Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nowa technologia podmiany twarzy w czasie rzeczywistym

Posted by Marucha w dniu 2017-01-05 (Czwartek)

O tym trzeba wiedzieć… Nie dowierzaj własnym oczom! Nowa technologia podmiany twarzy w czasie rzeczywistym.

Pojawiła się nowa technologia umożliwiająca zamianę twarzy zwana „twarzą w twarz”. Można nagrać video człowieka występującego w telewizyjnym serwisie informacyjnym a następnie inny człowiek, który nagra swoją twarz, może wypowiedzieć wszystko co zechce, jednocześnie przekształcając strumień video tak, że będzie wyglądało to dosłownie tak jakby George Bush albo Władimir Putin mówił to co zechce ten człowiek. W ten sposób można nawet po śmierci tych ludzi pokazywać całemu światu, że oni żyją i komentują najnowsze wydarzenia światowe…

Najważniejszą rzeczą, którą trzeba zrozumieć jest to, że ta technologia to zaledwie maluteńki wierzchołek góry lodowej, ta technologia to jedynie „zabaweczka dziecięca” w porównaniu z tymi technologiami, którymi już dysponuje rząd światowy. KTO MA ROZUM NIECH ROZUMIE !

UWAGA! Zaleca się włączenie tłumaczenia video za pomocą automatycznego translatora.

Za: http://3rm.info/main/65826-eto-nuzhno-znat-ne-ver-glazam-svoim-novaya-tehnologiya-zameny-lic-v-realnom-vremeni-video.html
Data publikacji: 5.01.2017
Nadesłał Borys
Za: Wolna-Polska.pl (Styczeń 4, 2017)

KOMENTARZ BIBUŁY:

Wbrew temu co instynkt niesłusznie podpowiada większości odbiorców tego typu sensacyjnych wiadomości, że jest to jakaś forma odizolowanej zabawy wielbicieli nowości komputerowych gadżetów, to jednak mamy w tym przypadku do czynienia z przełomem i w pewnym sensie rewolucją mogącą zachwiać podstawami naszego postrzegania świata. Wyjaśniamy dlaczego.

Otóż do tej pory możliwości podmiany w czasie rzeczywistym obrazów twarzy – z jej bogatą mimiką, grymasami, nie mówiąc o zsynchroniowanych z mową układach ust – była możliwa przy użyciu zaawansowanej aparatury. I z pewnością była już niejeden raz używana do niecnych celów, np. przez służby specjalne bądź też kanały propagandy medialnej.

Przedstawiona nowa technologia rozbija jednak barierę dostępności, czyniąc w niedalekiej przyszłości z każdego użytkownika komputera potencjalnego manipulatora. Rozwijająca się w szalonym tempie technologia pozwoli bowiem na powszechną manipulację rejestrowanymi obrazami i dźwiękami do stopnia uniemożliwiającego rozpoznawanie granicy pomiędzy rzeczywistością a fikcją.

Wyobraźmy sobie np. Youtube za 15 lat, kiedy 50% wszystkich filmów to mieszanina takiej zawartości. Wyobraźmy sobie wiodące stacje telewizyjne, które dla swoich propagandowych, komercyjnych, ideologicznych, politycznych (niepotrzebne skreślić) celów, upowszechniają materiał, w którym zaprezentowana jest odbiorcy kompletnie odmienna rzeczywistość od faktycznej – tzw. rzeczywistość medialna.

A co z materiałami filmowymi przedstawianymi w sądach jako dowody rzeczowe – czy i kiedy będą mogły być określane jako wiarygodne? A co z nagraniami np. tak dzisiaj popularnymi właśnie jako ewentualne dowody w sprawie, kamer noszonych przez policję? A co z nagraniami kamer samochodowych, jeśli manipulacja obrazem i dźwiękiem będzie możliwa już np. w momencie samej rejestracji? Co w takich warunkach będzie prawdziwe, a co sztuczne? Jak i komu będziemy mogli uwierzyć, jeśli żyjąc w totalnym świecie informatycznym opieramy się przecież nieustannie na przekazach medialnych? Kto, jaka instytucja będzie miała kompetencje w roztrząsaniu takowych sporów, jeśli zatarciu ulegnie właśnie wiarygodność wszystkiego co do przeciętnego człowieka dociera, nawet informacja z tychże “wiarogodnych” instytucji?

Wśród wielu dyskusji toczących się w kręgach specjalistów rozważających możliwe scenariusze rozwoju technologii, pojawiają się sugestie, iż jedyną jeszcze wiarygodną metodą rejestrowania rzeczywistości, będzie… powrót do starych metod nagrywania na taśmach filmowych. Można oczywiście dokonywać retuszów na pojedynczych klatkach filmowych, lecz ukrycie retuszy na całej rolce filmowej zawierającej tysiące takich klatek (np. w 1-godzinnym standardowym filmie jest ich ponad 80 tysięcy), będzie już dużo trudniejsze (albo na razie wręcz niemożliwe) i przez to łatwiejsze do wykrycia. Oczywiście w momencie dygitalizacji takiego filmu natychmiast pojawi się możliwość zakłamania danych, ale przynajmniej źródło będzie wolne od manipulacji.

Dochodzimy więc powoli do scenariusza totalitarnej rzeczywistości – medialnej, politycznej, społecznej, w której nikt nikomu nie może ufać, a Państwo dla samej konieczności funkcjonowania, stanie się tyranem i głównym manipulatorem. To wszystko co miało być ułatwieniem dla człowieka, a w rzeczywistości jego ubóstwieniem – rozwój technologiczny, badania naukowe, rozwój wiedzy – obróci się przeciwko niemu.

http://www.bibula.com

Komentarzy 6 to “Nowa technologia podmiany twarzy w czasie rzeczywistym”

 1. Poziomka said

  Kto z Państwa oglądał tegoroczną szopkę noworoczną, emitowaną przez TVP. mógł się przekonać, że dokładnie taka sztuczka jest możliwa. Nasi programiści zrobili to bardzo nieudolnie, taka amatorszczyzna, że tak powiem ale gdy w sprawę wkroczą profesjonaliści np. z Disney’a – Pixaru lub George Lucas Arts to wynik obróbki może wyglądać na autentyczny, którego normaly śmiertelnik od manipulacji nie odróżni.

 2. Marcin said

  Przesorki ale Jurek Busz wygląda jak postać ze Shreka a raczej mimika jego twarzy a Władymyr jakby był na bani lub miał porażenie mózgowe.. Mnie to nie przekonuje.

  Spokojnie, przekona…
  Admin

 3. NICK said

  NWOa technologia podmiany wszystkiego.
  Stopień zaawansowania wskazuje, że przestaniemy się rozumieć.
  Szkoda.

 4. Maciejasz said

  Ad. 2 Ale tutaj pokazane były jedynie testy ukazujące możliwości tej technologii. Gdyby mieli nagrać coś na poważnie aktor odpowiadający za mimikę twarzy miałby pewnie przygotowany scenariusz biorący pod uwagę wszelkie szczegóły, od których zależy jak najbardziej wiarygodne odwzorowanie osoby pod którą się podszywa. Na mnie to zrobiło ogromne wrażenie.

  Jeśli ktoś nie zna rosyjskiego, to wystarczy wpisać na youtube „real time facial reenactment”, jest tego trochę w języku angielskim.

 5. mironik said

  http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2015/05/hatsune-miku-wirtualna-wokalistka-supergwiazda-w-japonii.aspx
  I tak już praktycznie wszystkie śpiewaki z autotuna, a i spora cześć muzyki w radiach komercyjnych wyklikana myszką.

 6. Shrek said

  Wyjce skoczki hip hop y automaty a kawal czarciej szmaty. Czasy końca to absolutne zwodzenie.
  Białe ma być czarne i vice versa.

Sorry, the comment form is closed at this time.