Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ełcki radny Michał Tyszkiewicz dla Wirtualnej Polski: policja próbuje rozgonić tłum, użyto gazu łzawiącego

Posted by Marucha w dniu 2017-01-01 (Niedziela)

[Nie bardzo w temacie… nie wiem, kiedy formą przymiotnika pochodzącego od nazwy miasta Ełk stało się „ełcki” zamiast „łecki” – admin]

Coraz trudniejsza sytuacja w Ełku, gdzie po południu zaczęły się zamieszki po śmierci 21-latka przed lokalem Prince Kebab.


Jak powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską ełcki radny Michał Tyszkiewicz, policja próbuje rozgonić tłum zebrany w centrum miasta.

– W ruch poszedł gaz – mówi polityk.

Jak przekazał wcześniej, pojawiły się też informacje, że do miasta nadciągają narodowcy.

– Policja jest przygotowana, ściągnęła posiłki z całego województwa, jest także Żandarmeria Wojskowa i w pogotowiu wojsko z Orzysza – przekazał Tyszkiewicz. Jak poinformował, do tej pory policja zatrzymała ponad 20 osób. Dodał, że będzie próbował w centrum miasta negocjować z zebranymi.

– Sytuacja na razie trochę się uspokoiła. Nie ma kamieni, tylko trochę petard. Policja apeluje o rozejście. Około 150 osób nie słucha apelu – relacjonował tuż przed godz. 21 WP radny Michał Tyszkiewicz, który jest na miejscu wydarzeń. Jak mówił, razem z radnym Nikodemem Kemicerem będą próbować zorganizować megafon i porozmawiać z zebranym tłumem.

Tymczasem po 21.15 policja przystąpiła do działania. Na miejsce przyjechały dodatkowe siły policyjne. Użyto gazu łzawiącego, funkcjonariusze próbują rozpędzić zebranych. Obstawiony przez policję został także dworzec PKP, co może mieć związek z wcześniejszymi doniesieniami o planowanym przyjeździe narodowców.

Prince Kebab, który mieści się w budynku należącym do ełckiego przedsiębiorcy Klemensa Rydzewskiego, ma w Ełku dwa lokale: przy ul. Armii Krajowej oraz Wojska Polskiego. Jak wcześniej mówił radny, zamieszki trwają przed tym pierwszym, jednak zniszczone zostały także witryny drugiego obiektu.

Napad na obcokrajowców w barze Kleopatra

Tyszkiewicz powiedział, że to nie pierwsza tego rodzaju sytuacja w Ełku, w którą zamieszani są pochodzący zza granicy pracownicy lokalu z kebabem.

– Wtedy jednak nikt nie zginął – przypomniał radny.

Chodzi o sytuację, która miała miejsce w marcu 2016 r. przed barem z kebabami Kleopatra przy ul. Jana Pawła II w Ełku. Wtedy grupka pijanych mężczyzn zaatakowała pochodzących z Egiptu i Algierii pracowników lokalu. Napastnicy zaczęli wyzywać obcokrajowców, a później zaatakowali jednego z nich, kopiąc go i grożąc mu stłuczoną butelką. Napadnięty muzułmanin w obronie własnej sięgnął po schowany pod ladą nóż i poważnie ranił nim jednego z napastników.

Ostatecznie dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali obcokrajowców, usłyszało zarzuty, m.in. stosowanie przemocy lub gróźb wobec osób z powodu ich przynależności narodowej, etnicznej, rasowej lub politycznej.

Śmierć 21-latka i zamieszki w centrum Ełku

W noc sylwestrową z powodu ran kłutych zadanych nożem przed lokalem Prince Kebab przy ul. Armii Krajowej w centrum Ełku zginął 21-letni Daniel. W poniedziałek ma zostać wykonana sekcja zwłok, która szczegółowo pozwoli ustalić przyczynę śmierci mężczyzny.

W związku ze zdarzeniem policja zatrzymała czterech mężczyzn, wśród których są cudzoziemcy. [„Wsród których”??? Tam byli sami cudzoziemcy. – admin]

Tymczasem w niedzielę po południu przed lokalem zaczęli zbierać się mieszkańcy miasta, niektórzy byli agresywni. Doszło do zamieszek, zebrani zdemolowali bar, a także drugi obiekt należący do tego samego właściciela. Zebraną na miejscu policję obrzucili petardami, kamieniami i kostką brukową.

http://wiadomosci.wp.pl

Do zaostrzenia sytuacji bez wątpienia przyczynia się fakt braku zaufania do policji i innych władz, które z reguły stają po stronie cudzoziemców przeciw Polakom.
Admin

Komentarzy 71 to “Ełcki radny Michał Tyszkiewicz dla Wirtualnej Polski: policja próbuje rozgonić tłum, użyto gazu łzawiącego”

 1. Nina said

  Panie Gajowy, radny z Ełku powiedział m.in. cyt.: „w marcu 2016 r.(…) grupka pijanych mężczyzn zaatakowała pochodzących z Egiptu i Algierii pracowników lokalu (…). Napadnięty muzułmanin w obronie własnej sięgnął po schowany pod ladą nóż i poważnie ranił nim jednego z napastników. Ostatecznie dwóch mężczyzn (…) usłyszało zarzuty, m.in. stosowanie przemocy … „.

  Ale tenże radny nie powiedział ani słowa o tym jaką karę otrzymał „napadnięty muzułmanin”, który „poważnie ranił jednego z napastników”.

  Idąc tym tokiem myślenia – co do ostatnich wydarzeń: napastnicy, którzy zadźgali Polaka nie otrzymają żadnej kary, natomiast ci których dziś aresztowano za manifestowanie i rzucanie kamieniami – usłyszą zarzuty i dostaną wysokie wyroki.

  W Polsce skazany może być tylko Polak. Jak ten
  .https://www.youtube.com/watch?v=0Dwz3xyja7w&t=28s

 2. Wieś Rządzi Światem said

  Z góry wiadomo, że cokolwiek się wydarzyło/wydarzy winni są/będą Polacy. To pierdolenie o „rasizmie, ksenofobii, antysemityzmie itd to przykrywka dla antypolskiego państwowego terroru, który jest stopniowo wprowadzany przez tych, którzy z pracy Polaków żyją pławiąc sie w luksusach, kształcąc dzieci na najlepszych uczelniach itd. To wszystko dzięki niewolniczej pracy Polaków.

 3. Wieś Rządzi Światem said

  .https://youtu.be/4RPSWD1H_VM?t=2m21s

 4. dama z £asiczka said

  W Elku trwa ustalanie kto wlasciwie ma potulnie wykonywac malunki kolorowa kreda na chodniku – my czy oni.

  😀
  Admin

 5. Maćko said

  …ma zostać wykonana sekcja zwłok, która szczegółowo pozwoli ustalić przyczynę śmierci mężczyzny….
  Na mój gust, to ustali sie przyczyne zgonu. Natomiast przyczyne smierci ustali sledztwo, nieprawdaz?
  Moge sie mylic w teminologii, nie moja dzialka….

  Istotne jest zbadanie – dowiedzenie sie, z jakiego powodu doszlo do zabójstwa. Moze muzulmanin powiedzial cos antykatolickiego a moze zabity sprowokowal….
  Ktos wie wiecej?

 6. VA said

 7. Romek said

  Sytuacja jest kiepska. „Obcokrajowców” było czterech mogą zeznać cokolwiek, nawet nieprawdę. Oczywiście niezależnie od ustaleń , po polskim kierowcy tira, polskim porywaczu samolotu, teraz Niemcy przekażą światu polską tłuszczę demolującą muzułmańską restaurację. Ten prezes narodowców – Winnicki to albo prowokator albo ciężki debil. Czy on nie widzi, że jakieś ciemne typy kręcą prowokację za prowokacją i wszystkie one są wymierzone w Polskę? Co on takim gadaniem chce osiągnąć?

 8. Nina said

  W cieniu tragicznych wydarzeń w Ełku w mediach cisza nad tragedią W Jeleniej Górze.

  Z netu:

  „Pijany Ukrainiec w Jeleniej Górze zabił terenówką dwie nastolatki (14 i 16 lat), które przyszły podziwiać pokaz ogni sztucznych. Kierujący pojazdem 27-letni obywatel Ukrainy, miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pasażerką była 23-letnia Ukrainka. Oboje zostali przewiezieni do szpitala z obrażeniami ciała. Prokuratura na obecnym etapie śledztwa nie chce się wypowiadać na temat jaka kara może mu grozić za spowodowanie wypadku i zabicie dwóch dziewczyn.”

  Z komentarzy (wybór):

  -Do tego prowadzi polityka rządu Szydło i prezydenta Dudy,
  -Każdy pijany za kierownicą to potencjalny morderca,
  -Możliwe, że będzie tak: Ukraińcem zaopiekuje się psycholog, no bo przeżył traumę,
  -Pis z Ukraińcami robi to samo co PO – głaska po głowie aż ci w pewnym momencie upier**** rękę lub Wołyń bis.

 9. Manfo said

  PiS to milosnicy pejsatych bandytow ktorzy przejeli Ukraine, czyli popieraja swoich. Polska dla wszystkich szajek poliltycznych sluzy do okradania lub wyprzedazy majatku. Jedynie, moze Kukizowcow nalezy widziec nieco inaczej.

 10. Nemo said

  @Admin

  „[Nie bardzo w temacie… nie wiem, kiedy formą przymiotnika pochodzącego od nazwy miasta Ełk stało się „ełcki” zamiast „łecki” – admin]”

  Słabo szkolą tych sukinkotów w znajomości języka polskiego Gospodarzu. I wychodzą potem takie klocki.

 11. lopek said

  Póki co to arabusy maja jaja – bo w innym przypadku to owych czterech arabusów po zabiciu Polaka powinno iść natychmiast tam – gdzie na nich podobno dziewice czekają. Oby owa śmierć Polaka nie poszła na marne – ponieważ to na Polakach spoczywa obowiązek otworzenia oczu Europejczykom – natomiast arabusy to tylko niebezpieczne narzędzia w kosmatych łapach.

 12. awkzim said

  Wiemy dość mało na temat wydarzenia. Na dodatek wiedza ta w wydaniu autora jest spaczona poprawnością polityczną. A wiedza jest następująca:
  – jest trup młodego człowieka, poza lokalem;
  – zatrzymano cztery osoby;
  – jedna z tych osób była uzbrojona w nóż.
  Czego nie wiemy:
  – co się stało w lokalu;
  – te zatrzymane cztery osoby to kto – pracownicy cz osoby z zewnątrz;
  – kim była ofiara – wiadomo iż był to 21-jedno latek.
  W innym medium było podane:
  – w lokalu ukradł dwa napoje:
  – wrzucił odpaloną petardę lub racę.
  Jak widać sprawa w moim odczuciu jest niezbyt oczywista. Faktem oczywistym jest jedynie trup.

 13. Oto Czlowiek said

  Nie trzeba nam KEBABU w Elku i generalnie w Polsce. Niech pakuja MANELE i wyp…alaja stad te cale towarzystow beczycych afrykanow POZERACZE BARANOW, PSOW i KOTOW do siebie, gdziekolwiek to jest. Nic ti to nich, tylko SMROD, zadymy i problemy. VO Z POLSKI wyp…alac stad.

 14. Moher49 said

  Sami jesteśmy temu winni.
  Ktoś wpuścił tysiące kebabów do Polski. Wyginęły koty i psy w okolicach kebabów. Tysiące blondynek dla ciapatych pracuje, setki tysięcy młodych z wykształconych z dużych miast te kebaby zjada. Jest też inna wersja tego zabójstwa. Podobno u jedzącego w lokalu, obsługa zauważyła na szyi złoty krzyżyk na łańcuszku – i go zadźgali bo nie chciał w lokalu go zdjąć. (neon.24)

 15. Jazzik said

  Zapewne po prostu paru naszych za dużo wypiło, poczuli w grupie siłę i zaczeło atakować śniadoskórych pracowników kebabowni, Nastroje są takie jakie są w społeczeństwie. Zginął polak raniony nożem ( przecież w kebabiarni są noże i to długie i ostre), a później poszła fama iż zabił ciapaty polaka. Zleciała się grupka ludzi i rozniosła knajpę, wkroczyła policja. Cholera dalismy się sprowokować dzięki kilku podpitym którzy sytuację sprowokowali. Czyż każdy z nas nie bronił by się tym co ma pod ręką przed grupką napastników?

 16. galaszek said

  Ty Jazzik- widza- to po kotach i psach ,dobre matyrial jezdys na kebaba…….

 17. Halszka said

  Nie słychać o protestach w Jeleniej Górze, gdzie pijany Ukrainiec pędzący jeepem w noc sylwestrową rozjechał i zabił dwie polskie nastolatki, oglądające pokaz ogni sztucznych. Kierowcy nic się nie stało. Media piszą w tytułach „pijany”, nie podają kto – albo dopiero na końcu wiadomości.

 18. BORU said

  No na co czekacie POLACY.Az przyjda do was do domu.I zalatwia was bez mydla.
  To ;;;;;;;;;;;;;bandy politykow robia nas niewolnikami dziadami w wlasnym domu (Polska)
  DO BRONI POLACY.

 19. Kar said

  re:17/..Nie słychać o protestach w Jeleniej Górze,..i w ogole

  ..i slusznie, i tak ma byc (!)..siad plaski na doope i sluchac z psim umilowaniem (!)..nie nalezy „tykac” ten letargiczny twor/rasa zydowska..narodowosc polska..Bo bedzie smierdzial..

 20. Polak = BARAN said

  Pytanie: Co ma do szukania SMOLUCH z Afryki w Elku, wybatozyc do granicy dziada i wygnac z polski razem z jego kompanami i roznem do Kebaba, BYDLO jedeno.

 21. Poziomka said

  W Holandii np. dobrowolnie dzieci padają na dywanik za przyzwoleniem rodziców:
  „To się w pale nie mieści” -za klasykiem:

 22. outsiderR said

  Nie chcę pisać, by wytłuc te „kebabownie” w całej Polsce, bo to pewnie jakaś zbrodnia nienawiści by byłą. Lecz jakiś bojkot tych przybytków?
  Stać nas na to, czy nie? Chłopaki z MW powinni łby golić tym, co tam wchodzą….

  PS A prawdy się pewnie nie dowiemy. Ta informacja o petardzie to pewnie „fakt medialny”. Taka wstępna obrona nożowników.

 23. Kar said

  re:22

  ..a ja tak sobie mysle, ze powinnismy jednak zdecydowanie zmienic stereotypy naszego dzialania/myslenia:..to nie skutki/kababownie sa problemem (ja tak odbieram)..i golenie lbow na nic sie zda (!).. Tych waznych-winnych dupkow nie mozna siegnac-dotknac..sa wciaz nietykalnymi zepsutymi do szpiku kosci socjalnymi bachorami

  – przestac chodzic, nie dawac maniakalnie doopy, nie jeczec po fakcie dokonanym:…. NIE glosowac na wylegarnie gudlajstwa (!)

 24. Zgorzkniały said

  https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-podjął-z-urzędu-sprawę-zabójstwa-i-zamieszek-skierowanych-przeciwko-cudzoziemcom-w-ełku
  RPO podjął z urzędu sprawę zabójstwa i zamieszek skierowanych przeciwko cudzoziemcom w Ełku

  Data: 2017-01-02
  Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę zabójstwa i zamieszek skierowanych przeciwko cudzoziemcom w Ełku. Rzecznik skieruje wystąpienie do Komendanta Powiatowego Policji w Ełku, zwracając uwagę na ewentualne motywy nienawiści narodowościowej sprawców. Rzecznik będzie monitorował przebieg postępowania przygotowawczego zarówno w sprawie zabójstwa, jak i w sprawie zatrzymań w związku z udziałem w antycudzoziemskich zamieszkach.

 25. Boydar said

  „… – w lokalu ukradł dwa napoje:
  – wrzucił odpaloną petardę lub racę …” – Pan Awkzim (12)

  Ja osobiście słyszałem to w relacjach TV z ust teoretycznych świadków, dodane jakby mimochodem i z „taką pewną nieśmiałością”.

  Gdyby w lokalu siedziała moja córka, i ktoś wrzucił tam petardę, a jej by się coś stało, przysięgam, że osobiście wyrżnął bym całe menelstwo w Ełku. Może nie od razu, może by mi zeszło, ale z pewnością uczyniłbym z tego dzieła cel reszty mego życia.

  Wrzucenie materiału wybuchowego do lokalu z ludźmi to ewidentny i standardowy terroryzm, a ja z terrorystami nie pertraktuję. W każdym razie nie na serio.

 26. outsiderR said

  Tych waznych-winnych dupkow nie mozna siegnac-dotknac.

  Ano – nie można. Tych najważniejszych nie ma nawet na listach najbogatszych na świecie.

  NIE glosowac na wylegarnie gudlajstwa (!)

  Gdyby wybory ( głosowanie?) mogły zmienić cokolwiek – byłyby zakazane.

  Nadal porządni ludzie są jak jaja. Biorą udział, ale nie wchodzą.
  Coraz ważniejsze jest – kto liczy głosy.

  PS Na podstawie tego, kto jest prezydentem Słupska, sądzić by można, że to miasto pederastów. Co najmniej 51 % wyborców uznało go za swego reprezentanta…
  Czy tak jest w istocie?

 27. Siggi said

  http://malydziennik.pl/wiemy-co-wydarzylo-sie-w-lokalu-w-elku-to-nie-daniel-wrzucil-petarde-w-elku,1464.html

 28. Lovshak Ruskij Agient said

  oooo widzę głosy takie jak chcieliby usłyszeć chłopaki w białych kominarkach… wychodzący z bocznej ulicy na 11 Listopada….. bić kolorowych w kbabah dobre…. na to właśnie czeka zomo z prewencji i cbś, by pokazac usł¨żnie jak nas pałuje sie narodowe bydło, no nie bo chynba o to chodzi by pokazać światu, by Pani szydło w odpowiedzi na ataki Brukseli pokazała że u nas rozprawiamy sie szybko z tak zwanymi kibolami nienawidzącymi kol,orowych… luddzie

  Outsider pomyśł zanim coś napiszesz bo z takimi odezwami to leć do chłopaków w kominarkach, zapewniam cie nic odkrywczego im nie powiesz oni wiedzą lepiej od Ciebie jak być fire starter… Taki syjonista Kowalski liżący dupe Amerykanom też coś kiedyś mówił o jedzeniu kebaów i arabach …. no bravo ale jak do Lublina okupant zajechał to co, poszed wpierdolić z radości Big Maca, czy nie widzi związku….. Ludzie władza chce tej wojny i rozruchów aby wziąć nieposłusznych obywateli za pysk, czy to takie trudne do zrozumienia tu na tym forum….

 29. wow said

  Zabity nie wrzucił żadnej petardy to wymysł. Petardę wrzucono już po jego śmierci. Co do napojów to nie wiadomo ale zwróciłbym uwagę na to, że masa ludzi przyklaskuje w internecie mordercom bo zabili „menela”, „złodzieja”, „kibola” , „narodowca” itp. Co pan tu robi panie Boydar? Ci ludzie nie mieli prawa mordować człowieka, proste i logiczne. Nie mają szacunku dla naszego życia dlatego od razu używają noży.

 30. Boydar said

  Ile sekund po śmierci ? Panie Wow ?

  Nie wątpię, że dla naszego życia szacunku nie mają, nawet wśród nas samych nie można dać im dobrego przykładu przykładu. Ale jestem pewien, że mają szacunek dla swojego biznesu. A prowadzili go z sukcesem od dłuższego czasu.

  Co ja robię ? Szukam prawdy. I nie uznaję urawniłowki. Nie chcieli be-żowych w Ełku ? Trzeba było na kebaby nie chodzić; ani samemu ani dzieciom nie pozwalać. Zdechli by z głodu, podatków i czynszu. Jak i my zdychamy.

 31. Boydar said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,142874,title,Mieszkancy-Elku-podzieleni-Lokalna-dziennikarka-za-posprzatanie-tego-balaganu-zaplaca-wszyscy,wid,18660665,wiadomosc.html?ticaid=1185fa&_ticrsn=3

 32. ERROR 404 NSZ said

  Ad 08 P. Nina

  Nie po to lukruje i maści rezydent (świadomie) Polski okupantów ze wschodu ( Lord Jones , Wersal 1918r.), by ich nietykalność naruszać…
  I byłby to trochę „niezręczny” temat i nie w właściwym czasie….

 33. Waclaw-L said

  Boydar,
  „Trzeba było na kebaby nie chodzić; ani samemu ani dzieciom nie pozwalać.”
  Proste jak cep.

 34. ej said

  do 26 tak to miasto pedałów i to mądrych inaczej.

 35. RadNierad said

  Merkel zaciera ręce i. tylko czeka kiedy wejść do Polski aby uspokoić tych dzikich Polaków. Prowokacja wedle scenariusza nakreślonego przez Grzegorza Brauna. Bóg nad nami czuwał kiedy niemieckie służby próbowały wrobić polskiego kierowcę w zamach na kiermasz bożonarodzeniowy. Ale co będzie teraz…

 36. VA said

  Muzułmanie są motywowani do terroryzmu, ponieważ Koran mówi im, że walka z niewierzącymi jest obowiązkiem każdego muzułmanina i jedynym sposobem, aby mieć pewność, pojść do nieba. Jeśli po smierci uda im się dotrzeć do nieba, jedna z nagród jaka wszyscy muzułmanie mają obiecana sa 72 dziewice. Liczba dziewic nie jest określony w Koranie, pochodzi od cytatu slow Mahometa zapisanym w Hadis – drugim dokumencie najbardziej autorytatywnym w islamie, zaraz po Koranie. Biedne żony, które oddaly swoje dziewictwo dla przyjemność ich mężów nie dostają nic. Ale czekaja, Bóg jest miłosierny dla nich tez! Daje żonom rzadki zaszczyt oglądania swoich mężów pozbawiajacych dziewictwa te 72 dziewice i 28 chłopców przed okresem dojrzewania.

 37. jaszmija said

  Sz.P. Admin – [Nie bardzo w temacie…]

  Ależ mnie Pan zaciekawił. Nie wiem co na to językoznawcy, czyżby obydwie formy były poprawne? Ciekaw jestem jak mówią obecnie i jaką pamiętają z dzieciństwa odmianę najstarsi mieszkańcy miasta i okolic.

  Ełk – miasto leży nad jez. Ełckim, przez które przepływa rzeka Ełk (Łęg), dopływ Biebrzy;
  Ełk rozwijał się na pograniczu ziem Jadźwingów i Prusów, jako gród handlowy na szlaku bursztynowym z Rzymu nad Bałtyk;
  w 1445 r. osiedle przy zamku krzyzackim na wyspie uzyskało prawa miejskie;
  w dokumentach ruskich wspomniany jest ‚Łk’ czyli po polsku ”Łek’, po niem. ‚Lyck’ (w dokumentach krzyzackich – ‚Licka’, ‚Lika’, ‚Licke’;
  podstawa prasłowiańska ‚lk’–>’łk’ ma warianty apofoniczne prasłowiańskie: ‚luk-‚, ‚łęk-‚, ‚łęg-‚, co oznacza ‚mokradło’;
  dzisiejsza postać ‚Ełk’ powstała z połączenia ‚we Łku’ –> ‚w Ełku’ –> ‚Ełk’;
  nastąpiła fałszywa dekompozycja wyrażenia przyimkowego i przez to -wzmocnienie podstawy, zaczynającej się od niewygodnej grupy nagłosowej spółgłoskowej ‚łk’;
  forma ‚Ełk’ jest poświadczona w przekazie z 1789 r. jako ‚Oelck’, zaś w 1879 r ‚Ełk’ oraz ‚Łek’;
  na mapie Sędziwoja z Czechła z XV w jest ‚Lykk castrum’ czyli ‚Łek’.

  Bibliografia (spis)
  Słownik etymologiczny miast i gmin PRL, Rospond Stanisław, Ossolineum, Wrocław 1984 r

  Źródło: http://www.genealogia.okiem.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=8913&start=20

 38. AlexSailor said

  Czym różni się „stosowanie przemocy lub gróźb wobec osób z powodu ich przynależności narodowej, etnicznej, rasowej lub politycznej” od stosowania przemocy lub gróźb?????????????????????????????????????????

  Ano tym, że jest to dyskryminacja i upodlenie Narodu Polskiego, czysty szowinizm na odwrót w wykonaniu władz.

 39. AlexSailor said

  Ad. 30 @Boydar

  „Zdechli by z głodu, podatków i czynszu. Jak i my zdychamy.”

  Za proste.
  Całkiem możliwe, że te „Kebaby” wcale nie muszą zarabiać pieniędzy, żeby funkcjonować.
  Proszę na zdrowy rozum.
  Polacy nie są w stanie otworzyć własnego lokalu z jedzeniem, bo nie stać ich na czynsz, sprzęt i bezustanne kontrole 17 służb, a to znając język, mając znajomych, z których część przyjdzie dla samej znajomości, którzy zrobią darmową reklamę, znając warunki, zagmatwane poza granicę zdrowego rozsądku przepisy, itd.
  A tu przyjeżdżają jacyś ludzie bez niczego, wynajmują lokal, współpracują zgodnie będąc z kilku państw i różnych narodów, i funkcjonują.
  A są to najczęściej lokale bardzo dobrze położone.

  BAJKI moim zdaniem.

  W necie pojawiają się przypuszczenia, opinie, informacje?, że jest to finansowane z puli tej samej, z której finansowani są nachodźcy.
  Proszę pamiętać o olbrzymich zasobach petrodolarowych, sorosowych, tudzież podobnych.

  Tak, że nie kupowanie Kebabów, aczkolwiek skuteczne i chwalebne, nie załatwi sprawy wcale.

  Nie przeczę, że bycie obcym i nieświadomym ma też zalety – nic do stracenia, oraz, że maja też inną kulturę pracy.
  Oni siedzą w tej robocie żyją w niej, itd.
  Ale kluczem są finanse w pierwszych latach działalności.

  Proszę zauważyć.
  W Niemczech, NRD, bardzo popularne były szybkie posiłki typu parówka z bułką o dodatkami.
  Dużo lepsze i treściwsze w naszym klimacie niż kebaby robione z gówna przywożonego w belach.

  W Polsce mamy przecież kanapki bez porównania lepsze niż Kebaby, bo z normalnym mięsem lub wędliną i
  wszystkimi tymi samymi dodatkami, mamy frytki również z mięsem i wszystkimi tymi samymi dodatkami, mamy kiełbasy, pierogi zapiekane, mamy bigos, kaszankę, krupniok, zapiekanki, golonkę, no i oczywiście pyszne schabowe i flaki, które można podawać na wiele sposobów.
  Ale to obce i w sumie wstrętne Kebaby je wypierają.
  Żeby choć miały różnorodność smaków i potraw, jak kuchnie azjatyckie.
  Nie – kebaby, które są robione z mięsa jakości McDonalds’a.

 40. Maćko said

  Widzi mi sie, ze nietolerancyjni szowinisci, rasisci i faszysci islamscy zamordowali Polaka. Mord z nienawisci. Proste.

  Czy on tam rzucal miesem czy petardami to nozem sie nie zabija ludzi tylko sie dwoni na policje. Proste.

 41. Wieś Rządzi Światem said

  „(…)Zatrzymaliśmy cztery osoby, są to zarówno obcokrajowcy [b]jak i Polacy[/b], dla dobra prowadzonego śledztwa w tej chwili [b]nie ujawniamy narodowości zatrzymanych[/b]”. – [b]sierż Agata Kulikowska De Nałęcz[/b]
  .https://youtu.be/KplV_LsYPcI?t=1m42s

 42. Boydar said

  Nożem … jakież to prymitywne. Z tą policją to słuszna koncepcja Panie Macka; przyjadą, za czterdzieści minut, i zastrzelą z Mossberga, fachowo i cywilizowanie, jak tamtego szczawia na meczu.

 43. revers said

  Panie RoamnK : „Sytuacja jest kiepska. „Obcokrajowców” było czterech mogą zeznać cokolwiek, nawet nieprawdę. Oczywiście niezależnie od ustaleń , po polskim kierowcy tira, polskim porywaczu samolotu, teraz Niemcy przekażą światu polską tłuszczę demolującą muzułmańską restaurację.”

  Terror to juz jest bizness, czyli rzecz swieta dla amerykanow, tym bardziej dla nowych amerykanow i nie badz pan hipokrytom, a jihad jest switoscia dla muzulmanow w pewnym sensie ideologia biznessu amerykanskiego pokrywa sie z jihadem.

  Wg. ostanich namiarow i ustalen bezpieki z Saarlandu isis w europie bierze ca 22.50 EUR za samochod z ladunkiem wybuchowym 400kg-500kg – takie sa stawaki terrorystyczne.

  Ze 4 swiadkow to normalne, i we dwoch osobach prawnych turcy potrafia sprzedawac pracki na platformach wiertniczych ktorych nie ma.

 44. Greg said

  Ku…..kie lewactwo!
  http://www.pch24.pl/marsz-solidarnosci-z-muzulmanami-z-elku–lewacka-prowokacja-w-swieto-trzech-kroli,48496,i.html

 45. anonim said

  Babek to przykrywka, dziupla, bezpieczny adres pod który instaluje się „przybyszów”
  Panowie sprawę Sayanim znają przecież, myślicie że ich semiccy bracia będą mniej zorganizowani?
  A skąd mają pieniądze? A skąd ma jakaś rodzina z Afganistanu 15 tysięcy dolarów na przewiezienie do jurop? 75% Polaków takie pieniądze zobaczy jeśli da radę oszczędzać dwa lata na jedzeniu i higienie, czyli że oni na tym zapupiu są od nas bogatsi? Nie to tylko diaspora która dając takie pieniądze czegoś też oczekuje np „wypełniania rozkazów” w stosownym momencie.

  ps. Osobną kwestią są obroty tych babeków (legalizacja nielegalnych dochodów) a fakt że nigdy jeszcze skarbówka się nimi nie zainteresowała tylko potwierdza podejrzenia bo lepiej wziąć niż stracić głowę…

 46. strach na wruble said

  Boru:
  DO BRONI POLACY.

  Ja:
  Do jakiej broni?

 47. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/6113-polska-to-ksenofobiczny-kraj-w-niemczech-takich-incydentow-jak-w-elku-bylo-ostatnio-800

 48. Maćko said

  Siggi – tzn. ze zaszlachtowano nozami przynajmniej 800 Niemiaszków?
  😉

  Dla mnie istotne jest, ze jakis przybysz z obcego kraju zamordowal Polaka pchajac go 4 razy kuchennym nozem z zemsty za cos a nie w obronie wlasnej.

  Jasne, Szanowni?

  Zamordowano Polaka, który na zabicie nie zasluzyl. Reszta to konsekwencje i otoczka.

  Pan Boydar wyobrazi sobie, ze to sie zadazylo jemu bliskiej osobie. Moze narozrabiala, moze byla tam przypadkiem, faktem jest ze ktos go niesprawiedliwie i nielagalnie ukaral.

  46. Strachu. Ano do broni – nie ma pan noza w kuchni? Palki? Siekiery? Mlotka? Pistoletu czarnoprochowego?

 49. jaszmija said

  Ad. 45 Anonim

  „… 75% Polaków takie pieniądze zobaczy jeśli da radę oszczędzać dwa lata na jedzeniu i higienie…”

  eh marzyciel z Pana 😉

  15.000$? znaczy 60.000zł?

  60.000zł / 24 = 2.500zł

  W 2016 najniższa krajowa = 1.355zł (oczywiście netto, bo podawanie pensji brutto, to jak to tak jak mierzenie długości penisa wraz z kręgosłupem)

  Zmniejsz Pan te procenty, albo wydłuż czas oszczędzania 😦

 50. Boydar said

  „… Zamordowano Polaka, który na zabicie nie zasłużył. Reszta to konsekwencje i otoczka …”

  Pan Macka pisze, czasem czyta, ale jak nie rozumiał tak nie rozumie, co to znaczy „nie zasłużył” ? Czy Pan zdaje sobie sprawę, co Pan napisał ?

  Oczywiście, że nie zasłużył. Ale to nie jest sąd, i to nie był wyrok. Ten „Polak” rzucił „męskie” wyzwanie Arabowi. Gospodarz w kraju opier.dolił gościa. Poszedł go skroić i uważał że mu się uda. Nie dość że frajer to jeszcze cienias i idiota. Nie poszedł po chleb dla dziecka. Wejdzie Pan Macka do klatki z tygrysem i pociągnie gwałtownie za wąsy. I czego się spodziewa ? Żreć kebaby chcemy, o Arabach wiemy wszystko, słowa szariat i dżihad uczone są w przedszkolu. I nagle się spodziewamy że wszystko będzie tak ale to jedno trochę inaczej. Pan mi też wygląda na idiotę, Panie Macka, sorry Winnetou.

  I przypomnę Panu coś jeszcze. Kiedy Ruscy (bodajże w Finlandii) zorientowali się że kozojebcy obrażają ich dziewczyny, NATYCHMIAST zebrali się w zespół i spuścili ciężki wpier.dol be-żowym. Owszem, nie zaciukali, widać nie było konieczność. Tu, w Gajówce, akcja ta bardzo się podobała. I słusznie, bo była ładna. Mężczyźni zareagowali jak mężczyźni, tak być powinno. Gdyby wszyscy wiedzieli, że nie ma przeproś, wszystko byłoby inne. I tak jak było niegdyś, mógłby Pan zostawić otwarta chałupę i mieć do czego wrócić.

  Na ile Pan wycenia przyniesienie wstydu Polsce ?

 51. revers said

  re all

  dla porownania w szwedzkim Malmo, polozonym troche bardziej na polnocny zachod od Elku, plus skok przez morze promem od uchodzcow zostali ogluszoni petardami tubylcy , ich czworonogi domowe, powstaly znaczne straty materialne na samochodach, na prywatnych posesjach, policja nie interweniowala, nikt z uchodzcow nie zginal, chyba ze przez wybuch petardy w reku uchodzcy.

  Jak na zywo w klipie
  .https://www.youtube.com/watch?v=d1KzCa7E7hk

 52. Maćko said

  42 i 50. Co pan wypisuje, Boydar, co pan wypisuje???? Pan sie przeczyta i pomysli troche spokojnie.

 53. Boydar said

  Jeśli gdzieś skłamałem, to proszę wskazać.

 54. Boydar said

  Źle, wróć; ‚jeśli gdzieś poświadczyłem nieprawdę’.

 55. anonim said

  Wiem ale edytować nie mogłem 🙂
  Powinno być 75% Polskich rodzin i nie oszczędzać a zrezygnować…a po za tym zgadza się Pan z mym „teorio spizgowym” postem?

 56. Boydar said

  Deklarujemy na poważnie szanowanie religii imigrantów. Przepisy ich religii mówią wyraźnie – za kradzież jest obcięcie –

  https://www.google.pl/search?q=co+szariat+przewiduje+za+kradzie%C5%BC&oq=co+szariat+przewiduje+za+kradzie%C5%BC&aqs=chrome..69i57.12540j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  Chcąc być konsekwentnymi, musimy na to przystać. Taką też informację otrzymali w trakcie procesu imigracyjnego, że szanujemy ich przekonania religijne. Nie daliśmy tez im do podpisania żadnego oświadczenia, że znają nasze prawo. Co zresztą praktycznie niemożliwe bo jest tego ponad kilometr (artykułów ułożonych w stos, taka biblioteczna metoda). Gdyby chociaż pójść na skróty, i przynajmniej te „nie z czasownikami”, raptem pięć minut a i ściągawkę można wręczyć. No ale przecież Unia nie pozwala …

  Gdyby się kradziej nie rzucał, być może straciłby tylko rękę; a tak nożyk się w emocjach omsknął i mamy kłopot.

  Qurwa, nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko !

 57. jaszmija said

  Re. 54 Anonim

  Tak, zgadzam się. Jednak spojrzałem na to z nieco innej strony:

  „… diaspora która dając takie pieniądze czegoś też oczekuje…”

  Znakomicie zorganizowane diaspory Ormian, Muzułmanów, czy Żydów powinny być dla nas wzorem (Adminie nie bij!).
  Żrą się wprawdzie między sobą w ich obrębie, ale „w kupie” są prawie nie do pokonania.
  A co MY możemy im przeciwstawić? Jednostki? I Herkules dupa, kiedy ludzi kupa.

 58. NICK said

  (52)
  Nie wskazuje.
  Macka, znaczy.

 59. Boydar said

  Trawi, to może potrwać. Macki podobne są do wężownic, a u tych to nawet i pół roku podobno.

 60. Mordercy Polaka w Ełku mieli polskie paszporty. Polski rząd pokątnie rozdaje polskie paszporty.

 61. NICK said

  (60).
  Wyższy oficer rozmawia z początkującym.
  Oficerem?

 62. jaszmija said

  Re. 56 Boydar

  „…Nie daliśmy tez im do podpisania żadnego oświadczenia, że znają nasze prawo. Co zresztą praktycznie niemożliwe bo jest tego ponad kilometr (artykułów ułożonych w stos, taka biblioteczna metoda)….”

  Hmm… A jak dużą czcionką chciałby pan pisać te 10 przykazań 😉

 63. Boydar said

  Arial czternastka. Mi zawsze wystarczało, choć jestem tylko trochę ślepszy od Mecenasa.

 64. Boydar said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Wstrzasajaca-relacja-mezczyzny-ktory-twierdzi-ze-byl-na-miejscu-tuz-przed-tragedia-w-Kebabie-w-Elku,wid,18661977,wiadomosc.html

 65. jaszmija said

  Re. 63 Boydar

  Ichni prorok wolał Aisza szóstka.
  Może stąd ten błąd kulturowy?

 66. Boydar said

  Może tak być 🙂

 67. Boydar said

  Ko – men – ta – rze !

  http://olsztyn.onet.pl/elk-morderca-czy-zdesperowany-obcokrajowiec-pojawiaja-sie-kolejne-relacje-z/hfmqc8k

  Tylko proszę nie sugerować, że to ja je sam wysmerfowałem.

 68. Piszę więc jestem said

  a tak po naszemu:

  czy kura jest winna zadziobania lisa . . .

  we własnym kurniku?!

  Choćby nawet była lisojadką?!

 69. Maćko said

  64 – link Boydara – „….Mężczyzna twierdzi, że na kilka godzin przed tragicznymi wydarzeniami odwiedził lokal….”..
  funta klaków wart. Na kilka godzin przed.. bzdety, napisane przez Daniela

 70. Boydar said

  „Macka jest tylko jedna !”

 71. Mateyko said

  Mnie zastanawia najbardziej właśnie to – policja ściga morderców, ale nie interesuje się systemem w jakim kebaby są instalowane w polskich miastach. To jest sprawa, która wyjaśni wiele. Ludziom zdaje się, że przyjeżdża tu Turek z rodziną i prowadzi ten interes odkładając na dobry samochód. To tak nie działa i nigdy nie działało. To są ludzie organizacji. W dodatku dość potężnej, organizacji, która może zatkać gębę pieniędzmi władzom takiego Ełku. To znaczy Ełku już raczej nie, ale takich Puław czy innego Milicza pewnie tak.

  http://coryllus.pl/?p=4254

Sorry, the comment form is closed at this time.