Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ręka Kremla dosięgnęła polskiego Sejmu

Posted by Marucha w dniu 2016-12-19 (Poniedziałek)

Michał Dworczyk z PiS w rozmowie z TVP Info nie pozostawia złudzeń: kryzysem parlamentarnym prawdopodobnie steruje Władimir Putin z Kremla.

W programie „Gość Poranka” w TVP Info poseł PiS skomentował bieżącą sytuację polityczną w kraju, sugerując, że kryzys parlamentarny, bunt opozycji w Sejmie i manifestacje uliczne — to scenariusz napisany przez władze Rosji, zainteresowanej tym, aby w Polsce chaos się pogłębiał. Tak czy owak, zawsze Kreml.

Posłowie PiS nie dopuszczają do siebie myśli, że Polacy mogą samodzielnie podejmować decyzje i dojść do wniosku, że rząd łamie prawo — i że takiego rządu sobie nie życzą. Nie potrzeba do tego nacisków Kremla.

Żołnierze NATO będą rozlokowani w Polsce. (…) To wydarzenie, które Federacja Rosyjska określa jako największe zagrożenie od czasu ZSRR. Jeśli pomyślimy o tym, że doszło do nieudanego puczu w Czarnogórze, to myślenie, że Federacja Rosyjska będzie z założonymi rękami patrzeć na instalowanie wojsk na terenie Polski, jest naiwnością — mówił poseł. — Być może był to pretekst, żeby zrealizować określony scenariusz. (…) Dziś w zagranicznych mediach jest przedstawiany fałszywy obraz sytuacji.

To nie jedyna absurdalna wypowiedź posłów partii rządzącej. W telewizji publicznej Polakom serwowane są wizje, jakoby tysiące ludzi protestujące w różnych miastach Polski składały się z ubeków, klasy średniej związanej z poprzednią władzą i „oderwanej od koryta”, a także przestępczej organizacji antyfaszystowskiej Antifa. Tego obrazu dziś dopełniła wypowiedź posła Dworczyka: do nich wszystkich dołączyli agenci Kremla.

Poseł Dworczyk nie pierwszy raz komentuje stosunki polsko-rosyjskie.

„Federacja Rosyjska zawsze nerwowo reaguje, kiedy opinia międzynarodowa zwraca jej uwagę na łamanie praw człowieka, agresywną politykę, kwestionowanie ładu międzynarodowego, bo to w rzeczywistości w ostatnich latach obserwujemy. Uchwała polskiego i ukraińskiego parlamentów jednoznacznie potępiała agresję Rosji na Ukrainie” — tak mówił PAP, komentując przyjęcie polsko-ukraińskiej Deklaracji pamięci i solidarności.

W deklaracji znalazł się m.in. taki ustęp: „prowadzenie agresywnej polityki zagranicznej przez Federację Rosyjską, okupacja Krymu przez Rosję, wspieranie i prowadzenie interwencji zbrojnej we wschodniej Ukrainie przez Kreml, łamanie podstawowych norm praw międzynarodowego oraz układów zawartych z Ukrainą, niestosowanie się Rosji do postanowień oraz prowadzenie hybrydowej wojny informacyjnej stanowią zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa całej Europy”, który poseł Dworczyk przyjął entuzjastycznie. Stwierdził, że była to „bardzo potrzebna inicjatywa”.

Tomasz Dudek
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Poseł Dworczyk, z niezrozumiałych względów znajdujący się poza systemem lecznictwa zdrowia psychicznego, dopatruje się ręki Kremla tam, gdzie już znaleziono odciski palców Sorosa.
Ale niepoczytalność osób publicznych na tym się nie kończy… poczytaj niżej.
Admin

*                                  *                                   *

Problemy z odbiorem TVP to wina „zielonych ludzików”? Tak uważa Tomasz Sakiewicz

Widzowie w kilkunastu województwach wciąż mają problemy z odbiorem kanałów Telewizji Polskiej – alarmuje TVP Info. Nie pomogło resetowanie urządzeń przez nadawcę sygnału. Według Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” to dowód na „początek ataku zielonych ludzików”. O „dywersji i prowokacjach” pisze także znany dziennikarz Witold Gadowski.

„To co się dzieje to początek ataku zielonych ludzików. Zaatakowano krytyczną infrastrukturę i Sejm” – napisał na swoim profilu na Twitterze Sakiewicz. I dodał, że jeżeli „dojdzie do zablokowania sygnału TVP Info, telewizja Republika będzie go emitować na własnych częstotliwościach”.

„Gazeta Polska Codziennie”: kontrwywiad wojskowy inwigilował nie tylko dziennikarzy
To co się dzieje to początek ataku zielonych ludzików. Zaatakowano krytyczną infrastrukturę i Sejm
— Tomasz Sakiewicz (@TomaszSakiewicz) 19 grudnia 2016

Jeżeli dojdzie do zablokowania sygnału TVP Info telewizja Republika będzie go emitować na własnych częstotliwościach
— Tomasz Sakiewicz (@TomaszSakiewicz) 19 grudnia 2016

Wpis natychmiast wywołał żywiołową reakcje internautów. Wielu z nich nie da się zacytować. Wpis krytykowali także koledzy po fachu. Łukasz Warzecha, publicysta „Do Rzeczy” nazwał go „bezsensownym podgrzewaniem nastrojów”.
(…)

Ciąg dalszy – w oryginalnym artykule.

Oprac.: Violetta Baran
http://wiadomosci.wp.pl

Komentarzy 21 to “Ręka Kremla dosięgnęła polskiego Sejmu”

 1. Marian said

  Choroba psychiczna nie wybiera, czyli chazar Sakiewicz niedługo będzie się nadawał tylko do kabaretu.

 2. Dziadzius said

  Dlaczego politycy Polscy uwazaja ze Polska jest waznym krajem dla Rosji. Czy my mamy wielka i silnie wyposazona armie i sekretna i nowoczesna bron?( bez generalow). Czy moze znow polegamy na naszych aliantach NATO ( niemcy- francja-USrael) ze nas wybawia od zagladyTrzeciej Wojny? Co jest w Polsce co Rosja potrzebuje? Jakie przedsiebiorstwa? Chyba Rosja nie potrzebuje wiecej ziemi?
  Podburzenia ludnosci w Polsce nie sa wynikiem jakiejs wielkiej agitacji i obszernego szpiegostwa Rosyjskiego w Polsce ale wynikiem burdelu i przekupstwa i oszustwa jakie Unia i jej kontrolerzy wpychaja do Polski. Ludzie chca wolnosci w swoim kraju, chca sprawiedliwosci w swoim kraju, chca choc posmaku dobrodziejstwa w swoim kraju, chca wlasnej kultury i obyczaju w swoim kraju, chca niezaleznosci w swoim kraju, chca POLSKIEGO rzadu w Polsce.

 3. W tym kraju (Polsce) już nic prawie normalne nie jest, dlatego Dworczyk, Sakiewicz i im podobni mogą sobie celowo, z pełnym rozmysłem bredzić do woli, zawsze znajdą miliony polskich durni gotowych uwierzyć w kolejne kreacje tzw. sztucznej rzeczywistości.

 4. Nawiasem mówiąc poseł Dworczyk to czołowy PIS-owski ekspert od „spraw kresowych” i „wypróbowany” obrońca Kresowian w jednej osobie:
  http://www.npwmag.pl/archiwum/2016/1-2016.pdf
  od s. 25; tekst „Jak PiS oszukało i zdradziło Kresowian?”

 5. Adam Ryglowski said

  M aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarian – Pan też oczadział ???
  {jak pewna AnnaK }
  ……
  Kabaret – jak SAMA NAZWA WSKAZUJE , to
  R O Z R Y W K A !!!!!!!!!
  …..
  Osoba biegająca po scenie z granatem , i szukającym zawleczki – bo mu gdzieś się zapodziała – to NA PEWNO
  NIE KABARET .
  ….
  szukajmy , … a może znajdziemy nową nazwę tego
  Z J A W I S K A ???!!!!

 6. Inkwizytor said

  Dworczyk okazał się K_RWĄ, wuj mu w pupę

 7. Boydar said

  „… Federacja Rosyjska zawsze nerwowo reaguje …” – poseł Dworczyk

  Czternaście lat, tyle jest ode mnie młodszy. Ale jeśli nawet, to ja sobie nie przypominam przypadku, żeby Federacja Rosyjska zareagowała nerwowo. Może mam słabą pamięć …

 8. RomanK said

  TO jest wlasnie POPiS ….wysokiej klasy:-)))))) Caly PoPiS w pelnym skladzie , caly popis caly UN:-)))))))
  Szkoda, ze placa za to Polacy…nie daj Boze, zeby sie okazalo -ze placimy najwyzsza cene…….
  Jednego nie moge odmowic tej parchatej zgraji…odwagi, tupetu i dyscypliny zorganizowania sie…..na oczach gapiacych sie goji dlubiacych w nosie i otwierajacych geby….i nic ino patrzacych…
  A co jo sie bede miszol…….dadzom mi co…… czy co???
  Nie nei dadzom nic..zabiora wszystko co zostalo…po to to robia!
  Coz znowu zaczac trzeba wyc..
  .Lojczyzne wolna racz nam wrocic Paaaaanie/////

  ——
  A po jakiego ch… Pan ma zwracać po raz kolejny wolną Ojczyznę Polakom?
  Żeby następnego dnia znowu oddali ją parchatym?
  Admin

 9. Olga said

  #2 Zgadza sie, Dziadziusiu. Powyzsze chcenia zrealizwaly im po kolei: UW, PO i PiS – same pejsate ferajny na ktore kolejno glosowali. Tak trzymac! Nie popusczac! I do przodu.

 10. Marian said

  Ad. 5.

  Drogi Panie, idę o zakład, że ostatnie wydarzenia w Berlinie chazar Sakiewicz również przypisze „zielonym ludzikom”, z których jeden nagle wskoczył do szoferki ciężarówki, kuzynowi pana Ariela zaaplikował silny środek wyprodukowany w tajnych laboratoriach rosyjskich służb, po czym przejął kontrolę nad pojazdem, a następnie bezpośrednio połączył się z Putinem, od którego otrzymał osobisty rozkaz wjechania w tłum. Po wykonanym zadaniu został natychmiast ewakuowany przez ludzi z najbliższego otoczenia Putina, zanim jeszcze zszokowani Niemcy zdążyli się zorientować co się w ogóle stało.

 11. Boydar said

  Ależ Panie Gajowy, jeżeli by tak przyjąć za poprawne planowanie Klubu Rzymskiego …

  Polaków ma zostać 15 milionów

  Bo pewnie tyle tylko jest.

 12. u said

  Dobrze by było gdyby tak naprawdȩ rȩka Kremla dosiȩgła politykierów w naszym kraju i nauczyła ich rozumu: wszystkich sprzedajnych łotrów, awanturników i glupców. Kreml to nieosiągalny dla tȩpych polityków wzór do naśladowania jeśli chodzi o wypracowanie prestiżu dla zajmowanego stanowiska.Na takich politykach opiera sie ranga kraju w swiecie i bezpieczeństwo narodowe.

 13. Boydar said

  Nie, Pani U. Będzie sprawiedliwie, jeśli wygryzą się sami. I sami podpalą ogień. Ręka Kremla zatrzaśnie tylko bramę piekieł.

 14. Lovshak Ruskij Agient said

  ja moge wam z ręka na sercu powiedzieć nawet Maciorewicz to wie od dawna, że to wszystko wina Putina, to ta niedzwiedzia łapa Putina, która Maciorewicz odetnie, posługujac sie w tym celu najtańszą juchą młodych ludzi, aby potem przez wieki brzmiała jego chwała i legenda O PRZELANEJ ZA ZYDOWSKĄ OJCZYZNĘ KRWII GOJÓW POLSKICH…..KOLEJNYM ZYDOWSKO INSPIROWANYM ZRYWIE NARODOWYM…..

 15. Lovshak Ruskij Agient said

  Powiedzcie mi kto debilowi i psychopacie pisze take listy, cz y sam je redaguje……

  − Mówiąc o ostatnich dwóch zagrożeniach, związanych z terroryzmem islamskim i dżihadem, musimy poważnie przemyśleć rolę Rosji w tym zakresie. Najnowsze barbarzyńskie bombardowania Aleppo mogą tylko jeszcze bardziej zdestabilizować region i sprawiają, że katastrofa humanitarna w Syrii będzie jeszcze większa. (…) Wobec powyższego, myślę, że powinniśmy zadać sobie kolejne pytanie: czy jest możliwe, że Rosja obecnie wpływa lub może nawet tworzy radykalny islamski terroryzm i dżihadyzm? Odpowiedź na to pytanie może być fundamentalna dla przetrwania naszej cywilizacji – napisał w liście szef MON.

 16. watazka said

  Co dzwonimy do Polski, my do naszej rodzinny, nasi znajomi do swoich – to nas puczaja, ze my gowno wiemy co sie w Polsce dzieje i calkiem nam sie w glowie poprzewracalo, bo to bardzo dobrze, ze sa w Polsce wojska NATO bo nas obronia przed Rosja i gdyby nie NATO to juz dawno by najechali.
  Wczoraj dzwonilismy z zyczeniami i rodzinka kazala nam sie puknac w glowe, bo oni wiedza lepiej, bo sa na miejscu.
  Puscily mi nerwy.
  I zamiast zyczen wyszlo na to, ze przez pol godziny przypominalem rodzinie, ze w 1980 roku tak nas straszyli, ze „armia sowiecka juz jest na granicy”.
  Juz wtedy zastanawiala mnie glupota tych, ktorzy w to uwierzyli.
  Moze mi ktos wytlumaczy:
  W 1980 roku armia sowiecka NIE MUSIALA STAC na granicy i nie musiala wjezdzac do Polski…. ludzie!
  Armia sowiecka BYLA w Polsce: W Swinoujsciu, w Legnicy, w DDR z 2.5 tysiaca czolgami!!
  Ale panika byla ogromna.
  I mimo, ze zdaniem Kara to ja wtedy rznalem kupe w pieluchy, to bardzo dobrze pamietam jak Polacy straszyli sie nawzajem PIERDOLAMI>
  I tak juz pozostalo.
  Polacy nie zauwazyli di tej pory, ze Zwiazek Sowiecki sie rozpadl bez jednego strzalu.
  Oderwanie sie republik nie spowodowalo lokalnych wojen i awantur. Kazachstan, Ukraina, Lotwa, Litwa itd po prostu sie oglosily niezaleznym republikami. – nota bene- takie same durnie jak obecni Ukraincy co im majdan przyniosl absolutna wolnosc.
  Dlatego zastanawia mnie niedolestwo myslowe tych zastrachanych Polakow, ktorzy nie zauwazyli do tej pory kto zniszczyl Jugoslawie.
  Mieszkaja w Polsce i wiedza lepiej.
  Guzilk wiedza!
  Nie wiedza nawet co sie stalo pod Smolenskiem, nie wiedza, kto zabil polskich generalow, nie wiedza kto zabil dra Ratajczaka
  Nie wiedza nawet co sie stalo pod Smolenskiem i nie wiedza do tej pory, kim byl gen. Jaruzelski. Ale ze sa malo odwazni, to przez ponad 20 lat wolnosci i demokracji zywemu generalowi nie probowali grzebac w orderach, glownie dlatego, ze zywy general mialby prawo sie bronic. Poczekali az zemrze. Brawo.
  A teraz nawet twierdza, ze widzieli rosyjska armie wkraczajaca do Donbasu. Na zdjeciach satelitarnych, czy na tych zdjeciach, ktore przygraniczni porobili zdjecia przy pomocy telefonow komorkowych?.
  No coz, dzialaja strachy na Lachy.

 17. Re 7:
  Dziękuję, że Pan podał swój wiek, bo myślałem, że Pan jest o wiele starszy.
  A Pan młody chłop jeszcze jest.

 18. NICK said

  Admin. (8).
  Po drugie: P. RomanK nigdy i nic Polakom nie zwrócił, poza zwracaniem.

  Po pierwsze!
  Naucz Pan jak odzyskać Polskę.
  Dla nie-parchatych.
  I, jak utrzymać polskość.
  Batożenie, raczej, nie służy… polskości.

 19. Boydar said

  Pan Przemysław to chce mnie na duchu podtrzymać; Panie Boże zapłać …

 20. Adam Ryglowski said

  Ad 16 } – Panie Watażka
  ……………
  *****
  (wiadomo o co chodzi ) – Trzeci na takim poziomie wpis ,jaki zapamiętałem , to oznacza , że poczytam coś póżniej , coś równie dobrego , jak nie rewelkę
  ( ale czuję Żeś Pan nie „humanista ” – jeno technik ).
  ….
  TV w kraju nad Wsłą prowadzi indoktrynację 24/7/365

  radyja i portaliki SŁUŻĄ TEMU SAMEMU .
  …..
  I dziwisz się Pan , że rozmawiasz Pan z inltelektualnymi
  Z O M B I .
  ….
  ps
  Jestem szczęściarz , szczęściarz , szczęściarz …

  bo Rodzice mojego wnuka nie mają w domu telewizora
  ……..
  -_-

 21. EyWey said

  re 8 on point

  re 13 co Pan z tym Kremlem, domu nie ma.

  re 18 calusieńka racja po Pańskiej stronie, bez bata.

  re adm jop, no i co dalej.

Sorry, the comment form is closed at this time.