Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosyjskie służby wywiadowcze ingerowały w amerykańskie wybory. Raport FBI nie pozostawia złudzeń.

Posted by Marucha w dniu 2016-12-30 (Piątek)

[Oburzonym na zamieszczenie takiego śmieciowego artykułu w gajówce polecam przeczytanie komentarza na końcu. – admin]

Służby wywiadowcze Federacji Rosyjskiej wspierały w swych działaniach kampanię wyborczą Donalda Trumpa – twierdzi w oficjalnym raporcie FBI. Rosyjscy dyplomaci stanowczo zaprzeczają.

W czwartek opublikowano, przygotowany przez FBI i Departament Bezpieczeństwa Krajowego, raport zarzucający rosyjskim hakerom ingerowanie w proces ostatnich wyborów w USA. Część z nich ma pracować dla wojskowych służb wywiadowczych FSB i GRU.

Z przedstawionych treści wynika, że w połowie 2015 roku rosyjscy hakerzy wysyłali m.in. złośliwe kody komputerowe do ponad 1000 użytkowników w USA, w tym do Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (KKPD) i agend federalnych.

Kolejny atak hakerów GRU na KKPD miał miejsce na początku bieżącego roku. Jego efektem była kradzież tysięcy maili, które następnie miały być przekazane portalowi WikiLeaks, w celu skompromitowania Hillary Clinton w trakcie kampanii wyborczej.

Sam raport jest pierwszym oficjalnym potwierdzeniem zarzutów Baracka Obamy z października 2016 roku. Prezydent USA oskarżył wówczas Rosję o ataki hakerskie, których celem była ingerencja w proces wyborczy w USA.

Rosyjscy politycy w pierwszych oświadczeniach stanowczo potępili te oskarżenia. Szef rosyjskiego MSZ, Siergiej Ławrow, zasugerował prezydentowi Władimirowi Putinowi, aby ten w odpowiedzi na amerykańskie zarzuty i sankcje wydalił z kraju 31 pracowników ambasady w Moskwie i czterech dyplomatów z Konsulatu Generalnego USA w Petersburgu. Zaproponował również zamknięcie dwóch obiektów w Moskwie, z których korzystali amerykańscy obywatele.

Źródła: radiomaryja.pl, polsatnews.pl
TG
http://www.pch24.pl/

Katolicka witryna bez żadnych zahamowań, jakie powinny mieć miejsce choćby z powodu istnienia Ósmego Przykazania, powiela żałosne pomówienia pochodzące  kręgów znanych z notorycznego fałszowania rzeczywistości, kłamstw, operacji fałszywej flagi – czyli od amerykańskiej bezpieki. Żadnej refleksji, żadnego krytycyzmu. 

Przypomnijmy choćby oskarżanie Saddama Husseina o posiadanie broni nuklearnej, biologicznej i chemicznej, której nie można było nigdzie znaleźć, bo była ukryta w miejscach „niemożliwych do wykrycia”. Przypomnijmy brednie o kuwejckich niemowlętach wyrzucanych z inkubatorów przez irackich siepaczy. Przypomnijmy bestialskie zniszczenie Jugosławii pod pozorem zapobiegania „czystkom etnicznym”. Przypomnijmy morze łgarstw na temat Syrii czy Libii…

Dlaczego rzekoma „ingerencja” rosyjskich hackerów, ponoć znana już od długiego czasu, została ujawniona dopiero wtedy, gdy okazało się, że kryminalistka i psychopatka Clinton przerżnęła wybory? 

W ogóle skąd hackerzy w Rosji – kraju, zdaniem Murzyna z Hawajów, zacofanym, nie produkującym nic, prócz surowców, gdzie mroki Syberii rozświetla lampa naftowa…

To tak, k… mać ma wyglądać chrześcijańskie dawanie świadectwa prawdzie.
Admin

 

 

 

Komentarzy 49 to “Rosyjskie służby wywiadowcze ingerowały w amerykańskie wybory. Raport FBI nie pozostawia złudzeń.”

 1. RomanK said

  Takie same watpliwosci . jak Admin maja miliony Amerykanow!
  Prezydent I jego Sec. Stanu ,jako dowod podaje media typu NYT, kotre powoluija sie na 17 agencji bezpieczenstwa USA..bez podania jakichkolwiek dowodow.
  POnado wszystkie panstwa prowadza wywiad elektroniczny USA na czele stad wymog uzywania przez dyplomatow rzadowych serwerow o specjalnej obsludze. Pani Clinton uzywala prywatnego serwera I o to w sumie mieli do niej pretensje wszyscy!
  Natomiast w jaki sposob mialo to wplyw na wybory???To niech kazdy sam sobie odpowie:-))))

 2. Joannus said

  ”To tak, k… mać ma wyglądać chrześcijańskie dawanie świadectwa prawdzie.
  Admin”

  Parafrazując znane z filmu badanie Ile jest cukru w cukrze.
  Czy nie należałoby się zastanowić ile jest prawdziwego katolicyzmu w /nazwijmy to/ praktycznym katolicyźmie dziennikarzy, pismaków i redakcji strojących się w szatki.

  Niekiedy zdaje się niewiele większy procent niż zero.

 3. yattakaj said

  Oburzony 🙂
  Jestem zachłanny na Pańskie komentarze hi hi 🙂 🙂
  ps. często się oburzam hłe hłe 🙂

 4. AniaK said

  A może to robota ufoludków? Może w ten sposób dali znać o swoim istnieniu? Bardzo się dziwię, że w pierwszej kolejności tej ewentualności nie wzięli pod uwagę. Ufoludki mogły się wkurzyć że robią z nich porywaczy.

  „Clinton mówi wprost, że wierzy w istnienie UFO.”

  http://tech.wp.pl/hillary-clinton-ujawni-cala-prawde-o-ufo-czyli-co-dokladnie-6034884428956289a

  Poglądy Hilarii Clinton na cokolwiek są bez znaczenia.
  Admin

 5. Isreal said

  „rządzili” 100 lat , to tragiczne 100 w dziejach ludzkości…
  przywykli i nie chcą rezygnować…
  a wspomagają ich użyteczne (w/w radio z szefem na czele) idioty

 6. Siggi said

  Ja,jestem ostatnim .który by przyznawałbym wyższość techologiczno-internetową Rosji i Putinowi nad USA i Obamą.Żeby aż tak pomieszać w akcji wyborczej bo kampanią trudno to nazwać i doprowadzic do wygranej Donalda T.,to dziwi mnię bardzo jako analfabetę komputerowo-internetowego.Hillarria sama ze swoimi pomocnikami nawywijała w Sieci i teraz robią wszystko,żeby …pożyczyć oczy u świni i jakoś ukryć wstyd,kompromitację,także obyczajową.Obecny locator Białego ,też pokazał swój poziom,tem bardziej,że czekają go nieciekawe sprawy z jego miejscem urodzenia.Tu się jeszcze system zatrzęsie.
  Dlaczego nic nie mówią o wpływie na wynik wyborczy dr hab.filozofii płk awiacji w rezerwie Żyrinowskiego Władimira Wolfowicza,do którego amerykańska stacja TiVi – NBC zwróciła się o wypowiedz na osiem dni przed wyborami.Władimir Wolfowicz gadał prawie czystym angielskim(zna biegle cztery j.obce w tym turecki) przez kilkanaście minut piał peany n/t/Tonalda T.,wychwalał pod niebiosa,wyliczał same jego cnoty i genialne cechy budowlańca ,biznesssmena,słowem chłopa …z jajami.Słuchało tej rozmowy 20 milionów wyborców amerykańskich ,a może i więcej,bili mu brawa i potem wszyscy poszli głosować na Trumpa Donalda.Ewidentna ingerencja Żyrinowskiego i RF powinna zdjąć z niego w związku z ten imunitet deputata Dumy i przekazać do USA,celem postawienia przed sądem NBC i Władimira Wolfowicza i zamkąć ich na zawsze.
  Kto za – zechce podnieść grabę do góry i nacisnąć…

 7. AniaK said

  „HillaryClinton mówi wprost, że wierzy w istnienie UFO.”

  Bill nie bardzo.
  „W tym momencie warto przypomnieć, że podczas wieczornego programu Jimmy’ego Kimmela w roku 2007. ówczesny prezydent stanów Bill Clinton przyznał, że zrewidował rząd pod kątem informacji na temat Strefy 51 i Roswell. Przyznał, że nie znalazł kompletnie żadnych dowodów na potwierdzenie jakiejkolwiek obecności przybyszy z innych planet na Ziemi.”

 8. Siekiera_Motyka said

  Komedia Obama już się pogubiła i robi się nudna. Kurtyna niedługo spadnie na jego i Hitlery sztuczki.

  http://www.zerohedge.com/news/2016-12-30/john-mcafee-i-can-guarantee-you-it-was-not-russians

  John McAfee podaje że jeżeli dobry haker chce wyglądając jak Rosjanin do wpisze komentarze w swoim kodzie po rosyjsku, zmieni stref czasowa na swoim komputerze itd itd i będzie wyglądał jak „agent Putina”.

  „John said “if it looks like the Russians did it, then I can guarantee you it was not the Russians.”

  Dziecinada.

 9. AniaK said

  Ja nie wierzę żeby to była robota ufoludków.

  http://infra.org.pl/wiat-tajemnic/strefy-anomalne/1270-usa-dziwne-zaginicia-w-parkach-narodowych

 10. AniaK said

  Ja je sobie raczej tak wyobrażam. Nie sądzę żeby one były nieprzyjaźnie nastawione do człowieka. Jeżeli nas odwiedzają, to może zwyczajnie chcą się z nami zaprzyjaźnić.

  .https://www.youtube.com/watch?v=Jtm4_sbUaDI

 11. AniaK said

  Może bardziej tak 🙂

  .https://www.youtube.com/watch?v=2sKI0K226Xk

 12. Delikatnie wynurzam głowę zza krzaka said

  Panie Gajowy jakby pan poczytał „mądrości” Polonia Christiana na temat kapitalizmu, wolnego rynku, Misesa i Friedmana, albo odnośnie wielu kapłanów, którzy pomagali ubogim, to by się Pan wściekł.

  Ja wyławiam stamtąd głównie artykuły na temat religii. Z reguły są dobre.
  Natomiast polityka… szkoda gadać.
  Admin

 13. AniaK said

  Gremlinsy też są supcio 🙂

  .https://www.youtube.com/watch?v=bVXvqYumjTE

 14. awkzim said

  Nie wiem czy to już pisałem, jeśli tak to przepraszam. Jeśli instytucje odpowiedzialne za rozpoznanie i przeciwdziałanie zagrożeniom podnoszą wrzask mocno po czasie, to należy ich całe kierownictwo wysłać na zieloną trawkę bardzo delikatne określenie). Ponieważ ten wrzask oznacza, iż nie wykonywali swoich podstawowych obowiązków. A teraz robią z siebie idiotów. Co robili ludzie odpowiedzialni za zabezpieczenie serwerów u Demokratów. Obawiam się, że może się okazać – takich ludzi nie było. Czyli cała machina wyborcza Demokratów, nie zrobiła tego co robi się w przeciętnej firmie. No ale jak szefowa ma bezpieczeństwo informatyczne w d..ie, to dlaczego inni mają się starać.

 15. Siggi said

  http://www.newsweek.pl/swiat/sankcje-usa-wobec-rosji-wydalenie-rosyjskich-dyplomatow-i-reakcja-trumpa,artykuly,402833,1.html?utm_source=insider&utm_medium=webpush&utm_content=newsweekpl&utm_campaign=redakcja#webPushId=NDcw

 16. Boydar said

  Najpierw Pan Roman (1) – „… Takie same wątpliwości jak Admin …”

  Ma Pan wyraźnie lepszy wzrok ode mnie, choc uwzględniając że jestem ślepy jak kret, niewielka to przewaga; w którym to miejscu Pan Gajowy ma jakieś wątpliwości ?!?!

  I jeszcze wrócę do artykułu. Podane przykłady świadczą, że żadnego wpływu właśnie nie było. Nawet tysiąc głosów oddanych niezgodnie z przekonaniem (załóżmy teoretycznie), nie zmienia wyniku wyborów. Szczególnie że, rozgrywka decydująca miała miejsce na poziomie elektorów, a nie szarych wyborców. Nie wiemy nic o treści czy skutku tych „tysiąca” ingerencji na decyzję przy urnie.

  Co do blamażu (kompromitacji) p. Clinton, to zaistniał on już w momencie popełnienia tych trefnych maili. Ich ujawnienie, przynajmniej w teorii, uchroniło jedynie wyborców przed mylnym przekonaniem co do uczciwości kandydatki. Cokolwiek pod tym pojęciem przeciętny Amerykanin (a nawet i Teksańczyk) by nie rozumiał.

  Całość artykułu daje dowód na brak jakiegokolwiek wpływu Ruskich na wybór Johna Smitha czy innego Sullivana. Co też jest oczywistą nieprawdą, ale to zupełnie inna bajka, do istnienia której nikt się nigdy nie przyzna za żadne pieniądze.

 17. kail1410 said

  Nie ma się co denerwować panowie. 😀
  Rosja jest krajem na tyle potężnym, by mieć wpływ na wiele zdarzeń, czy też zjawisk dookoła globu (nasze Asy z komisji wyborczej, przypomnijmy to sobie, jeździły na szkolenia zawodowe do Moskwy, no tak, ale to u nas), więc wcale nie byłbym zdziwiony, gdyby w powyższych „bredniach”, było źdźbło prawdy (i nie denerwujcie się panowie na PCH, czy innych, bo to ich emploi). Akurat trafił się „podejrzewany” o pro-rosyjskość Trump, więc na tyle ile mogli, Rosjanie dorzucili swoją cegiełkę i piszę te słowa nie z „oburzeniem”, a raczej zazdrością o skuteczność tamtejszej bezpieki (gdzież tam tym naszym niedojdom do nich).
  Inną rzeczą jest, że na miejscu Amerykańców, którzy to są posiadaczami tak „dojrzałej demokracji” doglądanej przez te wszystkie „kosmiczne” tajne służby, wstydziłbym się takie rzeczy opowiadać.
  Ale mnie bardziej zainteresowało to, co innego. Na kilka dni przed oddaniem sterów, szanowny Husajn, skacze na Rosję, waćpan Kerry pokazuje środkowy palec Izraelowi. Cóż się tam dzieje? Czy próbują wytyczyć „szlak” następnemu prezydentowi (może machina jest tak rozpędzona, że mieli wszystko po drodze), a może się okaże, że Trump wcale nie wygrał wyborów, a może skądś wiedzą, że nowy prezydent pójdzie w ich ślady? Tak, czy owak, „ewentualna” prezydentura Tumpa i mnie, sceptyka słowiańszczyzny, napawa umiarkowanym optymizmem i nadziejami na Nowy Rok, czego i Państwu życzę.
  Pozdrawiam.

 18. Joe said

  Dlaczego glupie babsko przerznela wybory,to natychmiast odpowiedzial jej ukochany Bill..zaniedbaliscie stany srodkowe i zachodnie bo nie mialas im nic do zaoferowania,tylko wojenki….A Donald cwany biznesmen zamiast wojenek zaoferowal wspolprace i biznes ze wszystkimi ktorych UNA uwazala za wrogow….Jezel dodamy jesze tych ktorzy mieli dosc lewactwa,pedalstwa i wszelkiego badziewia teczowego….to wybory same sie wygraly.

 19. Jabo said

  Co ma teraz zrobić biedny Trump? Zrezygnować z posady, czy z butelką dobrej whiskey wpaść do Putina, żeby mu za pomoc w zdobyciu owej posady podziękować? Oto jest pytanie. Swoją drogą, ciekawym jest, że podniósł wrzask na temat ujawnienia maili, ale mało kto zwraca uwagę na to, że ich treść, prawdziwości której nikt nie neguje, dyskwalifikuje Clintonową jako kandydatkę na urząd prezydenta.

 20. Stan said

  1. Do tej pory nie ustalono kim byli hakerzy.
  2. Nie zamknięto żadnej anglojęzycznej szkoły w Moskwie.
  3. W odpowiedzi za wydalenie rosyjskich dyplomatów z USA, dzieci dyplomatów amerykańskich zostały zaproszone przez Putina na bal noworoczny na Kreml!!!
  To jest proszę Panstwa przepaść kulturalna i moralna zachodu do Rosji.
  4. Skąd radiomaryja.pl i polsatnews.pl bierze te wiadomości, z palca swojej lewej nogi czy z fusów?

  Ad: AniaK 4,7, 9, 10, 11, 13.
  Czy nie wstydzi się pani pisać takich bzdur i to nie na temat?
  Dla kogo pani pracuje i co za wypociny pani pisze?
  A ja Pani Ani proponuje „terapie wielofazowa”, jeśli jeszcze nie jest za późno.
  Czy nie szkoda pani czasu na te pani wypociny w tym ciekawym świecie?

 21. Stan said

  Putin postawił Trumpa w sytuacji przymusowej.
  Po prostu przerzucił na Trumpa cały ciężar związany z decyzją Obamy – i czeka.

  A Trump musi wybrać jedno z dwojga – albo odwoła sankcje (co będzie na rękę Rosji z oczywistych przyczyn) ,
  albo podtrzyma sankcje (co będzie de facto przyznaniem ze strony Trumpa, że on też uważa,
  że Rosja wpływała na wybory, które Trump … wygrał…. Głupia sprawa ).

  Ja stawiam na ten pierwszy wariant, sądzę, ze Trump odwróci działania Obamy (co jest złą wiadomością dla Polski).
  Generalnie to był bardzo zręczny ruch Rosjan.

 22. Zerohero said

  @Stan

  Czemu złą? Ja głupi uważam, że wojna dobra nie jest, ale Mądrzy Polacy coraz częściej rozumują tak, że im większa histeria wojenna, zbrojenia itd. tym lepiej dla Polski.

  Powoli dochodzę do wniosku, że polski wkład w pomyślność ludzkości jest obecnie negatywny, a Polacy to stado zakompleksionych durni które ze strachu przed bezpośrednimi sąsiadami poprą rząd światowy, NWO, eurokołchoz i syjon.

 23. u said

  Te oskarzenia wscieklych i glupich lewakow sa oparte na dowodach z funta klakow. Dopiero jak przesrali wybory to zawyli i zaczeli szukac usprawiedliwienia i winnego wyniesienia Trumpa do B.D. Na Bannona zaczeli walic z grubej rury, bo jak pisza na Breibart to jego geniusz wyniosl Trumpa na szczyty. No, ale na Bannonie sie przekrecili, za wysoka drabina bo nawet zaciekli i wplywowi nevertrumpowcy Bannona wzieli w obrone i sam szef ADL zmuszony zostal do odszczekania oskarzen o antysemityzm o ktory oskarzyl Bannona. Bannona juz nie ruszaja za wysoka poprzeczka, ale rewanzuja to sobie i skacza po Putinie. No, bo musza na kogos zwalic i to bezkarnie wine za wlasna tepote. Tym bardziej byli wsciekli, bo jak napisal Michael Savage (ktory nie mogl uwierzyc w przegrana Hitlerci, ale ktorej zle zyczyl – jest madry)to Hitlercia byla wstawiona w program na dlugo przed wyborami. Miala wygrana w kieszeni, ona, a tu taka niespodzianka , przykra i po prostu nie do zniesienia dla tasujacych w wyborach. Musieli jakos wytlumaczyc to nieszczescie i sobie i Hitlerci, a szczegolnie dziczy, ktora na nia glosowala i wypunktowali na decydenta w wyborach hakerow Putina. Jaki to wstyd, ze mocarstwo informatyczne i podobno najbardziej zaawansowane technologicznie , jak sie chwala dalo sie w krzaki wyprowadzic – gawrowym misiom. Co bardziej szczerzy politycy wskazuja ano, na inside job w temacie wylewu maily demaskujacych sciek w partii demokratycznej. Hitlercia miala widocznie poteznych wrogow wewnetrznych i jej przegrana o ile ma zwiazek z katastrofalna sytuacja gospodarcza i polityczna to rodzinnym talentom hakerskim moze podziekowac za pomoc jej uwaleniu. Madrzejsza czesc politykow – wplywowych przejrzala na oczy i wylazla z Matrixu i oslepila ich rzeczywistosc, zrozumieli, ze musza wysuszyc bagno w DC i to byc moze im sie uda.

 24. adsenior said

  Jeżeli nawet TO CO?? Wszak to stała standardowa zagrywka USraela, na całym świecie.

 25. russki.agent said

  A russkij agient wam wsiem żełajet wsiewo charoszewo s Nowym Godam.

 26. watazka said

  To jakos tak bylo, ze najpierw Putin wywalil Sandersa, zeby Clintonowa mogla zostac na scenie. A potem sie Putin zorientowal, ze popelnil gafe i wykopal Clintonowa ze sceny.
  Jednym slowem, Putin pogrywa sobie z amerykanskimi wyborami jak chce i w ten sposob oszukal narod amerykanski, ktory niczego tak bardzo nie pragnal jak zwyciestwa dynastii Clintonow. I trzeciej kadencji demokratycznej polityki Obamy.
  Radio Maryja, podtrzymujac wartosci chrzescijanskie stoi po stronie pokrzywdzonej pani Clinton znanej z poboznosci.
  No i wszyscy w Ameryce sie wystraszyli, ze Trump obiecal przywrocic Boze Narodzenie w USA.

  Natomiast w raporcie FBI zapomnieli dodac, ze 12 letni amerykanski chlopczyk wlamal sie do komputerow FBI.
  Putin chlopczyka przekupil i nauczyl sie od niego jak sie wlamywac do amerykanskich komputrow.

 27. Zasrancen said

  Poglądy Hilarii Clinton na cokolwiek są bez znaczenia.
  Admin

  To zupełnie jak poglądy Admina i bywalców portalu…:-)))).

  Oczywiście.
  Tylko my nie mamy zamiaru rządzenia światem, terroryzowania, rabowania słabszych…
  Możemy co najwyżej jakiemuś zasrańcowi dopierdolić w mordę.
  Admin

 28. gnago said

  Po rewelacjach jankeskich służb mam wszelkie powody aby powątpiewać w prawdziwość tego raportu.
  A jeśli prawdziwy to ” amerykański naród ” powinien serdecznie podziękować sprawcom przecieków za ochronę przed wyborem ewidentnej psychopatki . Nawiasem pisząc skarżonej o ludobójstwo przez Hagę

 29. watazka said

  28
  Gnago
  Po pierwsze, na poczatku raportu jest tzw. Disclaimer, w ktorym jak byk pisze, ze raport moze byc nieprawdziwy. Dlatego nie lubie tej calej bandy ksiedza dyrektora bo takie swietoszki a lgaja jak najete. Powinni ten disclaimer podac w tym artykule.
  Swinie i tyle.

  FBI, DHS Russia Report Begins With Giant Disclaimer ‚Providing No Warranties of Any Kind’

  http://www.informationliberation.com/?id=56048

  Po drugie, Obama wlasnie sie pochwalil, ze ma w dupie ten caly raport o hakerstwie bo on i tak by wygral te wybory gdyby startowal. ( a dopiero co oskarzala Rosje o to hakerstwo)

  Video: Obama brags he’d trounce Trump in head-to-head race, pres-elect tweets ‘No way!’

  http://rinf.com/alt-news/multimedia/video-obama-brags-hed-trounce-trump-in-head-to-head-race-pres-elect-tweets-no-way/

 30. Stan said

  Ad: 27 Zasrancen

  „Poglądy Hilarii Clinton na cokolwiek są bez znaczenia.
  Admin
  To zupełnie jak poglądy Admina i bywalców portalu…:-)))).”

  Nie tak zupełnie Panie Zasrancen. Wielu „tubylców” po przeczytaniu tych komentarzy może sobie uświadomić
  gdzie leży prawda i jakie są nowe kierunki w tym świecie i nowa rola Rosji, co wybrała właśnie Jankesom nowego prezydenta.

  Ja czekam na nowe zdrowe ruchy Rosji, aby wybrała tez w Europie, w Polsce i na świecie nowych przywódców, abyśmy my, nasze rodziny i dzieci mogli żyć spokojnie na tym świecie, a tych, co chcą wojenek zdecydowanie wypchać do szamba,
  aby się tam sami załatwili.

  Dlatego jest ważne pisać prawdę i z nowym optymizmem czekać, aby Rosja zaczęła w końcu wypełniać swoja historyczna,święta misje prawdziwego pokoju na całym świecie, podobnie jak to było w przeszłości, a „sracze”
  w Polsce muszą sobie uświadomić,że świadomość „tubylców” weszła na nowe tory i nie dadzą
  się tak manipulować mówiąc np. ze II w. św. zaczęła się w Moskwie.
  Mam nadzieje, że się rozumiemy.

  Życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2017, prawdziwego pokoju na świecie i zmiany świadomości „tubylców”
  i sprawującymi władzę nad nimi.

 31. watazka said

  A na koniec:
  Tworca globalnego systemu szpiegowskieo NSA wlasnie sie wyrazil nie bardzo dyplomatycznie na temat tego raportu, ktory tak zachwycil Radio Maryja:

  „Ten caly raport to wielkie gowno”.

  Jesli ktokowlwiek ma kwalifikacje, zeby tak okreslic ten gowniany raport o rosyjskim hakowaniu to z cala pewnoscia moze to byc tylko ktos kto stworzyl najwieksza na swiecie siatke hakerska: Ojciec dyrektor powinien zaplonac ze wstydu.

  Creator of NSA’s Global Surveillance System Calls B.S. On Russian Hacking Report | WHAT REALLY HAPPENED

  http://www.whatreallyhappened.com/node/572087#axzz4UP5Y1zKz

 32. Joe said

  Bo widzi Pan Watazka…MALPOWANIE to najgorszy partner w dyskusji czy opiniowaniu….Ale R.M. jest jak wszystko w Polsce na to bardzo POdatny….Z Nowym Godom Gajowkowicze i do dziela w Nowym Roku 2017…

 33. Clintonowa jest zboczoną dewiantką lesbijską. Ponoć przeżywała ekstazę, kiedy się dowiedziała o zamordowaniu Kaddafiego.

 34. Romek said

  Najpierw CIA, teraz FBI dwie najpotężniejsze instytucje w USA formułują zarzut taki (zakładając, że autorzy wiadomości z PAP wybrali najważniejsze http:// stooq.pl/n/?f=1143371&c=3&p=0 ), że do „1000 odbiorców w USA” wysłano wirusy i linki oraz, że wskutek włamania do komputerów osób powiązanych z partią „demokratyczną” światło dzienne ujrzały różne brudy (m.in. o pedofilskim charakterze) otoczenia pani Hilary i jej samej?
  Jak rozumiem, chodzi o to, że pozyskanie tych informacji odbyło się bezprawnie? OK. Najpierw podejrzenie, nakaz, pozew, rozprawa i dopiero z prawomocnym wyrokiem działamy.
  Z tym, że ów sposób postępowania dotyczy chyba obu stron? W państwie prawa, za jakie uchodzą USA, na bezprawie nie można chyba odpowiadać bezprawiem? Bo czymże jak nie pogwałceniem zasady domniemanej niewinności, czyli bezprawiem, są działania odwetowe, zanim druga strona nie skorzysta z takich samych przewidzianym prawem procedur?
  Ja oczywiście się tutaj droczę, bo świat tajnych służb i dyplomacji rządzi się własnymi prawami, ale mi chodzi tuta o hipokryzję tego rodzaju, gdzie jedna ze stron jako pierwsza zaczyna rżnąć głupa mieszając porządki, licząc na ignorancję odbiorców.

 35. Sceptyk said

  Bez urazy, mam pytanie zasadnicze co to jest „naród amerykański”, naprawdę nie wiem? Próbuję zgadywać to zapewne jak onegdaj naród radziecki?

 36. Halszka said

  Przepiękny komentarz Pana Gajowego. Jeszcze tylko sugerowałabym zwrócenie uwagi na serdeczne (nowe) kontakty Ojca Dyrektora z korpusem dyplomatycznym w Warszawie.

  @21 Stan – „Putin postawił Trumpa w sytuacji przymusowej. Po prostu przerzucił na Trumpa cały ciężar związany z decyzją Obamy – i czeka.”
  Oczywiście, z tym że z początku wyglądało na to, że Putin zamierza pójść za radą Ławrowa i wprowadzić wzajemne sankcje. Potem nagle, bardzo nietypowo dla siebie, zmienił zdanie. Chyba strona rosyjska dostała szybki cynk, że rozporządzenia Obamy zostaną cofnięte?

  @7 Pani Aniu, w roku 2007 Bill Clinton już dawno nie był prezydentem. Może właśnie dlatego zdarzyło mu się powiedzieć prawdę.

 37. AniaK said

  Re36:
  „@7 Pani Aniu, w roku 2007 Bill Clinton już dawno nie był prezydentem. Może właśnie dlatego zdarzyło mu się powiedzieć prawdę.”

  Pani Halszko. Ówczesny nie znaczy obecny.

  ówczesny «istniejący w czasach, o których była mowa»

  On tego odkrycia dokonał w czasie swojego urzęowania, i możliwe że za to odkrycie dostał nagrodę w postaci pani Monica Lewinsky 🙂

 38. AniaK said

  …urzędowania…

 39. AniaK said

  Jeżeli Bill do tej pory się nie rozwiódł z Hillary, to może oni mają na niego jeszcze większe haki. Możliwe że piękne kobiety – żeby miał zajęcie – celowo mu podrzucali po to aby nie szperał tam gdzie nie trzeba.

 40. AniaK said

  Jakąś nieletnią też mu mogli podrzucić.

 41. NICK said

  Clinton brał jak leci.
  Dobrym jest anty-przykładem.

 42. AniaK said

  Albo miał taki romans, że zatrząsłby całym Światem.

 43. NICK said

  Ooo, właśnie.
  Roman-sidła… .

 44. AniaK said

  Para byłaby z nich całkiem ładna 🙂

  .https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/90/e3/72/90e372bc578489b0d5f04817435d3279.jpg.

 45. AniaK said

  http://jastrzabpost.pl/newsy/odtajniono-rozmowe-billa-clintona-z-tonym-blairem-przeprowadzona-dzien-po-smierci-ksieznej-diany_251679.html

 46. Re: dotyczy clintonow…zydowki hit-lary I „rozbojnika” billa…

  Sa odpowiedzialni za (stali za) morderstwa 168 osob – ktore byly swiadkami ich bandytyzmow polityczno-finansowych, a hitla-ry Clinton jest odpowiedzialna za ponad 1500 ofiar (zabojstwa) w Kosowie, defraudacji na ponad 300 miliardow dolarow (publicznych pieniedzy), jak rowniez za „przekrety” pt: „pay and play” dla roznorakich „biznesmanow” obslugujacych rzadowe kontrakty (przez przetargow)…
  To tylko niektore k…stwa clintonow.
  Nalezaloby wspomniec o rytualnych morderstwach dzieci w tzw. „jaskini diabla”
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Szubrawiec g. soros wyasygnowal 10 miliardow dolarow by D. Trump nie objal 20 stycznia prezydentury…
  I nie rozliczyl tego zydowskiego kryminalnego syjonizmu na terenie USA…

 47. NICK said

  Cóż ma robić ten(ta), który wchodzi we anglosyjon?

  Nie wchodźcie. Nigdy.
  Diana… .

 48. strach na wruble said

  Możemy co najwyżej jakiemuś zasrańcowi dopierdolić w mordę.
  Admin

  Nie możemy. I w tym cały senk.

  Ależ możemy. Choć nie zawsze.
  Admin

 49. matirani said

  Zródlo:

  Click to access ICA_2017_01.pdf


  Micah Zenko
  21 h ·

  The Office of the Director of National Intelligence just released its long-awaited Intelligence Community assessment of the allegations of Russian hacking and influence in the Nov. 8 election. I recommend that you read the 12-page report yourself, rather than a summary from somebody else.

Sorry, the comment form is closed at this time.