Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosyjskie MO potwierdza: szpital wojskowy w Aleppo ostrzelany przez terrorystów

Posted by Marucha w dniu 2016-12-05 (Poniedziałek)

Terroryści z tzw. syryjskiej opozycji ostrzelali rosyjski szpital wojskowy w Aleppo. Oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony generał major Igor Konaszenkow potwierdził, że w wyniku ostrzału rosyjskiego mobilnego szpitala wojskowego zginęła rosyjska lekarka wojskowa, dwóch lekarzy zostało rannych.

[Od razu widać, że chodzi o umiarkowaną opozycję. Nieumiarkowana zabiłaby cały personel i wysadziła szpital w powietrze.  – admin]

— Dziś między 12:21 a 12:30, podczas przyjmowania lokalnych mieszkańców miasteczko medyczne mobilnego szpitala Ministerstwa Obrony w Aleppo zostało ostrzelane z artylerii przez terrorystów. W wyniku bezpośredniego uderzenia pocisku w izbę przyjęć szpitala zginęła rosyjska lekarka wojskowa. Dwóch pracowników medycznych zostało ciężko rannych. Ucierpieli także lokalni mieszkańcy, którzy przyszli na wizytę do lekarzy — oświadczył Konaszenkow.

Dodał, że skoro obecnie wszyscy terroryści z an-Nusry są, jak twierdzą „zachodni koledzy”, zablokowani przez syryjską armię w południowej części wschodniego Aleppo, to nie są oni w stanie nanosić tak dokładnych uderzeń.

— Nie mamy wątpliwości, że ostrzał został przeprowadzony przez terrorystów z „opozycji” — podkreślił Konanszenkow.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 9 to “Rosyjskie MO potwierdza: szpital wojskowy w Aleppo ostrzelany przez terrorystów”

 1. banaco said

  Niestety, chyba rację mięli ci trzeźwo oceniający realia, którzy twierdzili, że „ta wojna nigdy się nie skończy”… Ten nowy rodzaj wojny opisał już Orwell w „1984”, i wiele wskazuje na to, że dla niektórych stał się inspiracją…

 2. Zerohero said

  Po to zainwestowano w histeryczną propagandę o „rosyjskiej propagandzie” aby takie doniesienia były przez ludzi odrzucane bez zastanowienia jako fałszywka. Lekarka zginęła? Zapewne to sam Putin kazał ją zabić aby mieć pretekst. To oczywiste.

 3. veri said

  Patrzac na te zrujnowane domy, domy ktore byly schronieniem dla mieszkajacych w nich ludziom … jaka swiadomosc ma taki jeden z drugim dupek przebrany w wojskowy mundur a niszczacy ludziom zycie i ich dobytek ?!

 4. Joannus said

  Tymczasem w toruńskim Trwam podają coś takiego. Od chwili interwencji Rosji z nalotami zginęło ok 300 cywili.
  Czysta propagandowo ukierunkowana manipulacja. Niech powiedzą bez niedomówień, kto ich uśmiercił.
  Pod szyldem Imienia Panny Maryi coś takiego jak napuszczanie słuchaczy i oglądaczy.
  Słuchać hadko.

 5. jazmig said

  Zmarła jeszcze druga lekarka, ranna w tym ostrzale i rannych jest co najmniej kilkanaście pacjentów, którzy czekali na pomoc rosyjskich lekarzy.

 6. revers said

  Za to Kerry rzada humanitarne zawieszenia broni, i jak zawsze przegrupowanie rzezimieszkow walczacych jako armia wyzwolenia, nustra, al kaida w inne miejsce terroru i masakr cywilow.

 7. revers said

  Rzecznik prasowy MO Igor Koloszenko jednoznacznie wskazal winnych USA, UK i Francje, ich przyjaciele terrorysci musieli otrzymac od swych mocodawcow dokladne kordynaty, by granaty mozdziezowe mogly nawet trafic w izbe przyjec szpitala,
  liczac na jak najwyzsza liczbe zabitych zarowno wsrod syryjczykow jak i wykwalifikowanego personelu medycznego. No ale wysoko zachodnio scywilizowanii moga sobie pozwolic na takie barbarzynstwo, oburzonej miedzynarodwej spolecznosci w takich przypadkach nie ma.

 8. […] via Rosyjskie MO potwierdza: szpital wojskowy w Aleppo ostrzelany przez terrorystów — Dziennik gajowe… […]

 9. Plausi said

  Mowa tu o propagandzie wojennej

  Po przeszukaniu źródeł w języku niemieckim, godz. 16, w google, okazało się, że informacja o tym zamachu na szpital w Aleppo została opublikowana w źródłach rosyjskich, a więc RT, Sputnik i epochtimes.de (niemiecka domena), jednakże założyciel nosi chińskie imię. Tę zbieżność można też dostrzec w innym doniesieniu

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-i-chiny-zawetowaly-rezolucje-onz-w-sprawie-zawieszenia-broni-w-aleppo/wdbg5x

  Z niemieckich źródeł na czoło wysunęła się domena organizacji lekarzy

  http://www.aerzteblatt.de/nachrichten/71825/Aleppo-Russische-Aerztinnen-getoetet

  która odważyła się zamieścić to doniesienie. Żadne z bardziej znanych mediów propagandy ustosunkowała się do tego doniesienia. W RFN jednak jest od lat wiadomo, że czołowi dziennikarze współpracują z BND (służba informacyjna RFN).

  Jednocześnie władze zmobilizowały znanych pisarzy do podpisania wezwania do Putina o zaprzestanie masowego mordu, kursywą na końcu strony wymienia się autorów wezwania. Dostrzega się tam
  Cohn-Bendit – znany żydowski i syjonistyczny aktywista Zielonych
  Elfriede Jelinek – laureatka Nobla, też żydowskiego pochodzenia
  Herta Müller – laureatka Nobla, pochodzi z Rumunii
  Michael Naumann – były minister RFN, żydowskie powiązania

  Charakter tej publikacji w „Tagespiegel” jest wzmocnienie nacisku propagandowego przeciwko Rosji i odwrócenie uwagi o własnej odpowiedzialności za współdziałanie w zbrodni syryjskiej od pięciu już lat. Ci sami tak poruszeni moralnie literaci i działacze kultury jakoś ignorowali przez cztery lata mord masowy na ludności syryjskiej i trzymali grzecznie język za zębami.

  Jak widać znajdzie się zawsze literatów, do pełnienia funkcji błaznów dworskich.

  To wszystko należy zaliczyć do propagandy wojennej, zarówno rosyjskiej jak tzw. krajów prawdziwej demokracji. Dobrze jest sobie uświadomić, że z żadnego ze źródeł nie otrzymujemy żadnych informacji a jedynie doniesienia, z których liczne są spreparowane przez profesjonalistów z tzw. służb informacyjnych. Doniesienia niekoniecznie mają jakikolwiek związek z rzeczywistością, nie ma żadnej możliwości sprawdzenia ich wiarygodności. Nasze głowy są napełniane śmieciami doniesień ze wszystkich stron. Internet nie różni się przy tym od innych źródeł doniesień,

  Strona rosyjska zarzuca odpowiedzialność za zamach takim krajom jak USA, W.Brytania i Francja, które wojnę w Syrii rozpętały, trudno byłoby się temu sprzeciwiić na podstawie naszej dostępnej wiedzy.

Sorry, the comment form is closed at this time.