Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Skandal w MON! Podejrzana przeszłość człowieka Macierewicza. Oficerowie nie chcieli dać mu rękojmi.

Posted by Marucha w dniu 2016-12-28 (środa)

Od roku funkcję dyrektora Narodowego Centrum Kryptologii, jedno z najważniejszych stanowisk związanych z bezpieczeństwem państwa, pełni osoba, której służby nie chcą przyznać dostępu do informacji ściśle tajnych.

Chodzi o Tomasza Mikołajewskiego, którego pomimo braku poświadczenia bezpieczeństwa, osobiście rekomendował szef MON Antoni Macierewicz. Jak to możliwe?

Dotarliśmy do dokumentu z 4 stycznia br., w której Macierewicz udziela Mikołajewskiemu osobistej rękojmi na pełnienie tego stanowiska. Z naszych ustaleń wynika jednak, że przez kolejne miesiące co najmniej dwóch oficerów Służby Kontrwywiadu Wojskowego odmówiło szefowi NCK wydania poświadczenia dostępu do tajnej wiedzy.

– W NCK bez poświadczenia to może pracować chyba wyłącznie na recepcji – mówi nam ważny polityk PiS, do którego dotarły informacje o problemach dyrektora.

Nasi rozmówcy ze służb wskazują zaledwie kilka przyczyn, w których możliwe jest konsekwentne odmawianie osobie na ważnym stanowisku certyfikatu dostępu do informacji niejawnych. To problemy psychiczne, choroba alkoholowa, „narkotykowa” przeszłość kandydata oraz podejrzane kontakty z osobami mogącymi pracować dla obcych służb.

Kim jest Mikołajewski? Tego niełatwo się dowiedzieć. MON powołując go na szefa NCK w Sylwestra ubiegłego roku nie podał… żadnej informacji o tym, kim jest nominat Macierewicza. Nic – ani daty urodzenia, ani skąd się wziął, ani jakie ma kwalifikacje do pełnienia tej ważnej funkcji!

Fakt ustalił jednak, że to informatyk, doktor matematyki. Przez wiele lat studiował w Monachium na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana. Pracował dla norweskiej firmy informatycznej, także w Niemczech. Potem w Polsce związał się z Wyższą Szkołą Biznesu w Nowym Sączu, na której wykładał w roku akademickim 2008/2009.

Co robił przez ostatnie sześć lat? Nie wiadomo. MON na te pytania nie odpowiada. Z naszych informacji wynika, że Macierewiczowi Mikołajewskiego mógł polecić jego przyjaciel i partyjny kolega Piotr Naimski – w rządzie pełnomocnik ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

MON od wielu dni nie odpowiedział na nasze pytania w sprawie certyfikatu Mikołajewskiego

FAKT.PL
http://dziennik-polityczny.com

Bzdury. Polska od dawna nie ma wobec swoich przyjaciół (Izrael, USA, UE) żadnych tajemnic, ani wojskowych, ani gospodarczych.
Admin

Komentarzy 5 to “Skandal w MON! Podejrzana przeszłość człowieka Macierewicza. Oficerowie nie chcieli dać mu rękojmi.”

 1. Birton said

  żydostwo się szerzy, jak mawia mój kuzyn i ja sam

 2. ? said

  Nie żeby się czepiać. ale Mikołajewski, to od Mikołaja. A może od kościoła św. Mikołaja, gdzie chrzczono jego frankistowskiego praprzodka?

 3. krolewnascieszka said

  Żeby polecającym nie był tylko Pan Parys, który ma wyjątkowego Ph.

 4. peacelover said

  KTO sie wreszcie wezmie za maciore… i…. tych innych chazarow ???!

  (tak nie na zarty…!! …)

 5. anonim said

  Hiacynty kwitną w MONie pomimo zimy…

Sorry, the comment form is closed at this time.