Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Unia Europejska wezwała Rosję do odwołania listy „agentów zagranicznych”

Posted by Marucha w dniu 2016-12-16 (piątek)

Jak wiadomo, w Rosji od kilku lat wszelkie organizacje pozarządowe, które czerpią fundusze zza granicy, są rejestrowane – zgodnie z prawdą – jako agenci zagraniczni. Praktycznie identyczne prawo istnieje od dawna w USA. Tym niemniej „międzynarodowe” media atakują wyłącznie Rosję za pogwałcanie, tłumienie, ograniczanie, łamanie itd.
Zobacz:
https://marucha.wordpress.com/2014/06/02/rejestracja-zagranicznych-agentur-to-nie-wymysl-putina/

Unia Europejska wezwała Rosję do zakończenia praktyki włączania organizacji na listę „zagranicznych agentów”, głosi oświadczenie przedstawiciela szefowej dyplomacji Unii Europejskiej Federici Mogherini.

Dokument został opublikowany po decyzji Sądu Zamoskworecznego Moskwy o odmowie wyłączenia z tego rejestru międzynarodowego stowarzyszenia obrony praw człowieka „Memoriał”.

Przedstawiciel Mogherini przypomniał o oświadczeniach Unii Europejskiej na temat tego, że „ustawa o zagranicznych agentach i nałożenie kar, przeprowadzenie inspekcji i marginalizacja, dalsze ograniczenia w realizacji podstawowych wolności w Rosji uszczuplają i tak już wątłe zasoby NGO i spowalniają rozwój niezależnego społeczeństwa obywatelskiego w państwie”.

„Kontynuujemy wzywanie rosyjskich władz do tego, aby ich polityka i ustawy odpowiadały podjętym zobowiązaniom w dziedzinie obrony praw człowieka i zakończenia praktyki przyłączania rosyjskich NGO do „zagranicznych agentów”, a także administracyjnego prześladowania” – dodał przedstawiciel szefowej dyplomacji Unii Europejskiej.

Jednocześnie zauważył on, że Unia Europejska „zamierza nadal wspierać rosyjskie NGO i społeczeństwo obywatelskie, bez względu na istniejące trudności”. [A potem się dziwią, że traktują te NGO jako agentury… – admin]

W piątek Sąd Zamoskworeczny Moskwy uznał za legalne wniesienie międzynarodowej organizacji obrony praw człowieka „Memoriał” na listę organizacji – zagranicznych agentów zgodnie z decyzją Ministerstwa Sprawiedliwości. „Memoriał” zamierza odwołać się od tej decyzji. Początkowo zadaniem ruchu „Memoriał” było zachowanie pamięci o politycznych represjach w Rosji. W chwili obecnej międzynarodowe stowarzyszenie „Memoriał” (albo „Międzynarodowy Memoriał”) prowadzi działalność badawczą, edukacyjną i obrony praw człowieka. Według ostatnich danych w skład „Międzynarodowego Memoriału” wchodzą 62 organizacje z Rosji, Białorusi, Niemiec, Włoch, Francji, Kazachstanu i Łotwy. [I najprawdopodobniej pieniądze Sorosa – admin]

Jak wcześniej informowała służba prasowa Mnisterstwa Sprawiedliwości, podczas kontroli resort odkrył fakty finansowania „Memoriału” przez źródła zagraniczne, a także oznaki uczestnictwa w działalności politycznej.

W listopadzie 2012 roku ustawa zobowiązała finansowane z zagranicy polityczne NGO zarejestrować się jako zagraniczni agenci. W czerwcu 2013 roku Ministerstwo Sprawiedliwości otrzymało prawo do uznawania NGO za zagranicznych agentów według własnego rozeznania. Rosyjskie NGO niejednokrotnie wyrażały sprzeciw wobec ustawy i skarżyły ją, m.in. w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

https://pl.sputniknews.com

Ech, jakby przydała się taka ustawa w Polsce… 
Admin

Komentarzy 11 to “Unia Europejska wezwała Rosję do odwołania listy „agentów zagranicznych””

 1. Adam Ryglowski said

  Marzenia ściętej głowy ….
  Chyba , że przydarzą się dwie niedziele w kupie …

  bo jak na ra – to trafia się nam ( nam i „nam”) 24 grudnia –
  – i Chanuka , i Wigilia Bożego Narodzenia
  🙂

 2. Siggi said

  W RF jest tyle tego agenturalnego zaprzaństwa,że mogli by tym obdzielić cały świat i pół Ameryki.Wystarczy popatrzeć na YouTub ile tego łajna pluje na swój kraj i W.Putina.Radio”Swoboda”,Echo Moskwy a raczej Waszingtona,TV”Dożdż” i tak dalshe.
  Historia Rosji ostatnich kilku wieków pokazuje dwa znamienne ,przeciwstawne sobie zjawiska społ.polit.: …wielki patriotyzm ogromnych rzesz Rosjan ,ale niestety także:…sprzedajność,zdradę,zaprzaństwo.Z tym drugim zmagali się władcy absolutni ,choćby wymnienić Ivana IV Grożnego,Piotr I,Katarzyna II ,ale także…Josif Wissarionowicz .Obecna sytuacja w Rosji po 1992r bardzo przypomina tą w ZSRR z przełomu 1920/30 tamtego wieku.Nawet jest podobieństwo spisków i ucieczek złodziei ze zrabowanymi publicznymi środkami na Zachód,głównie do W.Brytania.Od wieków Anglia była i jest centrum zwalczania Rosji ,była zawsze łaskawa złodziejom,zdrajcom z Rosji mimo,że Mikołaj II był kuzynem króla W.Brytanii chyba Edwarda.Kiedy przyszło ratować Mikołaja II po lutym’1917,to odmówili pomocy ,nie wysłali okretu wojennego,aby zabrać z Petersburga rodzinę carską i innych dostojników państwowych.
  W dokręceniu śruby zagranicznym agentom muszą się władze FR bardziej pospieszyć i wzmorzyć kontrolę.Areszty niektórych prominentnych urzędników,u których zajęto zagraniczne walory w milionowych ilościach,a niektóre paczki z $ były nierozpakowane ze stemplami FED-u,prosto z drukarnii.”Wsparcie” dla majdanów.M.in.obiektem „wycieczek” stał się Jekatierinoburg na Uralu ,gdzie z zachodnich ambasad emisariusze „szkolą”obywateli w zakresie walki o swoje prawa.Sprzyja temu okoliczność ,że merem tam jest jawny przeciwnik Kremla.
  Czyszczeniu tego szamba nie jest ani takie proste ,ani łatwe.Nadzieja w tym,że większość Rosjan boleśnie doświadczyła lata jelcowszczyzny i rządów liberastów,którzy puścili miliony bez skarpetek.Dlatego Rosjanie drugi raz na chwytliwe hasełka nie dadzą się nabrać.Za wiele tego było w historii.

 3. Bodzio said

  Zdaniem UE idealne NGO działają zapewne w Syrii, Iraku i Libii. A jakie wspaniałe społeczeństwa obywatelskie zdołały tam utworzyć.

 4. Włoska komunistka Mogherini wygląda na tym zdjęciu mało awantażownie.

 5. Siggi said

  4/Stonkaziemniaczana said
  ———–
  A jednak na bezludnej wyspie dał bym jej pyska … i nie tylko.Na bezrybiu ,to i rak rybą. Nie?

 6. EyWey said

  Owe częstokroć obojnacze. Siggi

 7. Zerohero said

  W usa od 1938

  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Foreign_Agents_Registration_Act

  Wy kołchozowe kur…..y. zajmijcie się USA albo Izraelem. Tfu, a kysz. Co za morda.

 8. Siggi said

  6/EyWey said
  —————
  Obojniak faktyczny to taki samopylny,który sam siebie zapładnia ,jest potem w ciąży jakiś czas(u ludzi – 9miesięcy,u krów też 9,u klaczy 11miesięcy a u loch od trzody chlewnej 3 miesiące-3tygodnie i 3 dni).W świecie zwierząt I roślin jest troche obojnaków.Np.kukurydza jest samopylna tzn.on – samiec to jest kwiat u szczytu rośliny,a ona-samica to są te wąsy ,które pojawiają się w zawiązkach kolb kukurydzy.Pyłek kwiatowy spada na wąsy I dochodzi do zapylenia I kolba zaczyna się rozwijać aż do momentu pełnej dojrzałości nasion,które chętnie potem żremy.
  To foto jeżeli nie jest kombinowane komputerowo(bo można przestawiać różne części naszej figury),to przypadek faceta z cyckami należy potraktować jako wybryk natury,bo nie wolno mówić,że jest to niedoskonałość bożego stworzenia.A może diabeł przy tym był I majstrował w swoją stronę.Nie wykluczone,ale to dotyczy tylko tych ,którzy są przekonani o wielkich diabelskich mocach.
  Ten facet na foto ,to facet,bo chyba ma zarost i się goli.Aby go sklasyfikować do jakiej kategorii osób należy,trzeba by zlustrować jego „parter”,co tam ma,co tam jest między nogami?Tu może być wiele niespodzianek co do zawartości-obecności tych „klejnotów”.Możemy założyć,że on ma to wszystko co my chłopy indywidualne mamy tj prącie z workiem mosznowym.Użyłem tu terminologii z zootechniki jako ,że jestem wysokokwalifikowanym z dyplomem zootechnikiem(tylko w ZOO nie pracowałem,a tak wszędzie w tej branży).
  Może mieć wszystko podwójne tzn dwa prącia ,w zasadzie jeden worek ,ale z czterema jądrami.Podobno tacy są na wage złota w niektórych grupowych towarzystwach wzajemnej adoracji.
  Zdarza się i tak,że taki może mieć klejnot i męski i żeński,to już jest bardziej skomplikowana sytuacja.Czasem klejnot męski jest podwójny i do tego jest jeszcze żeński,to w ogóle jest pojeb………ne.Nie ma reguły,do którego klejnotu podłączona jest cewka moczowa od pęcherza ze sikami,bo cewka jest jedna.
  Całe szczęście,że tego typu wybryki natury są bezpłodne i dlatego trudno ich nazwać obojnakami.
  Przydarzają się też sytuacje ,że kobieta ma tylko męski klejnot albo jedno i drugie.Wtedy-jak sobie tego życzy-chirurgicznie kilka operacji poprawia tą niedoskonałość-pomyłkę stworzenia.Jeżeli pozostawia bez zmian sytuację,to jest uniwersalnym kopulantem tzn.wali i kobiety i chłopów w zależności od chcicy ,a gdzie ,w którą dziurę fizjologiczną ,to się domyślcie.O!

 9. Premizlaus Crucis said

  Ale z niej paskudna brzydula.

 10. JerzyS said

  http://www.voltairenet.org/article194585.html
  Rada Bezpieczeństwa obraduje za zamkniętymi drzwiami po zatrzymaniu oficerów NATO w Aleppo
  Sieć Voltaire | 16 grudnia 2016
  français Español Deutsch English ελληνικά italiano Português عربي Türkçe Nederlands
  +

  [Sieć Voltaire] na dziś, piątek 16. grudnia 2016, na godzinę 17. czasu uniwersalnego zwołano nadzwyczajne,
  zamknięte zebranie Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z tym, że
  dziś rano w jednym z bunkrów we wschodniej części Aleppo
  syryjskie siły specjalne dokonały zatrzymania kilku oficerów NATO.

  http://gazetabaltycka.pl/promowane/skad-wzieli-sie-uchodzcy-oto-prawdziwe-przyczyny-wojny-na-bliskim-wschodzie

  „(…Ewakuacja

  Arabski portal „Al. Hadas” podał ostatnio,
  że Amerykanie gorączkowo usiłują załatwić z Rosjanami ewakuację z Aleppo swoich „doradców wojskowych”
  (białe kaski ?!),
  a wśród nich agenta służb specjalnych Balala Abdel Karima.
  Czy po ostrzelaniu przez islamistów rosyjskiego szpitala wojskowego,
  w którym zginęli rosyjscy lekarze i pielęgniarki,
  Rosjanie pójdą im na rękę?
  Zdziwiłbym się, gdyby tak się stało…

  W chwili, gdy zaczynałem kompletować materiał do tej publikacji,
  nic nie wskazywało na szybki przełom w walkach o Aleppo
  – dziś wypadki biegną tam szybciej niż moje pióro po papierze.

  W przeddzień amerykańskiej inwazji na Irak (we wrześniu 2002 roku)
  przywódca Ligi Arabskiej – Abr Moussa – powiedział o jankeskich planach:
  „… otwarłoby to wrota piekieł…”

  Co nastąpiło.)”

 11. EyWey said

  Przekonał mnie Acan i odchylam się Panie Siggi, ma Pan dar zoologiczny, wynikający zapewne z Pana wykształcenia i całej zawartości.

  Niech to zapyla i nawet sie ale z dala ode mnie.

Sorry, the comment form is closed at this time.