Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy Kaczyński podzieli los Janukowycza?

Posted by Marucha w dniu 2016-12-18 (Niedziela)

To, co dzieje się w tej chwili w Polsce, niewiele ma wspólnego z czymś, co potocznie zwykło się nazywać „demokracją”, która to „demokracja” zawsze pozostawała i pozostaje w sferze utopii…

I tu warto wskazać na to, że 30% społeczeństwa Aten okresu klasycznego stanowili niewolnicy, a to właśnie Ateny uchodzą za kolebkę tego czegoś, czego człowiekowi nie udało się osiągnąć.

A jak jest z demokracją dzisiaj? Jej znakomitym obrazem są Libia, Irak i Syria, trzy państwa, które zostały zakażone wirusem „demokracji” przez jej największego orędownika, jakim są USA.

Wystarczy tylko zapoznać się z doniesieniami medialnymi z mienionych państw, aby zorientować się, czym dzisiaj jest demokracja. Wspólnym czynnikiem procesu demokratyzacji poszczególnych państw przez Stany Zjednoczone jest wyeliminowanie legalnej władzy w danym kraju i o losie Husseina i Kadafiego nikomu zapewne przypominać nie trzeba.

Los tych dwóch postaci z pewnością podzieliłby Baszszar al-Asad, lecz ten przywódca w porę przyszedł po rozum do głowy, zwracając się o pomoc do kogoś, kto nie tylko uratował jego życie, ale także ocalił całe państwo.

Tożsamy z przytoczonymi scenariuszami jest i ten ukraiński, określany „Majdanem”, także wyreżyserowany przez speców od kina akcji, tyle że z Białego Domu, a nie z Hollywood. Tutaj zapytam — jak skończyłby Wiktor Janukowycz, gdyby nie uciekł z kraju?

Obama, wprowadzając „demokrację” na Ukrainie, nie czynił tego sam, bowiem miał do dyspozycji całe zastępy wolontariuszy i dobrze pamiętam jak europejscy „demokraci” maszerowali dumnie ulicami Kijowa, trzymając się za rączki. Była tam słynna Angela ze swoim rabem — Donaldem. Był pewien polski hrabia [chyba „chrabia”? – admin], który z Japończykami po katastrofie w Fukuszimie łączył się w „bulu”. Była cała rzesza jeszcze innych „demokratów”, których tu przytaczać nie będę w trosce o estetykę tej notki, ale jeden wyjątek zrobić muszę.

Otóż na Majdanie można było spotkać jego szarą eminencję dzisiejszej polskiej sceny politycznej w postaci Jarosława Kaczyńskiego, który swoją wolontariacką dzialalność na Ukrainie postanowił poszerzyć o banderowskie okrzyki: „Sława Ukrajini! Herojam sława!” i ten właśnie niecny czyn Kaczyńskiego dzisiaj się na nim mści.

Swoim udziałem w obalaniu legalnej władzy na Ukrainie Kaczyński wpisał się w grono amerykańskich sługusów, choć, przypomnę, nie był on jedynym zamachującym się na legalnego prezydenta Ukrainy przedstawicielem polskich „elit” politycznych.

Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę, że zarówno PiS, czyli partia rządząca w Polsce, jak i KODziarnia, Nowoczesna oraz PO, zwane dalej „opozycją”, wykazują się w swojej narracji stosunkiem do Ukrainy nieróżniącym się niczym od tego pisowskiego. Ciekawe zjawisko, prawda?

Żywię gorąca nadzieję, że Kaczyński dostąpi od losu łask „demokracji” i choć nie życzę mu, aby podzielił los Kadafiego czy Husseina, to mógłby jednak pokosztować banicji jak Janukowycz.

Wiktor Janukowycz miał gdzie się podziać tymczasowo i jeżeli sprawiedliwość nie jest abstraktem (nie mylić z tą z nazwy partii), to na Ukrainę jeszcze powróci w chwale. Gdzie może przyjść się podziać panu prezesowi? Jest tylko jedno państwo, które go przygarnie, a cała działalność pana prezesa to działalność na pohybel Polsce, a na chwałę owego państwa właśnie.

Problemem może okazać się emerytura dla Kaczyńskiego w tym kraju, choć jego obywatele w Polsce traktowani są lepiej niż sami Polacy, co nie świadczy, że będą zmieniać prawo w swoim kraju przez jednego Kaczyńskiego. Trzeba zatem liczyć na sprawiedliwość, aby zechciała dosięgnąć prezesa, i szkoda tylko, że jeśli nastąpi wymiana rządu w Polsce, to zostanie on zastąpiony kanaliami.

Bolączką Polski jest brak skonsolidowanych środowisk o charakterze stricte narodowym, których tak bardzo obawiał się rząd Tuska, a jeszcze bardziej rząd Szydło (czyt. prezesa), ale to jest już zupełnie inny temat.

Jan Twardowski
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 14 to “Czy Kaczyński podzieli los Janukowycza?”

 1. Adam Ryglowski said

  Wielce Szanowny Panie Janie Twardowski .
  Demokracja , to DEMOKRACJA .
  ….”I tu warto wskazać na to, że 30% społeczeństwa Aten okresu klasycznego stanowili niewolnicy, a to właśnie Ateny uchodzą za kolebkę tego czegoś, czego człowiekowi nie udało się osiągnąć.”….

  Ano WŁAŚNIE – w starożytnej Grecji było 30 % niewolnikami , a reszta …….
  …….
  .
  BYŁA P A R T Y J N A
  🙂
  🙂
  ….
  w PRL -u do PZPR-u należało około 3 000 000 (trzy miliony) „towarzyszy ”
  I to była DEMOKRACJA SOCJALISTYCZNA – 10 % – też JEST LISTKIEM FIGOWYM tzw. „demokracji ”
  🙂

  A CO GADAĆ O „klubach KANAPOWYCH ” – po<pis<psl
  < ++++, KTÓRE MAJĄ PO MAX. 50 000 ( PIĘĆDZIESIĄT)
  tysięcy " klubowiczów *
  …….
  ILE TO PROMILI W SKALI OBYWATELI PRL/ III (?)RP ??
  …..
  ..
  -_-

  TYLE TEJ DEMOKRACJI , CO WSKAZUJE ALKOMAT POLICJANTA ( u 'podciętego' rowerzysty )
  1 , 3 PROMILA ( 0, 13 % – INFO dla M W z WM)

  i wcale nie chciałem, żeby tak wyszło , jak wyszło , w tych
  bazgrołach

  ps
  …szczególne pozdrówka dla pewnego rebe z Torunia.
  Niszcząc J R Nowaka – wykopałeś grób dla resztek Polaków.
  -__-

  *
  klubowicz , to taki desperat , który wszystko podpisze , .- i dyscyplinarnie zagłosuje za największym SKURWYSYŃSTWEM , – na żądanie sponsora ( bo przecież to nie "WODZUNIE") .
  ……
  .
  😦

 2. Frau2 said

  Ja pierdzielę, ale bełkot. Panie jak Pan chlejesz to ślij Pan kmentarzy.

 3. pokrzywa said

  Na podobny temat w blogu: freski.blog.pl

 4. AlexSailor said

  „Czy Kaczyński podzieli los Janukowycza?”

  Ucieknie do Rosji pod opiekę Putina????

 5. Rob said

  A co robił Kaczyński w Kijowie?
  Zagrzewał do obalenia legalnie wybranego rządu drogą przemocy! Ramię w ramię z banderowcami!!
  Jak byście się czuli gdyby teraz w Warszawie do obalenia tego rządu zagrzewał protestujących polityk z Moskwy?!

 6. Dictum said

  Podejmijmy nowennę do św. Michała Archanioła.

  W tak trudnej sytuacji nie poradzimy sobie sami, nie możemy liczyć na własne siły. To jest walka duchów o to, czy Polska będzie Boża, czy podda się siłom ciemności i zła. Pomocy i ratunku szukajmy u Boga Wszechmogącego, przez wstawiennictwo naszej Matki i Królowej, Anioła Stróża Polski i św. Michała Archanioła, dowódcy wojsk anielskich. Z wiarą w moc panowania Maryi nad naszym Narodem módlmy się w intencji Polski, rządzących i wszystkich polityków, zwłaszcza posłów, o potrzebne światło i moce do oddalenia niebezpieczeństw. Niech Niepokalane Serce Maryi złamie potęgę demonów, które atakują dziś Polskę. Do gorącej modlitwy za Ojczyznę i za polityków wzywają księża biskupi. W sobotę ks. kard. Stanisław Dziwisz poprosił o szturm w intencji Ojczyzny. W odpowiedzi na apel ks. abp. Andrzeja Dzięgi za Polskę i polskich polityków modlili się wczoraj wierni archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Ksiądz arcybiskup poprosił, by każdy codziennie modlił się o uproszenie pokoju wewnętrznego dla naszej Ojczyzny. Każdego dnia ginie w Polsce w wyniku aborcji co najmniej troje dzieci. Ta niewinna krew woła o pomstę do Nieba. Czy Prawo i Sprawiedliwość nie płaci dziś rachunku za brak wprowadzenia pełnej ochrony życia w Polsce? Złe wybory polityków mają zawsze konsekwencje, również duchowe. Zaciągnięta wina spada na cały Naród, na Polskę. Módlmy się o wybaczenie nieprawości i grzechów, o miłosierdzie Boże nad naszą Ojczyzną.

  Nowenna do św. Michała Archanioła:

  Święty Michale Archaniele, który pełen wiary, pokory, wdzięczności i miłości,
  daleki od poddania się podszeptom zbuntowanego Lucyfera i wszystkich upadłych aniołów,
  porwawszy resztę zastępów niebieskich do obrony sprawy Bożej,
  odniosłeś całkowite zwycięstwo.
  Błagamy cię, wyjednaj nam łaskę wykrycia wszystkich pułapek i odparcia wszelkich ataków szatana,
  byśmy za twoim przykładem zwyciężywszy, mogli któregoś dnia zasłużyć na chwalebne miejsce,
  z którego one zostały bezpowrotnie strącone. Amen. Ojcze nasz…

  Modlitwa do św. Michała

  Archanioła Święty Michale Archaniele!
  Wspomagaj nas w walce,
  a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
  Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
  a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów,
  szatana i inne duchy złe,
  które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
  mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 7. Lam said

  DOPÓTY DZBAN WODĘ NOSI…
  PO-Kodowcy oszaleli…
  Pragną wojny? Będą mieli…
  I się gdzieś głęboko skryją,
  Jak im naród da po ryju.
  19-12-2016

 8. Ad Rob, 5

  Roztropna uwaga. Kaczyński na Majdanie był żałosny. Równie politycznie jak fizycznie.
  Mam nadzieję, że wspomina ten epizod z zażenowaniem.

  Ale dzisiaj, jego przeciwnicy są dopiero ohydni. Mam na myśli nie tylko bejsboli głównych jak Bul-Komorowski, ale również palantów pomocniczych, z których, z „dziwnym” upodobaniem, w kółko pokazywany jest w prasie internetowej i telewizji sodomita Rabiej (przeczyściłbym gronko realizatorów i kamerzystów.)

 9. Boydar said

  „… /bolączką Polski/ jest brak skonsolidowanych środowisk o charakterze stricte narodowym …”

  Czy ta „bolączka” to odnosi się do środowisk czy do „skonsolidowania”. Bo moim skromnym zdaniem to środowiska by się znalazły, tylko przez rozum i doświdczenie nie są „skonsolidowane”. Gdyby były „skonsolidowane” to już by ich nie było.

 10. Rob said

  @8
  „Mam nadzieję, że wspomina ten epizod z zażenowaniem.”
  Chyba jednak nie, dlatego że kijowska junta dalej wspierana jest przez polskie władze olbrzymimi pieniędzmi pomimo, iż jawnie okazuje wrogość wobec naszego państwa!
  „jego przeciwnicy są dopiero ohydni…”
  Czyżby? W Polsce jeszcze nikt nie zginął (i oby tak było dalej) natomiast polscy politycy (również ci z PiS) przyłożyli swoją rękę do mordów i wojny na Ukrainie.
  Po ponad roku nowych rządów złodzieje z poprzedniej ekipy mogą ciągle spać spokojnie. Nic i nikt im nie grozi.
  Zasada III RP ciągle obowiązuje; my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych.

 11. Bronisław said

  Re: 9. Drogi Panie Boydarze!

  „Mafie, służby i loże” skutecznie zadbały o to (jak Pan trafnie stwierdził), aby autentyczne środowiska narodowe, nie tylko się nie „skonsolidowały”, ale żeby także dlatego nie były, jak dotąd, zdolne przeszkodzić żydowskiej „solidarności” oraz jej „bękartom pookrągłostołowym”, ich bezkarnej, antypolskiej działalności (znam to również, ze swojej autopsji)?!!! Pozdrawiam Pan bardzo gorąco i życzę dobrego zdrowia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 12. Boydar said

  Panie Bronisławie

  Niezupełnie o to mi chodziło. Uważam wręcz, że się Pan myli. „Mafie, służby i loże” bardzo by chciały, aby środowiska narodowe były „skonsolidowane”. W takim „skonsolidowanym” środowisku nie jest trudno zainseminować nie tylko „swojego” przewodniczącego czy prezesa ale praktycznie cały zarząd struktury. A tak, nie ma człowieka – nie ma sprawy 🙂

  Ja wierzę i ufam tylko dwóm stronom, Chrystusowi, bo zawsze mówił prawdę, oraz tym z akumulatorami na jajach; bo nie mogli nie mówić. Nawet sobie nie wierzę, taki już jestem podejrzliwy 🙂

  Wew zezwiązku zez powyżsiejszym, o żadnej „konsolidacji” z mojej np. strony mowy być nie może.

 13. GonDar said

  I co z tej konsolidacji stronnictw narodowych ma powstać? W jakim celu? Dla kogo? W czyim interesie?
  Odkąd żyję słyszę „dobro Polski najwyższym nakazem”. I co? Jest?

 14. EyWey said

  Nie ma co pieniaczyć. Ostatni realny ruch narodowo socjalistyczny wzorowany na `białej potędze` Rzymie był za Kanclerza A. Hitlera. Marnie sie skończył. Na korzyść Żydów, którzy to wykorzystali i na więcej nie pozwolą. Obawiają się natomiast ruchów oddolnych, bo górę maja doskonale opanowana. Takie zrywy cechują Polaków, mimo ich ułomności i o tym jest mowa.

  W Putin jest zagadka i wygląda na mądrego przywódcę idącego w podobnym kierunku. Zapewne wyciągnął wnioski z historii i nie powtórzy błędów Adolfa. Czas to zweryfikuje.

  Pozostaje nadzieja na zbrojne powstanie Amerykanów, jako jedyne realne zagrożenie, istniejącego nieporządku. Ale Żyd Międzynarodowy cwano wydepilował Trampa na narodowca i anty-system-owca, co postawi tamę i da czas na dalsze postępy zastępów diabla i szatana.

  Finis coronat opus.

Sorry, the comment form is closed at this time.