Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rok UPA 2017?

Posted by Marucha w dniu 2016-12-27 (wtorek)

Nazwać kundlim stosunek polskojęzycznych władz III RP do Ukrainy – to obraza szlachetnych, choć wielorasowych psów. Nie myślałem, że znajdą się gnoje, które w tak parszywy sposób będą upokarzać Polaków, jak czynią to Dudy, Waszczykowskie czy inne probanderowskie psychopaty.
Admin

CO PISZĄ INNI: Rozmowa korespondentki radia Sputnik z Bohdanem Piętką – historykiem, niezależnym publicystą i politologiem z Krakowa. O ukraińskim faszyzmie i szaleństwie polityki Warszawy…

Lwowska Rada Obwodowa chce, by 2017 rok został ogłoszony „Rokiem Ukraińskiej Powstańczej Armii”. W ten sposób władze Lwowszczyzny chcą uczcić 75 rocznicę powstania zbrodniczej formacji, odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków. Co Pan o tym wszystkim sądzi?

Przyznam, że nie jestem tym zaskoczony, zwłaszcza, że z tą inicjatywą wystąpiła Lwowska Rada Obwodowa, a zachodnia Ukraina jest od bardzo długiego czasu, od bardzo wielu lat centrum OUN i UPA na Ukrainie. Natomiast zaskoczeniem dla mnie jest to, że poparli to deputowani z bloku Poroszenki i Batkiwszczyny, czyli tych ugrupowań, które są przedstawiane w Polsce jako rzekomo demokratyczne i rzekomo nie mające nic wspólnego z nacjonalizmem ukraińskim.

Pokazuje to, że jest to nieprawda i polska opinia publiczna po raz kolejny jest okłamywana co do tego, że na Ukrainie jakoby rządzą siły demokratyczne. Nie rządzą siły demokratyczne, a siły postbanderowskie, niestety.

Ambasador Rosji Andriej Karłow został zastrzelony na otwarciu wystawy „Rosja oczami Turków”, a ukraiński deputowany Władimir Parasiuk nazwał tureckiego zamachowcę „bohaterem”. Czy jest Pan tym zdziwiony, zaskoczony?

Biorąc pod uwagę moją wiedzę na temat nacjonalizmu ukraińskiego, jego charakteru i poziomu kulturalnego, tak bym to określił, to zdziwiony nie jestem. Natomiast ta wypowiedź jest totalną kompromitacją, to pokazuje, że Ukraina jest głębokim peryferium Europy, ponieważ żaden szanujący się polityk nie może sobie pozwolić na tego typu wypowiedzi. Te słowa to jeden wielki skandal i dowodzą tego, że Ukraina nie nadaje się do Unii Europejskiej, nie nadaje się do wielkiego świata, do którego aspiruje.

Były prezydent Ukrainy Kuczma przyjeżdzał do Polski na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i na rozmowach w Warszawie podejmowana była kwestia tego, co jeszcze Warszawa mogłaby zrobić dla Ukrainy.

Niestety polska polityka wobec Ukrainy, co już wielokrotnie podkreślałem, jest błędna. To co robią polscy politycy nie ma najmniejszego sensu. To ślepe wspieranie wszystkich posunięć władzy Kijowa, wspieranie Ukrainy przede wszystkim finansowo, o czym polska opinia publiczna nie jest dokładnie informowana, ale taka jest niestety prawda — że polski rząd wspiera finansowo Ukrainę. Jest to polityka pozbawiona jakiegokolwiek sensu i tak naprawdę nie wiadomo, co polskie władze chcą osiągnąć tą polityką.

Na portalu Kresy.pl przeczytałam: „Dla Rosji nadszedł czas międzynarodowej koniunktury, kartą przetargową będzie Ukraina. Co powinna zrobić Polska?” A poseł Michał Dworczyk odpowiedział na to: „Niepokój Kijowa o przyszłość swojego kraju może być uzasadniony. W tym kontekście potrzeba budowy polsko-ukraińskich relacji nabiera coraz większego znaczenia”. Jaka jest pana opinia?

Uważam, że polskie władze powinny trzymać się jak najdalej od Ukrainy i konfliktu, który wywołał rząd w Kijowie, konfliktu na wschodzie Ukrainy. To jest konflikt wewnątrzukraiński, wbrew temu co twierdzą władze w Kijowie i Warszawie nie jest to problem międzynarodowy ani żaden konflikt ukraińsko — rosyjski, a konflikt wewnątrzukraiński, do którego nigdy by nie doszło, gdyby nie brutalny przewrót polityczny na Majdanie w 2014 roku, który był niestety wspierany również przez polskich polityków.

Sprawy ukraińskie powinni załatwić sami Ukraińcy między sobą i nie powinno być żadnej ingerencji zewnętrznej, w tym także ze strony władz polskich. Taka powinna być polska polityka, ale niestety taka nie jest — polskie władze brną w swoją całkowicie błędną politykę wschodnią. To wspieranie Ukrainy, to ingerowanie w konflikt we wschodzie tego kraju nie przyniosą nic pozytywnego dla Polski, a mogą mieć tylko negatywne skutki.

Jeżeli 2017 rok będzie na Ukrainie „Rokiem UPA” to jaka będzie reakcja ze strony Unii Europejskiej i ze strony Polski?

Przypuszczam, że ze strony Polski nie będzie żadnej reakcji, ponieważ polską racją stanu rozumianą przez rząd w Warszawie jest wspieranie Ukrainy — czegokolwiek rząd w Kijowie by nie zrobił, polskie władze będą to wspierać. Dlatego niestety obawiam się, że reakcji nie będzie.

Będzie natomiast oburzenie w Polsce ze strony środowisk patriotycznych, środowisk kresowych, ze strony każdego, kto jest przeciwnikiem faszyzmu, ponieważ trzeba otwarcie powiedzieć, czym jest nacjonalizm ukraiński — jest to pewna mutacja faszyzmu. Także myślę, że ze strony władz polskich oficjalnego protestu nie będzie, a jeżeli go nie będzie, to może go również nie być ze strony Unii Europejskiej. Ponieważ przede wszystkim to właśnie rząd polski, jako rząd tego państwa, którego naród bardzo ucierpiał od nacjonalizmu ukraińskiego powinien zabiegać o jego potępienie na forum Unii Europejskiej, na szczeblu Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej. Bez jasnego stanowiska polskich władz tego potępienia ze strony UE może nie być.

http://jeznach.neon24.pl

Komentarze 22 to “Rok UPA 2017?”

 1. Na Dudy, Waszczykowskie itd. za tą upainofilię powinna być wykonana kara śmierci za jawne działanie na szkodę państwa polskiego. PiSiorów powinno się załatwić tak, jak gen. Nil załatwił Kutscherę, czyli zorganizować uzbrojoną siatkę i dokonać zamachu.

 2. Siggi said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Frzad-pis-u-usprawiedliwia-kult-upa-na-ukrainie

 3. Boydar said

  „… że Ukraina nie nadaje się do Unii Europejskiej, nie nadaje się do wielkiego świata …” – Herr Piętka

  Ależ oczywiście, że się nadaje. Przecież to wasz nieodrodny bękart. Trzeba go tylko trochę umyć i stosownie przyodziać; po latach tarzania się w gnoju przestał dostrzegać wagę pijaru.

 4. Inkwizytor said

  Ten Duda to od początku był dla mnie fałszywą banderowską me*dą. Dzień w którym złoży kwiaty pod pomnikiem cwela spod celi jest bliski

 5. peacelover said

  …W Syrii sprawy nabieraja pozytywnych kolorkow…
  i jak tylko bedzie tam troche relaksu … zacznie sie zabawa !!!!
  Osobiscie nie wierze, by Putin zgadzal sie na obgryzanie my nogawek
  przez takich gnoi jak patroszenko, kolomojski czy inne zydo-banderowskie mendy!

  Troche to juz trwa, ale trzeba cierpliwie czekac az slusznosc zwyciezy !!

  I widzi mi sie, ze Putin rozgrywa tu globalnego pokera z OSWIECONYMI (iluminati!)

 6. maasteer said

  Ad 4 Inkwizytor
  No nie wierzę, że do tego dojdzie. Duda chyba nie jest aż tak pojeb…ny pomimo swojej banderofilii.

 7. maasteer said

  Ad 5 Peacelover
  „I widzi mi sie, ze Putin rozgrywa tu globalnego pokera z OSWIECONYMI (iluminati!)”
  I lepiej niech na siebie uważa – na szczęście nie lata tupolewem tylko Iljuszynem 96 – ten może nie spadnie tak łatwo …

 8. Marucha said

  Re 6:
  Myśli Pan, że „w Polsce nigdy do tego nie dojdzie”?
  Dojdzie.

 9. maasteer said

  Ad 8 Marucha
  Bardzo chciałbym wierzyć, że nie. To tak jakby złożyć kwiaty na grobie hitlera.

  To byłoby najgorsze z możliwych upodlenie Polaków, to już byłby koniec wszystkiego. To byłby znak że trzeba stąd wiać jak najszybciej przed kolejnym Wołyniem.

  Nie ma granic dla upodlenia, jakie gotowi są nam zgotować obcy (i genetycznie, i duchowo) rządzący Polską przy akompaniamencie tępej głupoty naszego wspaniałego Narodu.
  Admin

 10. Boydar said

  „… To byłby znak że trzeba stąd wiać jak najszybciej przed kolejnym Wołyniem …” – Pan Maasteer

  A to nie lepiej ich wszystkich pozabijać ???

 11. maasteer said

  Ad 10 Pan Boydar
  W filmie to takie proste …
  Jak nam zrobią drugą Syrię to tylko Rosjanie nam będą mogli pomóc.

  ——
  Na ich miejscu bym nie pomógł.
  Admin

 12. Boydar said

  Nie wykluczam takiego również scenariusza, Panie Maasteer. Jeżeli będą konsekwentni, to przeżegnają się prawą ręką i szepną cichutko „a cóż było robić …”.

 13. Rafal C. said

  A ja sobie wyobrazalem. O dawna obserwuje eskalacje nieracjonalnych postaw i wypowiedzi
  wsrod rzadzacych i tzw ekspertow. Ich nieracjonalizm polega na tym ze widza rzeczywistosc nie jaka jest
  ale taka jaka chcieliby widziec.A to prowadzi do efektu Platonskiej jaskini. Krotko: do zaklamania.
  A tak naprawde do tragedii na masowa skale.
  Pozatem, czy zydom wolno w nieskoczonsc powolywac sie na holocaust? A jesli tak, to co z niezliczonymi milonami wymordowanych w w minionych cesarstwach,krolestwach czy tez ksiestwaach.
  I zmarlych po prostu z glodu, wycienczenia i chorob.
  Groby tych ludzi sciela sie jak Ziemia dluga i szeroka , i kto sie te miliony upomni?
  Na pewno BOG. Na pewno nie AICPAC.

 14. andy said

  Pisze sie o ukraincach pracujacych w Polsce. Pelne zachwyty ze sa tansi lub ze zajmuja miejsca pracy niechciane przez Polakow. Bzdury pracuja za najnizsza place ale otrzymuja pelne utrzymanie od pracodawcy jako ekstra .I najwazniejsze ich umiejetnosci i wydajnosc-umiejetnosci sa bardzo niskie i wydajnosc to 50% pracy Polaka. Czyli pracodawca placi im liczac wydajnosc 20 zl na godzine. I jeszcze jedna wazna sprawa nienawidza pracodawcy i Polakow bo w niemczech czy w innym kraju starej unii zarobiliby wiecej czyli Polak ich okrada.

 15. peacelover said

  ad14 Andy
  Wazne jest, ze to nie my ich potrzebujemy, tylko oni nas,
  a dotyczy to nie tylko upadlincow, ale pejsatych tak samo !!!
  Najlepiej….to WON z naszego kraju ! … tam do swoich !!!!

 16. Re 14 et 15:
  Dokładnie. Skoro nas nienawidzą, to po co do nas przypełzają? Niech zjeżdżają do Szkopii.

 17. Ukry, ukry, ukry! Brudne ukry! Ciemne ukr! Głupie ukry!
  Nie ufaj Ukrom!
  Ukr to złodziej!
  Ukr to matacz!
  Ukr to morderca!
  Ukr to gwałciciel!
  Ukr to nieokrzesany barbarzyńca i dzikus!

 18. Birton said

  holocaust Polaków na Wołyniu prowadzony był przez Ukraińców stokroć okrutniejszymi metodami niż holokaust żydowski i tego porównania się Żydzi obawiają !
  wszyscy Polacy czekają na unicestwienie Ukrainy, może oprócz Żydów, ale Żydzi to nie Polacy tylko obywatele polscy, przeważnie polskojęzyczn

 19. Birton said

  żydowskie polskojęzyczne rządy rezydujące w Polsce od 1944 roku do 2016 obawiają się Narodu Polskiego i dlatego NIGDY one nie dadzą Polakom broni
  prawo do noszenia broni jest zagwarantowane przez II Poprawkę w USA i broń ma służyć w pierwszym rzędzie przeciwko tym, którzy mogą chcieć odebrać ludziom ich WOLNOSĆ – na przykład RZĄDOWI

 20. Birton said

  komu się u nas nie podoba to niechaj wyjeżdża wolno, na swoje dzikie banderowskie pola albo do swojej Eretz Israel, my tu nikogo nie trzymamy, kto Polaków nie lubi, niech mieszka u siebie i tu się nie męczy

 21. BORU said

  POLACY musimy pomoc im opuscic nasza ziemie Ktora chca posiasc w bandycki sposob.SMIERC WROGOM POLSKI

 22. Głos Prawdy said

  9. do słow admina.
  Dla przekonania ludzi korzysta się z technik psychologii, grają na ranach, urazach historii, honorze, poczuciu własnej i narodowej wartości itp., a w Polsce to przechodzi szczególnie szybko

Sorry, the comment form is closed at this time.