkami dodam ze serwis na amerykanskich bazach to domena lokalnych kontraktorow ze wzgledu na koszty i korzysci z sympatii zatrudnionych autochtonow, ktore przynosza ,…

 25. maasteer said

  Protesty przeciwko Unii Europejskiej mogą być wkrótce nielegalne

  http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/large/public/54012004_s_0.jpg?itok=dL6NVCdt

  Szef Komisji Europejskiej, Jean Claude Juncker, zaapelował podczas wywiadu dla brytyjskiej prasy, żeby władze żadnego innego kraju z UE nie organizowały więcej referendów secesyjnych. Na dodatek przygotowywane jest prawo, które może spowodować, że protesty przeciw UE zostaną uznane za nielegalne.

  Unia Europejska upada na naszych oczach. Trockiści, Maoiści czy po prostu nowocześni komuniści, doprowadzili do tego, że narody europejskie, jeden za drugim próbują uwolnić się spod władzy przez nikogo nie wybranych unijnych biurokratów. Pierwszy krok wykonała już Wielka Brytania dokonując ta zwanego Brexitu. Nie podoba się to rządzącym, niewybranym w wyborach biurokratom z UE, którzy zapowiadają, że toczą się już rozmowy na temat zaklasyfikowania anty-brukselskich protestów i sprzeciwów jako przestępstw. Oczywiście tłumaczone jest to jako … konieczność walki z terroryzmem!

  Organizacje praw człowieka zareagowały z zaskoczeniem po tym gdy kraje UE zatwierdziły drakońskie nowe przepisy antyterrorystyczne, które, jak ostrzegają krytycy, mogą być wykorzystywane do tłumienia siłą wszelkich ruchów eurosceptycznych. Nowa dyrektywa UE w sprawie zwalczania terroryzmu wywołała zaniepokojenie i konsternację ze względu na bardzo niejasne określenie, co stanowi przestępstwo terroru.
  ——————————————-
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/protesty-przeciwko-unii-europejskiej-moga-byc-wkrotce-nielegalne

 26. Marucha said

  Re 24:
  Trochę zjechaliśmy z tematu; obecność wojsk amerykańskich na polskiej ziemi i nieuchronnie pojawiające się problemy. Dziś będzie to wystrzelanie zwierząt które do tej pory jakoś nikomu nie przeszkadzały. Jutro – może wyrzucanie tubylców z ich siedlisk.

 27. Łagiewnik said

  @WT 105 : 36, 39 Boydar said … Ja, na ten przykład, względem rodzenia dzieci się nie wypowiadam, choc czwórkę Pan Bóg zdarzył.

  Czy sąsiad nie uczestniczył w tych zdarzeniach? Co? Onet wypisuje różne historie, a komentatorzy swoje, bezlitosne i prawdziwe. Jeśli trafi się współczesny Leopold. to może Polska wystąpi w charakterze Kongo, a Polacy – Pigmejów.. A tu prawdziwa ciekawostka z Czarnej Afryki: Otóż chłopcy miewają podczas inicjacji rozcięty wzdłuż nasieniowód, wskutek czego penis wygląda jak parówka po gotowaniu. Czy ma to utrudniać zapłodnienie? Nie pytałem szamana Guli.
  Pozdr.

 28. Waclaw-L said

  24 Snag
  …”to wole Amerykanow niz gruzy…”
  Ja wolę Polaków i gruzy. Zostaw Pan Polaków w Pokoju. Dadzą sobie, z Bożą pomocą, radę.

 29. Greg said

  re.Master
  Dajcie mi możliwość kreowania pieniędzy i ja ich wszystkich załatwię!

 30. Lovshak Russkij Agient said

  Żydobolszewicka lekcja tolerancji tak zwanego państwa Izrael, deykuj przemiłej Pani premier Szydło, która z takim upodobaniem hołduje temu faszystowskiemu rządowi. Brawo Pani Premier, uczmy się i korzystajmy jak to mówwi ciul Maciorewicz z doświadczeń Izraela, rozumiem, że chodzi tu o obronę, przed obcymi….taki sobie anty judaizm faszystów z izraela….

 31. Waclaw-L said

  24 Snag
  …”to wole Amerykanow niz gruzy…”
  Ja wolę Polaków i gruzy. Zostaw Pan Polaków w Pokoju. Dadzą sobie z Bożą pomocą radę.

 32. Siggi said

  Trwają zapisy chętnych do udziału w „ostatniej drodze”GW.
  Nie zwlekać!
  ———-

  Co dalej po upadku „Gazety Wyborczej”?

  Doszły mnie wieści, że „Gazeta Wyborcza” popadła w poważne tarapaty finansowe i że nawet sam redaktor Adam Michnik przyznał, że jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest odcięcie gazety od środków pochodzących z budżetu państwa: reklam i ogłoszeń, jakie przez wiele, wiele lat zamieszczano na łamach największej gazety ukazującej się w Polsce.
  dalej……………
  http://www.mysl-polska.pl/1087

 33. Isia said

  … legendarni już … Mira Kubasińska i zespół Blackout w pięknym utworze zatytułowanym „Wyspa”… który nic a nic się nie zestarzał, choć minęło od tamtej pory prawie 50 lat … .https://www.youtube.com/watch?v=dPGRlpivfKI

 34. snag said

  Eureka !!! ,…

  Niemieccy naukowcy musieli przeprowadzic studium zeby dojsc do konkluzji ze uchdzcy sie nie asymiluja ,…

  DEUTSCHLAND MIGRANTEN-STUDIE – Abgrenzung zu Deutschland greift um sich
  ——————————————————————————————————————————–
  https://www.welt.de/politik/deutschland/article159884471/Abgrenzung-zu-Deutschland-greift-um-sich.html

 35. Taki Tam said

  5 Boydar – Co my, żuczki nieboraczki, bez tego dobrego Boyapa byśmy zrobili … (4)

 36. Piskorz said

  re 25.” żeby władze żadnego innego kraju z UE nie organizowały więcej referendów secesyjnych”.. I TO MA BYĆ TA ICH ZAFAJDANA DEMOKRACJA…BANDA SUKINSYNÓW-NIEROBÓW W BIAŁYCH KOŁNIERZYKACH…

 37. Piskorz said

  re 29 Ale póki co ścierwa syj. górą..Szkoda tych porządnych żydów..

 38. wanderer said

  re 34 Piskorz,

  ?

 39. jasna said

  Kuba żegna El Commandante

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/12/02/kuba-zegna-el-commandante/

 40. Siggi said

  Sensacja dnia! Informacyjna nowość dnia w Yevropie…

  SkandalWstrząs w Kijowie! Deputowany Ukrainy przekazał CIA nagrania kompromitujące Poroszenkę! (WIDEO)
  http://reporters.pl/3922/wstrzas-w-kijowie-deputowany-ukrainy-przekazal-cia-nagrania-kompromitujace-poroszenke/

  Tu szczegóły na I Kanale -Rossija.
  https://www.youtube.com/watch?v=UkkgMq-g1Po&feature=youtu.be

  A Czekoladowy u Dudy…http://malydziennik.pl/ukraina-i-polska-to-dwa-bratanki,705.html

 41. snag said

  Piskorz @ 34 ,…

  Mówisz o tym czarno-opakowanym z pejsami na ziemi? Chwastów ci szkoda? W życiu na krzywy ryj i dojeniu gojów cyganie przy nich to raczkujące pędraki ,..

 42. SAP said

  Chris De Burgh – When Winter Comes
  .https://www.youtube.com/watch?v=qCQXVfL9cd8&feature=youtu.be

 43. snag said

  Taki Tam @ 32 ,…

  Boydar ci kiedys narzeczona bzyknal … Zgadlem? ,…

 44. SAP said

  Yiruma – River Flows in You
  .https://www.youtube.com/watch?v=7maJOI3QMu0

 45. https://marucha.wordpress.com/2016/11/29/wolne-tematy-105-2016/

  256. Marrkerr said – 2016-12-02 (piątek) @ 11:34:41
  Oprócz prośby dotyczącej Świątyni, Sanhedryn także wzywa Putina i Trumpa do odnowienia rezolucji Ligi Narodów z 1920 roku, znanej jako Traktat San Remo, który zasadniczo umożliwił stworzenie państwa żydowskiego dzięki podzieleniu Imperium Ottomańskiego. Do Traktatu została włączona Deklaracja Balfoura wydana przez Wielką Brytanię w 1917 roku, która oficjalnie uznała i poparła utworzenie Izraela. Amerykański prezydent Calvin Coolidge ratyfikował umowę San Remo w 1925 roku i w ten sposób uznał Państwo Izrael jako prawne zobowiązanie USA.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sanhedryn-prosi-putina-trumpa-o-zbudowanie-iii-swiatyni-jerozolimie-2016-11//
  *****
  Znam tą Petycję Sanhedrynu do Prezydentów Rosji i USA, ale SPRZED wizyty rządu Pisowskiego w Listopadzie. Wówczas pojawił się Czynniki III i IV, w postaci Mego katastru jerozolimskiego, który traktowałem jako Depozyt w dyspozycji RFN, oraz reprezentowany przez Premier Szydło WATYKAN. III Świątynia Jerozolimska ma być bowiem Odbudowana według Pretorium Rzymskiego, gdzie odbył się JEROZOLIMSKI Proces Jezusa Chrystusa – co jest Dowodem, że rząd Pisowski ZAGRAŁ Moim katastrem Jerozolimy.
  Mój Depozyt został Zawłaszczony z WYWŁASZCZENIEM mnie, ale Sanhederyn nie jest w stanie administrować nim WIĘC odwołał się do militarnych protektorów w Waszyngtonie i Moskwie. Z drugiej strony spostponowanie mnie przez Autonomię Palestyńską przy biernej postawie czynników niemieckich, kazało mi czekać na OKAZJĘ Wypowiedzenia depozytu, czego dokonał Za Mnie rząd PiS-u.
  Ważne jest, na podstawie Jakiego prawa zostałem Wywłaszczony, bo chyba Wyroku INTERNOWANIA mnie, z Zakazem Publikacji, Towarzystwa, Pieniędzy, Fotografowania, Seksu itp., co implikuje Zakaz WŁASNOŚCI czyli że mój dorobek naukowy był Konfiskowany, co przejawiało się niszczeniem przez policję polityczną Dokumentów i będzie wymagał OSZUSTW TESTAMENTOWYCH, jak w przypadku mego Dziada i Ojca.
  Zostaliśmy WYWŁASZCZENI jako Niewolnicy, na podstawie prawa żydowskiego, że NIEPOSIADAJĄCY spermy jezuickiej Są Niewolnikami z Zakazem Mienia i Powinnością Obcięcia Penisów, który to Nakaz będzie egzekwowany, gdy Żydzi Posiądą Ziemię i wprowadzą zapładnianie bab spermą z dupy cherubina.
  Wyrok Internowania określała formuła, którą powtarzał marszałek Sowiecki Marian Spych-Spychalski, przysłany do Polski przez Stalina do ZWALCZANIA AK i NSZ przy współpracy z Gestapo: UDOWODNIJ, ŻE NIE JESTEŚ ANTYSEMITA, co prowadziło do JUDENKNECHTU. Od wyroku Internowania można się było wykupić Służalstwem wobec Żydów – zwłaszcza wobec IZRAELA, który nazywał się Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich.
  Mamy tu Własność katastru jerozolimskiego, której nie może podołać Sanhedryn więc wzywa Putina i Trumpfa, oraz Własność Hipoteki Rzymu, której ŻYDŁACKOŚĆ uznał Donald Tusk.

 46. Takitamski said

  Outspoken Hollywood director says new film aims to put Adolf Hitler, who he has called an ‚easy scapegoat’ in the past, in his due historical context.
  Jewish control of the media is preventing an open discussion of the Holocaust, prominent Hollywood director Oliver Stone told the Sunday Times, adding that the U.S. Jewish lobby was controlling Washington’s foreign policy for years.
  In the Sunday interview, Stone reportedly said U.S. public opinion was focused on the Holocaust as a result of the „Jewish domination of the media,” adding that an upcoming film of him aims to put Adolf Hitler and Soviet dictator Joseph Stalin „in context.”
  „There’s a major lobby in the United States,” Stone said, adding that „they are hard workers. They stay on top of every comment, the most powerful lobby in Washington.”
  The famed Hollywood director of such films as „Platoon” and „JFK,” also said that while „Hitler was a Frankenstein,” there was also a „Dr Frankenstein.”
  „German industrialists, the Americans and the British. He had a lot of support,” Stone told the Sunday Times, adding that „Hitler did far more damage to the Russians than the Jewish people, 25 or 30 [million killed].”
  Referring to the alleged influence of the powerful Jewish lobby on U.S. foreign policy, Stone said that Israel had distorted „United States foreign policy for years,” adding he felt U.S. policy toward Iran was „horrible.”
  http://katehon.com/news/oliver-stone-jewish-control-media-preventing-free-holocaust-debate

 47. snag said

  Trump wyciaga reke do waszego bohatera gajowkowa anti-yankee rebiato … Happy ?

  Trump Extends White House Invite to Philippine Leader Who Called Obama ‚Son of a Bitch’ – The ‚animated’ phone call and subsequent invitation are a marked change from official U.S. policy following the souring of relations between Manila and Washington.
  ——————————————————–
  http://www.haaretz.com/world-news/u-s-election-2016/1.756659

 48. Maha said

  Ciekawe….mówi prof. Seralini- wróg Monsanto.
  „…….Dlaczego od pewnego czasu jest taka nagonka w Internecie przeciwko Panu?

  W chwili obecnej aż 900 naukowców z całego świata wyraziło dla mnie wsparcie. Stało się tak dlatego, że zostałem zaatakowany przez firmę Monsanto i naukowców związanych z ta firmą. Zaczęli oni szerzyć pogłoski, ze moje badania nie są poważne, bo mówię, że GMO nie jest dobre.

  Zaczęło się to w Indiach, gdzie występowałem jako biegły tamtejszego sądu najwyższego. Chodziło tam o wyrok w sprawie dopuszczenia do upraw bakłażana modyfikowanego genetycznie, który zawierał dużo insektycydów. Gdy Ministerstwo Rolnictwa Indii zleciło nam testy, stwierdziliśmy problemy zdrowotne u zwierząt karmionych tym bakłażanem. Pojawiły się u nich problemy z wątrobą i nerkami, podobnie jak u zwierząt karmionych kukurydzą GMO w Europie. Moja konkluzja była prosta – te szkodliwe uprawy powinny być zakazane. MAHYCO – filia Monsanto w Indiach, odpowiedziała: „nie, tu nie ma zupełnie problemu”. A my na podstawie naszego naukowego raportu, który miał 400 stron, powiedzieliśmy: „tak, tu jest problem!” Wtedy Ministerstwo Rolnictwa Indii wysłuchało opinii mojego instytutu i orzekło, ze potrzebne są długoletnie testy przed dopuszczeniem tego bakłażana do uprawy w Indiach. Wtedy przyjechała do Indii Hillary Clinton i powiedziała: „Indie nie powinny podejmować takiej decyzji, wszystkie komisje naukowe na świecie mówią, że GMO jest dobre.”……

  I przy okazji wyszło jaka bystra ta Hilaria, na wszystkim sie zna kobicina:na wojnie, pedofili i gmo.

  Ale cały artykuł jest b. interesujący.
  http://att.neon24.pl/post/135401,profesor-seralini-gmo-szokujaca-prawda

  A u nas pod stołem patriotyczny pis kręci interesiki z gmo w tle:
  http://att.neon24.pl/post/135400,co-dzis-skrywaja-dymy-nad-sejmem

 49. Maciuś said

  Drogi Panie Listwo na początku opieki u mnie te panie przychodziły pojedynczo. Trwało to może z miesiąc. Nagle po tym czasie zaczęły przychodzić we dwie. Były bardzo wyzywające w sensie nieprzestrzegania czynności do jakich były zobowiązane. Czym to się przejawiało? Otóż miały mi myć całe nogi, od stóp do pachwin, a nie chciały tego robić. Lekarz stwierdził u mnie zapalenie atopowe skóry na nogach, i zalecił codzienne dokładne mycie ich i smarowanie ich sterydem w postaci maści „Elocom”. One tylko myły i smarowały je tylko do kolan, i dalej nie chciały słyszeć, żeby je „oprawić” do pachwin. Byłem bardzo zirytowany tym, bo jawnie lekceważyły mnie oraz zalecenia ddługoletniego mojego lekarza rodzinnego, który opiekuje się moim zdrowiem od… 1977 roku. Tak więc ten człowiek doktor praktycznie zna mój organizm na wylot. 2 razy uratował mi życie oraz wielokrotnie mi pomógł. To facet z powołania. Nie będę ukrywał, że były wzywające w swoich ubraniach, co mogło wywołać u mnie jakieś tam podniecenie seksualne, ale nie chorobliwe w sensie zboczenia.
  Kochany panie Listwo, przekazał mi Pan wiele materiału do analizy z którego w weekend skorzystam, i poczynię stosowne kroki mailowe, ściśle z pana Listwy wskazówkami, pomimo ścieżki sądowej. Zobaczę co z tego „zaskoczy”. Serdecznie pana pozdrawiam i Pana Gajowego; dzięki jego Witrynie, nie jestem już w czarnej du… pie.
  Darz bór!

 50. Ma´cko said

  http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/prognoza-ludnosci/prognoza-ludnosci-na-lata-2014-2050-opracowana-2014-r-,1,5.html

  Według prognozy Eurostatu liczba ludności Unii do 2050 r. wzrośnie o 3,6 %, jednak
  w Polsce – zmaleje o ok.10%

 51. Siggi said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/sejm-wycofywal-sie-z-gloryfikacji-smiglego-rydza-po-sprzeciwie-r-winnickiego-i-ludowcow

 52. EyWey said

  re 40n Snag, takis łasy, co mydlisz, baby na oczy nie widział.

  `Opakowane` srulki, widoczne dla wszystkich, są po prostu obrzydliwe, sam ich widok powala, ale najgorsze, te ukryte, w `innych pakach` i bez bokosrulow, a Piskorz niech popiszczy i zamieszka z tymi `uczciwymi`, na innej planecie, bez krasnali.UFO

 53. Siggi said

  Ropa drożeje i będzie drożeć

  3 grudnia 2016 … Autor: krakauer
  Sztuczne spekulacje na rynku ropy naftowej mają swój kres. Nie pomogło nawet podpisanie porozumienia z Iranem i powrót tego giganta wydobycia na światowe rynki. Ropa naftowa jest towarem deficytowym na świecie o znaczeniu strategicznym. Ten, kto ma ropę ma władzę, pieniądze i wpływy. Ropa drożeje i będzie drożeć, baryłka w Europie już przebiła cenę 53 USD, a trend jest rosnący.
  Niepewność zagościła do światowej polityki. Wszyscy boją się o wzrost gospodarczy w Chinach. Decyzje nowego Prezydenta USA, mogą przyczynić się do zahamowania globalizacji, zwłaszcza groźba wprowadzenia cła na produkty z Chin. Jeżeli taka decyzja zapadnie, to będzie miało skutki globalne, również silnie wpłynie to na rynek ropy naftowej. Ponieważ chińska gospodarka obłożona takim cłem spowolni, a jak spowolni to będzie potrzebowała mniej ropy.
  Państwa produkujące ropę naftową doskonale o tym wiedzą i przygotowują się do ograniczenia wydobycia, a przynajmniej składają takie deklaracje, żeby inni chcieli to wydobycie ograniczyć za nich. W tym jedyna szansa konsumentów ropy, ponieważ chciwość producentów jest nieograniczona zawsze ktoś się wyłamuje i możliwe są spadki cen.
  To się powtarzało do tej pory, jednak dzisiaj ważnym graczem na skalę globalną jest amerykański sektor wydobycia ropy ze źródeł niekonwencjonalnych. To wielkie wyzwanie dla świata, ponieważ USA z importera mogą przy pewnym poziomie cen przekształcić się w eksportera ropy (jak tylko zmienią prawo). Jednak ten poziom cen musi być stosunkowo wysoki, oczywiście jest to jedna z wielu tajemnic branży, ale wg. dostępny ocen niektórych analityków rynku mówimy o barierze 70-80 USD za baryłkę. Teoretycznie więc taki poziom cen powinien uczynić konkurencję amerykańskiej ropy bardziej efektywną, przy czym USA nie muszą eksportować, żeby wpływać na ceny, wystarczy że zastąpią surowiec na rynku krajowym własnymi źródłami i już na rynku globalnym mamy nadmiar ropy, a to wpływa na ceny.
  O tym wszystkim doskonale wiedzą producenci ropy naftowej, a jeszcze lepiej ci, którzy w nią inwestują – spekulując na skalę globalną. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że informacja o tym jaka część ropy naftowej na świecie jest sprzedawana przez producentów, a jaka przez pośredników – nie występuje. Kupowanie bezpośrednio od dostawcy jest zarezerwowane dla najbogatszych graczy. Gwarantuje to największe korzyści obu stronom, chociaż generalnie w interesie producentów i konsumentów ropy jest istnienie poważnego rynku pośrednictwa w handlu surowcem, ponieważ umożliwia on amortyzowanie potrzeb rynku w krótkich i średnich okresach czasu.
  Energochłonność gospodarki w przyszłych okresach czasu będzie rosła. Być może Zachód ograniczy jednostkową konsumpcję paliw kopalnych na osobę, jednakże rozwój gospodarczy Chin, Indii, czy Afryki jest faktem, którego nie da się przekłamać, ani udawać, że go nie ma. W przypadku wszystkich tych rejonów świata, oznacza on zawsze wzrost ilości konsumowanej ropy naftowej. Jest tylko kwestią czasu, kiedy ta konsumpcja się ujawni i przejmie nadwyżki z rynku. Wówczas żadne wydobycie, z jakichkolwiek łupków nie będzie miało znaczenia. Każda wolna ropa na ryku znajdzie swojego nabywcę.
  Oczywiście będzie to powodowało generalny wzrost cen ropy w czasie, która co jest niesłychanie ciekawe – uniezależniła się od wydarzeń politycznych na Bliskim Wschodzie, albowiem rynki doskonale zdawały sobie sprawę z faktu, co jest czynnikiem napędzającym obecny główny konflikt w tym rejonie. Jest to ostateczny dowód na spekulacyjny charakter obniżek, jakie miały miejsce po 2014 roku. Oznacza to, że do naturalnego dla globalnej równowagi gospodarczej poziomu cen ropy naftowej jest jeszcze bardzo daleki. Można postawić hipotezę, że ceną optymalną w skali globalnej gospodarki może być cena około 90-110 USD za baryłkę. Przy tym poziomie bowiem, mielibyśmy do czynienia z konkurencją na rynku dostaw, konkurowałyby ze sobą ropa z łupków z ropą ze złóż klasycznych. Mielibyśmy wówczas rynek wysoko konkurencyjny, to lepsze od sytuacji zmowy cenowej. Trzeba jednak do tego konsumować odpowiednio dużo ropy naftowej, tak żeby wyrównać podaż i popyt na odpowiednio wyższym poziomie, na tyle bezpiecznym, żeby opłacało się poszukiwać i produkować jeszcze więcej ropy.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=44488

 54. Siggi said

  Czy w polskiej dyplomacji są etatowo obsadzani agenci obcych służb specjalnych?

  3 grudnia 2016 ….. Autor: krakauer
  Jak to jest możliwe, że nie ma dymisji pana Waszczykowskiego z funkcji Ministra Spraw Zagranicznych, po tym jak w jego ministerstwie na ważną funkcję ministerialną o znaczeniu politycznym i istotną w zakresie wewnętrznych funkcji – nominowano de facto agenta wywiadu zagranicznego jednego z supermocarstw?

  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=44493

 55. osoba prywatna said

  Białorusin zbudował silnik z papieru. I działa! (WIDEO)
  http://reporters.pl/3962/bialorusin-zbudowal-silnik-z-papieru-i-dziala-wideo/

  Te prymitywy białoruskie nawet żelaza nie umieją obrabiać…
  Admin

 56. osoba prywatna said

  Pociągiem przez Norwegię (HD WIDEO – ponad 7 h).
  http://reporters.pl/3945/pociagiem-przez-norwegie-hd-wideo-ponad-7-h-milej-podrozy/

 57. Koło Przemyśla pies znalazł utytłanego w błocie Bielika Wielkiego. Polował na kaczki i przeleżał w błocie kilka dni, ale w lecznicy postawiono go Na Nogi. W lecznicy ustalono, że ptak uciekł 8 miesięcy temu z płockiego Zoo, gdzie jego rodzice trafili z Japonii, kędy te ptaki zimują więc odesłano go do Płocka.
  Czytałem o planach Rozbudowy płockiego Zoo, z czego jestem bardzo niezadowolony. Płockie Zoo jest bowiem na terenie zamku AMAZON, który runął do Wisły podczas renesansowej przebudowy z powodu NIESZCZELNEGO wodociągu, a po poprowadzeniu tam linii kolejowej zachował się Prywatny Pałac Królewski jako Wyższa Szkoła Zawodowa.
  Płockie Zoo musi być przeniesione na Lewy Brzeg Wisły, a teren Pozamkowy musi być rekultywowany i odbudowywany historyzacyjnie na podstawie ZACHOWANEJ ikonografii oraz analogii z budowanym wg Tego Samego Planu NAJWSPANIALSZYM Pałacem Cesarskim na Oversburgu w Kolonii – co jest nieodzowne dla światowego festiwalu szekspirowskiego.
  To ja URATOWAŁEM płocką skarpę, bo gdy chciano ją Ratować TECHNIKĄ AMERYKAŃSKĄ to udałem się na PWr i powiedziałem że potrzebna jest NIE bardzo droga Technika Amerykańska, ale austriacki regulamin Saperski, który mówi, że gdy less dostanie Wody to robi się SZAJS – wobec czego w każdym płockim domu musi być Wodomierz.
  Była to II taka moja akcja, bo gdy 45 lat temu „łamano sobie głowę” nad ZAGROŻENIEM Arcywspaniałego kościoła Mariackiego – Cudu Polskiej Architektury na miarę WAWELU czy Ponad – to ogłosiłem, że potrzebna jest NIE Przebudowa Wyspy Piaskowej, ale podkładki GUMOWE pod szyny tramwajowe, co ZROBIONO i wzięto Nagrody.
  Asz opowiadał mi o Przemyślu dziwną historię. W młodości jeździł tam samochodem po grzyby, bo grzybów było tam TYLE, że Nie Wyobrażasz Sobie. Wtedy wiercono tam za ropą i znaleziono GAZ, ale grzyby ZNIKŁY ???
  Przemyśl byłby Najładniejszym Miastem w Polsce, gdyby w Rynku urządzić Ośle Schody i zbudować tunel pod cytadelą Wazów, co zlikwidowałoby MAKABRYCZNE stromizny. Urbanista włoski, który wyznaczał te ulice był chyba NARCIARZEM ?

 58. K.Konar said

  Pejsaci pedofile wszystkich krajów łączcie się, Izrael wita i zaprasza!

  .http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/161209762-Aktywisci-z-organizacji-Kol-VOz-Izrael-stal-sie-rajem-dla-pedofilow.html#ap-1

 59. revers said

  re57
  Zloty pociag spod Walbrzycha ma swoja konkurencje pod Smolenskiem w Wiazmie, jest ukryte 17 metrow pod ziemia 100 ton zlota na 6 ciezarowkach.
  http://are-new.com/10609-gruzoviki-so–tonnami-zolota-obnaruzheny-pod-vyazmoy.html?source=122&id=10609&site_id=1

  Czekamy na spadkobiercow zlota, moze nawet z tutki – sciganelo zoto magnetronem TU154 na ziemie pod smolenskiem.

 60. http://fakty.interia.pl/nauka/news-zmiany-klimatu-beda-nieodwracalne-naukowcy-alarmuja,nId,2315717

  Plansza z transparentem:
  NAUKOWCY BIJĄ NA ALARM: BĘDĄ STRASZNE ZMIANY KLIMATU

  Nauka: Czwartek, 1 grudnia (12:35)
  Zmiany klimatu na Ziemi mogą okazać się nieodwracalne. Jak twierdzą naukowcy, chodzi nie tylko o emisję dwutlenku węgla przez człowieka. Międzynarodową publikację na ten temat zamieszcza tygodnik „Nature”.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/nauka/news-zmiany-klimatu-beda-nieodwracalne-naukowcy-alarmuja,nId,2315717#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  *****
  TYLKO JA miałem wnioski STRATEGICZNE do powstrzymania Efektu Cieplarnianego, ale mnie do Kioto NIE WPUSZCZONO, żeby przeforsować Protokół Kioto cherubina Hitlera dla wykupienia USA przez haremy holokaustyczne, co by się udało gdyby nie Monika Levinsky.
  Ja zostałem skazany na Bezterminowe INTERNOWANIE – aż Zmądrzeję – za nagłośnienie Satelitarnej Detekcji Złota, bo Złoto jest własnością nie Głupich Bab, ale spermy jerozolimskiej.

 61. Głos Prawdy said

  Tajemnica wojskowa z Igorem Prokopenko. 2016.12.03

  – Żegnaj, komendante. Jak Fidelemu Castro udało się przeżyć 638 zamachów ze strony amerykańskich służb specjalnych i na złość USA odejść niepokonanym;
  – Nieuchwytne łodzie podwodne. Amerykańska atomowy flota wobec rosyjskiego;
  – Niewidzialna wojna. Jak amerykanie straszą rosyjskimi hakerami i dlaczego zamiast prawdziwej walki i kiberterorystami I ISIS zachodnie kraje wolą zajmować się propagandą rusofobii;
  – Cała prawda o sytej Europie. Kosztem kogo budowała się jej gospodarka, jak Anglia w sposob “kulturalny” rabowali Indie, a wykształcona Francja przyniosła niewolnictwo w Algierie;
  – W walce o rosyjskiego turystę. Jak zagraniczne kraje starają się zachęcić rosjan na święta i dlaczego dziś rosyjscy turyści na wagę złota;
  – Najlepsze systemy obrony przeciwlotniczej, RAKIETOWA „Patriot”, RAKIETOWA „Avenger” wobec rosyjskich S-400, Zmiennych i Pancerz;
  – Wyczyn panfilowcow. Jak niekompetencja jednego dziennikarza zniszczyła radzieckich spartan;
  – Królowie fastfude biznesu. Kto próbuje odkarmić ludzkość i jak jedzenie dla nas stało się narkotykiem.
  .https://www.youtube.com/watch?v=ChWHWoRxhk0
  .https://www.youtube.com/watch?v=kICEYqQauCY

 62. Głos Prawdy said

  Nowe ofiary Bio-wojny: na Kuwejt runeła śmiertelna „dziwna burza” podobna do Australijskiej

  Jeszcze jeden cios w bio-wojnie ukazała się dziwna burza w Kuwejcie od której zginęło pięć osób, zaledwie kilka dni po podobnej burzy jaka spadła na Australie, 21 listopada, kiedy zginęło sześć osób, a prawie dziesięć tysięcy zostali hospitalizowani w szpitalu.
  Bizarre ‚Bio Warfare’ Storm Kills Five In Kuwait
  Pięć zagranicznych pracowników zginęło od „ciężkich ataków astmy” w strasznej burzę z ulewnym deszczem, które spadły na Kuwejt w piątek.

  Według lokalnych wiadomości, dwóch egipcjan i 35-letni indyjski imigrant zmarł w szpitalu Mubarak Al-Kabir podczas niezwykłej pogody.
  Jeszcze dwie osoby zmarły od dziwnych ataków astmy w miejscowym szpitalu Al-El-Фарвания.

  Bezprecedensowe Śmiertelne Zdarzenia Pogodowe

  Ten ostatni przypadek śmiertelnego ataku dzieje się kilka dni po tym, jak hospitalizowano
  w szpitalu 9000 osób i 6 osób zginęło z powodu „burzy astmy” w Australii.
  To jeszcze jeden dowód na to, że pogoda może być związana z jakimiś eksperymentami biologicznymi, które są testowane na ludziach.
  W tej chwili w Kuwejcie w szpitalu znajduja sie siedem osób z powodu dziwnej pogody, na oddziale intensywnej terapii w Mubarak Al-Kabir.
  Będziemy śledzić nowe ataki w pogodowej „bio wojnie” na całym świecie, i informować was o nowych przypadkach.
  http://nashaplaneta.su/news/novye_zhertvy_bio_vojny_na_kuvejt_obrushilsja_smertelnyj_strannyj_shtorm_analogichnyj_avstralijskomu/2016-12-03-35947

 63. Głos Prawdy said

  Na stacji Amundsen-Scott na Biegunie Południowym zaczyna się tajemnicza epidemia?

  Według uzyskanych przez nas informacji poufnych z National science Foundation (NSF), Buzz Aldrin pilnie ewakuowany ze stacji Amundsen-Scott na Biegunie Południowym, z powodu tajemniczej choroby, z tymi samymi objawami, co u jednego z pracowników stacji, który został ewakuowany na początku listopada.
  O ile nam wiadomo, z tą stacją w ostatnim czasie nie wszystko jest w porządku. Co tam się dzieje, nikt nie wie. Wszystkie informacje z tej stacji ma najwyższy gryf tajności. Poza odmierzonych cząstek informacji do publicznej wiadomości.
  Według naszych danych, prawdopodobnie na Amundsen-Scott zaczyna się jakaś tajemnicza epidemia. Związana jest z tym, co oni znaleźli na Biegunie Południowym. Co zakładają – nie wiadomo. Ale to znalezisko już zabiło nie jednego pracownika stacji. Ewakuowany w listopadzie chory na nieznaną chorobę pracownik zmarł po trzech dniach w zamkniętym szpitalu Ministerstwa Obrony Nowej Zelandii. Tak powiedzieli krewnym. Zwłoki krewnym nie wykazali. I nawet nie wydali do tej pory.
  W końcu listopada na stacji została wysłana grupa specjalistów z CDC. Chyba zdajecie sobie sprawę, w jakich sytuacjach się pojawiają.
  Wszystko to jest niepokojące.
  W miarę pojawiania się nowych informacji będziemy was informować.
  źródło: http://www.abovetopsecret.com/

 64. Głos Prawdy said

  Hospitalizacja Hillary Clinton z demencją bardzo poważna

  Kandydat na prezydenta USA z ramienia partii Demokratycznej Hillary Clinton, która dosłownie niedawno zapewniała wszystkich o mocnym zdrowie i doskonałym samopoczuciu, pilnie hospitalizowana w jednej z klinik Izraela. Według wielu naszych źródeł, hospitalizacja jest związana z bardzo nieodpowiednim zachowaniem pani Clinton w ostatnich dniach.
  Według wstępnych danych amerykańskich lekarzy, u Hillary Clinton obserwuje się postępujące otępienie. Kryzys wydarzył się przez 2 tygodnie po ogłoszeniu wyborów. I to bardzo powaznie.” – przekazuje wiadomości Izraela agencja Aroutz10.
  http://maxpark.com/user/4268079037/content/5581247
  …………….
  Uważam, że czynnik choroby stał się znaczącą przyczyną jej porażki w wyborach

 65. Głos Prawdy said

  W Rosji odbywają się bezprecedensowe czyszczenia w najwyższym aparacie władzy, w centrum i na miejscach. Poleciały głowy wielu najwyższej rangi urzędników. również biznesmenów. Znany jest przypadek z ministrem rozwoju finansowego Улюкаевым Ulukajewym, którego wzięli na ogromnej łapówce. Putin wszędzie ma swe uszy i oczy, zdrajcy beda zdemaskowani. Dobrze, gdyby się on wziął za oligarchów, dobrał sie do nich , niech część swojego bogactwa, które łatwo wzieli oferuja na rzecz Rosji. Otworzył sie tajny, dobrze zakamuflowany spisek przeciwko prezydentu.

 66. Głos Prawdy said

  Cytrynowy powietrzny placek bez mąki

  Szalenie smaczne i szybko! Taka tarta z jajczarsko-cytrynowym nadzieniem doprowadzi wszystkich w zachwyt od swojego smaku. Pycha. Przygotuj i przekonaj się sam.

  Składniki.
  cytryna 1 szt.
  cukier 1 szklanka
  jaja 4 szt.
  Gotowanie
  Ale, jeśli po prostu wymieszać wszystkie trzy produkty tego ciasta na pewno się nie uda.
  Więc pierwszą rzeczą, oddzielamy białka od żółtek. Następnie nacieramy skórkę z cytryny, i wyiskamy sok z cytryny.
  Żółtka ubijamy, dodając sok z cytryny, skórkę, 2/3 cukru. Wszystko to umieścić gotować na łaźni parowej lub w parowarze. Mieszamy do zgęstnienia. Trzeba 10 minut.
  Białka ubijamy oddzielnie wraz z pozostałym cukrem!
  Dodajemy białka, wzbite jak beza, do mieszaniny jaj
  Tak, najważniejsze jest jeszcze ciasto do tortu. Można je kupić, lub szybko wypiec z piaskowego ciasta. Jak chcesz.
  I to wszystko!
  Wypełniamy naszą mieszanką z trzech składników formę i pieczemy w temperaturze 175 stopni.
  Do złotego koloru . Uważnie obserwuj ciasto. Potrzebne jest tylko 10-15 minut, aby było gotowe
  Smacznego!

 67. Głos Prawdy said

  Hawking ostrzega o nadejsciu najbardziej niebezpiecznych czasow
  Dla Ziemi i ludzkości nastał „najniebezpieczny czas”,oświadczył w swojej kolumience słynny brytański fizyk-teoretyk Stiwen Hokking

  http://dictat.net/8123

 68. Głos Prawdy said

  Jak koty czują szybką śmierć człowieka?

  Dziś nikogo nie dziwi fakt, że zwierzęta, a szczególnie koty mogą przewidywac zbliżanie się kłopoty. Juz dawno udowodniono, że przed trzęsieniem ziemi zwierzęta te wykazują aktywny niepokój. Ludzie, którzy żyją w sejsmicznie aktywnych strefach, polegają właśnie na instynkt kotów. W ten sam sposób zwierzęta czują zbliżającą się śmierć swojego wlasciciela. Istnieją dwie wersje tego, dlaczego koty odczuwają zbliżanie się śmierci.
  Pierwsza wersja. Człowiek, który wkrótce umrze, wydaje jakiś zapach smierci, który czują zwierzęta. Naukowcy twierdzą, że w tym zapachu jest domieszka zapachu krwi, ale ludzie tego nie odczuwają. Koty i inne zwierzęta, czując ten „umierajacy” zapach, wpadają w szaleństwo: zaczynają się martwić, biegać bez przerwy po domu itp. Ale jest jeden ciekawy moment: zwierzęta czują rowniez nienaturalna śmierć człowieka – morderstwo, śmierć w wypadku, samobójstwa i tak dalej. Jakie mogą być zapachy u takich ludzi?
  Druga wersja zakłada, że u tych zwierząt silnie rozwinięta intuicja, tzw. koci szósty zmysł. Ludzi, którzy mają poczucie, nazywane są jasnowidzami. Istnieje przypuszczenie, że intuicja dostosowuje pole energetyczne człowieka. Koty nieświadomie nastrajaja sie pod losy swoich gospodarzy. W tym przypadku nie ma żadnej mistyki, chodzi o ścisłym energetycznym związku zwierzęcia i człowieka.
  http://nashaplaneta.su/news/kak_koshki_chuvstvujut_skoruju_smert_cheloveka/2016-12-02-35889

 69. Siggi said

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/135421,co-sie-dzieje-w-syrii-03-12-2016

 70. Siggi said

  Wpis internauty gdzieś Tam…
  ———
  3 grudnia 2016
  11:20

  Krótkie streszczenie… Na Folwarku Dworskim pana Jonesa wybucha bunt zwierząt, które domagają się wolności i właściwego traktowania. Właściciel zostaje wypędzony, a władzę obejmują świnie ze Snowballem i Napoleonem na czele. Zostają ustalone prawa, którymi cała społeczność będzie się kierować. Zwierzęta dzielnie i wytrwale pracują, by odbudować folwark i wierzą, że spełniają marzenia o bezpiecznym, spokojnym i dostatnim życiu. Sytuacja stopniowo się zmienia. Napoleon doprowadza do śmierci Snowballa i staje się dyktatorem, tyranem. Ma swoich popleczników, zabiera szczenięta trzem sukom folwarcznym i wychowuje je na agresywne i całkowicie oddane mu bestie, które terroryzują mieszkańców folwarku. Nawiązuje też współpracę z ludźmi, których coraz częściej naśladuje. Prawa coraz bardziej się zmieniają: całkowity zakaz zabijania zwierząt przestaje obowiązywać. Ginie Boxer, potężny koń, który wytrwale pracował przy budowie wiatraka, stracił przy tym zdrowie i został wywieziony do rzeźni na rozkaz Napoleona, który chciał zarobić na krzywdzie Boxera. Zwierzęta są coraz bardziej terroryzowane. Folwark Zwierzęcy zostaje doprowadzony do ruiny, zwierzęta są głodne i zaniedbane. Nie widzą wyjścia z sytuacji. W tym momencie wkraczają ludzie, sąsiedzi z okolicznych folwarków, którzy opanowują go i przejmują władzę. Ludzie i świnie ucztują, a zaglądające przez okna zwierzęta folwarczne z przerażeniem dostrzegają, że już nie można odróżnić, kto jest człowiekiem, a kto świnią. PS… Tak,tak macie właściwe skojarzenia tylko,że obecny pookrągłostołowy folawrk stworzony po 1989 w katolandzie pobił na łeb,na szyję ten Orwella.Znane powiedzenie mówi, że jeśli wrzucisz żabę do wrzątku to natychmiast wyskoczy, ale jeśli będzie pływać w garnku ze stopniowo podgrzewaną wodą to nawet nie zauważy, że się ugotowała. W myśl tego procesu działa wiele zjawisk dnia codziennego, a wielu z nas nawet ich nie zauważa. Czy oznacza to, że jesteśmy po prostu gotowanymi żabami nieświadomymi swego losu?

 71. Siggi said

  68/Głos Prawdy said
  ———–
  W związku z tem należy jeść czosnek I cebulę na surowo.
  Uczeni lekarze z Insbruka już w l.70-tych tamtego wieku ustalili,że zapach a nie zaden smród czosnku wydostaje się z nas nie tylko przez otwór gębowy a także przez pory skóry nawet kilka dni po zjedzeniu np.pół główki czosnku.Dlatego tak się dzieje,że pewne produkty procesu przetwórczego czosnku w naszym organizmie przedostają się do krwi I są rozprzestrzeniane po całym ciele a nastepnie w postaci gazów wydzielniczych przez pory skóry ulatniają się sygnalizując ten fakt przyjemnym czosnkowym zapachem.
  Ten zapach odpędza śmierć i dezorientuje „szósty zmysł”kota.No tak,ale zapyta ktoś…a jak nie ma kota?To wtedy możemy tylko liczyć na tego kota …w głowie,którego zdecydowana wiekszość ludzi ma tam,co łatwo zauważyć po ich zachowaniu.
  Zatem praktyczno-naukowy wniosek:…należy żreć dużo czosnku i przez to odpędzamy kota,który by mógł sygnalizować nam zbliżającą się … śmierć.Kot jest złodziejem naszej bioenergii i wielkość pogłowia kotów wśród pogłowia ludzi mówi o liczbie …starych panień.Im więcej kotów widzimy na danej ulicy,to możemy być pewni,że mieszka tu też wiele starych panien.Ten skomplikowany fakt wymagałby dłuższego wywodu naukowego,który wyjaśnia dlaczego tak jest.

 72. Joannus said

  Ad 64
  Być może ma u niej także miejsce ”odreagowywania” na aplikowane specyfiki w czasie kampanii.

 73. dookoła wojtek said

  Nie, nie, panie Siggi. Pół główki to za mało, nie chcielibyśmy robić za półgłówków. Cała główka to jest to, raz na tydzień, bo jak częściej to mogą być nadżerki w przewodzie pokarmowym. Albo po ząbku czy dwóch na dzień.

  Zapach czosnku (z gęby, nie ze skóry) częściowo neutralizuje zielona pietruszka (powiedziałbym nać, ale nie chcę sie wyrażać). W dodatku dostarcza witaminę C.

  Cebula zawiera węglowodan, czyli cukier zwany inuliną. Ale spoko, inulina nie jest trawiona przez nas, tylko przez niezwykle sympatyczne bakterie zwane bifidobakteriami, które regulują kwasowość w grubej kiszce, co drastycznie zmniejsza prawdopodobieństwo zapadania na raka tego organu. I teraz mamy zagwozdkę. Leczenie czegokolwiek antybiotykami niszczy ową pożyteczna mikroflorę i powoduje, że kwasowość w przewodzie pokarmowym maleje, a w wyższym pH lubią pracować bakterie gnilne. I co teraz? W każdym razie zaraz po odstawieniu antybiotyków należy raczyć się produktami z mleka ukwaszonego, nalepiej mlekiem acydofilnym, ale kefir tez jest dobry, ostatecznie jogurt, ale musi być bardzo aromatyczny (wtedy wiadomo, że jest hetero, a to oznacza że wiele rozmaitych szczepów bakterii kwasu mlekowego tam przebywa). I dla zapewnienia pożywki jemy cebulę. Cebula tez dostarcza nam wielu suplementów żywności, a to witamin i związków mineralnych, ale nie ma tu ani miejsca, ani czasu na wymandrzanie się głębiej w temacie.

  Substancje zawarte w czosnku, a mianowicie siarczek allilu i wielosiarczek działaja silnie bakteriostatycznie. W cebuli też siarczki allilu sa obecne, ale w mniejszych ilościach.

  Cytaty:

  1. Żyd je czosnek nie po to, żeby śmierdzieć, ale po to, żeby być zdrowym (Pan Roman, ok, roku 1998)
  2. Alkohol nie rozwiązuje żadnych problemów życiowych, ale mleko też nie.

  Pozdrawiam Gremium przy sobocie.

 74. Maćko said

  Pochód ( obowiazkowy?) Kubanczyków majacych „cerebro lavado” czyli wytresowanych na nowych czlowieków to jest dosc wartosciowa info. Bicie wierzacego Zyda przez skretynialych, odmózdzonych psychopatów syjonistów tez jest cenne.

  NATOMIAST FOTKA KOTKA JEST DYSONANSEM.
  O dobrych manierach juz nie wspomne.
  Pan Glos Prawdy bedzie laskaw napisac nastepnym, ze na linku po < jest sliczny kotek który kazdego ucieszy, ok? Jak ktos bedzie mial ochote, to go sobie obejrzy. A jak nie bedzie mial ochoty, to go sobie pominie.
  Proste, eleganckie i spolecznie pozyteczne.

 75. Peryskop said

  [UWAGA❗] Posłowie PiS, PO i Nowoczesnej odrzucili dziś poprawkę Kukiz’15 dotyczącą zakazu obrotu nasionami GMO. Oznacza to, że od teraz handel nasionami GMO będzie w Polsce legalny. To zniszczy polskie rolnictwo! Oto partiokracja w pełnej krasie – ręka w rękę przegłosowują anty-obywatelską ustawę. Apelujemy o udostępnianie!

  Szczególnie skandalicznie zachowało się PiS. Rządzący przeczą sami sobie – mówił w Sejmie poseł Kukiz’15 i przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi Jarosław Sachajko. – PiS będąc jeszcze w opozycji obiecywał Polskę wolną od GMO, dziś przepycha ustawę o nasiennictwie, która zezwala na obrót nasionami genetycznie modyfikowanymi. To zrujnuje polskie rolnictwo!

  Poseł Norbert Kaczmarczyk przypomniał, że to nie pierwsza niespełniona obietnica partii rządzącej – To jest prawdziwy obraz polityki PiS. Dyscypliną partyjną łamie się kręgosłupy moralne posłów – dlatego na komisji głosują za poprawką, a w Sejmie ci sami posłowie głosują przeciw. Gdzie teraz są wasze obietnice? Politycy Kukiz’15 jako jedyni byli w całości przeciwni jakiemukolwiek wprowadzaniu GMO w Polsce! #StopGMO

  https://www.facebook.com/KlubPoselskiKukiz15/?pnref=story

 76. Głos Prawdy said

  Polak po imprezie obudził się w kostnicy i poprosił strażników o koc, aż do śmierci zaskakując strażników.
  25-letni mieszkaniec polskiego miasta Kamienna Góra po imprezie obudził się w kostnicy i poprosił strażników go ukryć, informuje „Komsomolskaja prawda”.

  Jak pisze gazeta, młodzieniec o imieniu Kamil wypił na imprezie kilka szklanek wódki i stracił przytomność. Przyjaciele młodego człowieka zawieźli go do szpitala, gdzie lekarze poinformowali, że u młodego mężczyzny zatrzymało się serce. W wyniku Kamila stwierdzono, że nie żyje i zawieziono do kostnicy.

  Ale rano strażnicy kostnicy usłyszeli hałas. Gdy weszli do sali z морозильными kamerami, zdali sobie sprawę, że dźwięk idzie z „zamrażarki”. Mężczyzna otworzył ją i zobaczył leżącego na noszach nagiego Kamila, który stwierdził, że jest mu zimno i chce się ubrać.

  Po tym, jak polak wyszedł ze szpitala, ponownie udał się do pubu, gdzie kontynuował impreze.
  http://newinform.com/36111-umershii-polyak-ochnulsya-v-morge-i-poprosil-u-ohrannika-odeyalo

 77. NICK said

  Maciuś. (49). ???

 78. Bronisław said

  Re: 75. Głos Prawdy!

  Potwierdza się zatem przysłowie, że Polak potrafi!!! Łączę pozdrowienia oraz życzę dobrego zdrowia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 79. Lichwa said

  Lichwa said @ 9 (przesiedleńcy Akcji Wisła), 11, 17, 21, 24, 25, 26,
  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20160000380
  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20160001579 – polecam na zjeżenie włosów, a Snagowi – na Irokeza
  >https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/96/Bloch-SermonOnTheMount.jpg/800px-Bloch-SermonOnTheMount.jpg
  zamiast: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D1%8C
  Bye

 80. Asyria said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/12/02/02-12-2016-syria-429-dzien-sprzatania-swiata/

  Kalifat Europa
  Merkelowa znów zmieniła zdanie i teraz mówi że ograniczeń dla przyjmowania kolonistów nie będzie
  Szokujące! 80% Niemców wierzy Putinowi!
  WikiLeaks o tym, że niemiecki wywiad szpiegował obywateli Europy na zlecenie USA

  W Południowej Karolinie zastrzelono profesora uniwersytetu

 81. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=CJIVz9nYx7I

 82. NICK said

  Fajne. Dzięki Aniu.
  Ja zapodam bez kropki.

 83. matirani said

  Dugin o rosyjskich decydentach: ..I often participate in discussions with different experts and am amazed that the people representing our country at the international level have never even heard of Morgenthau and believe that the defence of state and national interests is equivalent to fascism. Such specialists are too incompetent to be tolerated in the classroom, let alone represent our country in the international arena. We need to eliminate these losers as a class. A society that does not ostracise these types is absolutely sick.

 84. NICK said

 85. Listwa said

  @ 49 Maciuś

  W przepisie 216 § 3 który panu podałem

  Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

  chodzi o to , ze w przypadku pana przestępstwa przy jednoczesnym sprowokowaniu tego przestępstwa przez pokrzywdzonego, sąd może odstąpić od wymierzenia kary, czyli pokrzywdzony ponosi tez winę i przyczynił sie do tego że pana przestępstwo miało miejsce.

  – jak najbardziej odmowa spełnienia obowiązku służbowego i zarazem zalecenia medycznego (mycia i smarowania maścią) może byc uznana jako przyczynienie sie w formie „wyzywającego zachowania” pokrzywdzonego do pana reakcji potraktowanej potem jako przestępstwo zniewagi. I to co całego zakresu oskarżeń , a nie jednego – onanizowania sie w ich obecności.

  „Czy jest tak, że prokuratura na wniosek policji i na podstawie zawiadomienia tych socjalnych pracownic, wniosła oskarżenie na podst. 216 kk. i sprawa jest już w Sądzie? Czy ma pan sygnaturę akt?”
  Odpowiedź: Tak.

  „Decyzję z MOPSu Panie Listwo mam cały czas z 13 sierpnia 2013r. tj od początku podjęcia u mnie ich usług opiekuńczych. Prawdopodobnie ten oficerek ZAŁOŻYŁ SPRAWĘ NA POLICJĘ i do prokuratury, właśnie 20 maja 2016r.”

  – to jak to jest ? miał pan sprawdzić dokładnie w dokumentach które posiada, kto złożył doniesienie o popełnieniu przestępstwa na Policje , oficerek czy jego pracownice z PCK?

 86. snag said

  K.Konar @ 58 ,…

  Zio-grajdolek to nie tylko azyl dla pedofili a wszelkiej masci zydowskich przestepcow uciekajacych przed prawem ,…

 87. Siggi said

  Rosja, czyli polska obsesja
  Ukazał się trzeci tom publicystyki prof. Witolda Modzelewskiego, który jest znany jako ekspert ws. podatków, na temat Rosji i polskiej polityki wschodniej. Niezauważona przez media i recenzentów stanowi istny wkład w rozwój prawdziwej polskiej myśli politycznej. Ostrość sądów Modzelewskiego można porównać ze zjadliwą publicystka prof. Bronisława Łagowskiego na ten sam temat. Obaj nie istnieją w tzw. mainstreamie.
  „Szczególną porażką kończą się nasze prognozy na temat współczesnej Rosji, która jest wyjątkowo „nieprzewidywalna”. Aneksja Krymu, wspieranie separatyzmu na wschodniej Ukrainie, zbliżenie z Turcją czy embargo na eksport do Rosji były i są (jakoby) zaskoczeniem. Rosja nie raz jeszcze zadziwi specjalistów od nieprzewidywalności.
  Dlaczego? Dlatego że wszystkie postsowietologiczne sposoby zrozumienia jej polityki są niewiele warte. Rosja jest, mimo specyfiki i odmienności, państwem tak samo przewidywalnym jak każde duże mocarstwo – trzeba tylko coś wiedzieć na jej temat i umieć przewidywać. Poparcie dla ukraińskich separatystów było dość oczywistym rewanżem za deklaracje przystąpienia „pomajdanowych” rządów tego kraju do NATO i Unii Europejskiej.
  Powrót Krymu do Rosji, czyli zmiana zastanego układu granic, był odpowiedzią na wcześniejsze zmiany dokonywane przez Zachód na Bałkanach, a zwłaszcza powołanie państwa pod nazwą Kosowo. Trzeba przypomnieć, że Rosja wtedy ostrzegała, że ten precedens będzie miał dalekosiężne skutki. I ma. Czy Rosja dąży do rewizji porządku politycznego powstałego po rozwiązaniu ZSRR? Oczywiście: wystarczy nieco wiedzy historycznej na temat okresu międzywojennego i systemu wersalskiego, który powstał wtedy bez udziału bolszewickich rządów.
  Czym się on jednak różnił od czasów obecnych? Dla nas w najistotniejszych punktach: współczesny rosyjski rewizjonizm obejmuje tereny byłego Związku Radzieckiego i to nawet nie wszystkie; nie sięga państw europejskich byłego „obozu socjalistycznego”. Jeżeli jest inaczej (choć nic na to nie wskazuje), to trzeba mieć na poparcie tychże strachów mocne dowody. Nie sądzę, aby specjaliści od „nieprzewidywalności” Rosji mieli na ten temat jakąś wiedzę. Chcą nas jednak straszyć, a w ten sposób ograniczają pole manewru polskiej polityce. Mamy z obawy przed Rosją podporządkować się Niemcom i grzmieć przeciwko Putinowi, aby w perspektywie wyjść na głupka (to się nam udaje).
  Stosunki polsko-rosyjskie wymagają ponownej dyskusji, minimalnego poziomu wiedzy historycznej i zwykłego racjonalizmu w ocenie współczesności. Na pewno nie możemy się dać uwikłać w cudze konflikty. Musimy unikać zbędnej obecności tam, gdzie nie ma naszych interesów, a przede wszystkim musimy liczyć na samych siebie i nie darzyć kogokolwiek przesadnym zaufaniem. Udział w irackiej i afgańskiej wojnie nie przyniósł nam żadnych korzyści. Jeżeli odrzucimy błędne pojęcia, fałszywe diagnozy („odbudowa imperium” Rosji), może nie popełnimy kolejnych błędów. Świat postzimnowojenny jest już przeszłością. Zmiany na politycznej mapie świata będą częścią przyszłości (nie nastąpił przecież „koniec historii”).
  Naszą szansą są brak zaangażowania w cudze konflikty i umiejętna obrona własnych interesów ekonomicznych. Jeżeli przemysłem rządzi obcy kapitał, a w sektorze publicznym panoszą się zagraniczne firmy konsultingowe, przez co nasza gospodarka stała się dla konkurentów w pełni transparentna i „przewidywalna”, to do jej wzmocnienia jeszcze droga daleka. Mamy czym się zająć”.

  Fragment tekstu pt. „Nieprzewidywalność” Rosji współczesnej. Czy tak było również w XIX wieku”.

  W. Modzelewski, „Polska-Rosja. Wojny nie będzie”, t. III lata 2015-2016, Warszawa 2016, ss. 267.
  http://www.mysl-polska.pl/1088

 88. konik said

  Konstytucja Słowenii zakazuje prywatyzacji ujęć wody

  http://wolnemedia.net/slowenia-konstytucyjnie-zakazuje-prywatyzacji-ujec-wody/

 89. Siggi said

  http://www.dzienniknarodowy.pl/4072/farage-unia-europejska-umiera-na-naszych-oczach/

 90. konik said

  My – cywilizacja. Oni – barbarzyńcy i terroryści!

  Większość wyznawców Allaha, od Magribu do Mindanao uważa, że Zachód, a zwłaszcza USA, toczy wojnę z muzułmanami, a spora ich podgrupa święcie wierzy, że wojna ta jest nie tylko z nimi, ale z islamem i jest kolejną „krucjatą”.

  – 1916. Układ Sykes-Picot dzielący arabski Bliski Wschód pomiędzy Anglię i Francję, wedle narysowanych od linijki granic, tak by oba mocarstwa mogły swobodnie eksploatować po zakończeniu wojny tamtejsze bogactwa naturalne, czyli naftę.

  – 1917. Deklaracja antysemity Balfour’a, który, by dogodzić żydowskiej finansjerze (Anglia ledwie dychała z powodu wydatków wojennych) i by pozbyć się żydów z Europy, chojną ręką oddał Syjonistom w imieniu rządu Jego Królewskiej Mości arabską ziemię w Palestynie, coś jak Zagłoba Szwedom Niderlandy, ale niestety na poważnie i w realu.

  – 1921. Wielkodusznie oddano fanatycznym wahabickim Saudom Nedż – pustynne wnętrze Płw. Arabskiego (o nafcie pod piaskami nikt jeszcze wtedy nie wiedział, odkryto ją dopiero w 1936 r.) a następnie pozwolono im na podbój względnie liberalnego, bardziej otwartego na świat Szarifatu Mekki i Medyny w Hidżazie.

  – 1921. Wprowadzając w życie porozumienie Sykes-Picot (patrz wyżej), Anglia krwawo stłumiła powstanie w Iraku, masakrując przy pomocy lotnictwa tysiące cywili. Francja w podobny sposób spacyfikowała Syrię.

  ….
  ….
  Czytaj http://wolnemedia.net/my-cywilizacja-oni-barbarzyncy-i-terrorysci/

 91. Siggi said

  73/Dookoła Wojtek said
  —————-
  Skoro,żeś Pan wpuścił nas w przemysł rolno-spożywczy,to jedziem z tem dalej.
  Najsamprzód to mnię cieszy nasza-z Wami zgodność poglądów pełna w kwestii warzyw rzydowskich,których-nie wiedzieć czemu-my by mieli nie jeść.Kiedyś ,jakieś z 15-naście lat temu byłem kierownikiem I zarazem pełnomocnikiem Syndyka sądowego w dużej Obieralni Cebuli w Upadłości.To był „złoty” okres w III RP,bo prawie wszystko musiało upaść,a przy tym można było nieżle się upaść w ramach 10% dla nas za opylenie tego.My jeszcze kilka lat pociąnęli obieranie cebuli ,potem do szybkiego mrożenia i na Zachód,gdzie prosto z kartonów cebula trafiała do przetwórstwa dalszego.Kiedyś wpuściłem żurnalistów,żeby pokazali Narodu jak obiera sie cebulę na hali.Siedzi sobie ze 120 obieraczy i za 8 godzin to nawet ze 300kg obrali każdy i nikt nie płakał.Jak weszli oni(żurnalisty) na hale,nagle płacz totalny u nich ,przecieranie gał,co pogarszało sytuację i tak ze kilkanaście mniut to trwało ,ale przez to I reportaż był ciekawy i faktyczny.
  Kiedy im podsumowałem temat,to powiedziałem,że to kwestia przyzwyczajenia sie ślipów,bo obieracze nie płaczą …nad swoim losem i obierają,bo w okolicy nie ma innej roboty.

 92. Nemo said

  Intrygujące:

  „”Zapomnieliście o Bogu! Nie pokaże wam swojej twarzy dopóki sobie o nim nie przypomnicie” – grzmi na uśmiechniętych wiernych podczas inauguracyjnej homilii. Miny rzedną wszystkim. „Kremówkowy uśmiech” – zastępuje smutek, ale i refleksja. W papieża wymierzone zostaje laserowe światło. „Jak śmiesz tak traktować Ojca Świętego!” – grzmi i po cichu kończy zdaniem „Chyba na mnie nie zasłużyliście”, po czym znika za zasłoną.

  Belardo jest traktowany przez watykańskie „szare eminencje” jako młodziak idealny do manipulowania. On jednak jest świadom, że jako 47-letni, przebojowy Amerykanin może Kościołem rządzić całe dekady. Zmienić jego oblicze jak Jan Paweł II. Od razu rzuca więc rękawice zarówno wszechmocnemu, makiawelicznemu kardynałowi Voiello (Silvio Orlando) jak i umocowanym na wysokich stanowiskach homoseksualistom.”
  http://wpolityce.pl/kultura/313219-mlody-papiez-kontrrewolucja-piusa-xiii-ego-kontrowersyjna-ale-intrygujaca-wizja-sorrentino-recenzja?strona=1

  Link do pierwszego odcinka serialu „Młody Papież”.
  http://www.cda.pl/video/10743782e

 93. Maćko said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Cugowski z Budki Suflera.
  W 2014 został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski nadanym za wybitne zasługi dla polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej[

  Działalność polityczna

  W 2005 był członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich[1]. W tym samym roku w wyborach parlamentarnych uzyskał mandat senatora VI kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu lubelskim[1]. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 nie ubiegał się o reelekcję.

  W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Senatu z własnego komitetu, zajmując 2. miejsce spośród 3 kandydatów[4] (oficjalnie poparło go Polskie Stronnictwo Ludowe[5], nieoficjalnie także Platforma Obywatelska, która nie wystawiła przeciw niemu kontrkandydata, oraz Prawica Rzeczypospolitej[6]).

 94. NICK said

 95. NICK said

  Dedykuję maciczce. Każde słowo, zdanie i cały tekst, tobie, durniu dedykuję.

 96. Yah said

  Ad 86

  Nikomu się nie chce poznać prawdy. Pan Modzelewski analizuje banialuki o aneksji Krymu tymczasem Rosja anektowała Krym ale w 1783 roku, nie kosztem Ukrainy tylko Turcji, za zgoda Tatarów i bez sprzeciwu Europy:

  „Traktat w Küczuk Kainardżi nie stanowił w sprawie Krymu zadowalającego rozwiązania zarówno dla Rosji, która nie kryła swych apetytów na aneksję ziem Chanatu, jak też zwłaszcza dla Turcji, chcącej przywrócić stan sprzed 1774 r. Rosyjsko-turecka konwencja w Ainali-Kawak z 1779 r. potwierdziła warunki traktatu w Küczuk Kainardżi, ponieważ żadne z państw europejskich nie chciało również wówczas interweniować w sprawie utrzymania równowagi w basenie Morza Czarnego. Turcja
  zobowiązała się uznać dożywotnią władzę prorosyjskiego chana Szahina Gireja, nie mieszać się w wewnętrzne sprawy Krymu, zrezygnowała też z religijnego zwierzchnictwa nad Chanatem. Rosja obiecała wycofać swoje wojska z Krymu, oddała też Turcji skrawek terenu koło Oczakowa. W kolejnych latach trwały spory chana z opozycją, rozruchy, które stały się doskonałym pretekstem do interwencji rosyjskiej. Latem1782 r. armia carska pod dowództwem księcia Potiomkina wkroczyła na Krym i rozproszyła powstańców. Pod osłoną bagnetów rosyjskich Szahin Girej powrócił do Bachczysaraju i rozpoczął ostre represje wobec przeciwników politycznych, co jednak nie doprowadziło do stabilizacji. Katarzyna II i jej faworyt postanowili wobec tego zakończyć„tatarską anarchię”. Jeszcze w 1782 r. książę Potiomkin sondował wśród arystokracji tatarskiej opinie na temat przyłączenia Krymu do Rosji [8, 272].W memoriale skierowanym do carycy uzasadniał konieczność włączenia tego obszaru pod jej panowanie. W marcu 1783 r. przebywał w Petersburgu, gdzie omawiał z Katarzyną II szczegółowy plan aneksji Krymu. Jeszcze wtedy liczono się z reakcją stolic europejskich, ale wątpliwości te rozwiałlist od cesarza austriackiego Józefa II,w którym nie znaleziono podstaw do obaw o podjęcie zdecydowanych kroków w obronie niepodległości Chanatu. W Petersburgu liczono się jedynie, że ekspansja spotka się z kontrakcją Prus, co może doprowadzić do konfliktu militarnego lub zgody na ekwiwalenty dla króla Fryderyka II w postaci ziem Rzeczypospolitej (Gdańsk i Toruń, a być może część Wielkopolski) [6, 571]. Imperatorowa wydała 8 kwietnia 1783 r. manifest,w którym ogłosiła przyłączenie Krymu do Rosji, obarczając winą Turcję za niedotrzymywanie traktatów oraz obiecując tolerancję dla ludności tatarskiej i zrównanie jej praw ze statusem odpowiednich stanów w państwie rosyjskim. ”

  Tadeusz Srogosz

  .http://istznu.org/dc/file.php?host_id=1&path=/page/issues/26/26/srogosh.pdf

  Ale kogo tam interesują jakiekolwiek materiału źródłowe skora w „książkach napisano” i „mądrzy ludzie mówią”

 97. Maciuś said

  Doniesienie musiał wnieść prezes PCK, jako kierownik i bezpośredni przełożony tych pracownic od usług opiekuńczych, na ich wnioski w postaci pism notatek, i raportów pisanych na mnie przez te opiekunki. Doniósł to na Policję, a oni oskarżyli mnie najpierw z art. 207, nie pamiętam już, z jakiego §-u, a następnie ta sama Policja, panie Listwo, zmieniła mi art 207 na art. 216 § 1, czyli ze znęcania się nad nimi, na czynną zniewagę ich przeze mnie. Panie Listwo dlaczego się niezapoznałem do tej pory zcaktami sprawy? Ano dlatego, że mój stan obecny zdrowia nie pozwala mi na to samodzielnie tego uczynić. Mam całkowitą niewydolność serca NYHA coś tam, po stwierdzonej Kardiomiopatii przerostowej całego serca z lewą i prawą komorą sercową. Moje serce wisi na nitce. Biorę tylko na samo serc aż pięć leków krążeniowo moczopędno przeciw miażdżycowych, następnie leki przeciw alergiczne, na owrzodzenie dwunastnicy i żołądka, sterydy na atopowe zapalenie skóry obu kończyn dolnych w postaci maści, czopki i maści na Hemoroidy tak zewnętrzne i wewnętrzne, Essentiale Forte max na stłuszczoną wątrobę, Helicid na reflux żołądkowy, Xylometazolin na skrzywioną przegrodę nosową, by się nie udusić oraz od około 2 óch lat Alvesco160 wziew na ciężką astmę oskrzelową w współistnieniu z nią POCHP – Przewlekłą Obturacyjną Chorobą Płuc, na którą biorę systematycznie: rano: Seebri breezhaler – wziew, wieczorem: Onbreez breezhaler – wziew. Ponadto od 2002 roku od grudnia nadal, czyli już równe 14 lat! Z ciężką Cukrzycą typu II od początku insulinozależną na Insulinie HUMALOG MIX 50, chroniącą moje niewydolne nerki w stpniu 4 – ich niewydolności {skala niewydolności od 1-5; gdzie 5 oznacza niewydolność schyłkową końcową}. Ponadto mam kamienie nerkowe w obu nerkach, z kamieniem odlewowym pierwszym w prawej nerce od wielu już lat, nieoperowalnym. W czasie dość częstych ataków jego, tego odlewu kamiczego w prawej nerce zażywam: Ketonal forte, lub Ketonal ultra + bardzo bardzo dobry: Dicloberl retard caps. + Nolicin 0,04g, które to leki w skojarzeniu z NO – SPA Forte biorę co 8 godzon, by nie umrzeć z niesamowitego bólu, który trzyma mnie nie raz i ze trzy dni w ciągu.
  Jak w takim razie, takiemu żywemu trupowi jak ja, może stanąć dzyndzelek (penis) by móc się onanizować przy tych brzydkich matronach z PCK???
  Proszę o dalsze pytania.
  E mail na trzy adresy naraz, czyli do oficerka, burmistrza i do MOPSu, kończę opracowywać ściśle wg. Pana wskazówrk pani Listwo.
  Teraz pan wie dlaczego nie mogę się stawić w sądzie by przejrzeć akta sprawy, i wtedy na Policji. I tej taktyki użyję, gdy wezwią mnie do sądu.

 98. konik said

  a gdzie mój wpis ?

  My – cywilizacja. Oni – barbarzyńcy i terroryści!
  http://wolnemedia.net/my-cywilizacja-oni-barbarzyncy-i-terrorysci/

 99. osoba prywatna said

  2 część materiału o Białorusi. Równie ciekawie przedstawiona.
  Białoruś bez wizy [Беларусь без визы]
  .https://www.youtube.com/watch?v=0u439KmZ6s4

 100. Maciuś said

  Drogi Panie Listwo, dodam, że prof. Uniwersytetu medycznego z Poznania włączył mi ostatnio na Anemię złośliwą dodatkowo: Tardyferon, Folik, Sorbifer – Durules {brałem} ; Zulbex 20 mg – owrzodzenie dwunastnicy, Chela Mag B6, Kaldyum 600 mg caps., Kalium effervescens – 782 mg jonów potasu/3 g – granulat musujący – na notoryczne wypłukiwanie potasu z mojego organizmu przez Trifas 10 mg oraz bardzo silny lek moczopędny, polski: Furosemidum w dawce: 0,04 g. Zapisał mi także: Vigantol najpierw w tabl. następnie w kroplach, przeciw Osteoporozie kości całego organizmu. Dodał mi także krople niemieckie „Posorutin” (dość dobre) do oczu dla Cukrzyków abym nie oślepł całkowicie przy okularach minus 5 dioptrii dla obu oczu. A także Zaranta 40 mg przeciw nadmiernemu cholesterolowi i bardzo niebezpiecznym trógliciridom. Ponadto ów dżentelmen profesorski stwierdził u mnie po badaniu: nerwicę (musiał zauważyć podczas badania jak się zachowuję) zaordynował mi na to 2x1Hydroxizinum od razu 25 mg ponadto w razie jej ataku Relanium 5 mg lub 10 mg w iniekcjach dożylnych – podanie tylko iniekcji w szpitalu dla normalnych.
  Jeżeli mogę to wykorzystać do obrony swojej, to proszę o komentarz.

 101. osoba prywatna said

  Zakochać się z pomocą malarstwa.
  .https://www.youtube.com/watch?v=CbZ9lVvvduM

 102. konik said

  Musisz to wiedzieć!(170)Dlaczego nikt nie mówi o zbrodni w Ponarach?…

 103. Maciuś said

  Ponadto drogi panie Listwo, stwierdzono u mnie dość ciężkie nadciśnienie tętnicze i żylne Kardiolog dr Sawiński z Kliniki poznańskiej. Mam u niego wizytę zapisaną na 23 stycznia, jeżeli dożyję do tego terminu 2017r. odpukać w niemalowane drewno, albo i nie. Ostatnio przeszedłem rtg AP i boczne, lewego stawu kolanowego co mianowicie to badanie u mnie wykazało, że w przeszłości miałem: zerwanie więzadeł krzyżowych i bocznych kolana, pękniętą rzepkę z nawykowym zwichnięciem jej oraz z pęknięciem łąkotki przyśrodkowej i bocznej lewego kolana. RTG to potwierdził PET wysokiej generacji w wojskowym szpitalu w Bydgoszczy. Lekarz chirurg wykonał mi na tym chorym stawie po wypadku, w dzieciństwie tylko punkcje miejscowe. Na dzisiaj jak to wygląda: całkowita wymiana stawu kolanowego na… sztuczny, na co ja wcale się nie palę, ale ledwo się ruszam. Wykryto u mnie także zapaldnie pęcherzyka Chełmońskiego; w razie ataku biorę poczciwą „Pyralginę”.. Mam także uszkodzony cały kręgosłup na odcinku od lędźwi poprzez piersi aż do kręgosłupa szyjnego.
  Na wszystko to mam dokumentację medyczną.

 104. snag said

  Listwa

  Od góry do dołu w tych wolnych, coś ci poradzę ośla łąko … trzymaj się z daleka od NYC bo zanim się obejrzysz to ci Brooklyn Bridge opylą ,…

 105. slawek said

  Razem przeciwko żydowskiemu reżimowi III RP

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/12/03/razem-przeciwko-zydowskiemu-rezimowi-iii-rp/

 106. Listwa said

  @ 95 Maciuś

  „Doniesienie musiał wnieść prezes PCK, jako kierownik i bezpośredni przełożony tych pracownic od usług opiekuńczych, na ich wnioski w postaci pism notatek, i raportów pisanych na mnie przez te opiekunki. Doniósł to na Policję, a oni oskarżyli mnie najpierw z art. 207, nie pamiętam już, z jakiego §-u, a następnie ta sama Policja, panie Listwo, zmieniła mi art 207 na art. 216 § 1, czyli ze znęcania się nad nimi, na czynną zniewagę ich przeze mnie”

  – kto złożył jest istotne, czy prezes PCK, czy te opiekunki? musi pan to sprawdzić, ma pan dokumenty, tam gdzieś powinno być napisane kto pana oskarża. Tego prezesa PCK u pana w domu nigdy nie było?

  Wszystkie informacje o lekach i stanie zdrowa może pan pokazać w sprawie przyznania opieki, potem w Sądzie.
  Na razie pan nie pokazuje im informacji o stwierdzonej nerwicy.

  Teraz pan sprawdzi kto złożył doniesienie o przestępstwie, co jest w dokumentacji na ten temat? .

 107. slawek said

  Cała Polska pali kukły!

  Kuły palili żydy-kurduple kaczyńscy ale TO Piotra Rybaka wsadzili żydzi za kraty.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/12/03/cala-polska-pali-kukly-3-12-2016-protest-w-stolicy/

 108. osoba prywatna said

  Taka to piwa nie wyleje.
  .http://www.liveleak.com/view?i=9c1_1480660425

 109. Maciuś said

  Ten kut… S z PCK był u mnie dwa razy w mieszkaniu i to na pewno on złożył pismo na Policję. Nerwica to nie jest choroba psychiczna. Leczona czy nie. Oni o tym nie wiedzą, a jak zaczną ryć lode mną ns maksa? To mie wiem czy to odkopią. Ja tylko dostałem pismo od szkieła policyjnego, który mnie napadł, że oskarża mnie z art 216§1 i później kolejne pismo, że to on wniósł do prokuratury akt oskarżenia. A Asesor prokuratury ten akt oskarżenia Policji zatwierdził i z kolei ten Asesor prokuratury wniósł ten akt oskarżenia do sądu. Tylko tyle wiem, jak piszę powyżej nie mogłem się tam stawić ze wzgl. zdrowotnych. Myślę, że te maile też mi nie pomogą, bo to jest jedna żydopostkomunistyczna szajka, która ma za zadanie mnie zutylizować, tak jak to obok się dzieje w Holandii. Wiem, że gów… No mają dowody na mnie, jadą tylko na zeznaniach tych cierlic, ukartowanych zeznaniach. Szyte to jest, jako zmowa. To nie są moje urojenia ale stwierdzone fakty. Koronnym dowodem na to jest nie przydzielenie mi nawet obrońcy z urzędu (gdzie wystąpiłem o niego w październiku!!! i do tej pory go nie mam; to q.. A łamanie praw podstawowych człowieka), gdzie go przydzielają najpodlejszemu zbrodniarzowi, a ja się czuję jakbym jeszcze był gorszy od takowego. Żyjemy w państwie nadal totalitarnym niezlustrowanym, niezdekomunizowanym, gdzie człowiek ciężko chory nie ma żadnych praw, tak jak i ja jestem ich pozbawiony. TO NADAL PRL, TYLKO W O WIELE GORSZYM WYDANIU. Kto tego nie widzi, to jest fałdszywym obłudnym bydlakiem, albo nie chce tego dostrzec.

 110. osoba prywatna said

  Ładna pani pokazuje jak ukryć broń
  .https://www.youtube.com/watch?v=OAtIML4K50c

 111. snag said

  Trump, Węgry, Brexit, teraz Francja, Austria, Italy Moldawia i Filipiny – Czarne chmury nad establishmentem bo wygląda że obserwujemy globalną rewoltę populistów tylko Polacy onanizują się własnym frajerstwem z jedną ręką w żydowskim nocniku ,…

  Może nie wszyscy, znaczy obserwują patrząc tu i ówdzie, no nie p. Listwa 😉 ,…

  Italy Has a Trump of Its Own
  ———————————————————–
  Populism, anti-immigration sentiments and an ‚old’ establishment that objects to change comprises the poisonous potion that Italy is about to swallow. read more: http://www.haaretz.com/opinion/.premium-1.756282

  Austria, Italy latest to test global populist revolt
  ————————————————————————————————
  http://www.usatoday.com/story/news/world/2016/12/01/austria-italy-latest-test-global-populist-revolt/94716776/

 112. Maciuś said

  Nie dostrzegam wielkiego znaczenia kto to zaczął. Fakty są takie że od pierwszego sierpnia tego roku i nadal nie mam pomocy w postaci opieki u mnie tylko dlatego, że te świ… Nie PCKowskie zbuntowały się przeciw mnie, i aby niestanowić u mnie tych usług opiekuńczych. To nie zawieszenie u mnie tych usług opiekuńczych, jak sugeruje ten bydlak z PCK, ale celowe z premedytacją pozbawienie mnie ich przez miasto, bo za dużo icj kosztuję. Ale nie powiedzą ile ta banda lewacka u władzy kosztuje. Proponuję te wynurzenia zakończyć tutaj, bo wiele one nic nie wniosą, a sąd i tak się odbędzie. Bez odbioru.

 113. ad Macius

  bo i taka jest gorzka prawda . Sam widzisz jak tu mozolnie walczymy o zniesienie PIT, VAT , ZUS . Zniesiemy to cale lewactwo i wtedy dopiero bedzie git . No moze nie dla wszystkich .
  Juz tu palcem nie bede wskazywac , bo podadza mnie do prokuratury za zniewage i znecanie sie .Sam wiesz , jak to boli. Ojej , nastana naprawde niezwykle ciezkie czasy dla wszystkich nieborakow. To moze ten holenderski pomysl z eutanazja dla nieszczesnikow ma jakies znamiona humanitarnej litosci? Bo jak tu zyc w panstwie bez dochodow? Bogaty to przezyje , ale taki zuczek nieboraczek? Wiem, wszystko to pytania retoryczne . Tylko bez gromow, prosze ! bo do sadu podam

 114. Maciuś said

  Niech szlag cię ty lewacki bucu żydowski Lemke trafi od zaraz, ty nazistowska świnio. Ciebie ta eutanazja powinna dotyczyć bydlaku.

 115. snag said

  Oto co mam na mysli piszac ‚rewolta’? Zydom nie po drodze i nawet sie modla zeby sie nie ziscila nie wspominajac o holohoax industry ,…

  Austria’s worried Jews pray far right will fail to win presidency – Holocaust survivor among those warning against voting for Norbert Hofer of the Freedom party
  —————————————————————————————————————-
  https://www.theguardian.com/world/2016/dec/03/jews-fear-far-right-presidential-candidate-norbert-hofer-fails-to-win-presidency

 116. La Reine Toronto said

  ,https://www.youtube.com/watch?v=1Jax9GwhMKw
  PiSiaki zaprzedaly polskie ekologiczne rolnictwo monsantowskim scierwiszonon.
  Kto glosowal na PiSiakow niech to odkreca teraz raz dwa trzy!
  Straszne! zniszczyc taka szanse?

 117. Listwa said

  @ 112 Maciuś

  „Proponuję te wynurzenia zakończyć tutaj, bo wiele one nic nie wniosą, a sąd i tak się odbędzie. Bez odbioru”

  – jak pan chce. Informację które podalem może pan wykorzystać , i radze wykorzystać i zrobić coś dla siebie i to rozsądnie, zamiast pielęgnować zgorzkniałość.

  „Nie dostrzegam wielkiego znaczenia kto to zaczął. Fakty są takie że od pierwszego sierpnia tego roku i nadal nie mam pomocy w postaci opieki u mnie tylko dlatego, że te świ… Nie PCKowskie zbuntowały się przeciw mnie,”.

  – ma pan też sprawę karną. A co do „Nie dostrzegam wielkiego znaczenia kto to zaczął”, to muszę panu pokazać pana błąd, polegający na słabości pana dostrzegania.

  Zgodnie z Art. 216. § 5 KK przestępstwo o które pan jest oskarżony, „Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego”, oznacza to, że policja ani prokuratura nie ma prawa oskarżyć i wnieść sprawy do Sądu , gdy nie ma skargi osoby pokrzywdzonej. Bo tylko osoba pokrzywdzona może rozpocząć ściganie z oskarżenia prywatnego.

  Osobami pokrzywdzonymi w pana wypadku mogą być jedynie te opiekunki PCK, nie prezes PCK, nie policja , nie prokuratura.

  Jeśli jest sprawa w sądzie , a w aktach brak jest informacji, że to któraś ze znieważonych opiekunek wniosła skargę lub pana oskarża a zrobił to prezes PCK albo policjant, to ma pan sprawę wygraną zanim się zaczęła. I chyba o to panu chodzi? czy woli pan czekać na karę? .

  Gdy zadaje konkretne pytanie pan nie odpowiada, za to pisze dużo o rzeczach, których nikt nie oczekuje.
  I tak wygląda pana dostrzeganie zmieszane z flustracją na własne życzenie.

  Niech będzie bez odbioru wedle życzenia.

 118. dookoła wojtek said

  Osobo Prywatno: Bardzo ładna pani i bardzo dobrze wie, jak się posługiwać narzedziami obrony. Niemal profesjonalistka.
  Niestety, mało takich. Większośc dotknięta hoplofobią.

 119. Siggi said

  O stosunkach sąsiedzkich PL i UA,dość surowo i faktycznie …

  http://politikus.ru/events/87319-andrey-vadzhra-pany-i-bydlo.html

 120. Siggi said

  http://krzysztofjaw.neon24.pl/post/135438,kleska-naszych-czasow-kapitalizm-panstwowo-korporacyjny

 121. Siggi said

  Dla przypomnienia …

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/12/rakowski-przepraszam-za-prl/

 122. Siggi said

  Jeżeli to było,to niech jeszcze raz będzie.Ponowne przeczytanie artykułu Pani Profesor nie zaszkodzi ,a wręcz pomoże w myśleniu.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/prof-anna-razny-polska-na-peryferiach-europy/

 123. Peryskop said

  Prof. Maria Majewska mejlem 4.12.2016

  Amerykańscy naukowcy przeprowadzili sondażowe badanie porównujące zdrowie dzieci nieszczepionych i szczepionych. Do badania zgłosiło się 415 matek ponad 660 dzieci w wieku 6-12 lat, z czego ok. 40% było nieszczepionych, a 60 % szczepionych. Dzieci pochodziły z 4 stanów. Badanie wykazało, że dzieci nieszczepione statystycznie częściej chorowały na ospę wietrzną i krztusiec, a szczepione znacznie częściej zapadały na zapalenie płuc, zapalenie ucha środkowego, alergie, autyzm, ADHD i były upośledzone umysłowo. Wyniki te są bardzo podobne do niezależnego sondażowego badania niemieckiego dotyczącego ok. 17 000 dzieci, które wykazało, że dzieci szczepione wielokrotnie częściej cierpią na wiele chorób chronicznych w tym autyzm, padaczki, upośledzenie umysłowe i inne.
  Wkrótce po tym, kiedy publikacja ta ukazała się w wersji elektronicznej na łamach Frontiers of Public Health, listopad 2016, została ona obłożona anatemą i usunięta przez establishment medyczny oraz kartele farmacji, bowiem prawda o szczepieniach jest zakazana w publikacjach naukowych.
  (W naukach medycznych inkwizycja naukowa jest dziś normą).
  Ten fakt najlepiej dowodzi, że prawda o dewastującym działaniu szczepień na życie i zdrowie dzieci jest skrzętnie ukrywana i zakłamywana przez skorumpowanych, zbrodniczych urzędników medycznych udających obrońców zdrowia publicznego. Rodzice muszą wyciągać z tego odpowiednie wnioski: szczepienia często trwale okaleczają lub zabijają dzieci, lecz nie wolno o tym publicznie mówić i pisać, bo to uderza w interesy karteli farmacji. Od rodziców zależy, czy chcą świadomie narażać swe dzieci na poszczepienne kalectwo lub śmierć.
  http://doctorbeau.com/the-results-from-the-first-ever-study-comparing-vaccinated-vs-unvaccinated-children-are-in-and-the-data-is-frightening/

 124. Siggi said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kuba-zakaz-nazywania-imieniem-Fidela-Castro-ulic-pomnikow-instytucji-czy-innych-miejsc-publicznych,wid,18618821,wiadomosc.html?src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci

 125. Madziar said

  Wracając do prezydenta Dudy: w roku 2016 zagubił się w październiku w przysłowiowej akcji, można się więc domyślać, że w tajemnicy konsultował coś bardzo ważnego. Kiedy już skończył naradę, pojawił się na imprezie która niewątpliwie wymaga obecności głowy państwa, czyli na podpisaniu aktu erekcyjnego pod… szkołę podstawową. Trochę taka degradująca impreza, w jakichś Strzelcach Krajeńskich, z całym szacunkiem dla mieszkańców tego 10-tysięcznego miasteczka gdzieś w Lubuskim… z trzema wieżami w herbie.

  https://radtrap.wordpress.com/2016/12/02/dlugopisy-niewypaly-opony-wypaly-czyli-jak-chabad-dyscyplinuje-polskich-politykow/

 126. Marian said

  Żydowskie potwory zombie wypełzają ze swoich nor…

  https://friendsofsyria.wordpress.com/2016/12/04/famous-mass-murderer-madeleine-albright-urges-all-out-war-in-syria/

 127. Maciuś said

  117 Pan Listwa.
  Nic nie mam wygrane, ani nie jestem ukarany przez sąd. Ukarany jestem tym, że pozbawili mnie opieki, bezprawnie, i nie przywracają jej, skq…wy …syny lewackie parszywe. Mamy wolną POLSKĘ, W DU…PIE; jak już to zarządzaną po żydowsku.
  Ja bym q..a nie mógł zostawić bez pomocy leżącego czy rannego, taką ju mam naturę, lewackie żydowskie bydło może to zrobić i robi tak cały czas, przynajmniej ze mną.
  Wybacz czcigodny Gajowy, jestem zbulwersowany swoją sytuacją i już nie wytrzymuję nagonki na mnie. art.2016 TO NIE ZBRODNIA, A ZROBILI ZE MNIE wałacha oskarżonego, jakbym był winien wielu zbrodni.

 128. Maciuś said

  Socjalizm jest to usankcjonowana prawnie kradzież . Jednak nie zmienia to faktu że socjalizm nadal jest kradzieżą i skutkiem grzechu przeciwko siódmemu przykazaniu-nie kradnij.
  .https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/11924911_909829209090821_3357738863097611652_n.png?oh=37752a115a125f2a34339eba69d317df&oe=58C927E2

 129. Boydar said

  Nie do końca ogarniam intencję publikacji, ale zastanawiałem się zawsze dlaczego Alek jeszcze się turla. Obecnie dochodzę do wniosku, że ma się do czegoś jeszcze przydać, bez względu na przekonania własne

  https://pl.sputniknews.com/blogs/201612044346097-pinior-polskie-piekielko-kopalnia-piasku-kwasniewski-blog/

  Istnieje oczywiście potencjalna możliwość, że to nie TEN Alek a jedynie przypadkowa zbieżność imion i nazwisk; podobnie jak w radzie nadzorczej Zmiany … 🙂

 130. Maciuś said

  Visions Of Atlantis – Maria Magdalena (lyrics on screen)
  .https://www.youtube.com/watch?v=mmrzpqKM_WQ

 131. revers said

  Znikaja pomniki Matki Boskiej we Francji, dobrze ze jeszcze Poroszenko z rodzinka moze na fresku wyjsc nie swiecko i po carowiczowsku, moze Romanowow zastapi jak nie Kijewie to na Kremlu..

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Francuski-sad-nakazal-usuniecie-z-parku-w-Publier-figury-Matki-Boskiej,wid,18618604,wiadomosc.html?ticaid=11833f

 132. osoba prywatna said

  STANOWISKO WŁADZ POLSKICH WOBEC ORĘDZIA BISKUPÓW POLSKICH DO NIEMIECKICH I ICH ODPOWIEDZI, styczeń 1966 r.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/12/stanowisko-wladz-polskich-wobec-oredzia-biskupow-polskich-do-niemieckich-i-ich-odpowiedzi-styczen-1966-r/

 133. revers said

  re116

  to malo, wraz z CETA i zakazem hodowli swin w malych gospodarstwach rolnych, zmiecie sie malorolnych na korzysc wielkich korporacji, z za wielkiej wody
  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rzad-szykuje-rewolucje-na-wsi-w-zwiazku-z-asf-restrykcje-bed,nId,2315619#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 134. Yah said

  Ad 18

  „Socjalizm jest to usankcjonowana prawnie kradzież . Jednak nie zmienia to faktu że socjalizm nadal jest kradzieżą i skutkiem grzechu przeciwko siódmemu przykazaniu-nie kradnij.”

  Bez sensu Panie Maciuś. Socjalizm i kapitalizm to słowa klucze używane w obrębie liberalizmu. W kapitalizmie pracodawca okrada pracownika płacąc mu znacznie mniej niż warta wykonana przez niego praca. W socjalizmie ( ale tylko w początkowej jego fazie) pracownik odbiera swoje – czyli to co zabrał mu niesłusznie pracodawca. W takim razie kto popełnia grzech przeciwko siódmemu przykazaniu ? Pracodawca okradając pracownika, czy pracownik odbierający pracodawcy swoje. Czy to nie jest tak, że pracodawca , przez swa chciwość, niejako popycha pracownika ku „socjalizmowi”.

  A co z z okrzepłym socjalizmem typu kubańskiego. Tam nie ma kapitalistów, których można okradać. No chyba, ze kradzieżą nazwiemy zapobieżenie cwaniakom możliwości zarabiania kosztem innych ludzi.

  Niestety kapitalizm nie ma żadnego uzasadnienia w chrześcijaństwie. Pracodawca ma zarabiać więcej bo to nagroda za ryzyko podjęcia działalności gospodarczej. Ok, ale problemem moralnym jest ile ta nagroda ma wynosić. Czy ma zarabiać dwa, trzy,czy dziesięć razy więcej od swoich pracowników.

  Kolejna kwestia czy dobroczynność świadczona pieniędzmi uzyskanymi KOSZTEM ludzi i ich rodzin nadal jest dobroczynnością ? Śmiem wątpić. To nie dobroczynność tylko uspokajanie resztek sumienia ( w lepszym wypadku) lub zaspokajanie próżności – o patrzcie jaki jestem dobry ( w gorszym wypadku)

 135. Boydar said

  @ link od OP (132)

  Z całego tekstu najlepsza jest … data publikacji 🙂

  Czy dla pisania prawdy przez różnych „dobrych policjantów”, koniecznym warunkiem było zwycięstwo Trumpa i triumfy FR ?

 136. Yah said

  Miało być 128

 137. NICK said

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gdzie-mieszkaja-byli-prezydenci,192,6,2206144.html

 138. NICK said

  Zaaawsze jest (?) wybór.
  Np. kościół toruński lub łagiewnicki.
  http://wpolityce.pl/polityka/317977-ojciec-tadeusz-rydzyk-w-nowym-numerze-tygodnika-wsieci-potezne-sily-stanely-przeciw-nam

 139. Peryskop said

  OTO nawa główna sanktuarium Słońca wyznania marokańskiego, obfitująca we wszelkie łaski do 350 stopni św. Celsjusza przez 330 dni w roku.

  Dla Maćko bez kropki

  http://www.bbc.com/future/story/20161129-the-colossal-african-solar-farm-that-could-power-europe

 140. Siggi said

  125/Madziar said

  …. czyli na podpisaniu aktu erekcyjnego pod… szkołę podstawową. Trochę taka degradująca impreza, w jakichś Strzelcach Krajeńskich, z całym szacunkiem dla mieszkańców tego 10-tysięcznego miasteczka gdzieś w Lubuskim… z trzema wieżami w herbie.
  ——-
  Tylko nie :…w jakiejśch Strzelcach Krajeńskich! To powiat ,a nie tam se takie miasteczko gdzieśch w Lubuskim.Ładne miasto,malownicze okolice,piękna przyroda ,dużo jezior I ze 25 km do II miasta 50% wojewódzkiego tj Gorzowa(Wlkp-ki,choć w Lubuskim).Tylko stacji PKP nie mają ,tak jak i Słubice.Może dobrze ,że nie majom PKP,bo te powiaty co majom,to nic im z tego .bo większość stacji zarasta brzózkami,krzakami i perzem,lebiodą i innymi roślinami kolejowymi.
  Ja to wszystko wiem,bom z tych stron lubuskich.
  Na mieście mówią,że jak tak dalej pójdzie,to niedługo znów tu będzie Reich,już nim prawie wszędzie czuć.Z Prezydium Policji we Frankfurcie nad/Oder gliny jeżdzą po naszych drogach i łapią kogo trzeba i nie trzeba.

 141. NICK said

  Byłem we Strzelcach K.
  Trzy razy.
  (zresztą gdzie nie byłem)

  Moja kapusta już się nadaje. A Pana?

 142. Boydar said

  @ Pan Yah (134)

  „… problemem moralnym jest ile ta nagroda ma wynosić. Czy ma zarabiać dwa, trzy,czy dziesięć razy więcej od swoich pracowników …”

  To takie same zagadnienie jak ‚czy benzyna ma być po 3 zł czy po 10’. Mi np. to jest zupełnie obojętne; byleby było mnie na nią stać, i wszystko co się z tym wiąże. Ktoś te jachty musi przecież za coś budować 🙂

 143. osoba prywatna said

  Rosja ostro o demontażu pomnika w Stargardzie. „Akt prowokacyjny i zniewaga”
  http://szczecin.onet.pl/rosja-ostro-o-demontazu-pomnika-w-stargardzie-akt-prowokacyjny-i-zniewaga/78w9h1

  Komentarze(2 594)
  Dyskusje(47)

  ~MARIA : Kiedyś będąc w Abchazji pojechaliśmy grupą na wycieczkę do Gagry. W autobusie podeszła do nas 80-letnia staruszka matka żołnierza , który zginął w Polsce wyzwalając Kraków. Opowiedziała nam jak bardzo wciąż tęskni za tym synem , jak ciągle się modli za niego i za tą polską ziemię na której zginął. Opowiadając płakała a nasza grupa widząc jej ból także nie mogła powstrzymać wzruszenia. Kiedy czytam teraz o niszczeniu pomników żołnierzy radzieckich, którzy wyzwalali nasz kraj to widzę łzy i ból tej matki staruszki. I wstyd mi za tych podłych ludzi, którzy w imię swojej kołtunerii nie potrafią zachować w pamięci i wdzięczności tych którzy złożyli na naszej ziemi dar swego życia.
  wczoraj 18:36 | ocena: 79% | odpowiedzi: 52
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  No photo
  ~wyksztalciuch_emigrant do ~Kajetan: „Armia czerwona to taki sam okupant jak wermaht niemiecki- podobnie mordowali.”
  Przezylem w PRL-u pare latek i w tym czasie widzialem moze ze 2 razy radzieckiego zolnierza. Probujesz mi wmowic, ze za PRL-u odbywaly sie masowe uliczne egzekucje albo ze zamknieto wszystkie szkoly srednie i wyzsze uczelnie, zeby uczynic z Polakow (tzn. ich resztek) niewolnikow-polanalfabetow? W moim rodzinnym miescie juz w pierwszych latach tej „sowieckiej okupacji” zalozono 7 wyzszych uczelni i wiekszosc szkol srednich. A uczyly one nieporownanie lepiej, niz obecnie. Poziom twojej wypowiedzi wskazuje, ze nie miales okazji skorzystac z wielkiej szansy, jaka dawalo PRL-owskie szkolnictwo. A uczylo nie gorzej niz „zachodnie”, bo mam mozliwosc porownac.
  wczoraj 18:19 | ocena: 77% | odpowiedzi: 46
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  No photo
  ~grzech : Armia Czerwona w II wojnę światową była witana kwiatami w całej Polsce !!!!
  Zburzenie tego Pomnika nie jest jednorazowym wybrykiem nieodpowiedzialnych i zdemoralizowanych władz . Jest to przejaw perfidnej ustanowionej odgórnie akcji usuwania z Polski wszelkich pomników Armii Radzieckiej a nawet Wojska Polskiego, upamiętniających wyzwalanie naszego Kraju i uchronienie Narodu Polskiego od zagłady zaplanowanej i wykonywanej przez nazistowskie Niemcy. Jest to swoiste fałszowanie historii. Albowiem w Polsce toleruje się istnienie pomników ludobójców z UPA i niemieckiego Wehrmachtu, a nie toleruje się pomników żołnierzy radzieckich walczących z tymi ludobójcami. W ślad za tym idzie niszczenie grobów żołnierzy radzieckich poległych na polskiej ziemi.

  W niewystępującym w innych Krajach haniebnym inspirowaniu i planowaniu usuwania w naszym Kraju pomników żołnierzy radzieckich i wszelkiej o nich pamięci bierze udział cała obecna władza rządowa i samorządowa w Polsce, biorą udział wszystkie obecne w Sejmie i Senacie partie rządzące i opozycyjne. Ale najbardziej w tym nikczemnym postępowaniu wyróżnia się Pana partia – Panie Prezydencie – partia o sprzecznej z czynami nazwie Prawo i Sprawiedliwość.

  Usuwanie pomników żołnierzy radzieckich i wszelkiej o nich pamięci jest częścią zakrojonej na szeroką skalę antyrosyjskiej kampanii, prowadzonej przez władzę w Polsce na zlecenie jej zachodnich sojuszników. Ta szkodliwa dla nas kampania antyrosyjska służy skonfliktowaniu Polski z Rosją, wmówieniu Polakom nieistniejącego zagrożenia Polski przez Rosję, pozyskania Polaków do ewentualnej konfrontacji Zachodu z Rosją, uzyskania aprobaty Polaków dla zbudowania w Polsce szkodzącej nam wielkiej antyrosyjskiej bazy wojskowej NATO, czego Pan – Panie Prezydencie jest najgorliwszym zwolennikiem. Ale coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z tego, że Rosja to bratni Kraj, z którym sojusz byłby dla Polski najkorzystniejszy.

  Usuwanie pomników żołnierzy radzieckich pozostaje w rażącej sprzeczności z polskim i międzynarodowym prawem oraz sprawiedliwością, które nakazują szacunek i cześć dla milionów żołnierzy walczących w II wojnie światowej z nazistowskimi Niemcami, a zwłaszcza dla ponad 600 tysięcy żołnierzy radzieckich i kilkudziesięciu tysięcy żołnierzy polskich poległych przy wyzwalaniu Polski spod ludobójczej okupacji niemieckiej.
  wczoraj 19:14 | ocena: 80% | odpowiedzi: 14
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  No photo
  ~Gimbus Januszek do ~MARIA: Tobie wstyd za poczynania naszych rządzących w sprawie radzieckich pomników ,a mi wstyd (też ) za te pomniki ,oraz wymazywanie z historii udziału naszych armii (I i II) przy wyzwalaniu Polski.Których żołnierzy nazywa się (obecnie) kolaborantami,tylko dlatego ,że walczyli u boku żołnierzy radzieckich.A żeby było śmieszniej, to właśnie oni jako jedyni z polskich związków zbrojnych wyzwalali Polskę i zdobywali Berlin ,a także Drezno.Bo inni, w maju 1945 przebywali daleko od Polski.
  wczoraj 19:55 | ocena: 85% | odpowiedzi: 8
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  No photo
  ~wyksztalciuch_emigrant do ~luba: Moze byloby dobrze, gdyby kazdy Polak, a szczegolnie kazdy oglupiony prawicowy smark, spojrzal w swoj zyciorys albo zyciorysy swoich rodzicow czy dziadkow. W 80-90% przypadkow okazaloby sie, ze to wlasnie za PRL-u zostali wyciagnieci ze skrajnej nedzy, analfabetyzmu, gruzlicy i innych patologii. Niestety, pranie mozgow osiagnelo takie rozmiary, ze wszystkim mlodym smarkom sie zdaje, ze ich pradziadkowie to przed wojna mieli fabryki albo folwarki.
  Praktycznie kazdy taki smark ukonczyl szkole lub uczelnie zalozona za PRL-u. Zalozona przez „wladze okupacyjne”, a prowadzona przez „sowieckich kolaborantow” – czyli niedobitki polskiej inteligencji, ktora cudem przezyla okupacje i wlaczyla sie do wielkiego dziela odbudowy POLSKI, ktora akurat wtedy nazywala sie Ludowa. Ciekawe, co pomysleliby sobie ci niezyjacy juz profesorowie, gdyby zobaczyli, jak tepy motloch pluje na ich dzielo…
  wczoraj 19:59 | ocena: 83% | odpowiedzi: 6
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  No photo
  ~Jacy wy jesteście podli : Boże, jacy wy Polacy jesteście podli. Jakie to podłe aby uratowana ofiara opluwała swego wybawcę – Rosjan a sprzymierzała się z mordercami waszego narodu – banderowcami. Nawet Nasz prezydent Milosz Zeman nie wytrzymał i napisał banderowcom co o nich myśli a dzień zwycięstwa nad Niemcami świętuje razem z Rosjanami. U nas, w Austrii, w Niemczech pomniki rosyjskich żołnierzy są restaurowane i zadbane i nikt nie myśli o ich usuwaniu. To co Wy teraz robicie z własna historia to tragedia i wielkie kłamstwo.
  Napadliście jak hiena za skrawek ziemi razem z Hitlerem na osamotnioną Czechosłowację – bratni słowiański naród, który Wam nic nie zrobił. Mieliście wielkie państwo i sami go rozłożyliście wewnętrznie a potem sprzedaliście innym bez jednej walki; czy Wy pamiętacie obraz „Rejtan”, który wam namalował Jan Matejko malarz czeskiego pochodzenia – jedn szlachcic się znalazł na wielomilionowy naród, kto był przeciw a wasi magnaci, biskupi i posłowie podpisywali akty rozbiorowe z zachwytem bo zagwarantowano ich i kościelne majątki , a potem przez kilkaset lat aż do teraz pretensje do całej Europy jacy to wszyscy wokół źli i gotowi się zamienić w kundli Zachodu, zdradzić słowiańska tożsamość aby tylko czasem szczeknąć w stronę wschodniego sąsiada, który was o całkowitego wyniszczenia uratował.To podłe. Macie dziś tyle wolności ile ma wasz robotnik w zachodnich montowniach, które bedę u was tak długo i w takiej ilości jak to Niemcom będzie wygodnie.

  Helenka Machaczkowa
  wczoraj 19:32 | ocena: 78% | odpowiedzi: 5
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  No photo
  ~Ula do ~rzeplinski: Jakbys chcial pisac zgodnuie z prawda, to musialbys napisac, ze wszyscy obcni 40 latkowie i starsi, byli wyksztalceni w PRL. Obecne wladze, ktore pluja na wszystko co PRLowskie tez. Dlaczego nie oddaja dyplomow, matur? Przeciez to PRLowskie, czyli wedlug niektorych nic nie warte. A jesliby ktos porownal wiedze abiturientow ( Ludzi, ktorzy zdali mature) za PRL-u i obecnych. Zostawie to bez komentarza.

  wczoraj 19:51 | ocena: 91% | odpowiedzi: 2
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  No photo
  ~jeden z 4 pancernych : Szkoda, ze naszym władzom nie przeszkadzają pomniki bandery i innych faszystów – szuchewyczów, które buduje w zastraszającej ilości tuż przy granicy nas ukraiński „przyjaciel”. Skoro już te poradzieckie pomniki przetrwały tyle dziesiątków lat, powinny pozostać jako świadectwo tamtych czasów. To nie są pomniki chwały stalina, to świadectwo wielkiej ofiary zwykłych żołnierzy, którzy mieli nieszczęście żyć w czasach stalinizmu.
  wczoraj 20:58 | ocena: 84% | odpowiedzi: 5
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  No photo
  ~sw do ~emer……: Mam wrażenie że nasz naród już tak jest ogłupiony przez IPN czy pseudohistoryków, że poważnie myśli, że Polska w latach 1940-44 to kraj mlekiem i miodem płynący w porównaniu do 1945-49. Tak jakby wyzwolenia w ogóle nie było. Rzeczywistość jest taka, że wyzwalali nas Ruscy czy się to komuś podoba czy nie więc trochę szacunku dla poległych nie zaszkodzi.
  wczoraj 18:48 | ocena: 85% | odpowiedzi: 14
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  No photo
  ~Prawdziwy i nie obrzezany Polak do ~Kajetan: Twoja wiedza na ten temat zaczerpnięta z radia ma ryja i tv. trwam. Nie Rosjanie mordowali Polaków w Rosji i w Polsce. Jak pamiętam to Żyd Gruziński używający pseudo Stalin i jego pobratymiec z gór Golan Beria mordowali Polaków i Rosjan. W Polsce zaś UB i SB oraz milicja i sądownictwo i adwokaci było i dalej jest w rękach żydowskich. I to nie Polacy niszczą Rosyjskie pomniki ale żydostwo .które panoszy się w rządzie w sądzie ,prokuraturze i adwokaturze.Oraz w gminach osiedli się tak jak w Izraelu .I Kaczyński Żyd ,Macierewicz Żyd. Piotrowicz Żyd Kruki ,Pawłowicze .Wassermany itp =same żydy. Pełno też ich i w innych partiach. Nawet w kościele. JPII po matce Żyd.Więc zamilcz Żydzie i nie pluj na Polaków.

 144. Alina said

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34022

  Zmarł Tadeusz Chmielewski

  Tadeusz Chmielewski (ur. 7 czerwca 1927 w Tomaszowie Mazowieckim; zm. 4 grudnia 2016 w Warszawie) – polski reżyser, scenarzysta i producent filmowy – twórca popularnych polskich komedii.
  W czasie II wojny światowej i do 1948 roku żołnierz NSZ i AK.

  Ważniejsze filmy:

  1957: Ewa chce spać – reżyseria, scenariusz
  1960: Walet pikowy – reżyseria, scenariusz
  1961: Dwaj panowie N – reżyseria, scenariusz
  1963: Gdzie jest generał… – reżyseria, scenariusz
  1966: Pieczone gołąbki – reżyseria, scenariusz
  1969: Jak rozpętałem drugą wojnę światową – reżyseria, scenariusz
  1971: Nie lubię poniedziałku – reżyseria, scenariusz, dialogi
  1974: Wiosna panie sierżancie – reżyseria, scenariusz
  1978: Wśród nocnej ciszy – reżyseria, scenariusz
  1983: Wierna rzeka – reżyseria, scenariusz
  1998: U Pana Boga za piecem – scenariusz („Zofia Miller” to pseudonim Tadeusza Chmielewskiego)
  2000: Król sokołów – koproducent (ze strony polskiej)

 145. Siggi said

  140/NICK said
  …Moja kapusta już się nadaje. A Pana?
  ———————
  Kisiłem po 15 .X. i „znika”.Jest jeszcze kilka słoików,ale po Nowym Roku znów 20kg zakisim.Tu,gdzie jestem ,to nawet słoik takiej kapusty może być…łapówką,tylko nie ma okazji do tego.Ale jak miejscowi pojedli w postaci surówki,czy bigos,to z wrażenia … oczy przewracali.W sklepach ,owszem też to niby kiszona jest,ale potraktowana kwaskiem cytrynowym i może jeszcze jakimiś chemikaliami,ze okres ważności jest na 10 lat conajmniej.Tego ja do pyska nie biorę,raz tylko spróbowałem i wystarczy mi…
  Skoro jesteśmy przy sprawach rolno-spożywczych,to możemy omówić se i Innym jak robić po domowemu twaróg nawet z tego mleka sklepowego.
  Też tym się zajmuję pomyślnie ,z jednego galona(3,78L) wychodzi gdzieś 1,1kg twarogu.Zwykle kupuję tylko mleko organic ,kiedy oni obniżają cene,np z 8$ na 4$ mimo,że jeszcze jest kilka dni ważności(średnio-5dni).
  Wylewam do dużego gara,zakwaszam serwatką z poprzedniego twarogu ewentualnie kilka łyżek jogurtu ,na nakrywkę kładę ścierkę,żeby nie było działania światła dziennego i stawiam w ciepłym miejscu.Po kilkunastu godz.jak widać,że „zgęstniało”stawiam na jakiś mniejszy garnek z wodą i na mały gaz.Kipiąca woda podgrzewa delikatnie gar z mlekiem.Nie wolno bezpośrednio na ogień!Po kilku minutach widzać jak oddziela się serwatka i twaróg.Odstawiamy z gazu i po ostygnięciu przecedzamy na durszlaku,który wyścielam podwójnie np.tetrą(dawne pieluchy wielokrotnego użytku) i spokojnie nabierką wybieram zsadłe mleko do tego.Serwatka jest doskonałym,wartościowym napojem ,po schłodzeniu ,dodać jakiegoś sok i mniam.Twaróg dalej obcieka ze serwatki i póżniej odstawiamy do lodówki,gdzie nadal jeszcze zbiera sie serwatka.Jak kto chce,to może taka porcję twarodu w woreczku jeszcze położyć na desce,druga deseczka na wierzch ,obciążyć czymś i dodatkowo wyjdzie serwatka.Uzyskujemy w ten sposób twaróg b.suchy.To kwestia wyboru…
  Sklepowe mleko -tylko trzeba wiedzieć jakie-może być surowcem do produkcji twarogu.Jak mleko jest bezpośrednio z gospodarstwa,to bezwzględnie należy schłodzić i zebrać śmietanę,bo twaróg z tą ilością tłuszczu może być trudny do zrobienia i będzie za tłusty.
  Okiej?Pozdr.

 146. NICK said

  Nie wiem czy emerytury to zazdrościć można?
  Zbieram śmietanę. Na słodko, na kwaśno i na masło… .

  Ale. Fasolka po „bretońsku” mi się odgrzała. Na razie, zatem.

 147. revers said

  Nie wstyd starym prykom z popisow? Antkom, Jarkom, Waszczykowskim …
  .https://www.youtube.com/watch?v=-ye3sZ4aPws
  Szara piechota …

 148. dookoła wojtek said

  Panie Siggi, czy Pan będzie zadzrośnie strzegł swego sposobu na kapustę? Jak Pan by go opublikował, to i ja też panu podam swój. A także unikalny sposób kiszenia kapusty czerwonej, która uchodzi za niezakiszowywowalną.

  A najlepiej to może by pan dał kontakt prywatnie? Poproszę Gajowego, aby udostępnił Panu adres, który przez jakiś czas będę podawał autentyczny.

  Panie Gajowy, adres w stopce jest autentyczny, choć tak może nie wygląda.

 149. NICK said

  Dookoła. Wszystko można ukisić.

 150. Siggi said

  147/Dookoła Wojtek said
  ———–
  Na temtej stronie byłem z tem tematem.
  Ja nie pilnuję tego jak kisić?Robię tak „na oko” jak tu napisałem.
  Jak tut.Dyrehcja da Panu moje kontakt,to możem se wiele ciekawego dać.Jestem za … a nie jak ten bolek,że:…jest za ,a nawet przeciw.Tłuszczy to się podobało,bo ona taka sama jak on.
  Pozdrawiam ciepło…
  ————–
  Rozm.35… La Reine Toronto said
  Jest:…
  Nie kupuje kapusty kiszonej w plastykowych pojemnikach bo niedobra a Krakusa nie ma….
  ————–
  Najsamprzód zapytam retorycznie:..kto to w obecnych czasach kupuje kiszoną kapustę?Kupowanie kiszonej kapusty uważam za kulinarno-smakowy skandal!Nigdy nie biorę tego do pyska.
  Ja,stary chłop indywidualny emerytowany ,zootechnik dypl. dla siebie i moich kiszę sam osobiście.Sztuka ta jest prosta jak … świński ogon.
  A więc kisimy…
  Idziemy do warzywniaka albo na targ i kupujemy białą kapustę ,główki o wadze do 1,5kg.Większe o wadze 3-5-7 kg nawet ,są przenawożone głównie wysokoprocentowym nawozem sztucznym,w którym samego azotu jest 40%,a saletra amonowa,mocznik to mają chyba jeszcze więcej.Taka kapusta po ukiszeniu „jedzie”niemożebnie chemią,że pysk wykrzywia.
  Planujemy zakisić np.10kg kapusty,to na tą ilość używamy 20deko soli kamiennej.Ja mam taka małą szatkowniczkę z ostrzem i se szatkuję,ale można użyć zwykłego ,ostrego noża i na desce kuchennej ,też można poszatkować bardzo drobno.Do poszatkowanej kapusty dodajemy z 25deka marchwi rozdrobnionej w wiórki,wrzucamy jedno-dwa jabłka w ćwiartkach dodatkowo rozkrojonych ,możemy dodać-jak ktoś lubi- kminku szczyptę w całości albo zmielony.Kminek pomaga w trawieniu kapusty.Dobrze mieć kamionkowe naczynie o pojemności np.12 litrów,albo nawet wiadro emaliowane ewentualnie plastikowe minimum 12litrów.Kiedy wszystko jest przygotowane mieszamy ręcznie dodając wcześnie przygotowaną sól w tej ilości 20dkg /10kg kapusty.Układamy w wiadrze mocno ugniatając .W trakcie tego zacznie kapusta wydziela sok,który ma zostać.Kiedy już wszystko zmieścimy i ugnieciemy,to na wierzch kładziemy duży płaski talerz,na który kładziemy coś ciężkiego np.dwa odważniki po kilogramie.
  To wiadro z kapustą zostawiamy w ciepłym miejscu,przykryte większą ścierką,ręcznikiem.Zaczyna się „kwitnienie „kapusty i już na drugi dzień pojawia się lekka piana po bokach tego talerza.Dobrze każdego dnia choć raz ,w kilku miejscach przebić kapustę prawie do dna patykiem kuchennym ,co spowoduje szybsze uchodzenie gazu.Ta procedura „kwitnienia’-kiszenia trwa do pięciu dni.Po tym otwieramy(zabieramy obciążenie ,talerz) i próbujemy paluchami kapustę – niebo w gębie.Następnie przekładamy kapustę z sokiem do słoików na zamknięcia „twist” i do lodówki,lub chłodnej piwnicy,żeby nie dokisała do końca.
  I potem do woli żremy. S m a c z n e g o .
  Jak będą dodatkowe pytania ,odpowiem bezpłatnie.
  Pozdr…….

 151. Boydar said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025895,title,Falszywa-ambasada-USA-w-Ghanie-zamknieta-Dzialala-przez-10-lat-oszusci-zadbali-o-detale,wid,18619178,wiadomosc.html

 152. revers said

  W beczce debowej babuni kisi sie kapuste konieczni, czyli w klodzie, wtedy z metr kapusty potrzeba, czyli worek, obok siatkownicy, ubijak do kapusty, wyglda jak maczuga tylko w poprzek kolek-dysze ma lub baci dobrze odparzone i umyte stopy za ubijak kapusty ostatecznie moga robic. I o czosnku pan zapomnial panie Siggi, a kminek nie wszyscy lubia.

 153. Alina said

  Ujawniamy kontakty posła Nowoczesnej z prostytutkami! 30 tys. zł dla czeskich aktorów porno od Teatru Polskiego!
  http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/3184-ujawniamy-kontakty-posla-nowoczesnej-z-prostytutkami-30-tys-zl-dla-czeskich-aktorow-porno-od-teatru-polskiego

 154. snag said

  Mnie to mierzi że się tłumaczą, nie wspominając o kapusiach miedzy wami ,…

  Polish culture minister denies involvement in anti-Semitic event – The Polish culture minister denied any involvement in an anti-Semitic event though its organizers said he helped put it together.

  Piotr Glinski’s statement Friday was over a discussion in Lodz last week about a 2014 book titled “The Jewish Political Lobby in Poland.” Far-right activists advertised the discussion about the book, which features many anti-Semitic conspiracy theories, as having been co-organized by Glinski.
  ————————————————————————————————————
  http://www.jta.org/2016/12/04/news-opinion/world/polish-culture-minister-denies-involvement-in-anti-semitic-event

  A tu rzygać się chce na sama mysl że tę szmatę utrzymują wasze podatki ,…

  Wiadomości

  „KOD to żydowskie lobby”. Spotkanie współorganizowane przez biuro Piotra Glińskiego – Estera Flieger

  Nazwisko autorki prawie polskie 😉 ,…

  Cały tekst: http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,21063167,kod-to-zydowskie-lobby-spotkanie-wspolorganizowane-przez.html#ixzz4RtbMjTw0

  Biuro posła Piotra Glińskiego było jednym ze współorganizatorów spotkania z Marianem Miszalskim, autorem książki „Żydowskie lobby polityczne w Polsce”. Publicysta pisze m.in. o „przedsiębiorstwie holokaustu”.

 155. Siggi said

  Ograniczenie państwowych reklam i ogłoszeń w „Gazecie Wyborczej” wywołało załamanie finansów wydającej ją spółki
  http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4363-ograniczenie-panstwowych-reklam-i-ogloszen-w-gazecie-wyborczej-wywolalo-zalamanie-finansow-wydajacej-ja-spolki

 156. Martka said

  Setki imigrantów z Afryki na granicy meksykańsko-amerykańskiej.

  .https://www.youtube.com/watch?v=nHd69cUmf2Q

 157. snag said

  Heheh, globalne ocieplenie – Zamiec na Hawajach ,…

  http://www.cbsnews.com/pictures/snow-hawaiis-mauna-kea-mauna-loa-volcanoes/

  http://fm.cnbc.com/applications/cnbc.com/resources/img/editorial/2016/10/24/104044215-GettyImages-52048061.530×298.jpg?v=1477407393

  http://www.cnbc.com/2016/12/04/hawaii-expected-to-get-3-feet-of-snow-you-read-that-right.html

 158. Dookoła Wojtek said

  Przepraszam, moj adres kończy się na pl, a nie jak błędnie podałem z rozpędu na com. Teraz już dobrze.

  Kisimy wszystko co posiada cukry fermentowalne. Ruscy kiszą nawet pomidory.

  Do kapusty dokładamy też kilka całych niedużych główek (kapusty) i będa na gołąbki.

  Kapusta na nadmiarze sztucznych nawozów jest gorzka, a ogórki na saletrach się robią kapcie.

  Także kapusta na człowiekowym nawozie jest gorzka aż do niejadalności.

  Kapusta kiszona-parzona na sałatkę.

  Proporcje: Na kilo kapusty bierze si e 20 g soli, najlepiej naturalnej, znaczy sie bez zwiekszonej zawartosci jodu, jabłko i dwie średnie marchewki. Także cebulę, pięć ziarenek pieprzu i dwa listki bobkowe. Jeśli kto lubi to i ziele angielskie, które zawsze dobrze idzie w parze z bobkiem.

  Kapustę się blanszuje gorąca wodą przez parę minut, odsącza i lekko wyciska. Dalej normalnie. Miesza sie wszystkie igrediencje, umieszcza w kamionce, uciska aż wypuści sok i kisi.

  Taka kapusta kisi sie szybko, jeść można in statu nascendi, albo z sałatkami, surówkami i tak dalsze.

  Kapustę na bigos robi się trochę inaczej. Na 10 kg szatkowanej kapusty bierze się ćwierć kilo soli, 3 deko nasion kopru albo kminku i 3 g lisków bobkowych. Dalej normalnie.

  Jeśli decydujemy się ugniatać kapustę nogami, dobrze jest nałożyć na nogi długie torebki z grubego PE, uprzednio wyparzone we wrzątku (torebki, nie nogi, chyba że ktoś lubi) i zamocować biurową recepturką zwaną w USA gumową orkiestrą (rubber band).

  Można też kisić kapustę pieczoną, wraz z ogórkami (niepieczonymi), ale to już średnia szkoła jazdy.

  Pomidory kisi się zalewając 7 procentową solanką, przyciska i umieszcza najpierw w cieple, potem jak zaczną kisnąć, to w chłodzie.

  Kapustę z pomidorami………… Oj, Wojtek, nie rozpędzaj się.

 159. snag said

  Alina @152 ,…

  Jesli sie nie myle to panstwo doklada do teatrow, czyt. podatnik ,…

 160. Marucha said

  Szanowni,

  Nie mam absolutnie nic przeciwko tematom gastronomicznym – ale chciałbym zwrócić uwagę na istnienie zaprzyjaźnionej witryny, prowadzonej przez jednego z gajówkowiczów:

  > http://kulinarnefantazje.wordpress.com/

 161. snag said

  Peryskop@ 139 ,…

  Zapomniales dodac ze koszt wyprodukowania 1 kilowata jest prawie 4 razy drozszy od kilowata wyprodukowanego w elektrowni atomowej i pona 3 razy od hydroelektrowni i prawie 3 razy od kilowata w elektrocieplowni ,…

  Gdyby nie rzadowe subsydia nie wiedzial bys jak wygladaja – Zaden inwestor z polowa mozgu na strychu nie inwestuje dzis w wiatr czy slonce ,…

  http://thebreakthrough.org/index.php/voices/michael-lind/the-solar-energy-bubble-bursts
  http://www.telegraph.co.uk/news/earth/earthcomment/3350912/Wind-power-Economic-insanity-of-the-Governments-renewable-energy-strategy.html

 162. La Reine Toronto said

  ad 157 alez Panie Gajowy a ktoz to kusi nas rozmaitymi przysmakami otwierajac kolejny segment Wolnych Tematow?
  Tu w Gajowce jest samowola dozwolona i wiele tolerancji nawet dla niesfornych no to prosze potolerowac nasze zapedy?
  Zblizaja sie swieta i jest ku temu okazja.
  A kto ma przepis na groch z kapusta sprawdzony? I jaki to groch nalezy kupic?
  Z pozrowieniami dla smakoszy i nie tylko!

  ——
  Ależ ja TOLERUJĘ najróżniejsze zapędy, w tym kulinarne!
  Chciałem tylko zrobić trochę reklamy niedocenianej a naprawdę świetnej witrynie:
  http://kulinarnefantazje.wordpress.com/
  Admin

 163. snag said

  No prosze sam zes senor narozrabial a teraz siem czepiasz 😉 ,…

 164. snag said

  Makro King Kongi ,…

  http://hk.on.cc/int/bkn/cnt/news/20160331/photo/bknint-20160331200440688-0331_17011_001_05p.jpg?20160331204427

  http://www.telegraph.co.uk/news/2016/03/30/macro-monsters-jumping-spiders-up-close-in-pictures/

 165. pablo said

  HIERARCHIA KOŚCIELNA PRZECIW MASOM LUDOWYM.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/12/andrzej-nowicki-chlopi-a-biskupi/

 166. La Reine Toronto said

  ad 162 a ja sobie wole tu w Gajowce wymieniac uwagi nt. gotowania bo ufam swoim.
  To tyle.
  Czekam na groch z kapusta; ponoc sie przyrzadza z calego ziarnka a nie polowkowego? ale gdziez ten caly groch w Kanadzie?Ojejku…
  Na razie!

 167. pablo said

  away czyli dwaj żydzi żyd lewak i żyd pseudonarodowiec czyli realia III żydoRP

  http://vod.tvp.pl/300732/roman-dmowski-4-xii-1926-r-utworzyl-oboz-wielkiej-polski-czy-udalo-mu-sie-zjednoczyc-prawice

 168. Waclaw-L said

  161 Snag
  „Zapomniales dodac ze koszt wyprodukowania 1 kilowata jest prawie 4 razy drozszy od kilowata wyprodukowanego w elektrowni atomowej”
  Pan oczywiście zamiata pod dywan Łączne koszty Czernobyla czy Fukushima, także utylizacji odpadów radioaktywnych, nie wspominając kosztów badań związanych z tą technologią wydanych w poprzedzających dziesięcioleciach. Pan wychodzi z założenia, iż niezawodność tej technologii jest zero. Te Pańskie rachunki, to wyssane z palca. Groch z kapustą, nie umniejszając temu wspaniałemu, zdrowemu daniu.

 169. Waclaw-L said

  161 Snag
  http://www.energienpoint.de/erneuerbare-energien/atomenergie/chronik-und-kosten-der-atomkraft-in-deutschland/
  Włącz Pan tłumaczenie choćby tej strony i poczytaj ze zrozumieniem. I nie bredź Pan, iż to zielone lewactwo.

 170. AniaK said

  Read more: http://www.pch24.pl/wybitny-lekarz-pod-pregierzem-mediow-i-sadu-branzowego–kara-za-obrone-zycia-,47664,i.html#ixzz4RuQXaDso

  „Zapewne wkrótce profesor Chazan oraz jego niedawni współpracownicy ze szpitala Świętej Rodziny po raz kolejny zostaną wezwani na przesłuchania.”

  Mam taką cichą nadzieję. Kariera tego pana wydaje mi się mocno podejrzana.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bogdan_Chazan

  ——
  Dlaczego podejrzana?
  Admin

 171. snag said

  Znaczy co źródła w linkach też bredzą ?

  „The Solar Energy Bubble Bursts”, „Why Germany’s Solar Miracle Failed”, Wind power: Economic insanity of the Government’s renewable energy strategy” ,…

  Przykłady są sprzed kilku lat, dziś biorąc pod uwagę cenę ropy prawie polowe ceny co wtedy różnice są jeszcze większe ,…

  W przeciwieństwie do pana ja nie muszę korzystać z tłumacza i na koniec senor, jeśli będę juz mam szukać obiektywnych źródeł to nie u tych którzy ‚zamoczyli’ i rypią podatnika ,…

  Have a good day ,…

  ——
  Co do energii słonecznej czy wiatrowej, to mogą one mieć znaczenie lokalne. Sam znam takie przykłady.
  Natomiast energia atomowa (o której mówimy) tylko z pozoru jest tańsza od konwencjonalnych źródeł.
  Admin

 172. AniaK said

  Myślę, że kara dla pana Chazana za obronę życia, ośmieszyłaby wymiar sprawiedliwości w tym kraju.

 173. snag said

  Waclaw-L

  „Solar continued its enormous growth rate between 2011 and 2012. Production rose from 19.3TWh (terawatt-hours) in 2011 to 27.6TWh in 2012, representing an impressive increase of 47.7%. In terms of total electricity generation, solar’s percentage rose from 3.2% in 2011 to 4.6% in 2012. This is an extraordinary achievement by any standard.

  Unfortunately, this “success story” comes at a high cost in German taxpayer subsidies and German consumer electric prices, with negligible benefits in terms of global warming mitigation. Lynas continues:

  My conclusion so far is that unfortunately Germany’s ‘renewables revolution’ is at best making no difference to the country’s carbon emissions, and at worst pushing them marginally upwards. Thus, tens (or even hundreds, depending on who you believe) of billions of euros are being spent on expensive solar PV and wind installations for no climatic benefit whatsoever”

  http://www.marklynas.org/2013/01/germanys-energiewende-the-story-so-far/

 174. AniaK said

  „W latach 2004–2014 był dyrektorem ginekologiczno-położniczego Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie. W tym okresie w tej placówce zwiększyła się trzykrotnie liczba porodów, dwukrotnie liczba operacji, czterokrotnie liczba porad ambulatoryjnych.”

  Myślę, że na szczególną uwagę zasługuje każde dziecko które przyszło na świat w tym szpitalu za panowania pana Chazana.

 175. AniaK said

  Takiego wyżu demograficznego Warszawie to mogą pozazdrościć wszystkie miasta w tym kraju.

 176. Rafal C. said

  Chce podziekowac gajowemu za to ze stworzyl gajowke oraz za jego niezrelatiwizowany obiektywizm.
  Zamieszczanie komentarzy to przyjemnosc. Zycze panu ,panie gajowy zywotnosci i odpornosci
  na dosc powszechne zidiocenie.

 177. snag said

  P. Admin ,…

  Przy dzisiejszch cenach energii wiatru potrzeba 30 lat zeby wiatrak sie splacil a okres uzytecznosci tegoz wiatraka w optymistycznym rozrachunku wynosi 15 lat a w rzeczywistosci blizej 10 ciu … z solar generatorami podobnie ,…

  Dzis cena produkcji galona benzyny waha sie miedzy 55-65 centow a cena na stacji ponad 5 razy wyzsza wliczajac podatki a u was 3 razy tyle … ktos za te wiatraki i solar panels placi senor Admin, zgadnij pan kto? ,…

  Inwestorzy i klienci glosuja nogami podobnie jest (w Stanach) z popytem na elektryczne i hybrid auta ,…

  Dzis zieloni domagaja sie zakazu budowy oszklonych wiezowcow bo ptaki siem rozbijajom, a czego domagac beda sie jutro? ,…

  Gdyby sami trzymali sie tego co promuja, no sir … to dla maluczkich ,…

 178. Waclaw-L said

  161 Snag
  „Zaden inwestor z polowa mozgu na strychu nie inwestuje dzis w wiatr czy slonce”

  Bo jest nieroztropny, bo widzi tylko pieniądze.
  Nośnik energii taki jak np. promieniowanie elektromagnetyczne słońca, jest, jak na razie, za darmo. Wystarczy ruszyć tylko głową, i ze starego kaloryfera pomalowanego na czarno oraz kawałka baniaka ocieplonego styropianem lub szmatami, można zrobić kolektor termiczny. I całe lato ciepła woda na prysznic. Za darmo. Ci którzy proszą Pana w pokorze o jasność umysłu, mogą liczyć na bardziej wyrafinowaną technikę wlaną w ich głowy, np. kolektor termiczny próżniowy, który można także zbudować tanim domowym sposobem. Ma zdecydowanie większą sprawność.

  Bardzo ciekawą koncepcję wiatraka zaproponowała polska firma z Woli Rafałowskiej, Podkarpacie, http://hipar.pl/. Tu nowością jest bez-przekładniowa turbina powietrzna, o osi pionowej, a więc bez potrzeby naprowadzania jej na kierunek wiatru, z nową koncepcją generatora, z „dwu wymiarowymi” łopatami, z anodowanego aluminium, które w konsekwencji można produkować w procesie ciągłego tłoczenia profilu, a więc taniej niż „trójwymiarowe łopaty” z np. z włókna szklanego, wykonywane pojedynczo.
  Celem tego projektu jest zmniejszenie uzależnienia małych gospodarstw rolniczych od dyktatu koncernów energetycznych. Oczywiście ta technika jest obecnie sprawdzana pod względem trwałości etc. u pierwszych klientów. To efekt pracy przede wszystkim pasjonatów, którzy nie przeliczają na pieniądze swej wieloletniej pracy, wiedząc, iż chcąc być wolnym, dostęp do zdrowej żywności oraz regeneratywnej energii, to podstawa.

 179. Waclaw-L said

  173 Snag
  Pan nie zajął stanowiska odnośnie poruszanych przeze mnie kwestii. Link nie wnosi niczego istotnego do dyskusji.

 180. EyWey said

  DONALD TRUMP’S JEWISH CABAL [ Kabala czyli wielka intryga żydowska ]

  .https://www.youtube.com/watch?v=egPbzatYJIg&feature=em-subs_digest

  PL

 181. EyWey said

  Kumbaya ! [ `panie` przyjdź do mnie ]

  Donald Trump The Satanic Jew From Khazar [ raz jew zawsze jew ]

  .https://www.youtube.com/watch?v=BmX6DOBPLDQ

  PL

  Trump Is A LUCIFEREAN………FACT! [ bajki o `tru pie` na kolek ]

  .https://www.youtube.com/watch?v=MQtFUSKrIWE

  PL

 182. Maćko said

  161 Snag – prosze sie udokumentowac w sprawie energii slonecznej. Jesli wielkie kopalnie inwestuja w centrale sloneczne w krajach, gdzie nie ma subwencji, to znaczy, ze im sie oplaca. Po prostu.
  I z kazdym miesiacem, sie bedzie oplacalo coraz bardziej.
  Poniewaz kwadrat 250x250km byle pustyni otrzymuje rocznie od Slonca tyle energii, ile CALA Ludzkosci rocznie zuzywa, to jest 100% pewne, ze za jakis czas Ludzkosc przejdzie na energie sloneczna.
  im szybciej tym lepiej.

  Elektrownie atomowe oparte na rozsczepianiu atomów sa katastrofalnie drogie i szkodliwe.
  Nie bede panu tlumaczyl dlaczego.

  Przyszle elektrownie atomowe, oparte na syntezie izotopów wodoru w hel oczywiscie za jakis czas moga zastapic energie sloneczna. Po opanowaniu „fusion” Ludzkosc wejdzie w kolejny etap uniemozliwiania wojen, gdzyz dysponujac taka energia mozna zamienic w plazme byle co i walka przestaje byc oplacalna.

  Czy ktos z szanownych spotykal sie z „wielkimi mocami” energii? Osobiscie widzialem wyniki oddzialywania na beton „srednich mocy” – porazajace.

 183. Maćko said

  Panie Wacku! Snag to dobrzy czlek, ale opiera sie na oficialnej propagandzie USrAela i, na razie, po dlugim okresie sukcesów osobistych i zawodowych, ma wrazenie, ze teraz to juz wie co i jak.

  Calkiem prawdopodobne, ze tez taki bylem ale sie nauczylem… skromnosci i faktów.

  Nie trace nadziei wiec.

  Jak sie omawia koszty uzytkowania radioaktywnych srodków do produkcji energii, to warto wiedziec, ze od kiedy Ludzkosci zaczela sie nimi zajmowac, promieniowanie tla na Ziemi wzroslo parokrotnie.
  Warto sie zapytac genetyków, co mysla o lawinowym, eksponencjalnym wzroscie mutacji w biosferze.

  Wzrost logarytmiczny bodajze sie zwie fachowo. Na poczatku malo widac ale potem rosnie piorunem.
  Oczywiscie, jest nadzieja, ze inzynieria genetyczna posunie sie do przodu szybciej niz degeneracja genów w biosferze. Ale… bawimy sie kwasem solnym bez rekawiczek i z zawiazanymi oczami.
  Zdecydowanie rozszczepianie atomów, czego wynikiem jest ogromne promieniowanie radioaktywne i troche ciepla, którym sie grzeje wode czy sód jest wyjatkowo prymitywnym i glupim srodkiem na uzyskanie energii elektrycznej.

 184. EyWey said

  Obama Mama !

  Tak delikatnie, by nie urazić agentur, zabawa w dobrego i złego policjanta na skale krajów i świata, zawsze się sprawdza !

  .https://www.youtube.com/watch?v=9t6v9bsw1dM

  V P, Jewish Hero in Staged Cold War [ trudno pojąc, ze jesteśmy w początkowym okresie szatana apokalipsy ]

  PL

  .https://www.youtube.com/watch?v=_iRRhTGRCsc

  Put – The oligarch Jew [ typowa uroda ]

  PL

  Pozostaje wierzyć, ze żydzi to naród wybrany, nie przez diabla, i ze są dobrzy żydzi, nie na innej planecie, ale na ziemi np. w Rosji lub Polsce, nie mówiąc o Stanach USA czy EU./

 185. dookola wojtek said

  Pani La Reine, sąsiadko przez Wodę. Radze Pani z życzliwego serca… No nie, cofam to serce, jako iż technicyści, zwłaszcza inżyniery serca posiadać nie mogą. Otóż życzliwie Pani radzę: Proszę sie trzymac z dala od kombinacji warzyw kapustnych (Brassicae) z motylkowymi Fabacae, czy innymi strączkowymi. Nawet moja Babcia , mieszkając na Śląsku nigdy nie łączyła tych dwóch rodzajów. Chyba, że pewnego pięknego poranka chce Pani do mnie zadzwonić z Tokio.

  Poznaniacy pewnie maja żołądek ze stali nierdzewki 316L, a rurę wydechową z tytanitu…

 186. Siggi said

  180/Dookola Wojtek said
  ——
  Skoroś Pan szan .zaczepił Poznaniaków,to oni tak odpowiadają gwarą jak w linku poniżej.

  https://scontent-lax3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15232276_1111734978947613_2046155437560573721_n.png?oh=995a0ade5ae0617027065afdd02c2b84&oe=58C567FF

 187. Peryskop said

  139 161 168 169 171

  German Solar to nie Maroccan Solar, głoopcze
  fotovoltaika jest póki co krótko-żywotna
  viatraki kręcą kapryśnie i szkodzą zdrowiu
  na pustyniach hydropower ma małe szanse
  sprzątanie po nucleariach kosztuje pierdyliardy
  magravy Keshe działają tylko u Podleckiego.

  Snagu, grasz dalej ?

  Ale już nie naciągaj, bo tu nie nabierzesz.

  ===

  Ciekawe kiedy zacznie się przesączać prawda ?

  Że „deep oil” rozłożył chutzpę „end oil”, którą towaysze z Klubu Rzymskiego (wszystkie mafijne drogi prowadzą do Rzymu ❗) zatwierdzili w 1968 roku jako kłamstwo założycielskie dla doktryny depopulacji, antropo-ocieplenia, chemtrails, wystrugali agenda21 itp klechdy „naukowe” i świente baśnie.

 188. http://historia.wp.pl/wid,18531323,wiadomosc.html//

  MICHAEL WITTMANN, NAJLEPSZY DOWÓDCA CZOŁGU W HISTORII?

  Niemcy podali, że II co do ilości zwycięstw – 137 – niemiecki as pancerny, Bawarczyk Michael Wittmann zginął od ataku brytjskiego samolotu rakietą Typhoon, co okazało się NIEMOŻLIWE. Wobec tego zniszczenie Tygrysa Wittmanna przypisano Kanadyjczykom z Shermanami Firefly. Celnym strzałem z 2000 metrów (!) popisał się ponoć szeregowy Joe Elkins.
  Zniszczenie Tygrysa przez Shermanna z 2 tysięcy metrów !!!??? jest FATASMAGORIĄ i byłoby możliwe, gdyby pocisk wpadł przez otwarty właz. Gdy po wojnie badano wrak Tygrysa Wittmanna to stwierdzono, że został zniszczony pociskiem ARTYLERYJSKIM, a z odległości kilkuset metrów czołgi Wittmanna ostrzeliwała artyleria polskiej 1. dywizji pancernej.

 189. Yah said

  Ad 142

  To nie tak Panie Boydar, bagatelizuje Pan wazny problem moralny i to w taki sposób w jaki chcą bracia madrzejsi.

  To nie jest wszystko jedno czy benzyna po 3 czy po 10, „byle by mnie było na nia stać” bo:

  – przy wyzszej cenie ( prawo popytu i podazy) większą ilość osób nie stać na ta benzynę
  – zakladajac , że kupuję paliwo po 210 złotych gdy kosztuje 3 złote, przy cenie 10 zlotych bede musial wydać 700 zlotych, tak wiec zamiast wydać na inne poy. Prace daja przecietni, sredniozarabiajacytrzeby dajac prace innym ludziom dam „zarobić” koncernom i pośrednikom czyli liberalnym złodziejom.

  Z jachtami tez nie trafione. Ile jachtów kupią bogacze i ile pracy dadzą przy tej produkcji ludziom. Ile domów kupią przeciętnie zarabiajacy zwykli ludzie ( pod warunkiem, że pracodawca ich nie okrada) i ile pracy dadzą murarzom i wykończeniówce. Gwarantuje Panu, że jednak wiecej pracy i możliwośći zarobku daja ci przecietniacy, a nie bogacze. Przeciętntny nie akumuluje pieniadza , tylko zwraca go do obiegu. To bogacz akumuluje pieniadz skutkiem czego staje sie towarem deficytowym stąd rozwój parabankow, kredytów chwilowek i innego pożyczkowego zlodziejstwa. NIE MA skapywania bogactwa, bogaty NIE DAJE zarobić bo ma prawie takie same potrzeby jak przeciętny, a zaspokajaniem chorych potrzeb da zarobić tylko nielicznym.

 190. Yah said

  Ad 1

  Nie tędy droga Panie Nick, tu nie o życie ludzkie chodzi, a o pieniądze. Taka transakcja życie, za życie , a jeśli można przy tym nieźle zarobić to ….. czemu nie. W wielu czasopismach medycznych jest napisane, że główną bariera rozwoju rynku transplantologicznego jest ….. bark dawców. Skoro jest popyt, a podaż niewielka to co robi WOLNY RYNEK. To jest diaboliczne i Pan wie o czym myślę.

 191. AniaK said

  Re184:
  „W wielu czasopismach medycznych jest napisane, że główną bariera rozwoju rynku transplantologicznego jest ….. bark dawców.”

  Czego się nie robi dla rozwoju nauki. Nawet skóry w nieskończoność naciągać się na da. Część ludzi na Świecie w zastraszającym tempie się bogaci, i na coś muszą wydawać te swoje „ciężko” zarobione pieniądze. Myślę że z sercami, nerkami….naukowcy sobie jakoś poradzą, ale gorzej ze skórą. Żądna skóra sztuczna nie zastąpi skóry naturalnej. Widzę to po butach i torebkach. Przepraszam was świnki i baranki.

 192. Siekiera_Motyka said

  Dla tych którzy dobrze po angielsku czytają,

  „The Euro, just another ridiculous plan, like most of those involved in the globalisation project.

  Like so many things about the globalisation project you get the idea that things are running to a plan and when things start to go wrong they are just ignored and the plan moves ahead relentlessly.

  Nearly all experts thought the Euro was a lunatic idea in the first place but the plan had to be followed. The planners refused to listen to the experts, though who made up the plan remains something of a mystery as no experts seem to have been involved

  Here is a senior economist who was around in the early days, Richard Werner:

  “When visiting Europe at the time (I was based in Tokyo in the 1990s), and meeting my peers, the chief economists at other banks, I would of course discuss what in my view was the highly worrying prospect of these plans to abolish the D-Mark. I was astonished by their reaction. About half of them insisted that those plans were so lunatic that, of course, they would not be implemented. This was a bad call, since the commitment to the single currency had been enshrined in the Maastricht Treaty in 1993 and the eurocrats were implementing a pre-ordained implementation plan resulting, by the end of the 1990s, in fixed exchange rates, and by 2001 a single currency. I had had the opportunity to hear Mr Alexandre Lamfallusy, the leading technocrat tasked with the introduction of the single currency, speak in Tokyo around 1996. He presented his road map. The astonishing aspect was the level of detail. He told us, years in advance, in which European cities the chiefs of central banks and the finance ministers would meet and what they would decide; when and where their deputies would meet and what they would decide; and where and when the heads of government would meet, and what they would decide: month after month of detailed scheduled meetings, with a complete script of pre-ordained outcomes, named after the cities in which the meetings were to take place. His confident presentation made it clear that he expected this script to be followed to the letter. I saw no reason to doubt his words. (Needless to mention, this is what happened).

  The other half of the chief economists, like me, recognised that a single currency would be introduced, no matter how nonsensical the economics, since it was a political project. (The economics being bad, the politics was even worse: the end of democracy in Europe). They agreed with me that it was going to be a disaster. I asked the chief economist of what was then the fourth largest German bank: „If you think so, why don’t you speak up about this? You are forecasting gloom and doom, but I don’t see any reports by you or your bank about it.“ His answer was shocking: He said that there had been clear instructions from the boards of all the large German banks to their staff that no report on the abolition of the D-Mark and the introduction of a European single currency that was in any way negative was allowed to be published. The economists in the private sector had been muzzled by their bosses. The same I heard from journalists. So the German media only quoted the rigged reports from the banking economists.“

  He goes on to say how there is a way out and how bad management in its early days made the Euro even worse than it should have been:

  “As I warned in my 2003 book Princes of the Yen, in the event the European Central Bank was to exacerbate matters greatly by creating massive credit bubbles, banking crises and recessions in its first decade of operation. The ECB then ensured a prolonged crisis by not ending these banking busts, such as in Ireland, quickly and without costs to the tax payer (as central banks are uniquely able to do). Instead, the ECB forced governments to incur massive national debts to rescue their now defunct banking systems. This way, Ireland moved from fiscal poster boy to virtual default, needing an IMF ‚rescue‘.

  And this, coupled with excessive consumption and spending during the boom years, is how Greece got into its current predicament.

  So it is high time to recognise that the introduction of the euro was a mistake. It is time to cut our losses, instead of throwing good money after bad. Eurozone countries should therefore now show solidarity with Greece and all exit the eurozone together. This can be done by simply reversing the procedures of introducing the euro.

  By abandoning the euro, each country would regain control over monetary policy and could thus solve their own particular predicament. Some, such as Greece, may default, but its central bank could limit the damage by purchasing the dud bonds from banks at face value and keeping them on its balance sheet without marking to market (central banks have this option, as the Fed showed again in October 2008). Banks would then have stronger balance sheets than ever, they could create credit again, and in exchange for this costless bailout central banks could insist that bank credit – which creates new money – is only allowed for transactions that contribute to GDP in a sustainable way. Growth without crises and large-scale unemployment could then be arranged.“

  This was written around the time of the Greek Referendum on austerity.

  Bad plans just don’t work and the longer you take to acknowledge it, the worse it will be in the long run.

 193. Yah said

  Ad 185

  „naukowcy sobie jakoś poradzą,”

  Akurat ze skóra chyba najłatwiej można sobie poradzić. W latach 50-tych na AM w Bydgoszczy hodowano in witro ścianę pęcherza do autoprzeszczepu.

  Problem tkwi w czym innym. Jeśli można zrobić co tanio , dobrze, nie krzywdząc innych wybiera się to co jest drogie i krzywdzi innych. Wybierając to drugie ludzie wybierają ZŁO. A co do naukowców to od jakiś trzydziestu lat są to tylko „naukowcy”. Już 15 lat temu co bardziej etyczni prawdziwi naukowcy pisali o bagnie moralnym w medycynie, przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym. Badania naukowe potwierdzające skuteczność lub nieszkodliwość leków oraz terapii prowadza te same osoby, które zasiadają w zarządach firm które te leki lub terapie dostarczają. Wyniki badań nie potwierdzające skuteczności znikają.

  Wolny rynek – jest popyt na wieczna młodość i zdrowie to się te dwie rzeczy oferuje kosztem innych i do kosza wyrzucając moralność.

  Ma ktoś jeszcze wątpliwość w jakich czasach żyjemy. A nie będzie lepiej tylko gorzej. Tak czuję, że większa szanse na przetrwanie w tych czasach maja ci co piszą prawdę niż ci co kłamią lub kłamstwa uwijają w bawełnę prawdy.

 194. Zerohero said

  Znowu pisiactwo pchało się do samolotu

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/998757,tupolew-katastrofa-wypadki-politycytupolewizm.html

  i tym razem też wina byłaby wszystkich, ale nie tych idiotów.

 195. Boydar said

  Trochę żeśmy się nie zrozumieli, Panie Yah; albo ja niewyraźnie piszę. To nie szkodzi, damy radę.

  Jeżeli ktoś więcej pracuje, wkłada w przedsięwzięcie więcej konceptu, ryzykuje więcej pieniędzy (własnych), daje pożytek większej liczbie członków społeczności, to ja nie mam nic przeciwko aby zarabiał więcej. Nawet duuuzo więcej. I żeby miał jacht a nawet dwa. Mam tylko przeciwko takim cenom benzyny, przy których moje dochody plasują ją w kategorii towarów luksusowych, tą benzynę. Cena jest sprawą umowną; względną wobec dochodów przeciętnego Kowalskiego czy innego Boydara. Niech się Pan nie upiera przy ilości lirów wobec galonu, bo to nie ma sensu. Istotą zagadnienia nie jest kto zarabia więcej, tylko kto mniej; i dlaczego jest okradany oraz przez kogo. Niestety, zazwyczaj przez tego od jachtów; ale to sprawa prawa i jego strażników a nie ceny benzyny czy zamówień dla stoczni.

 196. marrkerr said

  Głównym sponsorem była amerykańska centrala związkowa AFL CIO, ale na pieniądzach przecież nie pisało, czy pochodzą od CIA, czy od CIO. Szły one zasadniczo dwoma kanałami: watykańskim, których uchodził za dyskretny, dopóki nie wydało się, ilu konfidentów SB ulokowała w bezpośrednim otoczeniu Jana Pawła II. Przez ten kanał przeszło ok. 250 mln dolarów – co wyszło na jaw przy okazji afery z Bankiem Ambrosiano. Dwukrotnie więcej przeszło drugim kanałem – przez Międzynarodowe Biuro Solidarności w Brukseli, którym kierował tajny współpracownik SB, Jerzy Milewski, którego później podsunięto Kukuńkowi na ministra w Kancelarii Prezydenta. Tutaj już bezpieka dokładnie wiedziała, kto, ile i za co wziął, a nawet – gdzie schował. Mówiono wówczas, że trzeba by to wszystko rozliczyć, oczywiście nie teraz, gdy szaleje komuna, ale kiedyś… w wolnej Polsce… No i nastała „wolna Polska”. Na I zjeździe Solidarności jakiś prawdziej złożył wniosek, żeby teraz rozliczyć. Klangor podniósł się aż pod niebiosa, ale stało się – zaklęcie zostało wypowiedziane. Rada w radę uradzono tedy, że ksiądz prałat Henryk Jankowski da kapłańskie słowo honoru, że wszystko było w jak najlepszym porządku. Skąd ksiądz Jankowski wiedział, że było – tajemnica to wielka, którą zabrał ze sobą do grobu.

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3802

 197. Yah said

  Ad 195

  Panie Boydar, może ja obracam się w jakimś dziwnym społeczeństwie, ale nie znam nikogo, kto by tych przysłowiowych jachtów dorobił się uczciwie. Niektórzy dorabiają się poziomu życia klasy średniej ale to tylko dlatego, że zap….ja ponad siły, albo robią to co jest niebezpieczne i nikt nie chce się tego podjąć.

  Niestety właściciele jachtów stoją ponad prawem , a jak Pan spruje coś z tym zrobić to w najlepszym razie straci Pan prace lub zamówienia, a w najgorszym życie.

  Poziom demoralizacji osiągnął w Polsce taki poziom, że nie ma mocnych by ten problem rozwiązać. po prostu właściciele jachtów maja zbyt dużo do stracenia, by pozwolić na powrót normalności i uczciwości. ja to tak, w czarnych barwach, widzę na podstawie oglądu rzeczywistości.

 198. NICK said

  https://www.monitor-polski.pl/pis-sie-dogadal-z-korporacjami-w-sprawie-wytrucia-polakow-za-pomoca-gmo/#more-13321

 199. Siggi said

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/135467,co-sie-dzieje-w-rosji-05-12-2016

 200. marrkerr said

  Znany preppers Adolf Kudliński – skazany
  Wraz z 40 osobami z pobliskich wsi Adolf Kudliński (pierwszy polski preppers) tzw. leśne dziadki – został skazany wyrokiem sądu za zakup oraz nielegalne posiadanie broni palnej. Otrzymał wyrok 3 lat pozbawienia wolności i 18 tys. zł kary pieniężnej.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/znany-preppers-adolf-kudlinski-skazany-2016-11

  nie dadzą chłopu żyć

 201. Siggi said

  Publiczne oskarżenia czyli obciążenia prawne, obyczajowe i patriotyczne

  5 grudnia 2016 …. Autor: krakauer
  Zaczęły się publiczne oskarżenia, kierowane ze strony władz wobec niektórych obywateli – na tyle niepokornych i na tyle w tej niepokorności istotnych, że warto ich uciszyć, ponieważ są niewygodni i niebezpieczni dla systemu. Zadziwiające jest to, że tak szybko okazało się, że władza stosuje presję na społeczeństwo. Ludzie zaczynają się bać o pracę, o dzieci, o małżonka i generalnie o przyszłość, ponieważ system państwowy stopniowo zamienia się w system represji. To w wielu przypadkach już się dzieje, wiele osób straciło pracę z powodów politycznych, w tym osoby niezwiązane wcześniej z poprzednią władzą.

  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=44525

 202. dookoła wojtek said

  Panie Siggi, mi sie rozchodziło o to, ze oni ci Wielkopolanie, tez jedzą groch z kapustą. Lubią, a mnie to wcale nie przeszkadza, tylko podziwiam ich odporność. To w ogóle jest dość smaczne, ale ja tam wolę nie próbować.

  Gdyby Bardzo czytało Gajówkę, to by powiedziało Gajowemu, dziękuję za dobre słowo.

 203. dookoła wojtek said

  Ten system juz się stał aparatem selekcyjnej represji, panie Siggi. Leśny Dziadek, pan Kudliński nie byłby taki durny, żeby kupować nielegalńa broń palną, skoro mozna legalnie. W dodatku, dołożono mu zarzut o gromadzenie środków na zakup broni jako oddzielne oskarżenie. To znaczy że każdego z nas moga wsadzić do pierdla za gromadzenie środków, ponieważ nie potrafimy udowodnić, że one nie są na zakup broni palnej albo narkotyków.

  Tu szło o to, że pan Kudliński miał rzetelną wiedzę (poświadczam na przykładzie jego porad o żywności – operuje doskonałą terminologią fachową), z co gorsze, o to, że ta wiedzą dzielił się za darmo ze wszystkimi zainteresowanymi.

 204. dookoła wojtek said

  Teraz tak. Proszę tę wiadomość traktować na dzień dzisiejszy sceptycznie. To mogłoby oznaczać koniec ery paliw petrochemicznych.

  .http://tech.wp.pl/to-moze-byc-przelom-bateria-ktora-laduje-sie-w-sekundy-i-trzyma-przez-tydzien-6062449923069057a

 205. Boydar said

  Panie Yah, rozumując w przedstawiony sposób, należy zlikwidować Kościół Katolicki, gdyż obecnie nalazło się do Niego tylu squrwysynów, że prawie Krzyża spoza niech nie widać.

  Nie, nie zgadzam się. Nie wolno nam kwestionować istoty normalności tylko dlatego, że trudno ją odnaleźć w bieżących okolicznościach przyrody.

  Panie Yah, jeśli ktoś okradnie Pana, Pańska wolna wola zrobić co uważasz. Ale jeśli okradł Twoje Dzieci, masz obowiązek oberżnąć mu łeb i nasrać do środka.

  Dokładnie to samo powiedziałem kiedyś swojemu dyrektorowi; chyba przemyślał sprawę głębiej, bo nigdy już nie byłem pomijany przy podwyżkach.

 206. Peryskop said

  Re Yah vs Boydar

  Jakkolwiek Talmud nie jest moim ulubionym źródłem, to są tam i cenne fragmenty – np. że dla zachowania społecznego ładu, rozpiętość zarobków nie powinna przekraczać 5x.

  Re Yah vs AniaK

  W wielu miejscach od dekad robią rozmaite syntetyczne podróbki bio-tkanek, a żurnaliści biją pianę, że dorównują oryginałom, lub nawet są lepsze.

  W rzeczywistości – NA DŁUŻSZĄ METĘ, to lipa !

  Przykładowo sztuczna skóra hodowana do łatania ubytków i przeszczepów starzeje się szybko, bo była hodowana expressowo.

  W rezultacie przeszczepia się auto-grafty, jako rozwiązanie kompromisowe.
  Itp, itd.

  Tegoroczna afera dr Paolo Macchiarini jest dobrym dowodem jak wielka jest skala przekrętów w tej dziedzinie, a także jak wielka jest głupota w światku naukowym i dziennikarskim.

  http://www.vanityfair.com/news/2016/01/celebrity-surgeon-nbc-news-producer-scam

 207. Yah said

  Ad 205

  Panie Boydar czytając Pismo Święte i Kanony to instytucja, która postrzegamy jako KRK już się zlikwidowała lub jest w stanie likwidacji. Kościół przetrwał ale wokół kapłanów lub biskupów do bólu wiernym przesłaniu Chrystusa. Zresztą to nie pierwszy raz w historii Kościoła tylko, że ludzie nie pamiętają o tym, albo nie chcą słyszeć.

  A czy ja gdzieś kwestionuje normalność? Ja twierdzę, że powinno być normalnie ale ….. w gronie wariatów to normalny jest nienormalnym.

  A jak ktoś okrada dobrych, ale mniej inteligentnych ludzi i oni nie zdają sobie z tego sprawy to co ? Mam być jak Piłat ?

  Panie Boydar ja i moja żona tez mówimy wszystkim prosto w oczy i co ? I dostajemy po dupie aż miło, tyle tylko, ze w lustro patrzymy bez obrzydzenia.
  Panie Boydar, pan zakłada optymistycznie, ze ludzie myślą – nie ludzie liczą pieniądze, albo na pieniądze i dla nich wszystko zrobią.

  To nie są normalne czasy. To są czasy próby. Albo opowie się Pan po stronie dobra ( i stanie po prawicy), albo po stronie zła . Jest tyle znaków mówiących o KONIECZNOŚCI wyboru, ze szkoda gadać. Nie można być letnim, trzeba być bezkompromisowo dobrym, kosztem wszystkiego. Nie mniej gdy Bóg będzie widział w Duszy bezkompromisowość uchroni nas przed tym czego znieść nie moglibyśmy – to tak na pocieszenie.

 208. Boydar said

  Panie Yah, tak całkiem wprost, to ja bym Panu nie chciał odpowiadać. Oględnie jednak rzecz ujmując, wszyscy których ja uważam za ludzi – myślą („… Boydar /…/ zakłada optymistycznie, ze ludzie myślą …”). Resztę Pan sobie sam dośpiewaj.

  Jeżeli zaś chodzi o akapit pierwszy, to nie mam zamiaru zmieniać swojego poglądu na parasol tylko dlatego że jest piękna pogoda i odwrotnie- „… która postrzegamy jako KRK …”. Dla mnie Kościół to Kościół. Także wtedy, jeśli Bóg zdarzy brak nawet jednego przyzwoitego kapłana. Jeśli urwie mi nogę, to dalej będę ja, choć może i kaleka.

 209. Boydar said

  Se Macka poczyta

  http://tech.wp.pl/to-moze-byc-przelom-bateria-ktora-laduje-sie-w-sekundy-i-trzyma-przez-tydzien-6062449923069057a

 210. Maćko said

  204 DW – dobra wiadomosc z tym kondensatorem ( a nie akumulatorem czy jak pisza bateria ). Mazda juz uzywa kondensatorów zamiast akumulatorów jako rozwiazanie dorazne, tanie i lekkie, co pozwala na oszczedzenie ilus tam kalorii z paliwa przy kazdym ruszaniu i ilus tam microgramów klocków hamulcowych przy kazdym hamowaniu. Przy okazji mniej grzeje atmosfere 😉

  Swoja droga, to nikt juz nie mysli o sprzezonym powietrzu… a byly silniki i dobrze dzialaly. Praktycznie taka sama technologia jak dzisiejsza. Wystarczy zmienic walek rozrzadu i wtryskiwacze.

 211. Boydar said

  Pana Wojtka (204) najuprzejmiej przepraszam, nie zauważyłem (209).

  „… Do przejechania 300 km, przy zużyciu energii analogicznym do typowego samochodu osobowego, potrzeba 900 kg sprężonego powietrza objętości 2,5 m³ przy ciśnieniu 30 MPa …”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_pneumatyczny

 212. slawek said

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/12/05/zydowski-kapitalizm-do-kasacji/

 213. Boydar said

  A’propos żydowskiego kapitalizmu do kasacji

  http://wolnosc24.pl/2016/12/05/podatkowa-masakra-2017-minimum-rok-wiezienia-za-nierzetelne-wystawienie-faktury-tak-represyjnego-prawa-nie-bylo-nawet-w-prl/

 214. revers said

  re188
  ma pan racje panie Juliuszu P. , ale za glosno o tym nie trzeba mowic bo jak opisano w poscie 200 zostanie nalozona na posiadaczy broni i nie daj bosze uycia broni w niewlasciwym miejscu i czasie po 3 lata wiezienia i kary pieniezne dla polskich silaczy zbrojnych. Dzis nastepca Tygrysa, Leopard jest pod szczegolna ochrona, i czy polacy moga miec bron ustala p. Antoni Macierewicz, ktory widzi TOW-y ale bez polakow, a niekoncesjonowanych narodowcow bez broni.

 215. snag said

  Waclaw @ 178 ,…

  „Bo jest nieroztropny, bo widzi tylko pieniądze” – Upychasz pan greenie bullshit, przeczytaj albo popros niech ktos panu przetlumaczy podany cytat z artykulu autora ktory specjalizuje sie w temacie i wie co pisze a nie co mu tree-huggers dyktuja,

  Cytat ze 173 ,…

  „My conclusion so far is that unfortunately Germany’s ‘renewables revolution’ is at best making no difference to the country’s carbon emissions, and at worst pushing them marginally upwards. Thus, tens (or even hundreds, depending on who you believe) of billions of euros are being spent on expensive solar PV and wind installations for no climatic benefit whatsoever”

  To co p. radzisz to kojarzy sie z doskonaleniem kola … dopoki mamy inne/tansze zrodla pozyskiwanie energii solar i wind jest anachronizmem ,…

  Przejezdzalem kolo tej farmy wiatrakow jakies 15 lat temu, kilka miesiecy po oddaniu do uzytku wtedy wszystkie sie krecily a przejezdzajac dwa lata temu … zaden … czemu? bo ludzie nie az tacy durni i na tym polega kapitalizm i konkurencja ,…

  Subsydiowanie nie przynosi postepu ani wzglednego dobrobytu bo zeby dac trzeba komus zabrac ,…

  Niekoniecznie. Można WYTWORZYĆ. Suma dóbr nie jest wielkością stałą.
  Admin

 216. snag said

  P. Admin ,…

  Jesli ktos kto nic nie produkuje (rzad) komus cos da to przedtem musi to ukrasc, komus – W tym wypadku to juz nie socjalizm a bezczelne zlodziejstwo bo okradani sa wszyscy a proporcjonalnie najbardziej najbiedniejsi bo dzis energia nie jest luksusem a koniecznoscia bez ktorej nie mozna sie obejsc – Mam kolege w Kaliforni ktory ma ten szajs na dachu i bluzga ze dal sie namowic.

  W wielu krajach istnieją państwowe przedsiębiorstwa. Dochodowe.
  Można mówić ewentualnie o niewłaściwej alokacji subwencji, ale niekoniecznie zaraz o „kradzeży”.
  Admin

 217. Marucha said

  Niektórzy załatwiają swych oponentów epitetami „faszysta” albo „antysemita”.
  Pan Snag używa w tym celu „greenie bullshit”, czyli w wolnym tłumaczeniu „zielone pierdoły”.

 218. Yah said

  Ad 208

  Ale jak Panu urwie głowę to już nie będzie Pan ja, przynajmniej na tym świecie. Z Kościołem jest lepiej niż z Panem bo tworzy go Lud Boży nie mniej, niektórzy mają problem z tą głową, której prawie niema.

  Ja Panie Boydar ja nie zmieniam poglądów, ja je mam, choć niekoniecznie zbieżne z poglądami większości.

 219. antek.wariat said

  Eurazyjska koncepcja globalizmu a III RP
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/135479,eurazyjska-koncepcja-globalizmu-a-iii-rp

 220. Boydar said

  „… Walka o czołg zjednoczyła deputowanych lewicy i prawicy, urzędników i działaczy społecznych. Organizacja społeczna zorganizowała pod czołgiem pikietę. Ministerstwo Obrony chciało usunąć czołg jako pomnik komunizmu, ale ustąpiło /…/ Urzędnicy byli również bardzo zaskoczeni udziałem mieszkańców miasta …”

  https://pl.sputniknews.com/polska/201612054356206-polska-gliwice-czolg/

  I co, da się ?

 221. AniaK said

  Myślę, że obok pana prof.Chazana i ten pan zasługuje na dużą uwagę.

  https://www.znanylekarz.pl/janusz-wyzgal/nefrolog-geriatra-immunolog/warszawa

 222. Zerohero said

  The Saker: Putin (wreszcie) przeprowadza czystkę w rządzie Miedwiediewa

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/135467,co-sie-dzieje-w-rosji-05-12-2016

  ZH; tak, Putin nie jest żadnym carem, despotą ani tyranem. Jest rok 2016 a on musi pozbywać się amerykańskiej V kolumny za pomocą misternych intryg.

 223. NICK said

  Ważne.
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fatca-zablokowane-konto,163,0,2212771.html

 224. AniaK said

  Dyrektor Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus jeszcze musi sobie dorabiać?

  https://www.znanylekarz.pl/placowki/hit-medica-niepubliczny-zaklad-opieki-zdrowotnej-hitmedica/immunolog

 225. NICK said

  http://www.polskieszlaki.pl/gora-trzech-krzyzy-w-kazimierzu-dolnym.htm
  Duuużo by pisać.

  Starozakonni rządzą.

  Kwaśniewscy mają tam swą sadybę. Dość blisko szczytu. Góry.

 226. K.Konar said

  @P.AniaK Ten lekarz to pikuś w porównaniu z rekordzistą, będącym ordynatorem w 6-ciu (słownie sześciu) szpitalach. A w ilu jeszcze „dorabia”?

  .http://poznan.onet.pl/lekarz-pracujacy-w-szesciu-roznych-lecznicach-pod-lupa-nfz/g12ndw?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

 227. AniaK said

  Jak ma za dużo wolnego czasu, to kompleksowo mógłby się zainteresować Domem Dziecka na Nowogrodzkiej. Nazwa szpitala chyba do czegoś zobowiązuje. Zagraniczne adopcje OK, ale może po zaspokojeniu rynku wewnętrznego.

 228. Asa said

  http://www.pudelek.pl/artykul/101695/afganczyk_przyznal_sie_do_zgwalcenia_i_zamordowania_corki_wysokiego_urzednika_unii_europejskiej/

  Ponoć rodzice na pogrzebie tej dziewczyny zbierali pieniądze na ośrodek dla uchodźców, więc nawet osobista tragedia nie wstrząsnęła ich poglądami, co jest straszne.

 229. AniaK said

  Re226:
  Niedawno jedna pani doktor podczas badań okresowych zadała mi pytanie jak się czuję. Jak powiedziałam kobiecie prawdę, że czuję się oszukana i wyeksploatowana o granic możliwości, to ona się wdała ze mną w 15 min pogawędkę, jak to ci biedni lekarze muszą pracować w 10 miejscach żeby godnie żyć 🙂

 230. AniaK said

  …do granic…

 231. Siggi said

  Snowden: System karny w Ameryce – są równi i równiejsi

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201612054360080-snowden-usa-przestepcy/

 232. Siggi said

  OBWE odpowiedziała na list Sputnika dotyczący rezolucji PE

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201612054362427-obwe-pe-rezolucja-rosja-media/

 233. Siggi said

  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15391152_1001593883279669_328760710344480637_n.jpg?oh=deaa7ac1f13426e74b4a9d3eed2de5ff&oe=58F07A56

  Niech bedzie tu ,bez kropek.

 234. Siggi said

  c.d.n.

  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15319273_206572933125913_6956341323279512715_n.jpg?oh=6317e26910d15dc468b167d5fc74d871&oe=58B147EE

 235. Siggi said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,20752771,corka-slynnego-posla-piotrowicza-zostala-prokuratorem-w-krosnie.html

 236. Tak się teraz podbija kraje:
  http://stopwiatrakom.eu/wiadomo%C5%9Bci-zagraniczne/2070-komisja-europejska-postanowi%C5%82a-odebra%C4%87-polskiemu-rz%C4%85dowi-jakikolwiek-wp%C5%82yw-na-energetyk%C4%99,-czyli-cichy-zamach-stanu-w-wykonaniu-brukseli.html
  A rząd PiS nie tylko atakuje (Kaczyński, Szydło, Duda) tych, którzy mówią o wyjściu z UE, ale jeszcze opowiada się za większym ubezwłasnowolnieniem Polski poprzez tworzenie armii UE, policji UE, służb specjalnych UE.
  Przetrwaliśmy 1000 lat wojen, zabory, nazizm, komunizm – po półwieczu demoliberalnej, globalistycznej okupacji Zachodu, z Polski zostaną strzępy.

 237. Boydar said

  Panie Siggi, trudno żeby miał (średnie wykształcenie) skoro ma 15 lat i nr 6 na koszulce.

 238. Siggi said

  http://reporters.pl/3985/krwawa-jatka-ukrainskie-sluzby-wystrzelaly-sie-nawzajem-dymisja-szefa-msw-foto/

 239. Siggi said

  http://www.pudelek.pl/artykul/90716/przyjaciel_marty_kaczynskiej_zostal_wiceprezesem_energi/

 240. Siggi said

  c.d … nepotyzmu.

  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15284020_206608539789019_5361380542076029975_n.jpg?oh=73dccf38c0934ab4e32ef80b13e5ca5e&oe=58F216FF

 241. Mietkowski said

  Oświelenie w miastach Ziem Odzyskanych;
  Kto z szanownych forumowiczów pamięta lub usłyszał od dziadka, lub babci, którzy został wysiedleni z ZSRR (wileńszczyzny, Zachodniej Białorusi, Zachodniej Ukrainy) i osiedleni na Ziemiach Odzyskanych przez Polską Rzeczypospolitą Ludową (PRL), jakie zastali oświetlenie w mieszkaniach? Czy były to kaganki oświaty, świece stearynowe, grommnice woskowe, lampy naftowe, lampy karbidowe. Czy było to oświelenie elektryczne prądem zmiennym, stałym o napieciu 220 V, 120 V. Czy słyszeli państwo o oświetleniu gazowym nie tylko ulic, ale i mieszkań w miastach, w których były olbrzymie zbiorniki gazu i nie zbombardowane przez aliantów. Oświetlenie gazowe ulic jest opisane w literaturze szkolnej, jednak nigdzie nie wspomniano o gazowym oświetleniu mieszkań. Gaz miejski służył do oświelenia ulic, napędu gazowych silników elektrownianych, ale nie do ogrzewania mieszkań, jak to teraz bywa. Mieszkania ogrzewano węglem, lub drewnem spalanym w piecach kaflowych lub kuchniach (westfalkach).
  Pytanie to szczególnie kieruję do specjalistów techicznych na tym forum, Panów: Maruchy, Admina, Maćka, Boydara, Krakowiaków i Górali, oraz Ludzi zza Buga. Uprzejmie proszę pamiętać o datach elektryfikacji Polski Ludowej, bo pytanie dotyczy czasu poprzedniego.
  N.B. Świece woskowe na żyrandolach w kościołach zapalał i gasił kościelny przed i po nabożeństwie.

  Pozdrawiam

 242. snag said

  Admin @ 216 ,…

  Jakie dla przykladu, bo to co ja obserwuje to cokolwiek robia to bez wyjatku gorszej jakosci, duuuzo drozsze i nigdy nie w terminie. najlepszym przykladem jest tm ktory przytoczyl sp. Prezydent Reagan deska klozetowa na okrecie za 640 dolcow czy mlotek w warsztacie ponad 430 dolcow we ’80 tych ,…

  U nas widze jak pracuje nasz Transportation Department, ci panstwowi durnie nie potrafia skoordynowac kontraktorow gdzie i kiedy maja sie zjawic i kiedy skonczyc zeby nastepny nie czekal i marnowal czasu.

  Dzis bylem na exaustion emission testach w Stanowej stacji, jeden ktory przyciska guzik szlabanu przy wjezdzie, druga pare metrow dalej podajaca numer w kolejce i instrukcje pare metrow dalej kierujacy ruchem palant ktory pokazuje na kiedy moge wjechac na stanowisko i ktore mimo ze jest ich piec i auta czekaja i widac jak poprzednik wyjezdza a pracuje tylko dude ktory testuje, aha maja tam jeszcze biuro z kilkoma osobami ale nie wie po kiego i co tam robia – Kiedys zalatwialy to wyznaczone prywatne warsztaty i jeden z mechanikow … Dzis? Szkoda slow ,…

  1985

  „Pentagon profligacy makes headlines with reports of $640 toilet seats, $660 ashtrays, $7,600 coffee-makers, and $74,000 ladders. „Our attack on waste and fraud in procurement—like discovering that $436 hammer—is going to continue,”

  Reagan nie mogl tego zablokowac bo musial by zablokowac caly budzet ustalony przez obie izby ale wygarnal im to kiedy podpisywal.

 243. Boydar said

  Ja potwierdzam tylko te świece i kościelnego bo sam widziałem.

 244. Siggi said

  Przepraszam,że wqrviam,ale mam w tym…dziką przyjemność>

Sorry, the comment form is closed at this time.