Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czterech internetowych gigantów staje do walki z terroryzmem

Posted by Marucha w dniu 2016-12-06 (wtorek)

Cztery największe korporacje internetowe – Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube – opowiedziały o nowej inicjatywie dotyczącej walki z rozpowszechnianiem „treści terrorystycznych” w internecie.

„Na naszych serwisach konsumenckich nie ma miejsca na treści, które sprzyjają promowaniu terroryzmu. Kiedy dostajemy takie informacje, od razu podejmujemy kroki przeciwko podobnym treściom, zgodnie z polityką każdej z firm” — czytamy we wspólnym oświadczeniu internetowych gigantów.

Od dzisiaj serwisy zaczną wymieniać się unikalnymi, cyfrowymi identyfikatorami nagrań, które mają związek z próbami terrorystów przyciągnięcia ludzi na swoją stronę. Pozwoli to na rozpoznawanie filmików, które są potencjalnie związane z przestępcami.

Portale internetowe poinformowały również, że rozpoczną wymianę od „najbardziej radykalnych i skandalicznych nagrań terrorystów”, co pozwoli na usunięcie podobnych informacji z internetu. Co ważne, Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube nie będą dzielić się danymi personalnymi użytkowników.

Wspólna inicjatywa czterech potentatów internetowych może być traktowana jako środek prewencyjny w odpowiedzi na próby pociągnięcia ich do odpowiedzialności za nieświadome rozpowszechnienie treści terrorystycznych. Oprócz tego próbują oni poprzez samoorganizację oprzeć się naciskom rządów wielu państw.

W Kongresie USA już rozpatrywana jest możliwość zwiększenia kontroli nad treściami serwisów społecznościowych, aby zapobiec radykalizacji użytkowników i uniemożliwić terrorystom pozyskiwanie „rekrutów” w internecie.

Z analogicznych technologii korzystano już wcześniej, np. aby usunąć z serwerów dziecięcą pornografię. Jednak tym razem chodzi nie o wyraźnie zakazane przez prawo lub sąd treści w formie zdjęć czy nagrań, a o sympatyzowanie z terroryzmem, które trudniej jest wyłapać. Właśnie dlatego portale postanowiły na razie zrezygnować z automatycznego usuwania treści.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 12 to “Czterech internetowych gigantów staje do walki z terroryzmem”

 1. Marian said

  Ludzie powinni stanąć do walki z medialnym terroryzmem i całkowicie zbojkotować te zaparchacone korporacje internetowe.

 2. Gloogel said

  #1 Amen. Niestety lemingi sa zbyt glupie i takie proste rozwiazanie jest ponad ich wyobraznie.

 3. Vladimir said

  Nie jest dla nikogo tajemnica ze, te wlasnie firmy kolekcjonuja informacje ktore dotad stanowily zycie prywatne nas wszystkich i ze, tzw terroryzm to tylko pretekst ktory ma ta dzialanosc usprawiedliwic …. tak jak tzw demokracja ktora jak kiedys wiara katolicka miala usprawiedliwic krucjaty i rzez niewinnych oraz kolonizacje !

 4. pawel said

  Kongresie USA już rozpatrywana jest możliwość zwiększenia kontroli nad treściami serwisów społecznościowych – Trump i jego ekipa przejmuje aktywa?

 5. Birton said

  czterech żydowskich internetowych gigantów z szatańskiej Partii Wewnętrznej staje do walki z Prolami

 6. Maciejasz said

  Ad. Vladimir
  Z tym katolicyzmem usprawiedliwiającym rzeź niewinnych, to żeś Pan pojechał…
  Jako kontrę zostawię link do pewnej lekturki, od której mógłby Pan zacząć reedukację:
  .https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/czarne-karty-koc59bcioc582a-vittorio-messori.pdf

 7. Marucha said

  Re 3:
  Co Pan pieprzysz o sprawach, które znasz tylko z propagandy żydowskiej?

 8. revers said

  tych cenzorow internetowych to juz wiecej jest, i to po stronie providerow. I tak nie mozna wejsc na strony rosyjskojezyczne lub voltaire.org bez zapytan, razem na czarnej liscie jest z 200 stron. Jesli Voltaire.org i jak wyplula z siebie Fotyga, terrorystami sa rosjanie i media rosyjskie to trudno sie dziwic ze co chwila wyskakuja banery i zapytania obrazkowe typu wybierz z obrazki z trawa lub drzewem, dalej ip wchodzacego na te strony zostaje poddanne obrobce, zapamietywane na serwerach typu NSA.

 9. konservaTor said

  ~`revers said

  Zmien sobie „dns-y” ,nawet na androidzie się da jeśli masz root”a.

  https://dns.watch/index

  http://techarena.org/best-dns-servers

  Tutaj darmowy „vpn”.Sprawdzone ,działa.

  https://www.softether.org/3-screens/2.vpnclient

  http://www.vpngate.net/en/howto_softether.aspx

  Oprogramowanie prywatności i kontroli dostępu Dla Windows.

  http://pl.softoware.net/download-privacy-software-for-windows/1/date

  http://www.ghacks.net/category/windows/

  Projekt Niewidzialny Internet.

  https://geti2p.net/pl/

  https://www.grc.com/freepopular.htm

  https://www.grc.com/default.htm

  Wyłączenie telemetrii w Windows 7,8,10

  https://www.safer-networking.org/spybot-anti-beacon/

  zdravim

 10. Plausi said

  Jedynie skończone ciemniaki

  wykorzystują organy służb specjalnych USA jak Facebook, Microsoft, Twitter, YouTube Google czy t.p. do ekshibicjonistycznej prezentacji swoich danych osobistych. To jest nawet przejawem niechęci do wywiadów takich krajów jak Rosja, Chiny Ludowe czy wiele innych krajów zachodu, które nie mają zapewnionych tak komfortowych warunków inwigilacji.

  Te organy wywiadu USA jak pamiętają jeszcze najstarsi górale, e-młodzież zapomniała już o tym dawno, były podstawowymi instrumentami tego wywiadu w organizacji fali tzw. „wiosny” w krajach północnej Afryki, Tunezji, Egiptu, Libii i.t.p. Także organ wywiadów zachodnich „Daesh”, nazywany też w mediach „państwem islamskim”, chodzi o islam w wersji talmudycznej, opiera znacznej część swej komunikacji na w/w organach wywiadu USA. Bandy „islamskie” w Syrii nazywane „opozycją” korzystają nie tylko ze środków komunikacji krajów tzw. „wolnego świata” ale być może otrzymują namiary celów, jak to utrzymuje strona rosyjska po precyzyjnym ataku na ich szpital w Aleppo.

  „Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube nie będą dzielić się danymi personalnymi użytkowników.” ze względu na własny interes gospodarczy, wywiad USA otrzymuje wszystkie te informacje.

  Czytelnik powinien zawsze uwzględnić, że internet jest nowo stworzonym obszarem działalności przestępczej, przy czym służby wywiadu jak też w pewnej mierze policji należy tej działalności przypisać. Czy człowiek przy zdrowych zmysłach w otoczeniu bandy przestępców wykrzykuje swoje największe tajemnice osobiste, czy nawet co kupuje, jakie produkty akurat potrzebuje, na co ma ochotę, z kim się spotka i.t.p.

  Wizja Orwela stała się już dawno przestarzała, totalna inwigilacja ma miejsce już od dawna, weźmy choćby tę inwigilację, która dotyczy naszych rodaków przebywających za granicą, lub mających jakieś gospodarcze tam związki, zalegalizowane prze UE od piętnastu lat.

  Trudno sobie wyobrazić coś równie asocjalnego jak sieci tzw. socjalne.

 11. Kar said

  ..Uwaga!
  —————–

  – mozna zostac latwo zapudlowanym za „anti-Jewish” bluzg.. Joshua Bonehill-Paine uk, 24, zapisal 5x na internecie o MP Luciana Berger: (patrz dolaczone zdjecie)

  – chciwy diabel/zdzierca pieniadza
  – zydlak-zboczeniec etc..

  http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/internet-troll-found-guilty-racially-9410965

 12. Plausi said

  Legalnie także w Polsce

  ad Kar;11

  załącza się przykłady z RFN, cieleśnie (opublikowano w prasie po 6 tygodniach jak video się szeroko już rozeszło)

  https://www.youtube.com/watch?v=RrdqZfD62aU&feature=youtu.be

  i słownie, cytay zaczerpnięte z rozmów z personelem szpitala w Berlinie-Neukoeln:

  http://www.tagesspiegel.de/wissen/aggressionen-in-berliner-rettungsstelle-poebeleien-durch-patienten-und-angehoerige-im-wortlaut/14947350-2.html

  Turek: „Bist du überhaupt ’ne Krankenschwester, du alte Fotze?“
  „Jestś w ogóle pieęgniarką, ty stara cipo ?”

  Mążczyzna z Kosowo: „Ty nie masz mit nic do polecania, kutasie, spieprzaj i zajmij się swoją robotą, ja cię opłacam !”

  Młody mężczyzna: „Ty tłusty kotlecie mielony ! Stul pysk! Zamknij mordę ! Pierdol się !”


  Rencista: „Są w tym szpitalu tylko takie brudne kurwy jak ty ?”

  Młoda Turczynak po stosunku bez prezerwatywy, żądała bezskutecznie tzw. „pigułki po” „Tu są wszyscy do dupy!”
  i.t..d.

  Należy dodać, że nasi rodacy, tak nagminnie chełpiący się za granicą polską mową, zwykle przez licytację „kur.ami” znakomicie pasują do tego środowiska kulturalnego. Ajural niedawno spotkaliśmy kurw.jącą młodą dziwczynę za granicą, po zwróceniu uwagi, stwierdziła z dumą, że to polskie słowo stało się słlowem międzynarodowym.

  Jak widać nie tylko Polska znajduje się pod okupacją po wielkim sukciesnie zdobycia wolności przez NSZZ, a nawet język polski zustał umiędzynarodowiony.

  Parę uwag o języku.

Sorry, the comment form is closed at this time.