Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Do czego doprowadzi rozwinięcie „ustawy Magnickiego”?

Posted by Marucha w dniu 2016-12-25 (Niedziela)

Decyzja Baracka Obamy o rozciągnięciu na cały świat tzw. „ustawy Magnickiego” może zagnać w ślepy zaułek relacje Waszyngtonu ze wszystkimi krajami – uważa członek komitetu Dumy Państwowej do Spraw Międzynarodowych Siergiej Żelezniak.

Zgodnie z podpisanym dokumentem, amerykański prezydent może nałożyć sankcje na każdego cudzoziemca, który, w jego ocenie, ponosi odpowiedzialność za „pozasądowe zabójstwa, tortury i inne szeroko zakrojone przypadki łamania praw człowieka wobec ludzi w każdym kraju”.

Mowa także o udziale w korupcji, defraudacji i innych przypadkach łamania prawa. Sankcje przewidują w szczególności zamrażanie własności bądź aktywów, które mogą znajdować się pod kontrolą USA.

Ponadto osoby, których dana ustawa dotyczy, nie będą mogły otrzymać amerykańskiej wizy.

„Chorobliwe ambicje politycznego nieudacznika narzucającego, z paranoidalnym uporem, społeczności międzynarodowej przekonanie o wyjątkowości narodu amerykańskiego i nieskazitelności amerykańskiej demokracji, mogą zagnać w ślepy zaułek relacje USA z resztą świata” — cytuje Żelezniaka biuro prasowe.

Zdaniem deputowanego, administracja Waszyngtonu chce za wszelką cenę pozostawić po sobie ślad w historii, i bez wątpienia „Obama i jego zespół przetrwają w pamięci nie tylko Amerykanów, ale też ludzi w innych krajach, jako najbardziej nieudolna administracja Białego Domu”.

„Pozostaje nam nadzieja, że nowy gospodarz Białego Domu będzie kierować się w swojej polityce krajowej i zagranicznej zdrowym rozsądkiem, stawiając ponad wszystko problemy krajowe i realny interes Amerykanów oraz budując konstruktywne relacje z innymi krajami” — dodał Żelezniak.

Podpisana przez Obamę ustawa ma obowiązywać przez sześć lat, ale wprowadzone w jej ramach sankcje nie mają ograniczeń czasowych i mogą zostać odwołane tylko decyzją prezydenta USA.

Ustawa jest rozwinięciem tzw. „Aktu Magnickiego” (znanego też jako „Lista Magnickiego”) przyjętego w USA 14 grudnia 2012 roku i wprowadzającego sankcje wobec Rosjan współwinnych, zdaniem kongresmenów, łamaniu praw człowieka.

Rosyjskie władze niejednokrotnie mówiły o niedopuszczalności polityzacji „sprawy Magnickiego”.

„Lista Magnickiego”, nazwana tak dla upamiętnienia Siergieja Magnickiego, prawnika i audytora funduszu Hermitage Capital Management oskarżanego o machinacje podatkowe i zmarłego w moskiewskim więzieniu, została opublikowana przez amerykański resort finansów w kwietniu 2013 roku. Ustawa Magnickiego przewiduje sankcje wizowe i gospodarcze wobec całego szeregu rosyjskich obywateli.

https://pl.sputniknews.com

Normalka. Kurwy wystawiają innym świadectwa moralności. Potem dziwią się, że są najbardziej znienawidzonym państwem świata.
Admin

Komentarze 22 to “Do czego doprowadzi rozwinięcie „ustawy Magnickiego”?”

 1. NICK said

  „amerykański prezydent może nałożyć sankcje na każdego cudzoziemca, który, w jego ocenie, ponosi odpowiedzialność za „pozasądowe zabójstwa, tortury i inne szeroko zakrojone przypadki łamania praw człowieka wobec ludzi w każdym kraju”.
  Jezusicku, błagam, co to (…) jest???

  To się nazywa opętanie, Panie NICK.
  Ludzie mówią też na to – niepoczytalność, paranoja, psychopatia, psychoza…
  Admin

 2. NyndrO said

  Panie NICK, spokojnie, cierpliwości…za chwilę nasz zacny Signore Snag&Splitex Panu wyjaśni. 😉

 3. Ladr said

  „„amerykański prezydent może nałożyć sankcje na każdego cudzoziemca, który, w jego ocenie, ponosi odpowiedzialność za „pozasądowe zabójstwa, tortury i inne szeroko zakrojone przypadki łamania praw człowieka wobec ludzi w każdym kraju”.

  Wszystkie „czlonki” Usraelskego i Jewropejskich „żątuf” w pierwszej kolejnosci kwalifikuja sie na 100%.
  To prawo nie nalezy do zadnego „usraelskiego „pezydęta” tylko do nowego trybunalu norymberskiego by skazywac tych zbrodniarzy.

 4. NICK said

  kOŚCIÓŁ aNTYCHRYSTA.
  Admin.
  czciciele sZATANA.

 5. NICK said

  Dlaczego Polska jest taka cenna?
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201612244496164-USA-ustawa-Magnickiego/

 6. RomanK said

  Jak oceniaja AMERYKANIE wyglupy marionetki Neoconow pelniacego role prezydenta USA…pokazaly- ostatnie wybory.
  CO smieszniejsze kazdy dzien wydaje on coraz to nowe dyrektywy prezydenckie spiesazc sie przed opuszczeniem Bialego DOmu..ktore trzeba bedzie czasu, zeby odwolac i uniewaznic.
  Process odzyskania Republiki z rak Globalistycznej Neokonskiej Parchatej Kamaryli juz sie zaczal mimo ze prez -Elekt jeszcze nei objal Urzedu.
  Nastepuje ucieczka „expertow” tysiecy expertow z roznych Agencji Rzadowych..zeby zdazyc na czas zalatwic sobie fuchy na Uniwersytetach, think tankach etc… Dla przykladu…Caly Departament Stanu….na ogol zatrudnionych ..67% to zydzi… zaledwie 33% jakies goje….
  na ogolem 2% Zydow w populacji USA.
  Zatem panowie wezcie poprawke , plujac kontem:-))))i zachowujcie w pamieci co powiadaja cowboys:
  … uwazaj , jak chcesz kopac dupe, zeby nie byla ta , ktora bedziesz musial za chwile calowac:-)))

 7. Józef Piotr said

  Aspekty historyczne z punktu widzenia historii Chrześcijaństwa
  Ścisłe związki tej historii z historią Rosji

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/135882,the-saker-antyczne-zrodla-rusofobii-23-12-2016

 8. NICK said

  No bo w US są, jak zwykle, wybory w pełni czteroprzymiotnikowe.
  Znaczy: ‚demokratyczne’.

  I, nie ma bata. Tak jest.
  A wiara czyni cuda.
  Może się Duda?

  Qurva.
  W wuja robią. Wyższy etap.
  P.S. Jabłono-wsi.

 9. Maverick said

  Najwięcej praw człowieka łamał Burak Obama.

  Nawet używał zwrotu polskie obozy koncentracyjne, bez reprymedy ze strony Polski i sankcji na ciemnego Buraka.

 10. Bo-bola said

  Nie przepadam za prez. Obama ale utworzenie listy osob popelniajacych zbrodnie przeciwko ludzkosci i karanie ich w miare mozliwosci nie jest zlym pomyslem. Watpliwe sa jednak podstawy prawne rozciagania jurysdykcji USA na caly swiat.

  ——
  I kto niby ma być tym autorytetem, który będzie rozstrzygał, kto popełnia zbrodnie, a kto nie?
  Admin

 11. Zerohero said

  @ADMIN w kom. 10

  Zapewne rada starszych…

  Głupkowato-naiwny komentarz pana podpisującego się bo-bola zdradza symptomy zespołu Aspengera. Tzn. IQ w normie, a rozumienie stosunków społecznych jak u dziecka. Inteligentne dziecko widzi problem w jurysdykcji, a nie w elementarnym konflikcie interesów.
  Zakładam w tym miejscu rzecz jasna dobrą wolę…

 12. NC said

  Miejmy nadzieję, że pierwszego dnia po objęciu urzedu prezydent Donald Trump unieważni wszystkie pozalegislacyjne postanowienia i nakazy (Presidential Directives) wydane przez Barrego Husseina Soteoro, znanego obecnie jako Barak Obama.
  Tego w każdym razie obawia się tubylcza żydokomuna, czyli tzw. liberałowie.

 13. Re: 12 NC
  Tubylcza (w USA) zydo-komuna z Wall Street I Federal Reserve na czele obawia sie calkowitej likwidacji spekulacyjnego lichwiarskiego „consorcium” z ktorego praktycznie finansuja wszelkie niegodziwosci wobec nie-zydow…
  (z grzecznosci pomine caly administracyjny zydowski aparat administracyjny upadlajacy zwlaszcza „srednia klase” w USA)…
  Nie mam I nie znam odpowiednich slow, ktore by w 100% oddaly obraz obecnego stanu rzeczywistego w USA…
  ==============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. u said

  No to Putin w mysl „ustawy” moze miec przechlapane fory u amerykanskiego prezydenta, bo zdognie z wysuwanymi przez „ustawodawcow” oskarzeniami pasuje pod paragrafy jak ulal.

 15. u said

  Kto wie czy to nie Putina osoba byla inspiracja dla „ustawodawcow.”

 16. revers said

  Nie ispiracja tylko tatkie czynnosci podjeto, pierwsza bezprzeczna ofiara zarzadzen maganckich tj. samosadow byl ambasador Rosji w Anakrze, teraz kolej na Putina lub inaczej kto nie z nami i syjonistycznym nwo ten w czape swoje dostanie. Takze inne osoby z otoczenai Putina sa zagrazone naczelnik sil zbrojnych Rosji np. Szogun.

  Po czym New York Tribute oglasza publicznie zgodnosc z prawem Amabasador za Allepo, nie mowiac o polskojezycznych pomniejszyc zydotubach.

 17. watazka said

  A ja tego nie rozumiem. Przeciez USA robi to juz od dawien dawna. Po cholere im jakiekolwiek ustawy, skoro sraja na wlasna konstytucje???.
  I podobno rzady USA moga wprowadzac ustawy tylko z godne z Konstytucja.
  Taka na przyklad Clintonowa nie potrebuje zadnych ustaw ani sankcji. Sama potrafi wymordowac wszystkich cudzoziemcow, ktorych podejrzewa, ze popierali Trumpa w czasie wyborow. Do tego nie potrzeba ustaw.

  Najlepszym przykladem jest handel bronia. Ciekawe co te jankesowskie sukinsyny zrobia jak juz nikt nie bedzie chcial uzywac ich broni do samowolnego zabijania kogokolwiek. Pojda z torbami i jak zawsze beda namawiac do zakupu broni a powod sie prawie sam znajdzie. A jak sie nie znajdzie to zboje zza oceanu pomoga.
  Wlazl lis do kurnika i straszy: A teraz niech mi ktokolwiek pisnie.

  Podobno sa jeszcze takie debile w Polsce, ktpre kochaja Hameryke.

  ——
  Panie Watażka,
  Przecież na świecie ktoś MUSI być skurwysynem i bandytą. No po prostu ktoś MUSI. Innego wyjścia nie ma.
  A więc najlepiej, jeśli bandytą będzie USA.
  Niech Pan spyta Snaga.
  Admin

 18. ad 13
  nie zydki a Chinczycy zalatwili USA . przy okazji tez Europe .Ameryka wlasnie wypowiedziala wojne handlowa Chinom . Konflikt militarny nie jest wykluczony .

 19. A co w przypadku, kiedy ktoś nie uznaje czegoś takiego, jak „prawa człowieka”? Za to też są przewidywane sankcje karne?

 20. RomanK said

  Panie Jasiu..jedno jest pewne Trump mianuje 3 nowych Sedziow Supreme Court… I pieciu gubernatorow FRB….
  I niech pan zostawi wszystko- jak jest a zrobi tylko jedna malutka rzecz:\
  wprowadzi pan cap na intrest…powiedzmy 2.4%….
  i zowestwi wszystko wlacznei z negocjowalnym intrestem na pozyczki z zalozeniem , ze mozna negocjowac c o sie chce byle nei wiecej niz 2.4%
  Czuyje pan bluessa panie Jasiu?????
  Niech pan zauwazy ze od 2012 roku do 2016 roku ceny domow w USA wzrosly o 60%….niech pan zauwazy ja mozna dlug zamienic w asset…szast prast….:-)))
  I z tym mus sie skonczyc…
  Bo ceny mozna podyzszac byle byly to ceny nieruchomowci i ruchomosci…Bron Boze cene pracy:-))
  Niech pan dla kawalu podniesie szast prast cene Pracy powiedzmy nei podnoszona od 1986 roku…tzn o 100%///na pocztek….
  Widzi pan ten obrazek????

 21. strach na wruble said

  Ameryka wlasnie wypowiedziala wojne handlowa Chinom .

  Chce pan, panie Andreasie rozśmieszyć nas przy drugim dniu Świąt, czy Pan po prostu się nie orientuje?
  Kitajce jednym posunięciem mogą sprawić, że w US of A nie będzie nic. Po prostu nic. Praktycznie wszystko, łącznie z coraz większą ilościa żarcia, jest sprowadzane z Chin.

  Nie będzie żadnej wojny. Nie z Chinami.

 22. Boydar said

  Pan Roman napisał – „… Jak oceniają AMERYKANIE wygłupy marionetki Neoconow pełniącego rolę prezydenta USA…pokazały – ostatnie wybory …”

  Nie chcę być złośliwy (choć z trudem mi to przychodzi) ale łapanie się tego akurat fałszywego argumentu jest wyłącznie żałosne. Po ośmiu latach nierządu PO ruskie serwery zindykowały bezapelacyjność wyborów w kraju nad Wisłą, co należy uznać za prawdę. Po w pełni analogicznych ośmiu latach Obambo i jego ekipy (można dyskutować co jest czyje), serwery nad Potomakiem, wykazały nadal zwycięstwo zstępnych brudasa.

Sorry, the comment form is closed at this time.