Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Złapali ją na przekręcie o wartości 30 mln zł. Sprawę umorzono, gdyż oskarżona przeprosiła i obiecała, że już nigdy tego nie powtórzy (!!)

Posted by Marucha w dniu 2016-12-13 (wtorek)

Ustalenia Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w zakresie działalności tzw. mafii lekowej są szokujące. W uderzający w polskich pacjentów nielegalny wywóz leków poza granice naszego kraju zamieszani są nie tylko nieuczciwi farmaceuci, ale również przedstawiciele organów ścigania!

Okazuje się na 95 wszczętych postępowań w zakresie wywozu leków aż 3/4 kończyła się umorzeniem lub warunkowym zawieszeniem. Szczególnie kuriozalne są uzasadnienia – sprawę o wartości 30 mln zł śledczy umorzyli, gdyż oskarżona… przeprosiła i obiecała poprawę (sic!).

Główny Inspektorat Farmaceutyczny nie ma wątpliwości – mafia lekowa to zorganizowana, wielopoziomowa grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym obrotem lekami na szkodę zwykłych Polaków korzystających z aptek. Proceder ten polega na wywozie poza granicę naszego kraju leków, które powinny być sprzedawane w Polsce.

W efekcie w polskich aptekach bardzo często brakuje medykamentów, które lądują na półkach aptek w Niemczech, Francji czy Holandii. Nieuczciwym farmaceutom ten biznes najzwyczajniej w świcie się kalkuluje – za wywiezione poza granice Polski leki otrzymują bowiem znacznie większe pieniądze, niż gdyby mieli je sprzedawać w naszym kraju.

Takim praktykom sprzyjała także dotychczasowa postawa organów. Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” – departament ds. przestępczości gospodarczej w Prokuraturze Krajowej analizuje poszczególne postępowania dot. mafii lekowej prowadzone do tej pory przez prokuratury w różnych częściach Polski.

Okazuje się, że na 95 wszczętych w ciągu ostatnich 3 lat postępowań w zakresie nielegalnego wywozu leków poza granice naszego kraju, aż 3/4 kończyła się umorzeniem lub warunkowym zawieszeniem. Najbardziej restrykcyjną karą za udział w mafii lekowej było jak do tej pory osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Najbardziej kuriozalne były jednak uzasadnienia dla wydawanych przez prokuratorów postanowień. Sprawę osoby, która wywiozła leki o wartości 30 mln zł umorzono, bowiem przeprosiła ona prokuratora i obiecała, że już nigdy więcej nie będzie wywoziła leków poza granice Polski (!). W innym przypadku (wywóz leków o wartości 45 mln zł) prokurator umorzył postępowanie ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu…

Źródło:
GIF: W nielegalny wywóz leków zamieszani są farmaceuci, lekarze i prokuratorzy (Forsal.pl)
Prokuratura Krajowa bada śledztwa dotyczące nielegalnego wywozu leków (RynekZdrowia.pl)

http://niewygodne.info.pl

Komentarze 22 to “Złapali ją na przekręcie o wartości 30 mln zł. Sprawę umorzono, gdyż oskarżona przeprosiła i obiecała, że już nigdy tego nie powtórzy (!!)”

 1. Kojak said

  ZALOZE SIE ZE BANDZIORKA NA 30 MLN I BANDYTA NA 45 MLN WLOS IM Z GLOWY NIE SPADNIE ! SYJONISTYCZNE BYDLO Z PIS POZA DARCIEM MORDY I RYJA NIC A NIC IM NIE ZROBI ! TO JEDNA BANDA WIADOMEGO POCHODZENIA ! ONI MOGA ROBIC DOWOLNIE KRYMINALNE PRZEKRETY ! ROZNE RAZACE KRYMINALNE WYNATURZENIA ! MOGA ONE DZIWIC TYLKO NIEZORIENTOWANYCH LUDZI ! BANDZIORY STANOWIA OD DAWNA JEDNA ZORGANIZOWANA GRUPE KRYMINALNA RAZEM Z ORGANAMI SCIGANIA ! ! ! TO STANDARD I ZELAZNA REGULA ! !

 2. Lovshak Ruskij Agient said

  Jednym słowem dobra zmiana dobrze zakonserwowana w prokurwiach, za spalenie kukły żyda sorosa trudniącego sie w młodości wydawaniem współbratymców Gestapo >bo ktoś musiał to robić< idziesz sedzieć spaliłeś kukłę Soorosa idziesz siedzieć jak za zwykłego Żyda, opierdolisz Polskę na miliony, prokurwa jedna czy druga ci to może nawet umorzy… nieodpłatnie oczywiście 😉

 3. Wyjaśniam said

  Bo to była żydówa. Aj waj… I co tu dalej mówić. Bali się też, żeby żydowskich małp z wyższych poziomów nie wydać. Proste jak sznurek w kieszeni.
  Qrwa Qrwie łba nie urwie, bo jak urwie to po Qrwie, jak to żydzio Bubel śpiewał.

 4. Piszę więc jestem said

  Trzeba odsłaniać zasłoniete, aż do granicy możliwości,

  bo tylko ZŁO nazwane i wskazane palcem . . .

  Traci swą moc!

 5. Dziadzius said

  Ja mysle ze tu jest prostsze wytlumaczenie _”kruk krukowi oka nie wydlubie” Ten co lapal muslal wiedzic kogo i jak to znaczy ze on tez byl wtajemniczony.

 6. guła said

  A z U.S. to jak się rozliczali. A?

 7. guła said

  Tak się tylko zapytałem, z ciekawości. Równocześnie oświadczam, że przeciwko innowacyjności nic a nic nie mam.

 8. Lily said

  Re 1.
  Mlodego Polaka chorego psychicznie, za batonika wartosci 95 groszy wsadzili do wiezienia.to tylko jeden z przykladow. Trzeba pokazac innym jaka w III.R.P prawo jest przeszczegane,ale tylko wobec niektorych.
  SLOW brak,na to WSZYSTKO.

 9. Yon said

  Kuźwa, w jakim kraju my żyjemy. Gdzie jesteś Polsko, kochana moja Ojczyzno 😦 :\

 10. Bronisław said

  Re: 6. Szanowna Pani Lily!

  Postuluje Pani: „Trzeba pokazac innym jaka w III.R.P prawo jest przeszczegane…”. A, czy nie uważa Pani, że talmudyczne?!!!
  Pozdrawiając Panią gorąco, życzę Pani starannego pisania!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 11. Kojak said

  Gdzie jest moj komentarz ? czyzby cenzura ? Byl niezegodny z pana mysla przewodnia ? Tak to niestety wyglada .

  O żesz kurwa… pisze tu w gajówce od wielu lat i wreszcie cenzury się dopatrzył.
  Admin

 12. Lily said

  Re 10 ; Bronislaw
  Panie Bronislawie.moje przeslanie bylo takie,
  ze jednym wolno wszystko bezkarnie,a drugich
  sam Pan wie,jak jest.
  Kroluj nam Chryste,zawsze i wszedzie.

 13. ja juz dawno odkrylem regule i zasade 🙂 ze w panstwach tak zwanych demokratcznych:) kazdy kolejna banda w rzadzie ! musi byc znacznie bardziej zdradliwa,przestepcza i zlodziejska od poprzedniego….!.Tak jest rowniez i w USA.Ale to nie ICH ! winic za te zlo ? .To medialnie porazone i niemowlece naiwne bydlo podatkowe:) ich do tego niemal zacheca anawet zmusza! .Pogadajmy z sasiadami? niemal wszyscy ,nienawidza Rosjan 🙂 i uwazaja ze to ona jest agresorem:).Bydlo jako argument powie ci ze …powiedzieli to w televizji:).Zadnej krytyki czy zwatpienia w prawdy televizyjne i Gazetowe.jesli o mnie chodzi to ….dawno temu wierzylem jeszcze w televizyjne wiadomosci pogodowe ! pozniej juz tylko w daty i godziny ! a obecnie wiem ze i …daty i godziny sa zaklamane:)

 14. hulsz said

  Alez wszystko jest w najlepszym porzadku jak przystalo na kraj nad Wisla.Gdyby w gre wchodzil przekret na 500 zlotych w tego trzeba delikwenta zgnoic ile sie da bo taki gosc nie ma z czego przekupic prokuratora policje itp.Ale gdy w gre wchodzi 35 milionow spokojnie starczy na wszystko.Tak ze Panowie uczmy sie. Jak robic przekrety to na miliony.W tedy mamy gwarancje ze wlos nam z glowy nie spadnie.

 15. dookoła wojtek said

  Obświadczam się solennie, iż pan Henry Boldarovsky to nie moje skromne ja. Ale podpisuję sie pod jego komentarzem wszystkimi rękami.

  I teraz uwaga: bądźmy w tej materii konsekwentni.

  Przy okazji pozwole sobie przypomnieć powyższe, bez sarkazmu.

  Pozdrawiam Gremium.

 16. USraelu said

  Heheh, dla porownania ,…

  A w tym bandyckim, skorumpowanycn USraelu corkom prezydenta sie nie ‚upiecze’ ,…

  Bush daughters cited in Texas

  AUSTIN, Texas — President Bush’s 19-year-old twin daughters were charged Thursday with underage alcohol offenses after an incident in a popular restaurant known for its Tex-Mex food and ice-cold margaritas.
  ——————————————————————
  6 Presidential Siblings and the Headaches They Caused

  Nie wspominajac o rodzenstwie prezydentow ,…

  6 Presidential Siblings and the Headaches They Caused
  ——————————————————————
  6 Presidential Siblings and the Headaches They Caused

 17. Marucha said

  Re 16:
  No to jesteśmy już spokojni o praworządność w USRaelu. Bo oskarżono córki Busha o wypicie alkoholu.
  Większych zbrodni w USA nie było.
  Bush, Clintonowie, Albright, Obama – to osoby wręcz kryształowe
  Jakieś tam setki tysięcy trupów – to tylko ciapate.

 18. USraelu said

  Marucha @ 17 ,…

  Rozmawiamy o pospolitych przestepstwach (common crime) a nie decyzjach rzadow – Na marginesie, w Polsce corki Bush’a pily by legalnie od 18-tego roku zycia, a w USraelu mozna umierac za polityczne rozroby na swiecie po skonczeniu 18 tu lat a zeby wychylic jednego wymagaja 21 ,…

  Popierd*lony swiat ,…

 19. NICK said

  Tytuł.
  Nie dostała domiaru ni innych sankcyj gdyż wymiar sprawiedliwości (tfu) w tym uczestniczył.
  Nie ważne czy bezpośrednio.

 20. Peryskop said

  Jak zawsze ! Wiele drastycznych ocen, z krytyką, potępieniem, a nawet z jedną kurwą. Ajakże 🙂

  Ale nikt nie spytał – JAKIE LEKI WYWOŻONO ?

  Bo jeśli statyny, psychotropy i inne trujące tryki generyki – to przecież lepiej, że są usunięte stąd.

  Myśleć najpierw, a potem reagować adekwatnie.

 21. Alina said

  http://naszeblogi.pl/64816-jesli-sady-kradna-ktoz-uczciwy

 22. NICK said

  Nanorurko. Pisze pan coraz lepiej ale:
  ” to przecież lepiej, że są usunięte stąd.”
  Żadne usunięte.
  Kanały dostaw zmienione.

Sorry, the comment form is closed at this time.