Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Byle zaszkodzić Rosji…

Posted by Marucha w dniu 2016-12-26 (Poniedziałek)

CO PISZĄ INNI: Zofia Bąbczyńska-Jelonek, polska publicystka ze Szczecina pisze o kontynuacji rusofobii w polskiej polityce zagranicznej.

Walka pod przykrywką: „Rosja nam zagraża”, była i jest prowadzona, zarówno przez poprzedni rząd (PO+PSL), jak i obecny (PiS), na wielu frontach a stosunki polsko-rosyjskie są najgorsze od 1989 r.

Mijający rok był destruktywny w stosunkach Polski z Rosją. Cechowały go niebezpieczne prowokacje: wojskowe, dyplomatyczne, polityczne, gospodarcze i turystyczne, historyczno-kulturalne i medialne. Dla Polaków i organizacji społeczno-politycznych o pozytywnym stosunku do Rosji, miniony rok upłynął pod znakiem szykan z aresztowaniem włącznie (casus Mateusza Piskorskiego, lidera partii „Zmiana”).

Wg obecnej władzy, Rosja zagraża Polsce militarnie, gospodarczo i propagandowo, a nasza armia nie jest w stanie przed nią obronić.

Rząd PiS absolutnie nie kryje się z tym, że z naddatkiem przyjmuje amerykańskie tezy o agresywnej ekspansji Rosji na kraje Europy Wschodniej i nadbałtyckie. Urządzano w efekcie bezprecedensowe polsko-amerykańskie manewry wojskowe na granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Zamknięto latem mały ruch graniczny z tym obwodem.

Szczyt NATO w Warszawie wykorzystano do spotęgowania rusofobii. Zakwestionowano znaczenie zwycięstwa Związku Radzieckiego w II wojnie światowej, w tym też znaczenie polsko-radzieckiego braterstwa broni, z tendencją, by polską armię sformowaną w ZSRR uznać za organizację przestępczą. Nadal demontowano lub dewastowano pomniki poświęcone żołnierzom Armii Czerwonej i niszczono ich groby, ponownie blokowano rosyjskim motocyklistom przejazd przez Polskę. Prowadzono bezpardonową walkę z gazowymi inwestycjami Rosji, służącymi bezpieczeństwu energetycznemu Europy.

Rusofobią zainfekowano instytucje Unii Europejskiej. Polska stała się najbardziej gorącym zwolennikiem sankcji wobec Rosji. Nasilono antyrosyjską narrację dyplomacji i związaną z tym propagandę w kraju i zagranicą. Oficjalnej wymiany kulturalnej między Polską a Rosją nie ma, chociaż dzięki obywatelskiej inicjatywie polscy reżyserzy z powodzeniem przygotowują spektakle w rosyjskich teatrach, a rosyjskie filmy czy zespoły baletowe z zdobywają aplauz polskiej widowni.

Jak bumerang powraca ciągle nierozstrzygnięta, zdaniem polskich władz, kwestia użytkowania budynków w Warszawie przez Federację Rosyjską. Dzieje się to w czasie, gdy unijna Europa i USA, pod wpływem zmian politycznych w sferach rządzącego establishmentu powoli kieruje się dokładnie w przeciwnym kierunku. Trudno omówić wszystkie poczynania Polski zmierzające do pogorszenia stosunków z Rosją, podam tylko kilka, moim zdaniem najważniejszych.

ANAKONDA W KALININGRADZIE

Niewielki odcinek granicy z Rosją, jaki Polska posiada z Obwodem Kaliningradzkim, jest wykorzystany przez USA/NATO do utrzymania w Polsce piramidy strachu przed Rosją. Polsce Rosja niczym nie zagraża, ale dla wojskowych „jastrzębi” z USA/NATO system obrony tego obwodu stanowi realną przeszkodę w panoszeniu się wojsk Sojuszu na Bałtyku.

Pod hasłem „Kaliningrad”, tym roku zmieściły się wielkie, polsko-amerykańskie manewry wojskowe „Anakonda-16″ z licznymi, niebezpiecznymi prowokacjami na granicy morskiej lub powietrznej Rosji oraz wojskowe ćwiczenia NATO na Bałtyku, m.in. na polskich wodach terytorialnych przy morskich granicach Rosji. A także warszawski szczyt NATO z udziałem prezydenta USA Baraka Obamy, gdzie Polska ponawiała swoje prośby o przesłanie wojsk amerykańskich i rozlokowanie ich na polsko-rosyjskim pograniczu. Pod tym hasłem mieści się też decyzja o wstrzymaniu małego ruchu granicznego (MRG) z Obwodem Kaliningradzkim.

W tym roku, na jesieni minister Waszczykowski zmienił też ambasadora RP w Rosji. Nowy ambasador, Włodzimierz Marciniak, stwierdził, że zawieszenie MRG wynika z „z powodu militaryzacji obwodu kaliningradzkiego” i Polska ruch graniczny wznowi, jak się obwód zdemilitaryzuje. O tym, że na życzenie Polski, Amerykanie na polsko-rosyjskim pograniczu instalują elementy tarczy antyrakietowej, skierowanej ku Rosji, że Polska zabiega o stacjonowanie w tym rejonie jednostek armii USA, dyplomata nie wspominał.

Z Obwodem Kaliningradzkim związany jest majowy raport Rady Atlantyckiej ze wskazówkami dla polskich władz, by prowadziły militarne działania zaczepne i wyprzedzające wobec obiektów wojskowych w obwodzie, co w efekcie spłodziło m.in. „leśne wojsko” ministra Macierewicza, czyli Obronę Terytorialną.

Pod hasłem „Kaliningrad” mieści się też pomysł przekopania Mierzei Wiślanej. Centra dowodzenia jednostek wojskowych USA na polsko-rosyjskim pograniczu mają być zlokalizowane w okolicy Elbląga, z wykorzystaniem jego niewielkiego portu.

Pod koniec listopada Marek Gróbarczyk, szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, stwierdził m.in., że: „NATO przewiduje pewne scenariusze, które są tajne, ale pokazują, że na Zalewie Wiślanym muszą się pojawić jednostki Marynarki Wojennej”. 14 grudnia rząd przyjął ustawę o przeznaczeniu blisko miliarda zł na tę inwestycję. Przekopanie mierzei ma służyć celom militarnym NATO, skierowanym przeciwko Rosji.

PARA W GWIZDEK, CZYLI W GAZ-RURĘ

Portowy terminal LNG w Świnoujściu (tzw. gazoport), zbudowano z myślą, że stanie się wiodącym pośrednikiem w dostawach gazu dla Europy wschodniej. Zamierzenia spaliły na panewce i zakontraktowane dostawy gazu z Kataru kierowane są na rynek krajowy lub na Ukrainę. Innych chętnych brak. Polska polityka energetyczna ma zabarwienie polityczne i skierowana jest na zerwanie zależności od rosyjskiego dostawcy nośników energii.

Europa natomiast, w szczególności Niemcy, jest zainteresowana zwiększeniem importu gazu z Rosji, z racji ceny i niezawodności dostaw. Polska w budowie kolejnych nitek podmorskiego gazociągu na Bałtyku między Rosją a RFN (Nord Stream 2) i w gazociągu OPAL — widzi zagrożenie. Uważa, że jeśli nawet kupi gaz od zachodniego dostawcy, to będzie to gaz rosyjski.

Pomysły budowania gazociągów z Norwegii czy Danii są nierealne i Polsce trudno znaleźć dla tych inwestycji jakichkolwiek sprzymierzeńców w Skandynawii. W efekcie, Polska storpedowała budowę Nord Stream 2 w ramach współpracy międzynarodowej (Gazprom i spółki zachodnie) i apeluje do Komisji Europejskiej o ograniczenie przepustowości rosyjskich gazociągów. Starania te jednak na nic się zdają, bo zarówno Rosja, jak europejscy kooperanci Gazpromu, pracują nad ominięciem barier stawianych przez Polskę. Jedynym sprzymierzeńcem Polski w wojnie z rosyjskimi gaz-rurami jest Ukraina i od niedawna Szwecja.

DYPLOMACJA W NATARCIU

Na froncie wojny dyplomatycznej z Rosją stoi minister Witold Waszczykowski i europosłanka Anna Fotyga oraz nowo powołani ambasadorzy w Rosji, RFN i USA. Mimo różnych deklaracji składanych w ciągu roku o dobrej woli polskich władz, szef dyplomacji, niemal w każdym zdaniu atakuje Rosję. Anna Fotyga przekonała zaś Parlament Europejski do zaakceptowania i przyjęcia antyrosyjskiej rezolucji, nawołującej do walki z rosyjskimi mediami, które według niej, zagrażają „jedności Unii Europejskiej”.

Film „Smoleńsk”, jawnie sugerujący, że katastrofa samolotu z prezydentem Kaczyńskim na pokładzie jest wynikiem zamachu ze strony Rosji, polska dyplomacja wykorzystuje jako oręż propagandowy. Za niepowodzenie w zorganizowaniu jego projekcji w Berlinie przez ambasadę RP, straciła stanowisko dyrektorka tamtejszego Instytutu Polskiego. Ambasada w USA zdołała na ten pokaz zgromadzić zaledwie 200 osób ze środowisk polonijnych.

CZASEM SIĘ DOGADUJEMY

Lobby środowiskowe tymczasem potrafi pozytywnie wpływać na działania administracji rządowej. Przykładem tego są konstruktywne rozmowy resortów transportu Polski i Rosji, związane z przyznawaniem bilateralnych zezwoleń dla przewoźników międzynarodowego transportu drogowego. Nie dość, że obie strony doszły jesienią do porozumienia i wyjaśniły kontrowersje, to zakończyły negocjacje przed terminem wygaśnięcia starych zezwoleń, co jest ewenementem w dotychczasowej praktyce tych corocznych negocjacji.

Polacy i Rosjanie potrafią się dogadywać także w ramach polsko-rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. gospodarki rybnej Zalewu Wiślanego. W grudniu zajmowano się ochroną bioróżnorodności tego akwenu a wspólnie opracowany plan ochrony węgorza europejskiego czeka na akceptację Komisji Europejskiej.

Niestety, te wyjątki potwierdzają regułę — w stosunkach polsko-rosyjskich dzieje się wiele złego i na poprawę na razie — nie ma widoków.

http://jeznach.neon24.pl

Komentarzy 18 to “Byle zaszkodzić Rosji…”

 1. strach na wruble said

  Nie wiem, moi drodzy, czy to dostrzegacie, ale coś albo ktoś pcha całkiem już jawnie i na wydry Polaków pod ten ruski walec. Wehikuł choć warczy i kopci, na razie stoi, bo nie chce kuzynom, znaczy się nam, na ten czas robic krzywdy, ale gdy będzie trzeba odgarnąć zagrożenie, to ruszy i my będziemy biedni, jako przypadkowo obecni na jego drodze.

  Znacie takie magiczne słowo Nie?

  Slowo ma wielką moc…

 2. watazka said

  1
  No chyba nie przypadkowo..

 3. EyWey said

  Szykuje się powtórka z roz..historii tj. `bez terroru` był najazd Hitlera a teraz `bez terroru` najazd Putina.
  [ ale on nie chce a cala sztuka by dwóch na raz przynajmniej chciało ]

  Starszy w/g Papika JP2 `b rr at`, święty i umęczony, niewidoczny i niewinny. Prawie na zdechnięciu od dźwigania ciężaru hołdów i datków, za bycie jedyna nadzieja na zbawienie, zniewolonego przez UFO, świata.

  https://hubalblog.files.wordpress.com/2016/06/rotshild2.jpg?w=676&h=693

 4. Zerohero said

  Obrazek satyryczny jest niecelny, bo sugeruje okradanie Ukrainy przez Rosjan. Jak jest naprawdę – powie Państwu żydowski premier Ukrainy Hrojsman.

 5. Lena said

  „Na froncie wojny dyplomatycznej z Rosją stoi minister Witold Waszczykowski i europosłanka Anna Fotyga……….”

  Dobrana para dyplomatolkow z obcego nadania: zydowska Fatyga i szabas goj Wasz-szczy.

 6. Re: Artykul…
  Szkodzenie Rosji jest dla nas Polakow bedzie takim skutkiem, jak siedzac na galezi wlasnorecznie ja pilujemy…
  Po raz kolejny powtorze, ze Rosja (ani W.Putin) nie jest zainteresowany (I nigdy nie byl) napadac na Polske…no chyba, ze Polska o taka napasc „poprosi” (w dwoch przypadkach: pierwszy, to pomoc w pozbycia sie zydowskiego syjonizmu, a drugi: jesli maciar-kur…a -rawicz ze swoimi mundurowymi „gi-aj-go” jawnie I zbrojnie zaatakuje rosyjskie wojska na obcym terenie…)…

  Jesli bedziemy szukac „guza”, to napewno ktos nam na glowie go zainstaluje… Bedzie to bardzo bolesny „guz”…
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. gmo said

  ad.6 Jak podaje onet.pl „Były sekretarz stanu USA Henry Kissinger będzie doradzał nowemu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi w sprawach polityki zagranicznej i ma m.in. opracować plan ustabilizowania sytuacji na Ukrainie – poinformował dziś niemiecki dziennik „Bild”. Na nominację Kissingera pozytywnie zareagował Kreml. Rzecznik Władimira Putina stwierdził, że jest to „jeden z najmądrzejszych polityków”.”Juz Pan troche przejrzal na oczy?

  A to nie wiedziałem, że Kissinger jest głupi…
  Admin

 8. po obejrzeniu filmiku… zycia natury w strefie czarnobylu znalazlem wedlug mnie ! kosmiczna prawde o sensie i planie 🙂 globalnego budowania elektrowi atomowych niemal na wszystkich kontynentach Matki Ziemi.Otoz …okazuje sie ze elektrownie atomowe nie wiele maja wspolnego z …produkcja elektrycznosci 🙂 Autor i badacz tego wypracowania dowodzi ze Elektrownie atomowe to …bomby zegarowe do masowych /globalnych zniszczen matki Ziemi w rekach kilku rodzin lichwiarskich !! do zniszczenia Atmoswery ziemskiej flory i fauny. Podobnie/identycznie ma sie sprawa z masowa produkcja i uzytkowaniem : Plastikow,aluminium ,i tysiacami ton trujacych chemikali zrzucanymi dziennie!!!! z samolotow na Oceany Morza i lady!.W ciagu tylko jednego pokolenia ( za 30+40lat ma byc wytrute 70 procent ludzi , zwierzat i ptactwa na Ziemi!!. Dlaczego tak ? a nire inaczej ? .ano dlatego ze wojny ,nie da sie kontrolowac 🙂 a czasami mozna samemu oberwac po brodzie i pejsach :)..Dlaczego Rosja jest tak bardzo i wsciekle atakowana? ano tylkodlatego ! ze nie pozwala na zatrucie genetyczna trucizna swoich ogromych ziemskich polaci.Globalisci „prywatyzatorzy” wiedza ze nie wytruja ziemskiej natury fauny i flory ,bez „sprywatyzowania „rosji i Ukrainy” .Juz od kilku lat rosja stala sie najwiekszym eksporterem ekologicznie czystego i zdrowego ziarna wszystkich odmian zborz!.jedyna nadzieja i metoda na uratowanie czy tylko na przedluzenie agoni Matki Ziemi jest wlasnie powrot do wierzen zgodnych z matka Natura! sprzed zabobonami Mojzeszowymi i jego nastepcow! .wyrzucic televizje i zrozumiec ze ……..wszystko co nas do tej pory uczono / tresowano w szkolach ,zlobkach ,katechezach ,uniwersytetach ,przeroznych!!!! studiach o roznych kierunkach!! i dyscyplinach….jest totalnym …….KLAMSTWEM I MISTYFIKACJA >tylko po takim Rachunku sumienia !!! mozemy ocalic Ziemska Flore i faune i nas jako gatunek!!

 9. gmo said

  ad.7 A to nie wiedziałem, że Kissinger jest głupi… A co za roznica czy(syjonista) skurwysyn jest glupi czy madry .Tym bardziej pozytywna reakcja Kremla jest co najmniej dziwna.

  Lepiej jest mieć do czynienia z mądrym sukinsynem, niż durniem. Mądrego sukinsyna można przekonać, aby nie działał wbrew własnym interesom. Durnia – nigdy.
  Admin

 10. Zerohero said

  @gmo

  Bez względu na prawdziwe intencje rządu Rosji, Rosja jest za słaba by w osamotnieniu prowadzić otwartą rewolucję światową.

 11. MatkaPolka said

  Narody słowiańskie w Europie to prawie 300 mln ludzi.

  Narody Słowiańskie Europy są ustawicznie konfliktowane – przez tzw. Niemca i tzw. Żyda.
  Patrz inkorporacja narodów słowiańskich do Unii Europejskiej = okupacja Niemiecka.
  Unia Europejska to nic innego –jak nowa forma agresji Niemiec na Europę Środkowo -Wschodnią – to nowa forma Kolonizacji

  Patrz wojna na Ukrainie – podpalenie całego kraju przez UE i USA – Międzynarodowego Żyda – finansowanie przez zbrodniczą, nazistowska III Rzeszę niemiecką UPA i Bandery w II wś (wszyscy przywódcy UPA byli Żydami) , Finansowanie neo-UPA dziś i teraz – za kilka ciasteczek od Senator Nuland – czli przez Żyda z Manhattanu.

  Czas przywrócić właściwe proporcje i właściwy balans sił – STWORZYĆ WIELKIE SŁOWIAŃSKIE PRZYMIERZE – bez konfliktowania przez USA, Niemcy i Żydów – bez Bandery, bez UPA, bez Ustaszów w Jugosławii, bez faszystów litewskich. –
  Wszystkie te „nacjonalistyczne” ruchy były tworzone i to sponsorowane przez zbrodniczą, nazistowską III Rzeszę Niemiecką – a ta kierowana przez tzw. Żydów (wygoogluj np.: Żydowscy Pretorianie Hitlera, albo Wiarołomni synowie narodu żydowskiego).

  To Niemiec i Żyd napuszcza na siebie narody słowiańskie – tak żeby się nawzajem mordowały.

  Granice Zachodniej Słowiańszczyzny(Polski) powinna być na Renie – dorzecze Łaby to słowiańskie ziemie. Czas Niemców i tzw. Żydów rzucić na kolana.

  Niemcy to również sztuczny twór – nie ma takiego genu jak gen Krzyżacki czy pruski – tak jak nie ma genu amerykańskiego lub kanadyjskiego. Niemcy nie istnieją więcej niż 200 lat – przedtem Niemców w ogóle nie było.
  II Rzesza niemiecka powstała za Bismarcka w 1871 i proklamowana została w Paryżu i trwała raptem 47 lat do zakończenia I wojny światowej.
  III została proklamowana przez Hitlera w 1933 r i trwała 12 lat do zakończenia II wojny światowej 1945 r.

  Dzisiejsze Niemcy to twór Międzynarodowego Żyda – Bundesrepublik Deutschland GmbH – spółka Zoo – Stworzona przez niemiecki Finanz Amt – z Judenstrasse we Frankfurcie nad Menem.

  Herb Franfurtu to polski orzeł – i barwy Frankfurtu to barwy Polskie
  Zobacz – mapy – NA TYCH MAPACH NIE MA NIEMCÓW

  Niemcy? Jacy Niemcy? – Historia Europy 600 – 1000 A. D
  http://cheops4.org.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1306

  Słowianie – Liczba ludności % ludności słowiańskiej ogółem

  Rosja 122, 500 000 – 85,3% , Ukraina 50, 568 000 – 96,6% , Polska 38, 032 000 – 98,7%
  Czechy 10,197 000 – 98,6%, Białoruś 10, 157 000 – 98,1%, Bułgaria 7, 500 000- 88,5%
  Serbia – 6, 155 100 – 85,0%- Kazachstan 7, 563 000 – 44,0% , Słowacja 4, 658 000 – 87,4%
  Chorwacja 4, 423 000 – 91,7%, Bośnia i Hercegowina 3, 515 700 – 97,8%
  Słowenia 1, 882 000 – 94,2%, Macedonia 1, 510 000 – 73,2%, Czarnogóra 506 000 – 81,6%, Mołdawia 1, 234 000 – 28,3%, Łotwa 1,171 000 -44,0%, Litwa 689 000 -18,1%, Estonia 552 000 – 35,2%, Kirgizja 1, 088 000 – 24,0%, Tadżykistan 480 000 – 8,4%, Azerbejdżan 459 000 – 6,2%, Turkmenistan 408 000 – 9,5%, Uzbekistan 1 928 000 – 9,1%
  Niemcy 2, 025 000 – 2,5%
  Gruzja 346 000 – 6,3%, Grecja 186 000 – 1,8%, Węgry 140 000 – 1,3%, Włochy 180 000- 0,3%, Rumunia 172 000 – 0,8%, Kosowo 97 300 – 5,3% ,Albania 5 000 – 0,2% Austria 63 000 – 0,8%

  W SUMIE 280, 390 100 podobnych do siebie nawzajem ludzi białych, mających w użyciu ponad 60% słów wspólnych.

  WIELKA MOCARSTWOWA POLSKA, WIELKIE MOCARSTWOWE CZECHY, SŁOWACJA I MORAWY, WIELKA JUGOSŁAWIA – MOGĄ POWSTAĆ JEDYNIE PRZY WSPÓŁPRACY Z WIELKĄ MOCARSTWOWĄ ROSJĄ.

  Jak to się stało, że tak wielka rodzina państw słowiańskich została podporządkowana znacznie mniejszej sile, jaką były Prusy, a obecnie Niemcy?

  Jak to możliwe, że Prusy dokonały rozbiorów Wielkiej Polski i podporządkowały Wielką Rosje

  Cały dwór carski był zniemczały – dynastia Romanowów to dynastia Romanow-Holstein-Gottorp, a caryca Katarzyna Wielka to Prusaczka ze Szczecina – Sophie Friederike Auguste zu Anhalt-Zerbst-Dornburg;

  Rewolucja Bolszewicka była dziełem Międzynarodowego Żyda z Manhattanu i króla Prus – Wilhelm II Hohenzollern- 50/50

  Europa za Grzegorza Wielkiego – LECHIADA:

  Mocarstwowa Polska może zaistnieć tylko przy boku Mocarstwowej Rosji.

  Ja twierdzę, że konflikt z Rosją wywołany przez NATO to dla Polski olbrzymia szansa – wyzwolenia się spod okupacji Żyda i Niemca. Napadniętą Rosja będzie kontratakować – a ponieważ ma przewagę militarną to zwycięży. Polska powinna być sojusznikiem Rosji – zawsze na tym najlepiej wychodziła.
  Polska w czasie II wojny światowej została w 75% zrujnowana przez Niemcy. To pod „butem Ruskiego Okupanta” – Polska została odbudowana po zniszczeniach dokonanych przez zbrodniczą, nazistowską III Rzeszą niemiecką

  Zwycięstwo pod Grunwaldem 1410 i zwycięstwo w Berlinie 1945 – to dwa największe zwycięstwa Słowiańszczyzny nad wspólnym wrogiem i odwiecznym „Drang nach Osten” – to najlepsze przykłady na to, że jest to możliwe.

  POLACY, naród polski zostali uratowani przez sowiecką Rosję przed nie nieuchronna Eksterminacją – patrz General Plan Ost – Plan zagłady Słowian

  A wiec program polityczny wobec okupacji ŻydoGermańskiej i podszeptom do popełnienia przez Polaków zbiorowego samobójstwa – poprzez ataku na Rosję jest taki:

  Przyjdź Putinie – Polska ginie
  Powieś Żyda na kominie
  Nie zatrzymuj się w Berlinie
  Ani też na Ukrainie
  dla Szkopa daj wielkiego kopa
  Niech Szkop se za Łabą ginie.
  Latarni ci u nas dostatek
  Zawiśnie z Kne-sejmu gagatek
  Dla Polski nieszczęście minie

 12. Re: 9 GMO
  Przepraszam, ze zapytam: skad taka informacja n/t kisinger’a jako doradcy W.Putina???…
  Czy cos (kogos) przeoczylem?

  Owszem, wiem doskonale kim jest kisinger od „podszewki” I mam nadzieje ze W.Putin rowniez wie kim jest ten syjonista (32 stopien wtajemniczenia w masonerii)….
  I nie podejrzewam, aby W.Putin wpuscil „starodawnego weza” do DUMY…
  ===============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Czy kisinger jest glupi? Absolutnie NIE !!! Czy kisinger jest madry? Absolutnie NIE !!! kisinger jest talmudycznym syjonista I niczym wiecej…

 13. Miet said

  Panie Jaśku, chyba coś Panu coś po… zajączkowało.
  Nikt tutaj nie pisze, że Kisinger ma być doradcą W. Putina, natomiast pisze, że Donalda Trumpa.:-)))

  Jak na razie Trump otacza się mocnymi ludźmi – to spędza sen z oczu szermierzom politycznej porawności. Wściekłość ich jest widoczna gołym okiem.
  Jak już pisałem, jest to niemożliwe aby Trump jednym pociągnięciem odciął się od syjonistów – zniszczyliby go w try miga.
  Jeżeli chociaż trochę osłabi ich wpływy na amerykańską politykę bliskowschodnią, to będzie wielkim plusem dla niego i nas wszystkich.

  Życzę mu powodzenia ale cudów nie oczekuję.

 14. Boydar said

  @ Matka Polka (11)

  Nie polemizując z ogólna wymową i przekazem komentarza, zwracam Panu uwagę na pewną niekonsekwencję. Pisze Pan mianowicie w nagannym tonie – „… patrz wojna na Ukrainie – podpalenie całego kraju przez UE i USA …”

  Czy mógłby Pan odpowiedzieć w takim razie na proste pytanie – kto z kim „wojuje” na tej Ukrainie ? Bo wedle mojej oceny, Ukraina od zawsze i w założeniu, była Puszką Pandory w której miały nieszczęście znaleźć się także setki tysięcy Polaków, Rosjan, również innych narodowości mających pełne prawo do zamieszkiwania tego obszaru. Obecny stan banderowskiej załogi Ukrainy nie wylągł się tylko dlatego, że ktoś „podpalił”. Ta szatańska biomasa namnażała tam od ponad stu lat a nawet dłużej. I gdyby nie zezwolono na owo „podpalenie” tego rezerwuaru psychopatii, za parę lat być może sytuacja byłaby już nie do opanowania. W każdym razie nie za taką cenę a nieporównywalnie większą, o ile w ogóle. Poza tym, obecne przemiany społeczne i polityczne nie przewidują miejsca dla pogrobowców Stephana czy innych rezunów. My jesteśmy tylko świadkami historycznych porządków. Za niewielką chwilę, podobne sprzątanie rozpocznie się po naszej stronie granicy. Niewykluczone, że dla zachowania pozorów i ceremoniału, podpalenia znicza igrzysk dokonają tradycyjnie reprezentanci „cywilizacji” morza.

 15. Re: 13 Miet…
  Tymbardziej jestem w tej materii sceptyczny jesli chodzi o kisinger’a jako doradce D.Trump’a…
  W dalszym ciagu oczekuje na termin 20 stycznia 2017 roku do zaprzysiezenia D.Trump’a na prezydenta USA.
  Jak na razie jest 27 grudnia 2016 r. I wszystko moze sie „zdarzyc”…
  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. Filomena said

  @ 10

  Rzeczywiscie sama Rosje przeciw calej tej kohorcie lucyferian to jak walka karla z olbrzymem. Ale nie zawsze ilosc i wielkosc odgrywa role. Ja odnosze wrazenie, ze za Rosja stoi Bog. Tym wszystkim kieruje wyzsza sila.

  Jak wytlumaczyc nastepujace zjawisko? W elitach Unii Europejskiej niemalo jest ludzi, ktorzy pokonczyli katolickie gimnazja i uniwersytety. Niektorzy pochodza z rodzin arystokratycznych, gdzie niby zawsze dominowaly wartosci tradycyjne. Taki na przyklad Herman van Rompuy, z hrabiowskiej rodziny z edukacja pobierana w katolickich instytucjach. A z drugiej strony mamy Putina i ludzi z jego bliskiego otoczenia, wychowanych w komunie, w ateistycznym spoleczenstwie z sowiecka ateistyczna edukacja. I nagle co sie dzieje? Wychowankowie religijnych instytucji, synowie europejskich elit depcza wiare i tradycje, staja sie adeptami kultu Zlotego Cielca i lucyferianizmu, a byli komunisci i ateisci przypominaja sobie Boga, zaczynaja budowac i odbudowywac tysiace cerkwii. Wracaja do tradycji. Czy to nie paradoks? Jak takie cos jest mozliwe?

  W tym musi byc palec Bozy. Tak jak kiedys Bog wybral Hebrajczykow, zwykly prosty koczowniczy narod azeby spelnil Jego wole. A pozniej wole Jego pelnila grupka apostolow. Tak teraz Bog kieruje Rosja, azeby ta rowniez pelnila Jego wole. I juz to robi. Na dany moment Rosja jest jedynym krajem w Europie ( z wyjatkiem Bialorusi), ktory sprzeciwia sie lucyferianskiemu Kaganatowi i broni tradycyjnych wartosci. To Rosja poszla na Bliski Wschod ratowac resztki chrzescijanstwa i samych chrzescijan od totalnego wyniszczenia.

  W tym wszystkim jest cos glebszego niz nam sie wydaje.

 17. Joe said

  Panie Zerohero 10 i Filomena 16…Rewolucje sa jak fortepian,tylko trzeba na nim umiec grac. Rumphy dazy do piekielka bo mu POwiedzieli ze tam jest ciepelko…A Putin w piekle byl i wie o co w tym wszystkim biega…Czy Rosji sil wystarczy?Nie takie przeszkody z Bogiem POkonywano.

 18. Re: Artykul…
  Polecam troche informacji n/t obecnej Rosji (Federacji Rosji)…

  na stronie:

  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.