Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Prokuratura Krajowa: Łukasz Urban nie zginął kilka godzin przed zamachem w Berlinie

Posted by Marucha w dniu 2016-12-28 (środa)

W oficjalnym komunikacie po sekcji zwłok polskiego kierowcy Łukasza Urbana, którego ciężarówka została wykorzystana przez tunezyjskiego islamistę do przeprowadzenia zamachu w Berlinie, polscy śledczy zaprzeczają ostatnim doniesieniom niemieckich mediów.

Tydzień temu niemiecki dziennik „Bild” twierdził, powołując się na wyniki oględzin zwłok polskiego kierowcy znalezionych w kabinie ciężarówki, że żył on momencie, gdy zamachowiec wjeżdżał w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie.

Gazeta ta, powołując się na anonimowe źródło w policji pisała, że Polak miał rzucić się na zamachowca, próbując go powstrzymać. Stąd miały powstać ślady walki i rany od noża. Z kolei śmiertelny strzał miał paść już po tym, jak ciężarówka stanęła – terrorysta miał zabić Łukasza Urbana i uciec.

Później „Bild” zaprzeczył tym doniesieniom. Powołując się na wyniki sekcji zwłok Polaka podano, że został on postrzelony na kilka godzin przed zamachem. Choć uznano za możliwe, że żył jeszcze w trakcie zamachu, to nie mógł bohatersko walczyć z zamachowcem.

Jednak Prokuratura Krajowa po sekcji zwłok kierowcy zaprzecza informacjom „Bilda” i zaznacza, że polski kierowca nie został zastrzelony, gdy Anis Amri ukradł jego ciężarówkę, lecz żył o wiele dłużej.

Jak podaje portal rmf24.pl, przytaczając oświadczenie PK, „polski kierowca TIRa nie zginął w momencie, gdy napadł na niego zamachowiec z Berlina”. Badania ciała Polaka przeprowadzono w środę w Zakładzie Medycyny Sądowej w Szczecinie. Prokuratura, ze względu na dobro śledztwa, nie potwierdza czy na ciele Polaka widać ślady walki stoczonej z zamachowcem. Szczegółowe wyniki sekcji mają być znane za około tydzień.

W wyniku ataku islamskiego terrorysty poza Urbanem zginęło 11 osób, a blisko 50 zostało rannych. Amri zginął 23 grudnia, zastrzelony przez włoskiego policjanta pod Mediolanem podczas próby wylegitymowania.

Till Steffen

Till Steffen, kryminalista utrudniający pościg za podejrzanym terrorystą.

Niemieckie portale publikują nagranie na którym Anis Amri składa przysięgę na wierność „Państwu Islamskiemu”. Policja podejrzewa, że nie działał on sam, lecz za zorganizowaniem ataku stoi cała siatka ekstremistów.

Jak podawaliśmy, szef resortu sprawiedliwości Hamburga i polityk Zielonych Till Steffen utrudniał pościg policji za Anisem Amri. W obawie przed „hejtem”, przez ponad 12 godzin blokował publikację w internecie listu gończego za domniemanym zamachowcem z Berlina.

Rmf24.pl / Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Komentarzy 13 to “Prokuratura Krajowa: Łukasz Urban nie zginął kilka godzin przed zamachem w Berlinie”

 1. Zby said

  Chyba w każdym kraju jest paragraf na utrudnianie pracy policji. Czasami można zaliczyć to, jako współudział. A z drugiej strony, może też mu nie pasowało to „znalezienie dokumentów”?

 2. AlexSailor said

  @Zby

  W tym przypadku, takie utrudnianie, to współudział.

  Niemniej.
  Ściąganie tych bandziorów do Niemiec i nadanie praw świętych krów nie jest przypadkowe.
  Jest celowe i trzeba jak najszybciej ten cel odkryć i upublicznić.

 3. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – „…. nie jest przypadkowe.”

  Ta Trudna Lekcja jest ludziom prawie nie do zrozumienia. 😦

 4. anonim said

  To jest tylko „wewnętrzny niemiec” w działaniu…nie mogąc jednak obsrać tego tematu należy spodziewać się w bildzie powtórki niusa o Polakach okradających lydla jego własną promocją.

 5. peacelover said

  …jeszcze nie czas na calkowite odkrywanie kart !
  ale to juz jest nieuniknione ,
  Ta mala berlinska zbrodnia to tylko czubek gory lodowej !!!

  Kto i kogo wspiera w Syrii juz udowodniono, ale…
  idiotom to jeszcze nie wystarcza !!!!!!!!!!!!!!

 6. Siekiera_Motyka said

  Ad. 5 – Syryjski Ambasador do ONZ wymienia nazwiska złapanych w Aleppo agentów Zachodnich sił,

  .https://www.youtube.com/watch?v=cKVF8UxBJ-k

 7. Dinozaur said

  Hmmm… Co nam to przypomina … Rok 1968 zaczął się właściwie w roku 1966 . przybył wtedy do Neandertalu jeden z przywódców lewackiej ruchawki , jeszcze tu straszący czasami Gaston Salvatore ( rodzony siostrzeniec Salvatore Allende , po szkoleniu na Uniwersytecie Lumumby w Moskwie wysłany został na robotę do NRF-iu ). Poza tym masa fanatycznych zwolenników ajatolka Khomeiniego rzuciła się wtedy na znajdującego się w podróży po Europie szacha Persji i wtedy został zastrzelony „przez policję” przy okazji manify w Berlinie jeden z lewackich sympatyzantów szyickich islamistów , niejaki Benno Ohnesorg . Po jego śmierci doszło prawie do wojny domowej , także we Francji . Komuna szalała . Kogo tam nie było ?
  Np. we Francji i w Niemczech szalał Daniel Cohn-Bendit ( bardzo też osobiście aktywny w Polsce przedakcesyjnej , teraz wielki Europejczyk , kolega pani Hübner , z domu Młynarskiej , który m. in. słowem publicznem ostatnio objechał Czechów , a najgorzej p. Klausa . )
  Dinozaur przypomina jeszcze raz: rzeczony Cohn-Bendit wydał już w 1975 roku swoje memuary po francusku , pt. Le Grand Basar . Opisał tam dokładnie na kilku stronach , jak to w latach 60-tych zapisał się jako wychowawca do przedszkola we Frankfurcie celem gwałcenia przedszkolaków .
  Osobnym cudakiem jest sławetny Joszka Fischer ( chciał kiedyś na gościnnych występach w Hamburgu osobiście przylać Dinozaurowi , co na szczęście nie jest ( z definicji )) bardzo łatwe .Jemu wartałoby poświęcić cały cykl artykułów , wraz z nim wtargnęła do polityki europejskiej bijąc pałami ( zorganizował on własne ZOMO ) i rzucając butelkami z benzyną cała grupa tzw. Fishermans friends . Dla przykładu – niejaki Tom Koenigs , w początku lat 70-tych spadek po dziadku z USA ( ok. 5 mln USD ) przekazał idolowi postępowej lewicy – Pol Potowi , potem był za czasów Schrödera i rzeczonego Joszki dyrektorem departamentu planowania w MSZ w Berlinie . Co on przez ten czac planował ?
  Dinozaur przeżył to wszystko na własnej ( dosyć grubej ) skórze .
  Co ciekawe – powyżej wspomniany Benno Ohnesorg ( męczennik islamizmu i lewicy ) zastrzelony został przez policjanta z Berlina Zachodniego nazwiskiem Kurras strzałem z pistoletu w potylicę ( kogo nam to przypomina ?) z odległości 15 m ( duże osiągnięcie , ów Kurras był przez 20 lat mistrzem policji berlińskiej w strzelaniu z pistoletu ). W ostatnich czasach wyszło na jaw , że był on od ca. 1956 roku szczególnie gorliwym agentem Stasi i wyraźnie miał polecone zlikwidowanie grożącego odskokiem też Stasi-agenta nazwiskiem Bruno Ohnesorge ( wyraźnie pomylił osobników ) . Pocisk oczywiście zniknął .
  Tenże komisarz Kurras – właściwy ojciec europejskiej rewolucji 68 – zmarł , o ile Dinozaur dobrze pamięta , na początku 2015 roku .
  Itp., itd…
  Pozdrowienia
  Dinozaur ( z Neandertalu )

 8. veri said

  Pozostaje wiec zapytac : kto i co chcial tym aktem rozbujac ? … sprawa jest, juz na pierwszy rzut oka ( tu, nosa ) cuchnaca

 9. revers said

  Jeszcze jedne oswiadczenie niemieckiej policji: ciezarowka sama zatrzymala sie po zadzialaniu komputera pokladowego TIRa i ostrym hamowaniu.

  dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/6101-zamach-w-berlinie-policja-ustalila-jak-doszlo-do-zatrzymania-ciezarowki-nowe-fakty

  Kiedy ciezarowka wroci ze skladu Bundewehry, slady krwi nie tylko po Lukaszu U. powinny byc w kabinie kierowcy.

 10. panMarek said

  Zamach na jarmarku Bożonarodzeniowym – druga prowokacja gliwicka? Patrz tu:
  http://innywariant.weebly.com/blog/zamach-na-jarmarku-bozonarodzeniowym-druga-prowokacja-gliwicka

 11. Avit said

  Me(r)dia glownego scieku stac tylko na sensacyjne klamstwa i nic innego.

 12. Wimar said

  Robota niemieckich służb specjalnych, schrzaniona ze względu na pośpiech związany ze zbliżającą się zmianą nowego Pana Białego Domu albo Opatrzność Bożą.
  Dawni oficerowie gestapo czy SS w grobach się przewracają widząc taką nieudolność ich następców w BND.
  .http://gazetawarszawska.com/zamach/5093-czy-ciezarowka-zamachu-w-berlinie-byla-zdalnie-sterowana

 13. revers said

  Wedlug innej wersji wydarzen, nie Lukasz U. ani nie zamachowiec osoba fizyczna przeprowadzila zamach, a zdalnie sterowany system Platooning, ktory przyjal autonomiczna role kierowcy az do wjazdu na jarmarczny plac, potem mial jechac wg. oswietlenia jarmarku …
  http://www.gazetawarszawska.com/zamach/5093-czy-ciezarowka-zamachu-w-berlinie-byla-zdalnie-sterowana

Sorry, the comment form is closed at this time.