Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

III RP: „Rewelacyjne” warunki życia. Rodzina uchodźców wolała wrócić do Syrii.

Posted by Marucha w dniu 2016-12-09 (piątek)

Pomimo próby zaaklimatyzowania i wsparcia, w tym finansowego, udzielanego przez państwowe i chrześcijańskie instytucje, syryjska rodzina uznała, że lepsze perspektywy i warunki do życia panują w stolicy ogarniętej wojną ojczyźnie, niźli w III RP, dlatego po ponad rocznym pobycie w Tarnowie spakowali walizki i wyjechali.

Chrześcijańska rodzina uciekła z Syrii w obawie przed prześladowaniami ze strony islamistów. Jak widać pobyt w tym państwie wywarł na nich gorsze wrażenie, niźli strach przed religijnymi prześladowaniami, choć Bartłomiej Kapuściński z fundacji „Ziemia Obiecana” twierdzi, że według posiadanych informacji sytuacja w Syrii obecnie jest w miarę stabilna.

Uchodźcy postanowili wrócić do Damaszku, gdy tylko głowa rodziny otrzymała ofertę pracy w firmie, która wznowiła swoją działalność. Według słów Kapuścińskiego w Syrii pracujący ojciec jest w stanie utrzymać całą rodzinę, co nie udało się w realiach tarnowskich.

Poczciwej rodzinie Syryjczyków, która przyjechała tutaj, by pracować i się kształcić, a nie żerować, nie udało się przezwyciężyć pewnych barier i problemów, z jakimi borykają się na co dzień polskie rodziny, pomimo tego, że otrzymała wsparcie, o jakim mogą pomarzyć rzesze Polaków.

Wielu naszych rodaków zapewne mówi: „dobrze, dla darmozjadów nie ma tu miejsca” i będzie z siebie zadowolonych jakimi to prawdziwymi patriotami nie są. Znając ich postawę nawet ten „sukces” będą skłonni przypisać sobie.

Nie dostrzegą przy tym tego, że wielu wśród nich legitymizuje państwo i zasłaniając się patriotyzmem, czy „wyborem mniejszego zła” je wspiera, a nawet buduje, nie wspominając o deklaracjach walki za nie w konflikcie zbrojnym, podczas gdy nie dość, że III RP jest państwem, w którym naród polski nie jest suwerenem, to jest państwem wasalnym, gdzie poziom życia jest tak fatalny, że w podrygach opuszczają je nawet lepiej traktowani niż oni sami uchodźcy.

I to nie na zachód, do demoliberalnego eldorado. Po prostu z powrotem.

Na podstawie: voxfm/gazetakrakowska.pl
http://3droga.pl

Komentarzy 56 to “III RP: „Rewelacyjne” warunki życia. Rodzina uchodźców wolała wrócić do Syrii.”

 1. Marian said

  Słusznie postąpili. UPAdlina to worek bez dna, więc nie chcieli na nią tyrać jak muszą to robić wszyscy Polacy…

 2. Józef Piotr said

  Takie warunki życia są w Polsce od pokoleń. Kiedy pracujący Ojciec rodziny mógł sam zapracować na jej utrzymanie nie pamiętają najstarsi ludzie.
  Ciagłe okradanie , ciągłe niedostatki

 3. Archer said

  Syryjscy „uchodźcy” to pic na wodę. Myśleli że jak przyjadą do UE, to od razu dostaną mieszkanie, kasę podobną jak w Norwegii, i będą się byczyć na socjalu do końca swych dni. A tutaj w Polin dostali kwaterę, kasy tyle co kot napłakał (a i tak bez porównania lepiej niż Polacy na zasiłku dla bezrobotnych, czy korzystający z MOPS-u), dlatego czują się sfrustrowani i „oszukani” co do warunków. Tym bardziej że przemytnicy roztaczali przed nimi fantastyczne wizje dobrobytu, jaki czeka ich w państwach europejskich.

  Prawdziwi uchodźcy byli w czasie II wojny jak uciekali z Wołynia (i innych rejonów), gdzie groziła im okrutna śmierć w męczarniach z rąk banderowców OUN-UPA. I nikt nie chciał z uciekinierów wracać w swoje rodzinne strony za żadne skarby.

  ——
  Głupoty Pan wypisujesz, zero wiedzy na temat Syryjczyków.
  Admin

 4. wanderer said

  Moze troszke nie na temat ale..
  Mam znajomego, malezyjczyka imieniem Siva, z zawodu elektryka. Bardzo madry, dobry czlowiek. Pewnego razu, calkiem niedawno pytam sie go Siva, powiedz mi prosze ile wy w tej Malezji zarabiacie, jakie tam sa zarobki, powiedzmy ile tam przecietnie zarabia taki elektryk jak ty? On mi odpowiada wiesz, to zalezy gdzie, na wsi zarobki sa mniejsze, ale w miescie zarobisz rownowartosc ok £1000 – £1200 na miesiac
  Pamietam, ze zdazaylem sobie tylko pomyslec, to co ty tu chlopie jeszcze robisz, i zdalem sobie sprawe jakiej my Polacy znajdujemy sie czarnej d.upie…
  Powiedzial mi ze wkrotce zjezdza spowrotem bo nie ma sensu tutaj mieszkac, pokazal mi dom ktory sobie wybudowal za rownowartosc ok £100000. Ma tez maly biznes tam na miejscu, wynajmuje siedem samochodow dlugoterminowo (przynajmniej na roczny kontrakt) dla roznych ludzi , biznesmenow itp.

 5. Marian said

  Ad. 3 > Archer

  Pan myli tych Syryjczyków z islamskimi terrorystami i jednocześnie w ten sposób bardzo ich obraża.

  Czy sobie zasłużyli syryjscy chrześcijanie, żeby ich Pan tak bardzo nie szanował?

  Gdyby chcieli tego o czym Pan mówi, to wybraliby kierunek na Berlin lub na Londyn a nie powrót swojego ojczystego kraju, w którym pomalutku sytuacja stabilizuje się. .

 6. Marian said

  Jeśli ci Syryjczycy spotykali w Tarnowie takich Polaków jak pan Archer, to nie dziwię się że uciekają z Polski…

  Po prostu nie chcą żeby wrzucano ich do tego samego worka co ich oprawców – islamskich terrorystów, najemników i zwykłych bandytów, przed którymi właśnie uciekli.

 7. Archer said

  @ Marian

  Co ty mieszasz religię do uchodźców. Wiadomo, że w przedstawicielach każdej narodowości i religii są osobniki inteligentne, głupie, pracowite, leniwe, uczciwe i szumowiny.
  Ukraińcy którzy mordowali w okrutny sposób starców, kobiety i dzieci, też byli „chrześcijanami”. Popi w cerkwiach greko-katolickich poświęcali siekiery, piły, widły, kosy, którymi później mordowali Polaków, Ormian, Czechów, Słowaków, żydów, Cyganów, a nawet członków własnej rodziny jak żona była Polką z pochodzenia i dzieci.

  „Gdyby chcieli tego o czym Pan mówi, to wybraliby kierunek na Berlin lub na Londyn a nie powrót swojego ojczystego kraju, w którym pomalutku sytuacja stabilizuje się.”
  Nie, nie mogliby wyjechać do Berlina, a zwłaszcza do Londynu. A nawet jakby wyjechali, jak się już raz zarejestrowali w Polsce jako „uchodźcy” i dostali azyl, to gdyby się w Niemczech czy innym kraju europejskim pokazali, z powrotem odesłaliby ich do Polski.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Tak jest, mieszamy i będziemy mieszać kwestie religijne do spraw uchodźców. Nie jest zresztą prawdą, ze wszystkie religie są sobie równe i że draństwo jest wśród nich równo rozdzielone.

  Pańskie przywołanie chazaro-banderowców jest nachalną demagogią w kontekście chrześcijan z Syrii.

 9. Archer said

  @Admin

  Panie Marucha nigdzie nie napisałem, że wszystkie religie są „równe” i draństwo jest wśród nich „równo” rozdzielone. Wielu murzynów w Europie zachodniej też pochodzi z krajów afrykańskich, gdzie główną religią jest chrześcijaństwo, co nie zmienia faktu, że wśród nich jest dużo wyższy odsetek siedzących na socjalu, w więzieniach, niż białych autochtonów.

 10. Marian said

  Obraża Pan syryjskich chrześcijan, być może nawet syryjskich katolików i jeszcze próbuje odwracać kota ogonem wykorzystując do tego UPAdlińców. Naprawdę żałosne…

  Proponuję trochę pogłębić proces edukacji, przede wszystkim poczytać o syryjskich chrześcijanach i ich sytuacji w czasie wojny syryjskiej, to może przestanie Pan pleść androny…

  Syryjscy chrześcijanie są jedną z największych ofiar wojny syryjskiej. Islamscy bandyci i terroryści zarzynali ich jak barany, więc mieli prawo przed tym uciekać.

  Co prawda w Damaszku było w miarę spokojnie, ale i tak chrześcijańskie dzielnice mocno ucierpiały, ponieważ cały czas były ostrzeliwane z moździerzy z terenu przedmieść, które dopiero niedawno zostały oczyszczone z terrorystów.

 11. AlexSailor said

  Nie rozumiem powyższej dyskusji.

  Natomiast jasne i zrozumiałe jest, że warunki w Polsce są gorsze niż w kraju, gdzie toczy się krwawa wojna, spadają bomby, dokonywane są rzezie, że o zniszczonej kilkuletnim konfliktem ekonomii tylko wspomnę.
  To znaczy, że jesteśmy w ciemnej …. .

  Polacy, dzięki opodatkowaniu, zarabiają już 250 USD na miesiąc.
  W zasadzie Chińczycy zaczną zaraz przenosić do nas swoją produkcję, ze względu na tanią siłę roboczą konkurująca z Bangladeszem.

 12. Archer said

  @ Marian

  Wiadomo, że lepsi bez porównania są Syryjczycy wyznający chrześcijaństwo, niż islam. Tylko nasprowadzanie w większej ilości nawet syryjskich chrześcijan do Polski, też powoduje różne zagrożenia.
  Społeczeństwo wieloetniczne powoduje w dalszej perspektywie powoduje osłabienie państwa. I Rzeczpospolita „szlachecka”, Austro-Węgry, czy współczesna Jugosławia, to były motelowe przykłady państw które rozpadły się. Mariusz Max Kolonko w jednym z filmików na youtube przedstawił bardzo racjonalne argumenty o „uchodźcach”, m.in o syryjskich chrześcijanach.

 13. Marucha said

  Re 9:
  Panie Archer, niech Pan nie pisze o banderowcach czy Murzynach – bo chodzi o syryjskich chrześcijan, których chciano eksterminować.
  Widzę, ze chętnie powiesiłby Pan kowala, choć to ślusarz zawinił.

  (A tak nawiasem mówiąc, to bliższy mi jest wierzący w Boga i starający się przestrzegać Przykazań Murzyn, niż niejeden polski szmaciarz.)

 14. Halszka said

  W Syrii chrześcijanie żyli przed wojną w małych enklawach. Pod rządami „dyktatora” Asada nie działa im się żadna krzywda.
  Za to nacierające ISIS, „Państwo Islamskie”, zaatakowało te enklawy szczególnie zajadle, bo nie mogło strawić pokojowego sąsiedztwa chrześcijan i muzułmanów. Chrześcijan zmuszano do wyrzeczenia się wiary i przejścia na islam. Tych, którzy odmówili, porwano – już nigdy nie wrócili.
  Taką enklawą była przepiękna Malula, starodawna osada w górach na północ od Damaszku. Uciekły stamtąd wszystkie ocalałe chrześcijańskie rodziny, głównie do Damaszku. Malula, w której zachował się jeszcze język aramejskj – język Jezusa – była wcześniej celem pielgrzymek. W skromnej kaplicy, mieszczącej się w skalnej grocie, można tam było usłyszeć „Ojcze nasz” po aramejsku.
  Gdy zabrakło mieszkańców do pastwienia się, islamiści zabrali się do zabytków. Zburzyli i spalili najcenniejsze: kościół św. Sergiusza z IV wieku i prawosławny żeński monaster św. Tekli.
  Gdy po 8 miesiącach armia Asada przegoniła okupantów, wydawało się, że splądrowana i zniszczona osada już nie wróci do życia. Szczęśliwie, rodziny stopniowo wracają – może i ta z Polski?

 15. antek.wariat said

  Oni myśleli że jest jak u nich przed atakiem usraela i się srodze zawiedli..

 16. Marian said

  Cała prawda o syryjskiej rodzinie z Tarnowa:

  „Ludzie są bardzo mili, ale przede wszystkim chcieliśmy podziękować Bogu, że mogliśmy się tu znaleźć, zborowi który nas przyjął, Polakom oraz rządowi. Wszystko jest w porządku i i jestem dobrej myśli”. – podkreślał Riyad.”

  http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/pierwsza-rodzina-syryjska-jest-juz-w-tarnowie/

 17. Archer said

  @Admin

  „(A tak nawiasem mówiąc, to bliższy mi jest wierzący w Boga i starający się przestrzegać Przykazań Murzyn, niż niejeden polski szmaciarz.)”

  Panie Gajowy, w tej kwestii nie ma między nami żadnej różnicy. Ja też znałem kilku murzynów (a zwłaszcza murzynki, które były bardzo dobrymi kobietami). Co nie zmienia faktu, że nie zapuściłbym się za żadne skarby po zmroku (a nawet w dzień) do wielu dzielnic amerykańskich czy francuskich miast, gdzie mieszkają w zdecydowanej większości murzyni. Najlepszy przykład to RPA po upadku apartheidu i położenia zwłaszcza białych farmerów, których przodkowie ten kraj od zera zbudowali, a teraz są mordowani przez większość czarnych przybyłych na te tereny w późniejszym okresie.

 18. Marucha said

  Panie Archer,

  W artykule nie chodziło o propagowanie masowego osiedlania się chrześcijańskich Syryjczyków w Polsce, tylko o ukazanie, jak ciężkie jest tu życie, jak niskie są zarobki. Niższe, niż w zniszczonej wojną Syrii.

  A mnie chyba Pan nie podejrzewa o jakieś skłonności multi-kulti?

 19. Archer said

  @ Panie Adminie.

  Jako że przebywa Pan w Szwecji, niezwykle trudno byłoby podejrzewać osobę o inteligencji powyżej przeciętnej o poparcie do multi-kulti. Tym nie mniej, Arabowie niezależnie od wyznawanej wiary, też nie są aniołami.
  Tak jak w Polsce krzyżowały się różne cywilizacje takie jak łacińska, żydowska, bizantyjska. Spowodowało to, że teraz cywilizacja łacińska jest w odwrocie i „wymywana” jest na rzecz zwłaszcza „cywilizacji” żydowskiej. Jaskrawo witać to na przykładzie ustawodawstwa krajowego, w mediach polskojęzycznych, czy talmudyzacji sądów i relatywizmu moralnego.

 20. Re: Artykul…
  Ponawiam do szczegolnego podkreslenia, by nikomu nie uszlo uwadze bardzo wazna informacja dotyczaca mezczyzny jako glowy rodziny pracujacej jako glowny I jedyny jej zywiciel.

  Porownywanie Syrii do Polski jest w zasadzie bezcelowe, gdzie Syria wygladalaby bardzo blado w sensie surowcowym, bogatej ziemi pod uprawy I pomyslowych Polakow, gdzie w chwili obecnej (glownie dzieki samym sobie) nie mamy praktycznie fabryk, hut, stoczni itp., I co najgorsze zawisc nad rozsadkiem wciaz bierze gore…
  (tak wlasnie sami siebie poprzez zydowskie osrodki masowego razenia do takiego stanu doprowadzilismy skaczac sobie samym do gardel ku zydowskiejj uciesze..)..

  ===========================================
  jasiek z Toronto…

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Co z tego, ze nasza ziemia jest we wszystko bogata, kiedy my idiotami jestesmy (zrobiono nas durni za nasze ciezko zarobione pieniadze I suto opodatkowane)…

 21. Rob said

  @2 Józef Piotr
  „Kiedy pracujący Ojciec rodziny mógł sam zapracować na jej utrzymanie nie pamiętają najstarsi ludzie.”
  Nie jestem taki stary żeby zapomnieć sytuację w moim własnym domu.
  Moja mama nigdy nie musiała pracować (poza domem oczywiście) żebyśmy mogli żyć dostatnio.
  Ale to było za „komuny”… i kto w to uwierzy?
  Najtrudniej było kiedy zmieniał się system…

 22. Corve said

  Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan – Dariusz Rosiak. Polecam.

 23. EyWey said

  Komuna żydowska czy kapitalizm żydowski, maja swoje dobre strony, zniewolenia. To fakt, ale i nic poza tym. Marne pocieszenia, ale lepsza psu bd mucha, niż kość na fatamorganie.

  Jak żyd się pałętał po kibucach w Polsce, były wojny i wojenki, a jak rządzi Polska, przebrany za Polaka, to jest co jest, dno. Nawet Syryjczyk nie wytrzyma w takim kraju, przecież to jest m.in `rurami`, tenże ich sam problem. [ wielki Israchell – w polan-dowie juz dawno jest ! ]

  Polska ma śladowa inteligencje, a co poważniej się odradza, to won z domu, Demonicus libertas, a nie Polska rządzić !

  Pan na swej zagrodzie. Dziś to żydzisko !

  Panie Jasko, nie jesteśmy idiotami, tylko nas wyalienowano z wartości i zapomnieliśmy co to, Bóg Honor Ojczyzna !

  [ JP2 próbował, o ziemi tej ziemi, ale zrobili `zamaszek` i powałęsało się do żyda ]

  Świat upada. Polska była jedna z pierwszych w kolejce. Wprowadzają Satanicum, Globalnie.

 24. Re: 23 EyWey

  Pisze Pan(I)…min., ..”(….) tylko nas wyalienowano z wartosci I zapomnielismy co to Bog, Honor Ojczyzna…”…
  Juz nie wiem, czy Pan struga idiote czy probuje Pan ze mnie???…

  Z grzecznosci (dla Pana(I) pomine kwestie oplacanych abonamentow przez „wyalienowanych” dla telAvizji, kupowanie prasy zydo-niemieckiej, sluchanie stacji radiowych o podobnej doktrynie…itd., itd. itd….

  A teraz: „CZY KTOS ZABRONIL KAZDEMU POLAKOWI I POLCE CZYTAC PISMO SWIETE NOWEGO TESTAMENTU? ”
  Czy Biblia byla I jest niedostepna w sprzedazy???…

  No to krotko: „na wlasne zyczenie Polacy w Polsce I za wlasne pieniadze sie WYALIENOWALI…(a super-krotko: poprostu sie SKURWILI…

  Prosze wiecej tutaj nie wciskac ciemnoty (I nie probowac usprawiedliwiac lenistwa narodowego, jak rowniez I wlasnego)…

  ==================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 25. Jazzik said

  ad1 za komuny mój ojciec pracował w Hucie Katowice i utrzymywał całą rodzinę. Sporo pił, a jednak starczało na opłaty i przeżycie. Teraz ja pracuję na rachunki a małżonka na przeżycie…

 26. Marian said

  Jeszcze jedna sprawa.

  Jeszcze jedna ważna rzecz.

  Polska jest maksymalnie zażydzona, a Syria jest całkowicie wolna od żydostwa!!!

 27. Marian said

  Zakładając, że syryjska rodzina uciekała przed ISIS czyli de facto żydowskim bandytyzmem i terroryzmem, to znajdując się w Polsce trafili z deszczu pod rynnę.

  Woleli więc życie w zniszczonej Syrii niż przeżartej przez żydostwo na galaretę Polsce a raczej POLIN.

  Obawiam się, że w przyszłości niejedna polska rodzina trafi jeszcze do Syrii uciekając z POLIN przed żydowskim zamordyzmem, a co dopiero normalni i uczciwi Syryjczycy-chrześcijanie, którzy przyzwyczajeni byli do życia w kraju wolnym od tej zarazy…

 28. Żyd Glenn Beck z USA mówił w 2011r, że WIARA isamistów ZWYCIĘŻY wszystkich ! said

  Żyd i ATEISTA Soros zawsze myśli, że PIENIĄDZE zwyciężają i on jako główny budowniczy NWO – NEW World Order też zwycięży, ale się Soros pomylił i NWO PRZEGRYWA, a WIARA zwycięża – WIARA muzułmanów ZWYCIĘŻĄ, która też WYŻYNA chrześcijan i obcina MASOWO chrześcijanom głowy.

  Soros KUPIŁ sobie też tego CYMBAŁA Framciszka z Watykanu, który WYROLOWAŁ ten na manowce Chrześcijan POZBAWIAJĄC ich WIARY, dlatego chrześcijanie PRZEGRYWAJĄ ze WSZYSTKI po wodzą takie GŁUPCA Franciszka, którego trzeba jak NAJSZYBCIEJ wygonić z Watykanu !

  Satnista Franciszek z Watykanu KUPIONY przez żydów i Sorosa doprowadzi do ZAGŁADY Watykanu i Chrześcijan, gdyż TEMPY i GŁUPI !!!!!

 29. Roman B said

  To co My obywatele Polski niesiemy każdego dnia na własnym garbie wcale nie jest luksusem dla innych ze świata ,często dziś potrzebujących pomocy. Mamy tu od jakiegoś czasu histerię antyemigrancką (PiS ) jakby tu w Polsce było jakieś Eldorado ,którego musimy bronić!
  Oczywiście na zalew Nomadów i innych koczujących w namiotach bezrobotnych nas nie stać z oczywistych powodów bo sami Polacy ,często żyja w podobnych warunkach i nikt nic sobie z tego nie robi (urzędy,MOPS y itp). Władza dziś kontroluje nas poprzez brak miejsc pracy i stałe zagrożenie jej utratą ,do tego dochodzi przyzwolenie na korporacyjny mobbing wpędzający NAS w nerwice ,rozbijający rodziny ,wprowadzający w nasze życie destrukcje.Władza oferuje nam emigracje jako postawę patriotyczną tj zwolnienie państwa z wszelkich obowiązków .Starszym i schorowanym NFZ proponuje -…śmierć!
  Drodzy forumowicze
  Czy obywatele Ukrainy ,których rodzime firmy tak potrzebują doświadczają tego samego?
  Ja z autopsji tego nie dostrzegłem!
  #1 Marian -„Słusznie postąpili. UPAdlina to worek bez dna, więc nie chcieli na nią tyrać jak muszą to robić wszyscy Polacy…”
  SYRYJCZYCY POKÓJ Z WAMI!

 30. NICK said

  Eyway. (23).
  „[ JP2 próbował, o ziemi tej ziemi, ale zrobili `zamaszek` i powałęsało się do żyda ]”

  Co Pan chciał przekazać?

 31. Marcin said

  Ad 2
  Bez przesady. Bolek nie jest znowu aż taki stary.

 32. NICK said

  Bo chyba nie to samo co P. Maćko:
  „nasz Jan Paweł II”???

  P.S.
  Zauważmy.
  Wszystko co publicznie widać nazywają imionami i ku czci:
  jpII, piłsudskiego, wyszyńskiego, kazimierza wIELKIEGO, kACZYŃSKIEGO, 1000-LECIA (50+) (…).
  Ktoś coś doda?
  Doda.

 33. Peryskop said

  Naiwność ma się doskonale.

  Re 25

  A dlaczego Syria miałaby być wolna od donmeh ?

  Ryiad przecież zadowolony :
  https://d-nm.ppstatic.pl/k/r/40/e3/56a8b79d8b36a_o.jpg?1453897684

  a kobiety podfarbowane :
  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/f8/0d/560f141fca1f0_o.jpg?1449356403

 34. Peryskop said

  Re 25 jeszcze raz – o źródłach finansowania i o dokładnym sprawdzaniu przez fundacje o typowo chrześcijańskich nazwach : „Ziemia Obiecana” oraz „Estera” :

  3 października 2015
  … W Tarnowie poczuli się na tyle dobrze, że nie myślą o wyjeździe. Dzięki pomocy fundacji Ziemia Obiecana oraz Estera udało im się wynająć mieszkanie…
  Wybór osób, które przyjeżdżają do Tarnowa z Syrii, nie był przypadkowy. Fundacja Ziemia Obiecana dokładnie je sprawdza. W pierwszej kolejności wybiera chrześcijan. Ale Riyad Alnama uważa, że tarnowianie powinni dać szansę też muzułmanom. Nie wszyscy są niebezpieczni.
  Fundacja Ziemia Obiecana chciałaby sprowadzić do Tarnowa jeszcze dwie lub trzy rodziny z Syrii.
  Miesięczny koszt utrzymania w przypadku rodziców z dwójką dzieci to ok. 2,5 tys. zł.
  – Większość pieniędzy, którymi wspieramy uchodźców, pochodzi głównie od organizacji chrześcijańskich w USA i Wielkiej Brytanii. Z tej puli opłacany jest przelot oraz pobyt w Polsce. Fundusze pochodzą także z różnych środowisk chrześcijańskich w Polsce – mówi Bartłomiej Kapuściński z Fundacji Ziemia Obiecana.

  http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/8965119,chrzescijanie-z-syrii-dziekuja-bogu-za-tarnow-i-zostaja-w-polsce,id,t.html

 35. Marucha said

  Re 29:
  Jeśli dobrze zrozumiałem wymowę Pańskiego wpisu, to:
  – histeria antyimigrancka jest pozbawiona podstaw
  – gdyby nie to, że nas nie stać, to moglibyśmy nabrać „uchodźców” z całego świata ile wlezie
  – jedyne, czego warto w Polsce bronić, to nasz poziom życia; nasze wartości, zwyczaje, kultura etc. są zatem nieważne.

  Czy się mylę?

 36. Roman B said

  Drogi Panie Marucha jeśli mógłbym dostać się w normalnym czasie na zabieg do lekarza ,który jest zadowolony że pracuje i nie bierze łapówki to wybieram lekarza z brodą ,czarnego w turbanie ,ze skośnymi oczami ,czerwonego ,zielonego ,garbatego itp. A tak byłem w szpitalu AD 2016 u śnieżno białego łapiducha w śnieżno biały kitlu i miast zabiegu w wyznaczonym czasie o 9 rano ,zrobili zabieg na ok 19 lekarze z łapanki bo ci właściwi nie dostali. Do tego zrobili mi na sali pooperacyjnej 15 stopni i wyszedłem z zapalenie płuc…Zabawne?
  Tak więc jeśli Murzyn lekarz by mi pomógł odzyskac godność to dla mnie taka histeria antyemigrancka ku ściąganiu specjalistów jest pozbawiona sensu!

  Za Multikulti czyt Nomadami i bezdomnymi ściągabymi by spali po smietnikach nie jestem o to jest jakaś farsa P Merkel i innych Włochów czy Greków ,ktorzy ich wyławiają z morza.

 37. www said

  fundacje pozarządowe za rządowe pieniądze nie miały forsy im pomóc, bo wszystko zużyły na płace.

 38. Rezystencjusz_WlkPL said

  @ NICK oraz inni państwo tutaj (i opcjonalnie z przedruków gdziekolwiek dalej):

  W Nowej Soli nad Odrą, nieopodal Zielonej Góry, przy ulicy Wojska Polskiego znajduje się rondo 10 kwietnia 2010 roku. Jest to miasto dosyć malownicze, gdzie zachwyt ogromny wzbudza poniemiecka architektura, trochę jak w starym gdańskim mieście i gdzie polscy spadkobiercy mają z tego tytułu wspaniałą inspirację dla siebie… ale dlaczego, do kurrrwy nędzy, kalać taką wspaniałość datą niewiele znaczącą, natury przepychanek wewnętrznych między konkurencyjnymi frakcjami żydów w Polsce i Europie, czynionymi na sposób OSTRY?! Równie dobrze w Łodzi mogliby stworzyć rondo im. Marka Edelmana który, jak wróble ćwierkają, nie umarł ze starości, ale na skutek zatargów o kasę z żydami ze Śląska.

  Czy komuś z tutejszych bywalców, data 10 kwietnia 2010 kojarzy się jako godna historycznego upamiętnienia, dla przyszłych pokoleń? Bo mi osobiście NIE! Jedynie chyba z anginą podczas odwiedzin u brata w więzieniu, gdy międzyczasie kumple mi dzwonią: „Gdzie jesteś, stary? (…) Włącz telewizję, zobacz co się porobiło!”. Podobnie jak przy 11 września 2001, gdy akurat po szkole ciupałem w Settlersy na kompie.

  Majestatyczna architektura Nowej Soli, jak i wielu innych miast na Ziemiach Wyzyskanych, została po dziś dzień w znacznym stopniu zaniedbana. Jednakże kontrastowo, obleśne i zatęchłe PRL-owskie blokowiska, w asyście urzędowych straszydeł ze szkła i tworzyw sztucznych – z ducha naturalnego przyrody odarte do cna, jako „piekielne domy” Le Corbusiera – nawet do ruin świetności niemieckiej i wcześniej rzymskiej, NIE UMYWAJĄ SIĘ! Nawet i zwykła, kurna chata słowiańskiego rolnika jest BARDZIEJ KUNSZTOWNA od nieludzkich wynalazków zdegenerowanej, marksistowskiej i neomarksistowskiej architektury doby obecnej, gdzie nie ma wyczucia smaku ani odwołania do planu duchowego nijak. Bardziej nawet w Europie Zachodniej niż w ex-bloku wschodnim. Słowiański prosty chłop, mimo biedy czy braku wykształcenia jest zwykle silny i żywotny, jako najzdrowsza tkanka Narodu i Rasy – w nawiązaniu do trafnych spostrzeżeń m.in. Richarda Waltera Darre. Podczas gdy ludność aglomeracji miejskich całej Europy i USA, w ciągu raptem paru, nie kilku pokoleń po II wś, stała się przytłaczająco słaba, schorowana oraz podatna na różne depresje i alergie. Niby żyjąca w luksusach, a mimo tego popełniająca samobójstwa i akty eutanazyjne, nie mając chęci do życia w MŁODYM wieku (!).

  Oprócz chemii, mikrofal, przemysłu farmacji, GMO i holokaustycznej magii śmierci, wylanej zwrotnie na ludzkość po wielokrotnym tej samej energii wzmocnieniu – w owym względzie tel-awizja, radio, prasa i soborowy zwłaszcza kler, swoje też wyrabiają. Wszędzie i aż do obrzydzenia ciągłe i NIEPRZYPADKOWE epatowanie prawie wyłącznie chorobami, cierpieniem, strachem, słabością, beznadzieją, durnotą, stresem, kompleksami i zwyrodnialstwem jednostek zdemoralizowanych w walce o nieistotne błahostki ponad pojęcie (programy typu „Trudne sprawy” itp.), gdzie ludzie wedle tego żyją, a z czasem programują się na to samemu i w rezultacie staje się człowiek człowiekowi żydem, nie wilkiem. Opcjonalnie widać szydzenie z ludzi w sposób wyjątkowo perfidny i chamski, typu 500-zł bonus za rejestrację numeru, ale ważny TYLKO PRZEZ MIESIĄC, po czym środki niewykorzystane przepadają (w praktyce nie do wygadania!) – jako rzucenie świniom ochłapu: „nażryjcie się k*rwy sprintem raz dwa, bo potem już g*wno z tego dostaniecie”. Albo teleturniej „Postaw na milion”, gdzie sam prowadzący od wejścia sprawia wrażenie nieprzyjemnego z charakteru cwaniaczka, a linearna wymowa całości, to: macie polskie goje ten milion do rąk, wy głupie i tępe k*rwy polaczki i cieszcie się chwilą, bo i tak prawie zawsze wyjdziecie ze studia z gołą d*** i z wielkim żalem w sercu o wasze niespełnione marzenia. Jeśli istotnie się dokonuje czyjaś kryptokolonizacja Polski, będąc wcześniej przeszkolona w narodowym szowinizmie po linii holokaustycznego mitomaństwa i spirali odwetu na bazie tego, to trudno daną zbiorowość w naszym kraju podejrzewać o czyste, szczere i życzliwe wobec Polaków jak i innych rodowitych Europejczyków intencje. Diaspora bez echa nie mogła wsiąknąć „ot tak”, wobec czego zapodam sentencję pewnego duchowego mistrza, który niejako „w konkursie” wygrał z Apoloniuszem z Tyany, wieszczoną jednemu z nich wielką dziejową sławę: „po OWOCACH ich poznacie”. Tako rzecze Syn CZŁOWIECZY, jako dziś od niechcenia patron rozkładczej i antyludzkiej w swych kierowniczych ośrodkach na sposób jednoznaczny zarazy.

  Tymczasem dla naszych rodzimych pasjonatów architektury i zwłaszcza praktycznej konstrukcji, gdy ktoś chce dom dla siebie i własnej rodziny albo przyjaciół wybudować – polecam zdecydowanie książkę Janusza Bieszka pt. „Zamki Państwa Krzyżackiego w Polsce”. Która o dziwo z miesiąca na miesiąc staje się BIAŁYM KRUKIEM – ciekawe dlaczego? W odróżnieniu od innych książek tego autora, które na składach wszędzie zalegają całymi latami i nikt się po nie zbytnio nie spieszy. Zupełnie tak, jak gdyby KTOŚ mający środki nieograniczone, bez szemrania wykupywał i niszczył docelowo całe nakłady akurat TEJ JEDNEJ, wskazanej pozycji! Najwyraźniej pan Janusz Bieszk odkrył i ujawnił w niej coś dla kogoś bardzo niewygodnego. Choć może mniej niewygodnego niż dr Rauni Kilde, która swoje „Jasne światło na czarne cienie” przypłaciła życiem, dość szybko nawet po wydaniu książki.

  W imię architektonicznej perfekcji można też naturalnie grzebać się w feng-shui, wastu itp., pod kątem korzystnego obiegu energii. Lecz warto pamiętać, że publikacje new age’owe są w znacznym stopniu CELOWO spaczone i wykoślawione! Po to, aby ludzie poszukujący ścieżek Prawdy w duchowości ambicjonalno-praktycznej, nie doszli do żadnych konkretnych efektów i aby nadal w nieświadomości swojej byli od pasożyda obcego zależni, z kaprysem „to be or not to be” na jego łasce, lub raczej niełasce.

 39. Boydar said

  Panie B; w Pańskim przypadku, optymalnym rozwiązaniem jest np. rzucić się pod pociąg. Wszelkie choroby przestaną natychmiast być Pańskim zmartwieniem. Ba, społeczeństwo również odetchnie z ulgą. I ZUS, i obecni składkowicze, i miejsca na sali Pan nie zajmiesz. Pan egoista jesteś, straszny. Jeżeli ma Pan alergię na żelazne szyny, może się Pan np. wybrać do Harlemu na noc. Zapewne trochę drożej ale za to jaki szpan !

 40. NICK said

  Dałbym P. Rezystencjusza, (38), na główną.

 41. Marucha said

  Re 36:
  O czym Pan mówi, Panie Romanie?
  O uchodźcach – lekarzach? (dodajmy jeszcze legendarnych inżynierów, mikrobiologów, architektów i programistów…)
  Ilu Pan ich ma?
  0.01 ‰ w całej tej masie?
  To jest totalny margines, bez znaczenia dla dyskusji?

  Podam Panu dwie liczby: w 2015 roku do Szwecji przybyło nieco ponad 160 000 (160 tysięcy) uchodźców.
  Pracę znalazły 494 osoby. 3 promille. 0.3 procenta.
  Znalazły pracę – jakąkolwiek. Np. sprzątanie ulic. Zmywanie podłóg w szpitalach…
  Ilu wśród nich było lekarzy?

 42. Rezystencjusz_WlkPL said

  @ Nick – DZIĘKUJĘ za wsparcie! Jeśli Admin przychyli się, od siebie proponuję tytuł: „Opresyjna koszeryzacja życia w Polsce, Europie i nie tylko, po II wojnie światowej” oraz na wstępie motto przewodnie z uznanego polskiego uczonego doby Oświecenia:

  „Kiedy żydów, jak zarazę niszczącą postęp cywilizacji narodów, wypędzono z Hiszpanii, z Francji, z Niemiec i z innych krajów Europy, a pod karą śmierci, jak wyjętych spod wszelkiego prawa, nie wpuszczono do Rosji, na ten czas sami Polacy otwarli im wszystkie granice, dali przytułek i większą swobodność, niż rodowitym mieszczanom i rolnikom. Dwa pierwsze błędy przywiodły naród do upadku i do podziału. (…) Żydzi byli zarazą wewnątrz, zarazą ciągle politycznie ciało słabiącą i nędzniącą. Chociażby nawet to ciało nie było podzielone, chociażby po podziale znowu zjednoczonem zostało, przecież z tą wewnętrzną skazą, nigdy nie można nabrać właściwych sobie sił, ani czerstwości; musi na zawsze być tylko słabe, wynędzniałe i nikczemne” – ks. Stanisław Staszic, „O przyczynach szkodliwości żydów”.

 43. Frau2 said

  Cały ten artykuł to jedna wielka brednia.

  A autor tego wpisu to imbecyl.
  Admin

 44. Roman B said

  RE 39 BOYDAR przeprasza że Pana nie jestem w stanie zabawic nie jest mi do smiechu! Nie potrafię byc kabareciarzem na siłe…
  RE 41 Marucha .Dziekuję Panie Marucha za rzeczową odpowiedź i liczby ,których nie znałem (Szwecja). Fakt widac z tego ze w masie milionów ciagnących z Afryki prózno szukac lekarzy!

 45. Boydar said

  „… nigdy nie można nabrać właściwych sobie sił, ani czerstwości; musi na zawsze być tylko słabe, wynędzniałe i nikczemne …”

  Dałbym księdzu dobrą radę; trudno stwierdzić czy bardziej chrześcijańską czy tylko filozoficzną – „nigdy nie mów nigdy”. Ale nie dam; ksiądz wie to już lepiej od nas.

 46. Ad. 26

  Gdzieś słyszałem, że dawniej nie było wjazdu do Syrii, jeśli się miało wbity w paszporcie pobyt w Izraelu… Sprawdzali na lotnisku.

 47. Wybaczcie mi mój cynizm ale cała ta sprawa wygląda mi na akcję propagandową sekty pod tytułem Kościół Wolnych Chrześcijan w Tarnowie.
  Afera związana z tym powrotem wydała mi się tak kompletnie nienaturalna, że zacząłem coś podejrzewać.
  Jedynym podmiotem który na tym zyskuje medialnie jest sekta pod tytułem Kościół Wolnych Chrześcijan w Tarnowie.
  A może jestem przewrażliwiony?? Zajrzyjcie do materiałów źródłowych.

 48. Archer said

  @ Stonkaziemniaczana

  Być może masz rację. Zresztą różne „organizacje pozarządowe”, sekty wyznaniowe, a nawet polskojęzyczni księża, dyrektorzy „Caritasów” są jak najbardziej za tym, żeby Polska przyjmowała uchodźców (nie tylko syryjskich). Ileż to można by zarobić kasy na subwencjach z budżetu państwa, bo przecież trzeba tym „uchodźcom” zapewnić dach nad głową, żywność, ubranie, opiekę lekarską itd. Oczywiście ktoś musi na to wszystko zapłacić. Mało jest ludzi którzy by dobrowolnie na nich łożyli swoje pieniądze, więc finansować będzie ich państwo polskie z pieniędzy polskiego podatnika. A te różne „organizacje pomocowe” będą sobie też żyły jak pączki w maśle.

  A tutaj macie syryjskich „uchodźców” którzy nie są zadowoleni z pobytu w Polsce i twierdzą że nasz kraj nie jest na nich przygotowany:

  Wybrzydzają i chcą do bogatych krajów zachodnich (tak jak Czeczeni), a nie do jakiejś biednej Polski. A wy się nad nimi tak litujecie. Jakby była odwrotna sytuacja i Polacy uciekaliby przed wojną, to żaden kraj arabski nie udzieliłby Polakom pomocy.

 49. RomanK said

  Uchodzcy …uciekli z Polin na front..zeby ich wszy nie zjadly:-))))))

  Nie sluchaj pan- panie Romanie B tych zbukow….EW Syrii nawet jak panu zrobia zabieg pod plotem to temp nigdy nie spada ponizej 20…i napewno sie pan nie zaziebi..
  Wie pan tu cowboys maja takie przyslowie ..nie kazdy kto na ciebie sra- jest twoim wrogiem i nie kazdy kto cie z gowna wyciaga jest twoim przyjacielem….ni ma smichu…
  Niech an nie wierzy propagandzie w Polsce jest o wielel lepiej niz sie wydaje po uchodzczach , w Polsce jest bardzo dobrze…tak dobrze ze dobrze nam tak!

 50. Boydar said

  Komu, szanowny Panie Romanie Kaflu, komu ?!?

  „Komunikat
  Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego
  z dnia 9 lutego 2016 r.
  w sprawie przeciętnego wynagrodzenia w czwartym kwartale 2015 r.

  Na podstawie art. 20 pkt 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 748, z późn. zm.1)) ogłasza się, że przeciętne wynagrodzenie w czwartym kwartale 2015 r. wyniosło 4066,95 zł.”

  http://stat.gov.pl/sygnalne/komunikaty-i-obwieszczenia/lista-komunikatow-i-obwieszczen/komunikat-w-sprawie-przecietnego-wynagrodzenia-w-iv-kwartale-2015-r-,271,11.html

 51. AD 48. Panie Archer. Być może ty masz więcej racji niż ja, gdyż ja próbowałem rozstrząsać rzecz na poziomie ideologicznym, a właściwy jest poziom grabienia kasy, co sprowadzając rzeczy do mianownika jest całkiem naturalne.

 52. EyWey said

  re 24

  „Juz nie wiem, czy Pan struga idiotę czy probuje Pan ze mnie???…„

  Zaraz idiota, problem może być mniejszy ; z lenistwa ;

  „Nie lubię tego gościa. Myśli że jest fajny i w ogóle.
  – No ja też. Kolo sra wyżej niż dupę ma.„

  `alienacja` co to kuzwa może być ?

  re 30

  dalej sie konus wałęsa;

 53. Isreal said

  bo to byli prawdziwi uchodźcy …
  a wracają bo jest już chyba do czego, nie udało się „starym i cwanym” z Asadem, Syria ma szansę, że jeszcze długo pociągnie , czego jej z serca całego życzę (i syryjskim chrześcijanom!!!)

 54. NICK said

  Rezystencjusz. (42).

  Zatem został Pan wezwany.

  Do dawania dobrych świadectw.
  Szczęść Boże.

 55. watazka said

  10
  Marian
  Durniu jedz do Syrii i zobacz, ze tam nie ma zadnego podzialu religijnego .
  Nic mnie tak nie wnerwia jak pomalowany swietoszek gada o religii.
  Syria jest krajem arabskim ale od tysiecy lat przechowuje chrzescijanskie swiatynie, czego nie mozna powiedziec o Polakach, ktorzy rozwalaja chrzescijanskie cerkwie.
  Nie ma gorszej zarazy niz dewocja.

  Dmaszek jest bezpieczny bo Rosjanie ustawili tam parasol s-400 i nie da sie go zbombardowac z powietrza.
  Jak juz sie podajesz za wierzacego – to nie klam.

 56. gnago said

  W artykule jest odpowiedź . W Syrii sytuacja się ustabilizowała i normalny uchodźca wraca do domu. To oczywiste dla normalnie myślących ludzi

Sorry, the comment form is closed at this time.