Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska znowu izoluje się na „własne” życzenie

Posted by Marucha w dniu 2016-12-09 (piątek)

O ile wybory prezydenckie w USA były hucznie komentowane, o tyle wygrana Donalda Trumpa dość znacznie wyciszyła medialne tuby głównego nurtu, które nie kwapią się do oceny tego, co przyniesie światu prezydentura kogoś, kogo te same media odżegnywały od rozumu i zdrowego rozsądku podczas kampanii wyborczej.

Świat czeka z zapartym tchem na posunięcia Trumpa, gdy stanie się on już oficjalnym lokatorem przybytku zwanego Białym Domem, bo jak wiemy, swój urząd pełni jeszcze pan Obama, ale ogranicza się to do pakowania kartonów w Białym Domu i do konwulsyjnych pohukiwań na temat Rosji, bo jakoś trudno jest się dopatrzyć innych tematów w przekazie ze strony ustępującej już administracji.

Dość dziwna sytuacja po wygranej Trumpa wytworzyła się na osi Waszyngton-Londyn, podczas gdy gabinet pani May i prezydent elekt zza oceanu nie pałają do siebie szczególną sympatią, a wszak to Zjednoczone Królestwo do tej pory było największym sojusznikiem USA na Starym Kontynencie.

Na ile swoje przedwyborcze obietnice skłonny jest spełnić Donald Trump, to nikt za bardzo nie wie, a przypomnę, że jedną z nich jest normalizacja stosunków USA z Federacją Rosyjską, a wiemy, że interesy Rosji i Stanów Zjednoczonych w Syrii stoją dzisiaj w dużej rozbieżności. Zatem jeżeli za swoje priorytety w polityce zagranicznej rząd w Londynie uważa obalenie prezydenta Asada i utrzymanie przy władzy junty Poroszenki, to sytuacja może się niebawem jeszcze bardziej skomplikować.

Bezkrytycznym wykonawcą amerykańskich dyrektyw do tej pory był rząd Polski. Co się stanie, gdy się okaże, iż USA pod wodzą Trumpa zrezygnują z polityki zimnowojennej w stosunku do Rosji i zaprzestaną rozbudowy tzw. wschodniej flanki, która ostatnio została wyposażona w rakiety dalekiego zasięgu, a które wystrzelone z terenu Polski są w stanie penetrować terytorium Rosji, i mam tu na myśli zakup przez stronę polską amerykańskich rakiet typu powietrze-ziemia JASM ER, wystrzeliwanych z F16.

Nie trzeba być ekspertem, aby stwierdzić, że przy takich zakupach Polska, a tym samym NATO, ściągają fałszywy woal obronnego charakteru i NATO, i Polski, ukazując tym samym swoje agresywne oblicza.

W przypadku Polski trudno jest się doszukać antyrosyjskich nastrojów wśród polskiego społeczeństwa [nie tak trudno… – admin], ale duet Macierewicz-Waszczykowski skutecznie uzupełnia wszelkie niedobory w tym zakresie.

Wybór amerykańskiego społeczeństwa spowodował konsternację nie tylko w polskich kołach rządzących. Brukselskie kręgi zareagowały wręcz paniką na decyzję Amerykanów, a jedynym, na co Brukselę stać po ogłoszeniu w USA niekorzystnego dla niej werdyktu, jest kontynuacja antyrosyjskiej narracji poprzez przedłużanie sankcji gospodarczych nałożonych na Federację.

Właśnie to ma być wykładnikiem potęgi Unii Europejskiej, o której schyłku wieści nawet Donald Tusk, będąc mocno wszak zaangażowanym w działalność tego sztucznie utrzymywanego przy życiu tworu.

Na ile samodzielnym jest polski rząd, mieliśmy okazję się przekonać, gdy to niemal cały ów rząd wybrał się z wizytą do Izraela. Ta wizyta była bardzo skromnie komentowana w mediach i gdyby nie wypadek samochodowy z udziałem pojazdu polskiej premier, mało kto by wiedział, że do takiej wizyty doszło.

Jakich dyrektyw wysłuchali nasi ministrowie ze strony Izraela — to wiedzą tylko oni sami, ale zapewne pokłosiem tego była wizyta w tym samym składzie w Londynie. Dodając jeszcze odwiedziny Polski przez Poroszenkę, zarysowuje się obraz polskiej polityki na najbliższą przyszłość. UK zacieśni stosunki z Polską w celu realizacji swoich politycznych planów. Polska będzie jak zwykle zaledwie mięsem armatnim przy realizacji cudzej, niezgodnej z interesem Polski polityki, bo jakie znaczenie przybierają słowa Waszczykowskiego w pytaniu: „Jaki jest sens ocieplania stosunków z Rosją?”. [Tak, takie pytanie

Zanim pan Waszczykowski ten sens odnajdzie, to minie pewnie wiele czasu, ale aby wówczas podjąć jakieś sensowne kroki, będzie już za późno. W Europie pomału, ale bardzo wyraźnie do głosu dochodzą siły o charakterze narodowym i zewsząd słychać chęć poprawy relacji na linii Europa-Rosja, i tylko Polska, nie wiedzieć czemu, nie potrafi wykorzystać swojej kolejnej politycznej szansy, jaka nadarzyła się po wygranej Trumpa.

Polska izoluje się na własne życzenie i należy spytać po wizycie w Izraelu, na ile owo życzenie pozostaje „własnym”?

Jan Twardowski
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 18 to “Polska znowu izoluje się na „własne” życzenie”

 1. jowram said

  III RP: „Rewelacyjne” warunki życia. Rodzina uchodźców wolała wrócić do Syrii
  Opublikowano 13/09/2016 by emjot
  syryjska-rodzina-tarnow-680×360***

  Pomimo próby zaaklimatyzowania i wsparcia, w tym finansowego, udzielanego przez państwowe i chrześcijańskie instytucje, — syryjska rodzina uznała,

  — że lepsze perspektywy i warunki do życia panują w stolicy ogarniętej wojną ojczyźnie, niźli w III RP, — dlatego po ponad rocznym pobycie w Tarnowie spakowali walizki i wyjechali.

  Chrześcijańska rodzina uciekła z Syrii w obawie przed prześladowaniami ze strony islamistów.

  Jak widać pobyt w tym państwie wywarł na nich gorsze wrażenie, niźli strach przed religijnymi prześladowaniami, choć Bartłomiej Kapuściński z fundacji „Ziemia Obiecana” twierdzi, że według posiadanych informacji sytuacja w Syrii obecnie jest w miarę stabilna.

  Uchodźcy postanowili wrócić do Damaszku, gdy tylko głowa rodziny otrzymała ofertę pracy w firmie, która wznowiła swoją działalność.

  Według słów Kapuścińskiego — w Syrii pracujący ojciec jest w stanie utrzymać całą rodzinę, co nie udało się w realiach tarnowskich.

  Poczciwej rodzinie Syryjczyków, która przyjechała tutaj, by pracować i się kształcić, a nie żerować, — nie udało się przezwyciężyć pewnych barier i problemów, z jakimi borykają się na co dzień polskie rodziny,

  — pomimo tego, że otrzymała wsparcie, o jakim mogą pomarzyć rzesze Polaków.

  Wielu naszych rodaków zapewne mówi:

  — „dobrze, dla darmozjadów nie ma tu miejsca”

  i będzie z siebie zadowolonych jakimi to prawdziwymi patriotami nie są.

  Znając ich postawę nawet ten „sukces” będą skłonni przypisać sobie.

  Nie dostrzegą przy tym tego, — że wielu wśród nich legitymizuje państwo i zasłaniając się patriotyzmem, czy „wyborem mniejszego zła” je wspiera, a nawet buduje, — nie wspominając o deklaracjach walki za nie w konflikcie zbrojnym,

  — podczas gdy nie dość, że III RP jest państwem, w którym naród polski nie jest suwerenem, — to jest państwem wasalnym, — gdzie poziom życia jest tak fatalny, że w podrygach opuszczają je nawet lepiej traktowani niż oni sami uchodźcy.

  I to nie na zachód, do demoliberalnego eldorado. — Po prostu z powrotem.

  _____________________________

  Na podstawie:
  voxfm/gazetakrakowska.pl

  Wrzesień 9, 2016

  Za; http://3droga.pl/aktualnosci/iii-rp-rewelacyjne-warunki-zycia-rodzina-uchodzcow-wolala-wrocic-do-syrii/

 2. Vladimir said

  Cytat : „W przypadku Polski trudno jest się doszukać antyrosyjskich nastrojów wśród polskiego społeczeństwa [nie tak trudno… – admin], ale duet Macierewicz-Waszczykowski skutecznie uzupełnia wszelkie niedobory w tym zakresie.” Wyglada na to ze, nie zyjemy w tym samym kraju bo ja ne te objawy natrafiam wszedzie i musze przyznac ze, agresywnosc nosicieli jest wyjatkowa. Co do reszty czyli, duetu Macierewicz – Waszczykowski w pelni sie zgadzam, uzupelniaja nieliczne wprawdzie ale skutecznie, obaj oczarowani fletem produkcji NATO a szczegolnie orezem za ktory przyjdzie nam placic note ktorej wartosc nie smiem sobie nawet wyobrazic ! Ot, kraj nad Wisla ktory po wiekach militarnej posuchy szykowany jest do wojny z Rosja ktorej wystarcza czapki zeby z nim skonczyc … Ale o tym nasi rycerze nie mysla – co tam spoleczenstwo !

 3. Re: Artykul…
  Po wyborze D.Trumpa, syjonistyczne zydostwo (neoconi) I lichwiarska miedzynarodowka wlacznie ze spekulacyjnym „wall street” dostala takiej „sraczki” ze strata przytomnosci na kilka dni.
  Chodza „pogloski” (informacje z „ulicy”), ze moze dosc do likwidacji D.Trumpa przed zaprzysiezeniem (przed 20 stycznia 2017 roku), poniewaz D.Trump wogle nie reaguje na zaden „monitoring” zydowski, ani zadne „wskazowki” polityczne z „drugiego garnitura” politycznego (czyt. syjonistyczno-talmudycznego)…

  W kazdym razie, poki co, Rosja wraz z Chinami skrupulatnie otoczyla USA ze wszystkich strategicznych stron swoimi okretami wojennymi I lodziami podwodnymi (nuklearnymi) na wypadek „nieobliczalnego” w skutkach ruchu w kierunku odpalenia rakiet nuklearych obecnego (odchodzacego) zydowskiego establiszmentu z „bialego knesetu”…
  Oczywiscie, ze Rosja I Chiny nie pozostawily neoconom praktycznie zadnego wyjscia w sensie militarnym I calkowicie kontroluja sytuacje.

  Ciekawi mnie jedynie, co zydo-bolszewia „wysmazy” \Amerykanom do 20 stycznia. Czy to bedzie wojna domowa czy totalny krach finansowy????..(ze stanem wojennym wlacznie),,

  =====================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. Boryna said

  żydlo znowu w roli dobrej cioci, będziemy wysyłać wszystko dla zacofanej pod każdym względem islamskiej Albanii. Jest nas na to stać, mimo ogromnego zadłużenia i nędzy milionów szarych obywateli.

 5. La Reine Toronto said

  Hey, to nie Polska sie izoluje ale ‚polski niepolski’ rzad. Moja propozycja: prosze osobiscie nawiazywac kontakty z Rosjanami tak jak ja poprzez youtube. Taka internetowa przyjazn bardzo pozytywnie wplywa na poglebianie zakazanej oficjalnie wzajemnej wspolpracy. My Slowianie mamy wiele wspolnego i warto.
  Dzieki temu obalilam wiele oficjalnych propagandowych klamstw.
  Rosjanie to Bracia a nie wrogowie prosze Panstwa.
  Ukraincy to wrogowie nasi wspolni i od nich nalezy stronic.
  Wszystkiego najlepszego !Sloneczka wesolego dla naszych Narodow! Tylko my razem mozemy przetrwac te historyczne na sile przeksztalcenia i wynarodowienie obu narodow : przyklad masowa banicja elit ….

 6. EyWey said

  Taki stary a jeszcze w bajki wierzy. Bąki są nakręcane i brzę,czą,czą,,,

  http://r-scale-38.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/c1fea270c48e8079d8ddf7d06d26ab52/1fe8648f-f28a-4e6b-8ceb-940dbdba18f7.jpg?type=1&srcmode=0&srcx=1/1&srcy=57/100&srcw=1/1&srch=3/4&dstw=970&dsth=546&quality=80

 7. Boryna said

  Duda poniża Polskę stojąc u boku piewcy Bandery. Coś obrzydliwego.!!!

 8. revers said

  kto sie izoluje? glowny pomost z usraelem przez Tel Aviv funkcjonue w najlepsze, chanuki swiateczne pala sie i jest cymes, przynajmiej na flance wschodniej, nawet Niemcy wysylaja juz swoich Bundeswehr instruktorow bez ograniczen do Ukrainy.

 9. Lily said

  Andrzej D,biala koszula,i niebieski krawat,to
  sa kolory narodowe Izraela.Niejaki „Bibi”,tez
  tak sie ubiera.W Polsce,juz nie czerwien,i biel
  dominuje,ale biel,i niebieski.

 10. Kar said

  re:7

  hmm..zawsze skrycie adorowali swoja lige/ulubione kolory..przyszedl odpowiedni czas, i

  wyemancypowali się z „rozentuzjazmowanego” tłumu..

 11. Joe said

  Jasku…Juz wysmarzyli!Obama zarzadal raportu od wywiadu w sprawie wyborow.Teraz zakwestionuje i sie zacznie orgia medialna. POd tytulem UNIEWAZNIENIE….Pytaniem jest tylko na ile maja sile klintono-demo a na ile Reszta??

 12. Frau2 said

  Ad.9 Flaga Rosji to też między innymi kolor niebieski i biały. I jeszcze czerwony w srodku. Żydo-komuna? Pewno tak. Dzięki Lily, gdyby nie ty to w życiu bym sie nie domyśłił. O Grecji to już w ogóle strach myśleć. Gajówka ma jakąś magiczną moc. Przyciąga kretynów jak magnes.

  No właśnie. Przyciąga kretynów 🙂
  Na szczęście nie na długo. Wykruszają się.
  Admin

 13. rafal z said

  Joe said
  2016-12-10 (sobota) @ 10:51:53

  Jasku…Juz wysmarzyli!Obama zarzadal raportu od wywiadu w sprawie wyborow.Teraz zakwestionuje i sie zacznie orgia medialna. POd tytulem UNIEWAZNIENIE….Pytaniem jest tylko na ile maja sile klintono-demo a na ile Reszta??

  Ten scenariusz chyba nie przejdzie. Zbyt niska wiarygodność wśród społeczeństwa. Bardziej obstawiałbym operację pod fałszywą flagą i sprowokowanie wojny i stan wyjątkowy. W takich sytuacjach będą również w stanie wykreować nową marionetkę

 14. Joe said

  13…Osrodki Silowe sa przeciwko temu scenariuszowi,do ktorego pchal swiat ten MALPISZON ktory zostal przez te osrodki zepchniety w niebyt….Konwulsje Obamy moga byc udawane.On juz kilka razy rozwscieczyl BIBIEGO.Republikanie to nie pajacyki z POLIN…

 15. Re: Joe, Rafal…
  Panowie, czy wy umiecie czytac miedzy wierszami???
  Czy swoje teksty pisze dla „jaj” czy ku przemysleniu???…
  Zadam od Was MYSLENIA…

  Nie po to Rosja otoczyla swoimi podwodnymi okretami USA I Kanade, by zydowscy syjonisci uprawiali swoj zydowski talmudyzm w CNN czy BBS, czy NBSC…, ale po to, aby D.Trump 20 stycznia zostal bezpiecznie zaprzysiezony I mogl wypieprzyc z bialego knesetu zydowskie scierwo raz na zawsze… I przywrocil Konstytucje USA z 1793 jako ||obowiazujaca w 2017 roku.

  Od miesiaca, zydowskie „osrodki masowego razenia” w USA sraja pod siebie I za wszelka cene chca utrzymac sie na „powierzchni” finansowych grantow plynacych z rzadowych (obecnie) dotacji utrzymywania Amerykanow w medialnym idiotyzmie…

  Panowie, czy po raz kolejny mam was o…pierdalac, za to, ze powtarzacie
  zydowskie rzygowiny?????…

  Jeszcze raz: Piszcie krotko jak wy to widzicie I krotki komentarz…

  =============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. Joe said

  Jasku…pieklisz sie zbytecznie zamiast odpowiedziec na… „Pytaniem jest tylko na ile maja sile klintono-demo a na ile Reszta”??Jezeli chcesz dyskutowac ten bardzo nieprzewidywalny watek,wez trzy glebokie oddechy….Ja tez mam oczy i uszy,no i swoich ulubionych ktorych lubie POsluchac…Pozdrowko Swiateczne Jasku..Bo nie wiem czy nie zablikuja internetu..

 17. Re: 16 Joe…
  Jesli masz oczy I uszy, to zacznij korzystac z tego daru I przekazuj obraz z tego co zobaczyles I uslyszales skorodo masz czas I siedzisz na emeryturze z wydarzen na terenie USA. Zacznij byc osoba czynna w komentarzach, a nie biernym obserwatorem…
  Nie piekle sie, ale delikatnie sie w…rwilem na zydowskie poczynania w kierunku NWO I nawet Joe nie zwrocil uwagi na to k…stwo… w ostatnim czasie (kilku dni)…
  Joe, wez sie wreszcie do roboty I krotko komentuj zydowsko-syjonistyczne zapatrywania medialne…na terenie USA… To twoj teren….

  Jesli chodzi o zablokowanie internetu, to w zasadzie nie ma znaczenia, bowiem w jednej chwili cala siec moze przejsc na system chinski czy rosyjski, wiec nie nie ma co panikowac o czym doskonale zydowskie mass media zdaja sobie sprawe…..
  (tak miedzy nami: zydowskie k…rwy wiedza o tym ze my rowniez wiemy o tym.
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 18. Ola z Podola said

  http://votan9.neon24.pl/post/128320,tajna-historia-rosji-europy-i-swiata

  Detale są ważne gdy się pozna zasady i przyczyny.

Sorry, the comment form is closed at this time.