Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja nie widzi perspektyw dla rozmów z Polską ws. Nord Stream 2

Posted by Marucha w dniu 2016-12-12 (Poniedziałek)

Strona rosyjska cofa wniosek o uzgodnienie z Polską projektu Nord Stream 2.

Niekonstruktywne stanowisko polskich władz w sprawie projektu gazociągu Nord Stream 2 jest upolitycznione i sprzeczne z interesami biznesu narodowego — oznajmił w wywiadzie dla RIA Novosti dyrektor III Departamentu Europejskiego MSZ Rosji Siergiej Nieczajew.

W związku z wysuniętymi w lipcu tego roku przez polski resort antymonopolowy zastrzeżeniami odnośnie budowy gazociągu Nord Stream 2 strona rosyjska musiała cofnąć złożony w Warszawie wniosek o uzgodnienie tego projektu.

Zajęte przez polskie władze niekonstruktywne stanowisko naszym zdaniem jest upolitycznione i sprzeczne z interesami biznesu narodowego — poinformował wysoki rangą dyplomata. Według słów Nieczajewa kurs na zmniejszenie zależności energetycznej od Rosji jest nieuzasadniony: „Jest to zmyślony nieuzasadniony kurs, ponieważ Rosja nigdy nie dawała powodu do wątpliwości co do naszej niezawodności jako dostawcy bez względu na koniunkturę polityczną” — dodał Nieczajew.

Wcześniej polska spółka energetyczna PGNiG oświadczyła, że po wygaśnięciu w 2022 roku kontraktu z Gazpromem nie zamierza go przedłużać i planuje kupować w przyszłości „błękitne paliwo” od alternatywnych dostawców, wykorzystując między innymi zbudowany specjalnie w tym celu terminal LNG w Świnoujściu.

W kwestii pomyślnej realizacji Nord Stream 2 ważna jest przede wszystkim opinia Komisji Europejskiej i regulatorów państw, na których terytorium zostanie zbudowany gazociąg a także Niemiec jako głównego nabywcy rosyjskiego gazu ziemnego. Liczymy na to, że zdrowy rozsądek weźmie górę i nasi europejscy partnerzy nie będą działać na własną szkodę w sferze energetycznej — podkreślił Nieczajew.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 4 to “Rosja nie widzi perspektyw dla rozmów z Polską ws. Nord Stream 2”

 1. jowram said

  -”Zupelnym skandalem jest opublikowanie Raportu nr. 2 przez kanadyjskiego prawnika MacLarena w sprawie afery dopingowej na olimpiadzie w Rio 2016 a wczesniej w Soczi.
  Pan prawnik dostal pol miliona dolarow za spreparowanie paszkwilu nie tylko przeciwko Rosji ale i calemu swiatu sportowemu.
  Na konferencji prasowej Kandyjczyk – banderowiec przyznal sie, ze raport pisal wylacznie o Rosji i rosyjskich srodkach dopingujacych.
  W Rosji nie byl. Propozycji raportu ani samego raportu nie przedstawili przedstawicielom rosyjskich wladz sportowych; w Rosji nie byl, z Rosjanami sie nie kontaktowal, bo uwazal, ze to strata czasu, a zrodla swoich znalezisk nie moze podac, bo musi ukrywac dowody swoich odkryc dopingowych.
  Do tego za duzo zarobil na pisaniu raportu, zeby odpowiadac na pytania dziennikarzy… za darmo.
  Zeby nikt nie mial watpliwosci co do sukinsynstwa tego bandyckiego elaboratu, pan McLaren stwierdza w swoim raporcie 2, ze srodki dopingujace zazywalo 1000 (tysiac) rosyjskich zawodnikow- niestety pan Kanadyjczyk nie podal ani jednego nazwiska.
  Prawnik, mimo, ze z Kanady, Tki calkiem glupi nie jest. Bardzo sie uchytrzyl. Gdyby podal choc jedno nazwisko – moglby przegrac w kazdym sadzie te pol miliona ciezko zarobionych dudkow.
  Skandal jest o tyle zalosny, ze nie porownuje rosyjskich zawodnikow do zadnych zachodnich – wiadomo: podludzie.
  Zawodnicy z USA przyznali sie, ze brali srodki dopinujace z zakazanej listy, ale za zgoda lekarzy i maja na to zaswiadczenie.
  Fajnie.
  Jest to wskazowka dla innych zawodnikow: wystarczy wycyganic dwa zaswiadczenia od lekarzy, ze zawodnik bez haju nie moze przystapic do zawodow z powodu STANU ZDROWIA i zazywac co sie nawinie na rynku farmakologicznym: na liscie zakazanych srodkow albo nie..
  (…)
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/135577,co-sie-dzieje-w-brazylii-10-12-2016#comment_1350818

 2. Marian said

  Z jaką znowu Polską?

  Nie chcą rozmów z POLIN, czyli nowym tworem geopolitycznym, który dalej wierzy w gazociąg z Kataru, na drodze którego stanął ten „zły” Asad

 3. NICK said

  Tytuł.
  Bo perspektyw brak.
  Rosja wyciąga rękę, chce przynajmniej porozmawiać a tutejsze władze co?
  Władze wybrane przez wyborców. Tutejszych i polonusów.

  Skoro nie ma prawdziwie polskiej alternatywy to wybory się olewa.
  Ciepłym moczem.
  Tylko gremialny bojkot mógłby coś ruszyć w obecnej sytuacji.

  Póki jeszcze są „wybory”… .

 4. Joe said

  Re 2…Nowy twor POlityczny POmiedzy Szczecinem a Kijowem to… UBEINA…Ciekawe tylko jak dlugo Slowianie to jeszcze beda tolerowac?Prawoslawni juz maja zdanie wyrobione,a tym nad Wisla i Odra jeszcze troche czasu zajmie…

Sorry, the comment form is closed at this time.