Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy jest gorszy ustrój, niż demokracja?

Posted by Marucha w dniu 2017-01-05 (czwartek)

Wydarzenia w sejmie udowadniają po raz kolejny, że demokracja jest złym ustrojem i nie wymyślono gorszego. W kolebce demokracji – Grecji – nie rządził przecież demokratycznie, łatwy do manipulacji, tłum tylko najlepsi – arystokracja.

Demokratycznie – w drodze głosowania – można podejmować decyzje tylko w gronie najlepszych, najinteligentniejszych, dobrych i altruistycznych osób. W innym wypadku wychodzi na wierzch tylko mierność, głupota, zło i interesowność. Dziwimy się wszechobecność tych zjawisk, tymczasem są one typowe dla tej demokracji, która powszechnie obowiązuje na świecie – demokracji tłumów.

Statystycznie rzecz ujmując wynik wyborów zależy od powszechności pewnych poglądów i przekonań pośród tłumu.

Jak doprowadzić do tego, by tłum zagłosował zgodnie z oczekiwaniami prawdziwych władców świata? Uczynić pożądane poglądy i przekonania powszechnymi, przy wykorzystaniu środków masowego przekazu.

Przecież widać jak na dłoni, jak to działa i widać jaka panikę wywołują informacje niezgodne ze schematem – bo burzą tzw. demokratyczny porządek.

W takim razie, czy nie istnieje możliwość, by demokracja zadziałała poprawnie? Tak, jak najbardziej, jeśli jest to demokracja wśród głęboko wierzących, prawdziwych chrześcijan, a ponadto musi to być społeczeństwo jednolite co do wyżej wymienionych przekonań.

Zwróćmy uwagę, że wprowadzanie jakiejkolwiek demokracji poprzedzone jest niszczeniem lub osłabianiem wiary, bo prawdziwa wiara przeszkadzałaby w realizacji prawdziwego celu demonicznej demokracji – zniewolenia człowieka jego własnymi rękami w myśl hasła – „przecież sami wybraliście”.

Przykłady:

– Polska demokracja szlachecka – reformacja i „tolerancja” dla innowierców miała osłabić wiarę i umożliwić jeszcze inna tolerancję, która sprawia , że polska szlachta począwszy od XVIII w. przestaje być polska szlachtą.

– Rewolucje Cromwella w Szkocji zapoczątkowała niechęć protestantów do katolickich Szkotów.

– Rewolucje Francuska poprzedza działalność racjonalistów osłabiających wiarę; przykładem jednego z pierwszych fake’ów [oszustw] jest „zdobycie” Bastylii.

– Rewolucje październikowa poprzedza intensywna działalność nihilistów rosyjskich.

– Rewolucje solidarnościowa w Polsce poprzedza (mające na celu osłabienie wiary) popularyzacja nastrojów konsumpcjonizmu i swobody obyczajowej poprzez politykę „lizania cukierka przez papierek” – realizowaną przez telewizję w latach 70-tych – a następnie pozbawienie ogółu społeczeństwa dostępu do większości porządnych dóbr w latach 70-tych.

– Rewolucję w KRK poprzedza SWII i zmiana liturgii, co skutkuje osłabieniem wiary, trudnościami w odróżnienia dobra od zła, problemami w ocenie konsekwencji (szczególnie złych) swoich czynów wśród wierzących oraz osłabieniem chęci obrony Tradycji przed kościelnymi nowinkami, które prowadzą do zniszczenia Kościoła i utworzenia z niego atrapy wiary, a nie prawdziwego Kościoła pomagającego ludziom walczyć ze złem.

Hołota panoszy się w Sejmie” – tytuł dobry – ona zawsze się tam panoszyła, bo takie są założenia obowiązującego modelu demokracji. Rządzić ma łatwa do kierowania, interesowna, egoistyczna hołota. Osoby niezależne, bezinteresowne albo nie dostają się do parlamentu, albo, jeśli przez przypadek się dostaną, są na różne sposoby eliminowane. Tak wygląda demokracja czyli noblowskie „rządy szubrawców”.

Najgorsze jest jednak to, że nie sposób niczego zmienić. Trwające 300 lat pranie mózgów zakodowało ludziom w mózgach, że demokracja jest najlepsza, że nie ma lepszego ustroju. Rzeczywiście nie ma… do manipulowania i niszczenia społeczeństwa jego własnymi rękami.

Yah

Komentarzy 58 to “Czy jest gorszy ustrój, niż demokracja?”

 1. krzysztofm said

  Demokracji da się przeciwstawić tylko monarchię.

  W przypadku zła czynionego w demokracji można złu zaradzić głosując w wyborach. W przypadku monarchii lub quasi-monarchii możliwy jest tylko zamach stanu.

  W demokracji potrzebne jest rozeznanie, rozum i liczność.
  W monarchii potrzebna jest siła.

  Można wybrać, co komu pasuje.

  PS. Król elekcyjny to też demokracja.

  PS2. Demokracja pełna – wszyscy głosują na władzę.
  Demokracja niepełna – na władzę głosują jedynie np. elity, szlachta itp.
  Demokracja stopniowa* – istnieje prawo przekazania swojego głosu wybranej osobie.

  * – Made by Krzysztof M.

 2. Aguirre said

  ad 1) przy założeniu, że głos w wyborach cokolwiek da. A wiemy z doświadczenia, że nie da. Poza tym w wyborach startują jedynie partie, które mają na to glejt. Z zasady partie dzielą społeczeństwo a nie łączą i to kolejny minus demokracji. Za to w monarchii król jest ojcem narodu/ów w ramach swego królestwa i jest spoiwem społeczeństwa.

 3. Maćko said

  Szanowni, dzisiejsza DEMOKRATURA ( lub naiwnie demonkracja ) nie jest demokracja. Kropka.

  Decyzje podejmuja osoby wybrane przez Korporatokracje a nie przez Lud.

  Iluzja sa procesy wyborcze, gdyz wybieramy tylko miedzy wybranymi-zaaprobowanymi przez Korporatokracje/Banksterów

  Listy wybieralnych sa kreowane przez scisle jelyty wladzy które sa pod scisla kontrola finansujacych kampanie wyborcze. Wygrywa ten, który dostanie wiekszy budzet i wieksze poparcie masmeNdiów – które naleza do Korporatokracji.

  Kazda opcja jest obstawiona-zabezpieczona poprzez proste i rentowne srodki kontrolne:
  – zona odpowiedniego pochodzenia
  – pieniadze
  – zaszczyty i uznanie

  Jesli dany wybrany nie stosuje sie do polecen sterujacego to, poza powyzszymi trzema punktami dodaje sie:
  – zastraszenie
  – likwidacje

  Np. Kennedy zostal wyeliminowany a Cliton zastraszony.

  Dyskutowanie o „demokracji” mija sie w tej sytuacji z celem. To jak dyskutowanie o zaletach wolnego rynku. Nie ma wolnego rynku i nie bedzie nigdzie w najblizszej przyszlosci.

 4. Pałksztełło said

  Nie bardzo rozumiem panie Maćko, dlaczego Clinton miałby być zastraszony. To raczej ostatnio jechali po bandzie na Trumpa.

 5. VA said

  Wystapienie Putina na Nowy Rok:

 6. Lam said

  DEMOKRACJA
  Medialni magnaci non-stop igrzyskami,
  Napędzający kupionym politykom wyborców tabunami
  Bardzo lubią, gdy przypadkowy czytelnik tych fraszek
  Powie: „Co to za głupoty? Co mnie to obchodzi?”.
  I wtedy skaczą do góry, bo o to im właśnie chodzi. (*)
  20-11-2014
  (*) „Demokracja to taki ustrój, w którym rządzą hieny wybierane przez osłów”.
  Arystoteles (żył 2500 lat temu).

  MARZENIA NIEDOUKA UE
  Schulz z Parlamentu rezygnuje
  I wielki skok planuje:
  „Najpierwiej w ministry uderzem!
  Później, kto wie? Kanclerzem!”.
  29-11-2016

  WYGODNY REJESTR
  Użytkownikom „portali społecznościowych”,
  Nie przychodzi wcale do głowy,
  Że wszystkie specsłużby ich wręcz uwielbiają,
  Bo jednym kliknięciem ich wszystkie dane mają.
  23-11-2016

 7. Sebastian said

  Chyba już kiedyś o tym było , ale nie zawadzi wspomnieć, mianowicie namiastką demokracji w naszym, parafrazując Pana Stanisława, nieszczęśliwym kraju jest referendum, przeprowadzane w momentach kiedy władza przegina pałę i duża część społeczeństwa korzysta wtedy z tej możliwości.

  …….. można złu zaradzić głosując w wyborach. ??? niby jak ??? wybierając mniejsze zło ??? Na razie to nie ma i nie było w czym wybierać, sami przebierańcy okraszeni kilkoma poczciwymi ludźmi, których albo kupią albo wyeliminują w różnoraki sposób z samobójstwem włącznie.

  Zdumiewające jest dla mnie, że np. kandydat na kierowcę oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznej zdobywanej podczas szkolenia musi zdać coraz trudniejszy egzamin na prawo jazdy. Niestety aby głosować w wyborach nie trzeba wiedzieć nic idziesz i kreślisz jak rodzina, jak sąsiedzi, jak w telewizji gadają, bo obiecują, kiełbasa wyborcza i takie tam. Tylko wiek jest ograniczeniem, Także głosuje masa zróżnicowana nie tylko poglądami ale i etnicznie, moralnie, edukacyjnie, religijnie, ze względu na status społeczny, zamożność, zdrowie psychiczne czy skonfliktowani z prawem itd itp. Skompromitowane pseudoelity należałoby wymienić tylko czy coś to da ? Przejecie władzy siłą = interwencja bratnia. Jedyna recepta to odżydzić społeczeństwo, co na chwilę obecną wydaje się nierealne. Pozdrawiam Sebastian

 8. RomanK said

  Panie Yah…BOG dal panu rozum… jak Jaskowi lyzke cysorz…
  Demokracja bez rozumu to koszmar.
  Wiara bez rozumu to zabobon.
  Jesli sie panom wydaje je trzech durni jest glupsze od 30 000 durniow, …to sie wam tylko tak wydaje:-))))
  Zawszed mozecie panowie wybrac lepszy ustroj,,na przyklad malpy robia to naturalnie wg wagi..najciezeze siedza najnizej na grubych galeziach, a te najlzejjeze wspiniaja sie wyoko…. a nawet wlaza na czubek…stad powiedzenie widzisz tego czubka:-))))
  I to by bylo narazie:-)))))

 9. Boydar said

  Tak zupełnie bez sensu; – nikomu normalnemu nie chciałoby się zajmować sprawami innych w imie nie wiadomo czego. Zwłaszcza gdy są paskudne, brudne i trudne. I jeszcze trzeba wziąć odpowiedzialność za rozstrzygnięcia. Ktoś powie, że za godziwą opłatą byłby skłonny stać na straży, praca jak każda inna. Ktoś inny jednak, dawno temu, retorycznie zapytał – ‚a kto upilnuje samych strażników?’.

  Tak czy owak, dla ludzi normalnych choć ambitnych monarchia jest absolutnie niezastąpiona. Bo Belgom (choć pro forma mają króla) i kolejarzom wystarczają suche literki.

 10. RomanK said

  …druga sprawa…jak pan zobaczy, jak ubieraja sie Texanie i pomysli ..stanie sie oczywistym dla pana dlaczego sie nie poca w upaly…i nei dfrapia po nogach.

  Pozwoli pan ze zastanowimy sie wspolne nad tym co pan pisze:\

  CYT:
  Przez przypadek użył Pan uzasadnienia panów tego świata. Dlaczego rządy demokratyczne nie działają zgodnie z interesami ludzi ? Bo ludzie nie dorośli do demokracji i źle wybrali – odpowiadają panowie świata. Oczywiście pomijają milczeniem fakt, że kogo by nie wybrali byłoby tak samo – bo wybierają, spośród już wybranych, którzy będą robić tylko to na co im pozwolą. Jakiekolwiek próby wprowadzenie innej demokracji kończą się tak jak w Libii.”

  Dlaczego to akurat ma dezawuowac demokracje???
  Jacy ludzie- taka demokracja!
  Dlatego sa rozne modele demokracji na swiecie, zarowno w ustrojach republikanskich, jak i monarchiach parlamentarynych w demokracjach parlamentarnych i nawet w rezimach wojskowych.
  Jaki model pan wybierze- taki pan ma. I takie skutki.
  To zalezy od kultury i powziomu cywilizacyjnego ludzi….jak pan rozwiesi banany na drzewie.. wie pan, ze najwyzej beda siedziec najlzejsze malpy…
  Ja iem ze wielu ludzi ograniczonych zazdrosci bydletom ..ale uwagi i zazalenia to do Stworcy:-)))
  Bo widzi pan kazda demokracja dziala w interesie tych co sie nia posluguja. Dlatego trzeba wiedziec- jak sie poslugiwac demokracja zeby dzialala w interesie ludzi poslugujacych sie nia swiadomie i umiejetnie.
  Demoracja to sposob na uzyskanie madatu wladzy…ma pan winic metode za to komu pan i inni dali mandat wladzy????

 11. RomanK said

  Komu by sie chcialo?????? nikomu normalnemu……koniec cytatu…. i mam nadzieje dyskusji:-))))
  Skad wsrod POlakow pzyslowie????
  Chcacemu nie dzieje sie krzywda?????? oczywiscie adoptowane:-))))))ludzie normalni nei wymysla niczego …nie chce sie im:-)))))

 12. panMarek said

  Czy jest gorszy ustrój, niż żydowska demokracja?
  Tak jest – żydowski komunizm!

 13. Maćko said

  ad 4 – Jak mu wsadzono zydówki buzie do spodni a jej sukienke do lodówki to chodzilo o wystraszenie go. Kennedy mial mniej szczescia. 😉

 14. dookola wojtek said

  Demokracja może pracować. Pracowała przez wiele tysięcy lat u Prasłowian jako wiecz, protoplastów indian Cherokee i w najbardziej zaawansowanej formie w starożytnej Korei (pod odpowiedzialnym przywództwem nadwojewody).

  Ale taka demokracja zasadza się na społecznej kontroli, równiez odpowiedzialnej. Ale komu sie chce byc odpowiedzialnym?

  Cytata z Sieci:

  Każdy z nas został stworzony w pewnym określonym celu, po to, aby odbywać pielgrzymkę od samego początku aż do końca naszego życia. A kto wie, czy również nie jeszcze dalej. Na tę drogę zostaliśmy wyposażeni w największy ze wszystkich dar, mianowicie zdolność do podejmowania naszych własnych, niezależnych decyzji. Nazywa się to wolną wolą. Licencja na dysponowanie tym ekwipunkiem czyni nas ludźmi i odróżnia od wszystkich innych zwierząt. Tu jednakże istnieje pewna pułapka. Cokolwiek postanowimy, postawieni jesteśmy wobec konieczności ponoszenia konsekwencji naszego wyboru. To z kolei zwane jest odpowiedzialnością.

  Odpowiedzialność stanowi poważne obciążenie naszego sumienia. Często staramy się zbagatelizować znaczenie konieczności decydowania co do naszych zachowań, naszych celów, przeznaczeń. Próbujemy eliminować skutki naszych błędów. Często podejmujemy środki ekstremalne, rezygnując z prawa, przywileju i powinności dokonywania wyborów. Dobrowolnie zrzekamy się Największego Daru.

  W przeszłości transfer prawa decydowania dokonywał się drogą brutalnej fizycznej przemocy. Przez wiele stuleci cywilizacja opierała się na niewolnictwie. Następnie ludzkość wymyśliła demokrację. Tenże system rósł i ewoluował aż osiągnął dzisiejszą postać. Rodzaj ludzki na własnej piersi wyhodował potwora.

  Cóż to jest demokracja? Otóż ludzie delegują spośród siebie tych, którzy mają podejmować decyzje i konsekwentnie być za nie odpowiedzialnymi. W ten sposób mamy nadzieję nie martwić się niczym. Cóż za ulga! Teraz nic innego nie powinno nas obchodzić jak tylko, aby wstać z rana, iść do roboty, gdzie nam wszystko pokażą palcem, co i jak mamy zrobić, spędzić tam osiem godzin, po czym powrócić do domu i przesiedzieć resztę dnia z puszką tandetnego piwska w ręku przed świecącym indoktrynatorem. Następnie idziemy spać i następnego ranka jesteśmy gotowi, aby powtórzyć ten bezduszny cykl.

  Niestety, owi ludzie, których nominujemy do rządzenia, są dokładnie tacy sami, jak reszta z nas. Oni pochodzą z tej samej grupy wyznaniowej co my i również im się nie uśmiecha odpowiedzialność. Toteż, w ramach zachęty do jak najrzetelniejszego I odpowiedzialnego wykonywania swoich obowiązków, zwyczajowo wiążemy ich funkcje z szeregiem nadzwyczajnych koncesji, specjalnych praw, czy ułatwień. To są przywileje, dzięki którym stają się oni specjalną grupą społeczną.

  Nie wahają się oni wykorzystywać w pełni swojej pozycji i tak narodziło się neo-niewolnictwo czasów dzisiejszych.

  http://annakulesz.yolasite.com/wolnosc-wyboru.php

 15. RomanK said

  I widzicie panowie wlasnei przed waszymi oczamu swiadomi, normalni ludzie pokazali ,ze jesli sie troche przylozy….to mozna wybrac kogos- wbrew przygotowanemu scenariuszowi, za straszliwe pieniadze i przy udziale rzesz manipulantow plciowych i bezplciowych i doprowadzic ” jak pan to okresla ‚”panow swiata” do szalu????
  Mozna…..jak sie chce….i pomoze…nawet tylko srednio na glowe 75dollarow….

 16. Pałksztełło said

  Ad 12.
  Monica Levinsky; a Trumpowi także „wsadzali” w kampani prezydenckiej „Demokraci” ponoć gwałty. I Clinton nie protestował, by Hillaria tylko wygrała „pierwszą damę” w USA.

 17. Boydar said

  Tak, najzwyczajniej w świecie się im nie chce. Pan Jezus to uwzględnił w Bożym Planie dla człowieka. A człowiek bezczelnie i nieustannie chce poprawiać Boga.

 18. Wimar said

  Demokracja to diabelski wynalazek, stąd gr. demon+kratos prawidłowo określa jej sens. Gdyby było inaczej Pan Jezus nie chciałby być Królem Królów ale Przewodniczącym jakiejś NRD czyt. Niebieskiej Republiki Demokratycznej. My wiemy, ze tak nie jest stad dalsze dywagacje na ten temat są zbędne.

  PS. Mądremu człowiekowi, który uważnie obserwował lekcję demokracji w Wielki Piątek powinno wystarczyć aby wyrobić sobie zdanie na jej temat.

 19. Re: 17 Wimar.
  Bardzo sluszna kwintesencja.

  Dodam ze swojej strony:

  „Czy lew wyrazi zgode na kierowanie oslami???”
  (A czy lwy wyraza zgode na to, by osiol nimi kierowal???”…

  =============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. RomanK said

  Panie Wimar..gdyby Jezus chcial byc Krolem Krolow – to by byl!
  I juz kiedys wytklumaczyl to panskiemu szefowi, na czym to polega w tzw Kuszeniu Jezusa…..

  Panie Krzysztofie myli sie pan piszac:

  . Demokracja pełna – wszyscy głosują na władzę.

  Nie. Pelna demokracja to tzw bezposrdenie wladztwo..kiedy wszysy rzadza wspolnie i wspolnie podejmuja decyzje i wspolnie je wykonuja. TO tzw Demokracja bezposrednia. pelny samorzad po slowianski samodzierzawie.
  Jesli glosuja – glosuja nad decyzjami wszyscy czlonkowie politei.
  Tam gdzie glosuje sie na- jak pan to okresla- wladze to tzw demokracja przedstawicielska..gdzie ogol wybiera swoich przedstawicieli, ktorym udziela mandatu wladzy, czyli upelnomocnia ich do podejmowania decyzji politycznych w ich imieniu.
  Teraz przekazanie wladzy samodzierzawia na grupe ludzi ,czy tez na jednostke…tworzy drebne metody sprawowania wladztwa.
  Klasycznie:
  Wszelka wladza pochodzi od BOGA..a glos LUDU jest glosem BOGA!
  Przedstawiciele sa tylko wykonawcami woli LUDU sluchajac sie glosu BOGA..a tak samo- jak Pomazaniec Bozy, ktorego namaszczano i okrywano plaszczem- symbolem samodzierzawia, jakie na niego wlozono wraz z Korona i Berlem znakiem BOGA! I JEGO GLOSU!

 21. Nemo said

  @15 Roman K

  „I widzicie panowie wlasnei przed waszymi oczamu swiadomi, normalni ludzie pokazali ,ze jesli sie troche przylozy….to mozna wybrac kogos- wbrew przygotowanemu scenariuszowi…”

  Trumpa w Hameryce wybrali tak wbrew scenariuszowi, jak w Polsce Dudę 🙂

  „… za straszliwe pieniadze i przy udziale rzesz manipulantow plciowych i bezplciowych i doprowadzic ” jak pan to okresla ‚”panow swiata” do szalu????
  Mozna…..jak sie chce….”

  Pewnie, że można, szKODniki z powietrza się nie wzieły 🙂

  P.S. Już kiedy Trump podczas kampanii wyborczej obciągnął publicznie Izraelowi na zjeździe AIPAC, to wiedziałem, że wygra. Macie w tym hameryklańskim burdelu taki sam teatr jak w naszym skromnym kraju; tylko że na większą skalę- ostatecznie to mocarstwo 🙂

 22. RomanK said

  Panie Nemo…odczuc i opinii subiektywnych ludzi widzacych dalej i wiedzacych lepiej -nie dyskutuje. Tych- tylko slucham i czytam.

  Reszte Panstwa odsylam do Biblii… 1 Samuel rozdz 8…..Jak Israel domagal sie Krola… wielce pouczajace i wielu dostanie odpowiedz natychmiast.

 23. Delikatnie wynurzam głowę zza krzaka said

  Pięknie panie Nemo !

  Też się dziwię skąd na tym blogu tylu Trumpkarzy???

  Jeszcze będą na niego narzekać i się dziwić, że robi same złe rzeczy. Tak jak się niektórzy wkurzają na Dudę i PiS. A mieli być takie patrioty, a wyszli takie żydy i banderowcy? Jak to wyszło?
  Naiwność jest największą wadą Polaków.

  ——
  Powiem w swoim imieniu.
  Co do Dudy i PIS nie miałem ŻADNYCH złudzeń od momentu zero. A właściwie to od czasów ich poprzednich rządów. Można sprawdzić w gajówce.
  Co do Trumpa, to nie wiem. Nie mam zbyt wielkich oczekiwań. Najbardziej cieszy mnie, iż nie wygrała ta przeklęta suka i zbrodniarka Clinton.
  Admin

 24. ojojoj said

  Wystarczy wprowadzic tylko jedno prawo czy jak kto woli poprawke do konstytucji:

  Urzednik publiczny dostaje bonusy (zadne miesieczne wyplaty) oraz z wlasnej kieszeni pokrywa straty panstwa na podstawie swoich decyzji.

  Tyczy sie to tez glosowania w sejmie za jakakolwiek ustawa. Jezeli na podstawie przeglosowanej ustawy zostaly wygenerowane straty, to wszyscy poslowie ktorzy przeglosowali ustawe pokrywaja straty z wlasnej kieszeni (razem z poslami ktorzy sie wstrzymali od glosu).

 25. Racjonalista said

  Dawniej demokracja to były rządy ludu. Dziś demokracja oznacza rządy żydów. Tam, gdzie żydzi rządzą, jest demokracja, a tam, gdzie nie rządzą, demokracji nie ma i trzeba o nią walczyć.

 26. Zbyszko said

  Hahahaha… arystokracja lepsza od tłumu…

 27. Delikatnie wynurzam głowę zza krzaka said

  Admin @
  Nie pana osobę miałem na myśli. Pana poglądy znam.

 28. AniaK said

  „Wydarzenia w sejmie udowadniają po raz kolejny, że demokracja jest złym ustrojem i nie wymyślono gorszego. W kolebce demokracji – Grecji – nie rządził przecież demokratycznie, łatwy do manipulacji, tłum tylko najlepsi – arystokracja.”

  Cały czas kombinuję jak wybić z głowy naszej „arystokracji” z Wiejskiej ten ustrój. Gdyby w Katyniu nie wymordowano nam całej inteligencji można by było zrobić szybką podmniankę, a teraz trzeba szukać naszych geniuszy rozproszonych po całym Świecie.

  .https://www.youtube.com/watch?v=7_p4DmQFaSE

 29. AniaK said

  Myślę że 12-tu sprawnych umysłowo geniuszy z okresu PRL-u i kilkadziesiąt trzydziestolatków z odrodzonej polskiej inteligencji z krwi i kości z pomocą Matki Boskiej postawiło by to państwo na nogi. Tylko jak tym ciołkom z Wiejskiej – nie obrażając wszystkich – to wytłumaczyć. Siedem lat swojego życia zmarnowałam na tłumaczenie i nie czają.

 30. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=H0wQzYTrB1U

 31. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=Hpcj74S5k8M

 32. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=t02-HTZ23SU

 33. Maverick said

  AD 6.

  „Demokracja to taki ustrój, w którym rządzą hieny wybierane przez osłów”.
  Arystoteles powiedział to 2500 lat temu.
  Współczesne hieny jakkolwiek próbują sugerować, że nic lepszego nie wymyślono, i nawet używają komitety obrony demokracji jako narzędzia ogłupiania osłów. A gdy nie spełni się demokratyczna wola hien i nie wybrali w przypadku Polski PO i Komorowskiego, lub w przypadku USA Busha lub Clinton, to wtedy oligarchowie i tzw. establishment sugeruje zamach na demokrację. Z całkowitym brakiem szacunku dla woli wyborców.

  „Democracy It’s a such regime, where people are by ruled by the hyenas and selected by uninformed donkeys.”
  Aristotle said that a 2500 Years Ago.
  Today however hyenas are trying to suggest that nothing better, than democracy do not invented yet, and even use the Democracy Defense Committees as a tool to keep donkeys stupid. When the plans of hienas faill and are not fulfilled, because the donkeys get informed and haven’t chosen in the case of Poland PO party and globalists president Komorowski or in case of the USA sugested by hyenas choices of Hilary or Jebb, when those choises were rejected by the will of the people, Then the hyenas pretending to be establishment cries wolf.

 34. ojojoj said

  do 29.
  Pani Aniu, co pani chce tlumaczyc rzadzacym? Zeby odeszli od koryta? Tam trzeba wrzucic granat a nie dyskutowac.

 35. Joannus said

  Demokracja to diabelska aberracja. Nic takiego w naturze nie występuje. Świat stworzony w całości zasadza się na konstrukcji hierarchicznej.

 36. AniaK said

  Re34:
  Tylko bez rozlewu krwi. Niechcący mogliby zapaskudzić nowe ogrodzenie. Poza tym ja jestem miłośniczką zbytków. Muzeum po siedzibie II, III, i IV Rzeczypospolitej na pewno będzie się cieszyło dużym zainteresowaniem. Do nich trzeba jakoś sprytnie podejść bez zniszczeń i przemocy. Im przede wszystkim brakuje nadzoru, i nie mają się przed kim tłumaczyć ani ze swojej pracy, ani z naszych pieniędzy. Z pomocą monitoringu i informatyków wszystko można sprawdzić.

 37. Maćko said

  Joannus – W demokracji jest hierarchia, jak wsród wilków. Wilki akceptuja swoje pozycje. Ci u góry troszcza sie o tych u dolu. Silne poluja, slabe pomagaja, a bardzo slabe pilnuja terenu. Kazdy wilk dostanie jesc.

  My nie jestesmy wilkami. Mamy rozum. Powinnismy byc lepsi. Góra hierarchii ma miec obowiazek troszczenia sie o najslabszych.

  To co mamy, co pan, wydajem mi sie, nazywa demokracja, nie jest zadna demokracja. Jest oligokracja.

 38. Maćko said

  Przypomne:
  Matirani said

  2014-11-25 (wtorek) @ 13:50:48
  Re15 Filo – witam… znów mam do tematu Chestetona do polecenia, choc teraz brata i do spólki z Belloc’iem:
  https://archive.org/details/partysystem00chesgoog
  The Party System –
  A hundred years ago, in response to the outcome of an election in England, Belloc and Chesterton collaborated to produce this piercing analysis. Their theme is:
  „Votes and elections and representative assemblies are not democracy ; they are at best machinery for carrying out democracy. Democracy is government by the general will. Wherever, under whatever forms, such laws as the mass of the people desire are passed, and such laws as they dislike are rejected, there is democracy. Wherever, under whatever forms, the laws passed and rejected have no relation to the desires of the mass, there is no democracy. That is to say, there is no democracy in England to-day.”
  All of which applies equally to America/Polska😉 today.
  ****
  Sto lat temu, w odpowiedzi na wyniki wyborów w Anglii, Belloc i Chesterton współpracowali tworzac tę celna analizę. Ich tematem jest:
  „Głosy i wybory i zespoły reprezentujące nie są demokracją; są one w najlepszej maszyny do przeprowadzania demokracji. Demokracja jest przez rząd woli ogółu. Gdziekolwiek, pod jakąkolwiek formy, takie prawa jak masa ludzi pragnienie są przekazywane, a takie prawa, jak nie lubią one odrzucone, nie jest demokracja. Gdziekolwiek, w ramach różnych form, prawa przeszły i odrzucone mają żadnego związku z pragnienia mas, nie ma demokracji. Oznacza to, że nie ma demokracji w Anglii na dzień. ”
  Wszystko to odnosi się również do Ameryki / Polska😉 dziś.

 39. Maćko said

  Do doopy tlumacz gugla a ja durny nie doczytalem…

  „Głosowania, wybory i ciala reprezentatywne nie są demokracją; są one w najlepszym przypadku mechanizmami do stosowania demokracji. Demokracją jest rząd woli ogółu.

  Gdziekolwiek, pod jakąkolwiek formą rządzenia, takie prawa jak masa ludzi pragnienie, są przeglosowane, a takie prawa, jakie masy nie lubią są odrzucone, JEST demokracja.

  Gdziekolwiek, w ramach różnych form rządzenia, jesli prawa które przeszły i te odrzucone nie mają żadnego związku z pragnienia mas, nie ma demokracji.

  Oznacza to, że nie ma demokracji w Anglii ANI W POLSCE na dzień dzisiejszy ”

  nieco lepiej… 😦

 40. NICK said

  Taki oczytany a taki dooopek.
  Jak inni.
  Sznurówki.
  Od Trampka cuchnącego.

 41. A wystarczy przyjąć definicję demokracji „Demokracja, to wybory powszechne”. I tyle. Reszta, to ściemnianie.

 42. Maćko said

  41 KM. Wybory wyborami, a kto liczy glosy? A na kogo sie „powszechnie” glosuje?

 43. Ad. 42

  System wyborczy, ustrój, pozostaje nim niezależnie od tego, kto liczy głosy. I czy robi to uczciwie, czy oszukuje.

  Uświadomienie sobie, co to jest demokracja, czym jest demokracja jest niezbędne dla przerwania kręcenia się w kółko, jak pies za własnym ogonem.

 44. Maćko said

  ..„Demokracja, to wybory powszechne”…
  Cos to za malo jak na mój gust. Powszechne wybory na Króla Monarche Supremo nie beda, po wyborach, demokracja.

  Demokracja moze byloby: „Demokracja, to wybory powszechne kazdej decyzji dotyczacej danej popuacji”… co Pan na to?

 45. ej said

  Ad 28….a co cała inteligencja robiła w Katyniu? Spotkali się tam na konwetyklu, czy szukali tam sanatorium?

 46. AniaK said

  Re45:
  Bardzo proszę głupimi pytaniami nie zaniżać poziomu Gajówki. Proszę wpisać sobie w Google Katyń….

 47. Peryskop said

  Re 46

  Proszę się nie sadzić nadaremno.
  Poziomu Gojówki nie czynią bzdurne fotygłupoty.

 48. ej said

  Ad 46….No rzeczywiście wysokich lotów odpowiedź…Google.

 49. Ad. 44

  Za mało? Ta definicja jest wystarczająca. Reszta, to mnożenie bytów ponad potrzebę.

 50. Peryskop said

  Marine Le Pen, kandydatka skrajnie prawicowego Frontu Narodowego w wyborach prezydenckich we Francji, zapowiedziała w środę innowacyjną kampanię z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Dodała, że nie rozpoznaje siebie w poświęconych jej relacjach w prasie.

  Kandydatka spotkała się z dziennikarzami, by złożyć im życzenia noworoczne. Przy tej okazji powiedziała, że Facebook czy Twitter mają być w jej kampanii „dodatkowym kanałem uzupełniającym prasę tradycyjną”, „po to, żeby bez żadnego filtra zwrócić się bezpośrednio do ludzi”.

  – Kampania będzie innowacyjna i z wykorzystaniem nowych technologii, które ujawnimy w nadchodzących tygodniach – dodała.

  – Francuzi potrzebują dokładnej i obiektywnej prezentacji projektów przedstawianych przez różnych kandydatów – zaznaczyła Marine Le Pen…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Francja-Le-Pen-zapowiada-innowacyjna-kampanie-prezydencka-w-internecie,wid,18663834,wiadomosc.html

  I jeśli zrobi to z głową – Marine może ukształtować nowy styl kampanii przedwyborczych – tańszy i skuteczniejszy niż dotychczasowe szopki „demokratyczne”.

 51. matirani said

  49. KM – ta definicja NIE jest wystarczajaca.

 52. Ad. 51

  Każda inna rozmywa pojęcie. I zaczyna się gmatwanie.

 53. NICK said

  Gmatwacz. (51).

 54. Alojzy Gżegżółka said

  Polecam:
  http://www.slownik-online.pl/kopalinski/d.php
  demokracja – władza ludu,… Etym. – gr. dēmokratía ‚ludowładztwo’;
  Etym. – gr. dēmotikós ‚ludowy; pospolity’ z dēmótēs ‚człowiek z ludu’
  Etym. – gr. kratós ‚siła, moc; władza, siła polit.’; por. arystokracja; biurokracja; demokracja;

  Czy to jest zrozumiałe? Nie ogłupiać ludu! Bo to on stanowią władzę.

 55. NICK said

  LUD? (54). ???

 56. Greg said

  Re54.
  W ZSRR lud też stanowił władzę?
  Kpisz czy co ?
  NIEUKU!

 57. Ad. 54

  I na tym cały myk polega, że człowieki se myślom, że jak władza ludu, to każdy menel i każda przekupka winni mieć takie same możliwości wpływu na państwo jak np. profesor. Tego pan chce?

 58. matirani said

  Pan Krzysztof napisal:
  Krzysztof M said
  2017-01-06 (piątek) @ 18:27:49

  A wystarczy przyjąć definicję demokracji „Demokracja, to wybory powszechne”. I tyle. Reszta, to ściemnianie.
  ****

  Wiec komu sluzy taka demokracja? Co ma dobrego taki system? Jesli to ma byc demokracja, to musimy zmienic nazwe i szukac innego systemu.

Sorry, the comment form is closed at this time.