Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Walka o Boże Narodzenie

Posted by Marucha w dniu 2016-12-08 (czwartek)

Skrząca się światełkami bożonarodzeniowa Europa zawsze była niesamowitym widowiskiem, które przyciągało turystów z całego świata.

Jednak w ostatnich latach tradycyjne świąteczne uroczystości i ich atrybuty, choinki, aniołki, gwiazda bożonarodzeniowa, coraz częściej napotykają opór ze strony polityki wielokulturowości – pisze Lenta.ru.

Matka Boska poza prawem

Parę dni temu francuski sąd nakazał władzom miasta Publier demontaż figury Maryi Dziewicy w parku miejskim, bowiem posąg narusza obowiązujący w kraju zakaz eksponowania religijnych symboli w miejscach publicznych.

Najświętszą Maryję Pannę nie uratują nawet święta Bożego Narodzenia. Mer miasta Gaston Lacroix zarządził usunięcie jednej z głównych „gwiazd” nadchodzących uroczystości, bo w przeciwnym razie sąd ukarałby władze miejskie rocznym mandatem w wysokości stu euro. Zresztą mer miasta obiecał, że znajdzie dla Maryi Panny nowe miejsce, gdzieś na terenie prywatnym nieobjętym zakazem. [Łaskawca, ku7wa jego mać… – admin]

Płoń, choinko, jasno płoń!

Najbardziej dostaje się choince, głównemu symbolowi świąt bożonarodzeniowych i noworocznych. 1 stycznia 2016 roku, w pobliżu stacji metra Clémanceau w Brukseli, ozdobione drzewo zostało zniszczone przez chuliganów, którzy z okrzykiem „Allah Akbar” na ustach podpalili choinkę.

W stolicy Belgii, gdzie według stanu na 1 stycznia 2015 roku jedna czwarta mieszkańców wyznaje islam, choinka ma się niedobrze od ostatnich czterech lat. Właśnie wtedy żywe drzewo ustawiane na głównym brukselskim placu Grande Place po raz pierwszy zostało zamienione na 25-metrową awangardową rzeźbę ze stali.

Jak to powiedzieć?

Poza montażem „tolerancyjnej” choinki władze w Brukseli postanowiły przemianować jarmarki bożonarodzeniowe na „zimowe przyjemności”… Władze przekonują, że ta subtelna decyzja pomogła przyciągnąć do miasta większą ilość turystów niż zazwyczaj: wszystkim zachciało się uczestniczyć w poprawnym politycznie święcie.

Ale to Wielka Brytania jest pierwszym krajem, który zaproponował składać sobie nawzajem życzenia o okazji „świąt zimowych” zamiast z okazji świąt Bożego Narodzenia, czy Nowego Roku, a wszelkie związane z nimi uroczystości, określać mianem „uciech zimowych”. Od tej pory w brytyjskiej prasie i w sieci nie milką spory, na ile stosowne jest rozsyłanie kartek pozdrowieniowych „Z okazji świąt zimowych!”.

Wielu uważa, że to już przesada, w tym sama premier Wielkiej Brytanii Theresa May. W przeddzień świąt May oświadczyła, że ludzie „muszą czuć się uprawnieni do mówienia na głos o Bożym Narodzeniu”.

Święty Mikołaj ma zakaz wstępu

Świętemu Mikołajowi oficjalnie pokazały drzwi władze Austrii i Niemiec, zakazując już w 2006 roku przedstawiania na jarmarkach bożonarodzeniowych osoby starca z siwą brodą i w czerwonym futrze.

Świętujcie w domu

W 2013 roku w berlińskim Friedrichshain-Kreuzberg mieszkańcy zostali poproszeni o powstrzymanie się od bożonarodzeniowych zabaw w miejscach publicznych, żeby nie obrażać uczuć licznych wychodźców z Turcji, którzy upodobali sobie ten rejon. Władze poprosiły mieszkańców o świętowanie w domu, w gronie rodzinnym.

Nie wszyscy jednak są gotowi na rozstanie z ulubionym świętem i jego symboliką. W 2012 roku mieszkańcy duńskiego Kokkedal urządzili prawdziwą krucjatę przeciwko lokalnym muzułmanom, którzy zażądali zakazu świętowania Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Rdzenni mieszkańcy, którzy okazali się mniejszością (40%) odmówili spełnienia woli większości, tj. wyznawców Allaha, i nazwali odmowę świętowania brakiem szacunku wobec duńskich tradycji.

https://pl.sputniknews.com

Zdychaj, „Europo”. Nasram na twój grób.
Admin

Komentarzy 18 to “Walka o Boże Narodzenie”

 1. Julian said

 2. Boydar said

  Bożemu Narodzeniu, tej Pamiątce przyjścia na świat Zbawiciela, tak naprawdę, to nic zaszkodzić nie może. Psy tak mają, że wyją do księżyca (to może nie jest najwłaściwsza paralela) a księżyc … świeci. Co stawia go wyżej w użyteczności niż dajmy na to takie słońce, gdyż świeci w nocy (księżyc, gdyby kto nie wiedział) kiedy jest ciemno.

  To my, ponosimy swą bierną postawą największą stratę. Rzecz wielka i piękna, za naszą zgodą a często aktywnym poparciem, przestaje być naszym udziałem. Wrogowi wystarczyło, że tylko tylko pokazał nam pękatą kieskę; i już, nie oglądając się na konsekwencje przyklepujemy radośnie obecność w otaczającej przestrzeni potencjalnych dystrybutorów profitu. Tyle że gówno z tego będzie, gnój i rzeźnia; taki los pisany jest świniom.

 3. GonDar said

  100 euro?
  500+ i Maryja stoi!
  PiS do Francji:)

 4. GonDar said

  A i będzie Magia Świąt.

 5. NICK said

  Franciszek pedzioł: to ostatnie Boże Narodzenie w formie jaką znamy.

 6. Boydar said

  Franciszek pedzioł „to ostatnie Boże Narodzenie w formie jaką znamy” … – Pan NICK (5)

  Różnie to można zrozumieć, ale uważam że uczciwie jest najprościej – „bracia jewreje, dobrze było ale się skończyło, kimże jestem, aby zatrzymać młyny Bożej Sprawiedliwości …”

 7. NICK said

  Poczekam na inne interpretacje, Lubelaku.

  Póki co, żaden optymizm nie przeniósł żadnej góry.

  Wiara? Tak!

  Biskupowi Rzymu zaś, najprościej, nie wierzę.
  Jego zaś deklarację co do innej formy Bożego Narodzenia przyjmuję.
  No, bo, widzę od wielu lat jak zmieniają Nam.

  Nawiasem. Posłuchałem dziś troszku Radia Maryja.
  Tłumaczono ‚kazanie’ Franciszka o dzisiejszym Święcie.
  No i nie znalazłem niczego do krytyki.
  Zatem. Kto jest rozdwojony? Wszyscy?

  Dzisiejsze Święto:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dogmat_o_Niepokalanym_Pocz%C4%99ciu_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Maryi_Panny

 8. Boydar said

  Ależ to jest jedyna słuszna interpretacja, Panie NICK’u; On to w czarnej rozpaczy wyrzekł.

  A co do optymizmu; to nie jest bynajmniej żaden optymizm, jako stary (no, podstarzały raczej) Chacheł, wiem po prostu jak działają widły do gnoju. Wiem również, że nieostrożne posługiwanie się tym uniwersalnym narządziem, zazwyczaj sprowadza tężca na idiotę.

 9. NICK said

  Co do tężca.
  Widziałem uśmiechy sardoniczne… .
  Szczepionka niepotrzebna?

 10. Boydar said

  Tak się nie godzi, Panie NICK’u. Nawet tradycyjny i pragmatyczny aż do bólu Pan Gajowy, rozróżnia szczepionki od „szczepionek”. Tylko Panu Macka to jest jeden karabin.

 11. NICK said

  Nie rozumiem co to znaczy.
  Qrva rabin? Się tłumaczy?
  🙂 .

 12. Boydar said

  W tym konkretnym przypadku nazwa oręża zastępuje nazwę organu, ale to nie ja wymyśliłem; tylko cytuję starszych 🙂

 13. NICK said

 14. Adam Ryglowski said

  Dobrodzieje Szanowni – Wigilia Bożego Narodzenia 2016 , – zbiega się z
  Chanuką 5776-5777 ( też szabas ).
  Będzie to SOBOTA PRAWDY !!!
  ….
  nie służy się dwum panom (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

  p.s.
  dla dociekliwych (google)
  wersja po polsku – skasowana
  🙂
  🙂
  🙂
  (istnieje oryginał po angielsku – ale heca )

  ——
  WERSJA – CZEGO? Jakiego hasła?
  Admin

 15. Adam Ryglowski said

  * Chanuka -zaczyna się w roku 2016 z zachodem słońca w sobotę, 24 grudnia, a kończy o zmroku w niedzielę, 1 stycznia 2017 roku, trwa 8 dni.
  Chanuka_w_Warszawie3.jpg

  Chanuka („Święto Świateł”) jest uważana powszechnie za święto upamiętniające cud, jaki wydarzył się w Świątyni Jerozolimskiej podczas powstania żydowskiego pod wodzą Hasmoneuszy, skierowanego przeciw Grekom, za czasów panowania Antiocha IV Epifanesa.

  Jednak głębsze znaczenie tego święta dotyczy przełomowego momentu w historii świata zachodniego, w historii ludzkości. Jest to bowiem święto upamiętniające ocalenie judaizmu, a więc pierwszej i wówczas jedynej religii monoteistycznej, opartej na podstawach etycznych.

  Przez osiem nocy, począwszy od 25 dnia miesiąca kislew, zapala się świece w menorze chanukowej (chanukiji), korzystając z szamasza, przed którego zapaleniem nie wygłasza się błogosławieństwa. Zawsze jako pierwszą zapala się kolejną nową świecę (aż do ośmiu w ósmy dzień) i zawsze jest to świeca znajdująca się z lewej strony (patrząc od przodu na menorę) świecy zapalonej poprzedniego dnia. Wynika z tego, że pierwszą zapalaną świecą (pierwszego dnia) jest ta najbardziej wysunięta na prawo i ona jest też ostatnią zapalaną w ostatni dzień świąt.

  Świece zapala głowa domu (mężczyzna lub kobieta) i osoba ta wygłasza też błogosławieństwa. Ostatnio upowszechnia się zwyczaj zapalania specjalnych, miniaturowych menor przez dzieci. Chanuka jest wesołym, radosnym świętem. Świecznik powinien być ustawiany tak (np. na parapecie okna), aby był widziany przez przechodniów. Chodzi o „głoszenie światu” chanukowego cudu. Aby cel ten został właściwie spełniony, świateł chanukowego świecznika nie wolno wykorzystywać do innych celów (np. nie wolno przy nim czytać albo czegokolwiek nim oświetlać ani odpalać od świec chanukowych innej świecy).

  Więcej o Chanuce

  ***
  Sciana_Zachodnia.jpg

  Z wyjątkiem Rosz ha-Szana i Jom Kipur, wszystkie święta są powiązane z wydarzeniami w historii Izraela.

  Oto związki (te dotyczące wyłącznie czasów starożytnych), na tle bardzo uproszczonej historii Żydów:

  Około roku 1750 p.n.e. – Awraham

  Około roku 1250 p.n.e. – Mosze (Mojżesz), Wyjście z Egiptu, otrzymanie Tory, wędrówka po pustyni – Pesach, Sukot, Szawuot

  Około roku 1000 p.n.e. – Król Szlomo (Salomon) buduje Świątynię

  586 rok p.n.e. – Babilończycy burzą Świątynię – Tisza Be-Aw

  522 rok p.n.e. – odbudowa Świątyni

  Około roku 460 p.n.e. -Żydzi w Persji zostają ocaleni przez zagładą – Purim

  165 rok p.n.e. – Oczyszczenie Świątyni po jej desakralizacji przez Greków. Rewolta Machabeuszy – Chanuka

  70 rok n.e. – Rzymianie burzą Świątynię – Tisza Be-Aw

  135 rok n.e. – rewolta pod wodzą Bar Kochby – Lag ba-Omer

  Aktualności
  -JOM HA-SZOA 2016
  -CHAG SAMEACH WEKASZER!
  -PESACH 5776 (2016)
  -NOWY ROK
  -Oświadczenie rabinów na temat
  Nowe Projekty
  -„JUDAIZM BEZ TAJEMNIC” – DRUGI
  -NOWA KSIĄŻKA – „JUDAIZM BEZ TA
  -PIĘKNO KREACJI – STAŁY KONKURS
  -PESACH CORAZ BLIŻEJ
  -HAGADA NA PESACH JUŻ GOTOWA
  Ostatnie pytania
  -OBRZEZANIE: CZY ZAWSZE ÓSMEGO
  -JAK ZWRACAĆ SIĘ DO RABINA
  -PIERWSZE PRZYKAZANIE Z DZIESIĘ
  -WYCHOWANIE CÓRKI: JAK POSTĘPOW
  -JAKA TO PIEŚŃ?
  -JUDAIZM WOBEC KRADZIEŻY
  -AMALEK: BŁĄD PATRIARCHÓW?
  -TELEDYSK NA CMENTARZU
  -JARCAIT CADYKA ELIMELECHA Z LE
  -PROFESOROM W SPRAWIE „HASZEM”
  -PRZY OKAZJI FILMU ‚KADOSZ’
  -CZY KOBIETA MA BUDOWAĆ SZAŁAS
  Nowe artykuły
  -CZY WSZYSCY WIERZĄCY WIERZĄ W
  -Oficjalny koniec judeochrześci
  -TIKKUN OLAM NIE NAPRAWIA ŚWIAT
  -JEŚLI BÓG WYPROWADZIŁ ŻYDÓW Z
  -NAJWAŻNIEJSZA NAUKA JUDAIZMU:
  -BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PRZED ZABICIE
  -GDY SŁYSZY SIĘ DOBRĄ WIADOMOŚĆ
  -BŁOGOSŁAWIEŃSTWA PIĘKNYCH ZAPA
  -MODLITWA: DUCHOWE ZNACZENIE
  -BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, GDY WIDZI SI
  -JOM KIPUR I TIKUN OLAM
  -CO ZROBIĆ ZE SKRADZIONYM MIENI
  -„SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA”?
  -„NIECZYSTOŚĆ” PO PORODZIE
  -ABORCJA A ŻYDOWSKIE PRAWO RELI
  -SŁOWNIK
  -PRZY OKAZJI DZISIEJSZEGO SUPER
  -JAK INACZEJ STWORZONY ZOSTAŁ C
  -KEDOSZIM
  -WSZYSCY JESTEŚMY KAPŁANAMI
  -WAJIKRA
  -TECAWE
  -WAERA
  -CZY TORĘ MOŻNA CZYTAĆ PO POLSK
  -BÓG DAŁ NAM UMIEJĘTNOŚĆ
  -ACHAREI MOT – KEDOSZIM.
  -CZY WOLNO ŚCIĄĆ DRZEWO OWOCOWE
  -SZAATNEZ I KOHENI
  -OWOCE ORLA
  -TRZY PRZYKAZANIA PRZEDŁUŻAJĄCE
  -OBRZEZANIE: Wszystko, co chcie
  -UFNOŚĆ AWRAHAMA
  -DWA RODZAJE ZŁA
  -KTO „ROZUMIE” I „ZNA” BOGA?
  -UCZNIOWIE AWRAHAMA
  -CZEGO OCZEKUJE BÓG?
  -SZABAT: NAJŚWIĘTSZY ZE ŚWIĄT
  -MAGID Z DUBNA O SZABACIE
  -MAJMONIDES O SZABACIE
  -CZY ŻYD MOŻE W SZABAT POPROSIĆ
  -DUCH W FORMIE CZASU
  -TISZA BE-AW: dzień żałoby, dzi
  -TISZA BE-AW. LISTA NIESZCZĘŚĆ.
  -PESACHOWY SEDER JAKO KWINTESE
  -POST ESTERY 2016
  -CHANUKA: PĄCZKI I PLACKI
  -MISJA
  -O OBRZEZANIU I DOSKONALENIU ŚW
  -ISTNIEJE ODWIECZNA TRADYCJA…
  -CZY TEN, KTO SPOTKAŁ PO LATACH
  -O ILE BYŁOBY LEPIEJ…
  -JERIDA, JORDIM, JORED
  -KTO MOŻE ZOSTAĆ ŻYDEM?
  -HISTORIA ŻYDÓW – KALENDARIUM
  -DWANAŚCIE PLEMION IZRAELA

  Wesołego Dyngusa ,
  jak przeżyjemy Nowy TFU TFU 2017 , LUB 5777
  p.s.
  jakieś gó..na dolepiły się do tekstu , czym była odpowiedż na kwestię
  W. Sz. P. (I) Admina
  „)
  ale
  :}
  :]
  🙂
  🙂
  🙂

 16. Adam Ryglowski said

  Pytałem :
  Po co trybunał konstytucyjny ???????????? ROK TEMU !
  to była …
  dlaczego ???/ WHY (dla nowych anglików) ?
  po co 460 + 100
  …..
  Po DEFICYCIE – Średnia krajowa – bo to poziom … DNA..

  A ILE LAT MOŻNA ŻYĆ POD OKUPACJĄ ???????????
  ……………..
  ………

  .
  P.S.
  DO ZDECHNIĘCIA

 17. EyWey said

  re 1

  Telebimy porozstawiać wszędzie i kazać wgapiać się z dwa razy dziennie, aż do `odrozumienia` lub złamania `MK-Ultra`, kuzwa gdzie te moje soczewki, co to widza obcych i ich zaczynki !

  re A M ; nie `chadzi` samo parchów-cytowanie ?

 18. EyWey said

  `Juda-wizja Drewno-wood`, zwykle z `żydowskimi konikami trojańskimi` , `babuśkami`, to ważna żydowska bron, w kształtowaniu i zniewalaniu psychiki człowieka.

  Uzależnia i dostosowuje do ukrytej, a wszechogarniającej obecności żydowskiej. [ juda matrix ]

  N/p. `BenHur` – mający świadczyć, o Bogu żydowskim, wprowadzającym Chrześcijaństwo, zrodzonym z Boga Ojca, logicznie tez żyda, przedstawiający holo-kastrowanych i jakże dobrych, wręcz wybranych, jak nie bogów na ziemi, żydów. Łaskawie pozwalającymi nam na zbawienie, jak będziemy grzeczni, głownie do wybranych czyli żydów.

  Robiący przy okazji, złych Rzymian, okrutników, jako podludzi. [ Talmud ]

  RZECZ W TYM, ZE BYLO ! I JEST, ODWROTNIE !

  N/s, `Quo Vadis` – Rzym, zły, pogański, z Cesarzem Neronem, szaleńcem, a żydowina, ucieleśnienie Boga na ziemi, utożsamiającego się z nimi, wybranymi, zrodzonymi z niego, jakby byli nadludźmi. [ Talmud ]

  RZECZYWISTOŚĆ HISTORYCZNA, OBECNOŚĆ I DOŚWIADCZENIE ICH DZIAŁALNOŚCI,

  TEMU ZAPRZECZA !

  To stworzenia zła, niszczyciele dobra i wszystkich cywilizacji, włącznie z resztka, tej na której dziś pasożytują, grecko rzymskiej, chcący utworzyć swoje królestwo szatana, pod zarządem mesa-jaka antychrysta. [ nieoficjalnie zainaugurowali to po 9/11 w 2012 roku ]

Sorry, the comment form is closed at this time.