Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W Egipcie zatrzymano fotografa inscenizującego „syryjskie sceny”

Posted by Marucha w dniu 2016-12-20 (wtorek)

Egipska policja zatrzymała mężczyznę za sesję fotograficzną z udziałem dzieci podawaną w serwisach społecznościowych za zdjęcia zniszczeń i rannych ludzi w syryjskim Aleppo.

Jak poinformowało MSW kraju na swoim fanpage’u na Facebooku, ekipa fotograficzna składająca się z asystentów fotografa i rodziców małych aktorów została zatrzymana w prowincji Port Said.

Policja na własne oczy obserwowała proces tworzenia zdjęć na ruinach zniszczonej na mocy decyzji władz nielegalnej budowli. Uwagę przejeżdżających obok funkcjonariuszy przyciągnęła niepełnoletnia dziewczynka w zakrwawionej białej sukience z białym niedźwiadkiem w ręku. Pluszowa zabawka również była ubrudzona czerwonymi plamami. „Krew”, jak przekonali się siły zbrojne, była sztuczna.

Po niedługim przesłuchaniu i zapoznaniu się z twórczością grupy fotograf powiedział policjantom, że zamierzał umieścić te zdjęcia na portalach społecznościowych podając je za kadry z Aleppo.

Fotograf został zatrzymany przez policję na cztery dni na czas dochodzenia w sprawie incydentu. Pozostali dorośli uczestnicy sesji zdjęciowej zostali wypuszczeni za kaucją.

Komentarzy 8 to “W Egipcie zatrzymano fotografa inscenizującego „syryjskie sceny””

 1. Grace said

  Glupi gowniarz, ale record bija tak zwane „white helmets”. Platne parobki Sorosa. Jesli oni otrzymaja Pokojowa Nagrode Nobla to trzeba bedzie zbojkotowac ten komitet – prostytutke. Na rowni z nimi sa tzw. dziennikarze nadajacy o Aleppo z Bejrutu albo Jerozolimy. Co za kundle..

 2. Dziennikarka mówi prawdę o sytuacji w Syrii. To trzeba obejrzec – https://tomekbieniek.wordpress.com/2016/12/15/aleppo/

 3. Czego chcecie od biednego fotografa. Wykonywał tylko zlecenie agencji Zimmerman&Co.

 4. jak dlugo swiat nieoczytanych i rozmodlonych goi:) bedzie wierzy w wiadomosci podawane w skrzynce dla idiotow !!:) w kinematografie,sprywatyzowana prase i hooliwoodu, tak dlugo matka ziemia bedzie ekologicznie … zarzynana!! razem calym jej zywym inwentarzem. moim zdanie za obecne ogromne tepo zarzynania !! ekosystemu Ziemskiego : fauny flory morskiej i oceanicznej odpowiedzalni 42 religie wyklute z pnia:) mojrzeszowego…NIK INNY!

 5. Lily said

  Re 3
  : > )

 6. RomanK said

  Posuchajcie ammbasadora Syrii w UN:

  http://www.veteransnewsnow.com/2016/12/21/chilling-speech-by-syrian-ambassador-to-un/

 7. RomanK said

  .

 8. Halszka said

  @1. No, nadają z Bejrutu. Dziennikarze, piszący dawniej z Bośni czy z Kosowa, wyjaśniają, czemu gatunek „korespondent wojenny” obecnie wyginął. Chętnych odstraszyły wrzucane do sieci filmiki, pokazujące, jak zakapturzone postacie w imieniu Państwa Islamskiego wydają wyrok i wykonują go od razu, odpiłowując delikwentowi na wizji głowę. Zabrakło niezależnych, krytycznych obserwatorów, i o to chodziło.

Sorry, the comment form is closed at this time.