Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Oni podpalą nasz kraj!

Posted by Marucha w dniu 2016-12-17 (sobota)

Sytuacja jaka objawiła się wczoraj w Sejmie i pod Sejmem, to preludium do wojny domowej. Polityka przenosi się w ten sposób na ulice, ponieważ politycy nie potrafią się porozumieć.

Winę za eskalację sytuacji z małej iskry ponosi obecna władza mająca większość, a w szczególności w zasadzie całkowitą odpowiedzialność pan Jarosław Kaczyński.

Strategia polityczna pana Kaczyńskiego zakładająca brak kompromisu i stosowanie faktów dokonanych zawiodła w pełni. Chyba, że zamiarem pana Kaczyńskiego było wywołanie w kraju wojny domowej? Jeżeli taki był cel, to jesteśmy bardzo blisko do pierwszych walk na ulicach. To nie jest kwestia straszenia ludzi, to jest prosta analiza słów jakie padały pod Sejmem – przykładowo pana Posła Niesiołowskiego!

Widać, że pan Kaczyński traci panowanie nad swoim obozem, ponieważ zbyt wielu Posłów i generalnie środowisk z prawicy, twierdzi że to wszystko co robi władza, jest robione niepotrzebnie na siłę. Trzeba pamiętać o tym, że w PiS jest bardzo wielu prawdziwym patriotów i państwowców, dla których najważniejsza jest Ojczyzna, a własny honor nie jest postrzegany przez maskę cynizmu przeplatanej z hipokryzją.

Pan Kaczyński prawdopodobnie nie może pogodzić się z faktem, że polityka jaką prowadzi – pryncypia jakie przyjął, są w warunkach zderzenia z rzeczywistością PRZECIW SKUTECZNE. Ponieważ ludzie widząc ten bałagan, przeciwstawiają się państwu w ogóle, a to On dzisiaj odpowiada za państwo, więc w ostateczności przeciwstawiają się jemu. Świadomość tych faktów dociera do coraz większej ilości ludzi powiązanych z dobrą zmianą.

Wypowiedź pana Kaczyńskiego była wojownicza i konfrontacyjna, usłyszeliśmy o delikcie, o terrorze i jak zawsze z jego wypowiedzi wynikało, że jest w oblężonej twierdzy. Niestety jednak także formalni liderzy nie zdali egzaminu. Gdzie w tym konflikcie była pani premier? Tak ciężko było zabrać głos i poprosić o porozumienie? Gdzie był pan Prezydent? Oglądał relacje z Sejmu w telewizji? Dlaczego nie wystąpił chociaż z komunikatem na bieżąco – domagając się przywrócenia porządku i głosowania – bo przecież chodzi o budżet, czyli o kasę!

W wyniku rządów pana Kaczyńskiego doszło do takiego napięcia w kraju, które jest niebezpieczne dla nas wszystkich. Lech Wałęsa miał rację w ocenie tego pana, twierdząc że jest destrukcyjny. Skończył w taki sposób, że musiał zrobić sobie swój prywatny parlament na sali obok! Żenujące! Naprawdę żenujące – jak na państwowca i męża stanu, po prostu dramat. Państwo w kryzysie a oni śpiewają kolędy zamknięci w sali pod Strażą Marszałkowską! Posłowie nie mogli zabrać głosu, nie mogli złożyć wniosku formalnego, nie było wiadomo jak liczone są głosy.

Prawdopodobnie w kilku aspektach doszło do złamania prawa. Jeszcze to wszystko w rocznicę zamachu na Gabriela Narutowicza – Prezydenta RP (16.12.1922r.). Posłowie opozycji mówili, że Posłowie koalicji rządzącej nie chcieli ich dopuścić do Marszałka, ani do głosu – jeżeli to prawda, to znaczy że to skandal i w Sejmie zastosowano przemoc sytuacyjną. Prawdopodobnie to posiedzenie było nielegalne. Tylko kto ma to orzec? Jest chaos, hucpa – to nie ma nic wspólnego z demokracją. W ten sposób upada państwo.

Jeżeli ludzie wyjdą na ulice – odpowiada za to pan Kaczyński. Legalność podejmowanych głosowań będzie dyskusyjna i kwestionowana. jeżeli o to chodziło panu Kaczyńskiemu, to można mu gratulować – popsuł Polskę! Powtórzmy odpowiedzialny polityk mający pełnię władzy, powinien umieć taką sytuację antycypować.

W tym konflikcie nakłada się wiele poziomów i byłoby dobrze, żeby rozeszło się na tych wydarzeniach w Sejmie i przed nim. Jeżeli konflikt będzie rozwijał się dalej, tak zresztą jak to przewidywał pan Kaczyński, że będzie na koniec roku gorąco – to nie wiadomo czym to się skończy.

Czy pan Kaczyński chciałby mieć swoją własną Polskę? Ten człowiek bierze na siebie olbrzymią odpowiedzialność za przebieg wypadków. Doszło do złamania tradycji parlamentarnej, doszło do niesłychanych kwestii szczegółowych jak postulatu łączenia poprawek budżetowych w jedną (zblokowanie poprawek). W ten sposób można w ogóle załatwiać wszystko dekretem.

Trudno jest przewidzieć reakcję rządzących, która nastąpi w kolejnych dniach. Kierując się jednak dotychczasową logiką pana Kaczyńskiego – nie będzie cofania się. Sytuacja będzie – a nawet już była w niektórych mediach prawicowych – opisywana jako próba zamachu stanu przez paraliż Sejmu i demonstracje w całym kraju. Co oczywiście stanie się podstawą do wyciągania dalszych wniosków i wyciągania konsekwencji.

Ciekawe, czy kiedyś się dowiemy, czy pan Kaczyński dopuszczał możliwość doprowadzenia do rozlewu krwi jako konieczny etap dobrej zmiany? Jego polityka jest destrukcyjna, nie uznaje kompromisu, co powoduje że racjonalność jest systemowo wyłączona – liczy się tylko jego zdanie. W praktyce po tym głosowaniu w Sali Kolumnowej pod Strażą Marszałkowską pan Kaczyński stał się dyktatorem.

Miejmy nadzieję, że w PiS znajdą się ludzie, którzy chcą żeby ich i inne dzieci swobodnie poszły do szkoły w poniedziałek, a później każdego innego dnia. Tylko wewnętrzne przesilenie w tej partii prowadzące do odsunięcia pana Kaczyńskiego od władzy, może spowodować, że będzie możliwy jakikolwiek kompromis. Bez kompromisu będzie krew. Polska krew. To już tylko kwestia czasu. Wszystko jest winą pana Kaczyńskiego, to on ponosi pełnię odpowiedzialności za całą sytuację, którą wykreował. Brak reakcji pani Szydło i pana Dudy w ogóle nakazuje się zapytać, czy warto jest im wypłacać kolejne pensje.

To co widzieliśmy, to dopiero początek nowej sytuacji w kraju, właśnie weszliśmy na inny poziom konfliktu, z powodu naprawdę błahostki i emocji, Marszałek musi mieć nerwy na wodzy, nie wytrzymał – doszło do niepotrzebnych emocji. Wszyscy poniesiemy tego konsekwencje.

Krakauer
Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj]
https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarze 72 to “Oni podpalą nasz kraj!”

 1. To nie jest kwestia, że nie potrafią się porozumieć. Druga strona nie chce tego porozumienia. Oni dążą do wojny domowej, a może nie oni, tylko ten kto im płaci. Majdan Bis jednak moim zdaniem nie wyjdzie.

 2. adsenior said

  Służby winny intensywnie zająć się źródłami finansowania, tych warcholskich zamieszek!!

 3. Polak = Czlowiek z INICJATYWA i WIZJA innowacji, pelen energii do DZIALANIA said

  KRAKAUER twoje KRAKANIE schowaj sobiw do DooPY ty draniu sobaczy ty swinio

  Piękne kontrargumenty…
  Admin

 4. dookoła wojtek said

  Prezes nie robi tego sam z siebie. On to robi dla kogoś. Nawet nie chcę wiedzieć, dla kogo mianowicie. Ludziska maja sobie skakac do oczu. A wojna domowa sie odbędzie na łyżeczki od herbaty, bo zbrodnią jest myśleć o posiadaniu żadnego narzędzia które może byc użyte jako broń.

  Wesołych Świąt, moi drodzy.

 5. jazmig said

  Nie straszcie nas wojną domową, bo nawet nie ma kto walczyć. Szmaciarze z PO, nowoczesnej i KOD przeciwko palantom z PiS???

 6. Moher49 said

  Nie wiem jakie są ostateczne intencje PiS, biorąc pod uwagę, że kolaboruje z USA i Izraelem. To co robi tzw „opozycja” czyli PO, PSL, N., to jest próba zamachu stanu, groźby karalne, sabotaż państwa. Działania rządu powinny być zdecydowane – zdrajcy, sabotażyści -Kijowski, Schetyna, Wałęsa, Petru, europoseł Lewandowski powinni gnić w więzieniu już.

 7. Stan said

  Litości, mylą się ci, którzy myślą, że głupota ma swoje granice.
  W przypadku PiS tych granic nie ma.

  Co się dzieje? Litości. Naród ma święte prawo wiedzieć, co posłowie robią w sejmie.
  Pijanych warchlaków należy natychmiast pozbawić mandatu.

  Ja pamiętam, że kiedy Mazowiecki został premierem pierwszego niekomunistycznego rządu,
  to realizując postanowienia z Magdalenki wprowadzono w publicznej jedynce transmisje bezpośrednie z obrad sejmu.

  Mazowiecki wtedy powiedział, że te transmisje będą do znudzenia. Później te transmisje sukcesywnie ograniczano:
  najpierw przeniesiono je do TVP info, a później zdjęto całkowicie.

  Dziś PiS chce zabronić dziennikarzom całkowicie filmowania obrad sejmu.
  Dodam ze we wszystkich krajach zachodnich są przeprowadzane bezpośrednie transmisję z obrad parlamentów.

  I tak ćwierć wieku po obradach w Magdalence zlikwidowano ostatnie jej ustalenia.

  Okrągły Stół odchodzi w przeszłość, a PiS zadowolony, bo uważa, że to był upokarzający układ z komuną.

  Symbolicznie więc przekreśla ostatnie ustalenie Okrągłego stołu:
  prawo narodu, by wiedzieć, co posłowie robią w sejmie sądząc,
  takie ograniczenia przejdą bez protestow ludnosci??

  Jest to kolejny plan prezesa podzielić jeszcze bardziej Naród.

  Prezes się śmieje i osiąga dalsze sukcesy (bylo to witac na filmikach).
  Winny jest jak zwykle W. Putin. Sankcje zostały już wydłużone.

  Dziś zagorzała pisówa mówi, że PiS ma rację nie wpuszczając dziennikarzy do sejmu.
  Pozostawiam to bez komentarza…

 8. Lam said

  MARZENIA
  Czarne chmury nad Polską wiszą,
  Różne męty krajem kołyszą,
  Co z dali dobrze rozkazy słyszą…
  Ludzie się jednak żywią nadzieją,
  Że nowe wiatry wkrótce zawieją.
  17-12-2016

 9. Przemko said

  żałosne gnojki po obu stronach. dlatego właśnie ja nie zamierzam wracać do Polski – nigdy!
  PS. żadnego „polskiego Majdanu” nie będzie. Polacy nie wyszli na ulice 35 lat temu, kiedy naprawdę niewiele mieli do stracenia – teraz z kredytami na domy, samochody, telewizory i smartphony grzecznie pobiegną w poniedziałkowy poranek do roboty.

 10. Stan said

  Nie oznacza to jednak, że obecna władza ma prawo po cichu robić co tylko zechce.

  Chcę znać nazwisko pijanego posła, mam prawo wiedzieć kto głosuje na dwie ręce,
  chcę oglądać obrady sejmu od początku do końca, choćby tylko w celu poznania prawdziwych
  intencji i działań poszczególnych posłów.

  Mam do tego prawo. To oni żyją i to na wysokim poziomie za moje pieniądze.

  Nie interesuje mnie makijaż posłanki czy jej garsonka, nie interesują mnie za krótkie skarpetki posła.

  Interesuje mnie natomiast to, czym mnie chcą znowu obciążyć i kto się do tego przysłużył.
  Oni mają być dla nas, a nie my dla nich.

 11. Adam Ryglowski said

  Ponad rok temu zadawałem WIELOKROTNIE
  pytania :
  – Po co nam TK (Trybunał Konstytucyjny ) ?
  – Po co nam 460 posłów ??? ( setka wystarczy)
  – Po co nam 100 senatorów ? ( będzie dość 12 )
  ……
  A po za tym wielokrotnie bębniłem :
  IMMUNITETY NALEŻĄ SIĘ T Y L K O DYPLOMATOM OBCYCH KRAJÓW – rezydujących w Polsce !!!!!!!!!!
  …….
  (immunitet dla złodzieja w todze , łapówkarza prezia , bezkarność dla mordercy w kitlu , zabójcy z UKS – TO JEST P O L S K A {!??}

  A tu DRAKA , JAK W SOBOTNI WIECZÓR w knajpie na Gnojnej ?
  ….
  p.s.

  Św. P. Andrzej Lepper mawiał : ” …. Jak nie wiadomo o co chodzi , TO WIADOMO , O CO CHODZI …”

 12. guła said

  O czym Krakau kracze. Że nimby Kaczyński nie postępuje parlamentarnie? A gdzie był przez ostatnią dekadę Krakau, kiedy opozycja praktycznie nie istniała a PO i PSL robił co chciał (najczęściej sobie na rękę) i jak chciał. Nie należy spodziewać się innego postępowania PiS a te całe zamieszki śmieszki, psu na budę, bo bierze w nich udział tylu co KOD napłakał a zdecydowana większość niby uczestników, to gapie.

 13. Joannus said

  Kaczyński to jeden z mistrzuniów 27 letniego spektaklu, stąd trudno w nim upatrywać coś dobrego.
  Krakauer ma jednak tu mały kąt widzenia, koncentrując się tylko na nim z ekipą. Tu inni są bardziej czynni od Sorosa do fartuszkowych .

 14. RomanK said

  Jaki to narod , czyj narod wychodzi na ulice???
  To samo co parchate neocony w USA wyjace z rozpaczy po przegranych wyborach i zapowiedzi oczyszczenia bagna…..
  jak zcznei spuszczac staw w Washingtonie to topic sie beda najwieksze plywaki w Warszawie:-)))
  KIjowski jest tyklko najlepszym przykladem tych SSynow zyjacych na krzywe ryje i zerujace na pracy Polakow. Najwyzszy czas zeby rozliczyc ich wszystkich.
  Czy poleje sie krew….mnie interesuyje tylko jedno ..czyja to bedzie krew….
  Dlatego namawiam wszystkich Polakow by na Swieta wprowdzic nowa tradycje:
  Siekiera Tarnowska firmy Romanik pod kazda polska choinka!

  http://www.narzedzia.pl/romanik,p36/siekiery,c11920/
  Powitaj Gwiazdke nadzieji ze siekiera tarnowska marki Romanik w reku.
  Wrzaski parchatyych KODow i zbankrutowanych PO uciszy skutecznie tylko siekiera tarnowsk Romanik za jedyne 26 zlp.
  TYlko przy pomocy siekier tarnowskich marki Romanik PiS moze sie odciac od PO:-))))

 15. guła said

  Ziemkiewicz: Policja użyła gazu
  Mucha: Łzawiącego?
  Ziemkiewicz: Rozśmieszającego.
  ………………..
  Tak czy inaczej będą sankcję – stąd artykuł na temat Ślepowrona na Gajówce – i najlepiej gdyby były finansowe. No koniecznie na poziomie europejskim.

 16. Piszę więc jestem said

  Zamiast mielenia w próżnym, może kilka faktów?!

  Wklejam materiał z 2006 roku, proszę chociaż poczytać, by potem znowu nie pytać naiwnie, czy KaczJ jest zdolny lub nie zdolny do czegoś – owocnej lektury>

  Wykład wygłoszony w Fundacji im. Stefana Batorego w dniu 14.02.2005

  „W 2002 roku radykałowie otrzymali w wyborach przeszło 30 procent.
  W tej chwili ich notowania są nieco mniejsze.
  Ale jeżeli w Polsce dojdzie do sytuacji, w której
  połączą swoje siły, nie w jakiejś rewolucji, nie w
  wystąpieniach ulicznych, w wielkich strajkach, tylko
  przy urnie wyborczej,

  całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi,

  dwie wielkie grupy społeczeństwa, to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna)rozwścieczonych swoim losem postkomunistów.”

  „Ci ostatni znajdują się dzisiaj w znanej sytuacji, ale nawet jeżeli uda nam się ich zdelegalizować – liczę na Trybunał Konstytucyjny – to ze sceny politycznej nie zejdą.
  Przecież delegalizacja to nic innego jak wyrejestrowanie.
  Potem będą mogli założyć kolejną partię.
  Delegalizacja byłby jedynie mocnym aktem potępienia moralnego.
  Podkreślam raz jeszcze: istnieje niebezpieczeństwo zdobycia władzy w Polsce przez radykałów. Wszystkim, którzy zalecają heroiczną drogę walki o przemiany gospodarcze w Polsce, radziłbym wziąć to pod uwagę.” – (całość: http://www.batory.org.pl/debaty/jkaczynski.htm – wersja autoryzowana w pdf.).

  Fundacja Batorego nie tylko organizuje debaty polityczne, ale ma ona również swego przedstawiciela w Senacie RP oraz w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego w osobie Marszałka Bogdana Borusewicza. http://b-borusewicz.pl/nowa/index.cgi?action=01show&idn=14&kind=3

  ||||(Całość na stronie J.Bizoń)|||| i cd odnośników:

  Bogdan Borusewicz od szeregu już lat jest członkiem Rady Fundacji Stefana Batorego – George’a Sorosa – http://www.batory.org.pl/ofund/rada.htm. , Fundacji, na której to stronie internetowej: http://www.batory.org.pl/debaty/index.htm dowiadujemy się kto i jakie tam debaty prowadził:

  Cykl wykładów o naprawie Rzeczypospolitej:
  • Wykład Lecha Kaczyńskiego, 19 września 2005
  • Wykład Włodzimierza Cimoszewicza, 12 września 2005
  • Wykład Donalda Tuska, 6 września 2005
  • Wykład Zbigniewa Religi, 24 czerwca 2005
  • Wykład Tadeusza Mazowieckiego, 6 czerwca 2005
  • Wykład Marka Belki, 3 marca 2005
  Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 203 KB]
  • Wykład Jarosława Kaczyńskiego, 14 lutego 2005
  Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 250 KB]
  • Wykład Marka Borowskiego, 3 lutego 2005
  • Wykład Jana Rokity, 10 stycznia 2005
  Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 216 KB]
  • Wykład Aleksandra Kwaśniewskiego, 13 grudnia 2004
  Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 178 KB]
  Z cyklu Polityka zagraniczna
  Ciągłość i zmiana w polityce zagranicznej RP (22 grudnia 2005) – dyskusja z udziałem Stefana Mellera, Władysława Bartoszewskiego, Bronisława Geremka, Dariusza Rosatiego i Jacka Saryusz-Wolskiego.
  Sens 9 maja 1945 i polska polityka (4 maja 2005) – dyskusja z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, Adama Daniela Rotfelda i Bronisława Komorowskiego, prowadzenie – Aleksander Smolar.

  Boguchwała. A.D. 18 marca 2006 r.
  Mgr inż. Józef Bizoń

 17. carlo.dolony said

  nr.2 adsenior , u gory ,NAPISAL CO ROBIC,koniec gdybania,i znow mysle o you tubie..stonoga po wyborach

 18. Nemo said

  POPiS urządził sobie zabawę w dobrego i złego glinę. Grają do tej samej bramki ale trzeba się uwiarygodnić. I tyle.

 19. Marian said

  „Chyba, że zamiarem pana Kaczyńskiego było wywołanie w kraju wojny domowej?”

  „W ten sposób upada państwo”

  Te dwa zdania najlepiej oddają wagę obecnej sytuacji.

 20. Maćko said

  Krakauer mi sie nie podoba.
  ….
  …całkowitą odpowiedzialność pan Jarosław Kaczyński….
  …Strategia polityczna pana Kaczyńskiego zakładająca brak kompromisu…
  …Chyba, że zamiarem pana Kaczyńskiego było wywołanie w kraju wojny domowej….
  …że pan Kaczyński traci panowanie nad swoim obozem…
  …Pan Kaczyński prawdopodobnie nie może pogodzić się z faktem…
  …Wypowiedź pana Kaczyńskiego była wojownicza i konfrontacyjna…
  …W wyniku rządów pana Kaczyńskiego doszło do takiego napięcia w kraju…
  …Jeżeli ludzie wyjdą na ulice – odpowiada za to pan Kaczyński…
  …ak zresztą jak to przewidywał pan Kaczyński, że będzie na koniec roku gorąco – to nie wiadomo czym to się skończy….
  …Czy pan Kaczyński chciałby mieć swoją własną Polskę?…
  …Kierując się jednak dotychczasową logiką pana Kaczyńskiego – nie będzie cofania się…
  …czy pan Kaczyński dopuszczał możliwość doprowadzenia do rozlewu krwi …
  …pan Kaczyński stał się dyktatorem…
  …prowadzące do odsunięcia pana Kaczyńskiego od władzy…
  …Wszystko jest winą pana Kaczyńskiego…

  Krakauer – kto to jest? Agent? Czyj?

 21. u said

  Taka racja, ze kaczor zaslużył na skutecznego kopniaka a choćby za opȩtaną politykȩ w stosunku do Rosji i lizanie obytów banderowcom, ale to nie oznacza, ze miałyby powrócić ubeckie Tuski. Jedni i drudzy zasługują na wytarzanie w smole i pierzu.. Przecież mamy w kraju i partie, które jeszcze nie rzadziły wiec należaloby dać takim ludziom szansȩ, może zdołaliby wydmuchać ten smród.

 22. Siggi said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dantejskie-sceny-w-polskim-parlamencie-proba-wywolania-polskiego-majdanu

 23. Adeodatus said

  Panie U „opętana polityka wobec Rosji nie jest tak do końca nieuzasadniona. Ja rozumiem, że z krajami potężnymi nie ma co się żreć, ale też nie ma co klękać przed nimi (ze zwyczajnych kontaktów międzyludzkich pan sobie przenieś co się wtedy dzieje). A tak w ogóle marszałek jaki jest, taki jest, ale skoro Unijni „pensjonariusze” go atakują, to dla mnie oznacza jedno, jest lepiej niźli za PO. Zresztą ja mam takie ciche i pewnie nieuzasadnione marzenie, że wbrew temu co napisał tu pan Michalkiewicz
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3812
  Niemce się po prostu spieszą, bo jak Trump przejmie władzę to nie do końca wiadomo co będzie. A może wykorzysta tutejszą agenturę do „odmrożenia” potencjału tubylców (pamiętajmy, że jest to pragmatyczny biznesmen i ,że umocnienie współpracy Niemce- Rosja może mu nie do końca być nie na rękę) i wykorzystaniu „międzymorza” jako wentyla bezpieczeństwa dla pod umierających Stanów? Oczywiście nie wiemy co będzie, a zastawki żydowsko-ubeckie także mają spory ciężar gatunkowy, ale jak powiadają, „nadzieja umiera ostatnia”.

 24. u said

  Czesto slucham roznych wypowiedzi znanych geostrategow na temat polityki jaka grandza kaczory pod adresem Rosji. Jest calkowicie oblakana. Kazdy z tych bardziej blatnych ekspertow twierdzi, ze Rosja jest kluczowym mocarstwem w rozgrywce o przemodelowanie obecnie swiata. I beda o jej wzgledy ubiegac i Pekinczyki i kazde inne panstwo, ktore ma liderow bez siana w lbie. I trzeba to robic dopoki jest czas, najlepiej przed czasem, bo po czasie to nas nie bedzie. Banderowcy bez kaganca rosyjskiego czy amerykanskiego to nas rozniosa. Ameryka nie pomoze (slabnie i ma inne pivoty pierwszoplanowe np. utrzymanie free navigation po oceanach) A trumpowa administracja juz sie umizguje, juz lapie za telefon, bo nie widzi inaczej szans do dalszego solowego krolowania w swiecie, musi zaakceptowac rosyjskiego niedzwiedzia do spolki gdy smok wskoczyl do wanny i nie zostawil miejsca dla innych. Mysle, ze to byla mocna karta przetragowa Trumpa i rowniez dzieki komplementom pod adresem Putina wykopal Hitlercie, ktora miala z nim na pienku. A nasze osly skonczone skacza do tych do ktorych mozni tego swiata zabiegaja o o wzgledy. Bez Rosji w sojuszu zadne mocarstwo nie ma szans na zwyciestwi w grze ktora sie obecnie toczy.(przemodelowanie wplywow swiatowych). Amy nawet nie walczymy o przetrwanie, bo nie przetrwamy sami bez poteznego wsparcia.

 25. Obcy Astronom said

  Nie tak dawno Kaczyński i Szydło utrącili uczciwą inicjatywę, chroniącą nienarodzone dzieci. Stało się tak dlatego, że Kaczyński nigdy nie chciał bronić wszystkich dzieci, a dodatkowo, jak zwykły tchórz przestraszył się wyników sondaży, tumultu i wycia lewactwa. Zapewnił sobie spokój – na krótko. Nie postawił na prawo naturalne, pochodzące od Boga, a na prawo stanowione przez wyborczą matematykę. I tak jak przewidziałem, zostanie za to ukarany. Dziadowie mówili „bez Boga ani do proga”. Kaczyński to syjonista, nie zna tego przysłowia.

 26. u said

  Kaczor i Szydlo plus reszta oslow to kukly, robia co im kaza pomimo, ze moze i nie wierza w robote, ktora firmuja. Kaczynski to kaczor , zaden syjonista. Ktory szanujacy sie syjoinista do takiego durnia by sie przyznal? Toc Bibi juz kilkakrotnie smalil do Moskwy na audiencje do Putina i byl grzeczny. Bo jak kiedys nawalil w Soczi to jego wlasni syjonisci przypomnieli mu, ze najpierw powinien poznac swoj ranking i zostal za brak rezultatow ostro zganiony. Pozniej juz tego bledu nie popelnil i wie , ze do Putina trzeba z dyplomatyczna kultura. A kaczorek chyba nie pobral nauk u Bibiego, bo Bibi na takich gwizdze i olewa i prasy nie czyta tej wiarygodnej dlatego pajacuje na sznurku, ktory pociaga ktos moze i dla smiechu zeby doszczenie upodlic kaczora. Problem to tylko w tym, ze za takiego sznrukowanie to my cierpimy, tylko ten problem boli bo kaczor lideruje i jest traktowany jak kukla.

 27. miniu said

  na tym portalu to same zydy i konfidenci GRU

 28. Inkwizytor said

  Ja jestem z FSB. Nasi chłopcy z GRU nie bawią się w pisanie na forach

 29. revers said

  Ustawa 1060 i specjalne pelnomocnictwa p.p. Dudy zobowiazuja, ze korpus inwazyjny moze rolowac przez PL gdzie chce
  http://www.lr-online.de/nachrichten/Tagesthemen-900-Eisenbahnwaggons-mit-US-Panzern-rollen-nach-Polen;art307853,5742636

 30. Tomek said

  Rzyt Krakauer histeryzuje. Chciałby wojny, wiadomo. Tylko co kogo obchodzi co robią knury w knesecie? A nawet jeśli kogoś to obchodzi trochę, bo niby oni wygłupiają się za jego pieniądze, to czy naprawdę ktoś by się dał bić za knurów z knesetu?

  Śmieszne.

 31. Zwykly Polak said

  KRAKAUER czy jak cie tam zwia smieciu. Zagryz czosniek i popij sokiem z CWIBLA to ci tez rozumu przybedzie w tureckim lbie.

  ——
  Rzeczowość pozaintelektualnej argumentacji powala.
  Admin

 32. re1truth2 said

  Próbują nas zrobić w ‚chomąto’, nie wierzcie POPISSLD i sru Petru oraz całej reszcie politykierów, krakaerów.
  Z czego szczerzycie zęby, z siebie idioci /tki pociągani za sznurki…

 33. AlexSailor said

  ” Ludziska maja sobie skakac do oczu.”

  Ależ oczywiście, że o to chodzi.
  Ciekawe co przepchną w tle.

  „Nie straszcie nas wojną domową, bo nawet nie ma kto walczyć.”

  Znajdą się i ludzie i broń, potrzebne są tylko pieniądze lub rozkazy prawdziwych mocodawców, a druga strona ma pełne magazyny wszystkiego.

  „To co robi tzw „opozycja” czyli PO, PSL, N., to jest próba zamachu stanu, groźby karalne, sabotaż państwa. Działania rządu powinny być zdecydowane – zdrajcy, sabotażyści -Kijowski, Schetyna, Wałęsa, Petru, europoseł Lewandowski powinni gnić w więzieniu już.”

  Pierwsze, to najsilniejszym argumentem obecnego reżimu, ba – asem w talii, jest właśnie opozycje.
  Po krótkim spojrzeniu na nią, człowiekowi rzygać się chce.
  Drugie.
  Dziwnie pewien jestem, że reakcja reżimu nie będzie zdecydowana, jak rozliczenie poprzedników ze zdrady i sprzedawania Polski, tudzież przekrętów.
  Wręcz przeciwnie, konflikt będzie podsycany.

  „Litości, mylą się ci, którzy myślą, że głupota ma swoje granice.
  W przypadku PiS tych granic nie ma.”

  Pytanie.
  Głupota czy metoda.

  „Dziś zagorzała pisówa mówi, że PiS ma rację nie wpuszczając dziennikarzy do sejmu.”

  Co oczywiście znajduje zrozumienie i poparcie wśród popieraczy PICu, a gdybyż robił to kto inny, byłoby w ich oczach zbrodnią.

 34. AlexSailor said

  ad 9 @Przemko

  „żałosne gnojki po obu stronach. dlatego właśnie ja nie zamierzam wracać do Polski – nigdy!”

  Niestety ci, którzy nie wyjechali, mogą jedynie żałować, ewentualnie pakować walizki.

  „PS. żadnego „polskiego Majdanu” nie będzie. Polacy nie wyszli na ulice 35 lat temu, kiedy naprawdę niewiele mieli do stracenia – teraz z kredytami na domy, samochody, telewizory i smartphony grzecznie pobiegną w poniedziałkowy poranek do roboty.”

  To jest nie kwestia Polaków, tylko kto i ile za „polski Majdan” zapłaci.
  Mając dość środków, „Majdan” dałoby się zorganizować w Waszyngtonie, Moskwie, Pekinie, a nawet Korei Północnej.
  To tylko kwestia pieniędzy, czasu, i głupoty reżimu.

 35. AlexSailor said

  ad 10 @Stan

  „Mam do tego prawo. To oni żyją i to na wysokim poziomie za moje pieniądze.

  […]

  Interesuje mnie natomiast to, czym mnie chcą znowu obciążyć i kto się do tego przysłużył.
  Oni mają być dla nas, a nie my dla nich.”

  Jak widać rządzący reżim na inne podejście.
  My jesteśmy bydłem roboczym, my jesteśmy ich niewolnikami, a Polska i Polacy są po to, żeby
  umożliwić im żerowanie.
  Oczywiście poprzednie rządy nie różniły się w tej kwestii.

  Po co zaczęli manipulować w tak ewidentnej sprawie?

 36. AlexSailor said

  Ad 11 @Adam

  Dla rozmycia odpowiedzialności i pretekstu do łupienia Polaków.

 37. Jerzy N. said

  miniu said
  2016-12-18 (niedziela) @ 06:45:20
  na tym portalu to same zydy i konfidenci GRU

  Same to raczej NIE natomiast wielu to też przyznaję. Oni Polskę i Polaków mają w d… i nas napuszczając jak dzieci rozgrywają.

  ——
  Pan na poważnie podejmuje dyskusję z tym dupkiem?
  Admin

 38. AlexSailor said

  @Guła

  Czy należy Pan do tych nieskażonych refleksją wyznawców którejś z opcji, którzy za
  wystarczający argument do rabowania i zniewalania Polaków oraz niszczenia Polski,
  uważają to, że poprzednia władza PO PSL też to robiła????
  To znaczy co??

  Mamy być w nieskończoność niewolnikami i biedakami, bo każdy następny reżim
  będzie miał usprawiedliwienie w poprzednim???

  To są argumenty łagodnie mówiąc niepoważne.

 39. AlexSailor said

  Ad 13 @Joanus

  „Kaczyński to jeden z mistrzuniów 27 letniego spektaklu, stąd trudno w nim upatrywać coś dobrego.”

  No właśnie o to chodzi, to jest gra do jednej bramki.
  Strzyc przez 27 lat naród 38 milionów z jego pracy, dorobku i dziedzictwa, to NIEWYOBRAŻALNY SZMAL.

 40. AlexSailor said

  @Guła

  „Ziemkiewicz: Policja użyła gazu
  Mucha: Łzawiącego?
  Ziemkiewicz: Rozśmieszającego.”

  Ziemkiewicz od pewnego czasu, zwłaszcza od rządów PISmanów, stał się żenujący.
  Po prostu człowiekowi wstyd za jego głupie gadanie.

  Cóż.
  Stypendium w usa zobowiązuje.

 41. re1truth2 said

  Informacja z maja br. do załączonego wcześniej zdjęcia sru i reszty… w tym tego ‚historyka’ co wyzwalał obozy…
  http://odbudowarp.pl/soros-przyznaje-popieram-i-finansuje-kod/

 42. AlexSailor said

  @Nemo

  „POPiS urządził sobie zabawę w dobrego i złego glinę. Grają do tej samej bramki ale trzeba się uwiarygodnić. I tyle.”

  I tyle.
  100/100.

 43. Marian said

  Żydzi już podpalili Polskę, teraz tylko czekają kiedy ogłupieni Polacy wyjdą na ulice, przyłączą się do ustawionych ruchawek, by w końcu mogła polać się polska krew. W następstwie tych wydarzeń żydzi doprowadzą do rozpicia i podziału kraju.

  A Polacy mają żydów oraz ich prowokacje i ustawki w głębokim poważaniu. I to jest najlepsza broń przeciwko żydostwu – zimna obojętność i bojkot.

 44. AlexSailor said

  @U

  „Taka racja, ze kaczor zaslużył na skutecznego kopniaka a choćby za opȩtaną politykȩ w stosunku do Rosji i lizanie obytów banderowcom, ale to nie oznacza, ze miałyby powrócić ubeckie Tuski. ”

  PO – PIS PSLD

  W nie różni się nawet o milimetr w zasadniczych kwestiach.
  Jedynym punktem rozbieżnym jest imigracja ciapatych najeźdźców.
  Ale myślę, że i tu różnica jest mniejsza niż wygląda.

  Cały czas chodzi o grę do jednej bramki.
  CETA – przyniesie niespotykane skutki dla polskiej gospodarki.
  Przepchnięte ustawy, których nawet PO nie śmiała przepchnąć.
  Kompletna kompromitacja opcji patriotycznej i katolickiej w oczach Polaków.
  GMO.
  Szczepionki (PO uchwaliła, PIS prezydent podpisał).
  Walący się budżet, rosnący dług, roszczeniowe społeczeństwo (jeśli są pieniądze na 500+, to
  są na wszystko, więc każdy chce).
  Inflacja.
  Koniec wzrostu gospodarczego i ucieczka kapitału, w tym polskiego.
  Inwigilacja, np. rejestracja telefonów.

  Dlatego może na skutek zmiany w Waszyngtonie, robotę będą robić ci z opcji PO.
  No i za wszystkim UB/SB/WSI w tle.

 45. Yah said

  Nie ma czymś się ekscytować. Wielokrotnie w Gajówce było pisane, że jedynym celem wygranej PiS i rządów Kaczyńskiego jest doprowadzenie do rządów KOD et consortes ku ogromnej ludzie gawiedzi, której KOD jeszcze bardziej przykręci śrubę, bo pieniądze będą potrzebne „biednym” uchodźcom na iPhony, aby zapobiec ich wykluczeniu.

  Nie ma co żałować PiS bo to niby patrioci wykreowani tylko w powyżej opisanym celu. A że PO była zła to musieli być trochę lepsi i choćby stwarzać pozory dbałości o Polskę, by ludzie dali się nabrać.

  Demonstracje w Wigilię to tylko początek pewnego święta rządzących w Polsce.

 46. AlexSailor said

  @Adeodatus

  O czym Pan pisze????
  Jakie pretensje ma do nas Rosja?????
  Żeby jej rakiet i radarów nie nastawiać, żeby nie sponsorować terrorystów czeczeńskich, nie robić burdelu proamerykańskiego na Ukrainie (za co wydaje się, że nawet gotowi oddać nam Tarnopolskie, Stanisławowskie i Lwowskie), żeby nie wspierać szowinistów z północy????

  Przecież wszystko, czego chcą, jest w naszym polskim interesie w zasadzie.

  Po co więc drażnić niedźwiedzia na zasadzie drażnienia dla drażnienia??

 47. AlexSailor said

  ad 24 @U

  Już raz tak było.
  Wojska niemieckie podchodziły pod Moskwę ostatkiem sił.
  Stalin i Rosja były w opałach, bo gdyby idiota Hitler porzucił swoje kretyńskie ideologiczne plany i zaczął montować zależne państwo rosyjskie, to nawet potężne zasoby by nie pomogły.
  Wojna z czerwoną Rosją zostałaby wygrana w jedyny możliwy sposób – rosyjskimi rękoma, rosyjskim żołnierzem.

  I wtedy nawiązano stosunki z Rządem Londyńskim, a był to moment, w którym Stalin poszedłby na ustępstwa,
  Polska by miała co najmniej suwerenność,, Ziemie Zachodnie i Północne z Królewcem, może Litwę, a ze względów prestiżowych trzeba byłoby zrezygnować a kawałka kresów wschodnich.
  Czasowo, bo pewnie dałoby się to odzyskać.

  I oczywiście moment został przespany, armia wycofana, w miejsce stworzona druga, ale całkowicie zależna od Rosjan, a ta na Zachodnie stała się zupełnie zależna od Brytyjczyków.

  Trzeba było się ze Stalinem dogadać, nie byłoby łatwo, ale było to możliwe.

  W maju 1945r. mielibyśmy nie 400 tys. zależnych zupełnie od Brytyjczyków i Rosjan, ewentualnie latających po lasach, żołnierzy, ale z 800 tys, niezależną armię z przyjaznym nastawieniem Stalina.
  Być może nie tylko NRD i pół Austrii byłoby wówczas zajęte, ale znacznie dalej.
  Może ze 3/4 Niemiec.
  Wówczas politycznie również polski sojusznik, jedyny poważny pod względem sił, byłby cenny.

  W 1945r. Stalin wygrał cudem wojnę.
  Nie nie dał się zająć Niemcom, bo to zajęcie było niemożliwe, ale wygrał.
  Niemniej miał przeciw sobie potężnych amerykanów, zbankrutowanych, ale silnych Brytyjczyków, oraz kontrolowany przez nich świat.
  Taki sojusznik jak Polska, mógł być mu na rękę.

  Teraz mamy podobnie, choć punkt krytyczny został przekroczony.
  Możliwe, że za 5-10 lat nie będziemy dla Rosji przedstawiać większej wartości.

 48. AlexSailor said

  @Miniu

  „na tym portalu to same zydy i konfidenci GRU”

  No, idioci też się trafiają, czego powyższy wpis jest przykładem.

 49. AlexSailor said

  „Próbują nas zrobić w ‚chomąto’, nie wierzcie POPISSLD i sru Petru oraz całej reszcie politykierów, krakaerów.”

  No w zasadzie tak.
  Tylko dlaczego pretensje do Krakauera.
  To jeden z jego lepszych tekstów, aczkolwiek płytki i powierzchowny.

 50. AlexSailor said

  @Yah

  Nie.
  Pis był nadzieją wbrew oczywistościom.
  W kilka miesięcy pogrzebał nadzieję.
  Ale miał być lepszy od poprzedników, wszak w czasie dwuletnich rządów z Samoobroną i LPR parę rzeczy się udało zrobić.
  Między innymi obniżyć i wykasować kilka podatków.
  A głosami PO przeciw PIS wprowadzić pierwsze realne ulgi podatkowe na dzieci Polaków, a więc obniżenie podatków.

  Może to był „wypadek przy pracy” likwidowania Samoobrony i LPR.
  Też nie cudów, ale mających na uwadze polskie interesy w jakimś zakresie.

  To co działo się w czasie rocznych rządów niestety wszystko pogrzebało.
  Gdybyż jeszcze się opamiętali (nie piszę o agenturze), to nawet teraz mogliby wystartować od zera.

  A może właśnie chodzi o to, że część elektoratu i działaczy PIS się zaczyna budzić i przychodzi opamiętanie.
  No i trzeba zrobić coś, by nie było odwrotu.

 51. Zwykly Polak said

  NAJWIEKSZYM dnem jest KUKIZ UBecko SBecki pacholek i Kon Trojanski w sejmie. Lajdactwo.

  ——
  No i co, mam kasować takie gówna, czy zostawiać je w gajówce jako dokumenty?
  Admin

 52. re1truth2 said

  Do rymu. i od prawdy też niedaleko…

 53. re1truth2 said

  Kilka, albo kilkanaście osób wie kto to jest piszący pod pseudo Krakauer.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Jon_Krakauer

 54. Marucha said

  Re 23:
  Panie, czego Pan się napił albo czego nawąchał?

  opętana polityka wobec Rosji nie jest tak do końca nieuzasadniona. Ja rozumiem, że z krajami potężnymi nie ma co się żreć, ale też nie ma co klękać przed nimi

  Kto tu w ogóle mówi o klękaniu?
  Gdzie tak napisano? Kto tego chciał?
  Cały czas chodzi wyłącznie o zachowanie normalności i stosowanie tych samych kryteriów wobec Rosji, co wobec innych państw!

  W jaki sposób opętana polityka może być choć po części „uzasadniona”? Czym? Chyba tylko uszkodzeniami w mózgownicy.

 55. Vladimir said

  Krakauer, ty się o nas nie martw i do wojny domowej nie podżegaj, my, Polacy, sobie z takimi jak ty poradzimy bez żadnych chuligańskich prowokacji ….. palnij sobie kielicha albo opróżnij jakiś futerał i idź skopać ogródek albo żonę a do naszych spraw się nie mieszaj ….

  A to Krakauer „podżega”? W którym miejscu?
  Lekarz może być lepszy, czy gorszy, ale stawiając diagnozę nie przyspiesza rozwoju choroby.
  Admin

 56. Yah said

  Ad 50

  Panie Alex Szanowny ja nie miałem żadnych nadziei. Ja ich wszystkich znam od piaskownicy. To nie są patrioci, to są wredne lenie i hipokryci ( żeby oddać sprawiedliwość mało tam Polaków co pewne rzeczy tłumaczy), które chcą żyć kosztem innych nic nie robiąc tylko gadając.

  „Ale miał być lepszy od poprzedników, wszak w czasie dwuletnich rządów z Samoobroną i LPR parę rzeczy się udało zrobić.
  Między innymi obniżyć i wykasować kilka podatków.”

  Do tego byli zmuszeni, żeby ludzie się nie zorientowali zbyt wcześnie po za 8 lat by ich nie wybrali.

  Proszę zwrócić uwagę, oni zrzucili maski ( CETA, ochrona życia etc.) bo wiedzą, że jako partia już przestają istnieć.

  „A może właśnie chodzi o to, że część elektoratu i działaczy PIS się zaczyna budzić i przychodzi opamiętanie.”

  Ci co się opamiętali skończą jak ci za pierwszej Solidarności w dołach z piachem, w psychiatrykach lub w najlepszym razie na emigracji. Tylko maja jeden problem – gdzie emigrować. Kto ich przyjmie ?
  Ale tego wszystkiego Pan nie zdoła zrozumieć, jeśli nie przyjmie Pan założenia, że w Polsce jednak jest taki miękki, niewidoczny dla większości apartheid.

  PiS jako formacja polityczna wyczerpał swoja formułę. Miała to być partia , której głównym celem było wywołanie kolejnego”powstania” przeciwko Rosji. Na tym polu zawiodła oczekiwania i nie udało się jej przy pomocy polskojęzycznych mediów napuścić en masse Polaków na Rosjan. Jaki będzie kolejny krok zarządzających Polską ? Nie wiem, ale wiem jedno będą jeszcze bardziej tępi niż PiS.

  Co gorsza nie ma demokratycznych metod zmiany układu po parę milionów jest zainteresowane utrzymaniem status quo za wszelka cenę.

  Jednym słowem PiS to tylko jeden z aktorów przedstawienia trwającego w Polsce od 1945 roku. Dyrekcja się nie zmienia, czasami tylko aktorzy pozwalają sobie na pewna improwizację roli, ale bardzo szybko schodzą ze sceny.

 57. bobolanin said

  Ale denne komentarze,pod dennym artykułem. Co dała wam poprzednia władza?

 58. AlexSailor said

  @Yah

  „w Polsce jednak jest taki miękki, niewidoczny dla większości apartheid”

  Nie jeden, nie jeden.
  Kilka.
  I żeby apartheid, jako koncepcja oddzielnego rozwoju.
  Tak dobrze nie ma.

  „S jako formacja polityczna wyczerpał swoja formułę. Miała to być partia , której głównym celem było wywołanie kolejnego”powstania” przeciwko Rosji. Na tym polu zawiodła oczekiwania i nie udało się jej przy pomocy polskojęzycznych mediów napuścić en masse Polaków na Rosjan. Jaki będzie kolejny krok zarządzających Polską ? Nie wiem, ale wiem jedno będą jeszcze bardziej tępi niż PiS. ”

  Cóż.
  Nie jestem zwolennikiem determinizmu, ale prawdopodobieństwo jest duże.
  Do tej pory, jedynie po Lewandowskim i Bieleckim był ktoś lepszy od poprzedników.

  „Co gorsza nie ma demokratycznych metod zmiany układu po parę milionów jest zainteresowane utrzymaniem status quo za wszelka cenę.”

  I to jest największy problem.
  Mnie się wydaje, że nawet nie koniecznie parę, być może paręnaście, w tym ogłupionych do szczętu i działających przeciw sobie.
  To już klasyka, ale ludzie, którzy utrzymują się obecnie z 500+ wyłącznie, będą bronić układu do upadłego.
  A to tylko jedna z mniej ważnych grup.

 59. AlexSailor said

  @Yah

  Wbrew pozorom dużo od nas zależy.
  Żebyśmy nie dali się nabrać, jak nabierają nas chyba od Wiednia, przez 3-maja, Kościuszkę, Powstanie Listopadowe i Niezłomnych.

  W interesie Polski jest zachowanie spokoju i organizacji państwowej, oraz wzajemne zagryzienie się agentury i zdrajców goniących za zdobyczą.

 60. Stan said

  „W myśl art. 14 Konstytucji, Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu.
  Art. 54 ust. 1 Konstytucji stanowi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz
  pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, a art. 54 ust. 2 – że cenzura prewencyjna środków
  społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

  Wolność wypowiedzi prasowej stanowi jeden z elementów wolności słowa w ogóle.”

  Wszystko jasne i wiadome. Cala ta „banda” dobrze wiedziała, że dojdzie do demonstracji po dalszym przykręceniu śruby.
  Prezes dostał właśnie nowe wytyczne, tym razem z Tel-Awiwu i jak widać z działań
  wykonuje je (ze swoimi pachołkami) wyśmienicie.
  Pozostaje tylko jedno pytanie.
  Kiedy prezes da wszystkim mata???

  Wkrótce 900 wagonów pełne uzbrojenia ciężkiego przyjedzie do Polski, a część pojedzie dalej na wschód.
  Prezes już ręce zaciera, kiedy to prywatna „armia” Antoniego będzie mogla wkroczyć do akcji.
  Historia się powtarza, a Polak jest jak zwykle mądry po szkodzie.

  Ciekawe, jaka decyzję podejmie wkrótce nowy prezydent USA, aby ten cały „zasrany kabaret”
  zakończyć, koncentrować się nad polepszeniem poziomu życia ludzi i to nie tylko w Polsce,
  niektórych warchlaków odciąć całkowicie i to raz na zawsze od koryta.

 61. Yah said

  „I żeby apartheid, jako koncepcja oddzielnego rozwoju.
  Tak dobrze nie ma.”

  Niestety ja coraz częściej się czuje jak ktoś drugiej lub nawet trzeciej kategorii, pomimo, że ci pierwszej kategorii to ….. pozwoli Pan, ze nie będę oceniał poziomu. Pół biedy z byciem trzecia kategorią, oni ta druga i trzecia kategorię zastraszaj. Po zmianie PiS na KOD wcale nie będzie lepiej tylko gorzej – bo tak ma być.

  Teraz krytykujący status quo to KODiarz lub ruski agent. Po zmianie władzy każdy krytykujący będzie przeciwnikiem miłości, pokoju, dobrobytu i chrześcijańskim oszołomem ( czyli przeciwnikiem NWO), którego trzeba będzie poddać resocjalizacji. Nie chciałbym być złym prorokiem, ale ku temu zmierza.

  „…oraz wzajemne zagryzienie się agentury i zdrajców goniących za zdobyczą.”

  Ja tez tylko na to liczę. Walka dzikich psów, przy spokojnym oczekiwaniu Narodu. Trzeba liczyć tylko na to, że jak najwięcej psów dołączy się do walki i ……się zagryzie oszczędzając nam kłopotów.

  Nie mniej na raj na polskiej ziemi nie ma co liczyć, bo to co widzimy u nas rozgrywa się też, co prawda w innych ramach kulturowych, na całym świecie. Niech Pan zwróci uwagę, że wszędzie steruje się kryzysem tak by wszyscy chcieli pokoju, miłości, dobrobytu za …..wszelka cenę. Ale czy warto dać WSZYSTKO za te doczesności.

 62. Yah said

  Ad 58 i 59 miało być.

 63. Yah said

  Ad 60

  Panie Stan, w druga stronę. To prezes dostanie mata, a te wojska to będę chronić KOD. Instrukcje były o tym kto, gdzie i jak ma być ewakuowany, a kto przeznaczony na kozła ofiarnego i sądzony podczas pokazowego procesu PiSowskiego reżimu. Pisałem dwa lata temu, że zginą od takiego samego miecza, jaki wspierali na majdanie. Nie chcieli słuchać ….. ale …. on są od wykonywania zadań, a nie wsłuchania w głosy wyborców.

 64. Patriota said

  Soros przegral wybory w USA to kombinuje wygrac w Polsce . Jak widac ma w kraju wielu pozytecznych idiotow…w Europe Polska ma tez wielu wrogow: Tusk, Junker itd.

 65. NICK said

  Podpalać podpalone???
  Do czego, niektórzy Gajówkowicze, się przyczynili, byli?

  Swąd.

 66. JanC said

  „…………ponieważ politycy nie potrafią się porozumieć. ”

  Oprocz zydowskich zlodziei i najgorszych wrogow Polski i Polakow nie widze zadnych politykow.

 67. re1truth2 said

  Bronią się pisiaki przed JingJang swoimi alter ego POSLD i sru Petru.
  Szybko go wskrzesili http://wolnosc24.pl/2016/12/18/znalazl-sie-truposz-in-spe-z-pod-sejmu-to-lewacki-dzialacz-wojciech-diduszko/
  Jaki pac taka żona jego, im się coś od tej zachodniej ‚kultury’ to pozajaczkowało – głupim najemniczkom wybiórczej i centrolewu Nowackiej…
  Innego źródła nie znalazłem – https://www.fronda.pl/a/biedna-feministka-ktora-nie-dostala-pigulki,42870.html

 68. re1truth2 said

  Głupich nie sieją, samo się rodzą.
  https://pl-pl.facebook.com/wyborcza/videos/10153777848133557/

 69. Jacek2 said

  Co do zabawy w złego i dobrego policjanta to mój znajomy już w 2007 roku postawił taką diagnozę. Może po prostu był lepiej poinformowany bo jak na mój gust pochodzi z narodu czosnkowego. Ja jestem trochę skołowany: in plus głosowanie przeciw słynnej ustawie 1066, sprzeciw wobec pomysłu prywatyzacji LP ale in minus Traktat Lizboński, CETA, pełne poparcie dla potencjalnie ludobójczej ustawy o chorobach zakaźnych, żadnych działań na rzecz ukrócenia bankowej i parabankowej lichwy, polityka zagraniczna to już nie wiadomo czy głupia czy z premedytacją w ten sposób prowadzona i jako wisienka na torcie bardzo tajemnicza wizyta w Izraelu i US.
  „Majdan” jak najbardziej jest możliwy, w kaźdym narodzie znajdzie się wystarczający zasób bezwzględnych kurew, wbrew pozorom dużo ich nie trzeba, w razie czego można dosłać obcych, vide Rosja1917 albo całkiem niedawno Ukraina. Jak świat światem nigdy nie był on spontaniczny, zawsze był sponsor który na koniec zbierał frukty. Pewnie powtarzam banały znane wszystkim Gajówkowiczom.
  Z jednej strony mamy epokę dobrego policjanta ale z drugiej bardzo zastanawiające jest wściekłe ujadanie wszelkiej maści lewactwa, „parobek urodzony w czworakach” to najłagodniejszy epitet z jakim się spotkałem chociaż te zdurniałe do reszty lewactwo bazowało na takich parobkach.
  Dużo do myślenia daje, przynajmniej dla mnie, to że
  A. Łukaszenka, W. Putin, B. al-Assad, H. Rouhani, W. Orban, D. Trump i właśnie PiS mają wspólnego wroga. Myślę że może w tym trzeba szukać klucza do wyjaśnienia obecnych wydarzeń.

 70. Kronikarz said

  , – )

 71. Patriota said

  Pis , Kod , nowoczesna , ma tego samego Pana , tylko Polacy tego nie dostrzegaja I nie rozumieja, piecze nad Pisem sprawuje amerykanski CIA z lobby zydowskim w RP . Nad kodem piecze sprawuje izraelski MOSAD . Takze te dwa zespoly graja do tej samej Bramki. PO to wywiad niemiecki chwilowo wyrzucony od koryta.

  WESOLYCH SWIAT POLACY !
  I nie Dajcie sie w ciula robic,

 72. guła said

  ad 38
  Pomiędzy nimi widzę zasadniczą różnice. Ziemkiewicz co nie napisze i opublikuje tyle jego.
  Natomiast Mucha jako poseł, a wiec osoba mająca wpływ bezpośredni na nasze życie głosząca z trybuny poselskiej coby ” nie leczyć osób starszych, bo to nieopłacalne dla budżetu” jest dla osób starszych i nie tylko, nie do przyjęcia. Nawet jako demokratka. Znamienne przy tym jest, że una nic nie ma przeciwko składkom wpłacanych na FUZ przez te osoby. To taka; darożnyj inżynier.

Sorry, the comment form is closed at this time.