Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy przemówi pułkownik Colt?

Posted by Marucha w dniu 2016-12-14 (środa)

W stanie Maine koło Portland, gdzie akurat jestem, spadł w nocy śnieg i nadal pada. W rezultacie sceneria jest podobna do tej na świątecznych kartkach z okazji Bożego Narodzenia; wszystko okryte białym puchem, w bezwietrznym powietrzu spadają płatki śniegu, wokół cisza, a na dodatek okoliczne domy, podobnie zresztą, jak i na całej trasie z Nowego Jorku do Bostonu i dalej – do Portland – iluminowane są świątecznymi dekoracjami.

Słowem – sielanka – ale tylko na pierwszy rzut oka, bo pod tymi dekoracjami również w Ameryce nabrzmiewa konflikt między zwolennikami demokracji kierowanej i demokracji spontanicznej.

Różnica między jedną a drugą jest bardzo istotna. W demokracji kierowanej najważniejsze nie jest to, by obywatele wybierali, chociaż oczywiście muszą w akcie wyboru statystować dla lepszego zachowania pozorów – ale by wybierali prawidłowo. A kiedy wybierają prawidłowo? Wtedy, gdy wybierają zgodnie z zaleceniami sformułowanymi zawczasu przez starszych i mądrzejszych.

Tak było za pierwszej komuny również i w naszym nieszczęśliwym kraju, gdzie można było wybierać między jedną i tą samą listą Frontu Jedności Narodu, pod którym kamuflowała się Polska Zjednoczona Partia Robotnicza i jej bijące serce w postaci bezpieki, dzisiaj nazywanej starymi kiejkutami. Obywatele głosując bez skreśleń, to znaczy – wrzucając do urn kartki uprzednio pobrane od komisji wyborczej, statystowali w przedstawieniu pod nazwą „demokracja kierowana” – co w krótkich żołnierskich słowach skwitował w filmie „Kontrakt” partyjny buc grany przez Janusza Gajosa: „demokracja demokracją – ale ktoś przecież musi tym kierować!”

Najwyraźniej przez ostatnie kilkadziesiąt lat liczba zwolenników demokracji kierowanej w Ameryce zdecydowanie wzrosła. Czy wynika to z faktu opanowania tutejszych uniwersytetów przez marksistów, za pośrednictwem których żydokomuna deprawuje intelektualnie kolejne pokolenia nieświadomych niczego Amerykanów, czy też z rosnących tu wpływów AIPAC, to znaczy – żydowskiego lobby, przed którym skaczą z gałęzi na gałąź najwięksi tutejsi twardziele – mniejsza o to, bo znacznie ważniejsze przecież jest to, że rosnąca rzesza zwolenników demokracji kierowanej stanowi znakomite potwierdzenie teorii konwergencji. Głosiła ona, ze antagonistyczne mocarstwa: ZSRR i USA, zwarte w śmiertelnym uścisku zimnej wojny, w miarę upływu czasu coraz bardziej się do siebie upodabniają: ZSRR do USA, a USA do ZSRR.

I rzeczywiście – ZSRR wprawdzie się rozpadł, ale wybory dokonują się tam według najlepszych wzorów demokracji kierowanej [? – admin], podobnie, jak do niedana było i w Ameryce. Tym razem jednak coś w naoliwionej machinie zgrzytnęło i demokracja kierowana została skonfrontowana z demokracją spontaniczną.

Demokracja spontaniczna polega na tym, że obywatele głosują, jak chcą, nie słuchając żadnych zaleceń samozwańczych guwernantek. W rezultacie, chociaż wygrać miała Hilarzyca, która teraz zaszyła się w jakaś mysią dziurę, gdzie czeka na rozwój wypadków, prezydentem-elektem został Donald Trump. Zwolennicy demokracji kierowanej nie mogą tego przeboleć i wprawdzie nie zapowiadają już masowej emigracji do Kanady, ale za to próbują podważyć wyborczy rezultat demokracji spontanicznej, żeby jednak wszystko zakończyło się wesołym oberkiem, to znaczy rezultatem zgodnym z ustaleniami demokracji kierowanej, według których prezydentem powinna zostać Hilarzyca.

Czy jednak ta konfrontacja zakończy się wesołym oberkiem – trudno zgadnąć między innymi dlatego, że społeczeństwo amerykańskie, mimo widocznych postępów konwergencji, jednak różni się od naszego między innymi tym, że jest całkiem nieźle uzbrojone, podczas gdy nasze jest najbardziej rozbrojonym społeczeństwem w Europie.

Gdyby zatem tak zwane „szerokie masy”, zwane przy innych okazjach „ludem”, przed którym zgina kolano nawet papież Franciszek, chociaż, jak wiadomo, „lud” jest tylko hipostazą, to znaczy konstrukcją całkowicie fikcyjną, ponieważ żadnego „ludu” nie ma a są jedynie ludzie – więc gdyby ci wszyscy ludzie, którzy dotychczas myśleli, że z tą całą demokracją to wszystko naprawdę, nagle zmienili konwencję, to mogłoby się tu nieźle zakotłować.

Przy dotychczasowej konwencji starsi i mądrzejsi cieszą się rozlicznymi przewagami i kto wie, czy nie uwierzyli, ze są one rodzajem „praw nabytych”. Tymczasem zmiana konwencji może wszystko obrócić wniwecz, bo nawet największy bankier, z pierwszorzędnymi lewantyńskimi korzeniami, przecież nie złapie w rękę kuli wystrzelonej w jego głowę.

A do zmiany konwencji nie trzeba wiele; wystarczy, ze „szerokie masy” przypomną sobie popularne w swoim czasie w Ameryce porzekadło, że wprawdzie Pan Bóg uczynił ludzi wolnymi, ale dopiero pułkownik Colt uczynił ich równymi.

Czy jednak zwolennicy demokracji kierowanej, mający usta pełne frazesów o „równości”, nie zapomnieli aby o roli pułkownika Colta? „Nieszczęsny, będziesz miał to, czegoś chciał!” – przestrzegał starożytny grecki filozof Platon – a historia pełna jest przykładów spełniania rozmaitych życzeń, ale w sposób nieco odmienny od wyobrażeń pożądliwców.

Na przykład podczas dyskusji nad przyszłą konstytucją Polski w roku 1920, żydowscy parlamentarzyści domagali się, by zwarte skupiska ludności żydowskiej w miastach miały status eksterytorialny. To oczekiwanie nie zostało spełnione i Polska była państwem unitarnym, aż dopiero Niemcy podczas okupacji w roku 1939 wyszli tym oczekiwaniom naprzeciw, tworząc dla Żydów getta. Jestem pewien, że żydowskim parlamentarzystom w roku 1920 nie o to chodziło, ale tak to już jest, że człowiek wprawdzie strzela, ale to Pan Bóg kule nosi i jak zechce, to poniesie taką kulę w miejsce zupełnie nieoczekiwane.

Ciekawe, że jeśli chodzi o pułkownika Colta, to jego rola jest do złudzenia podobna do roli „towarzysza Mauzera” w słynnym wierszu proletariackiego poety Włodzimierza Majakowskiego – że jak głos zabiera „towarzysz Mauzer”, to milkną nawet najbardziej wymowni oratorzy.

To jeszcze jeden dowód na trafność teorii konwergencji, która zmusza do postawienia pytania, jak daleko te wzajemne podobieństwa zajdą. Warto bowiem zwrócić uwagę, co podkreślają moi amerykańscy rozmówcy, że nigdy dotąd nie było takiego zacietrzewienia na tle politycznym. Koledzy z pracy, przyjaciele, znajomi skaczą sobie do oczu, a słyszałem co najmniej o trzech wypadkach, kiedy to boss, dowiedziawszy się, że pracownicy jego firmy głosowali na Trumpa, zamiast na Hilarzycę, z dnia na dzień powyrzucał ich z pracy.

Co więcej – stopień zacietrzewienia wcale nie maleje, przeciwnie – sprawia wrażenie, jakby nawet narastał, podobnie, jak to było w Rosji w okresie poprzedzającym wybuch rewolucji bolszewickiej.

Czyżby tedy Ameryka…? Trudno to wykluczyć, bo nasuwa się jeszcze jedno podobieństwo. W ruchu bolszewickim dominującą rolę odgrywali Żydzi, podobnie jak obecnie w Ameryce, gdzie są w awangardzie demokracji kierowanej. Co z tego chcą mieć i na co liczą, gdy przemówi pułkownik Colt?

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 17 to “Czy przemówi pułkownik Colt?”

 1. RomanK said

  Bez obaw panie Stanislawie….
  Amerykanei doskonale wiedza czym rozni sie demokracja od Republiki…Wlasni eprzywrocili Republike w drodze demokratycznych wyborow.
  TU- kiedys- na Gajowce napisalem , ze jesli ma sie zmienic na normalne….To zaczenie sie ta zmiana w Ameryce!
  Jak zwykle :-))))))mialem racje:-)))))

 2. Peryskop said

  – Co z tego chcą mieć i na co liczą, gdy przemówi pułkownik Colt?

  Zasypany śniegiem Pan Redaktor pominął przemówienie elektorów, którzy łaskawie wyręczyli wyborców urnianpo-guzikowych, co to w demokratycznym zapamiętaniu potracili orientację.

  Tamtejszy sanhedryński wyborczy ekwiwalent TK.

 3. Re: 1 RomanK…
  Zaraz, zaraz Panie Romku, niech sie Pan tak szybko nie rozpedza ze swoja racja, bowiem „bialy kneset” nie zostal jeszcze opuszczony przez zydowskich „neoconow” I moga cos jeszcze „ciekawszego” wykrecic, anizeli „American’s dream… (you have to sleep to believed)…

  Do 20 stycznia jest jeszcze troche czasu…I tyle „czerwonych” przyciskow z…balistycznymi rakietami…I niechcianym D.Trump’em …na ktorym juz „snajperzy” skore „dziela”…..

  ==============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. Dziad Wernyhora said

  ZSRR wprawdzie się rozpadł, ale wybory dokonują się tam według najlepszych wzorów demokracji kierowanej [? – admin]
  I Bogu dzięki że nie ma tam demokracji spontanicznej tylko kierowana, ale we właściwy sposób, zgodnie z ich racją stanu.
  To taka namiastka monarchii i nie ma w tym nic złego.
  Spontaniczna demokracja może jest „cool” przy obalaniu rządów niesprawiedliwych, generalnie, świetnie nadaje się do destrukcji, ale już po obaleniu rządów niesprawiedliwych lepiej żeby zniknęła.

 5. RomanK said

  Demokracja kierowana sran a i bryz gana:-))))emmpstrembzdrem.

  Kazda demokracja to dyktatura wiekszosci!
  A Kazda wiekszosc dzieli sie na mniejszosc i wiekszosc:-))) co ta mniejszosc powie ta wiekszosc uwaza za swoje. Im lepsza demokracja tym mniejsza roznica pomiedzy nimi…prawie 50/50 i procent lub dwa stanowi roznice…
  Jesli mniejszosc najmniejsza, czyli ta wlasciwa zainstaluje system dwuartyjny…uruchamia sie hustawke- na ktorej husta sie mniejszosc najmniejsza czyli wlasciwa przy pomocy obydwu wiekszosci kiwajacej hustawke,
  Ta mniejszosc wlasciwa nazywa sie establishment, ktory dla zmylki dzieli sie na dwie frakcje…jadna cacy, a druga be…jedna pilnuje , zeby drugiej nikt nie zrobil ani be, ani na cacy. W dzikich krajach te frakcje przyjmuja rozne nazwy…np Pulawianie i Natolinczycy, Po i PiS, normalnei mowi sie na to Neocony..a inni mowia jeszcze inaczej ale nei powiem zeby nei byc posadzonycm o rasizm w najgorszym wydaniu.
  Panie Jasiu:-))))…o co sie pan zalozy?

 6. NICK said

  „TU- kiedys- na Gajowce napisalem , ze jesli ma sie zmienic na normalne….To zaczenie sie ta zmiana w Ameryce!
  Jak zwykle :-))))))mialem racje:-)))))”. (1).

  No comments… .

 7. Re: 5 RomanK

  Skoro juz wspomna Pan jako pierwszy o zakladzie, to prosze, slucham panskiej oferty. Co Pan stawia na stol???…

  (osobiscie, nie widze sytuacji kolorowo, nawet z panskim przekonaniem o ewantualnej wygranej…)

  No coz, slucham Pana Panie Romku…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Obecny zydowski establiszment w „bialym knesecie” ma cztery opcje, by niedopuscic do zaprzysiezenia 20 stycznia 2017 roku D.Trump’a…

 8. dookola wojtek said

  Osiemdziesięcioprocentowa mniejszośc huśta się panie redaktorze na ogonach.

 9. Joe said

  Peryskop 2..albo mocie tego grata kiepskiej jakosci,albo obrocony w zla strone…bo elektorzy nie PO to juz glosowali i dokonali wyboru ,zeby teraz zmieniac zdanie i mataczyc.Takie sa procedury i trzeba je znac zeby o tym dyskutowac.
  Wezcie sie Peryskop za POdgladanie POd kiecki,to dla was lepiej pasuje.

 10. RomanK said

  ad 7. Co stawiam panie Jasiu???
  Dobra znajomosc demokracji okultystycznej i jej zasad dzialania.

 11. RomanK said

  o i chce dodac panei Janku. Najwiekszym sukcesem oszustwa jest przekonac, ze nic nie nalezy samemu robic…bo wszystko dla nas zostanie zrobione
  .KTo sie da na to nabrac zobaczy wiele zmian..ale niestety nie swojej wlasnej sytuacji:-)))i statusu:-)))

 12. Re 11 RomanK.
  OK Panie Romku,ja stawiam swoja wiedze na temat zydostwa syjonizmu I talmudyzmu na teenie USA.

  Jesli przegram, to uznaje Pana za niekestionowego experta d/s masonerii, a jesli ja wygram, to publicznie uznaje Pan moja profesjonalnosc n/t zydostwa,syjonizmu I talmudyzmu. Zgoda?..
  =========
  Jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. Re: cd RomanK

  Panie Romku, bardzo powazna sprawa…no I bardzo powazny zaklad, ktory juz przerodzil sie od dwoch tygodni w zydowsko-syjonistyczna sraczke polityczna…Osobiscie, jako mlodszy od Pana daje Panu fory na ok.. 20% (po starej znajomosci), ze ma doPan szanse na wygrana, a tak bez forow, to moze niecale 5%…

  Na panskim miejscu, zwrocilbym baczniejsza uwage na te cztery opcje (mozliwosci), ktore syjonistyczne zydostwo na terenie USA prawnie (konstytucyjnie) moze niedopuscic do zaprzysiezenia D,.Trump’a 20 stycznia.
  Spokojnie Panie Romku, niech sobie Pan te opcje przeanalizuje w ciszy I spokoju…

  Idzie zadyma jak sie patrzy…
  Rosja zmobilizowana… Chiny…zmobilizowane…Indie…zmobilizowane…Pakistan…zmobilizowany…Iran…zmobilizowany……
  78 jednostek morskich (Rosji I Chin) otoczylo USA I Kanade…(tj.., ok. 300 rakiet balistycznych, ktore w ciagu 6 minut sa w stanie zniszczym (zmiesc z powierzchni ziemi) 242 miasta znajdujace sie na terenie USA…przy czym zadna rakieta wystrzelona z terenu USA czy amerykanskiej bazy na terenie Europy NIE doleci do celu…o czym W.Putin zapowiedzial chyba ze 3 tygodnie temu (ze wojny na terenie Rosji ani tymbardziej wybuchow nuklearnych nie przewiduje)…

  No I ja mu wierze…!!!!|…

  ==================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Niech sie Pan przyjrzy tym „opcjom”…

 14. Duce said

  Wprawdzie nie o „demokracji” w USA, a w Szwajcarii, ale myślę że warto obejrzeć:

  PS
  Z całym szacunkiem dla dorobku pana Michalkiewicza, ale już od dawna nie mogę go czytać Strasznie mnie dołuje jego defetyzm.

 15. Wieś Rządzi Światem said

  @1 Niestety mylił się Pan co do Kukiza, i wg mnie źle ocenia Trumpa. System broni się zmieniając dekoracje, co już bardzo dobrze widać w Polsce, a będzie widać też za jakiś czas w USA. Prawdziwa zmiana się zacznie jak $ przestanie być narzędziem globalnej przemocy a stanie się informacją, medium wymiany. To sprowadzi Amerykanów na ziemię, bo na razie bujają w obłokach wierzą w tą całą demokrację. Nowy Jork, 1900:http://www.boweryboyshistory.com/wp-content/uploads/2010/07/1900-close-of-a-career.jpg

  @14 Prawda jest zawsze optymistyczna, nawet jeśli jest przerażająca.

 16. Piszę więc jestem said

  Dmonokracja spełnia dwa podstawowe zadania, których celem jest utrzymanie władzy absolutnej w sakli globalnej.

  1. – wyeleminować tę szczególną mniejszość, jaką w każdej zbiorowości, wspólnocie itp., jest ograniczona do ok.15% tej populacji, liczba ludzi udzolnionych ponadprzeciętnie, a przy tym zdolnych do refleksji, czyli – niezależnego wyciągania wniosków w prawdzie a nie w za”duchu” ideologii.

  2. – wyłudzenie przyzwolenia na wszelkie działania wybranych sił do realizacji planów innych od głoszonych przed wyborami, w imię pana tego świata – Szatana.

  Rzeczy są dużo prostsze niż sie ogólnie myśli, ale
  tak nam zaimplantowano w głowach, że tylko
  wielomówcy i bezrefleksyjni powtarzacze PP-treści
  mają szanse wogóle być wysłuchani . . .

  Prawda jest prosta i jednoznaczna, więc

  wmówiono nam, że prawda to – prostacwto, i sprawa załatwiona.

 17. Re: RomanK.

  No I prosze Panie Romku. Juz syjonistyczne zydostwo „przygotowuje” „miedzynarodowa spolecznosc” do zamachow „terrorystycznych”, vide zastrzelenie ambasadora Federacji Rosji, zastrzelenie wyzszego urzednika Federacji Rosji w Moskwie, wjazd ciezarowki w tlum w Berlinie, zatrzymanie I ujawnienie NATO-wskich instruktorow (brytyjskich, amerykanskich, israelskich, Egipskich, Soutafrykanskich) na terenie Syrii – Alleppo, czyli wypadaloby oczekiwac na zamach „terrorystyczny” na D.Trumpa, ktory nota bene juz sobie dosc mocno „nagrabil” wobec „wspolnoty miedzynarodowej” (miedzynarodowego lichwiarskiego zydostwa) do „odstrzalu”, gdyz jego polityka, a zwlaszcza finansowa jest podobna do polityki J.F. Kennedy’ego…

  No bardzo ciekawi mnie, czy D.Trump obejmie prezydenture, ktora bedzie miala rowniez na polityczna zmiane obrazu „sodomy I gomory” w Kanadzie…

  W kazdym razie, „miedzynarodowe” zydostwo jest bardzo „niezadowolone” a nawet w…rwione na wiele porazek militarnych, politycznych I finansowych (BRIKS) w ostatnim czasie…I najprawdopodobniej cos „ciekawego” przygotowywuja wlacznie z likwidacja np: dwoch miast w USA (rakietami wystrzelonymi z terenu USA), po to, aby niedopuscic do objecia prezydentury 20 stycznia 2017 roku przez D.Trumpa…

  Nie wiem czego jeszcze mozna by oczekiwac od „szczura” w kacie (koncie) osaczonego przez dwoch drabow z lopata (Rosja I Chiny)????…

  Czas pokaze…

  ===============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.