Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Hołota panoszy się w Sejmie

Posted by Marucha w dniu 2017-01-04 (środa)

Jeżeli kadencja obecnego Sejmu miałaby zostać skrócona, to wcale nie z powodu jakichś naruszeń demokracji, tylko z zupełnie innej przyczyny.

Nawiasem mówiąc, banda utytułowanych idiotów, lamentujących nad upadkiem demokracji w Polsce, najwyraźniej nie wie, co plecie. Demokrację bowiem można rozumieć na dwa sposoby.

Pierwszy – demokracja jako metoda rozstrzygania sporów polegająca na tym, że z góry przyznajemy rację większości. Im większa Liczba, tym słuszniejsza Racja. Od razu widać, że jest to metoda zawodna, bo często mniejszość ma rację przeciwko większości, a nawet jeden człowiek przeciwko całemu światu.

Ale przy rozstrzyganiu sporów politycznych metoda ta ma pewne zalety i niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy przenosi się ją na tereny nie związane z polityką, na przykład – na teren nauki. Przybiera to postać ustalania faktów przez głosowanie.

Na przykład Światowa Organizacja Zdrowia w swoim czasie przez głosowanie ustaliła, że sodomia nie jest ohydnym zboczeniem, tylko szlachetną „orientacją”. Oczywiście przez głosowanie wykryć się tego nie da, bo głosowanie dostarcza nam informacji tylko o tym, co myśleli głosujący, natomiast ani słowa o tym, jak jest naprawdę.

Zatem stosowanie metody demokratycznej prowadzi do dewastacji nauki – co widać choćby na podstawie wypowiedzi rozmaitych utytułowanych kujonów.

Drugi sposób – demokracja, jako metoda rekrutowania aparatu władzy w ustroju republikańskim poprzez głosowanie. W tym przypadku Większość oznacza Władzę. Demokracja to inna nazwa Tyranii Większości. Jeśli zatem banda idiotów narzeka dzisiaj na to, ze parlamentarna większość robi, co chce, to przecież nie z powodu złamania zasady demokratycznej, tylko przeciwnie – dzięki jej wykorzystaniu.

Banda utytułowanych idiotów być może nie wie, że przyczyną jej niezadowolenia może być ewentualnie złamanie zasady nomokratycznej (nomos, to po grecku: prawo), według której istnieją słuszne reguły podporządkowane zasadzie sprawiedliwości (według Ulpiana Domicjusza – iustitia est firma et perpetua voluntas suum cuique tribuendi – co się wykłada, że sprawiedliwość jest to niezłomna i stała wola oddawania każdemu tego, co mu się należy), która to sprawiedliwość należy do porządku niedemokratycznego, to znaczy – nie poddaje się żadnym głosowaniom.

Tenże Ulpian Domicjusz sformułował zasady sprawiedliwego postępowania: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere – co się wykłada następująco: uczciwie żyć, drugiego nie krzywdzić, każdemu należne oddawać.

Nawiasem mówiąc, dlatego właśnie byłem i jestem przeciwny obniżaniu emerytur ubekom; nie dlatego, żebym obdarzał ich jakimś sentymentem, bo jest akurat odwrotnie, ale dlatego, że jeśli państwo, to znaczy – władza publiczna chce, by ludzie postępowali porządnie, to samo nie powinno postępować inaczej.

Tłumaczyłem kiedyś na spotkaniu, że obniżenie ubekom emerytur jest podobne do sytuacji, gdy pożyczywszy od kogoś pieniądze, odmawiam zwrotu pożyczki pod pretekstem, że pożyczkodawca bije żonę. Jeśli nawet rzeczywiście bije tę żonę, to nie jest to żaden powód, by nie zwracać mu pożyczonych pieniędzy.

Niestety znaczna część obywateli uważających się za antykomunistów, została trwale komunizmem zainfekowana – co nawet znalazło się w oficjalnym uzasadnieniu ustawy „dezubekizacyjnej” – że jest ona realizacją „sprawiedliwości społecznej”. Otóż „sprawiedliwość społeczna”, to elegancka nazwa rozmaitych łajdactw, przeważnie – rabunku maskowanego pozorami legalności.

Gdybym z pistoletem w ręku zgłosił się do bogatszego ode mnie i pod groźbą użycia broni zażądał od niego natychmiastowego podzielenia się ze mną majątkiem, to każdy sąd uznałby to za rabunek. Jeśli jednak wynajmę sobie posła i ministra, opłacając ich walutą głosów wyborczych, to ten sam czyn zostanie uznany za realizację „sprawiedliwości społecznej”. A przecież istota czynu pozostaje taka sama.

Niestety nie rozumie tego nawet papież Franciszek, który niedawno pochwalił komunistów, że myślą według zasad nauki Chrystusowej. Jest to oczywista nieprawda, bo Chrystus mówił: „daj!”, podczas gdy komuniści mówią: „bierz!” Ale żeby dać, to najpierw trzeba mieć, a zatem warunkiem sine qua non praktykowania chrześcijańskiego przykazania miłości bliźniego, jest własność prywatna.

Tymczasem podstawowym punktem programu komunistycznego jest właśnie likwidacja własności prywatnej, zatem między chrześcijaństwem a komunizmem istnieje sprzeczność nie do pokonania. Zatem jeśli Kościół nadal będzie dostarczał ludziom takiej fałszywej wiedzy i wzbudzał w nich rozterki, to przestanie być komukolwiek potrzebny. Ludzie od Kościoła oczekują pewności, bo rozterek to mają dosyć również i bez niego.

Nic dziwnego, że w sytuacji takiego zamętu doszło w Sejmie do incydentu, który tę Izbę całkowicie dyskredytuje, przynajmniej w jej obecnym składzie. Mam oczywiście na myśli posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa, który przeglądał zawartość torebek i teczek nieobecnych na sali posłanek i posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zostało to ujawnione przez kamery sejmowego monitoringu.

Człowiek o manierach i mentalności kieszonkowca jest w gronie prawodawców. Ale to jeszcze nic w porównaniu z tym, że jego partyjni koledzy i doraźni polityczni sojusznicy z innych partii, zamiast zażądać od niego natychmiastowej rezygnacji z poselskiego mandatu, wystąpili w jego obronie, najwyraźniej nie mając nic przeciwko temu, by ich parlamentarnym kolegą był osobnik o manierach i mentalności kieszonkowca.

Skoro tak, to znaczy, że w Sejmie panoszy się hołota, która nie ma najmniejszych kwalifikacji moralnych, jakich oczekiwalibyśmy od prawodawców. Ta sytuacja jest rezultatem demokracji; skoro Większość wyznaje „sprawiedliwość społeczną”, to zdominowanie Sejmu przez hołotę jest nieuniknione.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarze 33 to “Hołota panoszy się w Sejmie”

 1. Bogaty Miś said

  Redaktor Michalkiewicz pisze coraz
  trafniej, precyzyjniej, krócej i jaśniej. Widać jak bardzo wykształcenie klasyczne formuje umysł człowieka inteligentnego. Dawniej takich ludzi było więcej, a utytułowanych idiotów mniej.

 2. jarecek said

  Pisze pan Bzdury Panie Michałkiewicz.
  Idąc pana tokiem myślenia, gdyby obecni posłowie przegłosowali ustawę mocą której przyznali by sobie dożywotnio po miliardzie złotych emerytury miesięcznie należało by ten zapis uszanować i wypłacać im tą kwotę dożywotnio co miesiąc.
  Pisze pan
  „Gdybym z pistoletem w ręku zgłosił się do bogatszego ode mnie i pod groźbą użycia broni zażądał od niego natychmiastowego podzielenia się ze mną majątkiem, to każdy sąd uznałby to za rabunek. Jeśli jednak wynajmę sobie posła i ministra, opłacając ich walutą głosów wyborczych, to ten sam czyn zostanie uznany za realizację „sprawiedliwości społecznej”. A przecież istota czynu pozostaje taka sama.”

  Pan wybaczy ale chyba pan NIE WIE CO ROBIŁO UB i za co im płacono.
  Nie porównuje pan rabunku z bronią w ręku ze zmniejszeniem emerytur Esbeckich.
  Zapewne według pana bandyta po skutecznym napadzie i zrabowaniu mienia powinien korzystać z konstytucyjnego prawa ochrony tak uzyskanej własności.
  Zapewne i proces w Norymberdze był wielką niesprawiedliwośćią wszak tam osądzeni hitlerowcy działali zgodnie z niemieckim prawem ????

 3. Maćko said

  Jarecek – nie kazdy w UB-SB byl przestepca….

  Emerytury im naliczano wieksze niz w innych zawodach i taka korekcja moglaby miec miejsce.

 4. Marek said

  Michałkiewicz manipuluje. Nie mam pojęcia, po kiego broni zbójeckich emerytur. Zdychać nie będą bardziej od reszty Polaków po obniżce kilkutysięcznych obecnie emerytur.
  Michałkiewicz pisał nie raz, że obecny system emerytalny i tak się zawali, bo musi. Będą obniżane emerytury. I to będzie ok, bo jest nieuniknione, zaś tu wielkie larum. Michałkiewicz, zapętliłeś się Pan.
  Sprawiedliwość stoi wyżej od prawa, jak miłosierdzie wyżej od ofiary.
  Powinien Pan to czuć intuicyjnie.

  ——
  Nie broni ani tych zbójów, ani ich emerytur.
  Broni praworządności – tak, jak ją rozumie, w czym nie jest odosobniony.
  Nie ma tu żadnych „manipulacji”. Wszystko jest napisane jasno, prosto i bez ogródek.
  Admin

 5. Piskorz said

  re art. „co się wykłada następująco: uczciwie żyć, drugiego nie krzywdzić, każdemu należne oddawać” . A TO CO JEMU NIE NALEŻNE /P. REDAKTORZE/, BO BYŁ ŚCIERWEM UBECKIM I WIADOMO WSZEM I WOBEC CO ROBIŁ/…TO TRZEBA MU TĘ UBECKĄ WYSOKĄ EMERYTURKĘ ZABRAĆ..I TO JEST TA SPRAWIEDLIWOŚĆ S.!! I NIE MA CO TUTAJ
  DYWAGOWAĆ I DZIELIĆ WŁOS NA 4 CZĘŚCI.. JAK PAN TO ZAWSZE PO MISTRZOWSKU ROBI…I ZACIEMNIA ISTOTĘ RZECZY..!!

 6. RomanK said

  Pan Stanislaw oczywiscie ma racje…i kpi sobie w zywe oczy z polinteligentow, a nawet cwierc…:-0)) sam przy okazji beltajac dla zmylenia przeciwnika.
  Oczywiscie demokracja polega na tym, ze wiekszosc ma racje, jak ona by nei byla sprawiedliwa czy nie wazne ze MA! I tak dwoch przeglosuje trzeciego, ze moga go legalnie okrasc idlatego nei ma zadnego zlodziejstwa tylko podatek! Jesli pieciu przeglosuje, zeby odebrac szostemi i dac siodmemu..tez jest wszystko gites i legalnie. A legalnie to zupelnie co innego niz sprawiedliwie..i to panu Stanislawowi- jako prawnikowi w niczym nie przeszkadza..bo i niby dlaczego! A nawet, jakby wrecz przeciwnie czym przesiaknal w dlugiej coactywizacji politycznej z Korwinem- ktoren jest legalista.
  Obnizenie esbekom emerytur pan Stanislaw interpretuje na korzysc ubekow uzywajac zlego porownania…bo ich emerytura- jak i wczesniej uposazenie nie bylo zadna POZYCZKA u ludu pracujacego miast i wsi ,ale haraczem- jaki wymuszali na tymze…w celu wymuszenia zachowan do utrzymana ustroju sprawiedliwosci spolecznej po ichniemu rozumianej. Wprost przeciwne do uposazenia ich sluzba w Organach nie byla wymuszana , ale byla raczej aktem dobrowolnym i swiadomym……/Zatem kiedy zmienilo sie rozumowanie sprawiedliwosci i spolecznosci i sprawiedliwosci …czyli skoro zminiaja sie czasy…, zmienily sie moga warunki, tym bardziej, ze ci ci im to gwarantowali sami gwarancje utracili :-)))
  TYm bardziej, ze prawo nie ma kosci ..tak samo jak jezyk wladzy….czyli jak sie skrzywi to sie sprosci….
  Zatem esbecy dobrze znali co lizali…a de gustibus non est disputandum….

 7. Waclaw-L said

  Pan Autor, wiele mądrości, ale,
  „Tłumaczyłem kiedyś na spotkaniu, że obniżenie ubekom emerytur jest podobne do sytuacji, gdy pożyczywszy od kogoś pieniądze, odmawiam zwrotu pożyczki pod pretekstem, że pożyczkodawca bije żonę.”
  Całkiem zgrabnie przedstawione. Chylę czoło.

 8. Piszę więc jestem said

  Takie jeszcze jedno spojrzenie na sprawę,
  czy prawo pięści jest Prawem?!

  Cytuję początek:

  Nie bij go tak mocno bo się spocisz.

  Komuniści i ich następcy umówili się sami ze sobą, że tego co ukradli nigdy nie oddadzą.

  Izabela Brodacka

  Pamiętam z dawnych czasów zabawny dowcip rysunkowy. Wychylona przez okno mamusia woła do synka zawzięcie tłukącego kolegę: „Nie bij go tak mocno, bo się spocisz”. To co kiedyś wydawało się dowcipem jest teraz ponurą rzeczywistością. Jak doniosły media więzień pewnego zakładu karnego w Polsce, skazany za cztery zabójstwa, złożył skargę na nieludzkie warunki w więzieniu, które miały polegać na podaniu mu zbyt słabego znieczulenia przy zabiegu dentystycznym. Jak twierdzą prawnicy ma spore szanse na uzyskanie dużego odszkodowania. Ciekawe jakie odszkodowanie dostały rodziny jego ofiar?

  i dalej pod linkiem:

  .http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19441&Itemid=119

 9. Marek said

  Michalkiewicz: „dlatego właśnie byłem i jestem przeciwny obniżaniu emerytur ubekom”

  Michalkiewicz, może Pan sobie być przeciwny obniżaniu emerytur ubekom, ciężko na nie zapracowali, a państwo się z nimi umówiło* i trza dotrzymywać umów. hehe.
  Logika z doopy wzięta.
  To samo państwo umówiło* się z resztą bydła. że będzie mieć niższe emerytury kilkakrotnie za dużo cięższą pracę i wykonywaną o wiele lat dłużej, niż owi ubecy.
  I to jest sprawiedliwe*, hehe. i zgodne z prawem, którego Pan broni.
  Dziękuję za uwagę. Z Panem Gajowym się zgadzam, ale nie z Michałkiewiczem. Takie moje zbójeckie prawo:)

 10. Majster said

  Prawnictwo wychodzi z Michalkiewicza. Ciekawe co wyjdzie później. U Izabeli Brodackiej-Falzmann : „Niejaki Humer w poczuciu całkowitej bezkarności, potrafił w trakcie toczącej się przeciwko niemu
  sprawy sądowej powiedzieć do świadka, schorowanej starej kobiety:” nie dokończyłem swojej roboty
  ale jeszcze dokończę”, nie licząc się z tym, że sąd może i powinien potraktować tę wypowiedź jako
  groźbę karalną. ”
  Pan Michalkiewicz i inni mogą ubekom płacić ze swoich.

 11. Maćko said

  Panie Marku – na mój gust, to dobrze Pan napisal.
  ***
  Bipolarnie jednak dodam, ze za „garsc dolarów” byc moze ze rzad narobil sobie wrogów w „sluzbach” … nie wiem czy to dobre. Ja bym im dal wszystkim podwyzki, premie i zapewnienie, ze im to sie nigdy nie przydazy, bo oni sa tacy dobrzy.
  Ktos tam pisal, ze Polska sie steruje poprzez sady i policje…

 12. Boydar said

  Właściwie to Pan Gajowy pisząc – „… broni praworządności – tak, jak ją rozumie …”, podsumował na wieki Naszego Znakomitego Publicystę.

 13. ATAK na III RP przez oszustw z Brukseli i żydowski Finacial Times: said

  30 grudnia 2017 roku został opublikowany w Financial Times pt.:

  „Polish city more polluted than Beijing
  Coal burning makes Poland Europe’s capital of smog”
  Link:
  https://www.ft.com/content/6712dd66-c91d-11e6-8f29-9445cac8966f

  W artykule jest zamieszczone zdjęcie rzekomo mostu Paniatowskiego w Warszawie zrobionego w bardzo mglisty dzień, co ma jakoby pokazywać „smog” panujący w Warszawie, tutaj:

  http://prod-upp-image-read.ft.com/80023b44-c929-11e6-9043-7e34c07b46ef

  lub centrum Warszawy:

  Autor artykułu Henry Foy stwierdza, że tzw. „Komisja Europejska” która zarządza znany FOLKSDOJCZ donald tusk nałożył KARĘ finansową dla obecnego rządu polskiego w wysokości 900 milionów EURO !

  Ponadto załczony jest spis 50 miast w UE, w których jest najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie, z czego aż 33 miasta są jakoby najbardziej zanieczyszczone:

  https://pbs.twimg.com/media/CyIT4l4WIAEpzuF.jpg:large

  Ponadto jest też prezentowana mapa Europy z oznakowanym kolorowymi punktami od niebieskiego(czyste miasta) do koloru bordowego(najbardziej BRUDNE) których jakoby jest najwięcej w Polsce:

  Czy to prawda, że Warszawie i Krakowie jest bardziej zanieczyszczone powietrze niż w chińskim Pekinie ?

  Obecnie obserwuje POTĘŻNĄ nagonkę na Polskę przez bandytów ZŁODZEJI, pedałów masońsko-brukselskich oraz anty-polskiego przestępczego gangu PO na czele z dalej bezkarnym rozwydżonym ZBRODNIARZEM mafiozami folksdojczami jak:
  donaldem tuskiem,
  szhetyną,
  petru,
  żydem kijowskim od KOD-u i innymi folksdojczami jak:
  ujazdowskim,
  jarosławem wałęsą,
  hubner,
  mega SPRZEDAWCZYK janusz lewandowski,
  SZMATA michał boni,
  agnieszka kozłowska-rajewicz,
  adam szejnfeld,
  róża thun,
  jerzy buzek ,
  bogdan zdrojewski z przestępczego żydowskiego UKŁADU wrocławskiego

  i innymi karierowiczami ŻYDAMI z polskim obywatelstwem, którzy bez skrupułów ZAJADLE szkodzą Polsce jako instytucji państwowej i z premedytacją zpułnie świadomym z wyrachowaniem DOŁUJĄ, gnoją, KUPCZĄ za łapówki polskimi obywatelami na arenie mędzynarodowej !!

 14. RomanK said

  Oooooo …….jak rozumie…..Bo co to jest sprawiedliwosc?????:

  cyt : „Any trial based on the assumption that Jews and goyim are equal is a total travesty of justice.” — Rabbi Yitzhak Ginsburg, June 6, 1989:

  Jakikolwiek proces zakladajacy , ze Zyd i goye sa rowni…to totalnie absurdalne rozumienie sprawiedliwosci…..

 15. Miet said

  A mnie się zdaje, że Michałkiewicz, jak zwykle ma rację.
  Obniżka emerytur obejmie wszystkich gojskich ubeków a te niegojskie to może i podwyżki dostaną za cierpienia jakie w Polsce musieli przeżywać – od polskich antysemitów.:-)))

  Bardzo to możliwe.
  Admin

 16. Rafal C. said

  1. „Sprawiedliwość jest to niezłomna i stała wola oddawania każdemu tego, co mu się należy.”
  Bieda w tym ze ustalenie co sie komu nalezy nalezy do tych co stanowia Prawo. Cytat powyzszy
  pochodzi z czasow kiedy niewolnictwo mialo swoje uzasadnienie w Prawie, W Rzymie zas demokracja za
  nie istniala. Cytat, Jako argument, jest zatem chybiony.

  2.W demokracjach dzisiejszych wiekszosc przeglosowuje mniejszosc .Nie oznacza to ze wiekszosc
  ma racje. Oznacza to jedynie tyranie wiekszosci. W demokracji tyrania? Alez tak. Nie chce mi sie
  przytaczac przykladow. Sprzecznosc jest pozorna.

  3. Churhill stwierdzil ze demokracja jest najgorszym z ustrojow, ale lepszego nie wymyslono.
  No pomyslmy: faraonowie, cesarze, krolowie, to oni byli lepsi? Pierwszy lord admiralicji
  napisal tez wiele ciekawych rzeczy zanim jego cygaro wypadlo mu ust. I ja to pamietam.
  I nigdy skurwysynowi nie zapomne.

 17. Rafal C. said

  Co u licha z tym kutasem? Poslugujac sie panem hr. Fredra pytam gdzie jest moj komentarz?

  No nie wiesz Pan, że Putin osobiście go zatrzymał?
  A pomagał mu Trump, Marine Le Pen i Gruby Rychu.
  Admin

 18. Yah said

  Wydarzenia w sejmie udowadniają po raz kolejny, że demokracja jest złym ustrojem i nie wymyślono gorszego. W kolebce demokracji – Grecji – nie rządził przecież demokratycznie , łatwy do manipulacji, tłum tylko najlepsi – arystokracja. Demokratycznie – w drodze głosowania – można podejmować decyzje tylko w gronie najlepszych, najinteligentniejszych, dobrych i altruistycznych osób. W innym wypadku wychodzi na wierzch tylko mierność, głupota, zło i interesowność. Dziwimy się wszechobecność tych zjawisk, tymczasem są one typowe dla tej demokracji, która powszechnie obowiązuje na świecie – demokracji tłumów.

  Statystycznie rzecz ujmując wynik wyborów zależy od powszechności pewnych poglądów i przekonań pośród tłumu. Jak doprowadzić do tego, by tłum za glosował zgodnie z oczekiwaniami prawdziwych władców świata. Uczynić pożądane poglądy i przekonania powszechnymi, przy wykorzystaniu środków masowego przekazu.

  Przecież widać jak na dłoni jak to działa i widać jaka panikę wywołują informacje niezgodne ze schematem – bo burza tzw. demokratyczny porządek.

  W takim razie, czy nie istnieje możliwość , by demokracja zadziałała poprawnie. Tak, jak najbardziej, jeśli jest to demokracja wśród głęboko wierzących, prawdziwych chrzescijan, a ponadto musi to być społeczeństwo jednolite co do wyżej wymienionych przekonań.

  Zwróćmy uwagę, że wprowadzanie jakiejkolwiek demokracji poprzedzone jest niszczeniem lub osłabianiem wiary, bo prawdziwa wiara przeszkadzałaby w realizacji prawdziwego celu demonicznej demokracji – zniewolenia człowieka jego własnymi rękami w myśl hasła – „przecież sami wybraliście”.

  Przykłady:

  – Polska demokracja szlachecka – reformacja i „tolerancja” dla innowierców miała osłabić wiarę i umożliwić jeszcze inna tolerancję, która sprawia , że polska szlachta począwszy od XVIII w. przestaje być polska szlachtą

  – rewolucje Cromwella w Szkocji zapoczątkowała niechęć protestantów do katolickich Szkotów

  -rewolucje francuska poprzedza działalność racjonalistów osłabiających wiarę; przykładem jednego z pierwszych fake’ów jest „zdobycie” Bastylii

  – rewolucje październikowa poprzedza intensywna działalność nihilistów rosyjskich

  – rewolucje solidarnościowa w Polsce poprzedza ( mające na celu osłabienie wiary) popularyzacja nastrojów konsumpcjonizmu i swobody obyczajowej poprzez polityką „lizania cukierka przez papierek” – telewizja w latach 70-tych, a następnie pozbawienie ogółu społeczeństwa dostępu do większości porządnych dóbr w latach 70-tych

  – rewolucję w KRK poprzedza SWII i zmiana liturgii co skutkuje osłabieniem wiary, trudnościami w odróżnienia dobra od zła, problemami w ocenie konsekwencji ( szczególnie złych) swoich czynów wśród wierzących oraz osłabieniem chęci obrony tradycji przed kościelnymi nowinkami, które prowadzą do zniszczenia kościoła i utworzenia z niego atrapy wiary, a nie prawdziwego Kościoła pomagającego ludziom walczyć ze złem.

  „Hołota panoszy się w Sejmie” – tytuł dobry – ona zawsze się tam panoszyła, bo takie są założenia obowiązującego modelu demokracji. Rządzić ma łatwa do kierowania, interesowna, egoistyczna hołota. Osoby niezależne, bezinteresowne albo nie dostają się do parlamentu, albo, jeśli przez przypadek się dostaną, są na różne sposoby eliminowane. Tak wygląda demokracja czyli noblowskie „rządy szubrawców”.

  Najgorsze jest jednak to, że nie sposób niczego zmienić. Trwające 300 lat pranie mózgów zakodowało ludziom w mózgach, że demokracja jest najlepsza, że nie ma lepszego ustroju. Rzeczywiście nie ma do …. manipulowania i niszczenia społeczeństwa jego własnymi rękami.

 19. RomanK said

  Panie Yah..emmmpstrembzdrem…. zdemokracja jest- jak z pogoda. Texanie powiadaja – nie ma zlej pogody, tyko ludzie maja zle ubrania.
  demokracja – jak samochod…. umie pan jechac jedzie pan ,wygodnie – nie umie…… tlucze po rowach i krzakach.
  Brak kompetencji! Brak podstawowej wiedzy ….. kultury!
  Lyzke wsadza sie za cholewe
  Sa regulaminy, przepisy, obyczaje…wystarczy je przestrzegac – zwlaszcza- jak sie zostalo reprezentantem Narodu- Poslem !
  Demokracja jest dosc prostym narzedziem wladzy , ale jak sam pan widzi- jakze niewielu doroslo , zeby sie nim poslugiwac….dlatego prosza sie kwiczac …..o nalanie im w koryto:-))))) albo po ryjach….
  jaki przepis regulaminu Sejmowego reguluje sprawe- Protesty Poslow???
  Zachowanie okupujacych sale sSejmowa to zwykla lobuzeria i akt teroryzmu wobec najwyzszego organu wladzy w Polsce…i calqa sytuacja rtzutuje na cala klase polityczna lobuzow jacy dorwali sie do wladzy i sprawuja ja -jak swinie, po swinsku juz prawie 30 lat…

 20. Yah said

  Ad 19

  No tak niby prawda tylko ….. Teksańczycy się nie pocą nawet w czasie największych upałów.

 21. Yah said

  A na poważnie pisze Pan :

  „Brak kompetencji! Brak podstawowej wiedzy ….. kultury!”
  „(…) ale jak sam pan widzi- jakże niewielu dorosło , żeby się nim posługiwać (…)”

  I nie dorośnie, nie nabierze kompetencji, podstawowej wiedzy i kultury. Demokracja jest dobra, ale dla rozstrzygania sporów wśród najlepszych. Demokracja w populacji, gdzie połowa nie grzeszy inteligencją do niczego dobrego nie prowadzi.

  Przez przypadek użył Pan uzasadnienia panów tego świata. Dlaczego rządy demokratyczne nie działają zgodnie z interesami ludzi ? Bo ludzie nie dorośli do demokracji i źle wybrali – odpowiadają panowie świata. Oczywiście pomijają milczeniem fakt, że kogo by nie wybrali byłoby tak samo – bo wybierają, spośród już wybranych, którzy będą robić tylko to na co im pozwolą. Jakiekolwiek próby wprowadzenie innej demokracji kończą się tak jak w Libii.

  „Sa regulaminy, przepisy, obyczaje…wystarczy je przestrzegac – zwlaszcza- jak sie zostalo reprezentantem Narodu- Poslem !”

  Nie po to rozwalono moralność i obyczaje by przestrzegać jakiś regulaminów . Nawet sobie Pan nie zdaje sprawy ze stosunku do prawa i przepisów wśród rzadzacych w Polsce. Przestrzegają tylko te, które im pasują. Gdy jakieś łamia, są szczerze zdziwieni, że muszą je stosować i ktoś im śmie na to nieprzestrzeganie zwracać uwagę. Jest źle, a będzie jeszcze gorzej, bo młode pokolenie jest pozbawione jakichkolwiek ograniczeń związanych z sumieniem i moralnością – najważniejszy jestem ja i moje pieniądze- tak myśli coraz większa grupa ludzi.

 22. ej said

  Ad 15….i bardzo dobrze, że gojskim zabiorą. To na przestrogę dla gojskich.

 23. […] „Hołota panoszy się w Sejmie” – tytuł dobry – ona zawsze się tam panoszyła, bo takie są założenia obowiązującego modelu demokracji. Rządzić ma łatwa do kierowania, interesowna, egoistyczna hołota. Osoby niezależne, bezinteresowne albo nie dostają się do parlamentu, albo, jeśli przez przypadek się dostaną, są na różne sposoby eliminowane. Tak wygląda demokracja czyli noblowskie „rządy szubrawców”. […]

 24. Maćko said

  Szanowni, dzisiejsza demokratura nie jest demokracja. Kropka.

  Decyzje podejmuja osoby wybrane przez Korporatokracje a nie przez Lud.

  Iluzja sa procesy wyborcze, gdzy wybieramy tylko miedzy wybranymi przez Korporatokracje.

  Listy wybieralnych sa kreowane przez scisle jelyty wladzy które sa pod scisla kontrola finansujacych kampanie wyborcze. Wygrywa ten, który dostanie wiekszy budzet i wieksze poparcie masmeNdiów – które naleza do Korporatokracji.

  Dyskutowanie o „demokracji” mija sie w tej sytuacji z celem.

 25. Piszę więc jestem said

  Powiem krótko i treściwie:

  Każdy grzech:

  nienapiętnowany, niukarany, niezadośćuczyniny – staje się z

  czasem coraz większy ii większy, aż . . .

  ZAREAGUJECIE!!!

 26. WooBooDoo said

  Cytat: “Człowiek o manierach i mentalności kieszonkowca jest w gronie prawodawców. “

  Co to za kit? Prawodawcy czy prawiczki? Oni wszyscy to kieszonkowcy i nie tylko mentalni gdy zdarzy sie okazja wsadzic lape w cudza kieszen i nikt nie widzi. Durny Nitras zapomnial o kamerach.

  Na marginesie przestroga dla czytaczy – ci co biora belkoty “prawiczka” SM na serio sami sobie szkodza.

  # 3 Cytat: Jarecek – nie kazdy w UB-SB byl przestepca…. “

  100% racji wsrod niech byli tez duchowni.

  ——
  Ma Pan coś konkretnego przeciwko red. Michalkiewiczowi, czy tylko insynuacje?
  Każdy dupek potrafi nasrać na dywan w pałacu. Bo tylko w ten sposób może zaistnieć.
  Admin

 27. Piskorz said

  re 9..”Michalkiewicz: „dlatego właśnie byłem i jestem przeciwny obniżaniu emerytur ubekom” TAK LOGIKA Z DOOPY WZIĘTA..ZGADZAM SIĘ..!! RED MICHALKIEWICZ…ciągle bryluje, filozofuje, cytuje,ironizuje, tu pogłaszcze, tam skarci,
  gdzie niegdzie wrzuci paremię prawniczą , zamota, odmota…a sensu i istoty rzeczy nie widać.!! Kończ pan..te swoje dyrdymały..

  ——
  Może Pan się nie zgadzać z red. Michalkiewiczem, bo problem można oglądać pod różnymi kątami widzenia – ale on przynajmniej swoje poglądy uzasadnia i za nimi argumentuje, czego nie można powiedzieć o wielu jego oponentach.
  Admin

 28. Miet said

  Re.22.
  Ej, Ej, Ej… Widzi Pan, problem w tym, że wtedy une te niegojskie będą już miały 100% władzy a goje będą się radować, że jakiegoś tam ubeka spotkała zasłużona kara.

  Takie rzeczy już miały miejsce po 1989, że zbrodniarzy takich jak Wolińska czy Morel „ręka sprawiedliwości” nie dotknęła – nawet nie próbowała dotknąć – a paru gojom, którzy nawet nie popełnili żadnego przestępstwa (np. Arcb. Wielgus) zgotowano pokazówę – nawet w katedrze.

  Ja też uważam, że bandziorom z SB, czy z jakiejkolwiek innej organizacji powinno się odebrać wszelkie przywileje – ale bandziorom a nie wszystkim jak leci bo inaczej będzie tak jak napisałem.

  Jak to przeprowadzić tego nie wiem – przez ostatnich prawie 30 lat nie potrafiono rozliczyć ani jednego komuszego bandyty – kto więc jest w stanie zrobić to teraz, no kto i jak?
  Chętnie poczytam jakieś mądre propozycje sprawiedliwych rozwiązań.

 29. panMarek said

  Całe to państwo to „teatrzyk piątej klepki” Krysi Jandzi i nic więcej, choć za demaskacją tego drugiego (po Ryśku) debila-alimenciarza, ewidentnie stoją tajniacy Kaczyńskiego.
  Nie na darmo Naczelnik podniósł im pensje zaraz po objęciu władzy.
  Odwdzięczają się tym sposobem demaskując w odpowiednim momencie kolejnego dekla.
  Może to i dobra metoda stosowana przez Kaczyńskiego – ośmieszyć to towarzystwo do cna.

 30. Marucha said

  Re 28:
  Panie Mietku, całe to odbieranie emerytur, groźby ciągania po sądach poprzednich władz, groźne pohukiwania i pokrzykiwania – to ordynarny, żałosny w swym prymitywizmie teatr dla idiotów, jacy stanowią ogromną część ludności Polin.

  Nic z tego nie będzie, żadnej sprawiedliwości nikt nie wymierzy.

 31. Miet said

  Re.30.
  Też tak myślę, Panie Wacławie.

 32. AniaK said

  Współczuję tam garstce ludzi poważnie podchodzących do tematu. Myślę, że to całe towarzystwo któremu udało się zdobyć głosy wyborców dzięki urokowi osobistemu albo wrodzonemu sprytowi gdyby na starcie zaprzęgnięto do pracy do jakiej się pchało i zostało poddane weryfikacji, to może żeby nie dokładać do interesu odpadło by na starcie. Jeżeli oni na nasz koszt zatrudniają sobie ludzi do pracy, to będzie rósł nie tylko koszt utrzymania administracji na Wiejskiej, ale i hołoty będzie przybywało.

 33. Joe said

  Decydenci w POlin dzialaja POd publiczke….Choc sam Kaczynski uwaza sie za doktora prawa,lamie prawo jak duren ktoremu na niczym nie zalezy….zaspokaja „oczekiwania „gawiedzi….I tego broni znajacy prawo Michalkiewicz….A dowodow na to niech szukaja ci co umieja czytac….POdam tylko jeden…DEGRADACJA TRUPOW…Czy uda sie komus znalezdz druga taka komedie na swiecie?

Sorry, the comment form is closed at this time.