Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co się dzieje w Brazylii – 10.12.2016.

Posted by Marucha w dniu 2016-12-13 (wtorek)

Tiamat: „Brazylia naraziła się Izraelowi. Zapłaciła za nieposłuszeństwo. Nie tylko ropą brazylijską, ale i totalnym zniszczeniem zasad sportowych na Olimpiadzie w Rio”.

Prezydent Brazylii Michel Temer doszedł do władzy w wyniku zamachu stanu, w wyniku którego Dilma Vana Rousseff – pierwsza demokratycznie wybrana prezydent Brazylii pochodzenia tubylczego, musiała odejść z urzędu – pisze pani Tiamat.

Temer, nielegalny prezydent, odmówił udziału w pogrzebie piłkarzy brazylijskich Chapecoense, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w Kolumbii. Temer boi się po prostu pokazać na tym pogrzebie, bo jest możliwe, że znowu zostałby wygwizdany. W czasie ceremonii otwarcia tej skandalicznej Olimpiady w Rio de Janeiro – w sierpniu tego roku – Temer był wygwizdany przez drużynę brazylijską i zwyzywany od amerykańskich pajaców. Dlatego Temer nie był też obecny na ceremonii zamknięcia tej skandalicznej olimpiady w Rio (ktoś się postarał, by zrobić szajs – cyrk z igrzysk olimpijskich).

Dilma Vana Rousseff

Dilma Vana Rousseff

 

Podobnie jak w USA, Kanadzie, Australii i Unii Europejskiej – media i sektor bankowy – są całkowicie kontrolowane przez pro-izraelskie lobby.

W czerwcu 2016 roku Federacja Żydów z Rio oskarżyła i podała do sądu niezależne media Vermelho, które sugerowały, że zamach w Brazylii przeciwko popularnej pani prezydent przygotowali żydzi, a to dlatego, że Dilma Rousseff nie zgodziła się na akredytacje izraelskiego ambasadora.

Od czasu 9/11 i zburzenia wieżowców w Nowym Jorku, żydowskie media w Brazylii nie dają żyć brazylijskim muzułmanom, których jest w kraju ponad półtora miliona. W listopadzie 2009 roku były prezydent Brazylii Lula da Silva rozzłościł Baracka Obamę, bo przygotował bardzo uroczyste przyjęcie prezydentowi Iranu dr. Ahmadinejadowi. Obama domagał się od da Silva natychmiastowego zerwania wszelkich kontaktów z Iranem. Zdaniem Obamy – obowiązkiem rządu brazylijskiego było popieranie amerykańskich sankcji na Iran.

W maju 2010r. Obama znów skrytykował ostro prezydenta Brazylii da Silve i prezydenta Turcji Erdogana za podpisanie z Iranem programu nuklearnego. W listopadzie 2009r. były prezydent Brazylii Lula da Silva rozzłościł zarówno Syjon, jak i reżim w Waszyngtonie, bo uznał państwo palestyńskie: Zachodni Brzeg, Gazę i wschodnią Jerozolimę – okupowane nielegalnie przez armię izraelską od 1967 roku.

W listopadzie 2009r. przestępca wojenny i prezydent Izraela Szymon Peres odwiedził osobiście prezydenta Brazylii na tydzień przed wizytą Ahmadinejada i ostrzegł da Silve przed zagrożeniem Ameryki Południowej ze strony Iranu. W kwietniu 2016 roku dziennikarka z Rio Catherine Osborn, której artykuły są publikowane w takich gazetach jak ‚Time’, ‚The Atlantic’, ‚CS Monitor’ i inne (też żydowskie) napisała słynny artykuł w ‚Islamic Monthly’ pt: „Rozszyfrowanie islamofobii w Brazylii”.

Catherine Osborn

Dziennikarka Catherine Osborn napisała:

„W 2015 roku islamofobia zakradła się do kraju, w którym nigdy nie było islamskich terrorystów ani ekstremistycznych ataków. W dzień po ataku w Paryżu na Charlie Hebdo, w styczniu 2015, największy meczet w San Paulo został obsmarowany przy pomocy graffiti: „Je suis Charlie”.

W tym samym tygodniu ktoś rzucał kamieniami w muzułmankę, chirurg prof. Sare Ghurabe, gdy wchodziła do gabinetu lekarskiego. Naturalnie żydowskie gazety w Brazylii całymi tygodniami rozpisywały się na temat strzelaniny w redakcji Charlie Hebdo w Paryżu. Prym wiodły media amerykańskie”.

Wielu brazylijskich blogerów i pisarzy uważało, że awantura w redakcji Charlie Hebdo była prowokacją Syjonu. W lipcu Paryż przyznał, że atak w Nicei był prowokacją. „Chociaż rasizm i nietolerancja religijna są przestępstwem, za które można iść za kratki, Brazylijczycy bardzo rzadko są aresztowani z tych powodów, a 103 strony oskarżeń, przygotowanych i przesłanych przez meczet Luz w Rio do generalnego prokuratora, są publicznie rozpatrywane” – pisze Catherine Osborn.

W Brazylii mieszka 120 tysięcy żydów, ale żydowskie lobby utrzymuje od lat, że żydzi z Brazylii masowo przenoszą się do Izraela. Podobnie jak ilość ofiar, które przeżyły holokaust – ilość żydów w Brazylii nigdy się nie zmniejsza.

Brazil: Zionist power and Muslims
https://rehmat1.com/2016/12/04/brazil-zionist-power-and-muslims/

*              *               *

Należy dodać, że i sama Dilma Rousseff ma także żydowskie korzenie – pisze bloger @vendaval – jej ojciec był bułgarskim żydem. Jeśli zaś chodzi o obecnego prezydenta Brazylii, Michela Temera, to jest on Arabem z pochodzenia – jego rodzice są Libańczykami z pochodzenia.

O żydowsko – bułgarskim pochodzeniu Dilmy naturalnie prasa rozpisywała się, gdy chodziło o wybranie jej do rządu – odpowiada pani Tiamat. – Przestała, gdy chodziło o jej obalenie. O jej indiańskim pochodzeniu do tej pory milczą. Temer może pochodzić z libańskich łotrów, którzy pomagają Izraelowi. Nie wiem, nie twierdzę. Ale wiadomo, że Temer w Brazylii reprezentuje Sorosa, a nie naród brazylijski. Chalabi też był Arabem i zdradził Irak – pomógł zniszczyć własny kraj.

Pamiętam, u nas było wielkie oburzenie, gdy 200 czynnych żołnierzy libańskich dostało azyl uchodźczy w ciągu jednej nocy! (żołnierze nie maja prawa do azylu). Ci żołnierze pomagali mordować Palestyńczyków. To byli libańscy chrześcijanie – maronici. Ich pochodzenie wywodzi się od czasu krzyżowców, a więc genetycznie są bardzo poplątani: arabsko – europejsko – turecko- i Bóg wie co… Byli pod specjalną ochroną Izraela, gdy skończyła się wojna w Libanie.

Liban, podobnie jak inne państwa na Bliskim Wschodzie, jest bardzo sztucznym tworem, które ciągle próbują ubrać w demokratyczne piórka i czasami się to udaje. Mają rządy chrześcijańsko-muzułmańskie. Ale są stale zagrożone przez Izrael, który gotuje następną wojnę w Libanie, bo im się Hezbollah nie podoba.

Wracając do Brazylii. Zbyt bogaty to kraj, by go zostawić w spokoju, zwłaszcza teraz, gdy żydzi na dobre zagnieździli się w Patagonii. Chile ostatnio także buntuje się przeciwko Izraelowi, a Krystyna Krischner (też podejrzane nazwisko?) buntowała się przeciwko Izraelowi, to ją przytruli. Ani Argentyna, ani Chile, ani Brazylia nie mają prawa prowadzić samodzielnej polityki.

Dyskutowaliśmy już o Brazylii na tym blogu wcześniej, parę miesięcy przed olimpiadą, bo draka była do przewidzenia. Dilma była bardzo dobrym, uczciwym prezydentem. Ale reprezentowała interesy Brazylii i próbowała prowadzić niezależną politykę. Znacjonalizowanie przemysłu naftowego było bardzo ważnym osiągnięciem brazylijskiego rządu. Dochód z ropy był przeznaczony na lecznictwo i oświatę.

I nie jest ważne, czy Dilma miała bardziej brazylijskie korzenie, czy żydowskie: Soros i Obama wykupili udziały brazylijskiej ropy i praktycznie przejęli kontrolę. Nie pomogło, że Brazylia w 2013 roku wprowadziła ustawę, że do ropy brazylijskiej ma prawo tylko naród brazylijski,
http://www.newsforage.com/2013/08/brazil-passes-law-that-reserves-nations.html

A dochód z ropy przeznaczono na lecznictwo i oświatę,
http://www.newsforage.com/2013/08/brazil-passes-law-that-reserves-nations.html

Do tego Brazylia przyłączyła się do BRICS, zbuntowała przeciwko NSA, poparła stanowisko Rosji wobec Syrii, krytykowała Izrael i ortodoksyjnych złodziei ziemi na West Bank, i popełniła grzech nad grzechy: aresztowała przestępcę z Izraela, ortodoksyjnego żyda, który handlował nielegalnie kradzionymi diamentami; i do tego jeszcze za karę ogolili mu brodę!

Brazylia nie uznaje Jerozolimy jako miasta w Izraelu – dlatego kazali wymienić paszporty tym, którzy urodzili się w Jerozolimie, a mają wpisane: Jerozolima, Izrael. W tym kontekście, czy Dilma miała pochodzenie bardziej żydowskie czy bardziej brazylijskie, akurat ma duże znaczenie: geny indiańskie można udowodnić – żydowskich nikt nie próbował. Miała korzenie indiańskie i reprezentowała interesy Brazylii. A tego nikomu nie wolno.

Skąd pochodzi Temer – znienawidzony przez naród brazylijski? – To też ma takie samo znaczenie: kogo reprezentuje? – Zafundował razem z Sorosem Brazylii prezent: rewolucję złotej kaczki i burdel na olimpiadzie… Więc co z tego, że Temer pochodzi z Arabów, skoro reprezentuje interesy Izraela?.

Proszę pamiętać, że w Iraku mieszkali kiedyś bardzo przyzwoici żydzi, którzy uważali się za Irakijczyków. Tym to żydom, Hagannah i Irgun palili biznesy i przepędzali z Iraku (a opornych mordowali) do nowo powstałego państwa Izrael. Teraz propaganda izraelska opowiada, że to Arabowie wypędzili żydów z Iraku i domaga się odszkodowania od Iraku!!!

Polityka jest bardziej skomplikowana niż samo pochodzenie genetyczne niektórych przywódców. Bo przecież – według historyka prof. Shlomo Sanda – 90% żydów nie ma żadnych żydowskich korzeni genetycznych. Trudno tez doszukiwać się korzeni religijnych, skoro można być żydem-ateistą. Jeszcze trudniej dochodzić żydowskiej narodowości, skoro zarówno po Hebrajczykach, jak i Chazarach nie pozostał żaden ślad – materiał genetyczny… a żydem może być każdy Hotentot, Chińczyk czy Eskimos, który przeszedł na judaizm.

Pamiętam słynny proces (a takich jest wiele w Izraelu), gdy rząd rabinacki nie uznał ‚żydostwa’ żydówce właśnie z Brazylii, która z dziada – pradziada ‚uprawiała żydostwo’ i wyszła za mąż za żyda z Izraela. Rząd rabinacki w Izraelu odmówił jej ‚żydostwa’, czyli prawdziwego żydowskiego paszportu. Można być żydem w Rosji od stuleci – ale w Rosji. W Izraelu mogą rabiny tego żydostwa nie uznać.

W Izraelu są 2, a czasami 3 rodzaje paszportów. Ten ‚prawdziwy’ uprawnia do dziedziczenia majątku, przekazywania majątku, zawierania ślubu w Izraelu, zakupu domu, auta, pochówku na cmentarzu żydowskim itp. Brazylijce, żonie prawdziwego żyda tego paszportu odmówiono. Bardzo wielu obywateli Izraela stamtąd wyjeżdża, bo przegrali sąd rabinacki. Nikt im genów nie badał.

Soros i CIA przygotowali zamach na Dilmę Rouseff (Soros and the CIA Now Banking on Neves to Defeat Rousseff | Veterans News Now),
http://www.veteransnewsnow.com/2014/10/21/510751soros-and-the-cia-now-banking-on-neves-to-defeat-rousseff/

Więc nie jest ważne, jakie Dilma miała korzenie; miała słuchać Syjonu. A tymczasem:
— Brazylia otworzyła ambasadę palestyńską;
— sąd w Brazylii nakazał firmie Nestle oznaczać produkty GMO;
— rząd buntował się przeciwko amerykańskim korporacjom – zabronił pestycydów Bt Monsanto.

Brazylia naraziła się Izraelowi. Zapłaciła za nieposłuszeństwo. Nie tylko ropą brazylijską, ale i totalnym zniszczeniem zasad sportowych na Olimpiadzie w Rio.

Napisała: Tiamat
http://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarzy 16 to “Co się dzieje w Brazylii – 10.12.2016.”

 1. Maćko said

  Powiedzmy sobie jasno, ze ze stwierdzenia, ze cos nie jest biale, nie wynika ze to cos jest czarne.

  To ze zydówka Kirsznerowa z Argentyny czy terrorystka komunistyczna i tez zydówka Rusev z Brazylii zadzieraly z banksterami i Israelem nie wynika WCALE ze to sa uczciwe osoby które polepszyly byt swych Narodów, to znaczy ludu zamieszkujacego te kraje.
  Podobnie jak Bacheletowa, Toledowski, Czawesky czy Madursky.
  Wszyscy wymienieni, to, w najlepszym wypadku, uzyteczni ignoranci dzialajacy na szkode wlasnych krajów, czyli na szkode normalnych mieszkanców kazdego z nich.
  Kazda z tych marionetek jest sterowana przez Korporatokracje.
  A jak Murzyn zrobi swoje, to dostaje nagrode, w postaci cieplej i nieszkodliwej posadki w jakims banku, ONZ, ONG czy FMI.
  Jedyny, który sie ratuje to Mujica z Urugwaju.

  https://www.google.com/search?q=mujica+uruguay+frases&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjqoJPFnPLQAhWLHJAKHf6_CqcQsAQIGg&biw=1233&bih=695

  Ok?

 2. Re: 1 Macko

  Prezydencja nie polega na posiadaniu bogactwa, ale na posiadaniu rozumu…
  (bogactwo nie jest przywilejem wladzy, ale wladza jest przywilejem w madrosci)…
  ================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 3. piwowar said

  Nie tylko na posiadaniu rozumu. Rozum ważny, ale równie ważna umiejętność zarządzania i organizacji. Jest wielu mądrych ludzi, którzy nie mogą być prezydentem ani nawet kierownikiem produkcji.

  A w obecnych czasach, aby mieć posłuch, trzeba mieć autorytet, plus bat w garści.

 4. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/szokuj%C3%A4%E2%80%A6ca-decyzja-niemiec-chodzi-o-bezpiecze%C3%A5%E2%80%9Estwo-polski/ar-BBsnlE7?ocid=spartandhp

  SZOKUJĄCA DECYZJA NIEMIEC. CHODZI O BEZPIECZEŃSTWO POLSKI
  *****
  To nie pierwszy raz Niemcy NIE WPUSZCZAJĄ US Army do Polski, w Trosce o Bezpieczeństwo Rosji. Tak działa Doktryna Himmlera: ISLAM JEST NIEMIECKI, w racji której córka Hitlera z zamrożonej spermy Zaprosiła do Europy 70 milionów rekrutów jezuickich – Najbardziej Brutalnych.
  Jesienią jezuicka armia w podziemnych miastach z magdeburskimi narzeczonymi liczyła Ponad pół miliona żołnierzy, a co będzie, gdy będzie miała 5 milionów czy więcej? i będzie się przemieszczać na BRAZILACH czyli genialnych SADDAMACH ukraińskich???
  Angela jest JEZUITKĄ więc walczy o zapładnianie bab spermą z dupy cherubina i obcinanie niewolnikom penisów.

 5. Maćko said

  2. Panie Jasku, zgoda. Ino jak to sie ma do mojego wpisu? 😦
  Bachelet jest cwana kretynka.
  Kirschner jest cwana, narwana i glupia. Zrobila sobie fotki z handlarzami narkotyków z Colombia.
  Pedro Pablo Kuczynski… no jeszcze nie wiem…
  Lula i Dilma to pólglówki podbnie jak Petru czy Tusku.
  Bush byl psycho i kretyn a mial 2 mandaty
  Obambi… u tell me
  Trudo u was… u tel me 2.. albo La Reine pomoze.
  Chavez to byl idiota a Madura jest idiota…
  Morales z Bolivii – wysokiej klasy ignorant, jak Bolek

  3. Piwoszu – racja. Jak to sie mawia, wiedziec i umiec. Konieczne i konieczne choc nie wystarcajace.

 6. NICK said

  BRICS TO NAWET NIE BYŁ, z założenia, PROJEKT.

  Normalności.
  O, naiwności!

  No ale. Zajęcie mamy. Niektórzy zacięcie.

 7. watazka said

  5
  Macko
  Macko jak zwykle chce, czy nie chce – popiera Sorosa i jego radosna dzialalnosc w Brazylii. Pisze dokladnie to samo, co pan Soros powiedzial o Dilmie. Tyle, ze wielki filantrop dolozyl jej jeszczel „korupcje’.
  Ja tak mysle, ze dobrze jest czasem posluchac co mowia mieszkancy Brazylii a nie zydowscy emisariusze..
  Wielu Polakow jeszcze do tej pory nie wpadlo na to, zeby posluchac co mowia i mysla mieszkancy Krymu. Dlatego powtarzaja to, co gada Macierewicz i spolka.
  Macko o Serbach w Kosowie pewnie tez nie slyszal.

 8. Maćko said

  Watazko – pan z Brazylijczykami rozmawia? Takimi co zyja w BR?
  Ja o Dilmie, bylej terrorystce komunistycznej, zydówce i antykatoliczce wiem co wiem zanim ja wybrano. Podobnie o cwaniaku-Bolku Lula da Silva.
  Pan po prostu nie wie, jak ci ignoranci szli na reke korporacjom a jak szkodzili wlasnemu narodowi.
  Pan po prostu nie wie.
  Prosze sobie wyobrazic „mala” podwyzke biletów komunikacji publicznej w Rio. Mala, to ona jest dla nas, cwaniaków z kasa siedzacych na doopie przed nowym puterem.
  Ale jak sie zarabia kladac cegly na budowie a mieszka 40km za miastem, to ta „mala” podwyzka zabiera 10% miesiecznego dochodu. Dochodu, z którego i tak brakowalo na piwko i szurasko.
  Mila Dilma takie podwyzki zafundowala swojemu ludowi, byly strajki a wine zrzucono na „kapitalistów” podburzajacych tluszcze przeciwko kochanej prezydentu.

  Pan mi, bardzo prosze, nie przypisuj wyimaginowanych przez pana sympatii do Sorosa, bo zaczne myslec, ze Pan, myslacy Czlowiek, przestal myslec logicznie.

  Ktos sie nasmiewa, ze ktos inny mial logike na uniwerku.
  Czyli uzywa argumentu kompletnie bezuzytecznego w normalnej dyskusji madrych ludzi.
  Chce pan zniazac sie do tego poziomu? Szkoda by bylo, stac pana na duzo wiecej.

  Przypomne: to, ze cos nie jest biale, nie wymusza w zadnym wypadku, ze ma byc czarne.
  Moze byc szare, zólte czy czerwone.

  Moze byc, ze z deszczu wpadla Brazylia pod rynne.
  pozdrawiam

 9. watazka said

  8
  Macko
  Od kedy nas tak bardzo interesuje czy Allende byl pijakiem czy tylko ofiara zamachu??
  Wojna w Kolumbii trwa od 70 lat i zadnemu Polakowi nie przychodzi nawet do glowy, ze USA nie pozwoli oddychac zadnemu panstwu.
  Ja podziwiam takich zatroskanych brzydkimi charakterami roznych prezydentow, ktorych sobie narod wybral.
  Guzik mnie obchodzi charakter osobisty Asada, Miloszewicza, Marcosa, Janukowicza, Kadafiego. Media obsmarowaly przywodcow dosc.
  Ja tez rozmawiam z Brazylijczykami z Brazylii.
  Niczym sie nie rozna od Polakow a jest ich troche wiecej:
  Inaczej rozmawia sie z moherem z Polski (a jest ich pelno) a inaczej z czlonkiem partii Zmiana. (tych jest chyba mniej)

  Dla mnie znacjonalizowanie ropy brazylijskiej i wprowadzenie praw narodowych jest wazniejsze od tego czy Dilma ma krzywe nogi czy pije alkohol.
  A prawde powiedziawszy mam dosc amerykanskiej propaganady o komuchach. Chiny sa komunistyczne i Korea Polnocna.
  Dla mnie wazneijsza jest odwaga prezydenta, ktory ma odwage rozpoznac prawa Palestynczykow i otworzyc ambasade palestynska niz oddac zrzadzanie narodowymi bogactwami Sorosom i Monsantom.
  Mielismy takiego prezydenta – pijoka,i bylego komucha, ktory do bagaznika ledwo sie miescil, a ktory nas shandlowal na Ukrainie, i nic dobrego dla Polski nie zrobil a jednak nikt mu nie urzadzil „impeachment”.
  Bo sprowadzil miliony zydow z Izraela.

  Jak sie pan interesjuje Brazylia, to pragne przypomniec, ze cala administracja Brazylii, ktora sie skumala z Sorosem jest oskarzona przez sad najwyzszy o korupcje. Lacznie z Temerem, na ktorym ciaza powazniejesze oskarzenia niz „bycie komuchem i pijakiem”.
  Zamach w Brazylii przygotowal Soros.
  I nikt mnie nigdy nie przekona ze pilsudczyzna i zamachy stanu sa wlasciwym, demokratycznym rozwiazaniem.
  Teraz na Filipinach sie ockneli co dla nich zrobil Marcos, a co przyjazn z Amerykanami.

 10. Maszkara negra. Tak ten naród śpiewa.

  .https://www.youtube.com/watch?v=ZiLWGuejfj8

 11. Maćko said

  Watazko, jak kot nie jest czarny to nie musi byc bialy.
  I Dilma i Lula i Temer to sprzedajne antybrazylijskie gnidy.
  Proste.
  Trudno Panu jest to zaakceptowac? Pomoge.
  Tusku, Bulu, Gutmanu, Stolcu-manu to zdrajcy-szkodnicy, zgoda?
  Bushu, Bambi, Kain to gnidy.
  Smarkozy i Holenderski to gnidy.
  Chavez i Maduro gnidy.
  Batista i Castro obaj gnidy.
  Toledo, Humala, Garcia gnidy. ( Moze Fujimori nie byl i moze Kuczynski nie bedzie…)

  Pozdrawiam

  P.S. Malo pan zapamietal z moich wpisów. Poza alkoholizmem, dziwkarstwem, zyciem na kocia lape bylo sporp innej info, duzo diagnostyczniejszej. 😉

 12. watazka said

  Bardzo mi sie spodobaly naukowe okreslenia przywodcow innych narodow. To takie polskie i nabyte! I gazetowe.
  Na razie to w Polsce ogladamy radosna dzialalnosc prywatyzacji majatku narodowego, ktora niektorzy ‚naukowi’ ekonomisci popieraja .
  Zwlaszcza jak nie widza roznicy miedzy Kuba Batisty i Kuba Fidela Castro.
  W Izraelu tez powiesili wszytkie psy na Chavezie a potem sie cieszyli jak go Amerykanie otruli. Teraz rzadza wreszcie nie- gnidy i Wenezuela jest wdzieczna amerykanskim sprzymierzencom za wartosc swojej waluty.

  Ja rozumiem, ze potrzeba pewnego charakteru, zeby popierac zamachy stanu i mordowanie przywodcow a z nimi calych narodow.

  PS
  Jak mam rozumiec ‚duzo diagnostyczniejsza’ informacje?
  Czy to tez zwrot naukowy?
  No to jak wyglada ‚mniej diagnostyczniejsza informacja’? Czy to taka jak w pana wpisach?

 13. NICK said

  „Malo pan zapamietal z moich wpisów”
  Maćko. (11).

  Jak dobrze, że NIC nie pamiętam.

 14. watazka said

  13
  Nick
  Dzieki.

 15. Maćko said

  12 Watażko . gazet nie czytam. Kropka.

  Na Kubie Batisty i na Kubie Kastro Bros normalnym dobrym ludziom żyło się źle. Że inaczej źle, ok, inaczej, ale źle.

  To że Batista był złym dla Kubanczyków prezydentem nie znaczy wcale, że Castro był lepszym. To logiczne. Nie ma implikacji. Kropka.

  Nie można porównywac odległych czasowo epok. Trzeba porównywac, w ocenie CastroBros, z otoczeniem w tej samej epoce oraz z możliwościami. W epoce Batisty wszędzie dookoła był podobny bajzel, a potem, w epoce Castro wszędzie dookoła był inny bajzel. Zawsze Normalnym Dobrym Ludziom wiatr wiał w mordę.

  Castro Bros żyją w pałacach, że służbą, luksusem i dostatkiem. Lud na Kubie żyje w mizerii, brudzie, jest niedożywiony, niewolony, nędznie opłacany i gnębiony.

  A przecież, Panie Watażko, wystarczyłoby dać Kubańczykom SZANSĘ! Niech założą spoldzienie rolnicze i porukcyjne. Jak pisałem, emeryci, którym w ramach zajęć społecznych pozwolono na uprawianie działek żywią całą okolicę. Ale są wyjątkiem.
  Pozdrawiam.

 16. NICK said

  „To logiczne. Nie ma implikacji. Kropka.”
  (15)

  Wypierdalaj.
  Po całości pisaniny.

Sorry, the comment form is closed at this time.