Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ścigani: polscy urzędnicy tropią przedsiębiorców w całej Unii

Posted by Marucha w dniu 2016-12-16 (piątek)

Grzegorz Blak zapowiada doniesienie do prokuratury przeciwko „kłamstwom na temat polskich firm”. Z kolegami ze Stowarzyszenia Poszkodowanych Przedsiębiorców RP zamierza walczyć przed unijnymi trybunałami.

Grzegorz Blak zapowiada doniesienie do prokuratury przeciwko „kłamstwom na temat polskich firm”. Z kolegami ze Stowarzyszenia Poszkodowanych Przedsiębiorców RP zamierza walczyć przed unijnymi trybunałami.

Kontrowersje. Czy półnędzarze zarabiający 2 tys. zł miesięcznie będą w ogóle w stanie cokolwiek państwu zapłacić?

Krakowski przedsiębiorca Grzegorz Blak, po wielu latach płacenia składek i podatków na Litwie, dowiedział się nagle, że… nigdy tam nie działał. Pokazuje akta firmy i setki zdjęć pracowników roznoszących ulotki na ulicach Kowna i Wilna. – Ponoć to fikcja – stwierdza.

Spytali urzędniczkę z litewskiego ZUS, czy kiedykolwiek przyszło jej do głowy nękać własnych lub np. niemieckich przedsiębiorców tak jak polskich. Odpowiedziała zirytowana: – Oczywiście, że nie. Polaków nękamy na wyraźne żądanie Polski.

W interpelacji do Elżbiety Rafalskiej, szefowej resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, krakowska posłanka PiS Barbara Bubula pisze, że w podobnej sytuacji znalazło się już kilkadziesiąt tysięcy polskich przedsiębiorców i ich pracowników, nie tylko z Litwy, ale i Słowacji, Czech, Niemiec, Węgier i Wielkiej Brytanii. I ciągle ich przybywa.

W całej tej wojnie chodzi o obowiązkową składkę na ubezpieczenie społeczne przedsiębiorców. W Polsce wynosi 1,1 tys. zł miesięcznie. To dużo dla samozatrudnionych zarabiających grosze.

Jak zauważa Barbara Bubula, z „życiowej konieczności” są oni „zmuszeni szukać rozwiązań pozwalających zmniejszyć wydatki”. Wielu z nich zawarło umowy o pracę z firmami w innych krajach unijnych – dało im to możliwość dorobienia i opłacania składek za granicą zamiast w ZUS.

Polski ubezpieczyciel uznał, że tak być nie może i zaczął ich sprawdzać. Napuścił zagraniczne instytucje kontrolne na pracujących za granicą przedsiębiorców, by udowodnić, że ich zatrudnienie jest fikcyjne – i w związku z tym powinni być objęci ubezpieczeniem w Polsce.

– Przy okazji Polakom dorabia się gęby oszustów. Ku uciesze konkurencji – ubolewa Grzegorz Blak. Dodaje, że żaden inny krajowy ubezpieczyciel nie wpadł na pomysł ścigania po całej Europie własnych obywateli, zwłaszcza ubogich przedsiębiorców, którzy próbują sobie radzić, nie wyciągając do państwa rąk po zasiłki czy dotacje.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki wyjaśnia, że ZUS musi się trzymać polskich przepisów, a te są jakie są. Wprawdzie zgodnie z prawem unijnym przedsiębiorca zatrudniony na etacie np. na Litwie powinien płacić obowiązkowe składki na Litwie, a nie w Polsce, ale „warunkiem jest faktyczne wykonywanie pracy na terytorium innego państwa, nie zaś samo zawarcie umowy o pracę z firmą zagraniczną”.

– Z tego powodu ZUS stara się każdorazowo ustalić, czy praca jest faktycznie wykonywana – tłumaczy wiceminister.

W przedsięwzięcie zaangażowana jest armia urzędników w Polsce i za granicą. W sprawie „polskiej fikcji” organizuje się konsultacje. Krążą tony pism.

– Czy uzyskane od przedsiębiorców składki pokryją koszty pracy tylu urzędników? Czy półnędzarze zarabiający 2 tys. zł miesięcznie będą w ogóle w stanie cokolwiek zapłacić, czy też cała operacja zakończy się zniszczeniem firm i wysłaniem wielu tysięcy ludzi na zasiłki? – pyta Grzegorz Blak.

Pozostała część artykułu dostępna jest tylko dla abonentów
http://www.dziennikpolski24.pl/

Komentarzy 11 to “Ścigani: polscy urzędnicy tropią przedsiębiorców w całej Unii”

 1. AlexSailor said

  Jak widać największym wrogiem Polaka jest jego własne, utrzymywane z podatków, państwo.

  Oczywiście urzędasy nie mają pojęcia co robią, bo widzą tylko zwierzynę łowną, którą trzeba ścigać.
  Umowa o pracę i płacę jest zupełnie wystarczająca.
  Pracownik może palcem nie kiwnąć spijając koniak przed telewizorem w fotelu bujanym, jeśli zatrudniający na to pozwoli.
  Np. lekarz może spać 24 godziny na okrągło, albo grać w gry komputerowe, a jest w pracy i mu zapłacą dość sporo.
  Mimo, że palcem nie musi w tym czasie kiwnąć.
  Ba.
  Może nawet siedzieć w domu pod telefonem.

  Sprawy debilków od rabowania Polaków trafią do sądów unijnych, może jako pozew zbiorowy, i skończy się wypłatą odszkodowań.
  Oczywiście na koszt podatnika.
  A sądy unijne będą rozgrzane do czerwoności, po akrobacjach dojnej zmiany.
  Choćby na zasadzie solidarności zawodowej.

  Na marginesie, proszę zauważyć, że okupanci traktują Polaków, jak swoich własnych niewolników.

  Szczęśliwi, którzy opuścili ten obóz koncentracyjny.

 2. pawel said

  ad 1. AlexSailor

  A idź Pan w h.. z takim szczęściem. Chyba nigdy pan jeszcze w rejsie nie był….

 3. RomanK said

  Idiotyczne jest prawo w Polsce…ani uczciwe ani sprawiedliwe…typowy regulamin dla obozu pracy….haniebna spuscizna PRLu.

 4. RomanK said

  Polecam , szczegolnie oblubiencom, piewcom i sierotkom po PRLu:

  http://www.goniec.net/goniec/inne-dzialy/goniec-poleca/ciekawe-%C5%BCycie-w-prl-u-i-co-dalej.html

 5. EyWey said

  Polak !

  Współczesny niewolnik na cudzej zagrodzie, zwanej dla pucu, Polska !

  Pierwszy szereg w służbie żydowskiej i chazarskiej.

  Dumny niegdyś Pan na swoim, słynący z wolności i wiary oraz pomocy za waszą tfu i naszą !

  W podzięce, Popychadłem JEWropejskim !

  P O L I N !!! P O L I N !!! M Y M A M Y !

  TAKI polski `Izrahell`, bez tego uroczego klimatu, morza CIEPAWEGO i gajów ze zwisajacym `foundem USella` !

  Pozostaje tylko więcej kraść i mordować, z nudów ma się rozumieć i jak czubek obrzezany, kiwać się pod ścianą.

 6. Maćko said

  Alexie! —„największym wrogiem Polaka jest jego własne, utrzymywane z podatków, państwo”
  Wlasne?
  Nie drogo kolego. Okupacyjne. Zaborczy rzad powierniczy.
  Nie nasze panstwo.
  Nieprawdaz?
  Pozdr.

  Panie Romanie – prawo napisane bylo przez zaborce aby trzymac tubylców za morde i nie dac im sie wybic.
  PRL, jak i CCCP, to byly kolonie Korporatokracji, choc tak jej jeszcze wtedy nie nazywano. Prawo pisano tak, aby bylo korzystne dla niewidocznego okupanta. Chronilo jego interesy i skazywalo Polaków i Rosjan na cizaka prace za marny grosz. Pozdr.

 7. u said

  No coz skab panstwa wydojony przez zwinne paluszki to teraz paluszki chwytaja pladruja kieszenie do jakich moga siegnac, bez iciecia tych paluchow. Do glebokich bonzow juchujskich nie siegna, wiec lepia do tych co moga bezkarnie wyciskac. Takie zycie i tym aktualne wladze sie zywia.

 8. Jukon said

  ad5 „Dumny niegdyś Pan na swoim, słynący z wolności i wiary oraz pomocy za waszą tfu i naszą !” – zalezy dla kogo „Niebo dla szlachty, czyściec dla mieszczan, piekło dla chłopów i raj dla Żydów” podatki to nic innego jak panszczyzna XXIw, stare wraca.

 9. RomanK said

  ad 9/// Stare wraca…. tak to chyba najlepsze i najbardziej trafne okreslenie tego co sie stalo w ciagu ostatnich 300lat.
  Kiedy z Baru wyszla pierwsza grupa odszczepiencow zydowskich, jacy niesli ze soba illuminacje mistrza Zvi Shabatai….zwanych pozniej Frankistami. Pierwsza dala sie zwiesc POlska…ale zaraz potem ANglia, Francja, Hiszpania,Niemcy, i USA, jakie zostalo specjalnie utworzone przez Ojcow Zalozycieli z ktroych wiekszosc bo 44 bylo masonami europejskiej lozy najwyzaszego stopnia.
  Droga wybrukowana morzem krwi i trupow….niewinnych ludzi….wszystko po to zeby wprowadzic tzw demokracje okultystyczna.
  Dlatego panie Macieju prf Sutton kiedy tylko dkryl ta prosta prawde, zostal natychmiast wyrzucony z Uniwersyteckiej posady, wpadkowany do kryminalu i przesladowany cale rzycie egzystujac jak kazdy kto na zycie musi zarobic wolasnymi rekami:-))) Ale byl tym ktorzy na zachodzie upowszechnil wiedze ze ytzw Rewolucja w Rosji , byla zdalnie starowanym putchem doskonale oplaconym przez ROtchschildow i wykonana rekami ich agentow.
  Bez Lenina przeslanego w wagonie dyplomatycznym, i statkow pelnych rewolucjonistow wyslanych z Nowego Yorku nei byloby masakry Rosji…a takich szczegolow nikt nie pamieta.
  W Ameryce robi furrore rosyjski film…” Dwoch w stepie”. polecam Gajowkowiczom.
  Panei JUkon..pan nie zapomina ze stystem polski nei bym zlym systemem….o czym swiadcza ucieczki mas chlopow z Niemiec a nawet z Rosji ….to Arenda i Propinacja oddana w rece Zydow…dokaonala takiej korupcji…ze stala si ezlosliwa rakowina na ciele Narodu.

 10. Maćko said

  9. Panie Romanie, komentarz do tych Pana slów: „USA, jakie zostalo specjalnie utworzone przez Ojcow Zalozycieli z ktroych wiekszosc bo 44 bylo masonami europejskiej lozy najwyzszego stopnia.”.

  Ci wlasnie Ojcowie Zalozyciele wpisali wiele artykulów w Konstytucje, które maja chronic Normalnych Dobrych Ludzi przed pazernoscia spcjopatów i Zydów oraz wyrazali sie calkiem jasno o zagrozeniach zydowskich, o zgrozeniach korporacji, o koniecznosci wolnosci wyboru i wolnosci do samoobrony. Konstytucja USA, jesli byla napisana przez masonów, to, mam wrazenie, byli to dobrzy ludzie, toszczacy si eo innych i o przyszlosc USA. Np. oddali kongresowi prawo do emisji pieniadza.

  Czesto czytalem o tym, ile wysilku Korporatokracja i Banksterzy wkladali aby Konstytucje obejsc, zmienic, interpretowac inaczej i zawsze bylo to ze szkoda dla Ludu.

  Pozdrawiam

 11. EyWey said

  „Niebo dla szlachty, czyściec dla mieszczan, piekło dla chłopów i raj dla Żydów”

  Żyd jakby nie-miał, tu ma raj, potem gehenna !

  Ongiś chłop, nawet na pańskim, w swojej Rzeczy-nasza, pracować mógl, mniej niż pół roku i miał zapewniona starość. Dziś po utracie własności czyli wolności, tzw. `zmieszczone`, średnio pracuje pół roku, tylko na podatki, a na starość, samo musi duć dudkę.

  c/w p/k.

  [ plagiaryzm historyków, różnych Rock i Rot, im jego qrwa jedna stajnia i maść, ,,,,fellerów ]

Sorry, the comment form is closed at this time.