Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Niemiecka agencja działająca w Polsce przyznaje, że nie jest przychylna polskiemu rządowi. Za takie słowa we Francji wyleciałaby z hukiem!

Posted by Marucha w dniu 2017-01-08 (Niedziela)

Deutsche Welle to państwowa agencja telewizyjno-informacyjna kontrolowana przez niemiecki rząd (odpowiednik polskiego TVP Info / PAP). Kilka dni temu na twitterze polskiego oddziału tej agencji pojawił się wpis, w którym oficjalnie potwierdzono, że niemieckie media nie są przychylne obecnemu rządowi w Warszawie.

I tu dochodzimy do istoty problemu – gdyby jakiekolwiek medium zagraniczne we Francji opublikowało taki komunikat, z końcem miesiąca straciłoby możliwość działania w tym kraju.

 

Prawda jest taka, że we współczesnym świecie to media kształtują zbiorową rzeczywistość i percepcję wydarzeń. To jak odbieramy daną sytuację w dużej mierze zależy od narracji kreowanych przez środki masowego przekazu. Telewizje, gazety, duże portale internetowe to zbyt ważny obszar, zbyt silnie wpływający na poglądy i działania obywateli, aby całkowicie oddawać go we władanie zagranicznego kapitału, który najczęściej reprezentuje interesy państwa z jakiego pochodzi.

Doskonale zdają sobie z tego sprawę we Francji, gdzie istnieją ustawowe ograniczenia w zakresie możliwości kontrolowania mediów przez kapitał zagraniczny. Tam nie mogłoby dojść do sytuacji, w której trzema największymi wydawcami prasy w Polsce są należące do Niemców wydawnictwa: Bauer, Ringier Axel Springer Polska oraz Polska Press Grupa.

Nie mogłoby, bowiem nad Sekwaną przedsiębiorstwa prasowe wydające ogólnokrajowe dzienniki muszą być kontrolowane przez rodzimy kapitał. Obecność kapitału zagranicznego ograniczono w tym przypadku do zaledwie 20 proc. udziałów.

We Francji nie byłoby możliwe, aby niemiecka agencja telewizyjno-informacyjna przyznała, że jest oficjalnie nieprzychylna tamtejszemu rządowi, bowiem niemal natychmiast straciłaby możliwość prowadzenia dalszej działalności.

Co innego w Polsce – u nas, w wyniku błędnej [błędnej, ha ha ha! – admin] polityki dopuszczającej w nieograniczonych ilościach zagraniczny kapitał do środków masowego przekazu, media kontrolowane przez Niemców realnie wpływają na poglądy zwykłych Polaków, a wspominana Deutsche Welle może sobie pozwolić na zupełnie prowokacyjny komentarz. Pozostaje mieć nadzieję, że prędzej czy później stan ten ulegnie zmianie, a rynek medialny w Polsce będzie zbliżony do tego jaki funkcjonuje we Francji.

Źródło: Eryk Mistewicz (twitter.com)
http://niewygodne.info.pl/

Komentarzy 14 to “Niemiecka agencja działająca w Polsce przyznaje, że nie jest przychylna polskiemu rządowi. Za takie słowa we Francji wyleciałaby z hukiem!”

 1. kot said

  „Niemiecka agencja działająca w Polsce przyznaje, że nie jest przychylna polskiemu rządowi.”

  Idę się popłakać.

  Nie o to chodzi. Powinno się ją wypieprzyć z Polski.
  Admin

 2. Racjonalista said

  Za takie słowa we Francji wyleciałaby z hukiem!
  Chciałbym to widzieć, ale nie zobaczę, bo Francją rządzą takie same ścierwa, co i Polską, jeśli nie gorsze.

 3. Maćko said

  Gdzie jest ten komentarz w oryginale?????????????????????????????????????????????????????’

 4. NICK said

  Krąży.
  Po sieci.

 5. NICK said

  Pan skończysz jak we USOPAŁ-e.

 6. kot said

  Co powinno być, panie Gospodarzu, to my wszyscy wiemy albo większość z nas wie. Ale co jest, to my wszyscy widzimy.

  Wiele ewidentnych nieprawidlowosci jest społęcznie akceptowane jako coś całkowicie normalnego. Kilka pokoleń indoktrynacji zrobiło swoje.

  Do rzeczy: W jaki sposób powinno się ich wypieprzyć z Polski? Jaki aparat przymusu znajduje się w naszej dyspozycji, ażeby ich zmusić do odejścia? Nawet nie ma sposobu, żeby im zabronić antypolskiego programu, bo co im mozna zrobić?

  Ale spoko. Ich faterlandu też już nie ma. Rozpieprzy się w puch marny prędzej niż do nas dotrą osadnicy.

  ——
  Sposoby są, na wszystko… tylko WOLI nie ma.
  Admin

 7. kot said

  Sposoby są, na wszystko… tylko WOLI nie ma.
  Admin

  KIlka pokoleń indoktrynacji zrobiło swoje. Swojego zniszczyć to i wola się by znalazła…

  Jest Wola i jest Ochota. A między nimi są Włochy.

  (mowa oczywiście o dzielnicach w Stolicy)

 8. RomanK said

  Uwaga!!!! Uwaga!!!!Uwaga!!!!
  Tego przeoczyc nie wolno!!!!!!!!!!!

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/wsksim-25-stycznia-sympozjum-oblicza-dumy-polakow/

 9. Lajkonik said

  PARODIA NA CALEGO. LEGALNA szwabska AGENTURA i5ta KOLUMNA ADOLFINY to NIE-przychalna republiki BANANOWE to prawdziwy raj w porownaniu z tym NON-SENSEM

 10. #8, p.Romanie…zgadzm sie. To kolejny znak ze PiS ze swym judeochrzecijanskim zapleczem, podobnie jak w czasach Republice Weimarskiej „maceruje” polski patriotyzm na szowinizm.Cele Sanchedrynu nic sie nie zmienily. Niemniej raz wzywa sie do boju deciem w trampke (PO) a raz wali sie w puste bebny (PiS). Termin Sympozjum „oblicza dumy polakow” wyrezyserowane przez zydowstwo dziwnym zbiegiem okolicznosci schodzi sie z wejsciem do Polski 4-ro tysiecznej bandy amerykanskich prowokatorow uzbrojonych po zeby by podzegac do wojny z Rosja.

 11. Boydar said

  Panie Janku (10); w istocie żyda taki sympozjon nic nie zmieni. A jak się trafi (przypadkiem) Polak, to jednak może Go podeprzeć moralnie. Poza tym, „rzeczy nie nazwane nie istnieją”; a tu nazwane zostały. Nieważne, co „autor” miał na względzie, lejek działa tak jak mechanizm lejka przewiduje.

 12. veri said

  Eeeeee … nikt jeszcze się nie kapnął, że te wszystkie anty-PiS ruchawki ( tudzież nagłaśnianie takich jak powyższa wypowiedzi ) mają za zadanie uwiarygadniać PiS w oczach pol-gojów ?

 13. Zerohero said

  Ta agencja oznajmia, że jest nieprzychylna czy relacjonuje nieprzychylność niemieckich mediów? Tytuł inny, treść inna. Więcej tu oburzenia niż pomyślunku.

 14. KamilF said

  #8 Najciekawsze sa “gowne prelegenty” tego syjoni-pozium.

  Przygotowania do rozpoczecia wojny ida cala para. Stad rozkrecanie patryjotyzmu, na wszelkie mozliwe sposoby. Maciora tworzy obrone terytorialna uzbrojona w proce itd.
  Zolnierze wykleci, mordowani przez zydo-komune czyli rodzicow obecnych wlascicieli RPL bis sa teraz odkopywani i ustawiani na piedestal. Tfu, parchy.

Sorry, the comment form is closed at this time.