Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Trump odwołał ambasadorów USA z nominacji politycznej

Posted by Marucha w dniu 2017-01-07 (Sobota)

Prezydent elekt Donald Trump wezwał ambasadorów amerykańskich pochodzących z nominacji politycznej Baracka Obamy, aby opuścili swe placówki do dnia inauguracji jego prezydentury 20 stycznia.

Media w USA nazywają to zerwaniem z dyplomatyczną tradycją.

Portal internetowy telewizji Fox News poinformował powołując się na swoje źródła, że prezydent elekt nie wyraża zgody na żadną zwłokę. Fox News cytuje wypowiedź osoby znającej tajniki służb dyplomatycznych, według której „niechęć do rozważenia indywidualnych przypadków, lub wyjątkowych sytuacji stanowi zerwanie z protokołem”.

Fox News przypomina jednak, że podobnie postąpiła ekipa Obamy. Prezydent elekt nominował już gubernatora stanu Iowa Terry Branstada na ambasadora w Chinach a adwokata Davida Friedmana na ambasadora w Izraelu.

Według „New York Timesa” oraz portalu Politico zespół Trumpa wydał dyrektywę, że do 20 stycznia wszyscy bez wyjątku ambasadorzy Baracka Obamy pochodzący z nominacji politycznej muszą opuścić swoje stanowiska. Zarządzenie wysłano za pośrednictwem Departamentu Stanu bezpośrednio przed Bożym Narodzeniem.

Cytowany przez nowojorski dziennik prezes Amerykańskiej Akademii Dyplomacji Ronald E. Neumann powiedział, że nie może przypomnieć sobie kiedykolwiek „takiej gilotyny w styczniu” kiedy „każdy natychmiast musi opuścić basen”.

Tygodnik „Time” podkreśla, że w tej sytuacji Stany Zjednoczone mogą zostać przez kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy, bez zatwierdzonych przez Senat nowych ambasadorów po objęciu urzędu przez Trumpa.

W opinii magazynu poprzednie administracje pozwalały na wyjątki i pozostawiały ambasadorom czas na uporządkowanie spraw i zorganizowanie życia, szczególnie w przypadku dyplomatów z dziećmi w wieku szkolnym.

Jak wyjaśniali tygodnikowi współpracownicy prezydenta elekta zarządzenie prezydenta elekta nie było motywowane politycznie, ani nie stanowiło przejawu złośliwości, ale oznaczało trzymanie się przyjętego harmonogramu.

http://wiadomosci.wp.pl

Czy ktoś zna nazwiska jakichś amerykańskich ambasadorów w cokolwiek znaczących krajach, którzy nie mieliby tzw. korzeni?
Admin

Komentarzy 28 to “Trump odwołał ambasadorów USA z nominacji politycznej”

 1. Re: Artykul…
  Zydowskie „chalaty” coraz bardziej ze strachu „faluja”, co jest kolejnym powodem do „odstrzalu” D.Trumpa…
  Przypomniec nalezaloby, ze „czarny zydek” z „bialego knesetu” po fakcie zapalenia „zielonego swiatla” do wejscia sil ONZ-tu na teren USA (czyt. najemnikow o roznej prowinecji) kongres USA wstrzymal wszelkie decyzje polityczne zydowskiego murzynka…z falszywymi papierami miejsca urodzenia..).

  Generalnie, sytuacja polityczna I zydowskie w…rwienie nabiera bardzo niebezpiecznego pedu, ktory moze stac sie poczatkiem wojny domowej, prowokacji nuklearnej, lub totalnym krachem finansowym.
  =======================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 2. wski said

  ktory moze stac sie poczatkiem wojny domowej, prowokacji nuklearnej, lub totalnym krachem finansowym.No panie Jasiek pierwsza i trzecia możliwość jak najbardziej pożądana,będą mieli u siebie co życzą innym narodom.Pozdrawiam z nowym rokiem.

 3. https://tomekbieniek.wordpress.com/2016/10/29/donald-trump-o-banksterach-i-nwo/

 4. Re: 2 Wski…
  Daleki jestem od tego, aby Amerykanom zyczyc tego z czym my Polacy, Niemcy, (Rosjanie mieli) I inne Narody maja dokladnie ten sam problem, ktory nazywa sie: syjnonistyczno-lichwiarski dyktat polityczny I finansowy.
  My jak rowniez Amerykanie musimy wiedziec, jak przed tym zydowskim rakiem mamy sie bronic I jakich uzyc do tego narzedzi…
  Po to tutajj jestesmy…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. MatkaPolka said

  Clinton i kohorty nie mogą pogodzić się z przegranymi wyborami nie rezygnują – wymyślili bajeczkę, że Servery Partii Demokratów były hakowane przez rosyjskich hakerów i dlatego Clinton przegrała; nie ma na to najmniejszych DOWODÓW.

  CIA (Evil of the Wold) i kompleks wojskowo przemysłowy jest za Clinton i wyraźnie przeciw Trumpowi – wręcz nienawidzą Trumpa – tak samo jak Trumpa nienawidzą żydowskie Media Masowego Rażenia – nie tylko w USA, ale i na całym świecie. Syjonistyczne elity nie mogą pogodzić się z przegraną i odsunięciem ich „od żłobu”

  Trump jest dla nich zakałą – bo chce zmienić agresywną politykę USA, chce współpracować z Rosja a nie atakować. Obama i CIA za wszelką cenę chcą doprowadzić do konfliktu z Rosją

  CIA wydała wojnę informacyją Trumpowi – w oparciu o bzdurne pomówienia o ingerencje Rosji w wyborach

  Ponadto Clinton „Demoratka” zaraz po wyborach organizowała demonstracje i rozruchy uliczne przeciwko Trumpowi, który zwyciężył w demokratycznych wyborach; – podobnie w Polsce Komitet Obrony Demokracji nie chce uznać wyników DEMOKRATYCHNYCH przecież wyborów
  (nie komentuje, która opcja jest lepsza – dla mnie obie są złe – sztuczna walka pomiędzy partiami służy do ogłupiania opinii publicznej)

  Czarny charakter Putin – ingerował w proces wyborczy w USA, stoi za wyciekami WikiLeaks – to wszystko przez Putina. Rzucił urok na Clinton i odpowiedzialny jest za jej opętanie, narkomanię i zachwiania równowagi, To Putin pchnął Clinton do zabicia Kadafiego…

  Ta kampania jest tak niedorzeczna i kłamliwa, dziecinna – wręcz obraźliwa dla samych Amerykanów, z drugiej jednak strony poziom umysłowy tych żydowskich ekspertów od propagandy.

  Najnowsze rewelacja CIA:

  PUTIN SPOWODOWAŁ ZAGŁADĘ DINOZAURÓW, UCZESTNICZYŁ W ZABÓJSTWIE JULIUSZA CEZARA!
  Amerykańska agencja wywiadowcza CIA, znana na całym świecie ze swoich dokładnych i rzadko fałszywych przepowiedni, znalazła dowodów, że Putin jest odpowiedzialny za wyginięcie dinozaurów.

  Jutro będzie można przeczytać na naszych stronach, jak Putun zabił Kennedy’ego i Senatanie Rzymskim wsunął Brutusowi nóż do ręki, który użył do zamordowania Juliusza Cezara.
  (**)

  Każda ambasada USA na świecie jest bazą wojskową CIA – to nie żadni dyplomaci, a agenci CIA
  Dlatego też Trump usuwa „dyplomatów”, którzy są reprezentacją „Jastrzębi z Waszyngtonu”

  Trump nagradza lojalność i nie zapomina i nie przebacza swoim przeciwnikom – zupełnie normalna reakcja

  Niektórzy dziennikarze żądają dowodów od CIA (o hakowanie) i grożą pozwaniem CIA do sądu.
  Jeśli w ogóle hakowanie było to i tak nie można ustalić miejsca hakera – skąd zatem wiadomo, że z Rosji

  Ponadto jeśli CIA oskarża Rosjję i Putina o hakowanie to należy zapytać: „Gdzie byli i co zrobili agenci CIA aby temu hakowaniu zapobiec? – czyżby Nie nadawli się do pracy jako wytrawni agenci, a nie mogą sobie poradzić z 14-letnimi hakerami – ładną to agencja wywiadowcza i dba o bezpieczeństwo USA.

  To wszystko zakrawa na SATYRĘ – pokazuje jak chory umysłowo jest amerykański establishment

  Głupkowate oskarżenia o hakowanie przez Rosje wybory w USA – pękają jak bańka mydlana

  UPDATE On ALLEGED “Russian Hacking” Story. The TRUTH Is Being Eaten Alive, And I Just Can’t See It Being Whole Again.

  http://investmentwatchblog.com/update-on-alleged-russian-hacking-story-the-truth-is-being-eaten-alive-and-i-just-cant-see-it-being-whole-again

  HAKER GUCCIFER NAZWAŁ OSKARŻENIA USA „HISTERIĄ”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201701054559232-haker-guccifer-nazwal-oskarzenia-usa-histeria/

  Rumuński haker Guccifer nazwał oskarżenia pod adresem Rosji o ingerencję w amerykańskie wybory „fałszywą cyberwojną”.

  „Amerykanie zwariowali na punkcie tej „sprawy rosyjskiej”, niby Rosjanie ingerują w USA” — powiedział Lazar w wywiadzie z więzienia dla telewizji Fox News. „Jest to szaleństwo… jest to histeria, widzą Państwo?” — dodał on.

  Marcel Lazăr Lehel znany jako Guccifer jako pierwszy podał do wiadomości publicznej adres mailowy byłej sekretarz stanu Hillary Clinton. Oświadczył także, że włamał się do prywatnej skrzynki Clinton, lecz FBI zdementowało to stwierdzenie.

  Latem tego roku haker o nicku Guccifer 2.0 przyczynił się do zakrojonej na dużą skalę afery podczas wyborów w USA, jednak amerykańskie władze uważają, że nie ma on związku z Lazarem. Lazar przepowiedział „śledztwa i prześladowanie karne” rosyjskich obywateli przez USA. Wywiad został przeprowadzony przed ogłoszeniem przez USA wydalenia z kraju 35 rosyjskich dyplomatów.

  Haker oznajmił także, że FBI ma do dyspozycji od 70 do 100 GB informacji, którą skradł i przekazał amerykańskiemu resortowi w ramach porozumienia z wymiarem sprawiedliwości. Według słów hakera jest zaniepokojony tym, co FBI zrobi z tymi dokumentami.

 6. MatkaPolka said

  Prezydent elekt Donald Trump wątpi, by Rosja stała za atakami cybernetycznymi w USA – poinformowała agencja Reutera.

  Złośliwe oprogramowanie w komputerze sieci elektrycznej USA. Władze nie potwierdzają

  Zdaniem Trumpa na serwery Partii Demokratycznej mógł włamać się „ktoś inny”, a nie Rosjanie. Prezydent elekt zapewnił, że wie dużo o sprawie „rosyjskich hakerów”, czego nie wiedzą inni. Jednocześnie obiecał, że ujawni szczegóły w przyszłym tygodniu.
  Wyraził też nadzieję, że Stany Zjednoczone będą miały „doskonałe stosunki” z wieloma krajami, w tym z Rosją i Chinami.

  W październiku ub. roku przedstawiciele służb wywiadowczych USA oświadczyli, że za atakami cybernetycznymi na systemy wyborcze kraju stali rosyjscy hakerzy. Później CIA za pośrednictwem mediów oskarżyła Rosję o włamanie się na serwery Partii Demokratycznej.

  Jednocześnie FBI nie zgadza się z tymi wnioskami.

  Moskwa kategorycznie zaprzeczyła tym oskarżeniom, nazywając je bezpodstawnymi

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201701014545282-trump-rosja-ataki-cybernetyczne/

 7. AlexSailor said

  No to JE Trump będzie miał do posprzątania stajnię augiasza.
  Szczególnie powinien się zająć idiotami zbierającymi wszelkie możliwe dane i informację.
  Zgodnie z tym, czego nauczał śp. doc. Kossecki, taka praca służb powoduje tylko chaos i dezorganizację.
  To jest w zasadzie dywersja w pracy służb.

 8. MatkaPolka said

  Nie miejmy złudzeń co do Trumpa

  Czy Trump Odnowi Amerykę – czy znowu uczyni Amerykę wspaniałą

  Szczerze wątpię

  Trump jest marionetką syjonistów, stworzony przez Roy Cohn „obrotowego”z judeo-syjonistycznej mafii, zwaną Kosher Nostra,.

  Prasa izraelska używa „odwrotnej psychologii” w celu ukrycia faktu że Trump jest ich chłopcem, składając fałszywe oskarżenia przeciwko niemu o antysemityzm i fałszywie twierdząc miałby działać przeciwko interesom żydowskim w USA – jest to taktyka, aby odwołać się do nazistów i -prawicowi ekstremiści, aby poparły Trump przy urnach wyborczych.

  Jednak, jak pokazuje ten artykuł, Trump otoczył się doradcami żydowskich, wszystkie z nich z bliskimi powiązaniami z Izraelem.

  Wybór przez Trumpa Stephena Bannon jako jego główny strateg jest kolejną oznaką izraelską kontroli nad Trumpem – Bannon dawna marionetką Benjamina Netanjahu i będzie służyć jako „oficer prowadzący” Trumpa do przekazywanie instrukcji od Netanjahu, w efekcie,
  Bannon jest „sznurkiem” który łączy Trumpa podłączyć do swego Pana Netanjahu.

  Powołanie potępiając przez ADL nominacji Bannona jest jeszcze bardziej odwrotną psychologią oszukać głupich białych ludzi. Ian]

  Jewish Telegraphic Agency

  Przyjrzyjmy się – Wewnętrzny Krąg najbliższym współpracownikom Trumpa

  http://www.veteranstoday.com/2016/11/16/meet-the-jews-in-donald-trumps-inner-circle

 9. Re: 8 Matka Polka.
  Po 20 stycznia bedzie mozna cos wiecej, bardziej konkretnego napisac na temat kierunku polityki D.Trumpa.
  Na razie D.Trump probuje cos zrobic.
  Zobaczymy jak sie sprawy potocza.
  Uwaznie sie przygladam…rowniez doborem swoich wspolpracownikow politycznych. (wiem doskonale, ze wsrod nich sa zydzi-syjonisci – choc nie wiem napewno, czy nie jest to przypadkiem dla „szyldu” – jak w przypadku W.Putina)…
  Wierze (szczerze wierze), ze obraz Ameryki ulegnie diametralnej zmianie. (I byc moze dzieki „wedrowcy” – D.Trump’owi).
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. NICK said

  Koszernie, koszernie, koszernie, upiornie.
  Upiorno, upiorno, upiorno, koszernie.

  Tyle.

 11. RomanK said

  67% wszystkich kadr Departamentu Stanu USA to ethniczni zydzi…. nie mowie tu o ambasadorach i konsulach , atachee etc….ale o wszystkich….
  Jako Polaka interesuje mnie kto zostanie wyslany- jako ambassador do Polski….do ktorej nigdy nie wyslano polityka o polskich rzymokatolickch korzeniach. I to dla mnie bedzie to probierzem- jak i na ile -zmieni sie polityka kadrowa prezydenta USA.

  Tak jest! – admin

 12. NICK said

  Rewolucyjnie!

 13. Delikatnie wynurzam głowę zza krzaka said

  Matka Polka @

  Podzielam pani pogląd na temat „super zbawcy świata” z Wielkiego Babilonu, Nierządnicy leżącej między Pacyfikiem a Atlantykiem. Niestety obawiam się, że pani wpisy pozostaną na tym blogu całkowicie bezpłodne.

 14. WI42 said

  #13 , #7, 8
  Wpisy Matki Polki są ciekawe, myślę, że wiele osób je czyta i wielu podziela jej pogląd

 15. telimena50 said

  Nareszcie Karolina Kennedy bedzie mogla wrocic z wygnania w Japonii,na co skazali ja Obama’s handlers.

 16. Greg said

  WI42.
  Tak, te wpisy są bezcenne.
  Pozdrawiam Matkę Polkę.

 17. Delikatnie wynurzam głowę zza krzaka said

  W 42 @

  Patrząc na galopującą trupmofilię odnoszę zupełnie inne wrażenie.

  RomanK @

  Może się okazać, że Trump przyśle do Polski takiego Polaka i katolika na ambasadora jak ci „katolicy” i „Polacy” z PiS . I będzie radość patridiotów.

 18. RomanK said

  Uwaga !!!! Uwaga !!!! Uwaga!!!

  W Macedonii prowadza sledztwo Pozarzadowych Organizacji sponsorowanych przez Sorosa!!!!
  http://macedoniaonline.eu/content/view/30915/2/

  ogolem sledztwo prowadzone jest przeciwko 22 tego typu NGO…czy nie nadszedl NAJWYZSZY CZAS zeby spradzic takowe w POlsce???
  Od Fundacji Batorego zaczynajac przez Gazete Wyborcza a na KODachy i innych wyopryskach konczac???

 19. Marucha said

  Re 18:
  W Polsce nigdy do tego nie dojdzie.
  Tym razem mówię to bez ironii.
  Cały ten rzund to kundle Sorosa.

 20. witek said

  o rety!

  I co teraz zrobi o. Rydzyk?
  Kto mu zastąpi miłość jego życia, panią ambasador?! 🙂

 21. Peryskop said

  Łączę się z peanem pod adresem MatkiPolki
  osóbki konsekwentnej i „nie do zdarcia” 🙂

  Na kanwie afery z imputowaną „ingerencją Putina w wybory prezydenckie w USA” warto podkreślić, że NIKT z głośnych demokaratyzatorów – łącznie z KODziarstwem – nie oburza się na Fundację im. Stefana Sobieskiego, ani na jego think-tankowy Instytut, założone przez amerykańskiego finansistę i „filantropa” George’a Sorosa z udziałem grupy słupów polsko-języcznych.

  A przecież ta obca agentura od 2004 roku już także JAWNIE kreuje polską politykę wewnętrzną oraz zewnętrzną, wpływając w ramach swojej działalności m.in. na przebieg i rezultaty procesów zwanych „wyborczymi”.

  Explicite :
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Instytut-Sobieskiego-sukces-i-poczatek-konca-Po-wyborach-wyssano-z-niego-wszystkie-sily,wid,18062797,wiadomosc.html

 22. Joe said

  Nie tylko ambasadorow,ale 95 % personelu to ludzie z ukladow rabinicznych.Mialem mozliwosc kilka lat temu rozmawiac z ambasadorem Polski przy ONZ….Zydlaczyl jak moj sasiad ktory urodzil sie we Wroclawiu a wychowal w Izraelu.

 23. NICK said

  Dawno nie pisałem opinii, jeśli mogę.
  MatkoPolko.
  Pisz.

 24. JerzyS said

  Re 19.
  Dojdzie, dojdzie i się Pan zdziwi!

 25. NICK said

  Panie JerzyS.

  Toż nikt inny jak Pan Marucha (mów mi Wacek) nie używa tego zwrotu częściej: „w Polsce nigdy do tego nie dojdzie”.

  Nieprawdaż?

  Zatem?

 26. u said

  Trump faktycznie otoczony jest korzonkami, no ale jak sie wydaje tymi bardziej blatnymi, ktorzy zdali sobie sprawe, ze stara gwardia nie podniesie Ameryki z kolan , nie zwyciezy Pekinczyka i nie ma wyjscia, musza jak im zycie mile zaadoptowac krancowo inne podejscie, inna strategie geopolityczna – szczegolnie w stosunku do Rosji, bo inaczej smoczy ogien ich pochlonie. Imamy to o czym swego czasu pisal w „Zmierzchu Izrela” Rolicki o podziale pomiedzy Zydami (podobno jak pisze rzadko sie zdarza), ale jak zaznaczal nigdy to sie dotychczas dobrze dla swiata nie konczylo. Dlatego nie wiem czy warto sie cieszyc.

  Co mnie zastanawia, to opinia Paula Craiga Robertsa na temat Trumpa. On slynie z ostrego jezyka i nieprzejednanej wrogosci w stosunku do waszyngtonskiego „bagna.” Zaskoczyl mnie zupelnie swoja obrona Trumpa. A on jest przeciez duzo lepiej zorientowany ode mnie w niuansach kreciego rycia w amerykasnkiej polityce. Nie wiem czy wybral go na zasadzie mniejszego zla (nie pisal o tym dylemacie) czy po prostu jako lepszego z kandydatow, ktoremu mozna zaufac, ze nie plota wmanipulowanej im propagandy na uzytek oszukania naiwnego amerykanskiego elketoratu. Jak na razie to nie odwoluje glownych danych elektoratowi obietnic. I to mu sie chwali i korzonkom, ktorzy go prowadza rowniez, znaczy, ze mysla jak bagno osuszyc, zeby nie pochlonelo tego pieknego kraju.. A moze go nie prowadza, moze to on ich prowadzi z nad zalamujacego sie mostu na grunt. Zobaczymy co zdziala?

 27. Lily said

  Re 20;Witek
  „Po owocach,ich poznacie”,Eg,wg Sw Mateusza.
  A,Rydzyk jakie ma korzenie?,na biznesie zna
  sie wysmienicie. : >)).

 28. kot said

  ie oburza się na Fundację im. Stefana Sobieskiego,

  Czy chodzi o Batorego, czy Jana III Sobieskiego?

Sorry, the comment form is closed at this time.