Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Clinton: przegrałam wybory przez osobistą zemstę Putina

Posted by Marucha w dniu 2016-12-19 (Poniedziałek)

Zdaniem byłej sekretarz stanu USA i kandydatki Demokratów w wyborach prezydenckich, jej porażka to efekt m.in. ataku na serwery Partii Demokratycznej, który osobiście zorganizował Władimir Putin. Uważa, że mogła to być osobista zemsta z jego strony.

Clinton w wywiadzie dla „The New York Times” stwierdziła, że do jej porażki wyborczej w znacznym stopniu przyczyniły się ataki na serwery Partii Demokratycznej i całe środowisko Demokratów, które jej zdaniem zostały zorganizowane bezpośrednio przez rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

Uważa, że mogła to być osobista zemsta z jego strony za to, że przed pięciu laty publicznie stwierdziła, że wyniki wyborów parlamentarnych w Rosji zostały sfałszowane.

– To nie tylko atak na mnie, ale i na cały nasz kraj – powiedziała była kandydatka Demokratów.

Dodała, że „główną kwestią jest istnienie naszej demokracji i bezpieczeństwo naszego kraju”. Jako inny powód swojej porażki wymieniła też decyzję FBI o wznowieniu śledztwa ws. wykorzystywania przez nią prywatnego serwera do wysyłania korespondencji służbowej. Jej zdaniem, sprawa ta wpłynęła na opinię części wyborców.

Wcześniej prezydent Barack Obama oskarżył Rosję i Putina o osobiste zaangażowanie w cyber-ataki na Partię Demokratyczną.

– W Rosji niewiele dzieje się bez jego wiedzy – stwierdził Obama. Dodał, że na marginesie wrześniowego szczytu G20 w Chinach, wzywał Władimira Putina, do zaprzestania cyberataków w Stanach Zjednoczonych i zagroził poważnymi konsekwencjami, jeśli tego nie zrobi.

– Rosja jest krajem mniejszym i słabszym od USA. Nie produkuje niczego, co inni chcieliby kupić, z wyjątkiem ropy i gazu – powiedział Obama.

W piątek Kreml zareagował na doniesienia medialne, twierdzące, że Rosja wpływała na wyniki wyborów w USA, wspierając Donalda Trumpa. Podkreślono, że Moskwa nie ingerowała w wynik wyborów w USA poprzez zhakowanie serwerów Partii Demokratycznej.

Z kolei według dziennika „Washington Post”, szef FBI James Comey oraz koordynator amerykańskich służb wywiadu James Clapper podzielają ocenę CIA o tym, że Rosja ingerowała w przebieg wyborów prezydenckich w USA, by pomóc w zwycięstwie Donalda Trumpa.

Jak informowaliśmy, gazeta ta powołuje się na przedstawicieli amerykańskich władz, którzy zapoznali się z informacją szefa CIA Johna Brennana przekazaną podwładnym. Wynika z niej, że trzej szefowie amerykańskich służb są zgodni co do „skali, natury i celów rosyjskich ingerencji” w proces wyborczy.

Wcześniej część kongresmenów sugerowała, że FBI nie podziela analizy CIA, przekazanej wcześniej części senatorów USA podczas briefingu za zamkniętymi drzwiami. „WP” przypomina, że również sam Trump konsekwentnie odrzucał twierdzenia, że Rosja pomogła mu w wygranej.

Tydzień temu „Washington Post” informował, że analitycy CIA są przekonani, że Rosja interweniowała w tegoroczne wybory prezydenckie w USA, by pomóc w zwycięstwie Donaldowi Trumpowi. Dziennik opierał się na rozmowach z urzędnikami, którzy znali treść tajnej analizy CIA. Na tej podstawie pisano, że celem rosyjskiej interwencji było zwycięstwo Trumpa w wyborach, a nie tylko podważenie zaufania do amerykańskiego systemu wyborczego.

NYT / Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Który psychopata będzie dopatrywał się przyczyny niepowodzeń w samym sobie? Żaden. Winni są wszyscy inni naokoło.
Dlaczego działalność rosyjskich hackerów została ujawniona dopiero wtedy, gdy stało się jasne, że Hitlery przerżnęła wybory, skoro wiedziano o niej już wcześniej?
Admin

Komentarzy 7 to “Clinton: przegrałam wybory przez osobistą zemstę Putina”

 1. Mitek said

  Mamo ja wariat, kup mi komisariat!
  O rosyjskich hackerach dopiero Hitleria dowiedziala sie po telefonie od Prezydenta Putina ktory ja tym powiadomil.

 2. Gdy jeździec dupa, zwala winę na konia!

 3. dr TS said

  Było już wczoraj w Wolnych tematach:

  VA said
  2016-12-18 (niedziela) @ 20:12:06

  WASHINGTON POST POTWIERDZA: Za hakerskimi atakami podczas wyścigu prezydenckiego w Stanach Zjednoczonych, o które oskarża sie Rosję, w rzeczywistości stoi Amerykanski Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS).

  … ale nie było na stronie głównej
  Admin

 4. Adam Ryglowski said

  i po co zleciała do Krakówka przed wyborami na prezia ?
  onegdaj ?
  To to samo , co Dallas .

  NIKT NIE ŻYJE
  ( lub być może wegetuje
  -__- )

  Ale cuda się zdarzają , jak to mawiał SOSO – wysyłając IKONĘ MATKI BOSKIEJ KAZAŃSKIEJ -razem z zakonnikiem w samolocie – nad trwającą bitwą nad Łukiem
  Kurskim .
  …Prawosławni Rosjanie odcięli teutonów ( III Rzeszę) od kaspijskiej ropy ,- i trza było dalej rozwijać produkcję benzyny syntetycznej ……….. w Oświęcimiu …. (nie w KL)
  …………………
  ……

  KTÓRY Z KRóLÓW POLSKICH W KRAKOWIE budował
  Państwo/ Mocarstwo –
  – Król Jadwiga Andegaweńska – z woli …..Rycerstwa Radomskiego urodzona w WYSZEHRADZIE …
  a potem Jej Mąż – Litwin – Władysław …
  ….
  ???
  A kto wcześniej , — a kto potem ???
  ….
  A STEFAN BATORY i ZYGMUNT – TEŻ NA SZ CZ Ę Ś CI E nie byli Polakami ,- NA SZCZĘŚCIE DLA „NORMALNYCH” Polaków .
  _—_

  Paw na scenie dla aktora (-ki) , a wizyta w Krakówku polityka – zwiastują szybkie zejście ze sceny .
  😦
  😉

  -_-

 5. Peryskop said

  Przegrała ale formalnie dopiero przed godziną !

  Mon Dec 19, 2016

  Trump wins U.S. Electoral College vote; a few electors break ranks

  Republican Donald Trump prevailed in U.S. Electoral College voting on Monday to officially win election as the next president, easily dashing long-shot hopes by a small movement of detractors to block him from gaining the White House.

  Trump garnered more than the 270 electoral votes required to win, even as at least half a dozen U.S. electors broke with tradition to vote against their own state’s directives, the largest number of “faithless electors” seen in more than a century.

  A core of Democratic activists around the country had hoped to convince Republicans to cross lines and vote for Democratic nominee Hillary Clinton, who won the nationwide popular vote on Nov. 8.

  In the end, however, more Democrats than Republicans split with their party. Four Democratic electors voted for someone other than Clinton, while two Republicans turned their backs on Trump…

  With nearly all votes counted, Trump had clinched 304 electoral votes to Clinton’s 224, according to an Associated Press tally of the voting by 538 electors across the country…

  http://www.reuters.com/article/us-usa-election-electoralcollege-idUSKBN1480FQ?il=0

 6. Siggi said

  Wnoszę officjalnie,o ponowne przeliczenie głosów z głosowania 8 listopada,celem faktycznego ustalenia kto i wiela zebrał na siebie.Wg wszelkich doniesień z powodu ułomnej procedury i problemem poziomu z matematyki u wielu człoków komisji wyborczych zachodzi podejrzenie,że wielu mogło pogubić sie w tych rachunkach i wypaczyć ostateczny wynik.
  Ponowne przeliczenie ma wyeliminować :
  – nazwiska i imiona z cmentarzy,którzy podobno skutecznie głosowali,
  – nazwiska i imiona rezydentów,którzy nie są jednak obywatelami a głosowali,bo każdy z nich prócz”ziel-karty” posiada DO -dowód osobisty,który wystarczy,żeby się zarejestrować na liste wyborców a potem głosować.Tych jest zawsze najwięcej ,nawet do 14% z całej frekwencji.Także głosowali „nielegały”,bo często nawet nie żadano legitymacji.Podobno byli też tacy,którzy głosowali w kilku miejscach.
  Wykonanie tego zadania wyeliminuje objawy głupiego gadania,ze jeden kandydat wygrał ilościa elektorów,a drugi wygrał ilością głosów wyborców i faktycznie elektorat jest skołowany kogo wybrali.To jest durna sytuacja w jedynym supermocarstwie na świecie,która powoduje ,że reszta świata urządza sobie z tego podśmie-chujki.

 7. EyWey said

  To nie Parkinson to KURU !

  współcześni kanibale ell ita

  Hilarii Clinton mającą w szrankach szatana stanowisko Arc wiedźmy jest chora na kuru,
  „śmiejąca się śmierć” (ang. curu, kuru; nazwa od czasownika drżeć w języku plemienia Fore: „kuria”, „guria”) – zawsze śmiertelna, nieuleczalna choroba zakaźna wywoływana przez priony, dotycząca tkanki nerwowej, będąca zarazem pierwszą opisaną zakaźną encefalopatią gąbczastą u ludzi.

  https://conservativedailypost.com/evidence-hillary-now-confirmed-to-have-kuru-disease-from-cannibalism-proof/

  .https://www.youtube.com/watch?v=tRtdA1w7AAQ

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kuru

Sorry, the comment form is closed at this time.