Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Redaktor naczelna Sputnika odpowiedziała CIA

Posted by Marucha w dniu 2017-01-07 (Sobota)

Redaktor naczelna RT i Sputnika Margarita Simonian w żartobliwej, a zarazem ostrej formie zareagowała na raport służb specjalnych o rzekomej ingerencji rosyjskich mediów w kompanię wyborczą w USA.

Drogie CIA! To, co tu nawypisywaliście, zasługuje na niedostateczny! Temat nie wyczerpany, źródła nie podane, dane wywiadowcze przestarzałe i/albo nieprawdziwe, referat napisany po uczniowsku.

W naszej szkole wywiadowczej dostalibyście rózgi za taką chałturę. A to boli. Trzeba się nam za was wziąć po przyjacielsku.

Oto kilka bazowych faktów, które trzeba by wykorzystać w waszej pracy nad poprawą błędów. Fakty sprawdzone, dowodów mnóstwo. Przy poprawianiu błędów każdy fakt należy dokładnie napisać w trzech linijkach, bez przekreśleń i literówek, ładnym pismem. Po świętach nauczyciel sprawdzi!

W 2001 roku w wieku 21 lat relacjonowałam wybory na Krymie. Wówczas, jak i zawsze, były tam silne nastroje prorosyjskie. Po mojej dwutygodniowej delegacji one nie osłabły. Wnioski wyciągnijcie sami.

„Sputnikami” na terytorium byłego ZSRR kieruje mój zastępca i były chłopak Andriej Błagodyrenko. Tę pracę zaproponowałam mu po naszym rozstaniu. Pod jego kierownictwem „Sputniki” wyszły na czołowe pozycje pod względem audytorium w swoich państwach. W ten sposób dowiedziono, że rosyjska propaganda przenoszona jest drogą płciową. Wnioski wyciągnijcie sami.

Kilka razy spotykałam się z Julianem Assangem. Mogą to potwierdzić kamery monitoringu przed wejściem do ambasady Ekwadoru, a także lekkomyślnie napisane przeze mnie twitty. Spotkania odbywały się w Londynie. London is the capital od Great Britain. Wnioski wyciągnijcie sami.

Telewizja RT osiągnęła miliard wyświetleń na Youtube jako pierwszy ze światowych kanałów informacyjnych już w 2013 roku. Każdy rozumie, że rosyjscy hakerzy już wtedy włamali się na konta wszystkich użytkowników Youtube, ponieważ nie każdy rozumie, jak taka liczba ludzi z własnej woli łapie się na rosyjską propagandę bez miodu. Wnioski wyciągnijcie sami.

Aleksiej Gromow rzeczywiści jest moim kontaktem na Kremlu. Nasze kontakty są dość częste i niekiedy alkoholowe. Ja wolę niemieckie piwo, a on rosyjską wódkę. Wnioski wyciągnijcie sami.

Kiedyś Aleksiej Gromow, powracając z wyjazdu do lasu po grzyby po drodze przyjechał do mnie do domu i zostawił koszyk prawdziwków. Przekonać się o tym można na podstawie nagrań z kamer monitoringu naszej miejscowości. Potem gościł u mnie obecny pracownik Departamentu Stanu USA. Przekonać się o tym można na podstawie nagrań z monitoringu. Nakarmiłam go smażonymi prawdziwkami, wciskając mu, że to tradycyjna rosyjska potrawa. Wnioski wyciągnijcie sami.

Rok temu pokazaliśmy, że po odejściu na emeryturę Obama i Kerry będą oglądać RT u siebie w domach. Ten klip można obejrzeć w swobodnym dostępie w informacyjnej sieci Internet. W tym celu trzeba wpisać adres literami alfabetu łacińskiego albo kliknąć, czyli nacisknąć prawy przycisk myszy, na ten link. Wnioski wyciągnijcie sami.

I ostatnie. Mając 15 lat, nie mając żadnych znajomości ani pieniędzy, wyjechałam do Stanów Zjednoczonych na naukę w ramach wymiany szkolnej opłaconej przez amerykańskich podatników. Już wtedy wysoko postawionym podatnikiem był Donald Trump. Wnioski wyciągnijcie sami.

https://pl.sputniknews.com/

Obawiamy się, że humor wyższego lotu, niż kopniak w d@pę na filmie, nie dotrze do analityków z CIA ani ich dziennikarskich prostytutek.
Admin

Komentarzy 20 to “Redaktor naczelna Sputnika odpowiedziała CIA”

 1. Siggi said

  Małgośka jest niesamowita.Jak coś się trafia na Youtubie z Jej udziałem,to cała przyjemność po naszej stronie w słuchaniu jak wypowiada się.Wielka klasa jako kobieta,dziennikarka.
  Widać,że po wyborach nie mogą się pozbierać,ale to skutek zakiwania się z tą Hillarią.Przecież widać było,wiedzieli dobrze,że może tak być,że ona nie wygra.W relacjach TiVi na canal info z imprez przedwyborczych widać było jak trzeba było poganiać „zwolenników” Hiilarii pod kamerę,która nie pokazywała całej hali,gdzie widać pustki,w odróżnieniu od Donalda,gdzie ludzi dziesiątkami tyś.Musiał też ktoś „zawalić” z frekwencją cmentarną,nielegałów i innych,których dopisywali.
  Nie rozumiem,dlaczego nie podnosi się ingerencji w wybory płk.dr hab.Zyrinowskiego W.W.,którego poproszono na kilka dni przed wyborami o rozmowę na antenie canal TiVi CBS.Władimir Wolfowicz w dość zgrabnym angielskim wyjaśniał Amerykanom ,dlaczego mają głosować na Trumpa,nie szczędząc przy tym pochwał,zasług ,wymieniał długą listę pozytywów Donalda.Słuchało tego 20mln wyborców,którzy potem oddali głos na Trumpa.Jeżeli jeszcze z tego połowa zawerbowała -przekonała choćby po jednym dodatkowo wyborcy ,to mamy 30mln głosów,a może I nawet 40.
  Wpływ Władimira Wolfowicza był ogromy I decydujący.Ciekawe co dostanie w prezencie Żyrinowski,może jakiś wieżowiec w Moskwie?MW zasadzie można stwierdzić jednoznacznie,że Zyrinowski wybrał Trumpa na 45 przewodniczącego USA,albo przenajmniej przechylił szlę zwyciestwa wyborczego.
  Nie mogę wyjść z podziwu Wolfowicza,choć ostatnio jak występuje na tivi-show canal central w Moskwie ,co coraz więcej bredzi.Nie łączę tego z Jego wiekiem,bo jest młodszy o dwa lata ode mnie i mnię jeszcze nie zarzuca się ,że bredzę,może czasem złośliwie.
  W ostatnich wyborach do Dumy ugrupowania Żyrinowskiego I Ziuganowa dostało po doopi,bo ich frakcje parlamentarne zredukowały się o połowę przez to,że przegrali w okręgach jednomandatnych.Któregoś razu na antenie Władimir Wolfowicz przeklinał jak …szewc ,za te jednomandatne okręgi,gdzie wygrała w” cuglach „Jedinaja Rossija”.

 2. peacelover said

  …zeby pojac sens tego humoru trzeba byc Slowianinem,
  a nie zacietrzewionym gatunkiem mc-caino-buraczano-obambowym !!

 3. Plausi said

  Oburzające jest mieszanie się w wybory innego kraju

  ale czyż nie jest oburzające, że prezydent Dablju przeznaczył oficjalnie znaczne sumy dolarów w celu opłacenia aktywistów w Iranie i za ich pośrednictwem wpłynięcia na wynik wyborów w tym kraju, za to jeszcze bardziej oburzuające jest n.p.

  1. organizacja band tzw. Contras w Nikaragui w dodatku za pieniądze z nielegalnego handlu z Iranem
  2. mieszanie się CIA i jej poprzedniczki w organizację tzw. NSZZ w krajach jak RFN czy Polska i korrupcja działaczy zwiądzkowyc, kultury i polityki
  3.napad na kraj jak Afganistan, Irak, Libia, Syria w celu obalenia tamtejszego rządu i rabunek zasobów tych krajów pod okupacją
  4. utworzenie terrorystycznych organizacji stay-behind w wielu krajach Europy Zachodniej, por. operacja Gladio
  5. organizacja puczu w krainie U w 2014 roku
  6. organizacja napadu na Kubę w celu obalenia tamtejszych władz
  7. organizacja i wsparcie puczu w Chile (Pinochet)
  8. organizacja napadu na Wietnam z zastosowaniem broni chemicznej tzw. „agent orange“
  9. instalacja agentów USA w administracji Polski zrzeszonych w tzw. „demokratycznym“ POPiSie partii i zdalne sterowanie działalności administracji państwa .
  10. inwigilacja międzynarodowych przelewów bankowych SWIFT i komunikacji w krajach Europy przez NSA
  i.t.d.

 4. RomanK said

  KOniec !!!! Nigdy wiecej!!!! Zlapano ruskiego hackera!!!!!!

 5. Adeodatus said

  Ale tak szczerze Panowie, nikt z was ni przez moment nie pomyślał, że jednak jest w tych „bredniach” źdźbło prawdy? Oczywiście dowodów na to nie będzie (gdzież tam GRU, czy FSB-owcy daliby się złapać za rękę), ale tak między nami, czy nie mieliście, choćby przez moment podejrzeń, że to po prostu (może i nie o tak wielkim zasięgu jak nam tu teraz Amerykańce pojękują), kolejna elegancko rozegrana „partia”?

  W świecie propagandy i dezinformacji ogromna większość (90%? 99%?) to „źródła” usraelskie.
  A te kurwy skarżą się na „rosyjską propagandę”…
  Nie wierzę w ANI JEDNO SŁOWO władz amerykańskich.
  Admin

 6. panMarek said

  Margarita Simonian to niezła laska.

 7. ojojoj said

  Ale o co chodzi? Jezeli to prawda ze Rosja ingerowala w wybory i dlatego wygral Trump, to znaczy ze Trump i Putin beda najlepszymi kumplami. Bo chyba nikt mi nie powie ze Trump zjedzie Putina za to ze ten mu pomogl dostac sie na stolek.

 8. Rokitnik said

  Nie byłeś Kolego ( nr.5 ) to nie wiesz, że Hilarowa do tego stopnia się nam ” przejadła ”, ze do urn pośpieszyli nawet 90 letni seniorzy by dac upust swojego zniesmaczenia powiązanego ze strachem o TEN Kraj !! Ruscy hakerzy jeśli tacy byli, dostali się przez niefrasobliwość niejakiej Clintonowej i jej szefa kampani wyborczej…więc sami sobie winni.
  Dla nas to był DOPUST Boży zwycięstwa p.Trumpa, chociaż nic do końca nie jest w tym burdelu politycznym pewne.

 9. Vladimir said

  Cowboys nauczyli sie propagandy do sowietow, ci z kolei od niejakiego Goebbelsa, w kazdym razie sa od poprzednikow lepsi ….czego, jednak, nie zrozumieli to tego ze juz nikt ze zdrowo myslacych nie wierzy w te ich historio – histerie !

 10. Zerohero said

  @9 Vladimir

  Nieprawda. Nowoczesną propagandę po raz pierwszy wprowadzono w USA. To od USA uczyła się III Rzesza

  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Edward_Bernays

  Dokładnie.
  Admin

 11. MatkaPolka said

  Jakim trzeba by imbecylem i zasrańcem , żeby zarzucać Rosji ingerencje w wybory USA

  Pomysł obciążenia winą Putina za przegraną Hilary Clinton w wyborach – i zakrojona na szeroką skalę kampania w mediach głównego nurtu mogła powstać tylko parchatych żydowskich głowach

  Nawet gdyby to miało miejsce – a przecież nie ma na to najmniejszych DOWODÓW –

  No to porównajmy jak USA ingerują w wybory w innych krajach

  *.Kolorowe Rewolucje w innych krajach
  – Pomarańczowa Rewolucja na Ukrainie 2004 – osadzenie Juszczenko – agenta CIA
  Rewolucja Godności i Majdan na Ukrainie – zamach i usuniecie Janukowycza i osadzenie Poroszenki

  *.Transformacja Ustrojowa i rozkradzenie Polski– Skolonizowanie Polski przez Niemcy i USA – rola fundacji Sorosa – Batorego, rola Instytutu Sobieskiego Finansowanego z Zchodu.

  *.Finansowanie „Demokratycznej Opozycji” – KOR-u (Michnik, Kuroń, Kaczyńscy, Macierewicz…) przez NED (National Endowment for Democracy), USAid i Kongres USA;

  *.International Visitors Leadership Program – finansowane przez State Department (Min. Spraw Zagranicznych USA) szkolenia dla – premiera Tuska, premier Szydło, prezydent Komorowski…

  *.Naloty na Jugosławię

  *.Zmiana Reżymów – w Iranie w

  *.Wojna w Afganistanie

  *.Napad na Libie – zabicie Kadafiego –Hillary Clinton on Gaddafi: “We came, we saw, he died”

  *.Wojna w Iraku – zabicie Sadama Huseina . Finansowanie ISIS – Państwa Islamskiego

  *.Arabska Wiosna

  Wojna w Syrii

  John Perkins Wyznanie ekonomicznego rozbójnika – John Perkins Confessions of an Economic Hit Man. – John Perkins – Ekonomista od brudnej roboty

  Lista krajów zbombardowanych przez USA od ukończenia II Wojny Światowej

  https://marucha.wordpress.com/2014/03/04/lista-krajow-zbombardowanych-przez-usa-od-ukonczenia-ii-wojny-swiatowej/

  Jak wiadomo, USA (m.in. ustami Obamy, Kerryego i innych polityków pośledniejszego sortu) energicznie i z przekonaniem potępia wszelkie interwencje militarne w suwerennych krajach. Zwłaszcza zaś nie mającą miejsca interwencję Rosji na Ukrainie.

  Zatem prezentujemy poniżej listę krajów, które USA zbombardowało po ukończeniu II Wojny Światowej. Oczywiście nie chodziło wówczas o żadne interwencje militarne w suwerennych krajach, lecz o wprowadzenie demokracji.

  Chiny 1945-46
  Korea 1950-53
  Chiny 1950-53
  Gwatemala 1954
  Indonezja 1958
  Kuba 1959-60
  Gwatemala 1960
  Kongo Belgijskie 1964
  Gwatemala 1964
  Republika Dominikańska 1965-66
  Peru 1965
  Laos 1964-73
  Wietnam 1961-73
  Kambodża 1969-70
  Gwatemala 1967-69
  Liban 1982-84
  Grenada 1983-84
  Libia 1986
  El Salvador 1981-92
  Nikaragua 1981-90
  Libia 1986
  Iran 1987-88
  Libia 1989
  Panama 1989-90
  Irak 1991-
  Kuwejt 1991
  Somalia 1992-94
  Chorwacja 1994 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
  Bośnia 1995 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
  Iran 1998 (airliner)
  Sudan 1998
  Afganistan 1998
  Jugosławia 1999
  Afganistan 2001-
  Pakistan 2003-
  Libia 2011-

 12. MatkaPolka said

  Russia Today: 10 lat w eterze

  RT PRZECIW JAK RT PRZECIWDZIALA ZACHODNIM MEDIOM INFORMACJI

 13. MatkaPolka said

  Putin hakerzy Simonyan Noworosja Today

  Putin attends RT10 anniversary evening: Full speech with English translation

 14. MatkaPolka said

  Ingerencja USA w innych krajach

  John Perkins – „Confession of Economic Hit-Man. Wyznania ekonomisty od brudnej roboty”

  https://pracownia4.wordpress.com/ksiazki/john-perkins-hit-man-wyznania-ekonomisty-od-brudnej-roboty

  „Ekonomiści od brudnej roboty”(EBR) – pisze John Perkins – „są wysoko opłacanymi profesjonalistami, którzy wyduszają z różnych krajów świata miliardy dolarów. Narzędzia ich pracy stanowią kłamliwe sprawozdania finansowe, fałszowane wybory, przekupstwo, wymuszenia, seks i morderstwa”.

  John Perkins wie, co mówi – był jednym z tych ekonomistów. Jego praca polegała na przekonywaniu przywódców krajów posiadających, z punktu widzenia Stanów Zjednoczonych, znaczenie strategiczne – od Indonezji po Panamę – by zgodziły się na gigantyczne inwestycje w rozwój infrastruktury, a wynikające z nich kontrakty przyznały korporacjom amerykańskim.

  Obciążone ogromnymi długami kraje te stawały się wasalami rządu amerykańskiego, Banku Światowego i innych, zdominowanych przez USA agencji, które pod szyldem pomocy ekonomicznej skrywały swą lichwiarską działalność – narzucając terminy spłat i uzależniając od siebie rządy suwerennych państw.

  Ta oparta na faktach opowieść odsłania międzynarodowe intrygi, korupcję i sekretne działania rządu oraz korporacji, pociągające za sobą konsekwencje zgubne dla demokracji amerykańskiej i całego świata.

  Jest to opowieść głęboko przejmująca, ale mimo wszystko dająca wiarę w możliwość zrealizowania amerykańskiego marzenia o sprawiedliwym, opartym na wzajemnym poszanowaniu świecie, który zapewni nam bezpieczną egzystencję.

  — Nota polskiego wydawcy na ostatniej stronie okładki

  Recenzje:

  Trybuna, nr 70 23-03-2007 r.
  Krzysztof Lubczyński

  Widzimy dziś jak na dłoni szkodliwe skutki funkcjonowania tego systemu. Zarządcy najbardziej szanowanych koncernów amerykańskich angażują do pracy w podległych im azjatyckich przedsiębiorstwach miejscową siłę roboczą za głodowe płace wyciskając z niej siódme poty.

  Koncerny naftowe w amoku wypompowują trujące substancje do rzek w lasach deszczowych świadomie zabijając ludzi, zwierzęta i roślinność, wyniszczając do korzeni rdzenne kultury.

  Przemysł farmaceutyczny odmawia ratujących życie leków milionom zakażonych wirusem AIDS Afrykanów. W samych Stanach Zjednoczonych dwanaście milionów rodzin ma problemy z zapewnieniem sobie środków na wyżywienie” – napisał Perkins w przedmowie i już tylko te słowa w istotnym stopniu streszczają grozę procederu, który dokonuje się nie tylko w majestacie prawa, ale pod hasłami eksportu dobrobytu.

  Zwraca on uwagę, że o ile w roku 1960 stosunek zarobków 1/5 ludności zamieszkałej w najbogatszych krajach do zarobków 1/5 zamieszkałej w krajach najbiedniejszych wynosił 30 do 1, o tyle w roku 1995 ta proporcja wynosiła 74 do 1. Dziś niewątpliwie te nożyce są jeszcze bardziej rozwarte.

  „USA wydały ponad 87 mld dolarów na wojnę w Iraku, podczas gdy ONZ zakłada, iż połowa tej sumy pozwoliłaby zapewnić wszystkim mieszkańcom naszej planety czystą wodę, właściwe odżywianie, urządzenia sanitarne i podstawowe wykształcenie. A my dziwimy się, że terroryści nas atakują?” – pyta Perkins. W kolejnych rozdziałach książki autor prowadzi czytelnika śladami EBR-owców przez kolejne kraje.

  Jednym z nich jest Ekwador. Skutkiem działań tych kondotierów globalnego kapitalizmu są ruina tego kraju i narastanie w nim nastrojów buntowniczych wobec tej brutalnej kolonizacji neokapitalistycznej. „Wszyscy oni – miliony Ekwadorczyków, miliardy na całym świecie – są potencjalnymi terrorystami Nie dlatego, że są komunistami, anarchistami, czy też wcielonymi diabłami, ale po prostu dlatego, że znajdują się w desperackim położeniu” – stwierdza Perkins.

  W kolejnych rozdziałach mowa jest o poczynaniach EBR-owców w Indonezji, Panamie, Kolumbii, Wenezueli, Arabii Saudyjskiej, Iraku. Wraz z autorem śledzimy gąszcz interesów, intryg, nikczemności, tortur, korupcji i skrytobójstw.

  Książka Perkinsa zaadresowana jest do masowego czytelnika. Sposób narracji i kompozycja nadają jej charakter sensacyjnego thrillera. To niewątpliwie chwyt służący przyciągnięciu czytelnika. Jednak tematyka, której dotyczy książka, jest śmiertelnie poważna Nie tylko jednak dlatego, że ukazany jest w niej wielkoskalowy, w istocie kryminalny proceder.
  Jest tak przede wszystkim dlatego, że książka Perkinsa pokazuje w sposób demaskatorski to, o czym bardzo mało się mówi – pokazuje prawdziwe oblicze globalnego kapitalizmu i zdziera z niego maskę szlachetności, która została mu założona przez heroldów ekonomicznego liberalizmu z Friedrichem Hayekiem i Miltonem Friedmanem na czele.

  Jest to też zdarcie kolejnej maski ze spiżowego pomnika szlachetnych Stanów Zjednoczonych, zdaniem apologetów – ostatniego schronienia idealizmu w zepsutym, świecie. Ta książka pokazuje także, że w gruncie rzeczy pod znakiem zapytania staje coraz bardziej sensowność określenia „rynkowy” w odniesieniu do współczesnego kapitalizmu.

  Bo co wspólnego z rynkiem ma opisany przez Perkinsa proceder brutalnego „regulowania” gospodarki krajów – ofiar przez „ekonomistów od brudnej roboty”?

  Pojęcie rynku we współczesnym kapitalizmie globalnym staje się coraz bardziej fałszywym mitem. Przede wszystkim jednak widać, że kapitalizm, zadekretowany swego czasu przez Francisa Fukuyamę jako szczęśliwe i dobroczynne uwieńczenie ludzkiej historii, jako jedyna racjonalna formuła budowania dobrobytu na Ziemi, coraz bardziej przemienia się w groźne monstrum działające przeciw celom, które wyniósł on na sztandary i pod którymi zwyciężył „imperium zła”, czyli wschodnioeuropejski socjalizm. I jeszcze jedno. W książce Perkinsa nie ma mowy o Europie.

  Mimo to trudno spodziewać się, że mechanizmy kapitalizmu europejskiego są niewinne, choć zapewne skala analogicznego zjawiska jest tam proporcjonalnie mniejsza. Książka ta powinna więc dać do myślenia także mieszkańcom Starego Kontynentu. Zanim nie będzie za późno.

  Siły i interesy zaangażowane w opisany przez Perkinsa proceder są tak potężne, że nie można nawet marzyć, by choćby 10 takich książek wydanych na raz spowodowało otrzeźwienie, a tym bardziej odwrócenie procesów, o których mowa Proporcja sił między krytykami barbarzyńskiej wersji neokapitalistycznego globalizmu a nim samym jest nawet nie taka jak między Dawidem a Goliatem, lecz jak między mrówką a słoniem. Jednak, jak wiadomo, nawet kropla drąży skałę.

  W książce Perkinsa zwłaszcza w obszernej konkluzji zawartej w epilogu, niektórych czytelników razić może językowa frazeologia przepełniona tonem naiwnego entuzjazmu charakterystycznego dla znanego amerykańskiej kulturze i obyczajowości idealistycznego mesjanizmu. Można odnieść wrażenie, że tak jak uprzednio oddawał się on ponurej służbie EBR, tak teraz z neoficką, skautowską, można by rzec, dziecinną naiwnością pragnie działać przeciw swoim dawnym chlebodawcom. Podaje nawet konkretne recepty, jak tę walkę prowadzić. Zdaje się nawet wierzyć, że zarazi tym entuzjazmem swoich czytelników, bo pisze: „Chcecie odłożyć książkę i ruszyć naprawiać świat”.

  (***)

 15. EyWey said

  Naprawdę…………!
  Tak ciężko zapamiętać, ze świat niemal bez gola jest okupowany i rządzony przez żydów i jego mac..

 16. Peryskop said

  Re 10
  Nowoczesną propagandę po raz pierwszy wprowadzono w USA. To od USA uczyła się III Rzesza

  To w dużym skrócie.

  Bo elementy nowoczesnej propagandy testowano w Europie, na szerszą skalę wprowadzono w USA, III Rzesza uczyła się od USA, gdyż siostrzeniec dr Freuda napisał w 1928 roku książkę „Propaganda”, z której wiedzę o manipulacji czerpał dr Paul Joseph Goebbels (1897-1945). Ale potem Ameryka sporo dokształciła się od praktyków III Rzeszy.

  I choć za pioniera faktycznie uchodzi autor dzieła „Propaganda” dr Edward Louis Bernays (1891-1995), naturalizowany Amerykanin urodzony w Austrii i prawnuk naczelnego rabina Hamburga – to „nowoczesną propagandę” opracowało w kooperacji grono speców z Austrii, Niemiec, Anglii i USA.

  Oczywiście posiłkowano się wcześniejszymi badaniami m.in. dr Zygmunta Schlomo Freuda (1856-1939) z Austrii – wuja Bernaysa, Charles’a-Marie Gustave’a Le Bon’a (1841-1931) z Francji, czy noblisty dr Iwana Petrowicza Pawłowa (1849-1936) z Rosji.

  Również opracowanie i wprowadzanie poszczególnych technik operacyjnych było rozłożone w czasie i przestrzeni, a gros roboty wykonano w Londynie, gdzie w roku 1913 powstał think-tank „Wellington House” finansowany przez Windsors, Rothschilds, Rockefellers & Milner Group.

  Znamienne, że kilka miesięcy później bankierzy przejęli Amerykę ustanawiając tam prywatny bank Federal Reserve (FED) z prawem emisji dolara.

  W roku 1921 „Wellington House” przekształcono w matecznik PR pod nazwą „Tavistock Institute of Human Relations”.

  „Instytut Tavistock: Kształtowanie opinii publicznej” – artykuł z 2004 roku na postawie książki dr Johna Colemana „The Tavistock Institute of Human Relations: Shaping the Moral, Cultural, Political, and Economic Decline of the United States of America” (Kształtowanie moralnego, kulturalnego, politycznego i ekonomicznego upadku Stanów Zjednoczonych)
  https://radtrap.wordpress.com/2012/10/21/instytut-tavistock-ksztaltowanie-opinii-publicznej

  W Tavistock Bernays’a wspierał m.in. amerykański dziennikarz o chazarsko-niemieckich korzeniach Walter Lippmann (1889-1974), doradca prezydentów USA, 2-krotny laureat Pulitzera, autor terminów-narzędzi „zimna wojna”, „stereotyp” itp. Lippmann wykorzystywał fakt, że ludzie dokonują ocen na pół-prawdach, zanim jeszcze zapoznają się z definicjami pojęć i szczegółami wydarzeń czy zjawisk, a kierując się uproszczoną symboliką i stereotypami – tj opiniami puszczanymi w obieg przez media.

  Genezą powstania Wellington House była potrzeba przeorientowania poglądów Brytyjczyków i Amerykanów, ażeby pozbyli się pacyfistycznych ideałów i byli gotowi do wojny z Niemcami. Jak wiadomo ten plan się powiódł, a także następny plan zrealizowany już przez Tavistock – rozkołysania nastrojów społecznych dla rozpętania II w.ś.

  Skorzystano też z książki ‚Upadek Zachodu’ (1923) dr Oswalda Spenglera (1880-1936) z Niemiec, w której przestrzegał przed zatraceniem zasad kultury klasycznej – w tym przed erozją protekcji kobiet i przemieszaniami etnicznymi. A w roku 1937 Tavistock przejął tezy tej książki jako swój program osłabiania cywilizacji dla wprowadzenia globalizmu z kadłubowym rządem NWO.

  Jako twórca nowego przemysłu Public Relations Bernays bywa słusznie nazywany ‘ojcem przekrętów’, ponieważ ‘osiągnięciami’ na polu podstępnej dezinformacji walnie przyczynił się do wielo-płaszczyznowego kryzysu w skali globalnej poprzez pozbawienie społeczeństw kontroli nad biegiem wydarzeń, a także – niestety – w znacznej mierze do utraty kontroli człowieka nad samym sobą.

  Przeciętny oglądacz tv nawet nie zdaje sobie sprawy, że PR jest kontynuacją propagandy hitlerowskiej. Bernays otwarcie potwierdził ten fakt osobiście w filmie ”How Propaganda Became Known As Public Relations„ :
  – Gdy wróciłem do USA miałem przekonanie, że jeżeli można użyć propagandy w czasie wojny, to można jej także użyć w czasie pokoju. Ale słowo „propaganda” byłoby niewłaściwe ponieważ Niemcy go używali, dlatego to co zrobiłem, to były poszukiwania jakichś innych słów. I tak znaleźliśmy słowa „public relations”…

  Propaganda dość ściśle łączy się z religią i eugeniką, do której szczególną pasję – obok Niemców – mają Brytyjczycy. Aleister [Edward Alexander] Crowley (1875-1947) znany też jako ‘Wielka Bestia 666‘ i ‘Ojciec Perdurabo’ – angielski okultysta i poeta, jest odpowiedzialny za założenie w 1904 roku ‚religii’ Thelema (gr = wola), a także sekty Ordo Templi Orientis (OTO). Twórca filozofii thelemickiej stopniowo doszedł do postrzegania siebie jako proroka, powołanego do poinformowania całej ludzkości, że z początkiem XX wieku wchodzi ona w nową erę – ‚Erę Horusa’.

  Z idei tej wywodzą się pojęcie Übermensch oraz wilczy bóg Wotan dla zróżnicowania między przyrównanymi do służebnych psów ‘zwykłymi’ ludźmi – a dominującą klasą ‘ludzkich
  bogów’, którzy rządzą ‘psami’. Temu służyła też promocja swastyki na przedmiotach codziennego użytku, jak filiżanka.
  http://thirdreichocculthistory.blogspot.com/2013_09_01_archive.html

  Prof. dr Jakob Wilhelm Hauer (1881-1962) utworzył w 1934 roku ‘Niemiecki Ruch Religijny’ z programem oderwania Niemców III Rzeszy od chrześcijaństwa na rzecz yogi i ‘bezpośredniego doświadczania Boga’ – nowej religii przydatnej dla przytępienia sumień nazistów. Symbolem jego sekty była kolista swastyka, która dominowała podczas Olimpiady w Berlinie w 1936.

  Dr John Rawlings Rees (1890-1969) psychiatra i pułkownik armii brytyjskiej od 1920 roku rozwijał w Tavistock Institute program badań nad ofiarami wojny, oraz nad profilowaniem psychologicznym różnych grup etnicznych i religijnych w celu programowania ludzi.
  http://ram.neon24.pl/post/134302,kivunim-gladio-isis- czyli-terroryzm-na-obstalunek

  Od roku 1945 lansował potrzebę wykorzystania traumy psychicznej do sterowania społeczeństwami również w warunkach pokoju. Gdy potwierdzono naukowo, że osoby zestresowane są o wiele bardziej podatne na manipulacje, to czyż cyniczni manipulatorzy mogli się powstrzymać przed medialnym generowaniem stresu, lęków, fobii, konfuzji i bezsilności ? Właśnie dlatego jesteśmy wciąż wystawiani na negowanie wartości oraz lawinę katastroficznych wieści i komentarzy.

  Te idee z Rees’em wdrażał w ramach podstępnego UNESCO kolejny eugenik Sir Julian Sorell Huxley (1887-1975) biolog, dyrektor zoo w Londynie, założyciel UNESCO (1945), eugenik, autor m.in. książki ‘Ewolucja. Nowoczesna synteza’ (1942).
  http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/raport-nssm-200-charytatywne-zabojstwo.html

  Sir Julian był wnukiem Thomasa Henry Huxley’a (1825-1895), lekarza z Anglii, paleontologa, filozofa i pisarza, wpływowego propagatora darwinizmu społecznego, wywodzącego pochodzenie człowieka od małpy, oraz nieuchronności bezwzględnej rywalizacji ludzi o byt. Trzeba podkreślić, że teoria bezwzględnej walki o byt i przestrzeń, powstała na bazie obserwacji życia zwierząt w strefie tropikalnej przez Karola Darwina (1809-1882) oraz na wcześniejszych pracach Thomasa Hobbes’a i Thomasa Malthus’a, z tezą, że w rywalizacji zwyciężają osobniki ewolucyjnie lepiej przystosowane – została stworzona i jest wykorzystywana do usprawiedliwienia podbojów kolonialnych.

  Innym wnukiem THH był Aldous Leonard Huxley (1902-1963), pisarz, który w noweli ‘Nowy Wspaniały Świat’ (1932) przedstawił wizję negatywnej utopii, wdrażaną sukcesywnie m.in. przez New Age i Scientology.

  To tak w skrócie.
  więcej :

  “Bernaysm czyli zarządzanie dezinformacją” – artykuł z kwartalnika „Cywilizacja” – „Media a polityka” z 2011 roku Fundacja Servire Veritati, Lublin
  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/novus/humanizm/a.pdf

 17. Peryskop said

  Re 16
  Uzupełnienie nt sprytnie kłamliwej nowoczesnej propagandy w kwestii darwinizmu, i perspektyw.

  Książę Piotr Kropotkin (1842-1921) po 5 latach badań wykazał empirycznie, że czynnikiem ewolucji jest też kooperacja, bo w surowych warunkach Syberii organizmy współdziałają aby przetrwać. A jak wiadomo ta teza jest sprzeczna z teorią bezwzględnej walki o byt i przestrzeń, powstałą na bazie obserwacji życia zwierząt w strefie tropikalnej przez Karola Darwina (1809-1882).

  To m.in. dlatego Darwin jest lansowany, a Kropotkin zasypywany mułem zapomnienia !

  Dr Steven Jay Gould (1941-2002) paleontolog, biolog ewolucyjny i historyk nauki – pomimo że Żyd i że z Harvardu – po latach kontemplacji rozsądnie uznał, że oba mechanizmy ewolucji mogą koegzystować, bowiem :

  Natura jest bardzo złożona i zależna od wielu czynników lokalnych.

  I nawet jeśli teza Kropotkina nie jest w pełni obiektywna, ani uniwersalna, to jej wartość nie ustępuje podobnie mało obiektywnej i nieuniwersalnej, a ostro nadmuchanej teorii Darwina. Bowiem przecież człowiek żyje w różnych strefach klimatycznych.

  Steven J. Gould starał się także pogodzić racje ewolucjonistów i kreacjonistów, co mi również przemawia do przekonania, bo ma głębszy sens poprzez niwelowanie paradoksów.
  Oraz jałowych kłótni 🙂

  Zatem można postawić tezę, że :
  KREACJA/EWOLUCJA = KOOPERACJA + RYWALIZACJA

  Proszę zwrócić uwagę, że tak zastosowany „PODWÓJNY Złoty Środek” nieźle tłumaczy rozmaite zawiłości w rozwoju Naszej Skołatanej Ludzkości 🙂

  Warto więc propagować dokonania Piotra Kropotkina, bo to jest postać interesująca – propagator idei przetrwania na drodze kooperacji. Ale jego odkrycia są zacierane nie tylko wobec argumentów przeciw Darwinowi, bo Kropotkin był także jednym z pionierów ruchu ANARCHISTYCZNEGO !

  Pochodził z książęcej dynastii Rurykowiczów ale zamiast kariery dworskiej został oficerem. Przez 5 lat obserwował i opisywał życie Syberii oraz zlodowacenia, rysował mapy i wykazał empirycznie, że kooperacja w przyrodzie jest spontaniczna i naturalna, gdyż warunkuje przetrwanie organizmów.

  Po krwawo zdławionym powstaniu polskich zesłańców w 1866 roku, zrezygnował z kariery wojskowej i rozpoczął studia. Należał do „Czajkowców” – arystokratów rezygnujących z przywilejów rodowych, i w roku 1868 odrzucił ofertę objęcia stanowiska sekretarza Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego.

  Za propagowanie swoich anarchistycznych wniosków z zaobserwowanej tendencji do samo-porządkowania się Przyrody – od roku 1874 przesiedział 2 lata w carskiej twierdzy.

  Na marginesie : esej dr Joanny Adamowskiej dotyczący m.in. tego wątku życiorysu P.K. :
  Piotr Kropotkin i Lew Tołstoj – „prorocy rewolucji” w oczach poety
  http://herbert.guru/joanna-adamowska-piotr-kropotkin-lew-tolstoj/

  Po ucieczce przedostał się do Szwajcarii, Francji i Anglii, gdzie w latach 1876-1917 wspierał ruchy anarchistyczne głosząc poglądy że zbytnie ingerowanie władzy w życie jednostek oraz w funkcjonowanie społeczeństwa jest sprzeczne z Naturą, a także z potrzebami człowieka !

  Utopijnie wierząc (przez analogię do świata zwierząt) we wrodzoną pozytywną ludzką naturę – dość naiwnie postulował likwidację kapitału i komunistyczne rozdzielnictwo dóbr.

  Poślubił Sofię Fosdick poznaną w Genewie w 1879 roku. Po rozruchach w 1882 w Lyonie Kropotkin spędził 3 lata w więzieniu. Potem wyemigrował do Anglii, gdzie dostał członkostwo Królewskiej Akademii odrzucając ofertę pracy na exkluzywnej uczelni w Oxfordzie, warunkowaną zaniechaniem aktywności anarchistycznej. Czyli miał kręgosłup i nie był pazerny.

  W roku 1917 Kropotkin powrócił do Rosji, ale zawiedziony owocami komunizmu – odrzucił gesty Lenina i poświęcił się etyce.
  Jego niektóre dzieła :
  Walka o chleb (1892)
  Pomoc wzajemna jako czynnik ewolucji (1902)
  Współczesna nauka i anarchia (1913)
  Etyka anarchistyczna (?1919)

  Zbigniew Herbert (1924-1998) – poeta i pisarz, wypowiadał się w ważkich kwestiach wartości. W eseju ’Gra Pana Cogito’ Herbert podzielał pro-społeczne poglądy „księcia anarchistów”, ale zdystansował się wobec jego propagowania stosowania przemocy – nawet w słusznej sprawie. Bowiem manowce takich siłowych akcji już i Kropotkin dostrzegł.

  Lecz ta kwestia nie jest wcale oczywista.

  Bo wśród znanych Herbertowi polskich wątków kształtowania się poglądów Kropotkina, jest także epizod poćwiartowania w Warszawie w 1635 roku wroga Polski – ukraińskiego hetmana Sulimy, przodka księcia po kądzieli. A tego rodzaju czyny – często podejmowane bardziej z desperacji i poczucia bezsilności niż bohaterstwa – mają jednak efekt odstraszający wobec czynowników agresora.

  Zawsze i wszędzie.

  UWAGA : Zemsta według Herodota to ponadczasowy, SKUTECZNY środek ograniczania zbrodni !

  https://marucha.wordpress.com/2016/03/19/cmokierzy-wladzy-leza-na-lopatkach/#comment-565388
  tamże #21 #22 #26

  Une są bardzo przerażone perspektywą wymierzania sprawiedliwości poprzez ZEMSTĘ.

  To właśnie dlatego tak bardzo chcą nas znów uśpić w „medytacjach” umiłosierdziowanych pod kierunkiem neo-proroka guru Andrzeja Nikodemowicza, „rewelacyjnie” i demagogicznie wróżącego nam z fusów na suficie suszbowej skarbnicy dezinfo ZAWSZE/NAMASTE !
  https://www.monitor-polski.pl/andrzej-nikodemowicz-zaprasza-na-zbiorowe-medytacje-w-intencji-spokoju-ochrony-bezpieczenstwa-i-milosierdzia-9-do-15-stycznia-godz-2200-przez-17-minut/

  Dlatego wyznaczają nam swoich kacyków – jako niby naszych „guru”, żeby nas oni DALEJ wiedli na pojednanie się, i na pokorne pogodzenie się dymaniem. Oczywiście przykrywając te niecne działania ezoteryką – gęstościami, vibracjami, krystalami, itp. pierdoołami dystrakcyjnymi.

  ===

  Anty-parafrazując Lwa Tołstoja z eseju Joanny Adamowskiej (kolejne ciekawe nazwisko 🙂 ) :

  WCALE NIE TRZEBA UCIEKAĆ !

  Odpoczęli ? – niech to oni uciekają. BASTA !

  Znamienne, że inny podstawiony fałszywy „prorok” Hawking też lansuje hasło „Trzeba uciekać !”
  https://marucha.wordpress.com/2016/11/19/stephen-hawking-oglasza-ile-lat-zostalo-ludziom-na-ziemi/#comment-630875

 18. Kuna said

  Rewelacyjne opracowanie, Peryskop !

 19. markglogg said

  No, ciekawy ten Kropotkin. Lenin uważał, że jego anarchizm jest naiwny, ale zgodził się na próby realizacji jego pomysłów w Rosji Radzieckiej. A obserwacja Kropotkina, że w trudnych warunkach egzystencji nawet zwierzęta z odrębnych gatunków zwykły sobie nawzajem pomagać jest bardzo istotna (najlepszy przykład, w okresie nieustającego huku wybuchów bomb w Jugosławii w 1999 roku, zaobserwowano, że nawet dzikie zwierzęta (sarny, etc.) spontanicznie przybiegały do ludzkich domostw, jak gdyby tam szukając”wsparcia psychologicznego poprzez bycie razem”!

  Tak zresztą, według mnie (patrz me Atrapy i Paradoksy Nowoczesnej Biologii) z namnażajacych się jednokomórkowców w trudnych warunkach egzystencji powstały z czasem organizmy wielokomórkowe, o bardzo wyspecjalizowanych tkankach. A w przypadku raka dokładnie na odwrót, w ŁATWYCH WARUNKACH EGZYSTENCJI pojawiają się zachowania “odśrodkowe” jak w teorii ewolucji K. Darwina.

  (A propos ZEMSTY w teorii wychowawczej Kropotkina: u muzułmanów jest “ząb za ząb” ale koniecznie KARA MA BYĆ ZAWSZE MNIEJSZA NIŻ WYRZĄDZONA SZKODA. Aż do całkowitego wygaszenia klasycznej dla zwartych społeczeństw vendetty.)

 20. Peryskop said

  Re 19

  Może jest jakiś porządek ukryty w Twojej tezie, że zdrowe tkanki rosną odwrotnie niż raki (wspak) ?

  I że ewolucja posuwa w trudnych warunkach ?
  – Potrzeba matką wynalazku.

  A z wygodnictwa potęgują się choroby ?
  – Comfort kills, strain (rehab) heals.

  kooperacja vs rywalizacja ?

  Kropotkin vs Darwin ?

  East vs West ?

Sorry, the comment form is closed at this time.