Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zdrada? Nadieżda Sawczenko potajemnie knuje z przywódcami separatystów i FSB!

Posted by Marucha w dniu 2016-12-14 (środa)

Strona „Reporters.pl” nie odstaje zbytnio od głównego nurtu patridiotyczno-antyrosyjskiego. Ci sami zleceniodawcy, takie same „poglądy”. Poczytajmy sobie zresztą.
Admin

Na ukraińskiej scenie politycznej zawrzało. Czy dotychczasowa bohaterka narodowa zostanie uznana za zdrajczynię?

Jak podaje agencja Unian, Nadieżda Sawczenko – słynna ukraińska deputowana, wcześniej przez 2 lata więziona w Rosji, wzięła udział w tajnym spotkaniu zorganizowanym w Mińsku przez rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa, z udziałem przywódców DNR i LNR.

Według tych informacji, Sawczenko omawiała z Aleksandrem Zacharczenką, Igorem Płotnickim i rosyjskimi służbami możliwości wywarcia nacisku na władze Ukrainy, aby zmusić je do podjęcia bezpośrednich rokowań z separatystami.

Sama Sawczenko przyznała w poniedziałek, że takie spotkanie miało miejsce. Według niej, miało ono na celu „wzmocnienie rozmów pokojowych”. „Czas kończyć wojnę i zabrać z Donbasu naszych jeńców” – uzasadnia swoje rozmowy z separatystami dawna ukraińska lotniczka. [Sawczenko widziała wojnę z bliska, a nie zza biurka – admin]

Informacja o jej potajemnych konszachtach z przywódcami DNR i LNR bez żadnej konsultacji z władzami Ukrainy wywołała w Kijowie oburzenie. Od Sawczenko odcięła się nawet jej własna partia „Batkiwszczyna”.

Według jej kierownictwa, prowadzenie rokowań z terrorystami jest niedopuszczalne. „Nasza partia od początku rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie konsekwentnie podkreśla, że nie można pertraktować z terrorystami. Nadieżda Sawczenko realizuje własne plany polityczne i nie koordynuje swoich działań z partią” – głosi oświadczenie „Batkiwszczyny”.

Również Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przyznała, że Sawczenko nie uprzedziła jej o swoim wyjeździe do Mińska i planowanym spotkaniu z przywódcami DNR i LNR. Wiadomo, że wcześniej Sawczenko jeździła też potajemnie do separatystów w Donbasie, a nawet do Rosji, skąd wcześniej z wielkim trudem władzom w Kijowie udało się ją uwolnić wymieniając na dwóch oficerów GRU.

Początkowo Sawczenko zaprzeczała jakoby spotykała się z separatystami, a przyparta do muru uzasadniała swoją wizytę tym, że jakoby „70 proc. osób w Donbasie – nawet ci, którzy mnie trzymali w niewoli – żałuje obecnie, że chwyciło broń do ręki”.

Obserwatorzy podkreślają, że Rosji bardzo zależy, aby rokowania między Kijowem i separatystami toczyły się bezpośrednio, bez jej udziału. Wtedy Kreml będzie mógł oświadczyć, że konflikt w Donbasie jest problemem wewnątrzukraińskim, Moskwa nie ma z tym nic wspólnego, nie jest jego stroną, a więc i nałożone na nią sankcje Zachodu są już bezzasadne [a są??? – admin].

Najwyraźniej rosyjskie służby wykorzystują do tego celu Nadieżdę Sawczenko, która nadal jest na Ukrainie bardzo popularna, jako dawna ofiara rosyjskich prześladowań. Wiadomo też nieoficjalnie, że Sawczenko regularnie spotyka się z rodzinami ukraińskich jeńców w Donbasie nakłaniając je, aby w celu uwolnienia swoich bliskich wywierały presję na władze Ukrainy.

Czytaj także:
Nadieżda Sawczenko agentką Kremla? „Wiedzcie, suki, naród wam tego nie daruje”

http://reporters.pl

Komentarzy 9 to “Zdrada? Nadieżda Sawczenko potajemnie knuje z przywódcami separatystów i FSB!”

 1. konik said

  Al-Asad: Terroryści przybyli do Palmiry przy wsparciu USA

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201612144425217-al-asad-syria-palmira/

 2. konik said

  ??

  zbrodniarka, szmata banderowska sawczenko w wywiadzie dla kanadyjskiej telewizji CBC powiedziała, że z Moskwą nie można się przyjaźnić, a „ambicje” rosyjskiego prezydenta Władimira Putina nie ograniczają się do wschodniej Ukrainy

  http://sptnkne.ws/cSNX

 3. Tak czy siak Putin doskonale wiedział co robi, wypuszczając tę „bohaterkę”….

 4. lopek said

  Może ta pilotka ma świadczyć o rosyjskiej potędze w stosowaniu metod prania mózgu?
  Czy ta pilotka jest świadoma tego – co robi po jej uwolnieniu?

 5. JerzyS said

  Nadieżda Sawczenko – słynna ukraińska deputowana, wcześniej przez 2 lata programowana w Rosji

  Raczej rozprogramowana.
  Admin

 6. revers said

  reporter to tez nieocenione zrodlo obiektywnego dzienikarstwa, zwlaszcza po likwidacji Motoroli – rowniez banderowke Nadiezde mozna bylo zlikwidowac za bndytyzm dla jednych, a dla drugich herojstwo.

  Niedawno z partii swoboda zameldowal sie sprawiedliwy swiata i demokracji prawiczek ktory wydal wrok na wszystkich ludzi rosyjsko jezycznych – skad my to znamy? czytajac te posty to juz 150 milionow ludzi przepuscili za wujkiem Adolfem prez ruszta Buderusa, lub zamienili starsza greke na qwa.w.m lacine.

 7. NICK said

  Nie patrzcie na Sawczenko.
  Una nie jest sobą. Służy różnym służbom. Tylko do memłania.

 8. wanderer said

  Cos mi sie zdaje, ze Sawczence tak po prostu, klapki z oczow opadly i zobaczyla rzeczywistosc taka jaka jest. A ze moze nie jest do szpiku kosci zepsuta wiec zaczyna dzialac w zgodzie z sumieniem.

 9. Boydar said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,title,Nadija-Sawczenko-wyrzucona-z-partii,wid,18642563,wiadomosc.html?ticaid=11845d&_ticrsn=3

Sorry, the comment form is closed at this time.