Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Drodzy Czytelnicy i Uczestnicy Forum!

Posted by Marucha w dniu 2016-12-25 (Niedziela)

Życzenia • specjalnie dla http://www.michalkiewicz.pl • 25 grudnia 2016

[W tytule chodzi więc o forum na stronie red. Michalkiewicza – admin]

Wprawdzie w naszym nieszczęśliwym kraju zaostrza się nieubłagana walka o praworządność i demokrację, wprawdzie co i rusz spotykamy się z przypadkami męczeństwa dla demokracji – nawet męczeństw zbiorowych, co prawda – na pluszowym krzyżu („bo to ważne przecie wisieć na krzyżu, który cię nie gniecie” – przypomina poeta) i z powodu wpadnięcia w samołówkę sprytnie zastawioną przez wirtuoza intrygi, wprawdzie w tej atmosferze nawet w Boże Narodzenie nie został ogłoszony Tregua Dei, więc Umiłowani Przywódcy, a za nimi również obywatele drobniejszego płazu kopia się po kostkach – ale przecież nie ma żadnego powodu, by poddawać się temu szaleństwu.

Dlatego też, zwłaszcza dopóki nie padnie salwa – a chyba nie padnie, czyjaś Mocna Ręka tak gwałtownie wcisnęła hamulec, że nawet dygnitarz tak zawzięty na nasz nieszczęśliwy kraj, jak pan Frans Timmermans („niech pan słucha, Timmermans…”) się zreflektował i zamiast dotkliwych sankcji, wysunął tylko kolejne „rekomendacje” – więc zanim nie padnie salwa, niech nam humory dopisują.

Dodatkowym powodem jest występujący w tym konflikcie niezamierzony efekt komiczny w postaci blamażu starych kiejkutów. Cała Polska mogła obejrzeć przekształcanie się „majdanu” w ciamajdan, mimo obecności tam Najstarszego Kiejkuta III RP w osobie pana generała Marka Dukaczewskiego. Ale trudno inaczej, skoro stare kiejkuty dobierają sobie na wykonawców Zasrancen (Mann kann singen, mann kann tanzen, aber nicht mit den Zasrancen”) w rodzaju pana Rysia i jego wyszczekanych panienek z Nowoczesnej, czy panicza-wojewodzica z Platformy Obywatelskiej.

Niech w dobrowolnym areszcie sejmowym „we własnym kółku, jak w krzywym zwierciadle, sami się dręczą własną niemożnością”, którą zwyczajem medyków można nazwać rodzajem politycznej impotencji.

Esperons, że wzorem lat ubiegłych, do których Zasrancen najwyraźniej starają się nawiązać, kolaboranci pozostający na zewnątrz sejmowego aresztu zorganizują im rozmaite rodzaje pomocy, w tym również – „pomoc duszpasterską” w postaci koncertu przebojów „Nergala”, uważanego za przedstawiciela Belzebuba na nasz nieszczęśliwy kraj, a w każdym razie – na województwo pomorskie.

My zaś, obserwując z satysfakcją te homeryckie boje, będziemy mogli spokojnie, w rodzinnej atmosferze, wypić sobie i zakąsić na pohybel komunistom ze wszystkich partii.

Tedy z okazji Bożego Narodzenia życzę wszystkim zdrowia, pogody ducha – bo tylko pogodne usposobienie chroni nas przed szaleństwem – i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Roku Pańskim 2017.

Tym z Państwa, którzy nadesłali mi życzenia, serdecznie dziękuję za pamięć, a tym z Państwa, którzy wsparli wolne słowo – stokrotne dzięki za życzliwość i hojność.

A w nadchodzącym roku niech przewodnim mottem będzie spostrzeżenie Franciszka ks. de La Rochefoucaulda, któremu – jak się wydaje – przypisałem o jeden aforyzm więcej, niż naprawdę wymyślił – że „trudniej jest nie dać rządzić sobą, niż rządzić innymi”.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 20 to “Drodzy Czytelnicy i Uczestnicy Forum!”

 1. NyndrO said

  „(…)w postaci koncertu przebojów „Nergala”, uważanego za przedstawiciela Belzebuba na nasz nieszczęśliwy kraj, a w każdym razie – na województwo pomorskie.(…)” * hłe hłe hłe. Oj Panie Stachu, oplułem ekran pogryzionymi orzechami.

 2. NyndrO said

  ” [W tytule chodzi więc o forum na stronie red. Michalkiewicza – admin] ” * Panie Kierowniku, to też jest bardzo zabawne. Kiedyś nie asekurował Pan aż do tego stopnia. 😉

  ——
  Ale jaka tam asekuracja? Zwyczajne wyjaśnienie, żeby nie mylić jednego forum z drugim. Zero podtekstów.
  Admin

 3. NyndrO said

  No to może źle się wyraziłem. Kiedyś było mniejsze prawdopodobieństwo, źe się pomylimy. 😉

 4. 60+ said

  ••hłe hłe hłe. Oj Panie Stachu, oplułem ekran pogryzionymi orzechami.••

  A kto je Panu pogryzl?
  Pytam z powodow technicznych, bo tez bym chcial popluc na ekran pogryzionymi orzechami.

  Czyja jest ta Mocna Reka?
  Ta niewiedza, i braki w zdolnosciach dedukcji a nie braki w uzebieniu, przyprawiaja mnie o stres!

 5. NyndrO said

  Mogę Panu pogryźć i przesłać w kopercie z bąbelkami.Se Pan popluje. Róźnica między nami pokega na tym,że mogę pogryźć, a nie chciałem wypluć.

 6. 60+ said

  No, dobra!
  Technika rozdrabniania orzechow rozwiazana – dzieki!
  A co z Mocna Reka?

 7. NyndrO said

  Mocna Ręka nie żyje.Zginął w 1790 r. w czasie Wojny Małego Żółwia.

 8. 60+ said

  No, tak! Pozartowalismy sobie w kontekscie watkow z felietonu (satanista i sila pozakulisowa) a ze troche plasko, to … starczy.

  Zgodnie z polska tradycja, z okazji Swiat Bozego Narodzenia – wszystkiego najlepszego!

 9. NyndrO said

  Wzajemnie.Pewnie Pan występuje pod kilkoma „nickami”, albo przeoczyłem +60, więc nie będę miał możliwości później Pana zidentyfikować…Zatem życzę również dużo szczęścia w roku 2017.

 10. NICK said

  Komentarz ogólny.
  Święta Bożego Narodzenia coraz bardziej wqurviają.
  U mnie jest odwrotnie.

 11. morgan said

  Ubawiliscie mnie, Panowie ta dyskusja na temat rozdrabniania orzechöw!
  Panu NyndrO winszuje poczucia humoru.

 12. revers said

  Do szczegółów KOD-u nalezy ze sa tam rowniez oplacani przez NGO Sorosa demokraci z Ukrainy, czesto po praktykach Majdanskich, oczywiscie tubylcy nie rozróżniający akcentów wschodnich powiedza ze ruscy w KOD-zie. Druga strona takze jedzie na funduszach Sorosa u Batorego. Takze niezla kabala sie szykuje tubylcom a takze nie wyczerpany temat dla polskojęzycznych pismakow, byle do 20 stycznia, byle do wiosny, a bedzie wiecej demokracji, nawet tej co uchodzi p.Michałowiczowi spod pióra.

 13. dookoła wojtek said

  Jako urodzony asekurant, wyjaśniam, iż choć jestem 60+ to nie podpisuję się w ten sposób. 60+ to ktoś inny.

  Pozdrawiam Gremium.

 14. Jagienka z Krzyzakow said

  Co by sliny nie bylo.
  To ja pomoge panom gniesc te orzechy.

 15. NyndrO said

  No wie Pani ?!

 16. MatkaPolka said

  Kto jest kim – piękne opracowanie postaci KOD.

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/piekne-opracowanie-postaci-kod-2016-12

  Zacznijmy więc od samej góry, chociaż — jak się przekonacie czytając dalej ten artykuł, — Ci na samej górze to jedynie pionki – marionetki wystawione do odgrywania swojej roli.

  Jednym z założycieli KOD-u jest Krzysztof Łoziński. — O tym panu właściwie za wiele ciekawego nie można napisać. ” razem z Piotrem Rachtanem i Stefanem Bratkowskim, — na łamach którego wyszydzał i obrażał Polaków, polski patriotyzm oraz religię katolicką.

  Stefan Bratkowski
  – żydowski komunista, w okresie stalinizmu członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, członek egzekutywy PZPR w Związku Literatów Polskich a także członek Komitetu Centralnego Związku Młodzieży Socjalistycznej. — Założyciel Gazety Wyborczej i spółki Agora.

  Katarzyna Bratkowska
  Jego córką jest Katarzyna Bratkowska – zadeklarowana komunistka, zwolenniczka Józefa Stalina. — Propagatorka gender, aborcji i pederastii.
  W 2011 roku wystawiała północnokoreańskie opery autorstwa Kim Ir Sena.
  Organizatorka corocznej „Manify”, — wraz z żydówkami i feministkami Szczuką oraz Graff.
  Drugi ze współpracowników Łozińskiego, — P. Rachtan — był członkiem Platformy Obywatelskiej.

  Piotr Rachtan
  Piotr Rachtan – pochodzenie żydowskie. — Rachtan w roku 1968 — podobnie jak Łoziński — zajmował się rozprowadzaniem ulotek nawołujących do protestów w obronie komunistów pochodzenia żydowskiego, którzy w wyniku wewnętrznej walki w PZPR-ze tracili władzę w Polsce.
  Rachtan był — według inspektora Wydziału III Komendy Milicji Obywatelskiej miasta stołecznego Warszawy Zbigniewa Stefanka — bliskim współpracownikiem Adama Michnika oraz grupy tzw. Komandosów— byli grupą żydowskich studentów, których rodzice lub inni bliscy członkowie rodziny zajmowali wysokie stanowiska w PRL-u i którzy w wyniku działań frakcji tzw. Partyzantów stopniowo tracili wpływy we władzach Polski Ludowej.
  Fragment donosu znajdującego się w archiwach IPN, złożonego do inspektora MO Stefanka przez kontakt poufny o pseudonimie „Maciej” 3 maja 1968 roku:

  „Znakomita większość tego towarzystwa należy do złotej młodzieży stolicy. — Utrzymują ze sobą bardzo ścisłe kontakty towarzyskie – razem na zajęciach, w Łazienkach, na prywatkach.

  — Pochodzą z rodzin wysoko postawionych urzędników — (wielu z nich sprawowało wysokie funkcje w czasach stalinowskich).
  Grupa z [brak nazwy ulicy ] ma bardzo bliskie kontakty z I rzutem „komandosów” – przede wszystkim z Michnikiem,, Szlajferem i Grudzińską.
  W okresie poprzedzającym 8 marca — część uniwersytecka grupy brała czynny udział w akcji nazywanej na UW „wojną ulotkową”:
  — i tak Piotr Rachtan dał Magdzie do przepisania i kolportowania ulotki z cyklu „Przeciw faszystowskiej prowokacji” – ta przekazała je Adamowi, sama też pisząc. […]
  Całe towarzystwo wywodzi się z ekskluzywnych szkół warszawskich – Żmichowskiej, Gottwalda, Słowackiego i Batorego, — działalność polityczno-towarzyską rozpoczynało jeszcze w szkole.
  — Grupa ma kontakty z wysokimi czynnikami – z racji swoich koneksji.
  Reprezentuje program rewizjonistyczny, proizraelski, — a w odniesieniu do niektórych osób – można nawet powiedzieć – syjonistyczny.”

  Tak więc panowie Łoziński i Rachtan znają się nie od dziś. — Oboje zajmowali się w marcu 1968 roku napuszczaniem polskich studentów na ZOMO
  — w imię interesu wąskiej grupy żydowskich studentów, działających na zlecenie swoich rodziców bądź bliskich krewnych, którzy z dnia na dzień tracili stołki.
  Czy nie przypomina to wam dzisiejszej sytuacji w Polsce?
  zajmijmy się Walterem Chełstowskim.

  Dwóch deprawatorów polskiej młodzieży – Owsiak i Chełstowski
  Walter Chełstowski – jeden z założycieli Komitetu Obrony Demokracji.

  Syn komunistycznych propagandystów – Jolanty i Stanisława Chełstowskich, — redaktorów tygodnika „Po prostu”, — będącego propagandowym oddziałem Związku Młodzieży Polskiej, komunistycznej organizacji zajmującej się stalinowską indoktrynacją, wzorowanym na bolszewickim Komsomole.
  Jerzy Owsiak po wizycie w USA w 1994 roku i odwiedzeniu amerykańskiego„Woodstocku” — zachwycony tym festiwalem — postanowił razem z Chełstowskim zorganizować tego typu „imprezę” w Polsce.

  Jeżeli już wspomniałem o partii .Nowoczesna — to nie mogę pominąć jej przywódcy a zarazem wielkiej „gwiazdy” demonstracji organizowanych przez KOD — a więc Ryszarda Petru.

  Petru i jego mocodawca, Żyd George Soros
  Ryszard Petru – słysząc to nazwisko od razu przychodzi mi na myśl jedna osoba – Balcerowicz.
  Nie trudno, żeby takie skojarzenia się nie pojawiały — gdyż śledząc „karierę” Petru od lat 90-tych — można się przekonać, że bardzo konsekwentnie podąża on za swoim „Mistrzem”.

  UCZEŃ Balcerowicza na marszu KOD
  I tak Petru w połowie lat 90-tych rozpoczął pracę w fundacji CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych, — założonej m.in. przez Ewę Balcerowicz, Jacka Rostowskiego (Rothfelda) oraz

  Tadeusza Baczko.
  (***)
  (***)

 17. Józef Piotr said

  16 Matka Polka

  Dzieki ci za czujność i informowanie patriotyczne o Osiedleńcach i ich potomstwie przysłanych do rządzenia Polską.
  Twoje wiadomości otrzeżwiają nie jednego leminga.
  Wymieniona przez ciebie lista to tylko niektóre i nieliczne wilcze jagody na Polskim Torcie.
  Są tego jeśli nie dziesiątki to setki tysięcy.

 18. HB said

  Polscott News 2016
  .https://www.youtube.com/watch?v=M1vvbHdjSKI
  Polscott tv news 1
  .https://www.youtube.com/watch?v=DM9f4guInKQ
  POLSCOTT TV NEWS 2
  .https://www.youtube.com/watch?v=YAsqOQ8zbOM
  polscott tv news 3
  .https://www.youtube.com/watch?v=jCPoqNz9pUQ
  special report 2
  .https://www.youtube.com/watch?v=FaihPlmHqOg

 19. veri said

  „w naszym nieszczęśliwym kraju zaostrza się nieubłagana walka o praworządność i demokrację,” –

  – najciekawsze w tym wszystkim jest chyba to, ze w tej walce nie polegl byl zaden Zyd ( przynajmniej mnie nic o tym nie wiadomo … pomijam Geremka, ktory padl na posterunku w drodze do Brukselli )) a sami Polacy.

 20. Jagienka z Krzyzakow said

  do ~veri

  Swieta prawda!
  Ja doopa, gniote te orzechy a tu widac, ze wszyscy doopy i nic z gniecenia tych psubratow!
  Tylko ta bialoglowa z Bulgarii gryzla i kasala (orzechy?) jak ta lala!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.