Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Większość żołnierzy na Ukrainie nie ginie w walkach

Posted by Marucha w dniu 2017-01-04 (środa)

Ukraińskie ministerstwo obrony narodowej opublikowało statystyki dotyczące liczby ofiar konfliktu we wschodniej części kraju w 2016 roku.

Wynika z nich, że najwięcej żołnierzy zginęło poza linią frontu z powodów takich jak wypadki samochodowe, choroby czy przedawkowanie narkotyków i alkoholu.

Resort obrony narodowej poinformował, że do 26 grudnia ubiegłego roku w związku z konfliktem we wschodniej części Ukrainy zginęło 467 żołnierzy podlegających Siłom Zbrojnym Ukrainy. Okazuje się jednak, iż większa część z nich straciła życie poza linią frontu, ponieważ w bezpośrednich walkach śmierć poniosło 211 wojskowych, natomiast z innych powodów zmarło 256 żołnierzy.

Najważniejszymi przyczynami zgonów były choroby, kolizje drogowe, zatrucia (w tym alkoholem i narkotykami), nieszczęśliwe wypadki, samobójstwa oraz umyślne morderstwa.

Ponadto w wyniku walk ukraińska armia straciła ponad 100 sztuk broni i innych elementów uzbrojenia wojskowego, lecz w ramach modernizacji potencjału wojska otrzymało ono przez cały 2016 r. blisko tysiąc zmodernizowanego sprzętu. Ogółem Siłom Zbrojnym Ukrainy w tym roku podlegało 68 tys. osób w tym 7,5 tys. oficerów.

Na podstawie: wschodnik.pl, uatoday.tv.
http://autonom.pl

Komentarzy 13 to “Większość żołnierzy na Ukrainie nie ginie w walkach”

 1. PO-wała said

  Ciekaw jestem czy podobne informacje udzieli Krasna Armia? Otóż zapewne dowiemy się , że wojna w Donbasie to dzieło zmowy Sił Antysocjalistycznych , Że tam w ogóle nie ma wojsk sowieckich , że tak naprawdę ko tylko Ukraińcy strzelają do nich co jest haniebne zważywszy ,że Rosjanom dano karabiny i armaty na wodę. Ot cała przewrotność Wielkiego Chachłaja. W Nowym Roku , życzę Gajowemu mniej rusofilji

  ——
  Pieprzysz Pan sloganami, jak leming.
  Sowietów nie ma od 25 lat.
  Rosjanie nie biorą udziału w żadnej wojnie na terenie Ukrainy, co potwierdziło najwyższe dowództwo ukropskie.
  Nie ma żadnych zdjęć satelitarnych, ani doniesień wojskowych, nic… oprócz pierdół polskojęzycznych kurwów typu Sakiewicza albo Waszczykowskiego.
  Admin

 2. Lovshak Ruskij Agient said

  Qrwa znowu jakiś żydobolshevik z teoriami spiskowymi, nzawę to syndromem Clonton, ównie dobrze mogłóć syndrom Maciorewicza, czyli widze wszędzie zielone ludziki…..tak tak a chakoaniem meili sztabu Clinton dowodził podobno sam Putin, a password miał ustawione na „password” , a świstak siedzi i zabija te sreberka….. Idź chłopie zapisz się do OT i razem z Maciorewiczem i Edmundem już dziś jedźcie do Donbasu rozwijać demokrację…. jak nie macie na bilety to idźcie do Sorosa Soros ma to Wam da…..

 3. revers said

  Zabraklo w statystykach ofiar „przyjacielskiego ogna” jaka miala ostanio w dn.18-21 grudnia ub. roku pod Dabelcewem, czyli samozglady plutonow wojsk ukrainskich.

  Problem w tym p. Po-Wale w ze w Donbassie jest az za duzo fachowcow od zbrojeniowki, mechaniki pojazdow, potrafia remontowac porzuocony sprzet przez UA lub wrecz sprzedane przez chachalow uzbrojenie noworososjanom, jest tam jeszcze przemysl ciezki ktorego nie dosiegla niewidzialna reka wolnego rynku Sorosa i Sachsa.

  Kraza rowniez wiesci ze Poroszenko jak przystalo na handle chce sprzedac Rosji Donbass, Krym za jedyne 50 mld baksow. Tak to handle sie maja do rusofili, jak czekoladki Poroszenki w Rosji. Jeszcze nie wiadomo co stary Pentagon na odchdne odwali na wschodzie, czolgi Obamy w portach Bremen rozladowano na 5 dni przed oficjalna data cwiczen, juz sa otowe do parcia na wschod.

 4. Lovshak Ruskij Agient said

  Dzień bez Sakiiewicza dniem straconym, żydobolszewicka gadzinówka , bolszevicka propaganda ubrana w narodowo patriotyczne szaty, Ciekawe kto znowu człowiekiem roku tv republika i gazety polskiej…. według mnie powinna to być Gosiewska albo ta druga walcząca o demokrację na Białorusi, o tej to powinien Soros dać granta… Romaszewska żydówka tak pięknie spiera demokarcję u złego dyktatora Ł

 5. Zerohero said

  @1

  Otóż zapewne dowiemy się , że wojna w Donbasie to dzieło zmowy…

  Tak, Ukraina odparła inwazję Rosji tracac przez 2 lata 200 żołnierzy, a Rosja atakując Ukrainę ograniczyła się wyłącznie do Donbasu. Logiczne jak ch
  😀
  Te 200 jedbak bardziej mi wygląda na straty niemrawo i nieudolnie pacyfikiwanego powstania.

  Jak się obala legalnego prezydenta i podjudza banderowców w bądź co bądź wieloetnicznym kraju, to wojna domowa będzie. Myślisz ludzki śmieciu, że jak obrzygasz Rosjan, to będziesz mniej odpowiedzialny za to co poparłeś? Masz krew na rękach.

  Was trzeba było powiesić za wojnę w Iraku. Wiedziałem, że od bezkarności wam odbije.

 6. Marucha said

  Re 5:
  Poziom intelektualny tej probanderowskiej trollni jest żenujący.
  Ale żaden debil nie zdaje sobie sprawy, że jest debilem.

 7. ojojoj said

  Nie dodali nic o zniwach organow. A tak poza tym w ameryce jest podobnie. Ci co wracaja z Afganistanu czy Iraku wczesniej czy pozniej wala sobie w leb.

 8. Mam zatem rozumieć, że banderowcom odechciewa się tego, w czym są najlepsi: mordowania?

 9. Obcy Astronom said

  Trzeba dziękować za każdego banderowca, który wraca w drewnianej jesionce. To jednego banderowca mniej w Polsce.

 10. peacelover said

  …to nie tylko sprawka tych pojebusow – rezunow upadlinskich, ale ich
  chazarskich bosow… tych zbrodniczych hyper-wybrancow handlujacych
  ludzkimi czesciami pochodzacymi od upadlinskich poborowych.

  Wlasnie tym bydlecym scierwem powinien Putin sie zaopiekowac,
  lecz jak na razie to nasze maciory, wyjszczykowskie i inne donaldy (kaczory!)
  kumpluja sie z tym gownem, wykazujac,

  ze sa takim samym gownem!!!!

  POLIN i JUDOBANDERA (!?)

 11. ENKI said

  Czyją własnością jest Donbas?

  Giulietto Chiesa, były eurodeputowany, publicysta: UKRAINĘ SPRZEDALI !
  Pięć okręgów Ukrainy zostało sprzedanych korporacjom Chevron i Shell na 50 lat (to jest na zawsze!) … bo umowa może być przedłużona za zgodą obu stron na czas zadowalający obie strony…Na tych terenach będą prowadzone wywłaszczenia.
  Umowę podpisał 24.01.2014 r. prezydent Janukowycz, przed utratą przez niego władzy…Punkt 23 umowy przewiduje tajność umowy na 55 lat. Kontrakt dotyczy 7.884 km kw w obwodach Donieckim i Ługańskim. Umowa dotyczy terenów, na których trwają walki.
  Teraz zrozumiecie, dlaczego Kijów toczy wojnę przeciw Krematorska, Słowiańska, Ługańska, Doniecka i Mariupola. Ponieważ tam pod ziemią jest gaz łupkowy, ten gaz został sprzedany Shell’owi i Chevron’owi.
  Toczy się wojna, zniszczenie miast, unicestwienie ludności jest zaplanowane… zwierzęce uśmiercanie miejscowej ludności, by można było eksploatować gaz…
  Umowa przewiduje, że jeśli pod ziemią znajduje się gaz, to właściciel ziemi będzie musiał ją sprzedać po cenie, jaką ustalą korporacje. Jeśli właściciel odmówi, to państwo ma się wmieszać w spór i skonfiskować nieruchomość….
  W p. 5. i 7. umowy zapisano, że Shell i Chevron mogą rozszerzyć swoją działalność, jeśli będą wymagały tego ich interesy. Odkrycie nowych złóż przedłuża umowę automatycznie.
  W ten sposób państwo [UKRAINA] wyzbywa się suwerenności na terytorium Donbasu i Ługańska; Konstytucja Ukrainy przyznaje wyższość praw międzynarodowych nad prawami Ukrainy. Z chwilą podpisania umowy to od korporacji Chevron i Shell zależy rozwiązanie konfliktów.
  Niedawno minister obrony Ukrainy powiedział o powstaniu obozów filtracyjnych dla ludności…czyli masowego przesiedlania narodu, pełnoletnich kobiet i mężczyzn z objętych umową okręgów. Jak widać, już przyjęto prawo, zbudowano bazę dla przesiedleń.Oto jak miała wyglądać prywatyzacja ziem Donbasu i Ługańska.
  Ukraina, według wszystkich parametrów, została kolonią europejskich i szczególnie amerykańskich banków i korporacji… To jest przyczyna, że leje sie krew w tragicznej wojnie narodu Donbasu i Ługańska.
  Oni nie mają dokąd odejść; albo będa walczyć, albo zostaną poddani czystkom, czyli deportowani ze swoich ziem.
  Polskie streszczenie na podstawie przekładu z j. włoskiego na j. rosyjski
  *Giulietto Chiesa, b. eurodeputowany: UKRAINĘ SPRZEDALI ! Tajną Umowę na 55 lat podpisał 24.01.2014 r. Janukowycz z Scevron i Shell.. http://www.youtube.com/user/Ukrainian.
  ..
  „…. teraz rozwiązano wojnę na Donbasie, aby przekazać ziemię kupującym: Chevron i Schell. (wywiad Giulietto Chiesa https://www.youtube.com/watch?v=RVJgtpclakM)”
  w /treborok.Lista Rothschilda i powiązania/ grudzień 2016 r.
  ——————–

 12. peacelover said

  ad11 Enki
  …teraz zobaczymy kto mocniejszy
  Chevron i Schell czy…Putin ??

 13. Głos Prawdy said

  W czasie II wojny światowej największą liczbę zdrajców i tchórzy było wśród ukraińskich żołnierzy, to właśnie oni naczęściej niż inni przechodzili na stronę wroga.
  1. do PO-WALA. Na tysiąc russofobicznych stron, musi być choć jedna rusofilska, tak dla odmiany. Rosyjskie źródła – nie oznacza nieprawdziwe. źródła zagraniczne, które wspierają Rosję tu też są.

Sorry, the comment form is closed at this time.