Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

USA: dzieła żydowskich kompozytorów pomogły przekształcić Boże Narodzenie w święto konsumpcji

Posted by Marucha w dniu 2016-12-30 (piątek)

Większość najpopularniejszych świątecznych piosenek granych przez stacje radiowe w USA napisali twórcy żydowskiego pochodzenia – wynika z zestawienia Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP).

Kompozytorzy pochodzenia żydowskiego „pomogli stworzyć pełną nostalgii mitologię, potrzebną do przekształcenie Bożego Narodzenia w sekularne święto konsumpcji”.

Takie bożonarodzeniowe przeboje jak „Sleigh Ride”, „White Christmas”, „The Christmas Song”, „Winter Wonderland”, „The Most Wonderful Time of the Year” czy „I’ll Be Home for Christmas”, powszechnie kojarzone za oceanem ze świętami, są dziełem żydowskich kompozytorów.

Zdaniem kanadyjskiej gazety “The Globe and Mail”, z jednej strony świadczy to o tym, że utalentowani kompozytorzy żydowskiego pochodzenia, którzy stoją za wieloma hitami XX wieku, chcieli także sprawdzić się w tematyce bożonarodzeniowej i uczynić z niej źródło zysków; z drugiej strony, jak zauważa dziennik, twórcy ci „pomogli stworzyć pełną nostalgii mitologię, potrzebną do przekształcenie Bożego Narodzenia w sekularne święto konsumpcji”.

Dziennik przypomina, że historia współczesnej muzyki bożonarodzeniowej tworzonej przez żydowskich kompozytorów zaczyna się w 1942 roku, kiedy Bing Crosby zaśpiewał utwór Irvinga Berlina „White Christmas”. Okazuje się, że ten jeden z największych bożonarodzeniowych szlagierów wszechczasów napisał syn żydowskiego kantora. Tekst pozbawiony jest jakichkolwiek religijnych odniesień i koncentruje się na stworzeniu nastroju świątecznego, pełnego sielankowo-arkadyjskich obrazków.

Piosenka spowodowała, że po temat Bożego Narodzenia zaczęli szybko sięgać inni żydowscy kompozytorzy. Twórcy spod znaku Tin Pan Alley w latach 1942-52 wypracowali istny kanon pisania bożonarodzeniowych szlagierów, które szybko stały się równie popularne jak tradycyjne kolędy. Tym razem jednak utwory zamiast refleksji nad narodzinami Chrystusa proponowały opiewanie uroków dzwoniących dzwoneczków, pędzanych sań, renifera Rudolfa i białego śniegu. W dużej mierze na taki obraz świat wpłynęły kompozycje takich autorów jak Berlin, Johny Marks, Jule Styne, George Wyle i innych.

Źródło: KAI

KOMENTARZ BIBUŁY:
O tym, że światem biznesowo-rozrywkowym rządzą Żydzi pisał już przed prawie stu laty Henry Ford. Pisał i ostrzegał przed tym do czego doszło w czasach dzisiejszych. A to, że Żydzi kontrolują Hollywood wie każdy aktor, choć oczywiście tylko nielicznym przyszło o tym głośno powiedzieć (a później odszczekiwać, bo przecież kariera i reputacja byłaby zupełnie skończona, a żydowskie wpływy skutecznie przeprowadziłyby kampanię zwaną character assasination, czyli bezkompromisowego publicznego ataku na delikwenta).

Wiadomo również i to, że wielu z żydowskich twórców celowo i z premedytacją tworzyli takie a nie inne teksty i melodie, aby oddalić ludzi od Chrystusa. Wielu zresztą nie ukrywało i nie ukrywa takich intencji. Dobrze, że o fakcie dominacji żydowskiej w tym segmencie przypomina organizacja ASCAP.

http://www.bibula.com

Komentarzy 41 to “USA: dzieła żydowskich kompozytorów pomogły przekształcić Boże Narodzenie w święto konsumpcji”

 1. Dziadzius said

  W podobny tez sposob zydzi zabili swieto Boskiego Zmartwychwstania przez karyrkatury krolikow i jajek i my chetnie im w tym zniszczeniu naszych tradycji sami Pomagamy . Czyja wina ? Popatrzmy do lusterka ….

 2. SAP said

  To jakiś bullshit.
  ObŻydzać piękne piosenki? Wielu z wykonawców tych piosenek śpiewało również świąteczne piosenki ściśle o narodzeniu Pana Jezusa i było w ich repertuarze zdecydowanie więcej od „ogólnoświątecznych”

  HARRY BELAFONTE – MARY’S BOY CHILD
  .https://www.youtube.com/watch?v=WY3o4_iIudg
  A tu link z tą samą piosenką, na której zespół Boney M. zarobił niemałe pieniądze.
  .https://www.youtube.com/watch?v=dDFX8KVKRoI
  A tu Rihanna- A Child is Born
  .https://www.youtube.com/watch?v=W1KA5bVIf_A
  itd…

 3. Tomek said

  To jest ciekawe ale nie jest odkrywcze. CAŁA amerykańska kultura z XX wieku to dzieło żydowskie, wynika to z ich dominacji w prasie, w kinie oraz w radiu i telewizji.

  Odkrycia żadnego w artykuliku nie ma, to tylko opis pewnego aspektu tej dominacji.

 4. Tomek said

  Komentarz do komentarza Bibuły.

  Ten pan poniżej, co uprzejmie pozdrawia czytelników (Al Goldstein) na pytanie: „dlaczego Żydzi zdominowali biznes pornograficzny” odpowiedział: „bo Chrystus daje doopy”.

  Motywacja jest oczywista. Dzieła takie jak Gwiezdne Wojny, Superman, Harry Potter, itp, to nowoczesna reinterpretacja judaizmu. A jest to klasyka anglosaskiej popkultury.

 5. Re: 1 & 2…

  Milczenie narodowe zawsze bylo, jest I bedzie przyzwoleniem na dokonywanie niegodziwosci wobec wlasnego Narodu..
  A wiec demoralizacja rodziny I sila rzeczy calego Narodu (Rodzina Rodzin) doprowadzilo do jego kontroli przez zmijowe plemie, ktorego wiekszosc z nas Polakow w dalszym ciagu wlazi (bez wazeliny) do d…py…
  (za prace, za kariere, za pozycje, za stanowiska, za przywileje itd., itd., )
  ==================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. Dziadzius said

  @4 Jasiek Z Toronto,
  To jest fakt bo jestesmy juz bez wiary i honoru a jestesmy juz wytrenowanymi niewolnikami pieniadza i chciwosci i malpowania. Nie kazda wojna powinna byc walka calej armii na cala armie ale moze zolnierz na zolnierza i tak na nadchodzace Swieta Wielkanocne zacznijmy to mala nasza osobista wojne o wolnosc slowa i religii i kultury –Nie kupojmy czekoladowych krolikow czy pozlacanych jajeczek nie kupojmy i nie wysylajmy kartek swiatecznych bez Chrystusa ( jak ich nie ma to wyslijmy czysty papier z Zyczeniami -albo „photocopy” Chrystusa) To bedzie poczatek a za rok na nastepne Swieta Bozego Narodzenia juz bedzie latwiej omijac tego brzuchatego pajaca i jakies artystyczne obrazki z krajobrazow zimowych i powrocimy do Narodzin Chrystusa.

 7. Dziadzius said

  @6—-Opps sorry – to powinno byc re #5 a nie # 4

 8. AlexSailor said

  @Dziadzius

  100/100.
  To nie oni zniszczyli nam, to nasza głupota zniszczyła.

  @Tomek
  ” Dzieła takie jak Gwiezdne Wojny, Superman, Harry Potter, itp, to nowoczesna reinterpretacja judaizmu.”

  ????

 9. Greg said

  To nic innego jak Antonio Gramsci i jego marsz przez instytucje.
  Jego bierna rewolucja, prowadząca wojnę pozycyjną, była precyzyjnie opracowanym scenariuszem komunistycznego Kulturkampf…..czyli bolszewizm w opakowaniu ,,kulturalnym”
  I głupia ludzkość połknęła haczyk na swoją ZGUBĘ.

 10. Re: 9 Greg.
  Pozwoli Pan, ze poprawie Pana, jesli chodzi o wypowiedz p.Tomka dotyczacych tychze cytowanych filmow.
  Otoz one, sa preparowane na bazie okultyzmu, masonerii, wrozkarstwa wywodzace sie z koncepcji (tzw. „jadlospisu) talmudyzmu, a ten to „skladanka” Tory, Gemery, Mishny, po czesci z Piecioksiegi Mojzesza. (rowniez z hinduizmu I egipckimi „wstawkami”), a te tresci zostaly opracowane jako gotowe prace (zwykle falszywki z wlasnymi „dodatkami”) jako „dziela” liberalizmu kulturowego odsuwajacego calkowicie powolanie Czlowieka przez Boga do zycia materialnego. (chodzi w tym wszystkim o calkowita Eliminacje Stworcy).

  (tak miedzy nami, to gramci czy einstain, czy picasso (I inni) to plagiatorzy…)

  ===============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. ojojoj said

  kiedys wszyscy pukali sie w glowe i smiali z Dziadka Maroza, a dzisiaj sami nakladaja na glowy rogi reniferow i czerwone czapki z pomponem

 12. Nie mam się w tej chwili za forumowego arbitra elegancji, ale nie mogę nie zauważyć bystrości spojrzenia i dobrej formy wszystkich bez wyjątku postów nad moją głową. Czysta przyjemność!

  Trzy uwagi:

  Re 2, SAP
  To nie jest bullshit. Wystarczy, że posłucha Pan w trakcie dowolnych zakupów w okresie przed- i bożonarodzeniowym, jakie piosenki towarzyszą staremu bydlakowi od Coca-Coli, który łazi z obleśną komercjalnie gębą, w swoich czerwonych gaciach i z czerwonym „jebkiem” z białym pomponem na siwych kudłach.
  Nie znaczy to, że nie ma piosenek przypominających słuchaczom (i wykonawcy), czym jest w istocie święto Bożego Narodzenia (dzięki za linki).

  Re 4, Tomek
  Nie tylko moim refleksem estetycznym, ale i swoistym punktem honoru jest odwracanie się plecami (ściślej, dolną częścią) do dzieł z gatunku Gwiezdne Wojny, Superman czy Harry Potter. Nie dałem i nie dam im zarobić ani centa.
  Dobrze Pan zrobił, pokazując zdjęcie z tą parchatą kreaturą (Al Goldstein), która, sądząc po otłuszczeniu kadłuba i pysku jakby wyjętym z katalogu chorób cywilizacyjnych, będzie się wkrótce tłumaczyć przed Stwórcą z udanego życia i działalności pedagogicznej.

  Re 6, Dziadziuś
  Napisał Pan m.in.: „zacznijmy tę małą naszą osobistą wojnę o wolność słowa i religii i kultury – Nie kupujmy czekoladowych królików czy pozłacanych jajeczek, nie kupujmy i nie wysyłajmy kartek świątecznych bez Chrystusa ( jak ich nie ma, to wyślijmy czysty papier z życzeniami – albo „photocopy” Chrystusa) To bedzie początek, a za rok na następne Święta Bożego Narodzenia już będzie łatwiej omijac tego brzuchatego pajaca i jakieś artystyczne obrazki z krajobrazów zimowych i powrócimy do Narodzin Chrystusa.”

  Brawo, Dziadziuś. Znakomita propozycja.
  Do rozpowszechnienia!

 13. watazka said

  Tez mi nowina! Wiadomo, ze co zyd – to talent.

  Zyd dla pieniedzy i wladzy to nie tylko biskupem ale i papiezem zostanie.

 14. Siekiera_Motyka said

  „To jest ciekawe ale nie jest odkrywcze. CAŁA amerykańska kultura z XX wieku to dzieło żydowskie, wynika to z ich dominacji w prasie, w kinie oraz w radiu i telewizji. ”

  Dokładnie !!!!

  http://www.fijor.com/blog/2011/08/10/nieznana-wojna-hollywood-przeciwko-polsce/

 15. anonim said

  ad.8 Alex
  To że superduperman jest „nowoczesną” wizją mesjasza rzyduf tak samo jak i reszta komiksów.
  A co do głupoty to się nie zgodzę raczej brak świadomości np taka „para”
  młody biedny zdolny rysownik Malcolm Wheeler-Nicholson i bogaty rzyd wydawca Jack Liebowitz. Samotny biznes majora Malcolma założone w 1934 National Allied Newspaper Syndicate, Inc nie znaczył wiele bo wydawał swoje gojskie komiksy dopóki nie został „dostrzeżony” przez Leibowitza jako okazja do zarobku. „Połączyli siły” w 1937 a już w 1938 roku major Malcolm został w jakiś sposób wywalony ze spółki z rzydem i to jest ten rok gdzie pierwszy raz pojawia nam się komiks ze Supermenem wydany przez tą firmę (nazywanie wydawnictwem firmy tworzącej komiksy jest nadużyciem)
  Goj tworzy a rzyd przejmuje i zmienia na swoją modłę…

 16. Tomek said

  @8

  Jak się spogląda na Supermana to nic nie widać. Ale jak spojrzy Pan na Supermana w szeregu z mesjaszem w różnych jego inkarnacjach, Golemem (to jeszcze Praga), Frankensteina, Rambo, czy bohaterami granymi przez Szwarcenegera, to widać wiele elementów wspólnych w tych opowieściach. Chodzi o osobnika o nadludzkich możliwościach, który broni „dobra”, ludu wybranego, itp.

  To samo Gwiezdne Wojny. One narzucają pewną wizję rzeczywistości, osoby ciągle zanurzone w massmediach mogą tego nie rozumieć bo są permanentnie zahipnotyzowane. A ja nie jestem kompetentny aby o Gwiezdnych Wojnach pisać, musiałbym je sobie przypomnieć. Na pewno chodzi o postęp technologiczny jako naprawę niedoskonałej natury. Lansowany teraz transhumanizm jest inną emanacją tej wiary.

 17. Nina said

  Panie Gajowy, warto może uświadomić sobie, że idziemy do ołtarza w rytm tzw. marsza (sic!) weselnego, który dał nam – krytykowany niemiłosiernie przez Richarda Wagnera – Jakob Ludwig Felix Mendelssohn Bartholdy, zwany niemieckim kompozytorem, syn Abrahama Mendelssohna-Bartholdy’ego – filozofa żydowskiego, wnuk Mojżesza Mendelssohna, także żydowskiego filozofa.

 18. Ad 17, Nina

  Istotny szczegół:
  Felix urodził się jako Żyd, ale kiedy miał 7 lat, jego tatuś porzucił judaizm i ochrzcił za jednym zamachem całą familię. Felix stał się Christianem, ale nie dał się całkowicie odciąć od korzeni, bo kontynuował życie pod złożonym nazwiskiem Jakob Ludwig Felix Mendelssohn Bartholdy.

 19. Boydar said

  „Do utworu tego /”Sen nocy letniej”/ Felix Mendelssohn-Bartholdy w wieku 17 lat skomponował uwerturę koncertową” – żydopedia

  Jeśli faktycznie w wieku 17 lat, to talent miał. Może od Boga a może od diabła. Generalnie obowiązuje to pierwsze; jednak uwzględniając okoliczności przyszłe – oprawę i „uświetnienie” sakramentu, trudno żeby Szatan (chłe, chłe, Szatan …) nie maczał w tym swoich brudnych paluchów. Ani utwór ani odnośny fragment z Szekspira nie nawiązuje do Boskiego Porządku. Wszystkie inne muzyczne osiągnięcia innych twórców zostały skutecznie wyeliminowane na wieki. Nie jestem fanem symboliki; to człowiek decyduje co mu się z czym kojarzy czy wiąże; ale puszka zimnej pepsi na środku pustyni to tylko w Erze.

  Zupełnie natomiast nie wiem, czym można by zastąpić to skrzypienie na dachu, bo talent i zadęcie trudno jest w istocie zdyskredytować.

 20. strach na wruble said

  Gdyby mi rodzice milionerzy kupili orkiestrę na urodziny, to ja bym tez był mendelson i tez miał cztery żony jedna po drugiej.

  Talent bez pieniędzy to nie talent, a pieniądze bez talentu…

  (nie wiem, co lepsze)

  Nie, nie byłby Pan. Gajowy by też nie był. Nie zostałby też laureatem Nobla z fizyki, nawet gdyby mu podarowano na właśność cały ośrodek CERN.
  Admin

 21. Boydar said

  A Einstein został. Jacek i Placek prawie też.

 22. Do 20.i innych. Cytuję:”Gdyby mi rodzice milionerzy kupili orkiestrę na urodziny, to ja bym tez był mendelson i tez miał cztery żony jedna po drugiej.”hahaha.”Jeszcze jeden wesoły cytat:”Talent bez pieniędzy to nie talent, a pieniądze bez talentu…”

  Sorry ta cytowana opinia jest fikcją…Tak jak tekst wpisu.

  Refleksja i mała „uwertura”.

  W PRL jak wiemy,każdy miał szanse, z fosą (książeczką) lub bez majątku.Podobnie , dzisiaj w EU zachodniej,122 metrów za Nysą. W PRL należałem do tej drugiej grupy(bez majątku) i w wieku,już 12 lat kupiłem sobie instrument, o wartości, dzisiaj minimum, nowego Merdecedesa Klasy A.

  Talent + intensywna praca, 365 dni w roku, bez dnia wolnego, podróże, koncerty,od 8 roku,życia ,pozwoliły na życie w PRL, przy 60% podatków, na znacznie lepszą egzystencję aniżeli,rówieśników w EU czy w USA.

  W wieku,18 lat zwolniłem tempo i zostałem najmłodszym 1 koncermistrzem w Polsce(PRL)w Operze.W dalszym ciągu podróżowałem,płaciłem podatki,bez prawa do emerytury,bez pochodzenia żydowskiego,hebrejskiego,bez PZPR czy też SB ałe wracałem.

  Polityka mnie nie interesowała. Tylko muzyka, moja pasja,moje hobby.

  Po kataklizmie w roku 1989 w Polsce,pozostalem w porcie .do powrotów w Berlinie.W PRL zakupiłem ,dzięki pracy i talentowi, domek jednorodziny(w wieku 21 lat) tak jak Polonia z USA,który wykupywała mieszkania własnościowe w Pewex.

  Muzyka pozwoliła mi na podróże, na niekonwencjonylny styl życia.Do dzisiaj , z tym że „dzisiaj” żyję „tylko” z komponowania muzyki do reklam w tv i w radio.
  W EU i nie tylko. Mam 12 , biologicznych dzieci, 12 wnuków.
  Najmłodszy,syn ma 4 latka.

  Dlaczego o tym piszę?

  Talent komozytorów pochodzenia żydowskiego,hebrejskiego w USA,którzy byli,nawet obywatelami Polski, tak jak talent innych kolegów z Rosji,Chin,z Indien, krajów arabskich jest poparty, bardzo intensywną pracą.

  Cytowane KAI,“ The Globe and Mail”, bibuła.com bawią się znakomicie z pseudo anty żydowskimi emocjami czytelników.Kłamią. Dlaczego? Hebrejczycy są mniejszością w muzyce świata, na naszej planecie.

  Tak jak inne narodowości,mają utalentowanych muzyków, kompozytorów, artystów.Kompozytorzy całego świata,wraz z hebrejskimi kompozytorami,tworzą swoje dzieła,do dzisiaj gdyż w młodości, swoje wykształcenie opierali na kompopzycjach J.S.Bacha. Pomijam A.W.Mozarta a nawet znakomitych kompozytorów z Włoch, z Polski, z czasów….. średniowiecza.

  Cytat z artykułu::”Twórcy spod znaku Tin Pan Alley ” jest bzdurą i próbą oszustwa ze strony autorów lub brakiem wiedzy. Lista kompozytorów,w tym z Polski,których kompozycje były drukowane przez wydawnictwa , przy tej ulicy w Nowym Jorku. jest gigantyczna.Tin Pan Alley to jest nazwa ulicy, centrum znanych wydawnictw a cytowane kompozycje, utwory, to nie są kolędy świata.

  To są normalne „hity” skomponowane na zamówienie.Za pieniądze i tantiemy.
  Nie istnieje „kanon pisania bożonarodzeniowych „szlagierów” (to jest słowo z Niemiec).Owszem, znowu się kłania J.S.Bach i formy kompozycji W.A.Mozarta, G.Bizeta,P.Czajkowskiego,S.Moniuszki,G.Rossiniego,M.Ravela,F.Chopina,
  H.Wieniawskiego a nawet N.Paganini .Lista jest również ogromna.

  Kompozytorzy „hitów” nie odkrywali „Ameryki”.Do dzisiaj.

  Uff wystarczy.Sorry Gajowy.Pozdrawiam i życzę zdrowia, pieniędzy i sukcesów w roku 2017.

 23. Isreal said

  wsiewo charosziewo z nowam godam!!!

 24. NICK said

  Dzieła kompozytorów POLSKICH są gnojone.

 25. Do 24.twój cytat:”Dzieła kompozytorów POLSKICH są gnojone”.Co ty wypisujesz?!

  Podaj małe przykłady z hitów, song, muzyki kameralnej, symfonicznej, musical, oper, oświaty muzycznej, pop, heavy metal, z Watykanu, z Hoolywod, z EU zachodniej, z Chin, z Rosji, z Izraela, z Australii.Gdzie polscy kompozytorzy, od znanych do mało znanych ,pomimo talentu i braku czasu(!) nie mają szans?

  Wirus polskiej kultury muzyki jest już od dawna na wszystkich kontynentach.

 26. errorous said

  &22 „Talent komozytorów pochodzenia żydowskiego,hebrejskiego w USA,którzy byli,nawet obywatelami Polski, tak jak talent innych kolegów z Rosji,Chin,z Indien, krajów arabskich jest poparty, bardzo intensywną pracą.

  Cytowane KAI,“ The Globe and Mail”, bibuła.com bawią się znakomicie z pseudo anty żydowskimi emocjami czytelników.Kłamią. Dlaczego? Hebrejczycy są mniejszością w muzyce świata, na naszej planecie”.

  Logika tego wywodu, jest mniej wiecej taka, że Pan Gajowy pisząc brzydkie rzeczy na temat rodziny Rodszyldów, bawi się antysemickimi emocjami czytelników i nie stoi po stronie Prawdy. Dlaczego? Bo rodzina Rodszyldów jest bardzo mała 🙂

  Natomiast główna teza artykułu jest taka, że pewne ładnie brzmiące piosenki napisane bez wątpienia przez utalentowanych i ciężko pracujących muzyków żydowskich, miały wpływ na kształtowanie postrzegania Świąt jako bardzo miłego czasu, jednak odzierając go jednocześnie z głębszej treści religijnej. Z tą tezą, można oczywiście polemizować, ale w swym wpisie, właściwie Pan się do niej nie odnosi.

 27. Do 26..hahahah.Co ma Piernik do wiatraka?Tematem jest muzyka,która nie zna granic.

  1.Cytowany,powyżej wpis, notka, artykuł jest z roku 2010, z aktualizacją w tym roku.Cytowany wpis, z bibuła.com i KAI przez Gajowego, nie informuje o dynastii i rodzinie miliarderów, Rothschildów.Nie jest tajemnicą,że ta rodzina, jest bardzo duża a Panie, z tej Rodziny, oczywiście te oficjalne , były bardzo aktywne.

  2.Powtarzam.Skomponowane hity, piosenki z okazji Bożego Narodzenia i innych świąt chrześcijańskich,to nie są kolędy czy pieśni o charakterze religijnym.

  3. Hity,piosenki z okazji Bożego Narodzenia komponowali nie tylko hebrejscy kompozytorzy.Nie muszą mieć charakteru religijnego tak jak psalmy, pieśni , msze Bacha, Haydna, Mozarta, Händla itd..Gloryfikowanie tylko żydowskich kompozytorów, przy, tej okazji jest zabawne.Tak jak by tylko w USA, w EU, w Watykanie muzyka była tworzona przez hebrejczyków. Co jest absurdem. Inni , bez pochodzenia żydowskiego, również komponowali,tworzyli znane hity, piosenki ,przykładowo z okazji Bożego Narodzeniaw USA,w Polsce,w Rosji(24 grudnia, czyli 6 stycznia według kalendarza juliańskiego).

  4.Hity , piosenki są komercyjnymi „produktami” , na sprzedaż, które przynoszą zyski, najpierw dla wydawnctw , dla koncernów muzycznych (jak przykładowo Sony,Universal itd)a na końcu dla kompozytorów.Piosenki Paula McCartneya Wonderful Christmastime,Kelly Clarkson – Underneath The Tree,Christina Aguilera – Christmas Time są znane tak jak kompozytorzy,którzy nie mają pochodzenia żydowskiego.

  5.Proszę nie mylić komercyjnej muzyki z muzyką o tylko charakterze religijnym.Autor wpisu i komentarza z bibuła.com skoncentrował się na kompozytorach żydowskich , w tym muzycznym biznesie. Pytanie. Dlaczego?
  Krypto reklama?

 28. errorous said

  Proszę Pana, w tym konkretnym wypadku, to kwestia zwykłej statystyki. Jeżeli twierdzenie autora tekstu: „Większość najpopularniejszych świątecznych piosenek granych przez stacje radiowe w USA napisali twórcy żydowskiego pochodzenia – wynika z zestawienia Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP).” jest całkowicie nieprawdziwe, to oczywistoście dalsze wnioski / hipotezy autora nie wspierają się na faktach. Jeżeli chodzi o mnie, to w tym wypadku, skoro twierdzi Pań, że to kłamstwo i że statystyki mówią co innego, nie pozostaje mi nic jak tylko zawiesić osąd do czasu aż rzeczywiście zobaczę te statystyki i porównam je z panskimi, kontr-statystykami, które, według Pana mówią coś zupełnie innego.

  Pozdrawiam

 29. strach na wruble said

  „Nie, nie byłby Pan. Gajowy by też nie był.”

  Pan Gajowy jeszcze chyba Stracha nie zna…

  Zresztą głeboko wierzę, że i Gajowy też by był kompozytorem gdyby zechciał.

  O noblach raczej nie mówmy. Po co sobie nastrój psuć?

  Pozdr.

  ——
  Myślę, że niekiedy ani dobre chęci, ani silna wola, ani pracowitość nie wystarczą.
  Admin

 30. strach na wruble said

  Mozna żyć bez muzyki, panie Gajowy, ale po co?

  Muzykę Mendelsona cenię jako jednego z niewielu żydowskich kompozytorów-twórców.

  Dla porównania, muzyka Gerszwina natomiast przyprawia mnie o zniechęcenie.

  Żydzi z reguły nie maja twórców (Mendelsohn jest tu wyjątkiem). Żydzi maja za to świetnych wykonawców.

  ——
  Nigdy nie twierdziłem, że można żyć bez muzyki.
  Sam muzykuję, podobno nienajgorzej.
  Admin

 31. matirani said

  Pan Dziadziuś dobrze napisał. Możemy wpływać naszymi wyborami na otoczenie. Ja, na przykład, między wieloma innymi aspektami walki o lepsze, nie wchodzę do sklepów na witrynach których nie ma pozdrowienia okazji Bożego Narodzenia. Poprawiam tez każde życzenia z okazji Świąt na okazji Świąt Bożego Narodzenia.
  Miło zaobserwować ile osób się z tego cieszy i podchwytuje od razu niuanse życzeń.

  Panie Alex – mamy prawo być źli i rozgoryczeni ale też możemy być pozytywnie nastawieni do naszych Rodaków i energię złości możemy przekazać do departamentu napraw inwestycji i planowania strategicznego. Co pan na to? Serdecznie pozdrawiam.

 32. Władek said

  Świetnie P. Errorous

  Jeśli te piosenki świąt hipermarketowych odtwarzane są zamiast katolickich kolęd to dla przeciętnego człowieka to są kolędy.

  Ważne że te piosenki hipermarketowe są przesiąknięte judaistycznym duchem materializmu i naturalizmu, kanon ogłoszony żeby nie trudzić się umieszczaniem w tekście Bóg, Jezus, Maryja.

 33. strach na wruble said

  „Sam muzykuję, podobno nienajgorzej.
  Admin”

  A nie mówiłem?

  pozdr.

  SNW

 34. Dziadzius said

  Do rozmyslenia na nastepne Swieta BOZEGO Narodzenia a nie happy holiday—-
  Mysmy nie powinni odrzucac wszystkiego co nam dane a co nie Katolickie [[ nie uzywam chrzescijanskie bo pod tym tak wielkim parasolem klamstwa ukrywaja sie i luter i kalwin i inne ponad 748 heretyckich odlamow tylko w USraelu]] jako zle- z tym waznym jednym zrozumieniem- jaki jest cel tej daniny? [ Beware of the Greeks bearing gifts]
  Gruby pajac w czerwonych pizamach z latajacymi reniferami nie byl i nie powinien byc dla nas obrazem **Narodzin Chrystusa** a wiec cel tego grubasa jest tylko podsycac swieckosc i handlarstwo na Swieta Narodzin a nie ich religijne uznanie.
  Taka tralala jak ‚white christmas’ nie jest podana w celu uznania Narodzin Chrystusa ale w celu zmienienia tego obchodu „religijnego” na jakies tesknotki swieckie.
  A co do poganskiej niemieckiej choinki to juz zostawie to waszej sprawiedliwej rozprawie.
  Zlo czy dobro jest w tym co my z tym co nam dane zrobimy.
  Lopata kopie ogrod ale lopat rozlupie i leb zalezy kto i po co ta lopata macha.
  My wszyscy Chrzescijanie powinnismy miec na tyle zrozumienia i przywiazania do swoich obyczajow i kultury religijnej ze ten co z nami nie obchodzi Swiat jako Narodzin Panskich a obchodzi je jako okazja do biznesu NIE powinien miec naszego zadnego poparcia. My powinnismy miec na tyle wlasnego poswiecenia ze powinnismy dla dobra naszej wlasnej duszy OBEJSC sie bez tego co ten handlarz nam podsuwa. (takie „umartwienie” byloby tylko tymczasowe.) .
  MY sami siebie obrazamy kiedy popieramy handlarzy a potem szukamy na kogo zlozyc wine .
  Jak nie pisze Merry Christmas na drzwiach sklepu NIE IDZMY TAM.

  Wszystkiego najlepszego Wszystkim z Nowym Rokiem!!!!!

 35. Tofik said

  George Michael umarł 25 grudnia – spokojnie, podczas snu. Jego ciało odnalazł ukochany, z którym piosenkarz związany był od 2012 roku. Początkowo mówiło się o śmierci z powodu niewydolności serca, która miała być następstwem chorób. George borykał się z nawracającym zapaleniem płuc. Nigdy nie dbał o zdrowie, nadużywał alkoholu i narkotyków.

  Niedługo później pojawiły się doniesienia, że przyczyna zgonu artysty jest niejasna. Niektórzy zastanawiali się, dlaczego karetka pogotowia i policja przyjechały do domu Michaela po południu, podczas gdy ciało artysty jego partner miał znaleźć już rano. Na dodatek informację o śmierci piosenkarza przez kilka godzin trzymano w tajemnicy.

  Wyjaśnieniem mogą być wpisy, które znalazły się na Twitterze Fadiego Fawaza, a dotyczyły Michaela. Podobno gwiazdor miał za sobą wiele prób samobójczych i marzył o tym, by się zabić.

  Jedyną rzeczą, jakiej chciał George, była śmierć. Wielokrotnie próbował się zabić i w końcu mu się udało – czytamy. Bardzo się kochaliśmy, byliśmy ze sobą niemal 24 godziny na dobę.

  Michael Lippmann, menadżer piosenkarza, wcześniej stwierdził, że wierzy, iż jego podopieczny umarł z przyczyn naturalnych. Raport z sekcji zgadzał się z przypuszczeniami Lippmanna.

  Wpisy Fawaza szybko zostały usunięte. Fotograf zamknął swoje twitterowe konto, a magazynowi „Mirror” powiedział:

  Jestem zszokowany całą sytuacją. Moje konto na Twitterze zostało zhakowane i zamknięte. To trochę przerażające, jeśli mam być szczery. Nie napisałem tych tweetów.

  Sądzicie, że to prawda? Fawaz wcześniej podzielił się z internautami wiadomością o tym, że odnalazł ciało partnera.
  W dniu, kiedy dokonano włamania na konto 40-latka minął tydzień od śmierci George’a Michaela. Pod jego domem wciąż zbierają się fani, pozostawiając kwiaty i znicze.

  Zamordyzm i cenzura w wolnych niezależnych piosenkach

 36. AniaK said

  Kto komu każe słuchać Żydów. Można kupić sobie gramofon, kilka płyt do wspólnego słuchania….

  .https://www.youtube.com/watch?v=HbBqR8t3Ofk

  Albo sięgnąć po repertuar sąsiadów.

  .https://www.youtube.com/watch?v=WPjNphbbla0

 37. RomanK said

  Tak panie Dziadzius…..prawda jest prosta.

  – Just say -NO! Poprostu powiedz – NIE~!
  Kto winien jest, ze nie powiedziales NIE????
  Smierdzacy tchorze????

 38. VA said

  Prawda jest taka, że Żydzi sa znani tylko jako niszczyciele. Na bazie wlasnej cywilizacji nie rozwinęli sztuki, nie stworzyli wielkich miast, ani nie podnieśli poziomu swojej kultury i cywilizacji. Nigdy nie zdołali opanować rolnictwa, hodowli zwierząt, architektury, ani stworzyć bardziej rozwiniętej sztuki. Nawet jako bandyci, Żydzi nie osiągnęli zbyt wiele, więc część z nich porzuciła ryzykowne życie w Palestynie, gdzie często znajdowali się oni na skraju głodu.
  Żyd był pasożytem żerującym na narodach, pośród których mieszkał. Nigdy nie był twórcą, budowniczym, ani niczego nie wytwarzał, w przeciwieństwie do Białej Rasy. Jesli cokolwiek Żydzi stworzyli pozytywnego, to było to na bazie innych cywilizacji w ktorej zyli. Żydzi od zawsze byli niszczycielami nieżydowskich cywilizacji, łupieżcami narodów i mordercami, którzy dokonywali ludobójstwa od najwcześniejszych etapów swojej historii. Żeby się o tym przekonać, wystarczy przeczytać ich własny Stary Testament – są tam opisy morderstw i grabieży dokonywanych na kolejnych plemionach.
  Żydzi są krwiożerczą rasą. Sa rozproszeni wśród wielu innych narodów. Sa chorobą nękającą ludzkość od samego początku pisanej historii. Choroba ta trwa nadal i jest bardziej śmiercionośna niż kiedykolwiek – główną jej ofiarą jest Biała Rasa.

  re: 35
  Szatan zwykle niszczy ludzi ktorymi sie posługuje, ktorzy mu dobrowolnie słuza. Żyd George Michael potwierdza te regułe. Z wielkimi pieniedzmi ktore zarobił na głupocie Białej Rasy, mogłby zrobic wiele dobrego dla ludzkosci. Mogłby uczynic jakies dobro, niestety z mentalnoscia zydowska nie był w stanie tego zrobic. Wolał sie zabic i oddac dusze Szatanowi, ktory jest ojcem Żydow.

 39. RomanK said

  Racja panie VA , i wlasnie tylko dlatego ta grupa ethniczna jest wlascicielem wiekszosci wszystkiego co na tym swiecie ma jakas wartosc:-))))

 40. Delikatnie wynurzam głowę zza krzaka said

  Gwiezdne wojny to new age. Wciskanie dzieciakom kitów, że nie ma osobowego Boga tylko jakaś moc.

  Jakby tego było mało jest tam przekaz, że liberalna demokracja (Republika Galaktyczna) jest dobra, a monarchia czy wszelkie inne autorytarne formy rządów to zło wcielone i wyłącznie mordowanie (Imperium, Imperator i Lord Wader przedstawieni jako źli nacjonaliści).

 41. Żydowski spisek przeciw Świętom Bożego Narodzenia jest faktem, co widać po kinematografii i czym niektórzy Żydzi wręcz się przechwalają:
  http://www.theoccidentalobserver.net/2015/12/bad-santa-and-eli-plauts-a-kosher-christmas/
  (nb. właśnie w kinach emitowana jest 2. część „Złego Mikołaja”)

  http://davidduke.com/merry-christmas-not-the-jewish-war-in-christmas-part-i-and-ii/

  PS. Jeśli ogląda się uważnie hollywoodzkie filmy, to w wielu z nich lżenie Chrystusa jest wkomponowane w dialogi grających w tych filmach postaci (polski lektor zazwyczaj tłumaczy to w sposób, który nie oddaje rzeczywistej treści wypowiedzi).

  PS 2. Ciekawe, czy jest wśród gajówkowiczów ktoś na tyle spostrzegawczy, kto znajdzie atak na Święta Bożego Narodzenia w popularnym na całym świecie, zeszłorocznym filmie „Deadpool”?

Sorry, the comment form is closed at this time.