Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Redaktor naczelna RT odpowiada na oskarżenia Dyrektora Wywiadu Narodowego USA

Posted by Marucha w dniu 2017-01-06 (piątek)

Redaktor naczelna RT Margarita Simonian skomentowała wypowiedź Dyrektora Wywiadu Narodowego Stanów Zjednoczonych Jamesa Clappera, który stwierdził, że działalność rosyjskiego kanału jest wymierzona w USA.

[Jest to tzw. „syndrom kasjera”, któremu stale się wydaje, że ktoś powiedział nań „dupa” – admin]

Clapper podczas czwartkowych przesłuchań w amerykańskim Senacie powiedział, że „jest głęboko zaniepokojony” działalnością RT. Jego zdaniem rosyjski kanał „bardzo aktywnie promuje określony punkt widzenia, lekceważąc nasz system, posądzając (USA) o obłudę odnośnie praw człowieka i tym podobne”.

[Istotnie, nie ma sensu „posądzać” bandyty złapanego z siekierą w ręku, rozwalającego drzwi – admin]

Wskazał też na rozpowszechnianie „dezinformacji” i „korzystanie z sieci społecznościowych” jako innych rodzajów działalności informacyjnej Rosji skierowanej przeciwko USA. Nie poparł jednak swoich słów dowodami.

— Dyrektor Wywiadu Narodowego powiedział, że RT osłabia amerykański system, opowiadając jedynie o tym, co się dzieje w jego kraju – oceniła Simonian.

W ostatnim czasie rosyjscy dziennikarze są atakowi zarówno przez amerykańskie środki masowego przekazu, jak i urzędników. Przede wszystkim gazeta „The Washington Post” oskarżyła Sputnik i RT o wrogość oraz rozpowszechnianie „dezinformacji”. Dziennik musiał jednak przyznać, że nie może potwierdzić wiarygodności zawartych w materiale informacji.

[No i ch… że nie może. Dla ćwierćinteligentów teoria to to samo, co pewnik, a podejrzenia są równoznaczne z dowodami. – admin]

Ponadto temat wojny informacyjnej w rosyjskich mediach dość często jest podnoszony w krajach europejskich. W listopadzie Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. informacyjnego przeciwdziałania rosyjskim mediom [! – admin]. Tego samego dnia ekspert z ośrodka badawczego Henry Jackson Society przy brytyjskim parlamencie Andrew Foksall przedstawił raport, w którym była mowa o konieczności rozpatrzenia przez krajowy wymiar sprawiedliwości kwestii kontaktów Brytyjczyków z rosyjskimi mediami lub przedstawicielami władz Rosji.

Rezolucja „Strategiczne komunikacje EU jako przeciwdziałanie propagandzie stron trzecich” stwierdza, że Rosja rzekomo zapewnia wsparcie finansowe opozycyjnym partiom politycznym i organizacjom w krajach członkowskich Unii Europejskiej, a także wykorzystuje czynnik dwustronnych międzypaństwowych stosunków „w celu podzielenia członków społeczności”.

Jako główne zagrożenia informacyjne wymieniono agencję Sputnik, stację telewizyjną RT, fundusz „Rosyjski Świat” i podległą rosyjskiemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych Federalną Agencję „Rossotrudniczestwo”. Wiele propozycji zawartych w tym dokumencie oscyluje wokół wprowadzenia cenzury wobec rosyjskich mediów.

Spośród 691 posłów, którzy uczestniczyli w głosowaniu, za przyjęciem dokumentu głosowało 304, przeciw – 179, 208 wstrzymało się od głosu.

Prezydent Rosji Władimir Putin, komentując przyjęcie rezolucji, pogratulował dziennikarzom RT i Sputnika owocnej pracy. Jego zdaniem dokument świadczy o wyraźnej degradacji obrazu demokracji w zachodnim społeczeństwie. Rosyjski przywódca liczy jednak na triumf zdrowego rozsądku i ma nadzieję, że wobec rosyjskich mediów nie zostaną wprowadzone żadne ograniczenia. [No a co ma powiedzieć? – admin]

https://pl.sputniknews.com

To można określić jedynie jako żałosne miotanie się psychopatów.
Admin

Komentarzy 26 to “Redaktor naczelna RT odpowiada na oskarżenia Dyrektora Wywiadu Narodowego USA”

 1. panMarek said

  Widzę po ilości uwag (celnych), że Pan Admin się chyba wkurzył a przynajmniej poirytował. : )

 2. biscoter said

  Rosja uprawia propagandę i niewątpliwie wspiera przychylne jej ruchy w Europie. Jestem przekonany, że na gruncie polskim przez czynniki agenturalne jest podsycany i finansowany ruch neopogański. Rosja robi to jednak w sposób dużo bardziej przejrzysty i oczywisty. Można jej działania nazwać wręcz takim uczciwym szerzeniem propagandy – jeżeli tworzy telewizję mającą prezentować rosyjski punkt widzenia, to nazywa się ją Russia Today. Jeżeli wspiera ruchy neopogańskie to widać jej wpływ po tym, że ludzie z nimi związani prawie nigdy nei krytykują Rosji, wręcz przeciwnie – oczekują, że na ichniejszych bagnetach przyjdzie jakaś wolność do Polski.

  Zachód uprawia bezczelną propagandę i za pomocą narzędzi terroru, w tym poprawności politycznej, pacyfikuje wszystkich myślących inaczej. To dużo bardziej podstępna metoda duraczenia mas. Daj Boże, by Zachód uprawiał tak samo jasną propagandę jak służby rosyjskie, wtedy dużo więcej osób mogłoby to dojrzeć. Pardon. Nikt nowy i tak się nie skapnie. Banda durniów…

 3. Marucha said

  Re 2:
  Ruchy neopogańskie w Polsce, chyba wszystkie zionące nienawiścią do chrześcijaństwa, są – moim zdaniem – inspirowane przez żydostwo.

 4. biscoter said

  Re 3
  Widzę palącą potrzebę napisania o tych ruchach sporego artykułu. Szczególnie, że osoby z nim związane to już nie jest jakiśtam ewenement, tylko siła zdolna przejmować organizacje patriotyczne. Być może po napisaniu tegoż będzie okazja, żeby szerzej podyskutować.

  Nadmienię jedynie, że owe ruchy, zionące nienawiścią do chrześcijaństwa, jak to Pan słusznie ujął, nazywają naszą religię „semicką” i naśmiewają się, że niektórzy Polacy, niechętni odgrywaniu przez żydów dużej roli w państwie, modlą się o uwolnienie do „żyda” Pana Jezusa.

 5. ERROR 404 NSZ said

  Kiedyś się mówiło :

  „Nie wiedzą w co wpaść w gó..o czy w maść…”.Amerykanie prowadzą politykę zewnętrzną jakby biegli sprintem świecąc sobie szperaczem
  w twarz.Mają przerąbane na odcinku chińskim.Rosjanie m.in przez Bricks itp. , układają się mądrze z Chinami…
  Na co liczą w kraju ukradzionym indianom?.Ich kilku liniowy plan zakłada m.in. rzez między słowianami, czyli kolejna wojenka na żądanie
  banksterów…Była Lusitania, dalej Pearl Harbour , teraz co wymyślą? Jak powiedział ks. Piotr Natanek „Pierwsza wojna zaczęła , się w Polsce , II Wojna Światowa też i trzecia też zacznie się od Polski?….

  Co oczywiście nie daj Bóg…

 6. Rafal C. said

  Widac dowodnie ze tzw. „wolne media” nie zycza sobie interpretacji informacji innej niz
  jest przyjmowana w mediach glownego nurtu(mainstream).
  A zatem zadnej wolnosci w tym wzgledzie nie ma.Trzeba zatem sie uciec do cenzury zeby stado
  paslo sie tam gdzie nie ma pasc i tym co spowoduje bloga sytosc niezbedna do zachowania
  stada w kondycji koniecznej do dalszej obrobki (interwencje,wojny,prawa czlowieka itd.).
  Wiem co pisze bo niemal codzienne czyta prase angielska,francuska,niemiecka,polska,rosyjska.
  Prasa zachodnia- wszedzie zwarty front! Rosyjska inna i co ciekawe mozna tam znalezc dosc rozne
  ale interesujace punkty widzenia.Polska prasa to tabloidowe reklamowki(z szczatkowymi wyjatkami).
  Ogolne (moje) wrazenie o Polskiej prasie to zajadla zasciankowosc.Zal bo przeciez to moja Ojczyzna,
  tam przezylem lata szczeniece i troche wiecej niz mlodosc. Ale jest troche nadzieji,dzieki wielu wspanialym Polakom. Nie tych z pierwszych stron gazet. Ale tych co maja i serce i honor.

 7. Peryskop said

  Elekt – rewanżysta.

  Obama odesłał do domu 35 dyplomatów Putina, natomiast Trump do domu odesłał ca. 170 ambasadorów Obamy 🙂

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Trump-odwolal-ambasadorow-USA-z-nominacji-politycznej,wid,18665761,wiadomosc.html?ticaid=118666&_ticrsn=3

 8. Rafal C. said

  Ad 3. Ale we mnie nie maja sojusznika.
  Jak im przeciwdzialac?, Historykow to rola. Prawda to potezny sprzymierzeniec.Chcecie prawdy.
  Szukajcie tejze. Szukajcie wytrwale.

 9. maniek said

  6:1:2017 = TRUMP: Wszyscy AMBASADOROWIE obamy do USA, do domu 20.01.2017

  ; KALKSTEIN, SINGER BEZPANSCY – wojny nie bedzie – chazaro-banderki wypad na azyl

 10. Shrek said

  Re 2 i 3

  Od 1958 Watykan @ 2 stal sie anty Christos, krypto żydowski [ 180 stop zmiana postępująca w kierunku lucyferianskim, hodującym miliony bojowników zwanych chrześcijanami do żydowskich wojen, jak choćby ostatnio m.in Syria, ewidentna współpraca z Syjonu wierchuszka, brak ostrzeżeń przed żydami, jako pomiotem piekła i `modlenie na wspak`, jak i wszystkie inne, wiaro twory, neon a vetem pogan.

  Jim Condit jr is`t perfect but boy is he talking the wall.

  .https://www.youtube.com/watch?v=-4RKP5II-CM

  Nap

 11. Joannus said

  @Biscoter

  Niech Pan nie ulega złudzeniu zawrtością antyjudaizmu w neopogaństwie. Jedni i drudzy mają ten sam cel,umniejszanie i eliminowanie wiary katolickiej, pogardzanie i negowanie Bóstwa Pana Jezusa.
  Podczas ustawiania partyjnych atrap na scenie politycznej w ramach wywalczonego pluralizmu, pojawiła się jedna niejakiego B.Tejkowskiego. Czy przypadkiem albo z inspiracji sąsiedniego sąsiada, nie bo tylko z ustawiki wiadomych ”dobrodziejów” demokracji i wolności, inaczej bardziej wartościowej nacji wg. Stanisława Michalkiewicza

 12. Siekiera_Motyka said

  „Przede wszystkim gazeta „The Washington Post””

  Ta gazeta na forach które są kategoryzowane jako „Alt Right” (alternatywna prawica) jest widziana jako coś gorszego niż kiedyś Prawda z czasów ZSSR. WP miało i dalej ma powiązania z CIA, a ta jest instrumentem Neo-Cons którzy tak się starali wsadzić psychopatkę Hitlerje Clytor do Białej Chałupy.

 13. Moher49 said

  Nasz Simoniak też tak mówi.

 14. Lam said

  BLAMAŻ CIA
  Spece od broni masowej zagłady
  Doznali przy Trumpie nowej żenady.
  Ruskie bukwy w serwerze: dowód nieodparty!
  To tak jak Niemcy – znaleźli „sprawcy” kenkartę.
  07-01-2017

 15. Joe said

  BLAMAZ CIA?…Une sie boja jak ognia ODWAGI,krora widza w dzialaniach RT.Wsztysko co pisza w RT jest prawda o tym co te k…wy wyczyniaja na swiecie.Ale RT nadal uzywa okreslenia USA.Une sie boja ze zacznie uzywac okreslenia ZYDOSTWO swiatowe…wtedy sie zacznie jazda bez trzymanki!!

 16. biscoter said

  @Shrek Oczywiście zmiany, które zaszły przez popadnięcie kleru w herezję modernizmu po 1958 ułatwiają krzewienie tez neopogańskich wśród ludności.

  Niemniej nie spotkałem jeszcze neopoganina, który na tyle wgłębiłby się w temat, by rozróżniał Kościół katolicki od sekty modernistycznej. Dla nich „watykańska okupacja” trwa w Polsce nieprzerwanie przez 1000 lat. A wcześniej były masowe mordy słowian, stosy, torturownie i inne sposoby nawracania siłą.

  @Joannus jeżeli eskimosi finansują ruchy neopogańskie to strzelają sobie w stopę tak samo jak z Hitlerem, bo ci pansłowianie są jednocześnie zatwardziałymi nacjonałami, a nie mają płaszcza ochronnego (etyka katolicka) przed szaleństwem, więc są tak samo jak naziole gotowi rozstrzeliwać ludzi i zamykać ich w obozach.

  Wiem że to argumentum ad hitlerum, ale ten ruch,szczególnie ze swoją mitologią, przypomina mi rojenia sobie wyższości przez aryjczyków.

 17. Boydar said

  Jeżeli Trump jeszcze żyje, to znaczy że ekipa która doszła do wniosku „dość tych świństw, zakopujemy zakonnicę” znajduje zrozumienie wśród reszty bandy.

 18. matirani said

  Wojna Informacyjna, czyli wojna IV generacji, jest w pelnym toku. Nic dziwnego, ze USA sie broni i kontratakuje. Oczywiscie, atak jest skierowany przeciwko dobrze wyposazonemu i wyszkolonemu „wrogowi” czyli mozemy sie spodziewac rosyjskiej odpowiedzi.

  Polskcy naukowcy badali rozwój Infowar i sa dobre zródla do poznania:

  https://socjocybernetyka.wordpress.com/2010/08/18/totalna-wojna-informacyjna-cz-i/
  WSTĘP

  Sterowanie społeczne jest to wywieranie wpływu na społeczeństwo zmierzające do osiągnięcia określonych celów. Manipulacja natomiast jest specyficznym rodzajem sterowania ludźmi, w którym prawdziwe cele – a często nawet sam fakt sterowania – są przed nimi ukryte. Ludzie poddani manipulacji mogą sobie wyobrażać, że walczą o swe własne interesy lub realizują jakieś wzniosłe cele (np. budują nowy ustrój społeczny, w którym żyć się im będzie lepiej), podczas gdy w rzeczywistości zmierzają w zupełnie innym kierunku. Bardzo często manipulacja polega na tym, że ludzi inspiruje się do działania w sposób ukryty, tak, aby wyobrażali sobie, że działają samodzielnie i niezależnie.

  Walka informacyjna jest szczególnym przypadkiem procesu sterowania społecznego, którego celem jest niszczenie przeciwnika za pomocą informacji.

  Informacja niszcząca, która jest narzędziem walki informacyjnej, spełnia dwojakie funkcje:

  1) osłabia strukturę przeciwnika – przede wszystkim utrudniając przekaz informacji między jego kierownictwem i wykonawcami;

  2) inspiruje błędne decyzje kierownictwa i błędne działania wykonawców przeciwnika – inaczej mówiąc wprowadza do systemu przeciwnika błędne algorytmy decyzyjne i takież algorytmy działania, które go osłabiają, a nawet w pewnych wypadkach mogą go doprowadzić do samozniszczenia.

  Przykładem oddziaływania pierwszego rodzaju może być utrudnianie lub uniemożliwianie objęcia stanowiska przez dobrego potencjalnego szefa jednostki w strukturze organizacyjnej przeciwnika, powołanego decyzją przełożonego wyższego szczebla; zaś przykładem oddziaływania drugiego rodzaju może być skłanianie do zakupu wadliwej licencji lub podsunięcie kierownictwu przeciwnika innej błędnej (sprzecznej z jego interesami) decyzji – np. złej koncepcji reformy. Organom prowadzącym walkę informacyjną chodzi o to, by samemu uzyskać jak największy wpływ na funkcjonowanie organizacji przeciwnika, zaś jego ośrodek decyzyjny sprowadzić do roli figuranta.

  Manipulacja jest jedną z podstawowych metod stosowanych w walce informacyjnej. Natomiast jednym z głównych narzędzi tej walki jest propaganda rozumiana jako planowe oddziaływanie na psychikę ludzi za pomocą rozpowszechnianych w skali masowej bodźców o charakterze informacyjnym, zmierzające do ukształtowania u nich odpowiednich norm społecznych lub spowodowania odpowiednich działań – w pierwszym wypadku mówimy o wychowawczym oddziaływaniu propagandy, w drugim zaś o jej działaniu motywacyjnym.

 19. Marucha said

  Re 16:
  Inicjatorzy ruchów neopogańskich bez najmniejszego trudu ujarzmią ich głupkowaty antysemityzm, gdy zajdzie potrzeba.

 20. To najważniejszym człowiekiem w RT i Sputniku jest kobieta? I to w dodatku taka ładna?

 21. Greg said

  Re20.
  A może Pani Ania K. jest ładniejsza?
  Polka.
  Mam nadzieję.
  W końcu jednak, coś się spodobało.
  Dobry objaw.

 22. Marucha said

  Re 20:
  No właśnie.
  Bez towarzyszącej temu polit-poprawniackiej histerii w temacie równouprawnienia, kwotowania płci itp.

 23. Peryskop said

  Czy też ma charyzmę jak Maria Cukierkowa ?

 24. Tyż litwin said

  Musi Rosjaneczka, skoro taka pierekrasiwaja. (i niegłupia, ale to do rzeczy nie należy) Ale nazwisko jakieś takie…

  Ormiańskie.
  Admin

 25. Tyż litwin said

  Tyż tak żem myślał. Ale na Ormiankę trochę za ładna. One są niebrzydkie te Ormianki, ale nie do przesady…

  „Żyd przy Ormianinie to głupi goj” – Melchior Wańkowicz: „Królik i oceany”.

 26. Re 21:
  Ta, co odnosiła się do intymności męskich publicznie przed świętami? Nie dziękuję.
  A po drugie: domniemywam, że dla mnie zapewne mogła by być matką, albo nawet babcią.

Sorry, the comment form is closed at this time.