Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kijowski, Petru i inni

Posted by Marucha w dniu 2017-01-06 (piątek)

Większość polskich polityków jest jak góra lodowa. Na powierzchni pokazują tylko małą część tego kim są.

Większość schowana jest pod powierzchnią oficjalnego życia i to ta skrywana część jest zazwyczaj dla nich mocno kłopotliwa jeżeli nie kompromitująca.

Na powierzchni robią dobre wrażenie, że się ciężko pracuje dla dobra publicznego i ma to być jak najbardziej bezinteresowne. Pod powierzchnią podejrzane interesy, prostacka pazerność i pogarda dla frajerów, którzy rzeczywiście bezinteresownie chcą coś zrobić dobrego.

Najnowszy przykład to lider KOD-u Mateusz Kijowski. Głupota i nikczemność tego człowieka idą w zawody. Gdyby wielki Max Weber pisał swoje dzieło „Polityka jako zawód i powołanie” na podstawie współczesnego życia politycznego w Polsce, to musiałoby ono mieć tytuł „Polityka jako geszeft i udawanie”. Kijowski i setki mu podobnych z lewicy i prawicy, z rządu i opozycji udają, że robią politykę, czyli za Janem Pawłem II, roztropnie dbają o dobro wspólne, a w rzeczywistości załatwiają mniejsze lub większe geszefety.

Na przykład za taki brak roztropnej troski o dobro wspólne uważam zakup kolekcji Czartoryskich. Póki co ta kolekcja i tak byłaby w Polsce. Tymczasem dajemy Ukrainie miliardy dosłownie na rozkurz nic z tego nie mając. Jeżeli już te miliardy trzeba dać Ukraińcom, to czego nie zażądać od nich przynajmniej jakiejś części dzieł sztuki, które niszczeją w magazynach we Lwowie i pod Lwowem. Z punktu widzenia polskiej kultury są to zbiory bezcenne, które przynajmniej w części niszczeją, bo albo Ukraińcy nie mają pieniędzy na ich właściwe przechowywanie i konserwację, albo jest to element świadomej polityki niszczenia śladów polskości.

Przykład Kijowskiego i zakup kolekcji Czartoryskich pokazują dwie strony najgorszego oblicza polskiej polityki. Jest to albo obłudne dorabianie się przy każdej okazji, albo nierozważne szastanie publicznym groszem.

Niestety głosy temu przeciwne są pomijane, albo toną w ogólnym harmiderze kłótni o sprawy mało ważne, jak to z kim Ryszard Petru jeździ na wywczasy. Polska coraz bardziej cierpi na brak mężów stanu.

Jaka jest różnica między mężem stanu a politykiem najlepiej przedstawił Karl Jaspers. Według niego „Świat wolności politycznej nie mógłby istnieć bez wielkich mężów stanu; cechuje ich odwaga, rozsądek i cierpliwość. Inaczej politycy. Ci są oportunistycznymi realistami, reżyserami nastrojów, ludźmi przebiegłymi. Ten typ polityków traktuje swą działalność nie jako powołanie, lecz zawód dający widoki na przyszłość, dobry dochód i prawo do emerytury”.

Andrzej Szlęzak
http://mysl-polska.pl

Komentarze 23 to “Kijowski, Petru i inni”

 1. https://tomekbieniek.wordpress.com/2016/11/26/marionetki-banksterow/

 2. leo69 said

  Ale za to w TV trwa koncert Polsko Pomaga – a na górza loga z tym napisem w barwach biało czerwonych – serce złożone z dwóch stylizowanych dłoni – czerwono – czarnych !!
  Paskudztwo – w mojej interpretacji – Polska pomaga – banderowcom.

 3. Ramst said

  „Większość polskich polityków ……”

  To najgorsza cholota, zlodzieje i cwaniczki pchajacy sie do koryta, a nie zadni politycy.

 4. Maćko said

  Malo diagonstyzny ten wpis.
  ( Najnowszy przykład to lider KOD-u Mateusz Kijowski. Głupota i nikczemność tego człowieka idą w zawody.))

  Podalby autor na ta teze dowody to byloby lepiej.

  Co do kolekcji Czartoryskich, to raz ze dobrze ze ja kupiono na wlasnosc Polski a dwa ze sprawa tego zakupu ma zerowe,0000001 dla przyszlosci Polski znaczenie.

 5. NICK said

  Co do kolekcji Czartoryskich, to raz ze dobrze ze ja kupiono na wlasnosc Polski a dwa ze sprawa tego zakupu ma zerowe,0000001 dla przyszlosci Polski znaczenie.
  Zerowe???

 6. Boydar said

  Nie wiem co Pan Macka miał na względzie ale zgadzam się z opinią.
  A że kupiło państwo to dobrze, bo prywatny legalny właściciel mógłby sprzedać cały majdan do Emiratów i byłoby to zgodne z prawem.

 7. Alina said

  Wg tego co mówił min kult. część kolekcji została kupiona, a cześć darowana przez księcia Czartoryskiego. To wiadomości medialne. Jaka jest prawda i wartość darowana – może ktoś to wie poza zainteresowanymi.
  Nie da się ukryć, że Dama z łasiczką najpiękniejszy portret autorstwa L da Vinci jest polską własnością.
  Nie da się ukryć, że polski arystokrata sprzedał i darował Polsce kolekcje bezcenną. O ile oczywiście Dama jest autentyczna. Ja tam pewności nie mam, przecież mogła zostać podmieniona w czasie ostatniej podróży.

  Bez względu na okoliczności i subiektywne oceny, jest to wydarzenie historyczne i sądzę, że jego waga jest przykryta przez kociokwik z nowoczesnymi cwaniakami-oszustami z KOD. Rzetelna informacja o kolekcji, o historii dzieł, o dziełach, których nie ma w kolekcji a powinny być,bo byłyby, gdyby nie kulturalni niemieccy złodzieje i zbrodniarze.

 8. Tomek said

  System parlamentarny (czyt. mafijny) toczący nasze życie do rynsztoku,został zaprojektowany i wdrożony przez starszych i mundrzejszych pewnego pana z Wadowic,do tzw. trzymania za mordę ludu tubylczego.Tak długo jak będziemy świadkami tego talmudycznego cyrku tak długo będziemy w czterech literach.

  Ten system zaprojektowali dużo dawniej inni ludzie.
  Admin

 9. NICK said

  Skoro „zerowe” i bez uzasadnienia TO chłoptaś prostacki i nie polski.
  Pozdro oczywiście.
  Także diagno-stycznie. (4).

 10. Alina said

  8 Tomek
  O ile wiem, to autorzy konstytucji Kwach, Kalisz i Miller nie pochodzą z Wadowic.
  Poza tym konstytucję można było odrzucić w referendum, bardzo wielu ludzi głosowało przeciwko. Ale propaganda zrobiła swoje. Ja mogę mieć satysfakcję, że głosowałam przeciwko. I miałam rację.
  Niestety nawet ta zła konstytucja nie jest przestrzegana, bo akty niższego rzędu są w urzędach uznawane za ważniejsze niż zapisy konstytucyjne. Cadyki z trybunału konstytucyjnego jakimś diabelskim prawem zawarowały sobie prawo interpretacji konstytucji. Kiedy ja – zwykły obywatel stwierdzam oczywistą niezgodność jakiejś urzędniczej czynności z konstytucją, słyszę bezczelną odpowiedź, że TK nie orzekł niezgodności z konstytucją.

  To jest prawdziwe nieszczęście, że SUWEREN MA KONSTYTUCJĘ Z KTÓREJ NIE MA PRAWA KORZYSTAĆ W CODZIENNYM ŻYCIU. Czy ktoś odważy się to zmienić?

 11. Boydar said

  Może Pan Macka ma w szufladzie szklaną kulę, kto Go tam może wiedzieć

 12. skrzat said

  Pani Alina ma chyba racje z tym pseudoorginalem na scianie….

 13. MegaSzwindel said

  „A że kupiło państwo to dobrze, bo prywatny legalny właściciel mógłby sprzedać cały majdan do Emiratów i byłoby to zgodne z prawem.”

  Wszystko jeszcze przed nami. Jak Bul, lub inny „Prezydęt” wroci do palaca po przyszlych wyborach, to wywiezie Dame z Lasica i Gesiarke do Izraela z ktorego jak wiadomo zadnych ekstradycji nie ma.

 14. pablo said

  Już wkrótce Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej może przyznać proreżimowym propagandystom 6 milionów złotych z pieniędzy podatników.
  Choć Fundacja „Niezależne Media” nie miała do tej pory nic wspólnego z jakąkolwiek ochroną środowiska, to jednak PiSowscy urzędnicy dwukrotnie przekładali termin składania wniosków byleby rządowi pomagierzy zdążyli zmienić statut.
  To są te „lepsze standardy” za Prawa i Sprawiedliwości.

  …. https://www.facebook.com/partia.zmiana/photos/a.351694158355758.1073741828.350858821772625/631012140423957/?type=3&theater

 15. panMarek said

  W tym ubeckim „państwie” wszystko opiera się na przesądzie, że 20 ministrów potrafi lepiej wydać pieniądze, zarobione przez tych 27 000 000 pracujących, niż ci którzy je zarobili.
  To jest taki nowoczesny zabobon jakby powiedział o. Bocheński.
  Niestety, ale winni są właśnie ci pracujący w liczbie 27 000 000, którzy jako przygłupiaści wyborcy, sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprze ciągłe wybieranie potomków ubeckich dynastii przywleczonych w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI.
  I kto winny?!
  Winni są przygłupiaści wyborcy sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprzez ciągłe wybieranie co 4 lata potomków ubeckich dynastii, przywleczonych w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI.

 16. Tomek said

  Dobrze panie gospodarzu,czy to jest dobry system? W Polsce przed rozbiorami nie było systemu mafijnego zwanego”dupokratycznym”

 17. Tomek said

  Ten system nie DZIAŁA!!!!!

 18. Marucha said

  Re 16:
  Czy demokracja jest dobrym systemem?
  Zależy do czego. Np. do wyboru przez głosowanie miejsca na przystanek autobusowy – jest.

  Poza tym każdy system może być dobry lub zły. Więcej zależy od ludzi, niż od systemu.

 19. Peryskop said

  Rafał Grupiński: mam zaufanie do Kijowskiego

  Problem w tym, że już niewielu ma zaufanie do Grupińskiego. Do Kijowskiego jeszcze mniej.

  Tak padło niejedno domino…

 20. Shrek said

  Jak intelegencja Narodu w grobie razy ich nienarodzeni synowie plus wyprowadzona, często za mordę, na won-ności innego k-raju, to co tu wiele wymagać ?

  Żyd i krypto `orze aż zaorze` i razy 3 może i w 9 tek razy 666 albo 0101010

 21. lopek said

  Re16:
  Demokracji ludziom nie stręczył Jezus Chrystus – i to jest odpowiedzią na Pańskie pytanie – natomiast przestrzegał przed żmijowym plemieniem – co też jest odpowiedzią na temat demokracji.

 22. Tomek said

  Tzw. demokracja może byłaby dobrym rozwiązaniem,gdyby nad tymi którzy chcą polepszać nasze życie wisiał KOLCZASTY BAT gotowy do użycia za każdy udowodniony przekręt niezgodny z NASZĄ POLSKĄ racją stanu oraz pozbawieniem owego delikwenta i jego bliskich praw publicznych.

 23. Lily said

  A,gdzie widzicie tych”Polskich”,politykow,i
  nie tylko?,zajmujacych najwyzsze stanowiska.
  Jesli,by byli,to Polska,i zycie w Polsce
  wygladalo by inaczej. Nie bylo by podzialow,
  na „lepszy,i gorszy sort”,jak to oswiadczyl
  niejaki Kaczynski Jaroslaw,wnuk Franciszki
  z domu Swiatkowskiej.
  A,jakie stanowisko po wojnie zajmowal
  Wilhelm Swiatkowski ?,
  z wsi Gronowka kolo Odessy.
  Duzo sie mowi,o innych stalinowskich
  sedziach,prokutatorach ostatnio,ale nic o W.S.
  Temat TABU.

Sorry, the comment form is closed at this time.