Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Największa pułapka pozytywnego…
  Greg o Wolne tematy (62 – …
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Jasnowidz z Jasnej G… o Minister zdrowia i statys…
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  seler o Wolne tematy (62 – …
  Zenon_K o Największa pułapka pozytywnego…
  Kwal o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  bardzo o Największa pułapka pozytywnego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Wróg numer jeden Viktora Orbána – George Soros

Posted by Marucha w dniu 2017-01-09 (Poniedziałek)

Kiedy w 1989 roku Viktor Orbán otrzymał z Fundacji Sorosa stypendium dzięki któremu mógł studiować na Oxfordzie pewnie nie przypuszczał, że jego fundator – wpływowy miliarder pochodzący z Węgier, stanie się w niedalekiej przyszłości jednym z jego największych przeciwników.

Bowiem Soros robi wiele, aby światem rządziły lewicowo-liberalne (anty)wartości, które z pogardą odnoszą się do tego co narodowe, tradycyjne i chrześcijańskie. Dlatego tak bardzo stara się szkodzić Orbánowi, któremu bliskie są prawicowe ideały.

Orbán i Soros to dwaj znani ludzie, którzy urodzili się i wychowali na Węgrzech, jednak obrali zupełnie inną drogą. Pierwszy z nich jest uosobieniem konserwatywnych i tradycyjnych wartości, a drugi hojnie wspiera działania środowisk lewicowo-liberalnych, które zresztą sam tworzy.

Soros i jego (anty)wartości

George Soros nazywa się właściwie Gyorgy Schwartz i jest węgierskim Żydem urodzonym w 1930 roku w Budapeszcie z którego tuż po wojnie wyjechał na Zachód. Swoją miliardową fortunę zbił na spekulacjach giełdowych i wielu niejasnych operacjach finansowych. Jego majątek jest szacowany na kilkadziesiąt miliardów dolarów.

Tak ogromne pieniądze pozwalają mu na budowanie tzw. „społeczeństwa otwartego”, czyli takiego, które jest wynarodowione, antychrześcijańskie i którym rządzą lewicowo-liberalne idee [to ładna nazwa na sku*wienie moralne – admin]. Wszystko to pod płaszczykiem „obrony demokracji” i „wolności”.

Soros jest fundatorem Instytutu Społeczeństwa Otwartego, jak sama nazwa wskazuje, dążącym do stworzenia społeczeństw według jego liberalnych wizji. To właśnie przedstawiciele tego instytutu domagają się tego, aby na nasz kontynent przyjmować jak największą liczbę uchodźców. Mało tego – w jednym z wywiadów Soros stwierdził, że należy pilnie stworzyć wspólną europejską politykę w sprawie uchodźców, a Unia Europejska powinna wydawać co najmniej 15 tysięcy euro na jednego uchodźcę rocznie (sic!).

Ponieważ w państwowych budżetach nie ma tak wielkich środków, to Soros jest zdania, że należy stworzyć długoterminowe pożyczki, które, według niego, mogłyby zadziałać dla europejskiej gospodarki stymulująco.

Oprócz Instytutu Społeczeństwa Otwartego, istnieją jeszcze inne organizacje finansowane przez Sorosa, których celem jest sprowadzanie imigrantów, np. Platforma Międzynarodowej Współpracy Imigrantów bez Ważnych Dokumentów, zarejestrowana w Brukseli, która ma ogromny wpływ na politykę imigracyjną unijnych instytucji, czy UNITED for Intercultural Action składająca się z skrajnie lewicowych aktywistów i jest finansowana po równych częściach przez Radę Europejską i George’a Sorosa.

Z kolei amerykański think tank European Stability Initiative powiązany z miliarderem lobbował usilnie i z sukcesem za tym, by Niemcy otworzyli granice i przyjęli jak najwięcej uchodźców, umożliwiając im podróżowanie bez wiz.

Orbán – „nie” dla Sorosa

Jednak jeszcze ćwierć wieku temu Soros działał z nieco mniejszym rozmachem i fundował między innymi stypendia dla młodych ludzi z Europy Środkowo-Wschodniej. Jedno z nich otrzymał absolwent prawa Viktor Orbán. W latach 1989–1990 studiował brytyjską filozofię polityczną w Pembroke College w Oxfordzie jako stypendysta Fundacji Sorosa. Wrócił na Węgry, aby aktywnie wziąć udział w budowaniu nowego systemu.

Soros doradzał młodym działaczom i chętnie ich wspierał. W tamtym czasie Orbán był wojującym antykomunistą i wielkim zwolennikiem liberalizmu. Jednak po paru latach zaczął dostrzegać, że liberalizm może się okazać wielką pułapką dla Węgrów i zaczął stopniowo od niego odchodzić w kierunku narodowych i konserwatywnych wartości.

W 1994 roku już jako szefa Fideszu George Soros starał się go namówić, aby jego partia po kolejnych wyborach utworzyła koalicję rządzącą z socjalistami i liberałami. Orbán kategorycznie odmówił. Nie chciał współrządzić skoro oznaczało to sojusz ze znienawidzonymi przez niego postkomunistami i liberałami odrzucającymi narodowe wartości. Tym samym Fidesz wybrał drogę na prawo, którą idzie niezmiennie do dziś.

Od tej chwili media przestały być przyjazne tej formacji – były tak nawet w okresie pierwszego rządu Orbána w latach 1998- 2002. Na ponowne zwycięstwo Fidesz musiał czekać aż 8 lat ze względu na nieprzychylność dominujących nad Dunajem lewicowo – liberalnych mediów dla których najważniejsze było co mówi Soros, którego uważali za największy autorytet.

Przez lata wielu węgierskich polityków i dziennikarzy najbardziej obawiało się tego, przed czym przestrzegał ich Soros, czyli łatki nacjonalizmu. Miliarder miał idee fixe – nie pozwolić, aby prawica objęła rządy na Węgrzech.

Jednak 7 lat temu to właśnie konserwatysta Orbán objął władzę nad Dunajem. Sądząc po wypowiedziach Sorosa do tej pory nie zaakceptował tego faktu i robi co może, aby szkodzić węgierskiemu przywódcy na arenie międzynarodowej przedstawiając go jako faszystę i ksenofoba.

Orbán, Soros i uchodźcy

Od momentu wygranej Fideszu Soros dołożył starań, aby Orbán był przedstawiany w wiodących przecież na świecie mediach lewicowo-liberalnych jak najgorsze co mogło spotkać Węgry. Ubolewał w wywiadach nad tym, że właśnie w kraju w którym się urodził i wychował rządzi prawica.

W wywiadzie dla „Die Wirtschaftswoche” Soros mówił o nieposłuszeństwie węgierskiego przywódcy wobec Berlina: „Orbán chce zakwestionować wiodącą rolę Merkel w Europie i zasady, na których zasadza się Europa. Można sobie to wyobrazić jako kleszcze: Putin atakuje Unię Europejską z zewnątrz, Orbán od środka„.

Jednak zarówno wypowiedzi miliardera jak i innych przedstawicieli lewicowo-liberalnych elit nie były w stanie zatrzymać machiny reform nie udało im się zatrzymać i rząd Orbána przeforsował wszystko to co chciał – począwszy od nowej konstytucji, w której znalazło się odniesienie do Boga i narodowych wartości po zmiany w mediach, sądach, edukacji, itd.

Mimo iż do tej pory to Orbán wygrywa starcia z Sorosem, to największa walka nie jest jeszcze zakończona. Chodzi rzecz jasna o napływ uchodźców na masową skalę na Stary Kontynent – w ubiegłym roku setki tysięcy imigrantów znalazły się u węgierskich granic.

Na konferencji prasowej dotyczącej napływu uchodźców 3 listopada 2015 rok Viktor Orbán powiedział wprost, że to wina Sorosa: „To nie przypadek, że codziennie tysiące ludzi jest transportowanych do Europy. To spisek lewicowych elit, które chcą zniszczyć państwa narodowe, narzucając Europejczykom lewicowy sposób myślenia”.

A w wywiadzie dla Magyar Radio przywódca Węgier wprost oskarżył miliardera o działalność spiskową i zasilane dzięki jego środkom organizacje „społeczeństwa otwartego”. -Orbán stwierdził na antenie Radia Kossuth: „Ta inwazja (imigrantów – przyp.red.) jest wspierana przez aktywistów i organizacje praw człowieka. To osłabia państwa narodowe(…). Zachodni sposób myślenia i cała ta sieć aktywistów najmocniej reprezentowana jest przez Georga Sorosa. (…) Pan Soros wykorzystuje swoje miliardy do promowania własnego światopoglądu w ponad stu krajach„.

Węgierski przywódca odniósł się też do tego, iż należący do Sorosa Instytut Społeczeństwa Otwartego wspierał aktywistów, którzy w 2015 roku pomagali uchodźcom na terenie Węgier: „Jego nazwisko to najmocniejszy przykład wszystkich tych, którzy wspierają wszystko co osłabia państwa narodowe, tych którzy wspierają zmiany w tradycyjnym europejskim stylu życia”.

Jedno jest pewne – Soros jest bardzo trudnym i wpływowym przeciwnikiem, jednak Orbánowi tak zależy na dobru Węgier, że zrobi wszystko, aby go pokonać i sprawić, żeby w kraju głos miliardera nic nie znaczył.

Polecamy Blog Victor Orban i Węgry

http://polskaniepodlegla.pl

Komentarzy 11 do “Wróg numer jeden Viktora Orbána – George Soros”

 1. RomanK said

  Kiedy w 1989 roku Viktor Orbán otrzymał z Fundacji Sorosa stypendium dzięki któremu mógł studiować na Oxfordzie pewnie nie przypuszczał, że jego fundator – wpływowy miliarder pochodzący z Węgier, stanie się w niedalekiej przyszłości jednym z jego największych przeciwników…..

  hahahahahahahahahah!!!!!
  Wlasnie sie obszczalem ze smichu:-)))))))))
  Tez nie przypuszczalem…. ze popuszcze:-))))) jak Orban…nie wiedzial a studiowal:-)))) biedaczysko patrioczysko…to tak samo jak Kaczynscy i ich pre- tor- ianie…miszczu Macierewicz i Glinski:-))))
  Nie wiedzieli ..ze sa geniuszami patriotyzmu niezaleznego:-))))))
  Kto wie ..gdzie konczy sie ludzka glupota????

 2. EyWey said

  re 1
  yap, ta królicza norka idzie głęboko i szeroko.

 3. Tomek said

  W artykule jest parę ciekawych informacji ale generalnie widzę że autor nie odrobił zadania domowego. Jest kiepski.

  Autor postrzega to co się dzieje jako wojnę złego, liberalnego Sorosa ze światem. Soros jest taki ważny dlatego że jest frontmanem Rotszyldów. To daje mu tak wielkie możliwości na „rynkach finansowych” i w polityce.

  Trudno mi uwierzyć w niezależność Orbana. Facet parę lat studiował na tym Oxfordzie, był otoczony „specjalistami” Sorosa. Oni wiedzą że mają za zadanie zebrać na figuranta „kompromaty” na wypadek, gdy ten zrobi karierę. To jeden z kluczowych elementów taktyki takich „filantropów”. Na pewno Soros ma kompromaty na Orbana. Myślę że autor tekstu kompletnie nie rozumie sytuacji.

  Soros jest jednym z elementów układanki, faktycznie wyspecjalizował się w sponsorowaniu „liberalizmu” pod różnymi postaciami. Przeciwna strona, nazwijmy ją umownie „prawicą narodową” jest również finansowana przez Sorosa i innych żydowskich oligarchów, w Ameryce ważni są bracia Koch.

  Holenderski lider „skrajnej prawicy” jest zboczeńcem, częstym gościem w tworze syjonistycznym. Był tam kilkadziesiat razy. Niemiecka PEGIDA jest asystowana przez specjalistów z tegoż tworu syjonistycznego. Przykład: .https://www.youtube.com/watch?v=90jcFnRYQRw

  Prawica – lewica to określenia sztuczne, przeznaczone dla dzieci w piaskownicy. Autor dobrze się bawi, niech się bawi. Jest raczej tak:

 4. Siekiera_Motyka said

  Ad. 1 – „studiować na Oxfordzie”

  Jak nasz Radek. Tylko że widzimy w osobie Pana Orbana człowieka który coś z tą edukacją robi pozytywnego dla swojego narodu.

 5. Roman B said

  Okres komunizmu był dla wielu w bloku zaleznym od sowietów okresem izolacjonizmu (dochodziła poczta ,nieliczne relacje ze „świata”)
  Chyba macie świadomośc że ten kto wyjeżdżał na zachód był dla wladzy na cenzurowanym ,lub wyjeżdżał tam z przykazania komuny jako łącznik jej przyszłych planów z kapitalistami. Jaruzelski z Kiszczakiem w latach 80tych juz o tym wiedzieli (pewnie rownież z prikazu Moskwy) puszczając oczko do SOROSA i ROCKEFELLERÓW.
  To co dla świata przygotowują banksterzy jest znane już od dziesięcioleci wielu (to oni mają rządzic a dziś przygotowują grunt pod ostateczne rozwiązanie …kwestii ludzkosci w takim wymiarze jaki dzis znamy).
  My mielismy światowego Balcerowicza ,który rozpuścił nasze siły witalne i mozliwosci gospodarcze jak w kwasie solnym!
  Orban dziś jest rownież figurą na tej szachownicy.
  To nie mąż stanu wielkości Mu’ammara al-Kaddafiego…
  To nie mąż stanu wielkości Hugo Chávez a
  (akurat tak się złozyło że obaj wspierali swój lud i obaj zostali szybko usunięci ad1 zamach ad2 szybka smierc na nowotwor)
  DZIŚ I LIBIA I WENEZUELA SĄ JUŻ „BEZPIECZNE” SPACYFIKOWANE I BIEDNE!!!
  Czy można byc „zywym” bohaterem ,który dopnie swego?

 6. Boydar said

  Taki transatlantyk to duże zwierzę, i skomplikowane. Sama obsługa to kilka tysięcy ludzi. Ale wystarczy skutecznie przejąć sterówkę …

 7. Antares said

  Bauman teraz zdechł to jest nadzieja że ten skurwiel też już długo nie pociągnie – przecież transfuzje krwi od małych dzieci nie będą działały wiecznie. Problem w tym, że soros na pewno ma już godnych następców.

 8. morgan said

  Nie sadze, aby Orban skonczyl jak Kaddafi, czy Chavez. Ropy nie ma, nie planuje takze wprowadzic do obiegu Zlotego Forinta.
  Ja zycze mu wszystkiego dobrego, poniewaz dotychczas szedl wlasciwa droga.

 9. Joannus said

  Huzia na Józia, bo Pan Orban nie jest rycerzem bez skazy, który słowem, mieczem i piardnięciem nie wykurzył robactwa u siebie, a nawet w Polsce.

 10. Marucha said

  Czy nikomu nie może przyjść na myśl, że Orban – mimo iż był stypendystą u Sorosa – mógł pozostać Węgrem w duszy?
  W PRL zdarzali się szkoleni na różnych radzieckich akademiach i kursach uczciwi Polacy.
  W Rosji zdarzył się KGB-ista Putin…

 11. cadyk z Radomska said

  87 lat…. ile to może jeszcze trwać, kiedy to dostanie wezwanie na łono Abrahama?

Sorry, the comment form is closed at this time.