Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Bolesne przebudzenie po zamachu w Berlinie

Posted by Marucha w dniu 2016-12-23 (Piątek)

Niemcy w szoku. Karmieni poprawnością polityczna i niemocą polityków – zostali ugodzeni w samo serce. W Berlinie doszło do zamachu na jarmark bożonarodzeniowy, w którym zginęło 12 osób, w tym polski kierowca TIR-a.

Tym razem jednak prasa w Niemczech nie zostawia na władzach suchej nitki.

„Neue Osnabrücker Zeitung” pisze: „Właściwie bez znaczenia jest czy poszukiwany sprawca jest Tunezyjczykiem, czy tzw. Państwo Islamskie ma coś wspólnego z tym masowym mordem, czy robi sobie tylko reklamę. Prędzej czy później, miejmy nadzieję, i tak dowiemy się prawdy.

Jednak trzeba już dzisiaj powiedzieć jedno, że politycy pozostawili ludzi samym sobie. Są nikczemne próby wykorzystania śmiertelnych ofiar przeciwko uchodźcom [sic! – admin]. Mamy do czynienia z dziwnymi, pozbawionymi emocji odczytanymi oświadczeniami. Również kanclerz Merkel nie ma nic więcej do powiedzenia, poza tym, że sprawcy »zostaną ukarani z całą surowością prawa«.

„Manheimer Morgen” stwierdza: „W przypadku Anisa Amri najwyraźniej doszło do kilku błędów. Dowodzą one, że nie tylko niekontrolowany wjazd setek tysięcy uchodźców do Niemiec może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Chodzi też o to, czym zajmują się oni na miejscu. Urzędy nie mają faktycznej kontroli nad tym, że ci, którzy podejrzani są o islamizację, przemieszczają się z jednego landu do drugiego. Nawet krytycy Merkel muszą przyznać, że w federacji, jaką są Niemcy nie można zrzucić całej winy na kanclerz”.

„Rhein-Zeitung” z Koblencji konstatuje: „Rząd po takim zamachu musi naturalnie rozważyć wprowadzenie kolejnych środków, np. szybszych procedur deportacyjnych oraz bezwzględniejszego obchodzenia się z osobami wywołującymi zagrożenie. Musi też dojść do wyczerpującego wyjaśnienia, które urzędy dopuściły się błędów, dając sprawcy swobodę w przeprowadzeniu zamachu.

Nie można zamieść pod dywan faktu, że jego wniosek o azyl został odrzucony i jego pobyt był tylko tolerowany. Gdyby udało się go deportować, nie popełniłby zamachu. Latem i jesienią 2015 terroryści ze szczególną łatwością mogli się prześliznąć do Niemiec. Ale ta droga nie jest jedyną możliwością, by doprowadzić do zamachu”.

„Stuttgarter Zeitung” zauważa, że „Jeśli okazałoby się, że podejrzany o zamach ma na swym sumieniu 12 istnień ludzkich, trzeba będzie w poszczególnych landach jeszcze intensywniej przedyskutować procedury deportacyjne osób, którym odmówiono azylu. Trzeba też o wiele pilniej przedyskutować kwestie powstrzymania procesu radykalizacji i rekrutowania terrorystów wśród uchodźców. A jeśli okaże się na końcu, że jeden spośród 549 pochodzących ze środowisk islamskich i stwarzających zagrożenie, mógł rzeczywiście zaatakować, trzeba zastanowić się nad sposobami traktowania takich potencjalnych zamachowców”.
[Dyskutujmy więc i „zastanawiajmy się” na zdrowie – admin]

„Kölner Stadt-Anzeiger” z Kolonii komentuje: „To nie przypadek, że Nadrenia-Północna Westfalia raz po raz pojawia się w centrum islamskich ekscesów. Nad Renem i Ruhrą mieszka 2700 salafitów. Z 320 uchodzących latem 2015 za skłonnych do użycia przemocy zrobiło się tymczasem 600. Z tego 125 zaszeregowano do grupy stwarzającej „ekstremalnie zagrożenie”.

O wiele za długo przyglądano się tej rosnącej subkulturze gardzącej państwem i ludźmi, za długo przyglądano się coraz większemu zagrożeniu. Pomimo wszystkich prewencyjnych programów szef resortu spraw wewnętrznych Ralf Jaeger powinien zadać sobie pytanie, dlaczego właśnie w Nadrenii-Północnej Westfalii liczba ekstremistów mogła tak wzrosnąć”.

Za: Deutsche Welle
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 12 to “Bolesne przebudzenie po zamachu w Berlinie”

 1. Zidiocenia Niemców i całej Europy Zachodniej nie da się wytłumaczyć w racjonalny sposób.
  Dlatego skłaniam się ku tezie, że jest kara boska za apostazję Zachodu, polegająca na odebraniu rozumu.

 2. Poziomka said

  O żadnym przebudzeniu nie może być mowy. Niemcy mają złamany kręgosłup (wykład SM), to naród bez duszy i pozbawiony instynktu samoobrony. Najprostrzy w tej chwili do rządzenia na całym świecie i Merkel wie o tym˛. Takich zamachów bez skutków ubocznych dla niej i rządu przeżyje ona jeszcze kilka bo misja, którą jej zlecono jest dopiero w połowie drogi.

 3. Poziomka said

  Dlaczego Niemcy się nie przebudzą.
  Wspaniały wykład prof. Wolniewicza sprzed roku:

 4. ojojoj said

  Makrela zaprosila lekarzy, a przyjechali pacjenci.

 5. Zbyszko said

  Z całą pewnością dyskusja na łamach mediów jest obiecująca…
  Ktoś kto kupuje takie pop…..ne gazety, nie zasługuje na inny los. Powinien być bity do upadłego.

 6. Siekiera_Motyka said

  „Dalia Elyakim, from Herzliya, Israel, was named as the first victim of the massacre. Her husband Rami, pictured with her, is fighting for his life”

  :-{

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-4061096/Berlin-market-killer-Anis-Amri-shot-dead-Italy-Milan-police.html

 7. Zygmunt said

  Co do pana Wolniewicza – z Niemiec niektóre rzeczy wyglądają trochę inaczej
  1) Nie ma cenzury. Ale ludzie już dawniej wylatywali z pracy za niewłaściwe poglądy. Przykładem może być pani Eva Hermann, która straciła pracę bo oskarżono ją o szerzenie nazistowskich haseł. Proces wygrała (odszkodowanie i tak zapłacili podatnicy), ale miejsce pracy straciła na zawsze.
  Na dodatek nasi demokraci chcą wprowadzić przepis zabraniający szerzenia fałszywych (szkodliwych dla rządu) wiadomości, maksymalna kara to 5 lat.
  .http://www.zeit.de/politik/deutschland/2016-12/fake-news-strafen-gefaengnis-falschmeldungen-heiko-maas-martin-schulz

  Krytycy twierdzą, że gdyby ten przepis istniał już rok temu, to po meldunku prasowym o niespotykanie spokojnym sylwestrze w kolonii wszystkie kobiety meldujące molestowanie, rabunki i gwałty wylądowałyby w pudle.
  Podobny przepis ustanowili naziści w marcu 1933 roku, ale oni byli łagodniejsi, u nich maksymalna kara to były 2 lata
  .http://www.documentarchiv.de/ns/gg-ang-nat-reg.html §3

  Willkommenskultur wtedy też była, witano osoby pochodzenia niemieckiego np. przesiedlanych z Rumunii do poznańskiego lub na zamojszczyznę.
  Multi kulti to też nic nowego, w formacjach SS było także miejsce dla muzułmanów, np Handschar SS
  https://pl.wikipedia.org/wiki/13_Dywizja_G%C3%B3rska_SS_(1_chorwacka)_Handschar
  .https://www.youtube.com/watch?v=jqUGSxWYNbQ

  Może doczekamy się w końcu armii wiernej europejskim ideałom :o)

  2) Kosmopolityzm był także w 3 rzeszy. Dobrzy byli obcokrajowcy wstępujący do SS i do formacji pomocniczych. Aby ułatwić współżycie w multikulturalnej (oczywiście pod niemieckim przewodnictwem) Europie w 1941 roku nakazano Niemcom zmienić używane przez nich pismo (Fraktur, Sütterlin)
  .https://de.wikipedia.org/wiki/Gebrochene_Schrift#/media/File:Gebrochene_Schriften_klein.png
  .https://de.wikipedia.org/wiki/S%C3%BCtterlinschrift#/media/File:S%C3%BCtterlin,_Schriftprobe_(deutsche_Kurrent).png
  na lepiej czytelne w reszcie Europy Antiqua
  .https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bc/Schrifterlass_Antiqua1941.gif
  Argumentem niszczącym wszelką opozycję było to, że stare niemieckie pismo to żydowskie litery (dziś niszczy się protestujących zarzutem neonazizmu)

  Podobnie wygląda reszta, np homoseksualizm w 3 rzeszy był łagodniej karany niż w USA w tym samym czasie.
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Sodomy_laws_in_the_United_States

  A co do Niemiec – jest ciekawie.
  Media pokazują, jak to Niemcy protestują przeciw … niemieckim nazistom, i głoszą solidarność z muzułmańskimi uciekinierami na tym samym placu na którym 48 godzin wcześniej muzułmański radykał zabił 12 osób. Jest z nimi niemiecki polityk, pan Özcan Mutlu z partii zielonych.
  .https://www.tagesschau.de/multimedia/sendung/tt-4935.html (od 00:15:40)

  W tym samym czasie grupa ludzi zebrała sie pod urzędem kanclerskim i milcząc słuchała tam muzyki Bacha, Towarzyszyli im politycy z AfD.
  .https://www.youtube.com/watch?v=4mL8IYo2YuI

  Oczywiście zostali w mediach wysokiej jakości opisani jako radykalna prawica, naziści. Według prasy było tam 200 osób.
  .http://www.taz.de/!5369419/
  Odwiedzili ich też pałający miłością antyfaszyści, wracający z imprezy pana Mutlu
  .https://www.youtube.com/watch?v=LNXzEp1TYl0

 8. awkzim said

  Ad 1
  Sądzę, iż obecnie mamy, conajmniej, trzy płaszczyzny komunikacji społecznej. Pierwsza to przekaż polityków, druga to przekaz mediów ( w części pokrywający się z przekazem polityków ) a trzecie po rozmowy pomiędzy ludźmi. Pierwsze dwie płaszczyzny są znane i ogólnie dostępne. Nie wszyscy konsumenci tych przekazów aprobują je w pełni. Natomiast trzeci jest możliwy jedynie w komentarzach, jeśli nie są cenzurowane. No i tu bywa ciekawie.

 9. revers said

  Przeciez Makrela obiecala jeszcze ze zrobi z uchodzcow dziesiaki tysiecy kierowcow bombowcow TIR-ow.

  Juz nawet nie beda musieli potywac ciezkie ciagniki z pelnym ladunkiem 35 ton, tylko dosano pod kopyto i Allaha kierowanie.

  A jak mulkowi co sie nie spodoba i zuzyje w sieci pedofilskiej 8 letnia corke, to wysle i do komisariatu policji z zadalnie odpalanym pasem szahida i bedzie cymes, jak bylo ostanio w Syrii.

  Czy tylko w Niemczech szaleju dostaja od propagandy i poprawnsoci politycznej? W Sopocie prezydent miasta nie moze doczekac sie na pierwsze kontygenty uchodzcow-„Syryjczykow”, a setki wlascicieli zajazdow RP pisze blagalne listy do ministerstw o przydzialy uchodzcze wietrzac „staly podwyzszony dochod” uchodzczy.

 10. Moher49 said

  Tu nie ma co dyskutować, tylko to całe tałatajstwo wywalić z Europy na zbity pysk. Zachęcić/zobowiązać Europejki do rodzenia dzieci. Wystrzelać wszystkich lewackich, gender-owskich, pedalskich ideologów i wyznawców szkoły frankfurckiej. Może się wtedy Bóg ulituje nad nami.

 11. Sobieski3 said

  Zeby Tak bylo mozna wrocic do najlepszych czasow Rzeczpospolitej Polskie I Ksiestwa Litewskiego I ,,wpierdolic,, tym hultajom i przegonic ich z naszego pieknego kontunentu . (Multiculti – niemieckie – lewactwo) Coz , miejmy nadzieje Ze nie zaleje Polski to Islamskie scierwo…

 12. revers said

  wypuszczony? zniknal
  Wo ist Naveed Baluch?
  Gdzie jest Naveed Baluch? – pierwszy zatrzymany.
  https://www.radio-utopie.de/2016/12/25/attentat-in-berlin-nichts-ist-geklaert/

  a wg, wlochow ciezarowka opuscila Turin 17.12 i 3 dni jechala do Berlina 1100 km? czy stal w Berlinie 2 dni i czekal na ospowiedni moment.

  Gdzie sa gps dane ciezarowki albo karta kierowcy z zaznaczonym czasem jazdy, te moga byc tez i u wlasciciela firmy, wyslane przez siec gsm.

  Po za tym jak podaje BZ ciezarowka jechala do miejsca zamachu predkoscia 60-70 km, a przed samym wjazdem na plac jarmarku co nie do ogarniecia jest gdy w Berlinie co kilkaset metrow stoja fotoradary i kombajny fotoradarowe robiace dokladne zdjecia w dzien i w nocy zarowno twarzy kierowcy jak i numerow rejestracyjnych przekraczajacych predkosc jak i wjezdzajacych na skrzyzowanie pojazdow juz na zoltych swiatlach, no musial miec TIR zielona falle i jechac bez switel jak widmo do miejsca zamachu.

  http://www.bz-berlin.de/berlin/charlottenburg-wilmersdorf/autofahrer-filmt-moment-des-anschlags-auf-den-weihnachtsmarkt-in-berlin

Sorry, the comment form is closed at this time.