Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Winnicki: obecność wojsk USA w Polsce to nie dowód partnerstwa, ale wasalizmu

Posted by Marucha w dniu 2017-01-09 (Poniedziałek)

Gdyby Amerykanie traktowali nas jako partnera, a nie wasala, to od lat dostawalibyśmy duże wsparcie finansowe na zbrojenie własnej armii i dostęp do zaawansowanych technologii militarnych.

Obce wojska na polskim terytorium w czasie pokoju zawsze powinny być okazją raczej do zadumy nad słabością i zależnością od innych, niż do radości – uważa poseł Robert Winnicki.


W czwartek szef MON Antoni Macierewicz poinformował, że amerykańska brygada pancerna przybędzie do Polski 12 stycznia. Najpewniej wówczas miałoby się odbyć powitanie amerykańskich żołnierzy z udziałem przedstawicieli MON i ambasady USA w Polsce. Z kolei dzisiaj, tuż przed godz. 15.00 na lotnisku Wrocław-Strachowice wylądował samolot z 250 amerykańskimi żołnierzami z bronią indywidualną. Transport nie obejmował ciężkiego sprzętu. Żołnierze zostali odprawieni na terminalu lotniczym.

– Do Polski przybywają pierwsze oddziały wojsk amerykańskich. Niektórzy uważają to za dowód „pełnego partnerstwa” w relacjach naszego kraju z USA – napisał lider Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki. Jego zdaniem, nie świadczy to jednak o tym, że USA traktują Polskę jako swojego partnera:

– Zwracam uwagę, że gdyby Amerykanie traktowali nas jako partnera, a nie wasala, to przede wszystkim od wielu lat dostawalibyśmy duże wsparcie finansowe na zbrojenie naszej, własnej armii i dostęp do zaawansowanych technologii militarnych.

– Tymczasem obce wojska na polskim terytorium w czasie pokoju zawsze powinny być okazją raczej do zadumy nad słabością i zależnością od innych, niż do radości – zaznaczył Winnicki. Zwrócił też uwagę na to, w czym leży zagrożenie dla Polski:

– W obecnej sytuacji najbardziej groźne dla Polski jest jednak co innego: na zapleczu i w partii rządzącej są tacy wariaci lub agenci, którzy na serio deklarują – im ostrzej na linii Zachód-Rosja, w tym, Polska-Rosja, tym lepiej.

– Głoszą je pomimo tego, że to właśnie Polska na tym ostrzu i na pierwszej linii frontu, który chcieliby otworzyć, się znajduje. Komu służą ci ludzie? – pyta lider Ruchu Narodowego.

– Ciężka brygada będzie – nie wiem czy ja to mogę powiedzieć, ale zaryzykuję – 12 stycznia – powiedział Antoni Macierewicz na antenie TVP 1. W jego ocenie do Polski łącznie przybędzie niemal 7 tys. żołnierzy. – Dużo ponad to, co kiedykolwiek sobie wyobrażano – stwierdził Macierewicz, dodając, że zarazem „można powiedzieć, że ciągle za mało”.

 

Z kolei jak informowaliśmy, w połowie października br., podczas wizyty w siedzibie dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie, ambasador USA Paul W. Jones zapewnił, że pierwsi amerykańscy żołnierze zjawią się w Polsce w lutym 2017 roku. Zostaną oni następnie rozlokowani w krajach bałtyckich.

Potwierdził również słowa głównodowodzącego siłami USA w Europie gen. Bena Hodgesa, który pod koniec września powiedział, że batalion, który zostanie w Polsce, przyjedzie w kwietniu przyszłego roku. Wcześniej przybędą żołnierze grupy bojowej, którzy trafią do krajów bałtyckich:

– Wcześniej jednak zostaną przerzuceni do Polski żołnierze amerykańskiej grupy bojowej, którzy rozjadą się po krajach bałtyckich. Dowództwo tej brygady zostanie jednak w Polsce – zapowiedział ambasador Jones.

Od lutego żołnierze i sprzęt z brygady pancernej zaczną się dyslokować w regionie i ćwiczyć w europejskimi sojusznikami. Brygadowa grupa bojowa przywozi ok. 3500 ludzi, ponad 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych, w tym 87 czołgów, 18 samobieżnych haubic Paladin, ponad 400 samochodów Humvee i 144 bojowe wozy piechoty Bradley.

Jako pierwsza rotacyjną obecność w Polsce rozpocznie 3. Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa z 4. Dywizji Piechoty w Fort Carson w Kolorado. Jej dowództwo, pododdziały zabezpieczenia i bataliony wsparcia, pułk artylerii polowej, szwadrony kawalerii mają stacjonować w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu.

Z kolei kompanie jednego z batalionów zostaną rozmieszczone w krajach bałtyckich, drugi batalion zostanie rozlokowany w Bułgarii i Rumunii, zaś kolejny trafi do Grafenwoehr w Bawarii.

Do Europy w lutym zaczną być też przebazowywane jednostki 10. Brygady Lotnictwa Bojowego, wśród nich m.in. ok. 10 ciężkich śmigłowców transportowych Chinook i 50 Black Hawków, wzmocnione batalionem z 24 śmigłowcami szturmowymi Apache. Wysunięte bazy śmigłowców znajdą się na Łotwie, w Rumunii i w Powidzu w Polsce, dokąd mają trafić w marcu. Dowództwo brygady lotniczej będzie się mieścić w Illesheim w Bawarii.

Po pierwszych ćwiczeniach w Polsce i rozlokowaniu pododdziałów w Bułgarii, Rumunii i krajach bałtyckich, amerykańskie kompanie pozostaną tam dopóki na miejsce nie przybędą wielonarodowe bataliony NATO. Od kwietnia w Polsce i regionie ma być obecna wielonarodowa batalionowa grupa bojowa, podlegająca dowództwu NATO. Jej siły w naszym kraju trafią do Orzysza i Bemowa Piskiego.

Facebook.com / Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Komentarzy 29 do “Winnicki: obecność wojsk USA w Polsce to nie dowód partnerstwa, ale wasalizmu”

 1. Dziadzius said

  Nie jestem tego pewny ale tak mysle ze wazelina to USraelski wynalazek by pomodz tym niespelna politycznego rozumu i dumy narodowej panstwom latwiej wlezc tam gdzie slonce nie swieci – no i slyszalem ze USrael wyslal cala 100 litrowa beczke tego preparatu do dudy na natychmiastowe uzycie jeszcze zanim brygada USraela dotrze do Polski.
  Czy naprawde Polska tak mysli ze brygada USrealskich zoldakow bedzie naprawde strachem dla Rosji czy tylko bedzie po to zeby wzmocnic statyski bezojczymskich porodzen w Polsce ????

 2. Adam Ryglowski said

  Oj tam , oj tam
  Stareśmy oba
  Ale tera , to na 100000000% judeocośtam
  jak te 65 za 6
  ps
  dlaczego nie chciały 66 , ino 65

 3. Marek said

  Proszę przeczytać fragment i zastanowić się w jakie goowno wpadliśmy i dlaczego w nim tkwimy.
  Tematy są powiązane.

  „Św. Tomasz przypomina, że już św. Paweł Apostoł zabronił chrześcijanom prawować się przed sądami niechrześcijańskimi, i stwierdza kategorycznie, że „Kościół nie pozwala dopuszczać niechrześcijan do sprawowania władzy nad chrześcijanami, lub do obejmowania przez nich jakichkolwiek kierowniczych stanowisk”

  Św. Tomasz powołuje się tu na orzeczenie IV Soboru Lateraneńskiego (1215 r.), który powiada (LXIX): „Jest rzeczą absurdalną, by ci, którzy bluźnią Chrystusowi, sprawowali władzę nad chrześcijanami; orzekł to już był Sobór Toledański, lecz ze względu na zuchwałość tych, którzy się z tym nie liczą, ponawiamy obecnie (to orzeczenie): zabraniamy żydom powierzać sprawowanie urzędów publicznych, albowiem z tego powodu stają się najczęściej chrześcijanom nienawistni” (1). Sobór Lateraneński nie tylko formułuje ten zakaz, lecz przewiduje udzielanie przez Sobory prowincjonalne napomnienia, względnie nagany tym, którzy by żydom nadal powierzali urzędy (2); chrześcijanom natomiast zabrania handlować z żydami, którzy jakikolwiek urząd sprawowali, dopóki ci na użytek ubogich chrześcijan nie oddadzą tego, co zarobili na chrześcijanach w ciągu swego urzędowania. Żydom Sobór nakazuje wreszcie „opuścić ze wstydem urzędy, które bezecnie zajęli” (3).

  Jak stąd widzimy, Kościół katolicki za warunek współżycia żydów z chrześcijanami w krajach chrześcijańskich stawiał zawsze ich podporządkowanie się moralności i interesom doczesnym społeczności, które im udzieliły przytułku; równocześnie zaś stawał twardo w obronie chrześcijan, wyzyskiwanych przez żydów; w żadnym natomiast wypadku nie zezwalał i nie zezwala na podporządkowywanie chrześcijan żydom, przestrzegając chrześcijan przed grożącym im ze strony żydów niebezpieczeństwem.

  prosto i zwięźle, z bibliteczki sedeków:)
  http://ultramontes.pl/moralne_oblicze_kwestii_zydowskiej.htm

 4. Marek said

  Który ze współczesnych hierarchów KK jest zdolny do wywodów jak wyżej? Który biskup odważy się dzisiaj ostrzegać i napominać w duchu Tomasza z Akwinu?

 5. Marek said

  Na czele owaczarni stoją tchórze. W najlepszym razie ignoranci. Ślepi i głusi.

 6. Marek said

  „Wzięliśmy świat wasz cielesny w posiadanie, jak również i wasze ideały…”

  Dalszy rozwój dziejów wykazał aż nazbyt jasno, jak dalece mądre i przezorne były te zakazy i ostrzeżenia Kościoła katolickiego w odniesieniu do narodu żydowskiego. Żydzi byli i są w społeczeństwach chrześcijańskich czynnikiem myślowo i moralnie obcym, na co dziś zwraca uwagę m.in. żyd, profesor Teodor Lessing:

  „… nie chodzi o to, czy żydzi, żyjący wśród obcych narodów, są szlachetni, czy nieszlachetni, dobrzy, czy źli, decyduje natomiast fakt, że są obcym elementem w organizmie innego, odrębnego narodu. Bezwartościowa drzazga drzewa, czy drogocenny diament, dostawszy się do obcego ciała, wywołuje ropienie i obrzęk. Takim obcym elementem jesteśmy i my” (1).

  Okazują się oni jednak coraz jawniej czynnikiem nie tylko obcym, lecz wręcz i świadomie wrogim. Talmudyczna ich umysłowość nie może znieść czystości umysłu i serca, głoszonej przez chrystianizm; głównym, „religijnym” ich celem jest chrześcijaństwo całe zniszczyć (2). Na dowód wystarczy tu przytoczyć wyznanie wspomnianego już publicysty żydowskiego Markusa Eli Ravage i zestawić stwierdzoną przez niego rzeczywistość z przewidywanym przez św. Tomasza „wielkim niebezpieczeństwem”, które może zagrażać narodowi ze strony „obcych przybyszów”, przyjętych lekkomyślnie w poczet obywateli:

  „My się wciskamy – pisze M. E. Ravage – jesteśmy burzycielami, wywrotowcami. Wzięliśmy świat wasz cielesny w posiadanie, jak również wasze ideały, wasze losy. Byliśmy sprawcami nie tylko rewolucji rosyjskiej, ale podżegaliśmy do każdej większej rewolucji w waszych dziejach. Myśmy wnieśli niezgodę i zamieszanie w wasze życie osobiste i publiczne. Czynimy to i dziś jeszcze. Nikt nie określi, jak długo jeszcze będziemy to czynili” (3).

 7. Piskorz said

  re 5..” Ślepi i głusi.” AKURAT ŚLEPI..? HA HA HA ! DO KORYTA DROGĘ ZNAJDUJĄ B. ŁATWO..

 8. Adam Ryglowski said

  ad 7 – Pis korz
  A może teraz nadszedł czas co by pomyśleć nad tym co się nabazgrało
  ps dla piskorza
  pojedż gościu na Św. Krzyż
  I PRZECZYTAJ, CO TAM P I SZ Ą
  stare zakonniki

 9. narozniak said

  minister Maciorowicz Konradem Mazowieckim naszych czasów

 10. Adam Ryglowski said

  ad 9 }
  ALE Śmieszne – TUMANIE
  ;(
  🙂
  😦

 11. ojojoj said

  „Gdyby Amerykanie traktowali nas jako partnera, a nie wasala, to od lat dostawalibyśmy duże wsparcie finansowe na zbrojenie własnej armii i dostęp do zaawansowanych technologii militarnych.”

  Dokladnie.
  Tak jak izrael.

 12. BORU said

  W POLSCE sie nic nie zmieni Dopoki smrodziuchy zydowskie beda rzadzic naszym PANSTWEM

 13. sulavix said

  @ 4 Marek;
  nie wiem czy Tomasz (z Akwinu jak myślę, że o nim piszesz) był święty; tego też nie wiem o Szawle, faryzeuszu, którego nazywasz Pawłem ale jakim cudem stał się Apostołem

  Jak Pan nie wie, czy Św. Tomasz z Akwinu był świętym, to przecież łatwo to sprawdzić.
  Podobnie bez trudu można sobie znaleźć informacje o św. Pawle, który był uważany za apostoła, choć formalnie nim nie był.
  Admin

 14. EyWey said

  Żyd MN pogoniony z Rosji się pręży za pomocą polskich [ obawiam się i `smoleńskich` ] gudłajów. Ci nieszczęśliwcy z 4 pancerny i `Marines` to wiedza. Pokaz siły z implikacjami na ciąg dalszy przed wojennej pożogi światowej, z przejściowa poprawa bytu autochtona- okruchy z żydowskiego stołu.

 15. Duce said

  „Zwracam uwagę, że gdyby Amerykanie traktowali nas jako partnera, a nie wasala, to (…)”

  Panie Robercie, litości! Nie takim językiem i nie na twiterach czy pejsbukach tylko z mównicy sejmowej. Głośno i wyraźnie – żeby wszyscy (którzy interesują się polityką i cokolwiek z niej rozumieją) usłyszeli. Na otrzeźwienie knesejmu nie ma co liczyć, ale trzeba to wykrzyczeć przed kamerami bo tego od Was oczekujemy. Po to na Pana głosowałem.

  TAK!
  Admin

 16. karlik said

  Historia lubi się powtarzać….
  Za Wikipedią, na pewno kłamią…

  „Kryzys kubański – kryzys polityczny między dwoma supermocarstwami dysponującymi bronią atomową – ZSRR i USA, który miał miejsce między 15 a 28 października 1962 na Kubie. Był spowodowany tajnym rozmieszczeniem przez ZSRR na Kubie pocisków balistycznych średniego zasięgu, bezpośrednio zagrażających terytorium USA. Wcześniej, tj. na przełomie lat 1959-1960 USA rozmieściły rakietowe pociski balistyczne na terytorium Wielkiej Brytanii, Włoch i Turcji. Był to największy kryzys w historii powojennego świata[1].

  Po wykryciu przez wywiad USA na początku sierpnia 1962 dziwnych budowli na Kubie oraz nadmiernego ruchu radzieckich statków w kubańskich portach, następnie po wykryciu urządzeń i rakiet[1], w odpowiedzi na zagrożenie prezydent USA John F. Kennedy wprowadził kwarantannę morską Kuby (blokada transportu środków bojowych) i zażądał wycofania rakiet. Potencjalny globalny konflikt nuklearny nabrał realnych kształtów, gdy do Kuby zaczęły się zbliżać radzieckie statki wiozące kolejne materiały militarne.

  Konflikt został zażegnany, kiedy po żądaniu prezydenta USA przywódca radziecki Nikita Chruszczow 28 października rozkazał zawrócić statki oraz wyraził zgodę na demontaż wyrzutni rakietowych, w zamian za gwarancje nieagresji USA na Kubę, a także wycofania rakiet amerykańskich z Turcji. Takie rozwiązanie wywołało negatywną reakcję Fidela Castro i doprowadziło do przejściowego ochłodzenia stosunków sowiecko-kubańskich. Stany Zjednoczone w owym czasie nie podały do publicznej wiadomości faktu wycofania przed końcem kwietnia 1963 r. swoich rakiet („Jupiter”) z Turcji, które pozwoliło Chruszczowowi zachować honor na arenie międzynarodowej, jednak w międzyczasie osłabiło znacznie jego pozycję polityczną w kraju.

  Konsekwencją zagrożenia katastrofą atomową było uruchomienie gorącej linii telefonicznej w 1963 roku między przywódcami supermocarstw, aby w przyszłości móc się w łatwiejszy sposób uporać z potencjalnymi konfliktami.

  Propaganda radziecka przedstawiała pomyślne zakończenie kryzysu jako wielki triumf Chruszczowa, jednak współpracownicy Chruszczowa uznali, że nie można na nim polegać, jako na przywódcy państwa i partii. Uważali, że Chruszczow prowadził zbyt niebezpieczną politykę międzynarodową. Porażka z Kennedym miała znaczenie dla przedwczesnego zakończenia kariery Chruszczowa. W październiku 1964 Chruszczow został obalony w wyniku spisku, na czele którego stał Leonid Breżniew. Breżniew został nowym przywódcą ZSRR. Pomny historii Chruszczowa, nie kontynuował jego polityki – bezpośredniego starcia z USA i otwartego, bezceremonialnego ingerowania na półkuli zachodniej”

 17. Siekiera_Motyka said

  Ad. 3 – Jest głęboka prawda w tych słowach. Oto taki mały przykład z USraela,

  „Ginsburg,wedlug senatora Lindsey Graham (RS.C.), „powiedział, że wiek przyzwolenia na aktywność seksualną u kobiet powinien być 12. W jej pismach mówiła ze musimy miec więzienia wspólne kszta ponieważ oddzielne więzienia są dyskryminujące wobec kobiet.. .. Tam, skąd ja pochodzę, w Południowej Karolinie, to prawie tak daleko od głównego nurtu jak można się dostać, ale to nie o to, czy nie tak czy nie… bo Republikanie zgodzili się z jej filozofią. „”

  i była wybrana na Najwyższy Sąd USraela

  http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2005/11/14/AR2005111401021.html

 18. Boydar said

  Ja tą sprawę postrzegam w nieco innych kategoriach. Odpowiedzmy sobie może najpierw na pytanie, co robili Amerykanie (oprócz gwałtów i burd) na terenie BRD GmbH od 1945 roku.

  Myślę, że nic się nie zmieniło.

 19. Niktoś said

  Czy ktoś słyszał aby Usraelskie wojska stacjonowały n.p. w tak drogocennym Izraelu? No chyba nie! Za to dostają miliony na zbrojenia i ciche przyzwolenie na broń jądrową. A nam to nawet nie dali nawet bezwizowego wjazdu do Usraela. A te wojska to nie przestraszą nawet armii Luksemburga, no może Monako by nie chciało z nimi konfrontacji 😉 Ale można je wykorzystać gdyby miejscowy mnie wartościowy ludek się chciał zbuntować przeciwko demokracji albo by chciał wprowadzić jakiś „faszystowski” system. Już ustawa 1066 jest w pełni gotowa.

 20. Joe said

  Panie Boydar 18…Zrozumienie Amerykanow nie POlega na tym co zrobili PO wkroczniu…Robili w mniejszym czy wiekszym stopniu to samo co wszyscy wojacy wtsepujacy na teren przeciwnika….Nas Polakow dzis, interesuje co robia nasze” sk…wysyny” uprawiajace wstepowanie w nowe POklady POlityki swiatowej…Z Amerykanami trzeba umiec rozmawiac i POstepowac,inaczej KAPLICA….A… w niby naszym min.Spraw Zagranicznych od 45tego…sami wrogowie POlskosci…ktorzy celowo dzialaja ZLE…aby Polakow pograzyc.I o to trzeba walczyc,to trzeba ukazywac piszac ,mowiac i nie lekac sie.

 21. GonDar said

  @20
  Nie pogrążyć a zniewolić. Mają doświadczenie z obozów koncentracyjnych oraz z Palestyny.
  Wyeksploatować do cna a następnie przerobić na nawóz.
  Żaba już zaczyna się gotować. A nie widać abyśmy chcieli zgasić płomień pod garnkiem. Jak nie zawrze to dup nie ruszymy.

 22. Boydar said

  Wszystko może być, ale nie taka była rola przeznaczona dla USArmy. W pewnym zakresie omawialiśmy to w Gajówce.

 23. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201701104576751-NATO-przerzuca-wojska-w-Europie-Niemcy/

  To jest artykuł w Sputniku, przyjmijmy, że tendencyjny. Jednak tendencja tendencją, ale czy prawdą jest, że żydoszkopom nagle przyszło do łbów wstawiać się za Polską i Polakami ? To byłby chyba drugi raz w historii, zaraz po tym jak nas „ochrzcili” niecałe tysiąc lat temu.

 24. Joe said

  To nie tylko zydoszkopom przyszlo do glowy.Artykul nie jest tendencyjny.Pokazuje prawde dzisiaj.Jest to podejzewam rozpaczliwy ruch przegranych Hitlarii.W obecnej chwili odbywa sie nesamowita walka w Waszyngtonie.I wlasnie debilowate ministerstwo w POlin…dolewa oliwy do ognia,zamiast jak Orban…uprawiac prawdziwa POLITYKE.

 25. antek.wariat said

  Precz z okupacyjnymi wojskami USA i NATO!

  Usrael to światowy bandyta i terrorysta nr 1 – żelazna pięść banksterów do podboju świata. Rosja nadal jest najważniejszym militarnym bastionem wolnego od żydo-banksteryzmu świata. Na polecenie okupanta Polski żydo-PiS (braterski kibuc PO) próbuje na obstalunek żydo-banksterskiego zachodu prowokować Rosję do wojny. Gdyby im się to udało, miliony Polaków zginą, a Polska stanie się pustynią i morzem ruin….

  Dalej… https://opolczykpl.wordpress.com/2017/01/08/us-bandyci-poszli-won/

 26. Joe said

  Ad24…Uzylem okreslenia Hitlaria,Panie Boydar,bo tak ja nazywaja w srodowisku w ktorym dyskutuje…A jest to srodowisko
  blisko informacji z 1-szej reki.Twierdza ze ona tak samo jak Hitler przed 33 -cim byla i jest promowana,oraz w tym samym celu…

 27. TomUSAA+ said

  ciekawym, jaki rachunek nam wystawią za ten, tzw. pobyt?

 28. RomanK said

  ad 27… Ja mysle ze po kosztach…za ciezka brygade pancerna z oporzadzeniem i obsluga..na rok bedzie ponad 7 mld dollarow. Na rok.

 29. ERROR 404 NSZ said

  Dynamit w Polsce już jest, ukraińcy…
  Teraz mocują do tego lont,usańcy…
  Potrzebny będzie detonator,…cy…. a rączki które świerzbi coś roz……..ć są powszechnie znane….

Sorry, the comment form is closed at this time.