Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

To on stał między armią a Macierewiczem. Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Różański złożył wypowiedzenie

Posted by Marucha w dniu 2016-12-17 (sobota)

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Mirosław Różański złożył wypowiedzenie. Szef MON Antoni Macierewicz przyjął rezygnację wojskowego. Jego kadencja dobiec końca miała w 2018 roku.

Generał Różański złożył rezygnację z funkcji Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, którą miał sprawować jeszcze do 2018 roku. Był pierwszym szefem dowództwa, powołanego w 2014 roku.

Wcześniej sprawował funkcje pomocnika ministra ds. wdrażania nowego systemu zarządzania, kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi oraz szefem grupy organizacyjnej dowództwa.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych to komórka podległa MON, która dowodzi wojskami lądowymi, siłami powietrznymi, marynarką wojenną oraz wojskami specjalnymi. Tylko żandarmeria i tworzone Wojska Obrony Terytorialnej podlegają bezpośrednio Antoniemu Macierewiczowi.

To kolejna strata kadrowa dla polskiego wojska w tym roku. W lutym armię opuściło pięciu generałów. Nieoficjalnym powodem ich odejścia jest sprzeciw wobec zmian zapowiadanych przez szefa resortu obrony narodowej.

Od chwili przejęcia przez polityka PiS MON na emeryturę odeszło aż 26 generałów i 254 pułkowników. Wojsko Polskie opuścił jeden generał broni, 9 generałów dywizji i 16 generałów brygady. Na początku nowego roku z armii odejdzie szef Sztabu Generalnego generał Mieczysław Gocuł.

Źródło: Polskie Radio
Napisz do autora: mateusz.albin@natemat.pl
Mateusz Albin
http://natemat.pl/

Komentarzy 69 to “To on stał między armią a Macierewiczem. Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Różański złożył wypowiedzenie”

 1. JerzyS said

  Tragedia!
  Nie będę mógł zasnąć spokojnie.
  Jak sobie poradzi Polska bez generałów?
  Kto ich zastapi?
  Dobrze m że kapenani nie składają raportów o rezygnację!

  Na pewno
  „generał – człowiek z takimi kfalifikacjami znajdzie pracę w firmie ohroniarskiej!”

 2. – Masz zaatakować Rosję!
  – Nie mam najmniejszego zamiaru
  – Masz odpalić pociski na Moskwę, głąbie
  – Ani mi się śni
  – To musisz złożyć dymisję
  – A proszę bardzo

  Tak mogła wyglądać rozmowa ministra z generałem. Ale czy wyglądała?

 3. dookoła wojtek said

  Generałów zastąpia ministry. One sie na wojaczce zną. Zresztą kto powiedział, że wojsko ma służyc do wojowania? Nazwa nic nie musi znaczyć. Na ten przykład Wojtek sie nazywa wojtek, a z wojowaniem nie ma nic wspólnego.

 4. Rafal C. said

  Nalezy byc dokladnym: general broni,dywizji,brygady itd.

  Generał broni.
  Admin

 5. RomanK said

  A ktory z tych generalow byl na wojnie????POlsce nie jest potrzebna ani Armia , ani Marynarka wojenna…Polsce potrzebna jest Obrona Terytorialna Kraju…z podzialm na Ochrona Granic i Wybrzeza, Powietrzna Obrona Kraju…o zregionalizowanej struktrurze i utajnionym dowodztwie i rozlokowaniu magazynow i arsenalow.

 6. Maćko said

  Szanowni, my i tak mamy szczescie w Polsce!
  Popatrzcie poniezej – fotka konieczna:
  http://kwejk.pl/obrazek/2586973/ministrowie-obrony.html

 7. Maćko said

  Nu nie chotiet pakazatsa, durna ana:

  http://kwejk.pl/obrazek/2586973/ministrowie-obrony.html

  Eta toze charasza:

 8. Alina said

  Tyle odeszło generałów? Ciekawe ile rocznie normalnie odchodzi np. na emeryturę albo umiera, albo jest odprawianych, czy zdegradowanych. Tego sie nie dowiemy, bo artykuł jest niedorobiony, albo pisany na propagandowe zamówienie.
  Niech się generałowie cieszą, że PiS ich zwalnia a nie zestrzeliwuje. Ich koledzy po fachu, którzy wsiedli do Casy i do Tu-154M nie miel szansy pożyc sobie na emeryturze …

 9. Jerzy N. said

  110 czynnych generałów na 80 tysięcy wojskowych.
  190 czynnych generałów na 2.5 milionową armię (Chiny).
  I jak tu żyć bez generałów p. Macierewicz?

  Ciekawe czy on z tych Różańskich czy to tylko zbieżność nazwisk? Szkoda, że może nie z tych bo oni tacy bitni!

 10. Wełna said

  Panie Romanie(5), zamiast kolejny raz wypisywać pierdoły o WOT, odniósłby się Pan do krytycznych uwag w:

  https://marucha.wordpress.com/2016/12/14/do-obrony-terytorialnej-ida-bezrobotni-i-zyciowi-nieudacznicy/#comment-637740

  https://marucha.wordpress.com/2016/12/13/niech-oceni-go-historia/#comment-637749

  Chcesz Pan się zasłużyć i zastąpić Janningera ( czy jak mu tam)??? Przed kim te Pańskie „wojaki” miałyby nas bronić.???
  Już tu pisałem – forum to nie wiec gdzie się operuje hasełkami.

 11. Wełna said

  Panie Jerzy (9),

  a Pan co chciał nam powiedzieć ciekawego na temat generała, czy zna Pan powody rezygnacji i co to za chamstwo insynuowanie czegoś na podstawie zbieżności nazwisk.

  Tak – admin

 12. Siggi said

  6-7/Maćko said
  ——-
  A jak se Pan wyobrażasz tam,że kto ma być szfem MON-u?
  Skora tam po połowie jest „dziurawe”wojskopodobne oddziały,to musi być jedna z nich na czele MON-u.
  Tem bardziej ,że minęli czasy,że oddziały maszerowały przez miasto na zajęcia poligonowe za miastem i jak idzie taka rota(100) „dziurawego”żołnierza zwłaszcza wiosną-latem,to można do woli nawąchać się śledzi.Teraz te kwestie stoją na wysokim poziomie i tylko od takiego „dziurawego” oddziału w marszu zalatuje pożądanymi feromonami ,że nam może się krew „zagotować”w żyłach.Wystarczy popatrzeć jak Chinki maszerują po Pl.Niebiańskiego Spokoju w Pekinie,te ich miniówy,te ich nogi do pół udek widać,to zaraz nam wojny się chce.
  Z tych czterech”dziurawców” co siedzą na tej ławce,to mnię najbardziej wqrvia ta od Bundeswery,bo można ją usłyszeć czasem jak bredzi na YouTubie o zbiorowym bezpieczeństwie .
  No,ale oni w Reichu znani są ze zbiorowych imprez,których lepiej,żeby dzieci nie oglądały w Internecie.

 13. RomanK said

  ad10. Jakie ma pan krytyczne uwagi? PKB w porownaniu przedwojennej Polski z Francja i Anglia nie oddaje rzeczywistosci poniewaz wtedy byla calkowicie inna struktura wsi w porownywanych karajach. POlska wies byla samowystarczalna i obrot gospodarczy wsi w niklym stopniu poddawal sie statystykom..odwrotnei niz w Anglii i Francji.
  Np Salvador najwiekszy PKB w historii odsiagnal kiedy zostal zmieciony prawie z powierzchni ziemi przez potezny huragan….dlatego ze ksiegowano pomoc miedzynarodowa..i na leb wyszlo co wyszlo…

  Sprawa Obrony Terytorialnej…… pan- panie Welna bez obrazy prosze, ale nie ma zielonego pojecia o co loto. I nie widze zadnego powodu, zeby pana uczyc, zreszta forum nie zastapi szkoly.
  Panskie odwolanie ze dzis nei ma koni i szabel o tym najlepiej swiadczy. TO 100o lat temu milion ludzi potrafil przy pomcy konia i szabli ochronic terytoruium czterokrotnie wieksze jak dzis….a dzis 40 milionowy narod nei jest w stanie skutecznei obronic 1/4 tego i to ma swiadczyc o wyzszosci wspolczesnej POlski:-))))) wolne zarty:-)))

 14. guła said

  A ta generalicja co do tej pory robiła. Na co czekała? Na co miesięczne apanaże? Przecież WP nie istnieje, uległo likwidacji, destrukcji … To na co czekali dowódcy? W gry wojenne mogą sobie grać przy domowym ognisku. Albo znaleźć posady u naszych sojuszników.

 15. Adeodatus said

  Panie RomanieK
  To wszystko prawda, wolałbym dobrą obronę terytorialną (niźli po PRL-owską „służbę” podległą Bóg wie komu), oczywiście z adekwatnym wyposażeniem i wyszkoleniem odpowiednim w dzisiejszych czasach (wojny dziś pan nie wygrasz „koniem i szablą”), a powód dla którego „40 milionowy naród nie jest w stanie skutecznie obronić 1/4 tego” jest prozaiczny, Macierewicz nie oddał nam dostępu do broni!!!
  Jak tu widelcem ukatrupić uzbrojonego i wyszkolonego ubeka? Sami są sobie winni. Ja rozumiem, że konwencje, że strach i że głupota, ale zaryzykujmy i dajmy ludziom czasami zadecydować o własnym losie.
  Ja mam takie marzenie, że kiedyś „marszałek” wypowie „unym” pańszczyznę (on niby wie, że „te” nie odpuszczą i najwidoczniej się z tym pogodził) i pójdzie na „całość”, bo i lat mu niewiele zostało i w annałach chciałby się zapisać i zaszłości z lat młodzieńczych ma, gdy to go „wymiksowali” z KOR-u wraz z „pozostałymi”. Ale ja tam jestem optymistą i wciąż wierzę, może nie tyle w marszałka i jego popleczników, co w Opatrzność Bożą i mądrość w otchłani dusz ludzkich drzemiącą, że nas przyzwoitych jest większość, zdecydowana większość.
  Pozdrowienia.

 16. Maciek said

  Ktos pamieta, ze nie od razu Rzym zbudowano?

  Roma non uno die aedificata est

  Ocean sklada sie z kropel a pustynia z ziarenek piasku

 17. RomanK said

  Panie Adeodatus…oczywiscie, ze ludzie wiedza- jak sie bronic…no moze nie wszyscy..ale szybko wylonia tych co beda wiedzieli.
  Dzis sluchalem nowego prezydenta…i ten w Mobile AL..powiada tak.//cyt”.stracilismy na Bliskim Wschodzie 3 triliony dollarow i kupe ludzi….i co z tego mamy?”
  I zaczalem zastanawiac sie ..dlaczego???
  i natychmiast nasunal mi sie Sun Tzu…. facet sprzed 2500 lat….zmieniaja sie technologie, techniki..ale cZlwoiek jest taki sam…i ma takie same metody….i sposoby….nalezy tylko je wesprzec odpowiednia technika…tylko tyle…
  Mysle ze na Wojska Kosmiczne mnie nie stac…na rakiety balistyczne i ponaddziekowe tez nie…na lotniskowce i lodzi epodwodne tez nie zreszta po co mi potrzebne….ale Obrona Terytorialna, z doskonale przeszkolonymi saperami, flota tanich i prostych dronow, masa helikopterow z platformami do przenoszena roznych broni..i tanie wyrzutnie rakietowe…ktorymi mozna niszczec za pare zlotych miliony dollarow…..tak!!!!!
  I nie robilbym z tego zadnej tajemnicy poza ta kto i gdzie….zeby kazdy kto ma chec wejsc ..wiedzial -ze wejsc wejdzie ,ale….. nie wyjdzie zywym.
  I jeszcze jedno oparlbym taka Obrone o Jednostki Strazy Pozarnej ,ktora zamienilbym na Sluzbe Ratownictwa laczac z Pogotowiem Medycznym, wyposazonym w sprzet w tym helikoptery do transportu sanitarnego i akcji gasniczych…

 18. RomanK said

  Panie Macieju Polska ma 1000lat:-)))) PO PRLu przejeli 220tys Armie druga w Europie…

 19. Tomek said

  Nowa wresja zdjęcia, jeszcze gorzej:

 20. pawel said

  ad 17. RomanK

  Przecież ta banda łapciowych rozlezie się do domu po pierwszej zimnej nocy. Morale Panie szanowny i dyscyplina! Trzy dniowe szkolenia nic nie dają. Siły specjalne nie bez powodu szkoli się w taki a nie inny sposób.

  Po za ty przy dzisiejszej technice i powszechnej inwigilacji nie ma taki twór racji bytu. Chociażby jak się będą komunikować? Przez facebook-a?

 21. revers said

  Witamy korpus armijno-inwazyjny tj. 900 czolgow pedzi przez Brandenburg na pole bitewne wschodnia flanka, bo w takich wypadkach nie ma dla NATO, jankesow innych wrazen jak lokalni terrorysci, wschodnia flanka niz suwerenne panstwo, narod, ludnsoc cywilna, sily pokojowe czy OBWE.
  http://www.lr-online.de/nachrichten/Tagesthemen-900-Eisenbahnwaggons-mit-US-Panzern-rollen-nach-Polen;art307853,5742636

 22. Rob said

  Ja bym tam się nie zamartwiał z tego powodu.
  W tym roku mury uczelni opuściło wielu farmaceutów którzy wciąż nie mogą znaleźć pracy…

 23. ERROR 404 NSZ said

  Ad5 Pan RomanK

  Polsce potrzebna jest obwodowa (granic) klatka Faradaya, kilka sztuk broni na rodzinę , dwie beczki po kapuście amunicji..
  Minister z nadania Mosadu ani chaotyczne pospolite ruszenie nic nie wniesie oprócz setek tysięcy wymordowanych na dzień dobry…

  Pozdrawiam , ERROR 404NSZ…

 24. veri said

  ad 7 @Maćko

  … kiedy Aleksander Macedoński trafił na swoim szlaku podbojów oddział amazonek doradzono mu aby nie podejmował z nimi walki argumentując tak : jeżeli je pokonamy nie zyskamy tym żadnej sławy a jeżeli, nie daj Boże zostaniemy przez nie pokonani to okryjemy się hańbą po wsze czasy – mocny argument, Alex wycofał się na z góry upatrzone pozycje 🙂

 25. Re. 14.
  Niestety p. Guła ma tu całkowitą rację, generalicja i w ogóle znaczna, a mówiąc dosadniej przeważająca część korpusu oficerskiego tzw. wolnej Polski pozbawiona jest – sądząc z jej postawy i zachowania – za grosz jakiegokolwiek wyższego morale i celu ponad niepowstrzymany ciąg do jak najwyższych apanaży. Służą (każdej władzy) głównie, a w zasadzie wyłącznie w tym celu, żeby możliwie jak najszybciej odejść na emeryturę w możliwie jak najwyższym stopniu i w jej jak najwyższym wymiarze.
  To paradoksalne, ale znacznie lepiej pod względem instynktów narodowych i patriotycznych prezentowała się (etnicznie polska) część kadry wywodzącą się jeszcze z PRL-u, wysłana z reguły na przedwczesną emeryturę już w pierwszych latach po nastaniu „niepodległości”.
  Jeszcze nawet taki gen. Wilecki prezentował trochę większą klasę (i ambicje). Niemniej czynnie przeciw faktycznemu zwijaniu polskiej (z nazwy przynajmniej) armii wystąpił otwarcie jeden, jedyny płk. Chwastek, który przypłacił ten krok nie tylko złamaniem kariery (był dowódcą dywizji z perspektywami na dalsze awanse), ale także sądem wojskowym i degradacją. Pies z kulawą nogą (spośród kolegów wojskowych) za nim się nie ujął.
  PO nastaniu NATO towarzystwo przekształciło się już całkiem w bezideową soldateskę na usługach USarmy i jej armii sprzymierzonych i filialnych, dalszą logiczną konsekwencją tych procesów są wydarzenia, które teraz właśnie obserwujemy.
  Choć paradoksalnie nie wiem, czy czasem jakaś urodziwa kobietka nie byłaby mimo wszystko lepszą opcją na ministra obrony niż p. Antoni, rozbroiła by tę pseudoarmię do końca, i groźba wywołania konfliktu z Rosją stałaby się przez to mniejsza…
  Z drugiej jednak strony, nawet to co jest może przydać się choćby na rezunów.

 26. Marian said

  Jak generałowie uciekają (nieważne jacy), to znak i wyraźny sygnał, że szykuje się wojna, a raczej żydzi szykują Polakom kolejną rzeź.

 27. Rok 1918. Moraczewski i Piłsudski do gen. Rozwadowskiego – „Nam wojsko niepotrzebne. Nam potrzebna policja!”

  Historia się powtarza.

 28. Zenon K. said

  Re:9
  Jak mawiano w czasach saskich: „dwa dragany, a cztery kapitany”.

 29. Yah said

  Niektórzy komentujący nie bardzo wiedzą o co w tym wszystkim chodzi. Do dymisji poddaje się człowiek wtedy, gdy góra zmusza go do podjęcia działać niezgodnych z wiedzą, etyką czy ( choć nie chciałbym w dzisiejszych czasach o tym pisać) honorem oficera. Oczywiście chodzi o to by spośród tych 190 generałów zostali tylko ci, którzy za pieniądze będą gotowi wykonywać wszystkie polecenia, w tym strzelać do Polaków i to niekoniecznie polecenia Macierewicza.

  Po polskim majdanie strzelać będą do wszystkich prawdziwych patriotów, twierdząc, że to zwolennicy PiSu, podczas gdy prawdziwi PiSowcy ( tak jak to jest w „polskiej” tradycji) beda sie wygrzewać na plażach lub przebywać na „internowaniu” w luksusowych SPA.

 30. witek said

  Słowa ustępującego generała:

  Czy lepiej jest by baranami dowodził lew
  Czy lwami baran?

 31. mateusz86 said

  moze to rodzinka z tym jewrejem goldbergiem.z facjaty jakby podobny 😀

 32. Marian said

  Ad. 28.

  Toż to właśnie o to chodzi – uciekają ci, którzy nie chcą strzelać do Polaków.

  Znakiem tego PO-PiS-owe żydostwo szykuje się do ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej.

 33. Wełna said

  Panie Romanie,

  tę Francję zostawmy w spokoju, chociaż dziwi mnie pana upór.(wystarczy porównać potencjał militarny, rozwój miast, przemysłu, infrastruktury itp. co do wsi i obrotu gospodarczego jest on również wliczany – w przeciwnym wypadku dochód Polski byłby znacznie niższy)
  Odnośnie WOT – PRZED KIM TO „WOJSKO” MA NAS BRONIĆ????
  Niemcy zdobywają Polskę bez jednego wystrzału, Hitler w grobie się rechocze, „Polacy” w kolejce się ustawiają – co by tu jeszcze oddać, a Pan chce walczyć.
  Innych wrogów nie widzę, może Pan podpowie?

  OT ma sens gdy każdy zdolny do tego obywatel ma broń i jest odpowiednio przeszkolony, ale do tego ze strachu o własną d… władza nie dopuści, a proponowane 50 tys. to jest ok. PÓŁ PROCENTA zdolnych do noszenia broni – jaka to „obrona”???

  „…ale Obrona Terytorialna, z doskonale przeszkolonymi saperami, flota tanich i prostych dronow, masa helikopterow z platformami do przenoszena roznych broni..i tanie wyrzutnie rakietowe…ktorymi mozna niszczec za pare zlotych miliony dollarow…..tak!!!!!” – i to maja obsługiwać ludzie po szkółce niedzielnej – może jakiś zimny kompresik by był wskazany. 🙂

  Panowie Zenon i Jerzy,

  może nie znam się na wojsku, ale wyszkolenie dowódcy trwa latami, żołnierza szeregowego można wysłać do walki po kilku dniach. Dobitnym przykładem tego jest ZSRR, gdzie przetrzebiono kadrę dowódczą, i gdy doszło do wojny żołnierze ginęli milionami.

 34. Do p. Yaha i Mateusza86: Zwyczajnie nie wierzę, żeby na tak wysokim stanowisku w „polskiej” armii ostał się jeszcze jakikolwiek szczery polski patriota, nie grzebiąc już w etnicznych korzeniach gen. Różańskiego. Dokładnie poczytałem sobie np. książki p. Albina Siwaka, w których jest szczegółowo opisane, jak tępiono, uziemiano i uzależniano rdzennych Polaków (przez np. wymuszone małżeństwa z Żydówką) w armii PRL. Ostatecznej zaś, decydującej czystki dokonał Jaruzelski już po stanie wojennym, usuwając dowódców najwyższego szczebla najbardziej związanych z ZSRR, a konkretnie np. z Kulikowem. Tak się składa, że wszyscy co do jednego byli etnicznymi Polakami, a jeden z pochodzenia ukraińskiego, ale uważał się za Polaka. Wszyscy z reguły pojechali w „ambasadory” do Libii, Syrii itd., albo poszli w emeryty.
  Tak definitywnie przetrącono polski pierwiastek w (L) WP), a więc siłą samego ciążenia nowe władze „wolnej” już Polski, poza odosobnionymi przypadkami, z polskością w wojsku problemu już nie miały.

  W żadne tam polskie „Majdany” i samą możliwość ich uskutecznienia zwyczajnie zaś nie wierzę. Panowie zapominają, że jesteśmy bądź co bądź „dumnym” członkiem NATO i częścią „ultrademokratycznej” Unii Europejskiej, nie zaś dziką Ukrainą. Jeśli raczej już, to dojdzie do całego szeregu celowo sprokurowanych skandali w łonie PIS, by radykalnie obniżyć jego notowania, i tym samym stworzyć grunt pod przedterminowe wybory, ale i to rozwiązanie wydaje się mało prawdopodobne, przynajmniej na dzisiaj.

 35. Ortografoman said

  “Jego kadencja dobiec końca miała w 2018 roku.”

  Co to za “polszczyzna z „polskiego radyja? 😀

 36. Stan said

  Ludzie honoru i prawdziwi patrioci wola odejść niż tolerować
  i słuchać świrów, kabareciarzy i psychopatów.

  Szef Antek i prezes należą do szpicy kabareciarzy
  i psychopatów nie tylko w Europie, ale i w świecie.

 37. BORU said

  Nie powiedzial bym tak.
  To sa ;;;;;;;;diaboliczne scierwa Na uslugach domu (Rothildow=banksterow)I roznej masci ;;;;;;;;;;;mafijnych swiatowych BANDYTOW.
  Wina jest nasza .POLAKOW .Nasza naiwnosc biernosc tchorzostwo sprzedajnosc naiwna wiara w dobroc ze jakos samo sie wyklaruje.MILOSC DO PIENIEDZY (sluzenie =zydostwu swiatowemu).No przecie to ;;starsi nasi bracia w wierze.
  Co za bzdura glupota slepota duchowa Jacy starsi bracia w wierze.TO SA BANDYCI KUGLARZE OD DUCHOWOSCI MAGICY SLOWA I WSZELKIEGO BAIERU.
  By tylko Z GOIOW zrobic BEZMYSLNE BYDLO.
  POLACY obudz sie wrescie.No chyba ze CHCECIE POWTURKI Z ROZRYWKI(wojna).
  Wszelkie partie od ;;;;;okraglego stolu TO SA PARTIE SOWICIE PODPLACANE
  zydowskimi pieniedzmi ;z WALL STREET TELAVIVU LONDYNU BERLINA BRUKSELI.

 38. Mozets said

  Nie ma tutaj ani jednego komentarza merytorycznego w tej sprawie. Jako były oficer zawodowy podejrzewam w tej sprawie konflikt ambicjonalny. Macierewicz jakolwiek sam nie jest w stanie przeprowadzić koniecznego uporządkowania podwórka wojska – budzi sprzeciw gienierałów , których mentalność jest jeszcze wykształcona przez politruków z LWP. Oni odeszli ale ich „religia” została. W wielu jednostkach nawet dzisiaj nie do końca jeszcze wiedzą czy są już w NATO czy dalej w UW. Dalej działa zasada BMW w sztabie generalnym . Była już dość dobra ekipa dowódców profesjonalistów ale rozpłynęła się we mgle nad Smoleńskiem. By to teraz nie rozlazło się po kątach – potrzeba pilnie kilku dosłownie generałów z tzw. jądrami i wiedzą wojskową. A wróci wszystko do normy. Szeregowcy i kadra się dostosują jak będą widzieć porządek i dyscyplinę. Działania min. Macierewicza w sprawie OT są moim zdaniem prawidłowe. Co do SG czekam na przecieki – będą przeróżne.

 39. +Mozets:
  Podany przez Pana przypuszczalny motyw dymisji p. generała wydaje się istotnie najbardziej prawdopodobny, w przeciwieństwie do różnych sensacyjnych wątków typu spiskowego.
  Z tym uwielbieniem dla NATO to chyba jednak trochę przesadza. No to może w takim razie zróbmy za jednym zamachem poruczników generałami, może przynajmniej oni nie będą skażeni „LWP-owską religią”?
  A może zasada tzw. cywilnej kontroli nad armią wnosi tu więcej chaosu, niż porządku?

 40. Yah said

  Ad 34

  Jego wypowiedzi TV Trwam , przypominały trochę te nasze w Gajówce, ale szybko zniknęły ( tak po dwóch godzinach wiszenia w necie). Nie mniej nie możemy nie sadzić, że część oficerów w armii myśli tak jak my. Problemem rządzących jest to, ze nie wiedzą, co komu siedzi w głowie. Jak już się dowiedzą, to szybko gościa eliminują. Armia, jaka by nie była jest zawsze jednym z elementów polityki, a dla rządzących Polsce – wielka niewiadoma

 41. Boydar said

  I niestety obywatel Kafel ma rację. Jeżeli komukolwiek formalnie przypisać można zbliżenie stanu faktycznego do „kałach w każdej rodzinie i beczka amunicji” to wyłącznie Maciorze. Kto udaje że tego nie dostrzega (bo nie wierzę, że nie dostrzega) jest idiotą albo sprzedawczykiem. Tak sobie jednak myślę, że czasy takie nastały, że i o prawdziwego idiotę trudno.

  ——
  Pan sobie żartuje w sposób tak wyrafinowany, że ledwo to uchwyciłem…
  Admin

 42. ERROR 404 NSZ said

  Ad 38 Mozets

  Jako wojskowemu , Panu przytoczę….
  Płk Obuch-Woszczatyński do piłsudskiego..vel selmana ” Mam w dupie, co pan do mnie mówi i tego nie wykonam…”
  także :
  Mjr Hubal „Żadnych Grabców nie znam i znać nie chcę.Rozkazy takowego mam w dupie i na przyszłość przyjmować nie będę…”
  Ponieważ anturaż tzw. wojska polskiego jest taki jaki jest a być nie powinien „zachował się jak trzeba…”
  Wytrych mosadu coś „planowo” by spi…lił a spuściłby całą odpowiedzialność na bohatera artykułu…

  Pozdrawiam ERROR 404 NSZ

 43. Maćko said

  12 Siggi – co ja sobie wyobrazam? Polke blondynke w bikini albo w jedwabnej pizamie. 😉

  Nad czym sie zastanawiam?

  No nad tym, jakie sily sprawiaja, ze Obronnosc schodzi wszedzie na psy i kto za tym stoi?
  Muslimy?
  USrAel?
  Rosja Putinowska?
  Chiny?

  Uszanowania

 44. Jerzy N. said

  Rosji zależy na chaosie, Niemcom na stabilnym rządzie PO. Jedni i drudzy chcą obalić rząd. Dzisiaj nam potrzeba wojskowych dowódców Polaków. Wyższa generalicja to trepy LWP i to nie podlega żadnej dyskusji.

 45. Jack Ravenno said

  #41 BOYDAR – „Jeżeli komukolwiek formalnie przypisać można zbliżenie stanu faktycznego do „kałach w każdej rodzinie i beczka amunicji” to wyłącznie Maciorze. Kto udaje że tego nie dostrzega (bo nie wierzę, że nie dostrzega) jest idiotą albo sprzedawczykiem.”

  Prędzej panie Boydar poczujesz pan na tyłku kopa z pejsatego buta niż zobaczysz choćby cień kałacha dzięki Maciorze. To wszystko jest ino pic na wodę fotomontaż…

 46. Maćko said

  Wełna said
  2016-12-18 (niedziela) @ 00:55:16

  Panie Romanie(5), zamiast kolejny raz wypisywać pierdoły …

  *****
  Panie Welna, prosze nam podac krótka liste pana diagnostycznych artykulów i analiz, abysmy mogli uznac pana wiedze i wziac pod rozwaga pana krytyke w stosunku do RomanaK.

  Ok? Bardzo prosze. Chetnie przeczytamy i przeanalizujemy. Prosze nie byc niesmialmy! Bedziemy obiektywni.

 47. Maćko said

  18. Panie Romanie, mielismy armie 220000 i juz jej nie mamy. No i co robimy? Siedzimy i placzemy czy szukamy, jak ja odbudowac bez interwencji wrogów?
  17 RK .- no wlasnie. Dokladnie.
  Mozets – uszanowania – pisz pan wiecej to bedzie diagnostyczniej. Prosze sie nie deomtywowac zwierzatkami, karawana idzue dalej.

  Jerzy N – a komu zalezy na obnizeniu poziomu obronnoscu w Norwe. Szwe, Hole i Alba?
  Moze o to, aby NATO moglo decydowac? Czyli USA czyli CFR?

 48. Boydar said

  Wedle powszechnie panującej opinii, wojnę z Japonią wygrało dwudziestu zaledwie ludzi; załogi Bockscar’a i Enola Gay. Panie Macka.

 49. Boydar said

  @ Pan Gajowy

  Kiedy ja wcale nie żartuję (41), Panie Gajowy. Dzisiaj jest Macierewicz a jutro zapewne będzie ktoś inny. Jest rzeczą oczywistą, że MON to sobie może podejmować decyzje, takie bardziej rzekłbym kosmetyczne. Ale nazwisko minister daje jednak własne. Prawie jak Jaruzel, który osobiście pertraktował z Chińczykami przeciw CCCP … 🙂

  Panie Jack’u (45), skąd ja mam wiedzę, to wiem; a Pan ?

 50. Wełna said

  Ad.46 Ma(c)ko,

  to mam napisać książkę, aby miał Pan z czego bezmyślnie cytować, jak ma Pan to w zwyczaju.

 51. Wełna said

  Panie Boydarze,

  zaczyna Pan zdradzać objawy kryptouwielbienia… czyżby każda potwora…

 52. Maćko said

  Jak Pan stac, no to moze byc i ksiazka, panie Welno, czemu nie?
  ****
  ***
  **
  *

  Stan polskiej armii sie polepsza czy sie pogarsza?
  Ktos potrafi rzeczowo odpowiedziec?

 53. Wełna said

  Panie Mozets (38),

  Mam nieśmiałe pytanie – czy Pan się wypowiada z pozycji oficera „o mentalności wykształconej przez politruków z LWP”

  Jeśli to prawda, że generał „poleciał” za to, że podczas jakiegoś spotkania z ministrem, na wizji, dał wyrazem twarzy znak, co myśli o wypowiedzi szefa, to jest u nas lepiej niż w przysłowiowej Korei.

 54. Boydar said

  Ależ Panie Wełno, Pan zdaje się myli wojnę z kabaretem. Ja po prostu czekam na rzeczowe argumenty, przekładające się w swych skutkach na realną rzeczywistość. A moi oponenci z upodobaniem powtarzają „a Macierewicz powiedział”. I co, spadła Panu temperatura od tego jego mówienia ? To się Pan ubierz albo/oraz strzel sto gram. W mojej „obronie” Macierewicza, nie ma żadnego, nie tylko krypto, uwielbienia ani żadnej emocji. Emocje za to szarpią Wami.

 55. Jack Ravenno said

  @49 BOYDAR – ech…no pewnie zbyt młody jestem żeby wiedzieć poza tym, że na pewno żaden pejsaty sk… ani ichni sayan nie da Polakom broni do ręki – choćby nie wiem co. Więc wiem po prostu Z ŻYCIA 🙂

 56. Wełna said

  Panie Boydarze,

  „A moi oponenci z upodobaniem powtarzają „a Macierewicz powiedział”. I co, spadła Panu temperatura od tego jego mówienia ? To się Pan ubierz albo/oraz strzel sto gram.”
  – coś Pan sobie wymyśli i na tym opiera Pan swoją odpowiedź.

  Nigdzie go cytowałem, nie interesuje mnie co ma do powiedzenia, czym go mniej tym lepiej.

  „Ależ Panie Wełno, Pan zdaje się myli wojnę z kabaretem.” – jestem przekonany, że wysyłając dziewczyny po niedzielnych kursach przeciwko zawodowcom, to pan ma z tym problem.

  Zadałem to pytanie kilka razy, jeśli tworzymy OT to musimy wiedzieć PRZECIWKO KOMU LUB CZEMU???? Czy jest to tajemnica, tych co chcą stworzenia tych formacji, czy kompletny brak pomysłu – nikt nie zdecydował się na odpowiedź.

 57. Boydar said

  Użył Pan dość rzeczowego argumentu, Panie Jack, co do oczywiście „… żaden …”. Bo z tym „młodym” to bez sensu; młodsze oczy widzieć powinny lepiej. Tylko czasem jest tak, że się patrzy a się nie widzi. I tu faktycznie, wiek jest niezastąpiony.

  Panie Jack’u, czasy się zmieniły, nie parchy. Parchy są te same. Tylko wydaje im się, że już tak się upodobniły do nas przez te parę wieków, że po wyglądzie nikt ich nie odróżni. Co za tym idzie, obawa „pogromów” już ich nie dręczy aż tak bardzo, przynajmniej ze strony „polaczków”. Bo że dręczy, to inna sprawa; dla tego chcą, żebyśmy ich jak zwykle bronili. Nie pierwszy to raz, kiedy odwieczny okupant daje Polakowi broń do ręki. Tylko wtedy nie było internetu i komórek 🙂

 58. Boydar said

  @ Pan Wełna

  „… jeśli tworzymy OT to musimy wiedzieć PRZECIWKO KOMU LUB CZEMU …”

  Przeciwko „komu lub czemu”, to we właściwym momencie zdecyduje dowódca oddziału; a jakby miał wątpliwość, to „jego” ludzie mu pomogą w podjęciu decyzji; gwarantuję to Panu ja, i pułkownik Colt.

 59. Kronikarz said

  , – )

 60. Joe said

  Pulkownik Colt Panie Boydar…to raczej bedzie pilnowal swojego podworka na wypadek gdyby przeurocza Hilaria dopchala sie do korytka w bialym baraku.W naszej ojczyznie natomiast to swiecie wierze w madrosc wsi,na ktorej szeregowi Obrzyny nadal maja swoja racje ,choc ich lider zostal zaatakowany skutecznie przez seryjnego…Dlaczego swiecie wierze?Bo w 79 kiedy opuszczlem Ojczyzne,znalem szeregowych Obrzynow conajmnie 7-miu….A Pan rozumiesz bedac tam na miejscu,ze swiat idzie z POstepem.

 61. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/bezpieczenstwo/6037-czerwona-kartka-dla-szefa-mon-czy-misja-macierewicza-nie-powinna-sie-teraz-zakonczyc

 62. Boydar said

  Ja rozumiem, Panie Joe, i ja to wiem. I przyznaję rację, że to jednak szer. Obrzyn będzie decydował. Ale pułkownika też ugościmy jak się patrzy, po polsku i po słowiańsku.

 63. Stan said

  Ad: 56, 57, 62 Panie Boydar

  Jest faktem, ze Antoni „kabarecista” wchodzi w nie swoje kompetencje i tym samym „olewa” Konstytucje i łamie prawo,
  co też wszyscy wodza i nikt nie reaguje, bo to właśnie gniazdo wron i srok.

  To są argumenty prawne, ale jak widać te obecna opcja polityczna przekroczyła czerwona linie
  i zgotowała świadomie „prezent” Polakom na święta w postaci konfliktu systemu.

  Jeśli ktokolwiek łamie prawo, ogranicza wolność mediów, to tym samym przekreśla osiągnięcia wszystkich
  tych patriotów polskich co zginęli w wiezieniach i zostali pomordowani przed 27 latami i nie ma żadnych szans na sukces i egzystencje na przyszłość. Świadomy zaplanowany konflikt.

  Widzi Pan ten fakt?? Czy uważa Pan, ze to nie jest prawda?

  „Niestety, odejście generała Różańskiego wygląda na symptom złych zmian, na przekroczenie czerwonej linii przez polityków. Nie znamy pełnego uzasadnienia jego decyzji, ale trudno zaakceptować sytuację, gdy minister obrony narodowej decyduje o tym, czy jeden z najwyższych rangą dowódców armii zostanie odwołany z tej funkcji. Nie takie są jego kompetencje. Jak to możliwe, że minister obrony, ustami swojego rzecznika, a nie prezydent RP ogłasza, że dymisja Różańskiego została przyjęta i na stanowisko dowódcy został wyznaczony inny generał.

  Oświadczenie umieszczone na stronie internetowej BBN, które stara się przywracać pewien porządek prawny, to już nie tyle zgrzyt, ale konkretny przykład (po ostatnim kryzysie związanym z przesunięciem awansów generalskich), że relacje pomiędzy MON, a ośrodkiem prezydenckim są napięte.

  BBN w oświadczeniu przypomina: „Zgodnie z art. 43 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, żołnierz zawodowy zajmujący stanowisko służbowe Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, może być zwolniony ze stanowiska przed upływem kadencji przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w porozumieniu z Ministrem Obrony Narodowej lub na jego wniosek, jeżeli przemawiają za tym uzasadnione potrzeby Sił Zbrojnych.

  W sytuacji, w której Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych złożył wypowiedzenie stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej, powinien on zostać zwolniony z zajmowanego stanowiska najpóźniej z dniem zwolnienia ze służby.

  Prezydent RP podejmie decyzję w sprawie zwolnienia gen. broni Mirosława Różańskiego z zajmowanego stanowiska Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych po otrzymaniu wniosku od Ministra Obrony Narodowej”. Ten ostatni trafił tam dzisiaj, o czym poinformował rzecznik prezydenta Marek Magierowski.

  Odnoszę wrażenie, że szef resortu obrony – widząc słabość innych organów władzy – jednoosobowo zaczął dowodzić polskim wojskiem, stał się niemalże szefem Sztabu Generalnego i zwierzchnikiem Sił Zbrojnych, a także głównym kadrowym. Dlatego uważam, że ten proces należy zatrzymać. Bo konsekwencje mogą być niebezpieczne nie dla władzy, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa państwa.”

 64. Stan said

  „Kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych panie Macierewicz ?
  Był taki, który udzielił odpowiedzi i został usunięty zaraz p powrocie z Tbilisi.

  Prezydent jest zwierzchnikiem sił zbrojnych i tylko on może nominować i odwoływać,
  ale na wniosek ministra MON, nie odwrotnie.

  Panie prezydencie, jest pan władny i ma wszelkie uprawnienia,
  aby zdymisjonować największego szkodnika w wojsku polskim.
  Proszę rąbnąć pięścią w stół.”

 65. Boydar said

  @ Pan Stan

  „… Jeśli ktokolwiek łamie prawo, ogranicza wolność mediów, to tym samym przekreśla osiągnięcia …”

  No, Panie Stan, czyje osiągnięcia ? Bo jeżeli chce mi Pan zainseminować, że „ci patrioci polskich co zginęli w wiezieniach i zostali pomordowani” to oni ginęli za żydoszkopskie szczekaczki praktycznie niepodzielnie panujące na obecnym rynku, to nie bardzo mamy o czym rozmawiać. Jak do tej pory, jedynym medium za które warto ewentualnie ginąć (jeżeli nie byłoby innego wyjścia, a przecież zawsze jest) to jest właśnie tutejsza Gajówka. Gajówka jest oczywiście pojęciem umownym, ale dobrze oddającym sens pojęcia „wolne medium”. Jest tu Bóg, jest Honor, jest Ojczyzna. Niemiec dostaje zasłużony wpier.dol a na Ruskiego patrzymy ostrożnie choć z nieukrywaną nadzieją. W odróżnieniu od Żyda, żyd nie ma prawa pobytu.

  I takie powinno być polskie medium. A one jakie są ?

 66. Stan said

  Ad:65 Panie Boydar.
  Tematem mojego komentarza nie były media.
  Proszę ustosunkować się do mojego komentarza.
  Media zawsze były, są i będą pod większą czy mniejsza kontrola tych, co je posiadaja.
  Tak było, jest i będzie dalej na całym świecie i to nie tylko w Polsce.

  Ja staram się wybierać z mediów tylko fakty, a komentarze mnie mniej interesują.
  Dzisiaj to właśnie przeczytałem z polskich mediów następujące fakty (jako przykład):

  „Piotr Duda ZMASAKROWAŁ Bolka, Petru i KOD: przygotowujemy się na konfrontację z KOD-em na ulicach!
  Piotr Duda: „Przygotowujemy się do wyjścia na ulicę. Nie będziemy się biernie przyglądać”

  „Jeśli druga strona myśli, ze się będziemy temu biernie przyglądać, to się myli.”

  „Przygotowujemy się do wyjścia na ulice i policzenia się.”
  Jeśli druga strona chce się policzyć na ulicy, to się policzymy — zapowiedział Piotr Duda”.

  To są FAKTY Panie Boydar – widziałem filmik.
  Co tu myśleć na ten temat?

  Dzisiejsza władza przygotowała prowokacje i prezent na święta dla społeczeństwa polskiego.
  Czy Pan się dziwi, że ludzie wyszli na ulice?

  Powinno się zamknąć Piotra Dude (zgodnie z Konstytucja)za podżeganie do rozlewu krwi.
  Za brak poszanowania dyplomacji. Za prowokowanie do rozróby w Polsce.
  To nie jest związkowiec. To jest h…j a nie związkowiec.

  No, nareszcie Piotr „Kacperek” Duda przestał udawać, że on sam i „Solidarność” to niezależny związek zawodowy i ujawnił się jako herszt bojówki partyjnej PiS.

  Rychło w czas! Kaczyńskiemu pozostaje tylko skrzyknąć jeszcze pozostałych pałkarzy: „kiboli wyklętych” i innych „patriotów”
  z dziarami Polski Walczącej na łydkach oraz „Obronę Terytorialną” Macierewicza.

  Ty już byłeś na ulicy tylko nie po tej stronie Panie P.Duda.
  Byl w zomo to wie co mowi.
  Piesek nakarmiony ze złotej miseczki?”

  Ha! Teraz widać kto dąży do wojny domowej!

 67. Boydar said

  Ro-zumiem, Panie Stan, Pan ma dylemat. Tylko czy musi Pan koniecznie obstawić któregoś konia ? Skoro Pan musi, niech Pan obstawia. Mnie proszę do tego nie mieszać.

 68. Stan said

  Ad: 67 Boydar
  Szanowny Panie Boydar. Ja nie mam żadnego konia i mieć nie będę.
  Cały ten konflikt to wielka głupota i świadczy tak naprawdę o charakterach „naszej klasy rządzącej”.

  Społeczeństwo jest zawsze ofiara. Sprawa zaczyna być bardzo poważna i niebezpieczna.
  Ja, moja rodzina i znajomi chcemy mieć spokój.
  Święta się zbliżają, a tu prezes daje taki prezent.

  Mam głęboka nadzieje, że ten konflikt zostanie rozwiązany na drodze dyplomatycznej
  z dużym zrozumieniem i tolerancja po obu stronach.
  Prawo powinno być szanowane i przestrzegane.
  Polacy muszą jeszcze uczyć się wzajemnej tolerancji, wzajemnego poszanowania i wzajemnego zrozumienia.

  Życzę Panu i rodzinie zdrowych i spokojnych świąt.

 69. Boydar said

  I wzajemnie, Panie Stan, i wzajemnie.

Sorry, the comment form is closed at this time.