Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Majdan w Warszawie, czyli komedia

Posted by Marucha w dniu 2016-12-19 (Poniedziałek)

Wielu, podobnie jak i ja, zastanawia się nad tym, co stało się w Polsce w ostatnich dniach. Co to było? Zwykła awantura w Sejmie, bezsensowna szarpanina, czy też próba zamachu stanu? Już poprzednio sugerowałem to ostatnie. Obecnie zaś, gdy patrzę na całość zachowań i zdarzeń, coraz bardziej już wyraźnie widać las, a nie pojedyncze drzewa. A ten las to próba puczu.


Wielu czytających tę analizę będzie uważało, że to ocena zbyt daleko idąca, że brak do tego wystarczająco mocnych podstaw. Jednak zdarzenia układają się w coraz bardziej wyraźny obraz.

I tak po kolei. Opozycja i jej zwolennicy, dotknięci zmianą władzy od początku wysyłali sygnały, że na to się nie godzą, że będą się przeciwstawiać. Sprawa TK, wraz z odejściem Rzepińskiego, coraz bardziej wygląda na porażkę opozycji. Ten stan rzeczy zirytował w najwyższym stopniu tę część opozycji, która wokół wojny o TK budowała strategię zwycięstwa i szukała poparciu kół liberalnych na Zachodzie. Ponieważ to nie dawało efektów, to pojawiły się tam głosy radykalne: Wałęsa straszył – „Pomożemy wam wyskakiwać przez okna”, a Komorowski na manifestacji KOD-u w Poznaniu krzyczał: „Czasem trzeba walić dechą w łeb”.

A tu przecież nie chodzi o jakichś drobnych zadymiarzy, tylko o byłych prezydentów, a te ich wypowiedzi można traktować jako wyraz planu działań wyrażony w skondensowanej formie. Jeśli to ma być umiarkowana, demokratyczna i europejska opozycja, to ja dziękuję, wolę już być faszystą.

Przy takich, idących z samej góry, hasłach, że trzeba „walić dechą w łeb” i „pomagać wyskakiwać przez okno”, to trudno się dziwić, że rzeczywiste plany muszą takie działania uwzględniać, a na pytanie co robić, odpowiedź dla nich była oczywista: Majdan!

I tak też należy odbierać to, co stało się w Sejmie i pod Sejmem w piątek i później w nocy. Widać, że działania opozycji były zaplanowane i skoordynowane. Manifestacja przed Sejmem była zaplanowana na 17 grudnia już trzy dni wcześniej, a nawet, jak ujawnił poseł Liroy-Marzec z Kukiz’15, zamówiono 1000 kanapek dla protestujących.

W świetle tych faktów widać, że sprawa wykluczenia posła PO Szczerby z obrad, jak i kwestia ograniczenia dostępu dziennikarzy do Sejmu, były tylko pretekstami, bo gdyby ich nie było, znaleziono by inne, bądź stworzono nowe metodami sterowanej prowokacji, bo przecież nie o to chodziło, a o zablokowanie obrad Sejmu i wywołanie kryzysu.

Wcześniejsze zaplanowanie demonstracji i zapewnienie im wsparcia logistycznego na to wyraźnie wskazuje. Ponadto wygadał się poseł Kłopotek, który znany jest z tego, że nie potrafi utrzymać tajemnicy: „Pan zobaczy, co będzie. Znowu będzie wielka hucpa, walka, buczenie, krzyczenie i wyzywanie się”. Coś widać i do niego dotarło.

I wszystko szło dla opozycji dobrze: Kuchciński dał się łatwo sprowokować i wyłączył Szczerbę, zablokowano obrady sejmu, zablokowano marszałka. Czegoś takiego jeszcze nie było.

Ale nie przewidziano wszystkiego, a mianowicie tego, że obrady zostaną przeniesione do innej sali i dokończone. To zachwiało planem, i jedyną szansą na sukces było już tylko zablokowanie fizyczne wyjścia posłów PiS i rządu z Sejmu. Jednak do tego zgromadzone siły manifestantów okazały się za małe. Policja rozblokowała Sejm.

Pozostało już tylko odgrywanie komedii, jak ta z nowym „Jankiem Wiśniewskim”, co to nie padł, a się położył. Na manifestacji KOD w sobotę jego szef Mateusz Kijowski powiedział już otwartym tekstem o co chodzi: „Opozycja razem obali totalitarną władzę”. Ale było już za późno, plan się nie udał, choć jakieś jego elementy, w postaci wyłączenia emisji TVP w znacznej części kraju, zafunkcjonowały jeszcze w dniu następnym.

Zasadniczo jednak sytuacji to już nie zmieniło.

Jeśli zaś chodzi o możliwości mobilizacji poparcia społecznego dla swoich działań to ta opozycja pokazała już wszystko na co ją stać, gdy tymczasem rząd nie zaczął jeszcze nawet swoich mobilizować, a tu możliwości ma wielkie; bo nie chodzi tylko o aktywistów PiS, ale też o inne siły, które nie przepadały za poprzednią władzą, jak dla przykładu radykalna prawica typu ONR, kręgi kibiców i na koniec gdyby tego było mało, to jest związek Solidarność, którzy na pewno nie będzie patrzył obojętnie jak ci co podwyższyli wiek emerytalny chcą przemocą wziąć władzę. Przewodniczący Duda już zapowiedział: „My ich czapkami przykryjemy!”.

Jakimi siłami trzeba było dysponować by Majdan się udał, to o tym napisał na swoim FB Michał Broniatowski, obecnie naczelny Forbesa, a przedtem aktywny w różnych gremiach kierowniczych ITI i TVN. A on wie o czym pisze, bo brał udział w powstaniu Espreso TV na Ukrainie, która odegrała dużą rolę podczas Majdanu w Kijowie i on to obserwował z bliska. Ta technologia jest prosta: należy zająć ważny budynek będący siedzibą władz i zgromadzić wystarczająco liczne siły bojówkarzy by go utrzymać, oraz liczne (pisze o milionie) manifestacje oraz wsparcie politycznie i medialnie.

To się nie udało, a nie ma niczego bardziej żałosnego niż nieudana próba przejęcia władzy. Oczywiście dla puczystów, bo dla rządu oznaczą możliwość i okazję do wzmocnienia władzy. Co mnie absolutnie nie cieszy.

Stanisław Lewicki
http://www.mysl-polska.pl

Komentarze 43 to “Majdan w Warszawie, czyli komedia”

 1. Bobolanin said

  A mnie cieszy. Nie rozumiem że pis nie ogłosi że to byl pucz i się jak Turcy z puczystami rozprawi włącznie z Tvn i polsatem oraz resztą niemieckich mediów. Za słabość się placi. Następnym razem może im się udać.
  1 zakaz kapitalu zagranicznego powyżej 20% w mediach
  2 zakaz reklamy leków, alkoholu i tytoniu oraz potyczek
  To nauczy zdrajców nie mieszać się w cudze państwo.
  Bez wrogich mediów i wrogich fundacji nie ma puczy 🙂

 2. RomanK said

  heheheheh…bo to nie zaden putch…ale tylko lagodne:
  Pucio…pucio…
  Dla sympatycznego pana Prezesa Jaroslawa,….. od niewatpliwie sympatycznej tzw Opozycji,..
  -.Pucio…pucio……

  Rejwach dla guptasow
  z tych Pieszczackich lasow
  tarar bara bara….tralalla..la:-)))

 3. EyWey said

  Żyd żydowi niby oka nie wy-kole i majdanu nie zrobi, co najwyżej się pokłócą i daj Boże pozabijają.

  Rydzyk może mieć tez racje. Brakuje drugiej Jugolandi w żydów polskim wydaniu.

  Niech sqrwielcy sami się pozabijają. A zahoplaja na śmierć i na Amen.

  .https://www.youtube.com/watch?v=4SlBGrC_BjI

  Żydo-gady polsko syczące, w kapelusikach, na ulicach manifestują chęć Becków i Zidiocenia- bezwzględnego.

  .https://www.youtube.com/watch?v=cvChjHcABPA

  KODu DADDY SOS ! MONY MONY !

  .https://www.youtube.com/watch?v=ETxmCCsMoD0&list=RDETxmCCsMoD0#t=1

 4. Marta1973 said

  Celna uwaga.

  Pozwolę sobie dodać, że zatrzymanie w maju herszta pewnej jaczejki, działającej ewidentnie na rzecz obcego mocarstwa, to też na razie Pucio…pucio…
  Ze strony prezesa dla….tworzonego przez byłych resortowców i ich potomstwo Fołksfrontu 🙂

 5. Boydar said

  Moim skromnym zdaniem, to „zrobię jeszcze ze dwa kółka, żeby nie pomyślał, że jestem taka łatwa”. Już to pisałem przedwczoraj. Sprawa jest przegrana, i to raczej bezapelacyjnie. Istotą interesu KODowskiej wierchuszki, jest nie dać się zlinczować. Przez „samych swoich” oczywiście, bo PiS sobie rąk nie będzie przecież brudził. Tych na dole musiał kiedyś namawiać wcześniej z góry. Winni niespłaconych kredytów muszą się znaleźć. No więc teraz odstawiają takie różne cyrki żeby pokazać jak to o te „doły” walczą. Niewiele im to pomoże; wszyscy razem skończą, w dole z niegaszonym. My nie wtrącajmy się. Tym razem naprawdę nasza chata z kraja.

  Elegancko to Łubianka zaprojektowała, chapeau bas 🙂

 6. mhmf said

  w cywilizowanym kraju juz dawno mieli by pozamiatane,ale polin to polin i solidarnosc ´´zaprowadzi porzadek´´ na ulicach,rzad umyje rece,najlepiej palic glupa a jeszcze lepiej 25 chanuke razem z reszta kurwidolka …a gdzie pan prokurator generalny i abw – Art 127 kk § 1 i 2 ,Art 129 kk,Art 132 kk i 133 kk. zanim staniecie do ulicznej konfrontacji u boku pana przewodniczacego dudy przypomnijcie sobie ustawe podpisana przez szczynukowicza a nowelizowana przez dude. nastepnego razu nie bedzie, bratnia pomoc juz spakowana… Wesolych Swiat

  http://www.lr-online.de/nachrichten/Tagesthemen-900-Eisenbahnwaggons-mit-US-Panzern-rollen-nach-Polen;art307853,5742636

 7. EyWey said

  Marzenia jednak się spełniają i `za brata Kaczor` ma swoja chwile, co było do przewidzenia.

  http://c.wrzuta.pl/wi5193/1d10b68b0010ad344fe6c701

  Jeśli nawet w efekcie domina, nie dojdzie do rzeczywistych zmian, Konstytucji oraz PP Narodowych w Sejmie, to i tak warto było doczekać widoku, odrywanych luksusowych obrzydliwych żydo – kwików, od Koryta.

  Ich zarzynany wisk, wreszcie z przyjemnością w `PL TV` jest oglądany. To jest bezcenne. Widowisko ma jeszcze trwać, bilety co prawda były drogie, ale kto mówi, ze głupota nie boli lub nie kosztuje. Luksusowe pasibrzuchy krwiopijcy wężowate, są zmuszone walczyć tj. Tłuc, Stukać Kopytkami o glebę i wyyć, aż do upadłego. Bo gdzie znajdą inne koryta ? [ u padlina ]

  `Bolin` znane jest żydostwu z całego świata, z super obfitej i bogatej karmy. Gdzie pójdą, kto ich przyjmie, kto da za ich syf papu, a lubią to co najlepsze ?

  Nosił wilk razy kilka, ponieśli wreszcie i wilka. Watahy `polskich` wilkołaków w akcji.

  007 quiz-wa gdzie jesteś ? EYWEY

 8. Lily said

  W jedno co Jaroslaw wyrosl to w GEBE.
  Jeden z przykladow,”gierojom slawa”krzyczal
  na cala GEBE.

 9. Marian said

  Ad. zdjęcie > parszywa chazarska świnia i jej żydo-banderowska wataha.

 10. lopek said

  Mamy do czynienia z takimi piekielnymi harcami polskojęzycznej i nie tylko polskojęzycznej – żydokomuny we własnym gronie – które mają na celu ogłupić tubylców i przykryć likwidację Polski wraz z tubylcami.

 11. W. Orzechowski said

  RomanK said
  2016-12-20 (wtorek) @ 01:39:04
  heheheheh…bo to nie zaden putch…ale tylko lagodne:
  Pucio…pucio…
  Dla sympatycznego pana Prezesa Jaroslawa,….. od niewatpliwie sympatycznej tzw Opozycji,..
  -.Pucio…pucio……
  —————–
  Romciu Ty chuja wiesz!. Dałeś się wypierdolić do Teksasu i bredzisz. My Twoi dawni koledzy z internowania walczymy o swoje aby jakoś przeżyć a Ty wraz z tą ubecką bandą nam przeszkadzasz. Rząd Kaczora jest pierwszym rządem, który całe te towarzystwo wziął za mordę. Wstydziłbyś się i lepiej zamilcz. – Twój dawny kolega z więziennej celi.

  —————-
  No to ma Pan, Panie Romanie, kaczorowca (czy kaczystę), który bluzgami chce nas przekonać do rządów PIS.
  Admin

 12. Alina said

  http://www.ekspedyt.org/elig/2016/12/19/56711_nadchodzi-ciamajdan.html

 13. veri said

  Nie wiemy co tak naprawdę jest grane w Polsce – kto i w jakim kierunku tak niecierpliwie przebiera nogami.

  Na moje oko te wszystkie antyPiS-ruchawki mają za zadanie tylko uwiarygodnić w oczach pol-gojów tę, koniunkturalnie przystrojoną w polskie barwy i symbole formację. Patrząc na pożółkłe już fotki z okrągłostołowych czasów, na to z kim obecny Prezes chadzał pod pachy, kto go poklepywał po plecach, promował i wprowadzał na salony to widać, iż to była jak nie z warszawskich Nalewek to z łódzkich Balut żydowska żulia. Sami swoi – KOD jest z tej samej, ż-parafii.

 14. W. Orzechowski said

  No to ma Pan, Panie Romanie, kaczorowca (czy kaczystę), który bluzgami chce nas przekonać do rządów PIS.
  Admin

  Szanowny Panie/Pani, to nie chodzi o Kaczorowca, tutaj chodzi o nasze przeżycie. Po raz pierwszy od 27 lat udaje się nam przeżyć. Ja żyję i mieszkam w Polsce bo tutaj jest mój dom. Pan Roman zadekował się w tej „wstrętnej imperialistycznej” Ameryce i sobie na wymuszone zmiany w Polsce z odległości popluwa. Kaczor chociaż nie jest z mojej bajki wygrał demokratyczne i zgodnie z obowiązującym prawem wybory, i jest pierwszym od 1989 politykiem, który daje nam żyć! Moi rodzice cały PRL przeżyli w nędzy, ja też go poczułem pomimo, że za Gierka było trochę lepiej. Pan może zbyt młody i tego nie pamięta albo był tamtego okresu beneficjentem to może i mówi inaczej!

  Pozdrawiam.

  Nie byłem beneficjentem. Pamiętam chyba więcej, niż Pan. Nie było nędzy, choć było ciężko.
  Admin

 15. Jabo said

  Panie Orzechowski, panu ten pisowski dobrobyt odebrał zdolność widzenia rzeczy takimi jakimi są naprawdę, Dlatego zwrócę panu uwagę na to, że tak zaciekle walczące z sobą rząd i opozycja, gdy rzeczywiście decydował się nasz los głosowali ręka w rękę jak jeden mąż [ z małymi wyjątkami]. Chodzi mi o przyjęcie CETA, czyli sprzedanie nas amerykańskim korporacjom. W okradaniu nas Polaków i bezwarunkowym finansowaniu tych pieniędzy banderlandii tez nie ma różnicy. Mamy zatem przedstawienie: Jedni walczą z faszystą Kaczyńskim, a drudzy z komuchami i byłymi esbekami. Każdy może wybrać co mu odpowiada. O tym pisze pan Roman, a że z Teksasu, bo czasami z daleka lepiej widać.

 16. W. Orzechowski said

  Jeżeli Faszyzm TO JEST KACZYŃSKI to ja Panu takich rabinacko talmudycznych mądrości o prawdziwym faszyzmie, i czym on był, gratuluję. Jeśli chodzi o CETA to na dzień dzisiejszy wielkie g… z tego wynika. Polska żywność jest dużo tańsza i jak na razie to Ameryce daleko do tego aby nasze ceny przebiła a Niemcy i inne państwa Europy, mnie jako Polaka, w ogóle nie interesują. Co najwyżej to polski rolnik może podbić tamten rynek co od lat jest tam widoczne choćby poprzez szynkę KRAKUS, wódkę i polskie bekony (wiem o tym od tych którzy tam byli). Pana Romana ostatnio widziałem 36 lat temu i nie wydaje mi się, że z powodu jedzenia amerykańskich zmodyfikowanych steków wraz z kukurydzą i fasolą już jego cało pokryło się sierścią, wyrósł mu ogon i rogi. Ale niech On sam w tym temacie się wypowie bo wydaje mi się, że jako b. prawnik adwokata nie potrzebuje.

  Pan zupełnie się nie zna na rzeczywistościach tego świata.
  Admin

 17. Maciuś said

  Ty kaczy debilu, ludobójców Polaków wspierasz.. A żebyś świnio sczezł. Wielka szkoda, że nie było cię wtedy w lecącym Tupolewie do Smoleńska. Dzisiaj by był spokój, z Tobą.

 18. Peryskop said

  „Nasie” politycy i mieszacze tego w znacznej mierze udawanego tłuczenia się nie wymyślili.

  Przykład przyszedł z góry tj from the Capitol Hill.

  Wczoraj Trump oficjalnie elektorami rozłożył Hillarię, która mimo nacisków dostała teraz mniej głosów niż 9/11.

  …In November’s presidential election, Hillary Clinton won the popular vote by a margin of nearly three million, however she only gained 232 electors after losing crucial swing states.

  With nearly all votes counted, Trump had clinched 304 electoral votes to Clinton’s 224, according to an Associated Press tally of the voting by 538 electors across the country…

  Ale to jeszcze nie koniec tamtej szopki.

  http://www.tvn24.pl/ameryka-wybiera-wybory-prezydenckie-2016,145,m/trump-wygral-w-glosowaniu-elektorow,701105.html

  …Co dalej? Amerykańscy ustawodawcy z Izby Reprezentantów i Senatu zbiorą się 6 stycznia w Waszyngtonie, gdzie podczas wspólnej sesji Kongresu poznają wyniki głosowania elektorów ze wszystkich stanów. Będzie tam też możliwość ewentualnego zakwestionowania ich ważności…

  A że uroczyście podającym w dniu 6.01.2917 wyniki wczorajszej dogrywki będzie sam Joe Biden, to jeszcze różne scenariusze może przepowiadać jasnowic Jackowski.

 19. Erta said

  # 15 Odpowiedz trafna i kulturalna. Pan RomanK na swoj sposob skometowal fakty.
  Spektakle z “opozycja” czy TK, to kolejny odcinek Tele-noweli teatru pejsatych kukielek dla polskich lemingow. Tak sie gudlajstwo uwiarygadnia. Jeden Matka Boska w klapie, a inni arendarze poluzuja srube o pol obrotu (500 zl + inne obietniece z pozyczek zaciagnietych u braci banksterow) i sa zbawicielami “dajacymi zyc”.
  Malo kto nad Wisla rozumie ze to wszystko sa przebierancy grajacy w tej samej druzynie do tej samej bramki, a gdy ktos to wskaze jest potraktowany jak w komentrzu # 11 “Romciu Ty…” – przez takiego co wie lepiej.
  Polacy zawsze marza. Ostatnio jest moda na brednie o sojuszu z Chinami. Co maja Chinom do zaproponowania pokazal fotos Dudy z jabluszkiem w reku – to a propos polskiej zywnosci i szans eksportu we wpisie # 16.

 20. Moher49 said

  Michał Broniatowski – ilu jeszcze takich jak on fachowców od siania destrukcji krąży na tym świecie ?.

 21. leo69 said

  Jajosław nie krzyczał – hierojam sława !!!! krzyczał – sława upadlinie !! – hierojam sława – odpowiadała upowska czerń – co kruciutka pamięć ? ( dla ścisłości nie bronie jajosława)

 22. Same żydowskie mordy na zdjęciu. Dlaczego nie maszerowali pod szmatą czerwono-czarną? Przecież to ich symbol.

 23. guła said

  W grę wchodzi kolejny wariant walki z rządem. Mianowicie kolaboracja i zdrada na rzecz opozycji w szeregach PiS. Różnica głosów w sejmie nie jest duża, o czym przypomina „warszawianka” w swojej wypowiedzi w filmiku zapodanym przez EyWey.
  .https://www.youtube.com/watch?v=cvChjHcABPA
  PięknO może wrócić.

 24. guła said

  Demokratycznie.
  I znów będzie pozamiatane.

 25. guła said

  A to zdarzenie zdaje się już miało miejsce, po którym bida z nędzą coraz bardziej pogłębiała się. 500 dla „kombatantów”, miliardy ze sprzedaży PZU dla greckich emerytów, podniesienie wieku emerytalnego i kradzież 1/3 emerytury – z której korzysta PiS … itd

 26. guła said

  Aha, Grekom jak się ten casus wytyka, pukają się, rzecz jasna, w czoło.

 27. guła said

  Co jest niejasne?
  .https://www.youtube.com/watch?v=CgPbtOXy1y8

 28. Waclaw-L said

  5 Boydar
  „My nie wtrącajmy się. Tym razem naprawdę nasza chata z kraja.”
  Tak jest.

 29. EyWey said

  Apel !

  POLACY w Kraju i na Emigracji Nie Kłóćcie się o Żyda !

  ++++++++++++++++++
  Maciuś takie mamy czasy. [ nie `sycz` rodakowi co tobie niemile, piekielne ]
  Ideały o Polsce jest okazja zawiesić na choinkę.
  Pośpiewać Kolendy. Uspokaja.

 30. W. Orzechowski said

  Maciuś said
  2016-12-20 (wtorek) @ 12:59:20
  Ty kaczy debilu, ludobójców Polaków wspierasz.. A żebyś świnio sczezł. Wielka szkoda, że nie było cię wtedy w lecącym Tupolewie do Smoleńska. Dzisiaj by był spokój, z Tobą.

  Argumenty niesamowite!

 31. Lam said

  PYTANIE
  Ze ściśnietym sercem człowiek ogląda
  Każdego za stojących na świeczniku głąba.
  Niskie czoło, chamskie maniery –
  Gdzie się podziały polskie lidery?
  20-12-2016

  DOPÓTY DZBAN WODĘ NOSI…
  PO-Kodowcy oszaleli…
  Pragną wojny? Będą mieli…
  I się gdzieś głęboko skryją,
  Jak im naród da po ryju.
  19-12-2016

  „CHCECIE WOJNY?!”
  Całym frontem nacierają
  Ci, co w ręku media mają.
  USA, Polska, globaliści.
  Ludzie na to: „Niech się ziści!”.
  18-12-2016

  MARZENIA
  Czarne chmury nad Polską wiszą,
  Różne męty krajem kołyszą,
  Co z dali dobrze rozkazy słyszą…
  Ludzie się jednak żywią nadzieją,
  Że nowe wiatry wkrótce zawieją.
  17-12-2016

 32. wow said

  PiS poparł majdan na Ukrainie, a ten sam Soros który zrobił tamten majdan chce zrobić majdan PiS-owi bo widać za bardzo chcą pohasać na smyczy albo i się z niej zerwać. Przewrotny jest los ale może co niektórzy przejrzą na oczy także w partii rządzącej.

 33. JojneArabski said

  Kaczor i PiSiarnia zapomnieli, lub raczej nie slyszeli zdania Kissingera:
  „Niebezpieczne jest byc wrogiem USA, ale jeszcze niebezpieczniej jej przyjacielem”.

 34. GASI-ALBO I NIE GASIU

 35. Maciuś said

  Re 30: W. Orzechowski
  Po co to dupku kopiujesz, jak sam nie masz nic do powiedzenia w temacie? Co chcesz tym osiągnąć? Że wspierasz tą małą qr…wę, chachłów i PiSdę? A może jesteś ukrem?

 36. OSOBIŚCIE DOCENIAM WPISY P. Romana K
  Natomiast myślę że W Orzechowski moze trollować jak np.TOTO z wpisu(J.Piekło na UKR)
  P.S. Znam parę prostych osób z tego kraju .Wielki plakat z dożynkami podczas Majdanu-w podobieństwie do wiszącego w synagodze Nożyków obrazu natychmiast budził skojarzena. Kto sieje ten zbiera

 37. Polacy przejechani walcami (walcerowicz ,walc)pewien ekonomista określił straty jako równoważne stratom II Wojny,

 38. Siekiera_Motyka said

  W. Orzechowski said

  „Polska żywność jest dużo tańsza”

  Komu ona jest tańsza ? Emerytowi ? Pułkowniku ? A może Gronkiewicz-Waltz ?

  Dalszy tekst jest pisany jak bajka której na wsi nie znają.

 39. odnośnie mojego wpisu 37 i Toto
  https://marucha.wordpress.com/2016/08/12/amerykanski-cien-jana-pieklo/

 40. Hi J,
  Someone just used your password to try to sign in to your Google Account 000000000000000@gmail.com.
  Details:
  Sunday, August 14, 2016 12:47 PM (Central European Summer Time)
  Poland*
  Google stopped this sign-in attempt, but you should review your recently used devices:

  Ale co to ma wspólnego z gajówką?
  Na gajówkę nikt się nie loguje (choć może).
  Admin

 41. CZASAMI UŻYWAM innych nazw celowo admin może spr- nie chcę robić z Gajówki G-G

  Ja tu nic nie mogę sprawdzić…
  Admin

 42. = said

  bez fatygi
  Już sprawdzone AD.41.-KOMPUTER UMIEJSCOWIONY GDAŃSK (KARWIA)

Sorry, the comment form is closed at this time.