Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

MSZ Rosji: Stosunki z Polską nadal się pogarszają

Posted by Marucha w dniu 2016-12-07 (środa)

Moskwa stwierdziła brak pozytywnej dynamiki w stosunkach z Warszawą. Niechęć wznowienia przez Polskę małego ruchu granicznego oznacza „znaczne cofnięcie się” w stosunkach obu państw — oznajmił wiceminister spraw zagranicznych Rosji Władimir Titow.

— W praktyce nic się nie stało, powiedziałbym nawet, że ma miejsce pogorszenie klimatu wzajemnych stosunków — powiedział dzisiaj dziennikarzom.

Podkreślił, że z powodu stanowiska strony polskiej nadal nie został ponownie uruchomiony żaden z mechanizmów rosyjsko-polskiej współpracy dwustronnej, w tym działalność komisji międzyrządowej i dialog strategiczny na szczeblu ministrów.

Kolejny ważny aspekt stosunków z Polską: jak Państwo wiedzą na pewnym etapie powiedzieli, że tymczasowo zawieszają obowiązywanie porozumienia w sprawie małego ruchu granicznego dla mieszkańców Kaliningradu i sąsiednich polskich województw. Było to tymczasowe posunięcie” — powiedział dziennikarzom.

Według Titowa następnie Polska „wysłała nam sygnał, że nie chce wznowienia tego ruchu”. Oznacza to poważne cofnięcie się w stosunkach między naszymi państwami i narodami — podkreślił wiceminister spraw zagranicznych Rosji.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 to “MSZ Rosji: Stosunki z Polską nadal się pogarszają”

 1. Vladimir said

  Trudno sie dziwic skoro polska administracja zamienila sie w amerykanskiego kundla ktory nieustannie ujada …

 2. watazka said

  Polski rzad walczy z Polakami. Kolejny rzad Solidarnosciowy chce nas sklocic z wszystkimi sasiadami. Ale mozemy sie lubic Niemcami, z ktorymi laczy nas historyczna przyjazn.
  Nie mozemy wpuszczac Rosjan do Polski bo sie moze na nas pan Poroszenko obrazic i przestanie nas odwiedzac wraz ze swoja malzonka.

 3. Jacek2 said

  Mieszkam w powiecie który obejmował mały ruch graniczny, sam miałem ochotę wykupić wizę ale po wylocie z pracy nie było to mi już potrzebne. Dla wielu otworzyły się oczy że nawet w Obwodzie Kaliningradzkim nie jest tak jak nam to przedstawia miejscowa propaganda. A to tylko strefa przygraniczna, jak wszędzie niezbyt bogata.

 4. Chazarów trzeba wypartolić z Polski jak najszybciej. Im dłużej pasożytują, tym więcej szkód wyrządzają. Kalksteiny, Singery, Morawieckie, Waszczykowskie, Chwedoruki, Rothschildy – w próżnię kosmiczną!

 5. NICK said

  Tytuł.
  Nie mamy zatem przyjaciół… , odtrącając Rosję i innych Słowian.

  Ba, odtrącając.
  Uczestnicząc we wszech współczesnych działaniach antyrosyjskich.
  Takowoż stojąc w przymierzu z usraelem, anglosyjonem, żydogermanią… i… ,co bliskie, Chinami.

 6. Boydar said

  To nie jest rząd solidarnościowy, Panie Watażko; ani w przenośni ani dosłownie. Tak jak katolicki z szaty TW Filozof nie nie był ani tajny, ani katolicki ani nawet filozoficzny.

 7. revers said

  No i usuwajac Dmowskiego z podrecznikow historii, m.in. za prorosyjskosc
  http://pikio.pl/pis-rozwscieczyl-narodowcow-dmowski-znika-ze-szkolnego-programu-nauczania/

Sorry, the comment form is closed at this time.