Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Czy następny będzie Władimir…
  Kwal o Wolne tematy (65 – …
  Bogdan Goczyński o Maseczkowy szwindel
  Marucha o Wolne tematy (65 – …
  Staszek z Przyborowa o Duchowa przestrzeń Polski?
  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  PJO o Twórca „Patrioty” nie żyj…
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Sprawy w kraju idą w złym kierunku i co z tego?

Posted by Marucha w dniu 2016-12-23 (Piątek)

Sprawy w kraju idą w złym kierunku – z tą opinią zgadza się większość społeczeństwa. Jednak równolegle ta sama większość zastanawia się ciągle, co z tego wynika?

Ponieważ sytuacja wygląda normalnie – sklepy działają, u stomatologów nie brakuje materiałów dentystycznych, na stacjach benzynowych jest paliwo i to bez kartek. Nie ma problemu, a na pewno nie ma poczucia problemu.

Jedni z najbardziej znamienitych prawników w kraju wypowiadają się jednoznacznie, że nie ma już u nas Trybunału Konstytucyjnego, jaki znamy z Konstytucji. Co więcej kwestionują prawnie działania Prezydenta Rzeczpospolitej w tym zakresie.

Po ostatnich wydarzeniach w Sejmie, dyskutowane jest prawomocne uchwalenie budżetu państwa. Posłowie opozycji skarżą się, że nie byli dopuszczeni do możliwości zabrania głosu przy okazji tak ważnej ustawy. Sejm otoczono płotem przystosowanym do izolowania tłumów, ale ogrodzenie zdemontowano jak demonstrujący wyśmiali graficznie i tę inicjatywę.

Z Brukseli dochodzą jednoznaczne sygnały – mogą nam ograniczyć prawo głosu w Radzie, co więcej mogą nas wymanewrować z pieniędzmi. Procedura o naruszenie praworządności przez Polskę, to bardzo poważna sprawa – zupełnie inaczej pozycjonująca nasz kraj w otaczającej rzeczywistości.

Na przychylność najpotężniejszych państw nie ma co liczyć. Francja jest obrażona za upokarzający sposób zerwania rozmów w sprawie śmigłowców, Niemcy generalnie mają do nas zastrzeżenia, które mieli zawsze, jednak obecnie czas przyjaznych gestów przemija. Zaczyna się z ich strony Realpolitik.

Żeby stwierdzić naruszenie zasad praworządności potrzebna jest w Radzie jednomyślność. Tutaj mogą nas zabezpieczyć Węgry. Jednak jeżeli będzie decyzja o zastosowaniu sankcji np. w postaci zamrożenia funduszy unijnych, to wystarczy tylko kwalifikowana większość. Nawet jeżeli poprze nas Wielka Brytania, to jej głos nie ma już tak na prawdę większego znaczenia, a moralnie będzie to naganne i będzie nas pozycjonować – tuż za krajem, który chce z Unii wyjść. [A co nas obchodzi moralność względem Unii, która jest jej zaprzeczeniem? – admin]

W wewnętrznych sprawach krajowych władza wycofuje się z dobrych pomysłów na reformy – jak np. zagadnienia podatku jednolitego, a forsuje reformy cofające sprawy publiczne o epokę – jak nieudolnie przygotowana parareforma systemu edukacji, której masowo przeciwstawia się środowisko i znaczna część społeczeństwa.

Do tego mieliśmy nie tak dawno wojnę wypowiedzianą kobietom, które okazały się niezwykle solidarne i jednoznacznie nie zgodziły się na narzucanie dominacji światopoglądowej w sprawach medycznych – niesłychanie wrażliwych moralnie. [No… tu się ku*wa nóż w kieszeni otwiera, panie Krakauer… – admin]

Będziemy mieli obniżanie wieku emerytalnego, jednak z nieco stępionymi zębami. Jest to kolejna reforma po 500+ niesłychanie ważna społecznie, jednakże to nie jest reforma, która jest neutralna dla finansów publicznych. Wraz z jej przeprowadzeniem – dodajmy co jest słuszne społecznie, niestety zwiększy się obciążenie finansowe państwa. To już naprawdę poważny problem, bo dług dobija do biliona Złotych (tysiąc miliardów).

[G-prawda. Rząd, gdyby istotnie rządził polskimi finansami, mógłby DODRUKOWAĆ pieniędzy. Taki krok wcale nie musi powodować inflacji, jeśli ilość pieniędzy w obiegu nie przekracza 1.5…1.8 wartości dóbr i usług – admin]

Procesy inwestycyjne w kraju realizowane z funduszy publicznych zostały w pewnym stopniu wyhamowane. Już ma to swoje przełożenie na sytuację ekonomiczną, zaraz zadziała negatywna dźwignia ekonomiczna. Mniej się buduje to mniejsza sprzedaż i mniejsze wypłaty, a mniejsze wypłaty, to jeszcze mniejsza sprzedaż. Mniejsza sprzedaż, to gdzie indziej jeszcze mniejsze wypłaty. W konsekwencji będzie mniej dochodów z podatków. To spowoduje, że deficyt budżetowy – jak wynika z obecnych danych przeszacowany na ten rok (co jest bardzo ciekawe), może wyrwać się spod kontroli. Dalsze konsekwencje to powrót inflacji, a inflacja to zbiorowe samooszukiwanie się z wyjątkiem zadłużenia w obcej walucie, ponieważ jego koszt staje się wówczas rosnącym obciążeniem.

Te i inne sprawy stają się obciążeniem w zestawieniu licznych składowych systemowych. Na to nakłada się atmosfera w państwie. Naprawdę nie da się zrozumieć sytuacji, dlaczego mający władzę – większość w Sejmie, dopuszczają do awantury, która powoduje że kwestionowana jest prawomocność uchwalenia ustawy budżetowej? Jest to dowód na ekstremalną nieudolność rządzących.

Oczywiście opozycja nie jest bez winy, jednak nie można jej się dziwić, jest opozycją a nie bezbarwnym blokiem wspierania rządzących! Niestety, co chyba jest najgorsze, za granicą wizerunek naszego kraju cierpi i to w sposób znaczący. Konsekwencje są porażające. O Polsce mówi się źle, w zasadzie retoryka komunikatów i wypowiedzi jakie można posłuchać lub przeczytać w wielu zachodnich mediach, staje się analogiczna, do retoryki wobec Białorusi. Nie, żebyśmy mieli coś przeciwko Białorusi, tylko doskonale wiemy jak zakłamana propaganda i mowa nienawiści od lat usiłuje zepsuć opinię tego wspaniałego kraju naszych sióstr i braci. W stosunku do Polski może być uruchomiony ten sam przemysł nienawiści.

Całość powoduje, że nie ma komfortu i poczucia spokoju. Do tej pory żyliśmy w biedzie, poniżeniu i często nędzy. Mieliśmy świadomość, że sprawy kraju są we władaniu elity, która najdelikatniej mówiąc wysługuje się zagranicznym protektorom i posiadaczom kapitału, pobierając w zamian za to swoją rentę za zarządzanie.

Dzisiaj widać, że jesteśmy w innej sytuacji, społeczeństwo jest w nastroju wyczekiwania na konfrontacje. Rozwój sytuacji jest niewiadomą. Opozycja jest podzielona, nie ma autorytetu, który mógłby ukierunkować uwagę społeczeństwa na właściwy bieg spraw lub przynajmniej pokazać, że pewne rzeczy nie są realizowane właściwie i mają poważne konsekwencje. No, a My nadal jesteśmy biedni… Tylko, co z tego?

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 18 do “Sprawy w kraju idą w złym kierunku i co z tego?”

 1. witek said

  eee..tam od razu w złym kierunku 🙂

  Ojciec dyrektor podczas swojego świętowania w Toruniu mówił wobec setek zgromadzonych, że
  – mamy dobrą zmianę w Polsce, tylko musimy uzbroić się w cierpliwość, dziękujemy wszystkim zgromadzonym tutaj posłom PIS!
  (Chyba ma rację bo w kałachy uzbroić nam się nie pozwolą)

 2. Maćko said

  Musimy tego tu miec?
  😦

 3. Maćko said

  1. … Niemcy generalnie mają do nas zastrzeżenia, które mieli zawsze, jednak obecnie czas przyjaznych gestów przemija. Zaczyna się z ich strony Realpolitik…
  bzdeta

  2. … jak nieudolnie przygotowana parareforma systemu edukacji, której masowo przeciwstawia się środowisko i znaczna część społeczeństwa…
  Trudno aby byla gorsza niz aktualny stan katastroficzny jaki jest. Kracze a nie nie wie o czym pisze.

  aha.. wiedze, czytajac dalej, ze i Gajowy nie zgadza sie z tym Czarny Ptakiem.
  Ktos wie, kto to zacz? Agencik, ale czyj?

  3. Kazda reforma prospoleczna obciazy budzet. Po to jest budzet. Durnoty wypisujesz Karakajer.
  itd…

  Musze ten stek bzdur czytac? No nie. ufff…

  Nie niech ktos wreszcie napisze kim on jest!

 4. wanderer said

  „Nie niech ktos wreszcie napisze kim on jest!” – Macko

  A w jakim jezyku jest napisane Krakauer ?

 5. Maćko said

  Yiddish? Dojcze? Mam powazne braki w obu…. 😦

  No niech ktos wreszcie napisze kim on jest!

  Co? Nikt nie wie?

  To po co publikowac bzdety anonimowego agenta wplywu?????

  Absolutnie nie rozumiem po co sie daje pole do popisu temu agentowi. Wrogów w InfoWar sie nie reklamuje.

 6. RomanK said

  „dlaczego mający władzę – większość w Sejmie, dopuszczają do awantury, pyta naiwnie niczym prawiczka- pan Krkauer.
  Powiem panu:
  Dlatego -zeby, jak zawsze i co juz stalo sie tradycja pod oslona kreowanych burz i awantur..zalatwic jakis nastepny szwindel!

  Polecam Panstwu ciekawy text :

  http://nikander.neon24.pl/post/135897,gdy-profesor-za-niemowe-robi

 7. Carlos said

  panie Romku swietny link.Duzo zdrowia zycze

 8. Maćko said

  Jaku juz o profesorach, to powtórze link do wyklady Ojca Guza:

  A Nikander diagnostycznej prawi niz Krakauer

 9. Maćko said

  „Kracze” autor: ..”nie ma autorytetu, który mógłby ukierunkować uwagę społeczeństwa na właściwy bieg spraw lub przynajmniej pokazać, że pewne rzeczy nie są realizowane właściwie i mają poważne konsekwencje.”..

  Racja.

  Nie ma jasno wytyczonego celu
  Wiec – nie ma planu dzialania
  Wiec – jest i bedzie balagan

 10. Maćko said

  http://nikander.neon24.pl/post/135751,polska-podana-na-tacy
  ….Gdybym miał określić kiedy nastąpił odwrót to wskazałbym datę, która dziwnie zbiega się z datą podpisania paktu Jaruzelski – Rockefeller 25 września 1985 roku:http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/127263,pakt-jaruzelski-rockefeller-25-wrzesnia-1985-r

  Dlaczego „oficerowie przemysłu” odwrócili się wtedy od Jaruzelskiego? Zasadniczy powód był taki, że Jaruzelski ratował się „rządami ekspertów” i myślał, że mu to coś pomoże. Poznawaliśmy więc kolejnych uczelnianych zgredów – a owszem, że wszystkimi bizantyjskimi ozdobnikami przed imieniem i nazwiskiem – na stanowiskach eksponowanych. Jaruzelski nie wiedział jednego: ekonomistów nie uczą myślenia. Ich tresuje się na papugi mające głosić – jedynie słuszne i historycznie uzasadnione – ekonomiczne ideologie. To drogo kosztowała nie tylko jego ale i Polskę….

 11. Maćko said

  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiShoTOsY3RAhXKE5AKHXCJAT0QFggbMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.academia.edu%2F4792152%2FKREOWANIE_DEMOKRACJI&usg=AFQjCNHYDWaYtxYBdi817JeTQZERvVZbsw&sig2=sTPOVIOn9bvV9GWHhsGPZA

 12. Sybirak said

  Wesołych Świąt !!!

  Gość w dom Bóg w dom !

  Polacy, pamiętajmy jednak, że gdy gość zachowuje się w naszym domu niegodnie
  lub przyszedł by nas wyzyskiwać, miejmy odwagę złapać go za kołnierz i wyrzucić za drzwi.
  Nie ważne czy to Agańczyk, żyd, Niemiec
  czy zdegenerowany polak.

  Dotyczy to imigrantów jak i piątej kolumny w Polsce !

 13. lol said

  Polscott News 2016

  polscott tv news 3

 14. Re: 13 Lol… ( :)))))

  Czy to tak trudno zrozumiec, ze nalezy ten caly „kneSejm” wlacznie z wyzsza administracja wypieprzyc na zbita morde???…
  (I wybrac na wzor Islandii tymczasowy rzad na okres 3 miesiecy, po czym powolac 200-300 Polakow do ktorych srodowiska patriotyczne I narodowe maja pelne zaufanie, a oni maja zaufanie do innych)…

  ============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. RomanK said

  Nalezy……to doskonaly poczatek wielkich mow!:-)))))
  Nie ma nigdy tak zle zeby nei moglo byc jeszcze gorzej..albo i- jak sie pomyla – lepiej!
  Kazda jedna sytuacja jest nowa okazja dla ludzi przedsiebiorczych!
  Voilla:

 16. dookoła wojtek said

  Musimy sie nauczyć żyć z zamachami.

  (co za idiota to powiedział?)

 17. Yah said

  ad 16

  Po prostu wprowadzane są w życie teorie Ulricha Becka . Najpierw napisał „Społeczeństwo ryzyka”, później „Społeczeństwo globalnego ryzyka”. Jego główna teza obydwu książkach było to, że do braku bezpieczeństwa trzeba się „przyzwyczaić”. Idioci po prostu cytują Becka, oczywiście nie biorąc pod uwagę innej opcji bo to by oznaczało rezygnację z liberalizmu lub wręcz ogłoszenie go wszem i wobec totalitaryzmem.

 18. Re: Artykul…
  Zapodaje, by nie ucieklo z naszej swiadomosci jak „nasz” prezydent podpisal ustawe o szczepieniach dla naszych dzieci… (nie wiem czy z glupoty czy z „rozpedu”…???).

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2014/03/24/mamo-dlaczego-musze-umierac-jak-szczepionkowcy-oszukuja-spoleczenstwo-rzekomy-rak-szyjki-macicy/

  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.