Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska to ksenofobiczny kraj? W Niemczech takich incydentów jak w Ełku było ostatnio 800!

Posted by Marucha w dniu 2017-01-03 (wtorek)

Wczorajsze zdemolowanie kebabu w Ełku z pewnością posłuży nieprzychylnym naszemu krajowi politykom w Brukseli do stwierdzenia, że Polska to ksenofobiczne i antyislamskie państwo.

Szerzącym tego typu narracje eurokratom warto jednak wskazać, iż jeden incydent w Polsce (którego tłem było zabójstwo dokonane przez pracownika kebabu) nie może przesłonić tego, co dzieje się np. w Niemczech!

Otóż tylko do połowy października ub. r. doszło tam aż do 797 incydentów podobnych do tego z Ełku!

Europejska Partia Ludowa (należy do niej Platforma Obywatelska) wraz z euro-lewicą, socjalistami, Zielonymi i liberałami uwielbiają organizować w Europarlamencie cykliczne debaty o Polsce. Wczorajsze wydarzenia z Ełka z pewnością będą dla nich argumentem, aby stwierdzić, że Polska to ksenofobiczne, antyimigranckie i antyislamskie państwo.

Warto w tym miejscu podkreślić, że do takich ataków jak w Ełku za naszą zachodnią granicą dochodzi praktycznie codziennie i to nawet po kilka razy! Oficjalne statystyki niemieckiej policji mówią o tym, że w 2015 roku odnotowano aż 1239 przypadków przestępstw wobec nietykalności imigrantów lub uszkadzania budynków w których mieszkają/pracują imigranci (celowy wandalizm, podpalenia czy nawet przestępstwa z użyciem materiałów wybuchowych).

W 2016 roku tylko do połowy października odnotowano aż 797 tego typu przypadków. Władze w Berlinie oficjalnie przyznają, iż są wstrząśnięte skalą przemocy, a jednocześnie… bezradnie rozkładają ręce, nie mając żadnej koncepcji jak zatrzymać postępującą falę przemocy i nienawiści.

Teraz zestawmy powyższe dane ze wczorajszym pojedynczym incydentem z Ełku i zastanówmy się, czy rzeczywiście to Polska jest „ksenofobiczna” wobec przybyszów z zagranicy? Czy coraz częstsze prześladowania uchodźców tuż za naszą zachodnią granicą nie powinny być przypadkiem tematem plenarnej dyskusji w trakcie obrad Parlamentu Europejskiego?

Za niewygodne.info.pl
http://dziennik-polityczny.com

Komentarzy 15 to “Polska to ksenofobiczny kraj? W Niemczech takich incydentów jak w Ełku było ostatnio 800!”

 1. tom said

  „a jednocześnie… bezradnie rozkładają ręce, nie mając żadnej koncepcji jak zatrzymać postępującą falę przemocy i nienawiści.” zamiast postępującą powinno wyć zaplanowaną to tak jaśniej

 2. Kwal said

  To nie jest żadna ksenofobia. Polacy mają po prostu mniej wyprane mózgi niż durnie na zachodzie. Dobrze że ludzie biorą sprawy w swoje ręce i bronią swoich wartości jeżeli nie może tego zrobić Państwo, które istnieje tylko teoretycznie…

 3. Boydar said

  Jesteśmy w znacznie niekorzystniejszej konfiguracji niż żydoszkopy. U nich „imigrantów” wystarczył jeden procent (milion dla równego rachunku na dziewięćdziesiąt milionów tubylców) i społeczeństwo się praktycznie skonsolidowało już po pół roku. Zapewne na tym nawozie coś zostanie wyhodowane. U nas dysponowana ilość w porównaniu jest śladowa. A drugiej szansy nie będzie; no chyba że Abramsy wjadą, a pewnie wjadą.
  W dodatku u nas wróg rzeczywisty jest trudniejszy do identyfikacji i stanowi co najmniej połowę zawartości.

  Damy radę ?

 4. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201701034552991-reedycja-mein-kampf-bestsellerem/

 5. Rokitnik said

  Ej tam ! Nie czytali a wiedzą co napisał Adolfek !
  Otóż podejrzewam iż ta ciekawość lektury wynika raczej z faktu iż Hitler p r z y p o m n i a ł DLACZEGO tak nie nawidzono (miejscowych ) zydów…./ nawiasem mówiąc, syuacja jest prawie analogiczna jak obecnie w Polsce / i podał s p o s o b y pozbycia się ” gości ”.
  Cała reszta to popaprana ideologia chorego przywodcy budzącej się III Rzeszy, w którą niemiaszki dały się wrobić ! Mówienie w tej sytuacji o donacji miedzynarodowego zyda / Rothilda / nie do końca jest prawdą. Zydzi nie mieli innego wyjścia jak ODDAC kapitał w sytuacji przymusowej ” prerswazji ” ludzi w ciemnych mundurach…

 6. Zwala said

  To jest przekaz:

  Ukrainc! Niby uchodzcy z Bliskiego Wschodu ! W Polsce nie bedziecie chodzic Po miescie jak Chcecie to robic w szkoplandii. Tutaj w Polsce uwazaj gdzie chodzisz I gdzie podnosisz wzrok! Nie ma Wiecej tematu!

  HOOLSi

 7. Shrek said

  POL Żydem zaleciało ! Wywąchał Adolfa i sam się spaskudził ?

 8. Boryna said

  Niech mendia piszą o tym jak sa traktowani biali w krajach islamu.

 9. Joe said

  Re 8…Moze nie tak biali jak..Katolicy…Jak i jakimi metodami.Dla jasnosci to tak ostatnie 50-lat….No i oczywiscie z czyjego POrtfela bylo placone.

 10. Kronikarz said

  U Szkopów zrobią porządek ze świadomi na rozkaz Heil Kanclerza, tylko na ten rozkaz.

 11. Boydar said

  Jaki punkt przegięcia charakterystyki musi zostać osiągnięty, Panie Kronikarzu, aby rozkaz został wydany ?

 12. Joe said

  Taki „punkt przegiecia „jak przed 33- cim ub.stulecia.Ze jedli tylko co 2-dzien.A codziennie tylko pili zupke….W dzisiejszych czasach to 100 lat conajmniej trzeba czekac.

 13. Boydar said

  A więc nie ten

 14. maniek said

 15. NICK said

  https://www.bing.com/images/search?q=kciuk+w+g%C3%B3r%C4%99&view=detailv2&qpvt=kciuk+w+g%C3%B3r%C4%99&id=9AA2CDDDBF3AE4D240CCA0F4A4F9123A3BCE8794&selectedIndex=6&ccid=28mNryE9&simid=608049684008601361&thid=OIP.Mdbc98daf213db9ea4a180c30c5e31b45o0&ajaxhist=0

Sorry, the comment form is closed at this time.